NIEUWS NIEUWE STOFFEN Vier Jannen met de ,,Piet Hein'' terug uit Korea „Klantje van Drees" voor de politierechter DE KA1 r De wereldreis van Jimmy Brown Toevallige ontmoetingen in Honkong en Singapore AGENDA ALKMAARSE SLACHTVEEFONDS IS GELIQUIDEERD Hef voeibalforum liet zijn „licht schijnen op sportproblemen De heer H. W. Holsmuller sprak over onderwijsvernieuwing 19.5 Hei Nationaal Rampenfonds kreeg 1000 gulden Woorden van dank Een geslaagde avond in café Tom Geslaagde ouderavond van Nicolaas Beetsschool I ng rijpende reorqanisatie De verdachfe Job was niet boetvaardig Concert door de Franse viohste Janine Andrade 95 VROOM DKEESMAW Operette-melodieën in het Gulden Vlies Politieke nodig Het DONDERDAG 5 MAART 1953 Het spreekt vanzelf, dat de behouden terugkeer van Hr. Ms. torpedoboot- jager „Piet Hein" na een tocht van dertien en een halve maand, grote vreugde heeft gewekt in de gezinnen van de 245 marinemannen, die met grote span ning het moment hebben afgewacht, waarop de oorlogsbodem wederom aan de kade in Nieuwediep zou meren. Onder deze 245 opvarenden bevosiaen zich vier Alkmaarders. Matroos eerste klasse fan P. Bierman (Snaarmanslaan 31) is geen veel- prater. Hij heeft het scheepsdevies van de „Piet Hein" tot het zijne gemaakt: „Doe wel en zie niet om". „Er is maar één Holland, dat ontzettend rijk is en nog altijd bovenaan staat", zei hij, toen hij iets vertelde van de diepe ellende, waarin de bevolking vat» Korea leeft. Hij roemde de uitstekende verstandhouding, die er steeds aan boord heeft geheerst en vond het even een pijnlijk moment, toen de „Piet Hein" haar voor ganger de ,yan Galen" kwam aflossen en deze laatste met een juichende en zwaaiende bemanning de steven naar het vaderland wendde. Maar de mannen van de „fohan Maurits van Nassau", die de „Piet Hein" weer heeft afgelost, hebben enige weken geleden dezelfde impressie ondergaan. HE moeder van matroos tweede klasse Herman Wouters (Eerste Land- dwarsstraat 24) had ook de huiskamer met vlaggetjes en guirlandes versierd en er een bord met het opschrift „Wel kom thuis" aangebracht. Zij had haar zoon. die tot de kernbe manning van de „Piet Hein" behoort, gistermorgen in Den Helder kunnen be groeten, maar daar vernomen, dat hij eerst overmorgen naar huis zal komen, omdat de oorlogsbodem niet zonder be waking mag blijven. Omdat hij niet zover van Den Helder woont, had haar zoon de wacht overge nomen van een kameraad, die in het rampgebied thuishoorde en vanzelf sprekend zo snel mogelijk wilde zien, wat er van zijn familie en huis was geworden. QCHRIJVER eerste klasse A. H. Ossen (Baansingel 65) vertelde ons in een gezellige familiekring, dat hij de „Piet Hein" toch maar een beste schuit vond. Op de uitreis heeft hij,'als behorende tot het elftal van deze torpedobootjager in Manilla een voetbalwedstrijd tegen een Phiiip'pijns elftal gespeeld, doch daarbij een „deuk" opgelopen. Hij is op en top een sportsman en vertelde opgetogen van de uitstekende lichamelijke opvoeding, die de Joego slavische jeugd geniet, wat hij bij het bezoek aan Split heeft kunnen consta teren. -- -<• - rr BOOTSMAN P. PLOEGER .gouden harten. De meest markante herinnering voor matroos Bierman was de ontmoeting in Hongkong, toen hij daar plotseling op zijn schouder werd getikt door zijn naaste buurjongen Kees Overman, die als kok op de „Johan Maurits van Nas sau" dient, Niet minder scherp is de herinnering aan de excursie naar Hirosjima, de Ja panse stad, waarop in de zomer van 