Discussie over Europese tolunie te Rome bego nnen De „Oranje" is in Amsterdam Von Rundstedt is overleden Gaan bioscopen in Haarlem sluiten? China zegt pact met Rusland op Nooddijk bij Rilland Bath gedicht Interview van koning Boudewijn verwekt grote opschudding Meer geld voor Britse defensie Stremming verkeer via Moerdijk kost per maand f 1.250.000 Bijna 60 millioen in Rampenfonds DE HAARLEMSE MOORDZAAK NU VOOR HET HOF Woensdag 25 Febr. 1953 VERENIGDE NOORDHOLLANDSE DAGBLADEN 150e Jaargang No. 46 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN ZES MINISTERS VOOR GROTE Positie van Frankrijk en Duitsland in EVG is tweede agendapunt Bevelhebber van het Ardennenoffensief Veel hoofdbrekens over Franse protocollen Overval in Wentsjou Grenadiers, genisten en veldartilleristen deden prachtig werk Premier Van Houtte noemt bericht verzonnen Eerst de derde keer lukte het Nieuwe typen wapenen WEERBERiCHl „France Soir" zal ioto van tekst afdrukken Denkt om de gewijzigde route! Moskou aanvaardt Bohlen als VS-ambassadeur Mossadeq in conflict met de Sjah Geen bacteriënoorlog in Korea Eis tegen hoofddader weer vijftien jaar Slachtoffer doodde zelf zijn eerste vrouw Overstromingsbelasting in België van de baan In één week 48 millioen eieren uitgevoerd rechts en je stijgt. Eenvou. het niet!" Pim had er geen lat zijn gedragingen met de werden gevolgd bandieten, die zich achter verscholen hadden, zodra zij dalen. Het waren Billie en lie met open monden naar te kijken. „Kom, ik moet i", hoorden ze Pim zeggen, sor zit natuurlijk op me te maar weer jongens. knop éénmaal naar links Op dat ogenblik verstijfde n Pim's aderen. Hij had een ter zich gehoord eneen schorre stem, die hij heel De stem van Billi«. die p: „Geef dat toestelletje nu beste jongen. Ik wil het eens proberen pass. 22-2 Finisterr© pass. 22-2 Lissabon Lau- -2 van Calcutta te R'dam 22-2 n.m. Kaap St. Vincent Maaskerk, 23-2 te Tako- iskerk, 22-2 van Cadiz naar - Mapia, 22-2 van Bremen Maetsuycker, 21 van 22-2 ïg Priok te Fremantle ver- (t), 21-2 van Porta Car- uenos Aires Malvina (t), te Sorong Ma- van Akyab naar Belawan ass. 22-2 Ouessant naar Mar- 21-2 van Antwerpen Merwede, 21-2 van Gulfport Mirza 22-2 van Bahrein te verwacht Molenkerk, am te Hamburg Noordam, York naar R'dam Nieuw- van Bahia naar Rio Ja- 23-2 te Southampton pass. 22-2 Dakar naar Ootmarsum, 20-2 van R'dam - Oranje, 24-2 van Tandjong im verwacht Oberon, 21-2 ïaar Trinidad Poseidon, te A'dam Phron- Gibraltar naar Port Said Willem Friso, 21-2 van R'- John Prins Willem IV, am naar Valencia Prins -2 van New York naar Phi- Radja, 21-2 van Tandjong 'dam via Singapore Rijn- Kaap Verdische Eilanden nas Ridderkerk, 22-2 n.m. naar Marseille Roebiah, apore verwacht Rita (t), kassar te Pladju Rijn- n Port Said naar Genua van Balboa naar Kaapstad 22-2 n.m. Sabang naar 22-2 van Barbados Salatiga, pass. 22-2 naar Manilla Sarapoea, te A'dam Stad 2 van Immingham te Nar- Schie, 23-2 v.m. te Huel- Taastricht, 22-2 van Huelva Sarpedon, pass. 21-2 Porto pass. 22-2 Thursday Eil. i Sommelsdijk, 22-2 te Stad Arnhem, 21-2 van naar R'dam Stad Schie- Narvik te Glasgow ver at Malakka, 21-2 van Mon- Kaapstad Tamo, pass. van Antwerpen naar Bre- 22-2 te Montevideo ver- 22-2 van Tandjong ipore verwacht Ternate, Sudan naar Djibouti s. 21-2 ten zuiden van Ma- Mauritius Tabinta, 22-2 Tiberius, pass. 22-2 San n) Tibia (t), 22-2 van Miri Tjitjalengka, 23-2 2 East Londen Tomori, Veendam, 22-2 410 ?s naar Southampton Bremen te A'dam Wa- Pusan naar R'dam -2 van R'dam naar New tland, passeerde 22-2 Las Montevideo Willemstad, sterre naar Madeira t), 22-2 van Pineypoint IJssel, 22-2 te Latakia 22-2 te Alexandrië 22-2 van R'dam naar Zijpenberg, 21-2 van A'- 'erpen. i Advertentie ing Med.) 1" wordt veiliger i de jaren 1948 en 1951 blijkt, dat in deze luttele eiligheid irt de lucht on- ere aantal gevlogen ki- is toegenomen. In 1948 