Turnpeil steeg tot een hoog niveau Vitrages Sidonius de jong Jaap Bus rekende af met zij rivaal Van der Berg Uit ups en downs werd een organisatie geboren r urgemeesters naar Tholen AGENDA dagen Hoofdagent De Vries gehuldigd met zijn zilveren jubileum WÊSi Bergen br Toneelgroe op Nutsa Achtste lustrum Turnkring Alkmaar en Omstreken Nieuwe ideën breken baan E, H. HOFSTEDE Bello gaat 14 Juni weer rijden VOOR DE POLITIERECHTER Vishandelaar gelooft niet aan dankbaarheid bij Hermandad Vechtpartij met politie Wij eialeren Alkmaar olferde reeds bedrag van {117.086,43 Bandspeler Cor Hein nog ongeslagen MODE-FLITSEN VROOM OKEESH A Bronzen medaille van de gemeente G van Alkmaarse vrouwen Molen nabij het Bergerhof wordt gerestaureerd Aantrekkelijk Nog dit jaar Schooi SCHOORL1 VER ZEEMAC Egmond Waarschuwing tegen Duitsi firma aa Ook de i'eugi Akerslc BURGERLIJK! OINbDAU 3 MAAKT 1953 QVER ENKELE DAGEN, om precies te zijn 13 Maart, is het veertig jaren geleden, dat de Turnkring Alkmaar en Omstreken werd opgericht. Veertig jaren, waarin de gebundelde krachten tan de gymnastiekverenigingen in deze kring kans hebben gezien het turnpeil op een hoogte te brengen, zoals dat in geen enkele andere kring in Nederland het geval is. Reeds vele jaren is het on denkbaar, dat een Nederlands keur corps wordt gevormd zonder dat daar dames of heren uit deze kring in warén vertegenwoordigd en ook het peil van de lagere graden is, zonder dat dit op een of andere wijze met cijfers of fei ten nader is aan te duiden, zeer goed. Er is een tijd geweest, dat kringenwed strijden zeer populair xvaren, maar de laatste jaren is daar met de naburige kringen niets meer van gekomen, om dat, als de Turnkring Alkmaar en Om streken in zijn sterkste samenstelling verscheen, er van een spannende strijd geen sprake kon zijn. S WIJ de verdienste van deze Turn- "in? gaan beoordelen, geldt bij ons er n* niet in de eerste plaats de over weging dat uit deze contreien zoveel keurturners(sters) naar voren zijn ge komen Dat is natuurlijk wel prettig, maar belangrijker achten wij toch dat door het voeren van een juiste propa ganda en goede leiding, zoveel jonge mensen zich tot de turnzaak voelden aangetrokken en zich in een of andere vereniging naar lichaam en geest kon den opfrissen. De turnsport in dienst van de lichamelijke opvoeding heeft aanzienlijk meer waarde dan de enkele keurturners, ofschoon ook zij niet kunnen worden gemist, omdat zij juist voor de propaganda van zo'n onnoeme lijke betekenis zijn. Op dit moment zijn bij de Turnkring Alkmaar eg Omstre ken ruim drieduizend leden aangeslo ten en als men nu weet, dat in 1913 werd begonnen met een aantal van nog geen tweehonderd, is het wel duidelijk dat deze sport een groot aantal jonge mensen heeft gegrepen. T)E weg'van de turnkring is niet altijd over rozen gegaan. Het is niet de gewoonte bij jubilea over minder pret tige zaken te spreken, maar wij zien Zo gaat 't niet langer. Ik ga beslist naar de oogarts en HOFSTEDE maakt de bril dan wel in orde. Langestraat 61 Alkmaar (Advertentie, Ing. Med.) Ruim dertig burgemeesters uit ge meenten in Noord-Holland boven het Noordzeekanaal, die in bet kader van het plan van de Vereniging van Neder landse Gemeenten verschillende ge meenten op het eiland Tholen hebben geadopteerd, zijn gisteren ten stadhuize te Alkmaar bijeen gekomen met het doel overleg te plegen over de wijze waarop aan het zwaar getroffen Tholen hulp kan worden verleend en hoe deze hulpverlening te coördineren. Deze ver gadering werd tevens bijgewoond door de burgemeesters van Haarlemmermeer en Maartensdijk (Utrecht). Besloten werd tot het instellen van een studie-commissie, bestaande uit de burgemeesters D. Breebaart te Hoog