1945 de eerste atoombom viel. De Japanners vorderen snel met de wederopbouw, zodat belangrijke gebou wen en grote stadsdelen alweer herre zen zijn. Een laatste belangrijke indruk van matroos Bierman vormde de wisselende temperatuur in de Koreaanse wateren, die de „Piet Hein" soms in een spook schip van ijs omtoverde. DOOTSMAN P. Ploeger (Eerste Tuin- 1J dwarsstraat 14) is een bevaren zee man, die al 15 jaar bij de Koninklijke Marine dient en bij het uitbreken van de oorlog met Japan tot de bemanning behoorde van Hr Ms onderzeeboot 023, die succesvol in de Indische wateren heeft geopereerd. Deze bootsman heeft ook in het ver- leden al vele landen bezocht, maar hij I vond Japan, waar hij thans voor het eerst is geweest, wel een uniek land, waar fantastische producten worden vervaardigd, die hij met verhuiswagens vol voor familie, vrienden en bekenden had willen meenemen. Evenals de an deren heeft hij trouwens toch nog een bescheiden doch fraaie collectie sur prises meegenomen. Een onuitwisbare indruk, was voor bootsman Ploeger de herinnering aan de Koreaanse kinderen, wier lot meer dan verschrikkelijk is. „De Hollandse Jannen mogen soms rare knullen zijn en wel eens vloeken en tieren, maar bij het zien van zoveel ellende, komt hun gouden hart toch boven. Wat hij aan geld en kleding kon missen, heeft Janmaat blijmoedig af gestaan," zei deze onderofficier. Het bezoek aan Split in Joego Slavië heeft hij zeer interessant gevonden, de bevolking was er uitermate vriendelijk doch mocht helaas zeer weinig contact hebben met de mannen van de „Piet Hein". Er waren geregeld rechercheurs, die daarop nauwlettend toezagen. MATROOS 11 H. WOUTERS .op wacht. Kwam matroos Bierman in Hongkong zijn buurjongen tegen, matroos Ossen ontmoette in het grote en verre Singa pore zijn schoolvriend Rob Valkhoff. „Alkmaarders vind je overal," zei hij lachend. DONDERDAG. Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Anna (14 iaar); Cinema Americain. 8 uur: Don ^amillo (alle leeftijden): Victoria vheater, 8 uur: De fidele boer (alle "cftijde.n)Harmonie Theater, 8 uur: Een vreemde passagier (18 jr.). V. en D. 2.30 en 3-45 u.: Modeflitsen. Gulden Vlies, 8 u.: Extra H.O.V.- concert. Wapen v. Heemskerk 8. u.: Cabaret avond Metaalarbeidersbond. Valks Lunchroom. 8 u.: J. W. Kaiser over de Watersnood teken des tijds- Café Cential, 2.30 u.: N. H. Bond van melkslijters. Gemeenteraad. 2 uur. BERGEN. Rustende Jager. K. C. B - boekententoonstelling. Rustende Jager, 8 u.: All about Eve (18 j.). VRIJDAG Harmonie Theater. 8 uur: Rebecca (18 jaar). Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Het legioen der dapperen (14 j.). Cinema Ametïcain, 8 uur: Don Ca- millo (alle leeft.). Victoria Theater, 8 u. Diplomatic Courier (14 jaar). Gulden Vlies, 8 uur: AGT met „De Liefde van vier Kolonels". Wapen van Heemskerk, 8 uur: ABRO-avond: Lezing Jazz-Society. DIENST APOTHEKEN De dienst der apotheken wordt deze week waargenomen door apotheek Hartong van Ark, Langestraat 1. