r Bergen breidt zich ten Westen uit Hotel Nassau-Bergen zal op 1 Juli worden opgeleverd De Rijp stelt f 1000.-beschikbaar voor te adopteren gemeente Nieuws uit Langedijlcer Dorpen De afzet van de bewaarkool is nog niets beter geworden De wereldreis van Jimmy Brown Nog dit jaar bouwrijp Schoorl SCHOORL 1 VERLOOR VAN ZEEMACHT Egmond aan Zee Limmen Hengelaars zagen film over de Willem Barendsz Woningbouw vordert Toneelgroep „Puck" veroverde harten op Nutsavond in Nieuwe Niedorp Akersloot Stompetoren SSV liet Schellinkhout niet aan het woord St. Pancras Groot-Schermer Parenwedstrijd bridge LAATSTE NIEUWS DINSD AG 8 MAART 1953 Aantrekkelijk plan tussen Kerkedijk en Natteweg Het ziet er naar uit, dat het uitbreidingsplan van deze gemeente binnen niet .1 te lange tijd definitief kan worden vastgesteld. Er zijn in de loop van de tijd verschillende wijzigingen aangebracht, waaraan overigens geen enkele uit breidingsplan is ontkomen, maar nu liggen de tekeningen dan toch vrij nauw keurig vast en het schijnt zelfs, dat dit jaar nog de grond tussen Kerkedijk en Natteweg bouwrijp zal worden gemaakt. Want daar zal Bergen in de toe komst zijn uitbreiding krijgen. van deze weg zal zeer spoedig ter hand worden genomen, zo vernemen wij. Het plan, dat in het Westen wordt begrensd door de nieuwe weg naar Schoorl (het verlengde van de nieuwe Bergerweg) ziet er aantrekkelijk uit en de particu liere bouwers zullen zeker een plekje naar hun zin kunnen vinden. De groei van de gemeente Bergen zal zich ook in de toekomst naar het Westen voort zetten. Aan de boskant zullen geen uit breidingen meer worden toegelaten. Er komt op dit terrein een zestal Oost-West lopende wegen, doorsneden door verbindingsaders. Het ligt in de be doeling de ongeveer tweehonderd hui zen, waarvoor het uitbreidingsplan plaats biedt, op het Zuiden te bouwen, zodat er practisch alleen huizen zullen komen aan de Oost-West lopende wegen. Een enkele uitzondering is hiel en daar toegelaten. O.a. voor de nieuwe lagere school, die een plaatsje krijgt «an de verbindingsweg tussen Kerke dijk en Prins Hendriklaan. De aanleg i Advertentie. Ing. Mea., tweede klasse eenvoudig voor hem zijn, zijn sten te laten gelden, te meer daar ern™ ere kapers op de kust zijn. Het z» lanvankelijk niet naar uit dat Bui gaan winnen. Na de achttiende beun d Van der Berg met 100 tegen 73 jj voordeel, maar meer nog dan den d gaf het spel van Bus aanleidini veronderstellen dat hij niet in staat zijn als eerste de 200 caramboles tl tndigen. Hij had echter deze lange oop van achttien beurten nodig oit toeren te komen, want in de vol, le beurt deponeerde hij een vlot se. 1de serie van 54 op tafel, waarmei zijn tegenstander kennelijk impo., 'de en de weegschaal in zijn voor.! liet doorslaan. Van der Berg kc? i positie meer vinden en toen Bui e 27e beurt met een serie van hte was het pleit beslist. s Feeke startte tegen Boekeste.vn oi ukwekkende wijze. Deze jeugdig ;r, een broer van de bekende Jar :e. is zeer sterk in het korte spelc: iet even met hem wil lonen is bijl iedere tegenstander in dit tornooi: zeer lastige rivaal. Dat ontdek!!1 lesteyn, want na veertien beurtti Feeke reeds 174 punten op zijn liisll i en Boekestevn was toen nauwe! de 100 gepasseerd. Door een paal »e bandstoten, het zwakke pun! Feeke, raakte hij zijn-concentratii kwijt en had toen nog tien beur- ïodig om de partij in zijn voordeel 'slissen. Boekesteyn vocht intussei lig door en verloor eervol met eet irstand van slechts 29 carambole! r Hein. de oudste deelnemer, be- andermaal dat hij een zeer steri speler is. Hoe ruimer de ballet, beter hij zich in zijn element ge- Met een doodgewoon gezicht laat e ballen langs alle vier de hatideii i als het moet over nog meer-i er> voor de lastigste situs-j veet hij een oplossing te vinden- >te series maakt hij niet, maart niets uit ziin evenwicht te brenget arde hii toch voldoende punten ontl