Zwitsaletten Pim. Pam en Pom in het luchtrnim Impasse na Eisenhow ontmo Vragen staat vrij „Zet je beste been voor" Daar. ging de liefde Erf ik? PERIODIEKE PIJNEN! ABDUSIROOP Ingezamelde kled ng ook voor behoeftige landgenoten £utttek eetióttaciA Franse proU Nederlandse Elttalcluh trainde weer „Jullie kunt tonen, wat je waard bent'' SMBlBlItTENMM Wereldrecord 220 yards schoolslag van Gieie Er zijn overstelpende voorraden De N.C.R.V. huldigde Piet v. d. Hurk J Hel Radioprogramma Op drie voor WOENSDAG 25 FEBRUARI 1953 A ANGEZIEN de tante overleed zon- der kinderen na te laten (ze was ongehuwd) kan het zijn dat vrager erft. Dat hangt er nu maar van al ol er een testament is ol met, en zo ja, wat er in dat testament staat. Ze kon haar nalatenschap vermaken aan wie zij wil. U kunt eventueel via het Centraal Testamentenregister in Den Haag informeren ol er een tes tament is en bij welke notaris het eventueel is gemaakt. Is er een tes tament en woidt u daar niet in ge noemd, dan behoeft de notaris u ook geen inzage te geven. Is er geen tes tament, dan kunt u zich het beste verstaan met een notaris, om de al- wikkeling te regelen. De sleutel 7EKER heelt de onderhuurder recht op een huissleutel. Anders zou hij gedwongen zijn om met komen 'en gaan geheel met u rekening te hou den. Hij is dienaangaande volkomen vrij. De betrekking CEN LEZERES meende, dat een be- trekking haar definitief was toe gezegd. Later kwam er evenwel een brief, waarin werd bericht dat ze niet aangenomen was. Of hier iets tegen te doen is? Als u iets kunt bewijzen! Maar de bijgevoegde brief bevatte niets omtrent een definitieve toe zegging en getuigen waren by da bespreking niet aanwezig. Een pro cedure is op deze wankele gronden niet aan te raden. De vordering \/OOR deze vordering van f 45 kan lezer gebruik maken van de re geling inning kleine geldsvorderin- gen. Hij moet dan bij de griffie van het Kantongerecht een formulier halen en dit met f 5 griffierecht weer terugbrengen. Geheel gratis en zonder risico is deze procedure niet. Behalve de griffiekosten, moet men ook de kosten van het betekenen van het dwangbevel voorschieten. Is de schuldenaar solvabel, dan is hier tegen natuurlijk geen bezwaar. Verzekering LIET STANDPUNT van een verze keringsinstelling in een geval, een lezer betreffende, is juist. Deze lezer is verzekerd tegen inbraak. Op zeke re dag werden er uit de gang twee jassen- gestolen, terwijl zijn eega even binnen was bij de buren en de deur gemakshalve opeh liet staan. Hier is geen sprake van inbraak. Er be hoefde niet ingebroken te worden en er zijn dus ook geen sporen van braak. De beloning TERWIJL een lezeres even op haar zolder was, sloeg de vlam in een pan vlees. Een voorbijganger zag dit toevallig, sloeg een ruit in en trok de pan naar buiten. Schade is ver der niet ontstaan. De redder liep zelf ook geen schade op. Nu meent onze lezeres echter dat de verzekerings maatschappij verplicht zou zijn de redder een beloning te geven, het geen door de instelling wordt ge weigerd. Alhoewel in zo'n geval een beloning zeker gerechtvaardigd zou zijn, bestaat hier juridisch geen recht op. Wel zou de instelling eventuele schade dienen te vergoeden, als de redder die aan kleding (of lichaam) had opgelopen. Eventueel zelfs loon derving. Maar schade was er niet. De levensverzekering [JET is natuurlijk jammer dat de betrokken vrager indertijd, toen de polis hem werd aangeboden, deze niet eerst goed nalas. Een fout van veel mensen. Nu, na jaren, komt hij tot de ontdekking, dat deze niet is zoals hij wenste. Of er nog iets aan te doen is, verhaal op de agent? Dat laatste zeker niet, want u tekende een aanvraagformulier, ook zonder nalezen. Er waren ook geen getui gen bij het gesprek enwat zul len die nog voor herinnering