verongelukte passagiers ihtvaart per 100 millioen leters 2.04 pet. In 1951 er 1.07 pet. Ph. de Rode-Verschoor les, die zij gisteren uit- aanvaarding van het at-docente in het lucht- 'trechtse univesiteit. VGSE KUSTVLOOT MET EVACUEES te Scheveningen is itgebreid doordat van aantal garnalenvissers Ook van Oudorp zijn >en bijgekomen. Deze zich gaarne voorgoed i willen vestigen, mits wordt gevonden voor nnen Directie: J, B1JLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur. H. M KOEMANS Redactie: Achterdam 18, Tel 5541 ADVERTENTIES en ABONNEMENTEN: Voordam 11, Tel. 3320 Postgiro 187294 A1KMAARSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties 16 ct per m.m Vraag en Aanbod (alleen 2e hands goederen) tot 15 woorden f 1.-, elk woord meer 5 cent Uitsluitend contant Abonnementsprijs bij voor uitbetaling 2.02 per mna f 6.05 per kwartaal plus incassokosten Weekabonnementen t u.49 IN ROME is het tweedaagse debat over de mogelijkheid van een politieke en economische eenwording van „klein Europa" begonnen. De discussie wordt gevoerd door de ministers van Buitenlandse Zaken van Nederland, België, Luxemburg, Frankrijk, Italië en West-Duitsland. De problemen zijn niet ge ling. Bevatte de agenda aanvankelijk een reeks voorstellen aangaande de poli tieke eenheid, welke voortvloeiden uit het feit, dat de ontwerpgrondwet voor de politieke autoriteit van de zes landen thans vrijwel gereed is van Neder landse zijde is een tweetal memoranda ingediend, waarin tamelijk verstrek kende voorstellen voor een economische unie zijn neergelegd. Daarbij bepaalt de Nederlandse regering zich niet tot het opsommen van een reeks academische wenselijkheden zij komt met een aantal concrete maatregelen voor de dag, welke de inleiding zouden kunnen zijn voor de uitvoering van het eigenlijke plan. Het is allerminst te verwachten dat deze er zonder slag of stoot zullen doorkomen. Bovendien komt de kwestie van de veelomstreden Franse proto collen bij het EVG-verdrag aan de orde. Ook hierover zal heel wat worden gezegd. De Duitse ex-veldmaarschalk Gerd von Rundstedt is Dinsdag op 77-jarige leeftijd te Hannover overleden. Hij heeft gedurende maanden aan storingen in de bloedsomloop geleden. Sinds de dood van z iin echtgenote in October onttrok hij zich aan ieder contact met ile bui tenwereld, en sprak nauwelijks meer met iemand. Von Rundstedt was de zoon van een generaal en diende gedurende twee en vijftig jaar in het Duitse leger, eerst on der het Keizerrijk, later onder de Repu bliek van Weimar en tenslotte onder Hitier. Hij achtte zich door zijn eed van trouw aan het staatshoofd volkomen gebonden en heeft dan ook niet aan enige vorm van verzet deelgenomen. Hij leidde in 1939 de Duitse aanval in Zuid-Polen, in 1940 de doorbraak door de Maginotlinie, en commandeerde later een Duitse legergroep in Rusland. In 1942 werd hij benoemd tot opperbevel hebber in het Westen, nadat hij wegens een twist met Hitler was ontslagen. Een tweede ontslag volgde, toen hij er niet in slaagde, in 1944 de geallieerde inva sie tot staan te brengen. Na de zelf moord van Von Kluge leidde hij de Duitse terugtocht; ook had hij het bevel bij het mislukte Ardennenoffensief. Hij is na de oorlog naar Engeland overge bracht, werd als getuige gehoord in het proces tegen de nazi-leiders te Neuren berg, doch zelf wegens zijn slechte ge zondheid niet vervolgd. De Nederlandse Bioscoopbond deelt mede: „De Haarlemse bioscoopexploi tanten overwegen thans hun filmvoor stellingen buiten de gemeente te geven, omdat het gemeentebestuur niet toe gankelijk is gebleken voor hun bezwa ren tegen de discriminatie der bioscopen in de heffing van de vermakelijkheids belasting en tegen de naar hun mening laatdunkende wijze, waarop het ge meentebestuur deze kwestie heeft be handeld. Sluiting van de bestaande bios copen moet worden gevreesd. Men stelt voor te handelen naar ana logie met andere