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Donderdag Vrijdag Donderdag Vrijdag 18.30 6.42 19.02 7.10 TE CAMPERDUIN. Hoog laag 18.35 6.47 12.35 0.47 19.07 7.15 13.07 1.15 Het Alkmaarse slachtveefonds, dat sinds 1942 door de overheidsmaatregelen van elke activiteit was uitgeschakeld is thans definitief geliquideerd. Het besluit daartoe is genomen op een dezer dagen in café Schermerhorn gehou den vergadering, Tevens werd besloten de 206 leden hun tien gulden inleggeld terug te betalen, duizend gulden te schenken aan het Rampenfonds en twee duizend gulden beschikbaar te stellen voor de Alkmaarse landbouwtentoon stelling, uitsluitend wat betreft de rubriek rundvee. Daarmee was dan tevens het kassaldo van ruim 5200,uitgeput. Tijdens de rondvraag, die in het te ken stond van het afscheid van de On derlinge, bracht de voorzitter een woord van dank aan de heer N. Schermer horn, die van de oprichting af bestuurs lid en administrateur is geweest, aan de heer J. M. Groot, die vele jaren als expert de vereniging op uitmuntende wijze heeft gediend en ten slotte aan de overige bestuursleden, die ieder voor zich de belangen der vereniging hebben voorgestaan. Ook werd een woord van waardering uitgesproken tot de heer Voorthuysen, de heren Van der Meulen, van de We tering en Zeeman, alsmede tot de heer M. de Jong. De voorzitter de heer S. Smit, her innerde er aan hoe de vereniging, die in 1907 werd opgericht en sindsdien zich verdienstelijk maakte door de veehou ders, die op de Alkmaarse markt hun vee kochten, tegen het risico van ziekte bij hun dieren te verzekeren, in 1942 op non-actief werd gesteld. Hoewel men na de oorlog getracht heeft de verze keringen weer tot zich te trekken, bleek dit onmogelijk. Er is destijds nog een proces over deze materie aanhangig ge maakt, doch zonder succes. De bepa ling, dat het vee alleen door het Cen traal Bureau voor Slachtveeverzeke ringen mocht worden verzekerd, bleef van kracht en daarmede was het werk voor het Alkmaarse fonds practisch van de baan. Tenzij men een reservekas kon vormen van f 100.000 en zich onder wierp aan het toezicht en de controle van het CBS. Het bestuur heeft hier toe niet willen overgaan en de verga dering kon zich met 26 stemmen vóór en 2 stemmen tegen met dit standpunt verenigen. MATROOS 1 P. BIERMAN doe wel en zie niet om.... Gemeentepersoneel draagt bij in het Rampenfonds Het personeel in dienst der gemeente Alkmaar heeft met enthousiasme ge volg gegeven aan het advies der vijf ambtenaren-organisaties om gedurende 3 maanden, te beginnen met de lopende maand, 1 pet. van het salaris af te dra gen aan het Rampenfonds. Het personeel, dat per week wordt bezoldigd, zal één dag salaris beschik baar stellen. Een hunner heeft echter de bezoldi ging van één week afgedragen. ii Op initiatief van de scheidsrechters- commissie Alkmaar en Omstreken, werd gisteravond in de bovenzaal van café „Tom" een avond georganiseerd,, waar leden van deze vereniging en leden van de voetbalverenigingen in de gelegenheid werden gesteld vragen te stellen tfver onderwerpen betrek king hebbende op de voetbalsport. Na- dft de heer B. B. van der Berg in een korte toespraak enkele problemen rond en in de voetbalsport had behan deld, waarbij hij zijn toehoorders dui delijk maakte hoe noodzakelijk het is, dat het aantal scheidsrechters moet worden uitgebreid, werden de vragen op een voor cteze avond samengesteld voetbalforum los gelaten. Onder voor zitterschap van de heer Sougee, voor zitter v?m de afdeling Noord-Holland van de KNVB, liet een aantal bij de sport betrokken figuren, hun „licht schijnen" over belangrijke en minder belangrijke zaken. Natuurlijk ontbrak op deze avond niet de vraag, hoe men dacht over de kwestie beroepsvoetbal in Nederland. De meningen hierover v/aren verdeeld. Weliswaar was men unaniem van mening dat beroepsvoet bal als full-time job beslist onmogelijk was. maar enkele leden van het forum achtten het niet uitgesloten dat voet- SCHRIJVER