tiina vijftig caramboles voorswonlt rhot de partij te beëindigen. Voor 'elnemers. die het bij uitstek va» leine spel moeten hebben, zal dezaj Hein een gevaarlijk tegenstander, Vries .begon tegen Van der Mok» calm. Hij had 71 beurten nodig ot* 65 caramboles te komen, voordat est vaardig over hem werd. te de 200 tenslotte vol in 38 beur-j letgeen betekende dat hii nog met) ïovenne van ruim vijf speelde, uitslagen luiden: 200 38 157 38 200 24 isteyn 171 24 -ies 200 38 Ier Molen 155 38 stand is als volgt: 2 2 2 2 2 1 ■ies 2 1 steyn 2 1 Ier Molen 2 1 :er Berg 2 0 2 0 irschuwing tegen Duitse firma politie verzoekt degenen, die ziet s Duitse firma in chemische proj i „Lamberty und Co." te Kasse- ■binding willen stellen zich offl ingen over deze firma op hel bureau te vervoegen, el bij de Nederlandse als bij J' Justitie staat de firma Lambert)' itig bekend. Zij brengt o.m. het tofbesparend product „Vulcos landel. ROEGERE EIGENAAR NU HUURDER oor de gemeente van de heer r- er aangekochte percelen, M' uit huis. fabriek, erf en tuin Heilooërdijk, die met het ooi uitbreidingsplannen te zijner tij" moeten worden ontruimd zün e duur van een maand met stil* ide verlenging van maand tot verhuurd aan de vroegere eiëe' iet bedrijf van de heer P. Kom* fabriek van draadproducten' binnenkort overgebracht naa' waar het zal worden gevestig® voormalig pand van de wasserij N.V. S. Krom. GESLAAGD de gem. universiteit te AmsteJ* iagde onze stadgenoot J. G- ®e aor het doctoraal examen in ®e unde. OEMD BIJ HAVENDIENST TE AMSTERDAM plaatsgenoot de heer C. de Boer. urman van de Kon. Holl. Lloy® ingang van 1 Maart benoem® ?cteur bij de Gemeentelijke He it te Amsterdam. Schoorl 1 speelde „uit" tegen Zee macht 1. Vijf minuten nadat de scheids rechter het sein tot deze tweekamp had gegeven, kwam het bruine leer in het Schoorl-doel. Ongeveer 15 minuten daarna scoorde Zeemacht opnieuw. De Schoorlse (blauwe) leeuw richtte zich even op. toen P. Duiin door een mooi schot een tegenpunt maakte, maar het bleef helaas 2—1. Schoorl 2 speelde ge lijk, 1—1, tegen Limmen 2. PERSONENAUTO BESCHADIGD De klaverjaswedstrijd, gehouden In de zaal van de heer Klop had het vol gende resultaat: le pr. Hoekv. d. Hane, Bergen NH, 5750 pnt, 2e pr. Kamphuis Jr.Min, Bergen NH, 5293 pnt, 3e pr. T. LeeuwenkampD. Leeu wenkamp, Schoorl, 5275 pnt, 4e pr. C. Leeuwenkamp—W. Veldhuizen, Schoorl, 4806 pnt, 5e pr. G. Dalenberg—Hoorn, Schoorl, 4766 pnt. De troostprijs ging naar het paar, dat het dichtst bij het nummer was, dat door de heer J. Klop, na afloop, aan de wedstrijdleider werd overhandigd en wel d 4110. De geluk kige was het paar C. Min en K. Min. UITSLAG KLAVERJASDRIVE Zaterdag reed de vrachtwagen van de expediteur P. de Boer het terrein aan de Laanweg af, waardoor een bot sing ontstond met een uit Schoorldam komende auto. De rechterkant van de personenauto werd geheel ingedrukt. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De wagen werd spoedig door de kraanwagen van garage Schmidt weggesleept. BURGERLIJKE STAND Geboren: Gerardus C. J., z. van G. C. J. Roord, won. te Bussum, en C. E. van der Gaag. Jan, z. van A. Stam en M. de Ruijter Petronella S., d. van A« Glas en W. Peereboom. Antonius J. z. van J. H. J. Horio en J. Zenntveld. Ondertrouwd: Jan Bakker en Cor nelia Zwemmer. Getrouwd Hendrik van den Boo gaard en Jannetje Medik. Overleden: Cornelia Prins, 91 jaar, wed. van Alb. Stam. Nelis J. de Groot, 16 jaar. De hengelaarsvereniging „Limmen" organiseerde voor de leden met hun dames een goed geslaagde filmavond in café A. J. W. de Swart, De heer Vonk uit Wormerveer hield een cau serie over het leven van de walvis en de walvisjacht. Hij kon daarover uit ervaring spreken omdat hij drie reizen had meegemaakt met de Willem Ba rendsz. Jacht werd gemaakt o.a. op de blauwe walvis, de witvinwalvis, de potvis en de lumbek. Vervolgens ver toonde spreker een interessante film over een reis met de drijvende traan- fabriek naar de Zuidpool. Deze week zullen de laatste van de 16 eengezins- en 16 duplexwoningen in de Tuindorpwijk bewoond worden. Daarmee zal dan opnieuw een phase in de woningbouw zijn afgesloten. Er wordt in Bergen in verhouding tot ain- dere gemeenten veel in de vrije sector gebouwd. In Bergen aan Zee verleden jaar 15, in Bergen 19. Dit jaar staan er plannen voor 15 particuliere wonin gen op stapel. SESOMMINCEN IJMUIDEN Besommingen van Maandag: 1 traw ler f 25.900; IJM 49 Petten f 6950, 54 Limburg f 14.450, 20 Polderman f 13.200. 