woud, mr B. R. Canneman te Hoorn, dr W. Huygens te Bergen, mr J. F. Janso- nius te Haarlemmermeer, mr G. D. Rc- horst te Den Helder, mr H. H. Schuilei te Maartensdijk en mr H. J. Wytema te Alkmaar. Secretaris van de commis sie is de heer G. J. Janssen te Alkmaar. Deze studiecommissie is met uitzonde ring van mr Jansonius vandaag naar Bergen op Zoom vertrokken en zal morgen het eiland Tholen bezoeken teneinde besprekingen met de autori teiten te voeren. Na haar terugkeer zal de commissie rapport uitbrengen over hetgeen er thans zal moeten gebeuren. De betrokken gemeenten hebben het oogmerk bij de adoptie zoveel mogelijk samen te werken, opdat doeltreffende hulp kan worden geboden. Zoals bekend, heeft een aantal ge meenten in de kringen Alkmaar, Den Helder en West-Friesland Stavenisse en St. Maartensdijk geadopteerd. Laatst genoemde gemeente werd tevens ge adopteerd door Maartensdijk (Utrecht), Bergen, Schoorl, Heiloo en de Egmon- den adopteerden St. Annaland en Haarlemmermeer Poortvliet en Scher- reuir". niet in waarom het hier niet gezegd kan worden, dat er in de loop der .tij den wel eens harde noten zijn gekraakt. Juist uit deze botsingen werd telkens weer iets goeds geboren. Het is niet weg te redeneren dat de rivaliteit tus sen de grootste verenigingen in deze kring een enkele maal de aanleiding tot deze spanningen was. Daaruit is enige maanden geleden de controverse ontstaan, welke tot gevolg had, dat de Turnkring een geheel nieuw bestuur heeft gekregen. Voorzitter Keurslag, een ijverig en bekwaam werker voor de turnzaak, die vijftien jaar geleden bij het 35-jarig bestaan ook al de voorzittershamer hanteerde, gaf vrijwillig zijn functie uit handen. Wfj zijn er zeker van dat de Turnkring in de heer J. van Drunen een bekwaam voorzitter heeft gevon den. De nieuwe praeses heeft het voor deel dat hij naast en boven de vereni gingen staat en het zal voor hem min der moeilijk zijn de gymnastiek te lei den naar de nieuwe banen welke zich in het verschiet beginnen af te tekenen. LIET werkprogramma voor de komende maanden ziet er indrukwekkend uit. Naast de vaardigheidsproeven en kleu terdag, welke ieder jaar worden geor ganiseerd, zal in de zomermaanden het accent worden gelegd op de herscho ling van verenigingsleiders, een zeer belangrijk onderdeel, vooral nu nieuwe gedachten in de gymnastiekwereld baan breken. Als belangrijkste punten noemen wij de herscholingscursussen, een cursus voor voorturners, weekend samenkomsten voor grondgymnatiek en rhythmische gymnastiek. Dit is alles echter toekomstmuziek, zij het dan ook zeer nabije en het lijkt ons wel dienstig nu eerst eens een blik te slaan op het verleden, op die jaren waarin vele turnmakkers hun beste krachten heb ben gegeven om de Turkring Alkmaar en Omstreken tot zo'n grote bloei te brengen. QVER de eerste jaren van de kring is maar weinig bekend. Notulen werden blijkbaar als volkomen over bodig beschouwd, maar het kan natuur lijk ook zijn dat er zo hard werd ge werkt, dat er geen tijd over bleef om een en ander aan de vergetelheid te ontrukken. Wel is bekend dat de op richting van de kring te danken is aan het initiatief van de Alkmaarse vereni gingen Kracht en Vlugheid (inmiddels lang ter ziele), De Halter en Turnlust. De contacten welke r or het samen brengen van een zevental verenigingen, in deze kring tot stand kwamen, had den tot gevolg dat reeds in die eerste jaren een gezonde rivaliteit ontstond, hetgeen alleen maar de prestaties ten goede kon komen. Dat sprak vooral een woordje mee bij de instelling van de Korenbeurswedstrijden,: waar dus in het openbaar één krachtmeting plaats vond. Met de vooruitgang van het turn peil werd de taak van het bestuur van de kring uiteraard