aan dat gesprek hebben? De enige mogelijk heid is te vinden in de bereid willigheid van de instelling om de polis alsnog om te zetten in een an der tarief. Men zal wel een herkeu ring vragen, maar als die goed uit valt, wel tot omzetten bereid zijn. De premie zal wel hoger worden, want in het gewenste tarief zit meer risico. Wat te doen LJET is bekend dat iemand die „In de ziektewet loopt" soms voor moeilijkheden kan komen. In geval van vrager is het ook weer de be kende puzzle. De contröle-arts zegt: gaan werken. De huisarts verbiedt hem het werken nog beslist. Vrager zelf voelt zich tot werken nog lang niet geschikt. Wat nu? Lezer moet zich houden aan de behandelende arts. Hij moet het standpunt van de huisarts overbrengen aan het uit voeringsorgaan en vragen of de con- tróle-arts zich met de huisarts in verbinding wil stellen. Als de uitke ring toch wordt gestopt, kan hij vra gen om een „voor beroep vatbare beslissing" en hiermee in beroep gaan. Het ontslag UR worden vaak fouten gemaakt bij ontslag. Het gaat hier over onge vraagd ontslag, min of meer ontslag op staande voet. Ook vrager trof dit en hij is overtuigd dat het ont slag onbillijk is. Het Gewestelijk Ar beidsbureau meent echter dat hij het ontslag aanvaard heeft. Er zijn enkele regels die men toe moet pas sen, als plotseling ontslag wordt ge geven. Deze zijn: beleefd maar dui delijk zeggen, dat men het ontslag niet aanvaardt. Alle werkkleding en eigendommen achter laten, geen loon, ontslagbewijs, rentekaart o.d., aan vaarden. Thuis de weigering per aangetekende bevestigen. De volgen de morgen weer gewoon gaan. Wordt men heengezonden, dan opnieuw als voren. Tevens het Gewestelijk Ar beidsbureau op de hoogte brengen. Daar moet dan verder worden ge oordeeld. Deze gedragslijn toont dui delijk dat men het ontslag niet heeft Jullie als gezonde Nederlandse jongens kunnen Zaterdag 7 Maart in de wedstrijd tegen Denemarken het Nederlandse publiek tonen, wat je waard bent. Speel tweemaal «?rie kwartier goed voetbal in Botterdam, Bet je met alles wat je hebt, volkomen in om een goed resultaat te bereiken, weest bereid ons land op waardige wijze te ver tegenwoordigen, aldus de voorzitter van de keuzecommissie van de K.N.V.B., de heer H. P. Hoolboom, tot de spelers van PliRMERËNDER MARKT PURMEREND, 24 EEBRUARI 1953. We kunnen toch al merken dat we de drukkere markten weer tegemoet gaan, daar er almeer gebruiksvee ter markt komt en de belangstelling van de bezoe kers weer groter wordt. Het aanbod van %"ette koeien was maar heel gewoon, maar daarmede zette de handel zich in de vroegte niet te best in. Het ging langzaam aan, wat er later op de dag niet beter op werd. Men moest al een heel prima jong beest hebben wilde men de hoogste notering maken. Het grootste gros ging van de f 2.60 tot f 2.70. De geldekoeien beginnen nu ook al iets meer los te ko men, maar daar was nog maar een kalme gang, hoewel een goed gebruiksbeest wel aan trek komt. Wat de verse melkkoeien betreft, deze komen nu ook beter los. In de morgenuren was het daar nog vrij stil. Op de nuchtere kalverenmarkt was de handel in de slachtkalveren heel wat vlugger met hogere prijzen. Ook naar de fokkalveren was veel vraag, daar waren heel wat kopers voor, en daar werden dan ook hoge prijzen voor uitgelegd. De wolveemarkt was matig bezet en de goede kooplust was er niet. Het was er heel kalm, zowel met de vette als me* de overhouders. We zagen hedenmorgen reeds een paar lammetjes. Met de bokken en geiten was het weer een stugge han del Op de varkensmarkt was het wel weer druk wat het aanbod betrof, maar de gang was heel wat kalmer, vooral met de zouters. Deze deden heel wat lagere prijzen. Men moest om de hoogste note ring te maken al erg in de smaak vallen, enders kreeg men al gauw flink minder. Met de vette zeugen ging het nog wel. Op de biggenmarkt was het minder goed. Daar was maar een stugge gang en de prijzen waren lager. Op de paardenmarkt was het aanbod groot genoeg, daar was ook een stugge handel. Op de pluimvee- markt was een klein aanbod met een heel kalme gang. Aangevoerd 746 runderen waaronder: 270 vette koeien van f 2.10 tot f 2.85 per k.g., handel stug; 145 melk- en kalfkoeien van f 675.