amusementsbedrijven 'circus, variété), die de gemeenten mij den waar een h.i. te hoge belasting wordt geheven. De Haarlemse bioscoopexploitanten hebben steun gezocht bij hun bedrijfs organisatie." Ook de Zuidafrikaanse Senaat heeft de voorstellen ter bestrijding van Oe ongehoorzaamheidscampagne tegen de apartheid met grote meerderheid aange nomen. Het parlement is nu ontbonden. °P 15 April worden verkiezingen gehou den. |)E BESPREKINGEN, die o.m. werden bijgewoond door de Duitse bonds kanselier Adenauer en de Italiaanse pre mier De Gasperi, beiden herstellend van de griep, begonnen gistermorgen met een discussie over het Nederlandse voorstel, om alle douanemaatregelen tussen de zes landen af te schaffen en aldus één Europese markt voor alle goe deren te vormen. De Nederlandse minis ter Beyen bleek de Italianen volledig voor het plan te hebben gewonnen. Hij heeft er op gewezen, dat de vorming vaH een economische eenheid, die op één na de sterkste industriestaat ter wereld zou worden en over enorme mo gelijkheden op het gebied van de land bouw zou beschikken, de enige moge lijkheid is om los te komen van de Amerikaanse hulp. De Italianen voelen hiervoor veel. Zij willen echter nog verder gaan. Niet al leen goederen, ook arbeidskrachten die nen in onbeperkte mate te kunnen wor den uitgevoerd. Op deze wijze zouden ook de twee millioen Italiaanse werk lozen vrij in de andere landen der unie arbeid kunnen gaan zoeken. De unie zou reeds inhouden, dat Duitsland de markt van de andere deel genoten zou kunnen overstromen met goedkope industrieproducten en dat de Noordelijke leden van de tolunie een groot aanbod van Italiaanse groenten vruchten en likeuren en Franse wijnen en andere niet-essentiële goederen te verwerken zouden krijgen. Weliswaar gelooft men, dat deze vrije beweging van mensen en goederen de economi sche opleving van Europa zou kunnen inluiden, maar men twijfelt er ander zijds niet aan, dat er stromen protesten zullen loskomen van producenten, die door de overvloed van aanbod in hun afzetmogelijkheden worden bedreigd. Dit risico schijnen Nederland en Italië echter te willen aanvaarden. WAT het probleem van het EVG-ver- drag betreft: de deskundigen hebben het gisteren over de door Frankrijk voorgestelde aanvullingen niet eens kunnen worden. Zij meenden, dat de ministers een beslissing dienden te ne men. De Duitse delegatie wil echter, dat het verdrag wordt aanvaard voordat men over wijzigingen gaat spreken. Adenauers partij, de Chr. Democrat! sche Unie, heeft zelfs vier punten ter overweging opgesteld, die in sommige opzichten rechtdraads ingaan tegen de Franse verlangens, met name waar die neerkomen op inperking van de Duitse invloed. De wetgevende vergadering op For mosa heeft eenstemmig een voorstel der nationalistisch-Chinese regering, om het vriendschaps- en bondgenootschaps verdrag met Rusland op te zeggen, aan genomen. Het verdrag is in 1945 onder tekend en houdt o.m. de erkenning van de onafhankelijkheid van Buiten-Mon- golië in. Te Taipeh is verklaard, dat het be sluit tot opzegging van het verdrag geen verband houdt met de beslissing van president Eisenhower, om geheime be palingen in tijdens de oorlog aangegane overeenkomsten op te zeggen. Nationalistische guerillabenden heb ben op 13 Februari vijf pakhuizen met rantsoenen voor het communistische le ger vernield en twintig bewakers ge dood en gewond bij een overval in Wentsjou, een havenstad in de provin cie Tsjekiang, 320 km ten Zuiden van SjaijgRai. Regeling Duitse schulden wordt Vrijdag getekend Het Westduitse kabinet heeft zijn goedkeuring gehecht aan de overeen komst tot regeling van de Duitse bui tenlandse schulden. De overeenkomst zal Vrijdag te Londen worden onderte kend. DE NOODDIJK OVER DE VIERDE WEG, die Rilland, tegen de directe bedreiging van het Scheldewater moet beveiligen, is dicht. Op de plaats waar gistermorgen bet laatste