moeilijker. Voor lichting en opleiding van leiders werd noodzakelijk, er werden hoge eisen ge steld aan de technische commissie en bovendien waren daar natuurlijk de moeilijkheden van alle dag welke een samenbundeling van verenigingen met zich brengt. Men heeft echter steeds de juiste weg weten te vinden en dat blijkt ook wel uit de omvang en de reeds genoemde prestaties. MATUURLIJK zou over de kring nog veel meer zijn te vertellen. Wij heb ben echter de stellige overtuiging dat dit Zaterdag wel zal gebeuren tijdens de receptie welke om drie uur in het Gulden Vlies te Alkmaar een aanvang zal nemen. Ten aanzien van deze re- reeptie ontvingen wij van het kring- bestuur een verzoek waaraan wij gaar ne willen voldoen. Men heeft namelijk de gerechtvaardigde gedachte dat tij dens deze receptie door verschillende verenigingen bloemen zullen worden aangeboden. Het kringbestuur nu meent dat het geld, dat deze organisaties voor bloemen willen uittrekken, een betere bestemming kan worden gegeven. Hoe zeer blijken van belangstelling in de vorm van bloemen op prijs worden ge steld. ziet he* kringbestuur liever en veloppen met inhoud tegemoet, om dat geld later aan het Nationaal Rampen fonds te kunnen afdragen. Zoals te doen gebruikelijk wordt dit achtste lustrum niet alleen met een re ceptie maar ook met een feestavond herdacht. Na de receptie zullen keur turners (sters) van de kring aan ieder die daarvoor belangstelling heeft en dat zijn er ongetwijfeld velen tonen tot welk een hoogte het turnpeil is ge stegen. JWij zijn er van overtuigd dat daar in het Gulden Vlies zal blijken dat wij in deze kolommen niets te veel over de capaciteiten van de uitblinkers van de Turnkring Alkmaar en Omstre ken hebben beweerd. De Nederlandse Spoorwegen hebben bekend gemaakt, dat de tramdienst AlkmaarBergen aan Zee op 14 Juni a.s. tijdelijk zal worden hervat tot na afloop van het vacantie-seizoen- DE Alkmaarse vishandelaar Piet H. heeft alle reden om te twijfelen bij dej vraag of het gemoed van een Alkmaarse politie-agent ontvankelijk is voor gevoelens van dankbaarheid. Lange tijd geleden heeft Piet bij een vechtpartij voor een stedelijk logement eens de agent C. Hoogzaad voor een messteek behoed ja, hem misschien wel het bezoldigde leven gered en nu boorde? hij voor de Alkmaarse politierechter staande diezelfde agent bezwaren de verklaringen tegen hem afleggen. Het was niet zo men denke dat irit hemelsnaam niet! dat het verboden is een dienaar der wet het leven te redden, want dit was een heel ander geval, dat voor H. is uitgedraaid op een maand retraite op rijkskosten en elke Vrijdag vis. LIET was gebeurd in de nacht van 19 op 20 Januari, toen verdachte in lich telijk verheugde stemming door de stad huiswaarts fietste. Toen hij de agenten Jorritsen en Hoogzaad, die op patrouil le waren, tegen kwam, knikte hij hen in het bijzonder Hoogzaad, die hij immers eens het leven redde vrien delijk toe. Het trok echter de aandacht van de beide agenten, dat Piet zonder enige aanwijsbare reden op een kruis punt een rondje begon te draaien en daarom zetten ze een achtervolging in. Op het Scharloo werd hij staande ge houden en volgens Piet ging dat aldus: „Ik werd van mijn fiets getrokken en de agenten zeiden: „U bent onbe kwaam". Ik kreeg een klap op mijn hand, waarmee ze te kennen wilde ge ven dat ik mijn fiets los moest laten en even daarna kreeg ik een tik op mijn hoofdMisschien had dit te bedui den dat Piet's scheiding niet recht zat; hoe het zij, de vishandelaar nam het niet en vroeg op hoge ton wie de heren waren. Zij stelden zich echter niet vor melijk voor, doch gelastten Piet mee te gaan naar het bureau. Dat wou deze niet en dus werd het een combinatie van de artikelen 