— tot f 1125.—, handel^ stil; 804 gelde koeien van f 570.tot f 750. handel kalm; 15 graskalveren van f 150.— tot f 360.—, handel kalm; 1086 nuchtere kalveren voor de slacht van f 30.tot f 75.—, handel vlug; fokkers van f 75.— tot f 145.—, handel vlug; 12 stieren van f 675.— tot f 1500.—, handel kalm; 419 vette schapen van f 80.tot f 140. handel stugger; overhouders van f 70.— tot f 95.—. handel stugger; 25 bokken en geiten van f 12 50 tot f 65.—, handel etugger; 340 vette varkens, zware van t 1.80 tot f 1.86 per k.g handel kalm; Idem zouters van f 1.60 tot f 176 per k.g., handel stug; vette zeugen van f 1.62 tot f 1 70 per k.g., handel goed; 856 big gen van f 36— tot f 82.—, handel stug: 50 paarden van f 675.— tot f 1025. handel stug. Totaal 3544 dieren. 2700 oude kippen en hanen rode en Witte van f 2.15 tot f 2.30 per k.g.; 100 oude kippen en hanen blauwe van f 2.35 tot f 2.45 per k.g.: 150 eenden van 1 1.— tot f 1-25 per stuk; 500 konijnen van f 3.— tot f 6 30 per stuk; 10 000 kipeleren van f 13— tot f 14.50 per 100 stuks- 2000 •ende'eren f 11.50 per 100 stuks. EIEREN VEILING: 50000 eendeleren ▼an f 11-70 tot f 12.30 per 100 stuks: 4500 Hpeieren van f 13.50 tot f 15— per 100 gtU&L de Nederlandse elftalclub, die gisteravond voor de eerste maal in het Olympisch Sta dion te Amsterdam tezamen waren geko men voor de centrale training. Naar men weet is de centrale training door allerlei omstandigheden enkele maan den stopgezet, maar met het druk bezette internationale programma voor de boeg o.a. staan wedstrijden tegen Denemarken, Zwitserland en België op korte termijn op de agenda was het dringend noodzake lijk geworden de spelers, die voor een eventuele keuze in aanmerking komen, bij elkaar te roepen. Naar men weet waren 23 spelers voor deze training uitgenodigd. Doelman Land man van Sparta was wel aanwezig, doch kon niet meeoefenen in verband niet een verwonding aan het neusbeen, j.l. Zondag in de competitiewedstrijd opgelopen. Ver der zagen wij nog Van Melis van Eindho ven, die alsnog voor de centrale training was uitgenodigd, terwijl zijn clubgenoot Schmidt (ex-Alcmaria Victrix) eveneens ge ïnviteerd was, maar niet in de mogelijkheid had verkeerd op zo korte termijn hij en Van Melis waren op het laatste ogenblik nog uitgenodigd naar Amsterdam te komen. Op het verlichte stadionterrein werden oefeningen gedaan met grote gummibal len, welke oefeningen, zoals Jaap van der Leek, de bondscoach later In „de kuil" van het stadion uitlegde, waren samengesteld om het prestatie-element te bevorderen, de behendigheid op te voeren, een snelle reactie uit te lokken en de kijk op de bal te verhogen. De gewone lichamelijke oefe ningen, aldus Van der Leek kunnen de spelers thuis doen. Na de lichaamsoefeningen werden de spikes aangetrokken voor het maken van sprintjes, een vorm van conditietraining, welke door de spelers ook in hun woon plaatsen kan worden voortgezet, immers ledreen werd in de gelegenheid gesteld een stel spikes mee naar huis te nemen. Een partijtje voetbal, waarbij Karei Kaufman In één der doelen stond om de ploeg te Moderne vrouwen bestrijden ze mets •*'n ZW/TSAL preparaat iAdvertentie Ing Med> Maak Uzelf niet wijs, dat kortademigheid „nu eenmaal bij Uw gestel hoort". Neem bet snelwerkende, middel, dat het taaie slijm oplost AKKER'S 's werelds besle hoestsiroop (Advertentie. ln«. Med.) completeren, vormde het slot van de oefe ningen op het veld. Na het traditionele Saunabad kwamen de spelers in „de kuil" tezamen, waar, zoals wij reeds schreven de heer Hoolboom een toespraakje hield. „Wees een voorbeeld voor anderen", aldus de K.C.