110 Hattem f 18.600, 204 f 810; KW 155 f 3300. 162 f 3820, 64 f 3940. 91 f 3170, 114 f 2990, 166 f 2010, 89 f 1790, 95 f 4500, 17 f 2720 104 f 960, 24 f 4550, f 108 f 1190. 125 f 2230, 53 f 2160, 169 f 2530, 69 2860, 28 f 3410. 20 f 4500. 141 f 3040 86 f 6220, 159 f 6260, 22 3460, 163 f 2160, 65 f 2870, 84 f 2830. 85 6800, 57 2560. 75 f 4000; IJM 229 1500, 230 f 2030; AM 16 4150, 17 f 1080, 18 f 1120; BU 33 f 3000; WR 33 f 2370; KW 31 f 1620, 34 2180, 133 f 2900, 21 f 2040, 210 1910, 27 930, 77 f 790 51 f 2070. 26 f 1060. 94 f 660, 80 f 2220; IJM 7 f 780, KW 12 f 370. Ondergrondse bunker bracht 'n maand vertraging Speelzaal in souterrain De bouw van het hotel „Nassau-Ber gen" vordert snel. Op het ogenblik zijn de dakspanten op het hoofdgebouw al opgericht. De zijvleugel, waarin de giote zaal is ondergebracht (18 bij 9 meter) zal volgens de berekening op 25 April onder de kap komen. Een dezer dagen worden over deze grote ruimte 4 enorme stalen balken gelegd, die per stuk zo'n kleine 2,5 ton wegen en f900.kosten. Deze knapen zijn daarom, zo zwaar, omdat zij de twee verdiepingen, die boven de grote zaal komen, moeten dragen. De muren van het hotel zijn zwaar en solide gebouwd. Om het krimpen en daarmee het scheuren der muren tegen te gaan worden twee soorten steen ge bruikt. 'Voor' de buitengevels worden gele stenen gebruikt die v.an een bij zondere soort Tsjechische klei in Ne derland zijn gebakken. 40.000 van deze stenen, die 30 cent per stuk kosten zullen het gebouw deze opvallende kleur geven waardoor het complex met het duinlandschap een harmonisch ge heel zal vormen. De kolommen zullen Wij twijfelen er niet aan, of de overgrote meerderheid van de leden van de samenwerkende departementen van het Nut van het Algemeen in Winkel en Nieuwe Niedorp, die gisteren in de Prins Maurits waren, hebben ten zeerste genoten van het middeleeuws toneelspel „De gecroonde leerse", dat door de toneelgroep „Puck" op zeer voortreffelijke wijze werd gebracht. Een avond die men niet spoedig zal vergeten en waarvan het alleen te betreuren was, dat ze niet werd bijgewoond door een uitverkochte zaal. in het rijke en in het goud, maar dat ook eenvoud geluk kan schenken. We hebben kunnen genieten van schitterend spel van Cas Baas als de zot Koosen, een rol, die hem als het ware op het lijf geschreven was, van Wim Vesseur als schoenlapper, Frans 't Hoen als keizer Karei, Jaap Maarle- veld als Joosen. We hebben ook grote waardering voor het spel van Elly Veenema en Cecilia Lichtveld, die bij monde van voorzitter Oepkes werden gecomplimenteerd en met bloemen be dacht. Aan alles was trouwens de uiterste zorg besteed. De toneelaankle ding, de vondst van de hrug, waarop en onder gespeeld werd, deden het uitsteken. De grime van de firma Mi- chels toonde aan, wat grime eigenlijk wel vermag bij te dragen tot het ge heel. In de middaguren was door de zelfde groep in de Prins Maurits een voorstelling gegeven van het spookje „Het geheim van de Prins" en ook in dit sprookje hebben de speelsters en spelers getoond, kunstenaars te zijn, die ernst van hun beroep maken en er zich niet met een Franse slag door heen slaan. Een uitstekende nutsavond en -middag. Ook de jeugd genoot „Puck" heeft van dit spel iets bij zonders gemaakt en het leent zich er Ook voor. Door de dichtvorm, waarin het gegoten is