300 en 180 van ons wetboek van Strafrecht, hetgeen in houdt wederspannigheid en mishande ling van een ambtenaar in functie. De officier, mr J. C. V. Meischke, eiste zes weken, maar de politierechter vond een maand genoeg. Van het mes en de doorstoken agent werd niet gerept Redelijke prijs LIERMANUS T. uit Petten werd con- form de eis tot een tientje boete ver oordeeld, omdat hij tegen Kerstmis een denneboom uit het bos had gehaald. Als het een grote kerstboom was, heeft Hermanus tóch nog voordelig zaken ge daan. De zeevisser Filippus W. stond terecht omdat hij bij zijn vertrek naar zee. twee honden onverzorgd in zijn huis had ach tergelaten W. verklaarde echter, dat hij een kennis had opgedragen voor de die ren te zorgen. Deze man kon wegens ziekte echter niet als getuige verschij nen, in verband waarmee de zaak werd aangehouden. Filippus staat in Egmond aan Zee, zijn woonplaats, als een die renvriend bekend. De Alkmaarse loodgieter Gerrit van der V. had de aannemersfirma S„ waar bij hij werkte, voor een paar honderd gulden benadeeld, door op een werk in Castricum een flinke hoeveelheid lood en koper te stelen. Volgens hem was het allemaal afval, doch het onderzoek dat de politie in zijn huis instelde, bracht ook bruikbare stukken mate riaal aan het licht. De officier eiste twee maanden, doch de politierechter achtte het beter deze zaak aan te houden voor het uitbrengen van een voorlichtings rapport. De echtgenote van Van der V., die wegens heling terecht moest staan, zal eveneens later nog eens moeten ver schijnen. De derde man. die bij deze zaak betrokken was, zekere S., werd tot f 40.of 20 dagen veroordeeld. Hij had zich alleen lood toegeëigend. Mishandeling IAE Alkmaarder Simon M. was op 16 Januari buiten de perken der wel- voegelijkheid getreden, door een kennis van hem, die in de Beemster woonde, op zijn gezicht te slaan. Bij verstek werd M. tot f 40.— of 20 dagen zulks conform de eis veroordeeld. Zekere Gerardus J. de H. werd, even eens bij verstek, veroordeeld volgens het vaste tarief van f 100.of 30 da gen, in verband met het in aangescho ten toestand „besturen" van een rijwiel. DINSDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Anna (14 jarff): Cinema Americain, 8 uur: Don Samillo (alle leeftijden); Victoria ttheater, 8 uur: De fidele boer (alle ïeeftijden); Harmonie Theater, 8 uur: "Geheime opdracht (14 jaar). Wapen van Heemskerk, 8 uur: ABRO- avond. BERGEN. Rustende Jager, 8 uur: Tarzan in gevaar (14 jr.). K.C.B. Boe kententoonstelling. LIMMEN, Café De Swart 8 uur: Ver gadering Witte Kluis. WOENSDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Anna (14 jaar); Cinema Americain, 2.30 en 8 uur: Don Camillo (alle leeftijden): Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: De fidele boer (alle leeft.); Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: Geheime opdracht '14 jaar). Wapen van Heem'kerk, 8 u.: ABRO- avond: Filmavond LTJ. Gulden Vlies. 8 u.: Hoofdstadoperette met „Geschichten aus dem Wiener- wald". Café Tom, 8 uur: Sportforumavond Scheidsrechtersvereniging. BERGEN, Rustende Jager: 8 uur: Je moet er maar invliegen (18 jr.). K.C.B. boekententoonstellin DIENST APOTHEKEN De dienst der apotheken wordt deze week waargenomen door apotheek Hartong van Ark, Langestraat 1. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Dinsdag 17.32 5.41 Woensdag 18.00 6.11 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Dinsdag 17.37 5.46 11.37 23.46 Woensdag 18.05 6.16 12.05 0.16 GEDURENDE EEN UNIEKE COLLECTIE Zo ongemerkt komt er iedere dag weer wat bij het totaal van de in onze stad ingezamelde gelden. Er is nu 117.086,43 bij elkaar. Hiertoe droe gen bij een nagekomen afdracht van de scholen groot 178,34 en de netto opbrengst van de door de bridgeclubs in Noord-Holland Noord georganiseer de drive groot 829,75. Biliarikampioenschap tweede klasse In café de Vriendschap is gisteravond weer een aanvang gemaakt met het tornooi om het biljartkampioenschap tweede klasse (4 tot 7.50) van Alkmaar en Omstreken, het tornooi dat enkele weken geleden in verband met de ramp welke ons land had getroffen, werd af gebroken. De vier partyen welke reeds waicn gespeeld werden niet geannu leerd, zodat Jaap Bus en Cor Hein, die gisteravond resp. van Van der Berg en Schot Jr. wonnen, met twee gewonnen partijen de leiding hebben. Het treffen tussen Bus en Van der Berg was belangrijk, omdat dit tweetal tot de favorieten moest worden gere kend. Daar laatstgenoemde zijn tweede verliespartij moest incasseren, zal het In onze gezellige Lunchroom (le etage) zullen wij U Donderdag 5 MAART a.s. om 2.30 en 3.45 uur n.m. de nieuwste modellen tonen in Mantels, Tailleurs, Japonnen, Blouses, Sportieve Kleding, Hoedjes etc., in creaties, zoals de toonaangevende mode-centra deze voor 't nieuwe seizoen brengen. TOEGANGSKAARTEN GRATIS verkrijgbaar aan onze Centraal-cassa Parterre. ALKMAAR (Advertentie ing Med.) Op treffende wijze is gistermiddag in het versierde theorielokaal in het poli. tiebureau de hoofdagent de heer H. de Vries gehuldigd met zijn zilveren jubi leum. Toen de jubilaris met zijn vrouw en beide kinderen en een aantal fami lieleden arriveerde, stond het grootste deel van het corps in het lokaal opge steld, waar door verschillende sprekers het woord werd gevoerd. Met een vrachtauto van de gemeente zijn gisteren de naaimanden en naai dozen, die dank zij de door de vrouwenverenigingen in Alkmaar op touw gezette actie zijn verzameld, naar Rockanje gebracht. De zending werd door de evacué's, die hier een tijdelijk onderdak hebben gevonden, met gejuich begroet. De vrouwen, die in de school bijeen waren, toonden zich onuit sprekelijk verheugd over deze practische gift uit Alkmaar. Ze zullen echter nog tot Vrijdag geduld moeten hebben. Dan worden op een contactavond, belegd door de Plattelandsvrouwen van Rockanje, de naaidozen uitgereikt. De dozen, die er overblijven, zullen in Oostvoorne worden gedistribueerd. Op de foto een deel van de voorraad, waaronder ook enkele naaimachines. De commissaris van politie, de heer J. Dreeuws, herinnerde aan verschillende bijzonderheden uit de loopbaan van de heer Dc Vries en o.a. aan 't feit. dat hij in 1934 twee inbrekers op heterdaad be trapte. Met waardering maakte spreker gewag van de standvastige houding, die de jubilaris tijdens de bezetting heeft aangenomen en daaraan herinnerde ook öe burgemeester, die de heer De Vries een man van karakter noemde. Van het politiecorps ontving de heer De Vries een drietal werken over motor, en auto techniek. Burgemeester Wytema over handigde hem de bronzen legpenning van de gemeente en een gratificatie. Een geschenk onder couvert werd even eens aangeboden door de opperwacht meester van de rijkspolitie, de heer J. de Jong, die op deze bijeenkomst sprak als voorzitter van de Algemene Neder, landse Politiebond. Inspecteur J. Haver- lag voerde het woord in ziin kwaliteit van voorzitter van de politiesportver eniging, waarvan de heer De Vries sinds de oprichting af lid is. Hoewel hij aan de wedstrijden niet actief deel neemt, is hij een van de steunpilaren van de vereniging. Sinds jaren bekleedt hij daarin de functie van penningmees ter. Namens de APSV bood de heer Haverlag de jubilaris een kistje sigaren aan. Voor mevrouw De Vries waren er bloemen. Later op de dag zijn vele poli tiemensen de heer en mevrouw De Vries thuis komen feliciteren. De jubi. laris had van tal van belangstellenden