l A. OSSEN ....deuk in Manilla.... Meeuwen boven Sorrento Zondagavond zal in het „Gulden Vlies" een tweede voorstelling worden gegeven van „Meeuwen boven Sorren lo" door de toneelgroep Herman Bou- ber. Het spel verwierf indertijd be kendheid dodr de opvoeringen door het Vrije Toneel met wijlen Cor Ruys in de hoofdrol. baj met een soort premieselsel moge lijk was, waarbij echter dient te wor den aangetekend dat een dergelijk systeem niet wenselijk werd geacht. Hoewel aan de mening, zoals door het voetbalforum geuit, geen positieve waarde kan worden gegeven - daarvoor moesten de antwoorden te spontaan verschil- JN een belangwekkende causerie gaf de heer H. W. Holsmuller, adjunct-secn. taris van de Kamer van Koophandel en voorzitter van de afdeling Volks onderwijs gisteravond in de Nicolaas Beetsschool een overzicht van de in grijpende onderwijsreorganisatie, die door oud-minister prof. dr F. Th. Rutten over de hele linie was geprojecteerd, maar waarvan het thans twijfelachtig is, of zij binnenkort zal worden gerealiseerd, omdat de betrokken minister niet meer aan het bewind is. „Dat dit nieuwe onderwijsplan is ingediend"aldus de heer Holsmuller, „is niet zo verwonderlijk, als men bedenkt, dat vooral na de oorlog het contact met Amerikaanse en andere buitenlandse onderwijskringen steeds intensiever werd en men abrupt geconfronteerd werd met een totaal andere onderwijs mentaliteit. Het prototype van een algemene vor ming der schooljeugd, waarbij feiten kennis aanvankelijk van zeer onderge schikt belang wordt geacht, was vol gens de heer Holsmuller de mentaliteit van het Amerikaanse onderwijs. Sport, muziek, spel en dans zijn de media waarmede men de kinderen in de Ver enigde Staten opvoedt. Pas met het zestiende jaar zet een specialistische opleiding in, die zeer eenzijdig, maar dan ook tot in de perfectie wordt door gevoerd. In flagrante tegenstelling hiermee stond Nederland, dat zich vooral spit ste op het aanbrengen van zo veel mo gelijk feitenkennis, en de algemene ka raktervorming in de school van secun dair belang .achtte. Thans is men echter naar een syn these van deze twee inzichten toege groeid, wat wel blijkt uit de voorge stelde. diep-ingriipende herzieningen en de vele experimenten, die er de laatste tijd met verschillende schooltypen wor den gehouden. De heer Holsmuller gaf vervolgens een schetsmatig overzicht van hel „plan Rutten", dat wij indertijd in ons blad hebben gepubliceerd. „Dit plan is zo ingrijpend" aldus de heer Holsmuller, „dat mede in verband met het bestaande scholentekort, een nieuwe inrichting der scholen en het feit dat vele details van de daarin uit geschakelde ULO-scholen heftig aange vallen zullen worden, het nog lang niet zeker is, dat de nieuwe minister, die misschien wel weer andere ideeën heeft een en ander zal verwezenlijken". Omtrent de openbare school was de heer Holsmuller van mening, dat zij. naar hij bij de aanwezigen overigens bekend achtte, in een werkelijke be hoefte voldoet. „Het is goed", aldus spreker, „dat de kinderen van verschil lende gezindten met elkaar in aanra king komen en daardoor al vroeg ver draagzaamheid leren. „Wat de bestuursmogeliikheden be treft", vervolgde spreker, „is de Open bare School zeer gebonden aan de richtlijnen die door de wethouders van Onderwijs worden uitgestippeld. Door dat een wethouder van Onderwijs een worden gegeven en hadden lende vragen een dermate diepe ach tergrond - was het voor de scheidsrech- terscommissie Alkmaar