en waaraan men eerst even moet gewennen. Is dat zo ver, dan geniet men met volle teugen van de taal, van het spel en van de inhoud. Het spel speelt in de zestiende eeuw in Brussel, waar Keizer Karei de Vijf de tijdens een Vastenavondfeest wordt oi.tvangen in het gezin van de schoen maker Teunis. Als dank voor het ont haal mag Teunis een wens doen en hij wenst boven zijn uithangbord een laars. Vandaar de naam „De gecroon de leerse'', inhoudende de moraal, dat men het niet altijd behoeft te zoeken BURGERLIJKE STAND Geboren Stoffelina A., d. van F C. Groot en E. van den Brink. Annaatje, a. van S. F. N. .Roozendaal en T. Ver meulen. Ondertrouwd Theodorus van Sik kelerus en Johanna G. Hart, won. te Blokker. Overleden: Alida Cornelisse, 59 jaar, echtgenote van M. Kerssens. Aga tha Groen, 29 jaar, echtgenote van A. v. Veen. Ingekomen: Theodorus van Haaster van Oterleek naar Zuidervaart 381. Grietje Koning van Heiloo naar Pontweg- Noord 346. Niesje Kooyman van Hei loo naar Pontweg-Noord 346. Vertrokken: Nicolaas J. Verduin en echtgenote van Kerklaan 274 naar Bussum. Leendert Wilbrink van Raad- huisweg 70 naar Alkmaar. Margaretha A. Schouten van Startingerweg 113 naar De Rijp. Jacob Tip en gezin van Boe- kei 10a naar Velsen. Catharina Besse- ling van Zuidervaart 377 naar Graft. Elisabeth M. Leijen—Van der Horst en kind van Westerweg 107 naar Alkmaar. feestavond reserve-politie een'fLT" V.ernemen «1 er Donderdag 'fin 7.an d* reserve-rijkspolitie oil O l i Baltus te Uitgeest. Bij deze gelegenheid zullen door de dir. off der Rijkspolitie 3e kl. H. A. van Steenis per! soonlijg de diploma's „Geoefend man" worden uitgereikt aan de reservisten C Broersen. W Buur. c. G lvlSTen- G. van Diepen. N, van Diepen. J. P E. Klaver P ^7"' M' Va" Huis' lerus, R. L. Swart en J. P, ma. A van Sikke- Zoon. Onder ideale weersomstandigheden werd Zondagmiddag de wedstrijd SSV 1Schellinkhout gespeeld. Reeds na drie minuten spelen wist SSV te sco- sen. Technisch stond de wedstrijd niet op een hoog peil. Vóór de rust wist de thuisclub een penalty te benutten en met deze stand werd het half-time. Na de hervatting wist Blauw van SSV nog tweemaal te scoren. Beide doelpunten had de keeper van Schellinkhout kun nen voorkomen. Hij nam veel te veel risico door telkens ver uit zijn doel te lopen. NIEUWE GEZINSVERZORGSTER Tot gezinsverzorgster is benoemd mej. B. Meinsma, die in deze functie te Wij- denes werkzaam is geweest. De watersnood Op initiatief van de heren J. J. Eecen en prof. ir E. L. Selleger hoopt de heer J. W. Kaiser uit Baarn Don derdagavond 8 uur in Valk's lunch room te spreken over de watersnood als teken der tijden en teken des He mels. De toegang tot deze samenkomst is vrij. in een groene steensoort worden uitge voerd, wat alleen al een bedrag van f 8000,vergt. In totaal worden onge veer 370.000 stenen verwerkt en 240 ku bieke meter beton, dat hoofdzak i'ijk voor rekening van de vloeren komt. Ook de trappen zijn op één na in beton uitgevoerd en worden straks met mar mer belegd. IJzer is taboe. In plaats daarvan wordt brons en koper gebruikt. Het hotel zal, naar het zich laiat aan zien, een intiem en een voornaam-hui- selijk karakter krijgen. De hall, waar een winkelvitrine en ook een kappers ruimte is ingebouwd, kan niet overma tig ruim genoemd worden. De gangen op beide verdiepingen zijn eerder te nauw dan te breed. Uit alles blijkt, dat men geen millionnairs verwacht, die behoef te zouden hebben aan overmatige luxe, maar wel is het de bedoeling van de architect geweest om een gedistingueerd badhotel te bouwen, dat met grote wa randa's on balcons volkomen aan het gestelde doel beantwoordt. In het „souterrain" zal o.m. een speel zaal ingericht worden, er komen 50 tot 60 bedden en 11 bad- of douchekamers. Doordat men bij het begin van de bouw op een ondergrondse bunker stoot te die opgeruimd moest worden, heeft men een maand vertraging ondervon