huldebewijzen In ontvangst mogen "pmen. zoo's h'-pV uit de schat van bloemen, die de kamers vulde. In zijn vergadering van 19 Juni be sloot de raad een crediet van f 5500 be schikbaar te stellen ten behoeve van de restauratie van de in bouwvallige toe stand verkerende molen in de Een- drachtspolder. nabij de Kruseman van Eltenweg en de Jan van Scorelbrug. Heden is door de heer J. Poland. een molenbouwer uit Heerhugowaard, een aanvang met de restauratie-werkzaam heden gemaakt. DE KLOKKENBOUWER GEËMIGREERD. De heer H. Koreman. over wiens lief hebberij in het bouwen van Friese klokken wij onlangs berichtten, is één dezer dagen naar Curagao vertrokken. Hii zal daar in de zaak van ziin broer die aldaar een drietal restaurants ex ploiteert, worden opgenomen. niet eenvoudig voor hem zijn, zijn $t; nog te laten gelden, te meer daar er andere kapers op de kust zijn. Het er aanvankelijk niet naar uit dat 1; zou gaan winnen. Na de achttiende bef stond Van der Berg met 100 tegen 73 het voordeel, maar meer nog dan di stand gaf het spel van Bus aanleid: te veronderstellen dat hij niet in il zou ziin als eerste de 200 caramboles beëindigen. Hij had echter deze lai| aanloop van achttien beurten nodie op toeren te komen, want in de \i gende beurt deponeerde hij een vlot speelde serie van 54 op tafel, waari hij zijn tegenstander kennelijk imi ncerde en de weegschaal in zijn vi deel liet doorslaan. Van der Berg le geen positie meer vinden en toen in de 27e beurt met een serie van finishte was het pleit beslist. IJs Feeke startte tegen Boekesteyn indrukwekkende wijze. Deze jeugd: speler, een broer van de bekende Feeke. is zeer sterk in het korte spel als het even met hem wil lonen ii voor iedere tegenstander in dit tornt een zeer lastige rivaal. Dat ontdel Boekesteyn, want na veertien beurt had Feeke reeds 174 punten op ziin 1:: staan en Boekesteyn was toen nam: liiks de 100 gepasseerd. Door een n lastige bandstoten, het zwakke pi van Feeke. raakte hij ziin-concentra: even kwijt en had toen nog tien be: ten nodig om de partij in zijn voordt te beslissen. Boekesteyn vocht intuss moedig door en verloor eervol met achterstand van slechts 29 caramboli Cor Hein. de oudste deelnemer, b wees andermaal dat hii een zeer ste: bandspeler is. Hoe ruimer de balie hoe beter hij zieh in ziin element s voelt. Met een doodgewoon gezicht Isi hij de ballen langs alle vier de bandi tollen als het moet over nog mee dere en voor de lastigste sital ties weet hii een oplossing te vinden Grote series maakt hij niet, ma; door niets uit ziin evenwicht te brené vergaarde hii toch voldoende punten i met bijna vijftig caramboles voorsn™ op Schot de partij te beëindigen. Vot de deelnemers, die het bij uitstek vi het kleine spel moeten hebben, zal dr Cor Hein pen gevaarlijk tegenstand zijn. De Vries begon tegen Van der Mo!' zeer kalm. Hii had 21 beurten nodis' tot de 65 caramboles te komen, voord de geest vaardig over hem werd. i maakte de 200 tenslotte vol in 38 beu ten. hetgeen betekende dat hij nee m een movenne van ruim vijf speelde. De uitslagen luiden: Hein Schot Feeke Boekesteyn De Vries Van der Molen 200 157 200 171 200 155 38 38 24 24 38 38 21 20 74 20 30 28 Het ziet er naar uit, »1 te lange tyd definiti tyd verschillende wijzig breidlngsplan is ontkorr keurig vast en het sch en Natteweg bouwrüp komst zUn uitbreiding Er komt op dit ten Oost-West lopende weg door verbindingsaders. J doeling de ongeveer tw zen, waarvoor het i plaats biedt, op het Zui zodat er practisch allee: komen aan de Oost wegen. Een enkele uitz( en daar toegelaten. O.a. lagere school, die een aan de verbindingsweg dijk en Prins Hendrikl Schoorl 1 speelde „ui macht 1. Vijf minuten n rechter het sein tot dezi