gat is dichtgegooid, wapperde het rood, wit en blauw en aan de vlaggemast was een bord bevestigd, waarop met vuurrode letters was geschilderd: Dijk van de grenadiers, 41ste veldartillerie en genietroepen. van tien meter. Een dieptenet met zandzakken werd er in gegooid en het hield, de dijk was dicht. Vier vijfde van de Reigersbergsche polder, waarin het dorp Rilland ligt, is behouden. Een vijfdq deel van de polder wordt voorlo pig prijsgegeven. Weldra hoopt men echter te beginnen met het dichten van de zeedijk. .:>:j ;y' HET ONDERHOUD, dat koning Boudewijn van België voor zijn vertrek uit Antibes aan een verslaggever van het Parijse blad „France Soir" heeft toe gestaan, heeft een grote opschudding veroorzaakt, niet het minst door het feit, dat de premier Van Houtte nadrukkelijk heeft ontkend, dat het ooit zou zijn verleend. De Belgische pers heeft onverbloemd haar ontstemming te kennen gegeven over het feit, dat de vorst zich tegenover de pers heeft uitgesproken, zonder tevoren de regering te raadplegen. De „France Soir" houdt nadrukke lijk staande, dat het interview is verleend. De redactie van het blad verklaart, dat bet verslag van bet gesprek door een adjudant van de koning is gecon troleerd en gewijzigd. Het blad zal een fascimile afdrukken van de oorspron kelijke tekst met de potloodaantekeningen van de adjudant. Het zijn n l. de 1800 jongens van deze onderdelen geweest, die na een week gezwoegd te hebben en zakje na zakje te hebben opgestapeld, gisteren het gat hebben gedicht en de dijk gereed ge maakt hebben. De wal, die nu voor Rilland-Bath is gelegd, zal het dorp voor verdere over stroming vrijwaren, geeft de toegangs weg van Brabant naar het rampgebied Zeeland vrij en maakt het derhalve mogelijk de herstelwerkzaamheden van de verwoeste spoorlijn te beginnen. De dichting geschiedde op het nippertje, twee keer was het misgegaan, twee keer waren de laatste zandzakken door het water weggevaagd. Om half negen gistermorgen was het laag water, toen was men nog niet gereed. Het water kwam weer op en de stroming werd sterker. Met kracht werd er gewerkt en tegen tienen restte er nog één opening Engeland zal in het komende belas tingjaar 508 millioen gulden meer voor zijn verdediging uitgeven dan in het lo pende jaar, aldus de minister van Oor log, Head. De uitgaven worden ten dele veroorzaakt door de grotere sterkte van het leger. Voorts zal de aanleg van mi litaire vliegvelden, verbindingscentra en Verwachting tot morgenavond: MOOI WEER. Droog en over het algemeen zonnig weer. Zwakke tot matige wind tus sen Zuidwest en Zuidoost. Van nacht bijna overal temperatulen om het vriespunt en plaatselijk mist. Morgenmiddag ongeveer de zelfde temperatuur als vandaag. DONDERDAG: Zon op 7.33, onder 18.14. Maan op 15.56, onder 6.44. hoofdkwartieren voor de NAVO een aanzienlijk extra bedrag vergen. Het leger zal worden uitgerust met een nieuw type anti-tankgeschut, dat waarschijnlijk krachtiger is dan welk ander type ook. Er is een nieuwe anti- tankgranaat van 580 gram ontwikkeld, die met een gewoon geweer kan wor den afgeschoten en even sterk is als het beste anti-tankwapen voor infanterie uit de oorlog. In Engeland, Canada en België zullen patronen worden vervaar digd. die aanvaardbaar zijn voor alle NAVO-landen, tezamen met een ge weer dat lijkt op het Engelse model 280, dat de Britten als het beste ter wereld beschouwen. Meer dan 3100 uitge wekenen in één dag Maandag zijn meer dan 3100 Oostduit sers naar West-Berlijn uitgeweken, 600 méér dan het hoogste aantal, dat tot dusverre op één dag de zonegrens is ge passeerd, aldus de functionarissen te West-Berlijn. VAN HOUTTE noemde het bericht van Ale France Soir een nieuwe exemplaar op de lange Hjst van verkeerde berich ten, die sinds het vertrek van de koning naar Zuid-Frankrijk verspreid zijn. Deze campagne heeft ten doel, het prestige van de koninklijke familie