-voorzitter, op en buiten het veld. Wees vooral ook een goed voorbeeld in de eigen vereniging, want dat kan van zo'n groot belang zijn voor de club en de mede spelers. Train niet alleen des Dinsdags hier en des Donderdags voor de club, maar probeer in de week een uurtje vrjj te maken. Want de tijd van voorbereiding op het internationale seizoen is kort. En laten wij tezamen komen in een geest van vriendschap en vertrouwen, dan kunnen wij de toekomst optimistisch tegemoet zien. Daarna hield de bondscoach Van der Leek een tactisch praatje. De centrale training werd verder bijgewoond door de beer G. Kruyver, voorzitter van de tech nische commissie en de leden van de keuze-commissie ir H. B. L. Denis en C. van Es. ONZE lezers kunnen kos teloos antwoord kra gen op vragen en moeilijkheden, bijvoorbeeld over: juridische aangelegen heden woning-kwesties, hu welijksmoeilijkheden, opvoe dingszorgen, sociale verzeke ringswetten, assurantiezaken, persoonlijke geestelijke moei lijkheden, enz. U schrijft dan de redactie en vermeldt links op de enveloppe: Mentor. Desgewenst krijgt U persoon lijk antwoord en wordt Uw brief niet in de krant behan deld. Alles wordt strikt ver trouwelijk afgedaan. aanvaard, hetgeen men door de af schriften en regu's van de aangete kende brief kan bewijzen. Radio genot TEGEN die kei-harde super radio kan de politie weinig uitrichten. Binnenshuis kan men doen wat men wil. Het is een kwestie van bescha ving. Misschien kan iets worden ge daan, omdat u eigenaar van het huis bent en het benedenhuis be woont. Dat is: overlast ten laste leggen. Maar succes van een derge lijke actie is niet te voorspellen. De reparatie VLEINE REPARATIES zijn voor rekening van de huurder. Maar een geheel nieuwe vloer is dat niet meer. U moogt de reparatie in geen geval zonder toestemming zelf laten verrichten en dat dan eigenmachtig met de huur compenseren. Dat levert huurschuld op! Blijft de eigenaar weigerachtig dan kunt u het eerst via de bouwpolitie proberen. Lukt dat niet, dan kunt u de rechter ver zoeken om de eigenaar te gelasten het zelf te laten doen en de kosten met de huurgelden te compenseren. Denkt u er om, vrager, dat huur een brengschuld is. Ook nu.moet u dus de huur gaan brengen als de eige naar er niet zelf om komt. De Deen Knud Gleie heeft bij wedstrij den te Odense de 220 yards schoolslag (orthodox) gewonnen in 2 min. 38.8 sec. Hij bleef hiermee als eerste binnen de limiet (2 min. 39 sec.), welke de F.I.N.A. had vastgesteld, wilde van erkenning als wereldrecord sprake kunnen zijn, zodat zijn tijd een wereldrecord betekent. Gleie had tien dagen geleden ook reeds als eer ste zijn naam geplaatst op de nieuwe we reldrecordlij st voor de 200 meter school slag. Hij vestigde dit record met een tijd van 2 min. 37.4 sec. Technische Commissie van de KNVB zoekt contact met de clubs Zaterdag 14 Maart zullen de leden van de technische commissie van de K.N.V.B. een samenkomst hebben met de besturen van de voetbalclubs, die spelers afstaan voor de Nèderlands-elftalclub. In die bijeenkomst zullen de T.C.-leden de richt lijnen uitstippelen, volgens welke men in de toekomst hoopt te kunnen werken ten bate van het Nederlandse voetbal. In volgende bijeenkomsten, welke nog moeten worden vastgesteld, zullen de leden van de technische commissie het zelfde onderwerp behandelen, waarschijnlijk dis- trictsgewijs, met de besturen van de eer ste en tweede klasse clubs van ons land. Data verzending zeepost Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld: Indo nesië: m.s. „Willem Ruys" (2 Maart); Ned. Nw. Guinea: m.s. „Amstelkroon" (5 Maart); Ned. Antillen: s.s. „Boskoop" (2 Maart); Suriname: m.s. „Nestor" (4 Maart); Zuid-Afrika en Zw. Afrika: s.s. „Arundel Castle" (28 Februari); Canada: m.s. „Noordam" (5 Maart); Zuid-Amerika s.s. „Andes" (28 Februari); Australië en Nw. Zeeland: via Engeland (28 Februari). 