gegeven, kwam het bru Schoorl-doel. Ongeveei daarna scoorde Zeemac Schoorlse (blauwe) lee even op, toen P. Duiin schot een tegenpunt mi bleef helaas 21. Schoo lijk, 11, tegen Limmer personenauto b De klaverjaswedstrijt de zaal van de heer KI gende resultaat: le p Hane, Bergen NH, 575 Kamphuis Jr.Min, B< pnt, 3e pr. T. Leeuwen! wenkamp, Schoorl, 527f LeeuwenkampW. Veld 4806 pnt, 5e pr. G. Da Schoorl, 4766 pnt. De naar het paar, dat het nummer was, dat door c na afloop, aan de weds overhandigd en wel d kige was het paar C. M uitslag klavei Zaterdag reed de vi de expediteur P. de B aan de Laanweg af, wa sing ontstond met een komende auto. De reet personenauto werd ge Persoonlijke ongelukke niet voor. De wagen we de kraanwagen van weggesleept. De stand is als volgt: Bus Hein Feeke De Vries Boekesteyn Van der Molen Van der Berg Schot De politie verzoekt degenen, die met de Duitse firma in chemische P" ducten „Lamberty und Co." te Kas' .in verbinding willen stellen zich oa inlichtingen over deze firma op 1"! politiebureau te vervoegen. Zowel bij de Nederlandse als bij 1 Duitse Justitie staat de firma Lamberlj ongunstig bekend. Zij brengt o.m. brandstofbesparend product „Vult" in de handel. vroegere eigenaar nu huurder De door de gemeente van de heet 'e: Kommer aangekochte percelen, fetJ staande uit huis, fabriek, erf en t;:;j; aan de Heilooërdijk, die met het op de uitbreidingsplannen te zijner til' zullen moeten worden ontruimd fff. voor de duur van een maand met s"' zwijgende verlenging van maand '7 maand verhuurd aan de vroegere eigt' naar. Het bedrijf van de heer P. Kor»; mer (fabriek van draadproducts"' wordt binnenkort overgebracht ns'! Oudorp, waar het zal worden geve: in een voormalig pand van de wasser! van de N.V. s. Krom. geslaagd Aan de gem. universiteit te AmsteJ' dam slaagde onze stadgenoot J. 9' 2 Waal voor het doctoraal examen in geneeskunde. benoemd bij havendienst te amsterdam Onze plaatsgenoot de heer C. de Boet lste stuurman van de Kon. Holl. LIWJ is met ingang van 1 Maart benoeW'1 tot inspecteur bij de Gemeentelijke B>' vendienst te Amsterdam. BURGERLIJKE Geboren: Gerardue C. J. Roord, won. te B van der Gaag. Jan, z. L M de Ruijter Petrone V Glas en W. Peereboom, van J. H. J. Horio en J Ondertrouwd: Ja nelia Zwemmer, Getrouwd Hendri gaard en Jannetje Medi Overleden: Cornel wed. van Alb. Stam, 1 16 jaar. WU twyfelen er nie de samenwerkende dei en Nieuwe Niedorp, i zeerste genoten van h door de toneelgroep avond die men niet si was, dat ze niet werd „Puck" heeft van d zonders gemaakt en h «Sok voor. Door de di< het gegoten is en waa even moet gewennen, dan geniet men met v de taal, van het spel er Het spel speelt in de in Brussel, waar Keize de tijdens een Vastena ontvangen in het gezin maker Teunis. Als dan haal mag Teunis een hij wenst boven zijn laars. Vandaar de naa de leerse'», inhoudende men het niet altijd be Geboren: Stoffelir C. Groot en E. van den E a. van S. F. N. .Rooze meulen. Ondertrouwd: T keierus en Johanna Blokker. Overleden Alidi jaar, echtgenote van M. tha Groen, 29 jaar, ech' Veen. Ingekomen Theo' van Oterleek naar Zuii Grietje Koning van Heil Noord 346. Niesje K loo naar Pontweg-Noorc Vertrokken: Nic en echtgenote van Ke Busspm. Leendert W huisweg 70 naar Alkma A. Schouten van Startii De Rijp. Jacob Tip kei 10a naar Velsen. ling van Zuidervaart 3 Elisabeth M. LeijenVan van Westerweg 107 naa; FEESTAVOND RESI Naar wij vernemen een feestavond van de zijn in café Baltus te gelegenheid zullen dooi Rijkspolitie 3e kl. H. A soonlijk de diploma's worden uitgereikt aan Broersen. W. Buur, C. G. van Diepen N. Grc F E. Klaver P S^hra lerus, R. L. Swart en J

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2