den, Zodat het hotel niet op 15 Mei (wat geprojecteerd was) opgeleverd kan worden maar op 1 Juli van dit jaar. Bergen aan Zee zal straks aan dit kapitale hotel, waarvan alleen de bouw al f 350.000 zal kosten, een uitstekende toeristen-trekpleister rijker zijn gewor den. Plattelandsvrouwen waren actief in 1952 SINT PANCRAS. In een gezellige sfeer werd in het lokaal van J. Bouw- stra de jaarvergadering gehouden van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen. afdeling Sint Pancras. De presidente, mevrouw WitStapel sprak haar voldoening er over uit dat het ledental sinds de oprichting geste gen was van 33 op 52. Zij sprak tevens de wens uit, dat nog meer dames lid zouden worden, zodat men nog meer bijeenkomsten kan houden. Mevrouw Wit dankte de leden voor hun medewerking bij de inzameling van kleding voor de noodgebieden. Zii deel de mede, dat nog andere hulpverlening op het programma staat. Uit het jaarverslag vernamen wij, dat het jaar 1952 een periode vol van acti viteit geweest was. Er werden tal van lezingen en excursies gehouden, waar voor veel belangstelling bestond. De ontvangsten hadden f 222.76 be dragen en de uitgaven f 172.21. zodat er een batig saldo van f 50-55 in kas was. De presidente, die deze functie tijde lijk waarnam, zag zich daarna met al gemene stemmen gekozen. Mevr. Bruin- Weel werd tot vice-presidente benoemd. Omtrent het te houden uitsapje zal nog door het bestuur een vastomlijnd plan worden ingediend. De avond werd verder gevuld met tal van toneelstukjes, zang en Westfriese voordrachten. .Nut en Genoegen" gat redelijk toneel De Nutsvereniging ,Nut en Genoegen' te Driehuizen, gaf Zaterdagavond een goede opvoering van het toneelspel: „Het verleden sterft niet". Om precies acht uur opende voorzitter De Heer deze avond. Hij gaf een korte opsomming van de rolverdeling en van de inhoud van het stuk. Na écn minuut stilte in acht te heb ben genomen voor de slachtoffers van de Ramp, voerden de werkende leden van „Nut en Genoegen" hun spel op. Het eerste bedrijf werd iets onzekei en over het algemeen te vlak, gespeeld, doch langzamerhand werd dit beter. In aanmerking genomen het feit, dat een aantal personen bij deze opvoering debuteerde, kon men zeggen, dat de op voering op een redelijk peil stond Op de persoonlijke prestaties der spe lers willen wij dan ook niet ingaan. Wel kunnen wij zeggen, dat „Nut en Genoegen" met dit groepje tonelisten op de ingeslagen weg kan voortgaan. Dit was zeker ook de.mening van het talrijke publiek. Aan het eind van de avond bracht de voorzitter een. woord van dank aan de verschillende mensen die hadden mede gewerkt om deze avond zo succesvol te doen verlopen. Speciaal noemde hij de particulieren en leden van het bestuur, die spontaan de prijzen voor de verlo ting hadden bijeengebracht. Ten slotte deelde hij nog mede, dat door deze ver loting het mooie bedrag van f 100.— aan het Rampenfonds kon worden over gemaakt. Grootschermer overrompelde PSCK in de tweede helft PSCK begon meteen overrompelende inzet, en reeds na 10 minuten resulteer de dit in een doelpunt van Ruig, om dat de Groot-Schermer-achterhoede bleef staan voor vermeend buitenspel, 01. De Kalvers bleven domineren. Na een half uur werd doelman Prins voor de tweede maal verrast, toen De Boer van verre afstand een hoog schot loste en de doelman door de zon ern stig werd gehinderd. In de laatste mi nuut voor de rust sloeg één der PSCK- backs de bal met de hand uit het doel, doch de toegestane strafschop werd door Broes hoog overgeschoten. Na de rust was het al Groot-Schermer wat de klok sloeg, doch het duurde nog 20 minuten voor Slooten het eerste doel punt scoorde, 12. Tien minuten later was het dezelfde speler die de stand op 2—2 bracht. Zo krachtig was het offensief van Groot-Schermer, dat de rechtshalf 'C Bloemendaal zelfs nog een winnend doelpunt kon scoren, 3—2. Voorschotten aan R K onderwijs In de