en Omstreken retraite had toegedacht. De zaak een welgeslaagde avond. Joh. G., een bejaarde inwoner van Egmond aan Zee, verscheen gisteren met de gelatenheid van zijn grote naamgenoot voor de Alkmaarse politie rechter, in verband met een te eigen gereide opvatting van 's heren Drees' bedoelingen met de befaamde noodwet. Job dacht er verstandig aan te doen een gedeelte van zijn geldelijk bezit te ver zwijgen, toen hij aan de secretaris van de commissie van onderzoek informa ties moest verstrekken. Hij verklaarde een bedrag van f 1500 te bezitten, dofh er lag minstens het dubbele op hem te wachten. Job vertoonde geen neiging tot boet vaardigheid, aangezien het fijne van de zaak zijn geest ontging. De politierech ter besloot derhalve de zaak 14 dagen aan te houden, om de bovengenoemde secretaris te horen. De zoon van de ver dachte Job poogde nog vanaf de pu blieke tribune te interveniëren, doch dit hielp weinig. De Alkmaarder Rein van R. had steunfraude gepleegd, waarvoor de of ficier van Justitie, mr dr J. M. Vellin- ga hem in eerste instantie een maand was ringsrapport te laten uitbrengen. Dit rapport luidde zo gunstig, dat de poli tierechter, mr J. A. Markus de ver dachte een voorwaardelijke gevangenis straf van 2 maanden oplegde, alsmede een geldboete van f 150 te vervangen door 30 dagen. De eis luidde: drie maanden voorwaardelijk, plus f 250 boe te, subs, twee maanden. GESLAAGD Aan de gemeente-universiteit te Am sterdam is geslaagd voor het candidaats- examen wis- en natuurkunde onze stad genoot de heer P. J. Schroevers. echter aangehouden om een reclasse- Op Maandag 9 Maart zal de vermaar de Franse violiste Janine Andrade een concert geven in Het Gulden Vlies te Alkmaar. Zij wordt aan de vleugel be geleid door Gerard Hengeveld. Het programma vermeldt onder meer een Sonate van Pergolese, de Tweede Sonate van Schumann op. 121 in d kl. t., Poème van Chausson en tot slot zal de violiste enkele werken ten gehore brengen, waarin haar grote virtuositeit duidelijk zal blijken, namelijk in La Fontaine d'Aréthuse van Szymanowski en Mouvement perpétuel van Ries. 45. Op een afstand van ongeveer vijf-en-twintig meter, stopte de sta tioncar en er gebeurde even niets'. Toen zwaaide Piet Potlood als Mu zelman vermomd, met zijn arm. Op hetzelfde ogenblik sprongen er vier Bedoeïnen uit, zo snel, dat Jimmy er even van schrok. De mannen kwamen op de jeep af. Toch was er iets aarzelends in hun houding. Eén riep wat. Piet Potlood zwaaide weer en bootste het geluid zo goed moge lijk naUit hun houding viel duideljjk waar te nemen, dat zjj het zaakje niet helemaal vertrouwden. Langzaam kwamen zij naderbij De eerste hief zijn geweer iets op in de richting van Piet Potlood. Die zag dat ook en hij voelde de grona onder zijn zolen golven. Toen schoot Jimmy. Hij schoot de vent het ge weer finaal uit de hand Het viel kletterend in het zand. Daarna liet Jimmy nog twee kogels over hun hoofden fluiten en deze onverwachte gebeurtenis was voldoende om er de schrik in te brengen. Piet Potlood zag dat duidelijk en hij nam zijn kans waar. Hij stormde op hen af en schreeuwde: „Gééf je over. Handen omhoog. Jullie bent onze gevange nen!" Twee lieten van schrik hun ge weren vallen, maar de derde legde aan. Wéér schoot Jimmy. Hij miste ditmaal, maar de kogel die voor het opgeheven geweer bedoeld was. schroeide de wenkbrauwen van de ban diet die nu van schrik zijn geweer ook in het zand wierp...... Razendsnel werkte Jimmy zich uit de jeep. Drei