58. Pim was de eerste ogenblikken zó geschrokken, dat hij niets kon doen. Hoe was 't mogelijk, dat Billie en Ka- reltje hier op deze plek waren? Had den zij zich al weer bevrijd uit de plastic ballon, die de professor oro hen heen geschoten had? Het waren alle. maal vragen, waarop Pim geen ant woord kon geven. En dat behoefde ook niet, want Billie was zo in zijn nopjes, dat hij Pim in de val had, dat hij zelf al uitieg gaf. „Ja, dat had je niet ge. dacht, hè? Jij dacht dat je voorgoed met Billie afgerekend had, hè? Maar Billie laat zich zo gauw niet bang makenVooruit, geef op dat toe stel, want dat is juist, wat we nodig hebben". Deze laatste woorden brach ten Pim tot bezinning. Het was Billie om het toestel van de professor ta doen en dat mocht onder geen voor. waarde gebeuren. Bliksemsnel draaide hij aan de knop, eenmaal naar links, tweemaal naar rechts en daar vloog hj| de lucht in, terwijl Billie de uitlaatgas sen midden in zijn gezicht kreeg. Maar Billie was niet van plan om de strijd zo maar op te geven. Hij nam een sprong in de lucht en wist Pim nof juist bij zijn benen te grijpen. Even ging hij mee de lucht in, maar toen daalde de atoom-raket langzaam. Het toestel was niet op e.en dubbel gewicht berekend en kon de zware last niet trekken. Pim begreep, dat hij overgele- verd was aan Billie en Kareltje en dat deze twee bandieten hem heus niet zouden sparen. Het hoofdbestuur van het Neder- landsche Roode Kruis deelt mede, dat de hoeveelheid bruikbare kleren, inge zameld ten behoeve van de slachtoffers van de watersnood, zó groot is, dat deze voorraad de behoefte van de slachtoffers zeer vele malen overtreft. Het Roode Kruis en het rooms.katho- lieke huisvestingscomité hebben be sloten, dat die goederen, die wel voor uitreiking geschikt, doch niet meer noodzakelijk voor de slachtoffers zijn, via de Nederlandse kerkelijke en cha ritatieve instellingen aan behoeftige Nederlanders ten goede zullen komen. Dit besluit werd genomen na over leg met de desbetreffende regerings instanties en in samenwerking met tal van organisaties en instellingen. De kerken en organisaties zullen zelf zoveel mogelijk voor het vervoer der goederen zorgdragen en zullen in nauw overleg met de sociale diensten van de betrokken gemeenten de uit. reiking ter hand nemen, zodat doublu- Ter gelegenheid van zijn zilveren ju bileum bij de NCRV is Piet van den Hurk, na een door hem gedirigeerd concert, in de studio op hartelijke wijze gehuldigd. Vóór de microfoon geschiedde dit door de voorzitter der NCRV, mr A. B. Roosjen, die de omstandigheden schetste waaronder de heer Van den Hurk 25 jaar geleden voor het eerst de diri- geerstaf hief over een orkest van zes man, later uitgebreid tot twintig. Onder leiding van Piet van den Hurk hebben tal van thans bekende musici hun eer ste schreden naar de microfoon ge richt OPBRENGST RECLASSERINGSDAG 1952 De netto-opbrengst van de Nationale Reclasseringsdag 1952 was f 257.489,21 tegen f 244.804,28 in het jaar 1951. Noord-Holland gaf f 60.601,40. Mr D. U. Stikker, Nederlands am bassadeur te Londen, is opnieuw be noemd tot commissaris van de Neder landse Handel Mij. door Mary Burchell 49 Een dikke man die zwaar ademde, drong op dat ogenblik voorbij met de opmerking dat het verboden moest zijn dat er mensen in de gang zaten. Afwezig en zonder wrok zag Hope hoe hij zich een terugtocht baande naar een hoekplaats