openbare vergadering van de raad der gemeente De Rijp is besloten een bedrag van f 1000.beschikbaar te stellen voor de door de gemeenten van Waterland te adopteren plaatsen. Burgemeester Dalenberg deelde mede. dat de hulpverlening door de Vereni ging van Ned. Gemeenten zal worden gecoördineerd. Hii betreurde het, dat de gemeente De Rijp tengevolge van haar slechte financiële positie geen grotere bijdrage beschikbaar kon stel len. Bij de aanvang van de vergadering herdacht de voorzitter met enkele ge voelvolle woorden de slachtoffers van de watersnood. Hij verzocht de raads leden een minuut stilte in acht te nemen. Hierna bracht hij dank aan de bevolking, die de verschillende acties tot een groot succes hadden gemaakt. Speciaal dankte hij die personen, die in persoon tot het slagen van de inza melingen hadden bijgedragen. Het bedrag van het voorschot aan de bijzondere r.k. school voor het jaar 1953 werd vastgesteld op f 6.877,82, d.i. f 33,77 per leerling. Ingekomen was een verzoek van het r.k. schoolbestuur tot verlening van medewerking ingevolge art. 72 der L.O. wet, wegens uitbreiding restauratie plannen. Overeenkomstig het voorstel van burgemeester en wethouders besloot de raad hiertoe de begroting voor het dienstjaar 1953 te wijzigen door het vaststellen van een suppletoire begro ting. Het r.k. schoolbestuur verzocht de raad tevens medewerking ingevolge art. 72 der l.o. wet 1920 te verlenen vopr de aankoop van nieuwe meubelen t.b.v. de St. Jozephschool. Zonder hoof delijke stemming besloot de raad ook deze medewerking te verlenen. Voorts werd besloten het op 1 April a.s. aflopende contract tot het leveren van gas ten behoeve van de openbare straatverlichting door de N.V. Mij. tot Bevordering van Nijverheid te De Rijp wederom te verlengen. Gelet op de bij zondere omstandigheden (stijgende ko- lenprijs) werd de verlenging van het contract aangegaan voor de duur van één jaar. Aan de gecomitteerde, de heer J. Poel, werd opdracht gegeven stem uit te brengen tot goedkeuring van de ba lans, verlies- en winstrekening van de Mij. tot Bevordering van Nijverheid over 1952. Besfuursveroadermp „Noordermarkibond"' Men moet optimisme niet laten varen IN de bestuursvergadering van de vei- 1 lingvereniging „Noordermarktbond" welke gistermiddag werd gehouden, heeft de voorzitter, de heer P Duijves, in enkele woorden de catastrophe geme moreerd, welke ons land heeft getrof fen. De aanwezigen herdachten hierop staande de slachtoffers. Spreker zei, dat het bestuur onmiddellijk na de ramp duizend gulden beschikbaar had ge steld. Verder releveerde de voorzitter het vijftigjarig bestaan van de tuin- bouwvereniging „De Eendracht" te Oud karspel op 12 Februari j.l. Wat de afzet van de bewaaékool betreft, zei de heer Duijves, dat na de laatste vergadering geen enkele verbetering is ingetreden, zodat objectief gezien de toestand wel twijfelachtig is geworden. De onderhandelingen met de Oostzone van Duitsland lopen al enige weken. Het Centraal Bureau doet alles wat mo gelijk is. Er is verzekerd, dat de trans actie op korte termijn zeker doorgaat. Wel is men er van particuliere zijde in geslaagd, deze export op gang te krij gen, zodat Maandagmorgen op de vei- lin alle grote rode en witte kool werd verkocht tegen de minimumprijs van zeven en zes gulden per honderd kg. Daarom raadde spreker aan het optimis me te bewaren. Er werd meegedeeld, dat de veilingomzet over de maanden Januari en Februari f 1.097 198 had bedragen tegen f 1.671.263 in dezelfde maanden van het vorige jaar, dus 574.065 minder. De voorraad kool bij de Noordermarktbond per 1 Maart bedroeg 780 wagons rode kool. 140 gele kool, 750 Deense witte kool. 27 wagons peen en 14 wagons bieten. De voorraad uien is geruimd. De provinciale commissie voor veilingen berichtte, dat op 7 Maart in Alkmaar een voorvergadering wordt gehouden, waar de agenda van de jaar vergadering van het Centraal