afbreuk te doen, aldus de premier. Hierdoor im mers wordt de indruk gewekt, dat de jonge vorst bij de uitoefening van zijn hoge functie onder de invloed zou staan van zijn familie, en inzonderheid van zijn vader Leopold II en diens echtgenote, de prinses van Rethy. Met name tegen de prinses worden aanval len gericht. De premier stelde hier te genover, dat de ex-koning en zijn echt genote zich streng van deelneming aan het politieke leven onthouden en pro testeerde scherp tegen andersluidende berichten. Na deze verklaring werd de vergade ring een wijle geschorst. Onderwijl kwam het bericht binnen, dat France Soir het verslag van het interview hand haaft en zelfs het facsimile van de oor spronkelijke tekst zal afdrukken. De so cialisten leider Spaak verklaarde dan ook bij de hervatting, dat de socialisten De algemene schade voor het ver keer, toegebracht door de overstromin gen, in de verbinding via de Moerdijk- brug Noord-Zuid visa versa, moet per maand worden berekend op ongeveer f 1.250.000. Per week wordt alleen reeds door de vergrote route een bedrag van ruim f 120.000 extra aan benzine ver bruikt. Dit is dezer dagen berekend door de KNAC, die daarbij opmerkte, dat alle betrokken instanties vanzelfsprekend alles zullen doen om de zo vitale ver binding over de Moerdijkbrug zo spoe dig mogelijk te herstellen. Gezien de talloze informaties, die be- De Sovjet-Russische plaatsvervan gende minister van Buitenlandse Za ken, Jacob Malik, heeft de Amerikaan se zaakgelastigde ad interim te Moskou medegedeeld, dat de Sovjetregering be reid is de benoeming door president Eisenhower te aanvaarden van Charles Bohlen tot ambassadeur der V. S. bij de Unie van Sovjet Republieken. Bohlen, die als kenner van Oost- europese zaken wordt beschouwd, zal George Kennan, die enige tijd terug in Moskou persona non grata werd, op volgen. treffende de route voor het verkeer naar het Zuiden bij de KNAC worden ingewonnen, wijst de Automobiel Club er nog eens met de meeste nadruk op, dat men niet via Moerdijk maar over Utrecht, 's Hertogenbosch, Tilburg en Breda naar het Zuiden moet rijden. Behandeling oliekwestie wordt vertraagd Tussen de Perzische premier Mossa deq en de Sjah is een diepgaand me ningsverschil ontstaan over het beheer van kroondomeinen en over de civiele lijst van het hof. De premier lieeft zelfs overwogen, zijn ontslag aan te bieden en in een rad^rede een volksstemming over deze kwestie te eisen. Hij heeft hiervan echter voorlopig afgezien en gisteren gepoogd met dc vorst tot een accoord te komen. Intussen heeft het geschil geleid tot vertraging in de onderhandelingen met Amerika en Engeland over de olie kwestie. Mossadeq heeft uitstel ge vraagd voor de beantwoording van de voorstellen dezer landen. Enige verba zing is ontstaan door het bezoek van de Amerikaanse ambassadeur. Henderson, aan de minister voor hofzaken. Hoes sein Ala, omstreeks de tijd dat het geschil tussen de Siah en Mossadeq tot uitbarsting kwam. Er is echter ontkend, dat er verband tussen beide zou be staan. nadere inlichtingen zullen afwachten, alvorens hun standpunt te bepalen. Hij wilde de jonge koning niet verantwoor delijk stellen voor bepaalde schokkende voorvallen ,maar achtte het hoog tijd, dat een statuut voor de naaste mede werkers van de koning en voor de ko- ninkijke familie wordt opgesteld. De liberale afgevaardigde Lefebvre sloot zich hierbij aan en verklaarde ver der, dat er sinds de begrafenis van de Engelse koning enkele fouten zijn ge maakt, die aanleiding kunnen geven tot verkeerde interpretaties in de buiten landse pers. De Kamer ging uiteen zonder dat er gestemd werd. Het motorschip „Oranje" van da stoomvaartmaatschappij Nederland, dat in de Rode Zee in aanvaring is geweest met de „Willem Ruys", is in Amsterdam teruggekeerd. De neus van het schip is in Tandjong Priok voorlopig gedicht. De „Oranje" zal nu voor definitief herstel