in een eerste klas cou pé. Het deed er niet toe. Niets deed er meer toe. Ze wilde zich er slechts van overtuigen dat Errol niet gevaarlijk ziek was. Om zich zelf en Bridget gerust te kunnen stellen. De trein raasde voort door de vallende schemering en zwaai de heen en weer op een wijze die het niet gemakkelijk maakte je evenwicht op een wankel koffertje te bewaren. Maar Hope merkte niets van dergelijk ongemak. Als ze maar gerust had kun nen zijn. Er waren nog meer mensen in het gangetje en naast haar zat een vrolijk jong paartje ongemakkelijk op zijn bagage. Weldra haalden ze brood jes te voorschijn en dat herinnerde Hope aan de proviand die tante Lena zo vriendelijk had meegegeven, en ze opende het pakje en at lusteloos een boterham op. Het meisje lachte haar toe en zei: „Reizen is tegenwoordig geen pretje, maar met een hapje eten kort je de tijd, vindt u niet?" Hope glimlachte en schudde haar hoofd. Maar bijna dadelijk zuchtte ze en voegde er aan toe: „Maar je moet soms wel". „O ja. En soms ls het de moeite waard". Het meisje kon blijkbaar niet zonder glimlach, also£ ze een binnen pretje had waarvan ze telkens genoot, Hope keek haar verbaasd aan. En op dat ogenblik deed het meisje haar tasje open en zag Hope wat confetti aan de rand plakken. „Bent u op de huwelijksreis?" Hope dempte haar stem, maar ze had de vraag uitgesproken voordat ze zich kon bedenken. „We komen terug! Pech!" sprak het meisje met nog steeds die glimlach. „Hij is er een beetje verlegen onder", ze wees liefdevol naar haar metgezel, die een ernstig gesprek over voetbal was begonnen met een enthousiaste heer van middelbare leeftijd die een grote snor had. „Hii zou willen dat de men sen ons aanzien voor een al jaren ge trouwd stel- Maar ik heb hem al gezegd dat het heus op ons gezicht staat te lezen, dus waarom zouden we er ver der over piekeren? Hoe heeft u het ge raden?" Hope lachte en weeg op het plukje confetti. „Daar heb je het nu! Ik dacht nog wel dat lk alles kwijt was! Maar het plakt geweldig en komt op de gekste plaatsen te voorschijn. Maar het kan me niet schelen, hoor", voegde ze er een voudig aan toe. „Bedoelt u dat u zo'n heerlijke reis heeft gehad dat de mengen het geruat aan u mogen zien?" vroeg Hope met een glimlach. „Ja, zoiets dergelijks. En alles wat erbij te pas komt is zo heerlijk. Nou ja, ik denk dat iedereen wel zo'n beetje sentimenteel over zijn huwelijksreis doet". „Neen", zei Hope, „niet iedereen, maar het moet heerliik ziin als het zo is". Het meisje keek even verschrikt en wierp een snelle blik op haar hand. ,.U bent toch niet getrouwd, is het wel?" „Neen". Hope schudde haar hoofd. „Neen, ik ben nu op weg naar mijn ver loofde. Maar hij heeft een ongeluk ge had en ik weet niet hoe ernstig hij ge wond is". „Wat naar voor u". Het meisje klopte haar vriendelijk op haar arm en Hope zweeg, zich vaag af vragend hoe het kwam dat ze Errol de laatste paar uren al tweemaal haar ver loofde had genoemd, terwijl hij natuur lijk in feite O, nou ja, hij was toch voor zeer kort haar verloofde geweest- Daarom sprak ze zo over hem. „Auto-ongeluk?" vroeg de stem naast haar belangstellend. „Neen. Zijn paard heeft hem afge worpen". „O. Dan is het misschien slechts een lichte hersenschudding. Ik zou me maar geen nare dingen voor ogen halen voor dat het nodig is". Neen, dacht Hope, zij was van het soort die de dingen altijd van de vro lijke kant bekijken tot het hopeloos is. Och, zij was zelf zo geweest tot zeer kort geleden. Er was geen enkele reden ge weest om anders te ziin. Maar de laat ste tijd had het Noodlot haar zo lelijk te pakken gehad dat ze angstig was geworden. Maar toch deden de vriendeliike troostende woorden van het meisje haar goed, en de rest van de reis maakte ze zich zelf wüs dat Bridget op