Bureau zal worden behandeld. Aan de planten- ziektekundige dienst zal wederom vijf tig gulden subsidie worden gegeven. De vergadering besloot in principe nog f 2300 uit te trekken voor de slachtof fers van de ramp. Het dagelijks bestuur kreeg vrij mandaat om deze gelden naar goeddunken over te maken. Daar er we derom gebrek was aan koolkratten, had het bestuur 2500 kratten aangekocht. De voorzitter deelde voorts mee, dat de laatste voorraad pootaardappelen van de veiling verkocht is tegen de prijs van f 19.50 per honderd kg. De heren G. Koopman. C. Koning en A. de Wit werden als afgevaardigden voor de al gemene vergadering van het Centraal Bureau aangewezen. Ten slotte werden nog enkele voor stellen voor de algemene vergadering van de Noordermarktbond aangeno men. Deze vergadering zal worden ge houden op 15 April. BURGERLIJKE STAND LANGED1JK. Geboren: Eelkje, d. van J. Wever en J. van der Wal. Jacob, z. van D. Kroon en Tr. Glas. Cornelia J-, z. van C. J. Stoop en C. Com mandeur. Marion S., d. van A. I. van der Veer en S. Kwadijk. Jan, z. van H. de Graaf en T. Plugboer. Getrouwd: Geert Simons en Anna C. Kouwen. Nadat bij de rondvraag nog weer eens werd teruggekomen op de bekende viswater-kwestie, sloot burgemeester Dalenberg met een kort woord de ver gadering. DEZE WEEK ONDERZOEK OP TBC. Naar wij vernemen zal het onderzoek van de bevolking op tuberculose in de ze gemeente plaats vinden op Woens dag. Donderdag en Vriidag. De oproe pingen hiertoe ziin de betrokkenen reeds toegezonden. Kwaliiacatie wedstrijden zijn thans geëindigd Zaterdagavond had te Alkmaar in Hotel Victory de vierde en laatste wed strijd plaats van de paren-competitie van het District Noord-Holland-Noord van de Ned. Bridge-Bond. Deze stond wederom onder de leiding van de heren Peters uit Castricum, J. Plas uit Alkmaar en A. Yssels uit Schoorl. Met veel animo werd daarna door de 50 deelnemende paren (in drie afde lingen hoofd-, eerste- en tweede klasse aan de laatste kwalificatie-wedstrijd be gonnen. Na enige uren van Ingespannen spe len kon de uitslag van deze wedstrijd en het eindresultaat van de vier wed strijden worden berekend. In de Hoofdklasse was de totaal uit slag over vier wedstrijden als volgt: 1 mevr. Engels en mevr. Kohier (Alkmaar) met 223.01 pet-, 2 J. Vink en J. Pie (Alkmaar) 214.67 pet., 3 Van KleefKossen (Castricum) 213.66 pet. Deze drie paren ziin geplaatst voor de Gewestelijke Wedstrijden tussen de districten Noord-Holland, Zaanstreek en Amsterdam, die half Maart in Amster dam, Alkmaar en Zaandam zullen wor den gespeeld. De verdere eindstand in de Hoofd klasse was: 4 Dames Nordeman en Sombroek 212 pet., 5 de Rie en De Ruiter 210.83 pet., 6 Pijpers en Res 206 pet., 7 Honing en Plomper 203.83 pet., 8 Visser en Go- vers 203.82 pet-, 9 Van Eik en Petera 184.84 pet., 10 heer en mevr. Vasbinder 182.33 pet., 11 Klaasse en Morelis 179.12 pet.. 12 Padt en Teerink 165.50 pet. In de Eerste klasse met acht deelne mende paren, werden twee paren ge plaatst voor de Gewestelijke wedstrij den. n.l. de heren Kueter en A. Vink met 227.38 pet. en de heren van Roekei en van Twuijver met 215.48 pet. De verdere uitslag was: 3 Hopman en de Ruiter 206.55 pet., 4 heer en mevr. Weissenborn 204.76 pet.. 5 dames Padt en Teerink 200 pet.. 6 Karei en Heddes 197.62 pet., 7 Garritsende Vries 197.18 pet., 8 Steeman en Tiebie 169.06 pet. In de Tweede Klasse waren 30 deel nemende paren. Daarvan werden 6 na ren geplaatst voor de Gewestelijke wedstrijden en wel: 1 heer en mevr. Koster 226.39 pet., 2 mej. Winter en heer Nordemann 225.14 pet-. 