geruime tijd uit de vaart worden genomen. In bet Nationale Rampenfonds is tot gisteravond een bedrag gestort van 59-7 millioen gulden. Maandagavond was de stand 58.8 millioen. Mark Clark verklaart Generaal Mark Clark, de geallieerde opperbevelhebber in Japan en Korea, heeft te Tokio ontkend dat de Verenig de Naties of een deel van iuar strijd krachten zich ooit met bacteriologische ooilogvoering hebben beziggehouden. De verklaring is het antwoord op hernieuwde beschuldigingen via Radio Peking. Apnieuw is gistermorgen, thans door de procureur-generaal bij het Amster dams Gerechtshof, mr J. Hoeffelman, de maximum straf van vijftien jaar wegens doodslag geëist tegen de vijf en twintigjarige slagersknecht J. S. uit Haarlem. Het slachtoffer was de drie en vijftigjarige scheepsbouwer J. E. M. Dikmans, wie in zijn werkplaats aan het Spaarne met een voorhamer diver se slagen op de schede] werden gegeven Het stoffelijk overschot van D. was een week later drijvend in het Spaarne aan getroffen. De Haarlemse rechtbank had S. eerder na een eis van 15 jaar tot 12 jaar veroordeeld. Zowel het O.M. als verdachte hadden toen beroep aange tekend. Uit de getuigenverklaringen bleek, dat de scheepsbouwer bij zijn eigen fa milie niet gezien was. Zijn oudste doch ter Rietje D. was verloofd met de da der. Zijn jongste dochter was bevriend met de tweede verdachte in deze zaak de negentienjarige Haarlemse groente knecht J. B„ die door de rechtbank tot acht maanden is veroordeeld. Hij had geholpen de sporen van het misdrijf uit te wissen. De vrouw van het slachtoffer was van het misdrijf op de hoogte en werd tot een half jaar gevangenisstraf veroordeeld. Ter zitting werd de van het leven be roofde scheepsbouwer ook door de po litiedeskundigen geschilderd als een weinig beminnelijk mens. Hij was in 1917 zelf tot twee jaar veroordeeld we gens doodslag op ziin eerste vrouw Verdachte beriep zich opnieuw op nood weer. In de werkplaats van D bad hii zijn a.s. schoonvader verteld, dat diens dochter van hem een babv verwacht te.... D. was kwaad geworden, had een mes gegrepen en kwam op S. toe- gestormd. Ik green toen een hamer, al dus S.. en sloeg hem. Hoewel de procureur-generaal moorn met voorbedachten rade (S. had D. al eerder gedreigd), niet volledig bewezen achtte, wenste hii toch de maximum straf te eisen. De raadsman, mr B. Stomps, vroeg het Hof met nadruk te willen beoordelen of het beroep van verdachte op noodweer niet terecht is aangevoerd. In de middagzitting eiste de procu reur-generaal zowel tegen de vrouw van het slachtoffer als tegen diens zoon J. E. D., bevestiging van het vonnis van de rechtbank. Beiden ontkenden schuld. De moeder was het vernietigen van de hamer ten laste gelegd- De ver dediger van deze twee, mr A. W. Hel- lema, betoogde, dat het slachtoffer zijn familie steeds had geterroriseerd en vroeg clementie. In alle zaken zal het Hof op 10 Maart uitspraak doen. De Belgische regering heeft haar voor stel tot invoering van een overstromings belasting teruggenomen, omdat er een splitsing dreigt te ontstaan in de gelede ren der Chr. Volkspartij, die een meer derheid van vier zetels in de Kamer van Afgevaardigden heeft. De regering zal thans met de fractie overleggen over een compromis aangaande de wijze, waarop de kosten voor het herstel moeten worden betaald. Een deel der Kamerleden wil dit doen door middel van leningen. Het Nederlandse Eiercontröleburean deelt mede, dat de Nederlandse uitvoer van eieren in de wèek van 9 tot 14 Febr. de ongekend grote omvang van 48 mll- üoen stuks heeft bereikt. Naar West- Duitsland werden in deze periode 45,3 millioen eieren uitgevoerd. Op een aantal Finse ijsbrekers is een zeeliedenstaking uitgebroken. De Finse regering heeft deze actie verbo den. De mannen kunnen worden ge dwongen hun werk onder militaire dif- cipline te doen.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 1