haar ge wone wijze de zaken waarschijnlijk had gedramatiseerd. Het was zo goed als donker toen ze het Waterloo-station bereikten en Hope rende naar de ondergrondse, vastbe sloten om Charing Cross tijdig te be reiken voor de laatste trein naar Orter- ville vertrok. Tegen alle waarschijnlijkheid in lukte het haar net en ze sprong dankbaar in de trem op het moment dat hij zich in beweging zette. „Dat was op het nippertje", merkte een strenge oude heer in de andere hoek op. Hope zei „ja" en vroeg zich bijgelovig af of dat nog op iets anders kon slaan dan op het halen van de trein. En plotseling stormden alle bange gedachten weer op Hope af, terwijl de troostende opmerkingen van het meisje in de andere trein alle betekenis ver loren. Nu ze zo dicht bij huis kwam, in zeker opzicht was het toch „thuis", begon het verlangen om er zo gauw mogelijk te zijn, plaats te maken voor de angst wat ze er znu vinden. Het was dwaas om zichzelf zo bang te maken, maar gesteld dat er iets Het was een boemeltrein die bij ieder stationnetje stopte en Hope had ge legenheid te over om aan al haar angsten toe te geven en er nog een paar nieuwe aan toe te voegen. Maar eindelijk was Orterville bereikt en toen ze de trein uitstapte merkte Hope tot haar grote opluchting dat het helder maanlicht was. Ze had nog nooit eerder het eind van het station naar huis te voet afgelegd maar ze vertrouw de dat ze de weg wel zou kunnen vin den nu ze de maan tot gids had. De afstand was echter groter dan ze had gedacht, en toen ze eindelijk de bekende oprillaan inliep, sloeg het middernacht van de kerktoren van het naburige dorp. (Wordt vflcvolgd) res kunnen worden voorkomen. Na on derzoek is gebleken, dat met de hier bedoelde oplossing onder de huidige omstandigheden in het algemeen stel. lig ook door de slachtoffers van de watersnood, voor wie deze kleren wa ren bestemd, wordt ingestemd. Er wordt in volledige mate voor zorg ge dragen, dat de door de watersnood ge. troffenen (voor zover deze nog niet ter zake voldoende voorzien zijn), in ieder opzicht met voorrang geholpen zullen worden. Een zeer belangrijke hoeveel heid van de allerbeste ingezamelde goederen blijft ten behoeve van deze slachtoffers voorhand3 nog gereser veerd. DER CORRIGEDOR, opera in titer acten van Hugo Wolf. Het verhaal van Alarcon over de dorpsrechter, die een kleine flir tation met de molenaarsvrouw op touw wil zetten maar bij voort during voor de gek wordt gehou den, op een andere wijze bena derd. De opera wordt uitgezonden ter gelegenheid van het feit, dat Wolf vijftig jaar geleden is ge storven. Wolf is overigens vooral om zijn liederen beroemd gewor den en trok hierin de consequen ties uit de opvattingen van Wag ner. De pianopartij werd volko men zelfstandig. Bovendien slaag de hij er in een synthese te vin den tussen de expressie door de zang en de zuivere declamatie door de tekst. (Donderdag 20.05 Over Hilversum I, 402 m.) DONDERDAG 26 FEBRUARI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.50 Dag opening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek, 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Lie deren. 9.25 Voor de huisvrouw. 9.30 Wa terstanden. 9.35 Gram.muziek. 10.50 Voof de kleuters. 11.00 Gevarieerde muziek. 12.00 Idem. 12.25 „In 't spionnetje". 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Orgelspel. 12.50 „Uit het Bedrijfsleven". 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gra- mofoonmuziek. 13.20 Amusementsmuziek. 14.00 „Paul Vlaanderen en het Jonathan Mysterie", hoorspel. 14.40 Pianorecital. 15.00 Voor de zieken. 16.00 „Tussen vier en vijf". 16.45 Voor de jeugd. 17.30 Mili taire actualiteiten. 17.40 Gram.muziek. 17.45 Regeringsuitzending: S. Nijdam: „Suriname, de Nederlandse Antillen en de Caraïbische Commissie". 