3 de Wild en van Dijk 224 66 pet., 4 mevr. Morelis Hr. v. d- Kluiive 220.61 pet.. 5 Dames Arpeau en Zonneveld 217.82 pet., Horiman en Huiberts 214.27 net. Verder kwamen in deze klasse nog boven de 200 pet. mevr. v. Steeg en de heer ten Cate 214.27 pet., Nieuwenhui- zen en Modder 212.26 net., Jonkman en Schoorl 210.93 pet-, mevr. Grootegoed en de heer Leijen 210.20 net.. Koningen Schats 208.10 pet., Ivanjean en Schut ter 207.22 pet., v. d. Reske en Rozing 202.85 net.. Bol en Tinga 201.25 pet., de heer en mevr. Offenberg 201.14 pet. en de heren Snijders en Maarleveld 200.88 pet. Deze slotavond van het distriet werd geopend en na afloop gesloten door de heer D. Wasterval, voorzitter van het district, met hartelijke woorden van dank aan leiders en deelnemende pa ren. Wat de clubprestaties betreft is. de volgorde voor de Club-Beker: 1 Bereen Bridgeclub 691.86 pet.. 2 Bricas Castricum 687.53 pet.. 3 Sans Atout Heiloo 684 63 pet.. 4 Alkmaarse Rridee Club 676 77 net. en 5 Bridgeclub De Egmonden 659.76 pet. "A 43. Toen Jimmy in een razendsnelle actie met de drie woestijnrovers had afgerekend, schreeuwde hij „Vooruit Piet, help mij hen vastbinden. Aan han den en voeten. Als dat klaar is smijten wij het zoodje in de jeep, zodat de an dere leden van de roversbende hen niet dadelijk in de gaten krijgen". Piet Potlood schokte overeind. „De-de.... a-andere leden van de r-roversbende?" vroeg hij verschrikt. „W-wat bedoel je?" Jimmy keek hem verstoord aan. „Zeg, kan jij niet tellen?" vroeg hij een beetje boos. „Je hebt toch wel gezien dat er nog meer waren. Ik verwacht er binnen een half uur nog een stuk of vier. En we moeten helemaal klaar zijn om deze feestelijk te ontvangen". „M-maar Jimmyhakkelde Piet Potlood. Jimmy Brown liet zijn metge zel echter niet aan het woord komen. „Hou nou maar je waffel Piet", zei hij kort af, ,.en doe precies, wat ik je zeg. Vooruit, help mij die kerels aan han den en voeten vastbinden. Goed stevig hoor. Ze moeten zich niet kunnen los wrikken, als ze straks bijkomen". Jim my en Piet werkten een kwartier lang als paarden, maar toen zat alles ook zo vast als een muur. Jimmy pakte hen stuk voor stuk op en deponeerde hen in de laadbak van de jeep. Hij schoof er wat kisten, koffers en zakken voor en zei toen tegen Piet Potlood: „Nou doe jij deze burnoes aan en zo uitgedost ga jij bij de kamelen staan. Hier, neem dit geweer mee. Als die kerels naderen, denken zij dat jij een der hunnen bent. Je zwaait maar vrolijk tegen hen en als ze ter verwelkoming een schot in de lucht afvuren, dan doe jij dat ook.." Piet Potlood keek Jimmy met grote ogen aan. „En jij?" vroeg hij. „Wat ga jij doen?" Want eigenlijk vond Piet dit meer een baantje voor Jimmy! Twee jaar voor makelaar uit Grootebroek De makelaar Jan K. uit Grootebroek, die een groot aantal mensen had ge dupeerd door bedenkelijke manipula ties met het geld dat hij van hen in beheer had gekregen, uit te voeren, is door de Alkmaarse rechtbank ge vonnist. Er was veertien dagen gele den drie jaar gevangenisstraf met af trek tegen hem geëist. De uitspraak luidde: twee jaar gevangenisstraf met aftrek. Niet Kraaien maar Eechtrop won Een foutieve informatie is oorzaak geweest van een fout in het hockey- overzicht in ons nummer van gisteren. Onze hockeymedewerker vermeldde, dat de wedstrijd Kraaien—Eechtrop, van belang voor de strijd om het kam pioenschap in de tweede klasse D, was geëindigd in een 1-0 zege van de Zaan- kanters. Niet echter Kraaien maar Eechtrop won de strijd met 0.1. Echtrop prijkt hierdoor met 19 punten uit elf wedstrijden aan de kop, gevolgd door Kraaien met 13 punten uit negen wed strijden. Temeer daar de promotie naar de promotie-klasse automatisch ge schiedt, heeft het Beverwijkse team thans een zeer fraaie kans om wederom een trede op de hockeyladder te stij gen. (Ongecorrigeerd) 518e STAATSLOTERIJ 4e KI. 10e Lijst f 5.000: 9968 f 2000: 14613 18397 19222 f 1000: 2632 9659 16123 17063 20713 f 400: 7586 13343 18317 18754 18862 f 200: 1506 1704 2142 2351 2869 4637 6134 7724 7782 7886 8004 8562 9087 11272 11368 12260 13252 13354 14895 15089 16132 17418 17569 17758 18667 18827 19374 19762 19975 20234 21154 21259 21695

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 3