18.00 Nieuws. 18.15 Sportproblemen. 18.25 Lichte mu ziek. 18.55 Reportage of gram.muziek. 19.00 Gesproken brief uit Londen. 19.05 Jazzmuziek. 19.45 Orgelspel. 20.00 Nieuws. 20.05 Inleiding opera. 20.15 „Der Corre- gidor", opera (gr.pl.). 22.25 Mededelingen 22.30 Dansmuziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactualiteiten. 23.30—24.00 Gramo- foonmuziek. HILVERSUM n, 298 m.! 7.00 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gramofoon- muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgischs kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 940 Gram.muziek. 10.00 Bas, hobo en orgel. 10.30 Morgendienst. 11.00 Voor de zrnken. 11.50 Als de Ziele luistert. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconcert. (12.30—12.33 Land- en Tuinbouwmededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.50 Gram.muziek. 14.00 Orkest concert. 14.15 Pianorecital. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Pianokwartet. 16.00 Bijbel lezing. 16.30 Kamermuziek. 17.00 „Mui terij op de Neptunus", hoorspel voor d» jeugd. 17.30 Gram.muziek. 17.40 Voor dracht. 18.00 Metropole-Orkest 18.35 „Op de Stelling" 18.45 Gram.muziek. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Levens- vragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord. 19.30 Gram.muziek. 20.00 Ra- diokrant. 20.20 Promenade-Orkest en -koor. 21.00 „Een exploratie in de Cordil lera Blanca van Peru, Andes expeditie 1952". causerie. —21.20 Meisjeskoor. 21.45 Vragen aan voorbijgangers. 22.10 Strijk kwartet. 22.45' Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en S.O.S.-berichten. 23.15—24.00 Gramofoonmuziek BIJ VERKOUDHEID Directie: J. BLTLSMA en C. Kttf Hoofdredacteur: a M. KOEMANS Redactie: Acbterdam 18, Fel. 55< ADVERTENTIES'en ABONNEMENTEN: Voordam llt Tel. 332 Postgiro 187294 DE ZES MINISTERS 1 Europa", die gedurende n gisteravond in geslaagd, di doorbreken. Zij hebben be gingsgemeenschap in zijn gesloten landen ter goedki die Frankrijk er aan had w taire deskundigen worden ze voor alle zes landen a gisteren reeds vóór de aar ministers menen, blijkens is uitgegeven, dat „het no om het Europese eenheids Met ingang van 1 Bacon-richl 10 cent lai Blijkens de berekening landbouw-economisch Insi de jongste prijsvetlagingt portgranen tot,een daling prijs in de baconmesterij v per kg koud geslacht gewi leg met de Stichting vo< bouw heeft de minister va Visserij en Voedselvóorzi ten de richtprijs voor I per 1 Maart a.s. dienovi te vetlagen en derhalve o] kg geslacht gewicht te br< De overnameprijs van n: te exporteren bacon, die ■cember 1952 is gebaseerd prijs, verminderd met eei van tien cent, zal derhalvi van 1 Maart op f 2;28 pe: gewicht worden gesteld. De regering van Gu: zich solidair verklaard m tijnse en Chileense aansp Britse gebieden in de wateren. President Eisenhower is ontmoeting met Stalin i andere staatsman, indien goeds kan voortvloeien. V houd met Stalin zou aan den moeten worden volda overeenstemming moeten geen het Amerikaanse president wil; het zou mo den met medeweten van 6 en vrienden der Verenigd zou hoop moeten bestaan taat dat bijdraagt tot de De Amerikaanse presit mededeelde op een perscc klaarde zich verder ber schalk ergens halverwege Staten en de Sovjet-Unie Hii gaf verder als ziin r nen, dat ieder vredesproi palingen moet bevatten, het wordt nageleefd, b.v ties. Eisenhower kantte zie de overeenkomsten met ri trekking hebben op de sities in Berliin en Wene den ongezegd. Dit zou lei PASTI LLES oe zacht! VALDAMIID (Advertentie, Ing. Med.) WEERBEf Verwachting tot ir AANHOUDEND M Droog weer met weii maar in de nacht plaatselijk mist. Wei geveer dezelfde ten vandaag. VRIJDAG: Zon c 18.16. Maan op 17.C

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 6