gend kwam hij op de mannen af bepaalde confessionele of politieke partij toegedaan kan zijn is het te ver wachten, dat de belangen van de open bare school in een gemeente wel eens niet zo behartigd zouden kunnen wor den als wenselijk is. Daarom is men er toe overgegaan districts- en rayonbesturen samen te stellen, die uit onderwijzers en ouders der leerlingen zullen bestaan. Op deze wijze hoopt men een betere garantie te krijgen voor een goed bestuur der openbare scholen". De secretaresse, mevrouw K. Spijker las de rekening en verantwoording voor van de kas dei' oudercommissie. Het saldo op 1 Jan. 1951 was f 311.36. De inkomsten in 1952 beliepen f 318.95. Van deze som werd aanvullend leerma teriaal als klei. wol en boeken aange schaft voor een bedrag van f 314.02. Het saldo per 31 December 1952 be droeg f 306-29. De avond, waarop de heer Holsmuller nog tal van vragen, die -bij zijn audito rium opkwamen beantwoordde werd met enkele woorden van hartelijke dank tot de spreker en de aanwezigen door de nieuwe voorzitter, de heer C- Roe per, gesloten. uit onze Afdeling SPLENDOSILK EN FLORINA, krimpvrij en kreukherstellend, 24 prachtige modetinten, 75 cm. breed. Bijzonder geschikt voor zomer jurken en blouses, p, m, j. ALKMAAR (Advertentie, Ing. Med.) De operette Geschichten aus dem Wienerwald, bestaande uit muziek van Strauss en Kreisler, werd ten tweede male door de Hoofdstad Operette in ,t Gulden Vlies ten tonele gebracht. Wat we niet hadden verwacht gebeurde: deze reprise werd wederom voor een bijna uitverkochte zaal gegeven. Daar een volledige bespreking in deze ko lommen reeds heeft plaats gehad, be perken we ons tot de volgende alge mene opmerkingen. De Weense melodieën werden op nieuw allercharmantst geserveerd en de dames-vocalisten met Ruth Roden als de prima-donna, wonnen weer onmid dellijk de harten van het publiek. En wat zou er nog te zeggen vallen van de overbekende Creaties van Otto Au- rich, Frits Steiner en Claire Clairy. Het geheel werd een zeer vlotte en brillante opvoering, tegen een achter grond vap uitstekend verzorgde decors Het orkest onder leiding van dirigeiil Freddy Salten was deze avond wel bij zonder op dreef, de klankverhoudingen in dit betrekkelijk kleine ensemble zijn goed op elkaar afgestemd en er wordt met kennelijke toewijding gemusiceerd gelukkig niet louter routineus. Als de bezielende factor van het geheel hsd het orkest terecht een belangrijk aan deel in het succes. Aan zeer veel bij valsbetuigingen heeft het ook deze avond niet ontbroken. De Hoofdstad-Operette kan zich wel een reprise veroorloven. De operette, de ontspanningskunst bij uitnemendheid, mits vlot en vitaal gebracht, blijkt nog steeds niets van haar aantrekkings kracht te hebben verloren en blijft, zoals nu weer is gebleken, dé volle belang stelling van de liefhebbers der lichte muze genieten. Gemeente Alkmaar geeft crediet aan kring BB Op verzoek van de Kringraad van de Kring NoorH-Holland TH van de Be scherming Burgerbevolking zal deze met de gemeente Alkmaar een reke ning-courant overeenkomst aangaan tot een crediet van ten hoogste f 20.000.—- Het ligt in de bedoeling, dat de ont vanger van de gemeente Alkmaar ais onbezoldigd kassier van de Kring zal optreden, hoewel de Kring daartegen bezwaren schijnt te maken. Het desbe treffende voorste! za' vanmiddag in de Raad worden behandeld. Voor de heeft in z. Romme ges] Katholieke sche als va Spreker ken' dat het iedere vera aan het hai constateren, laoM kath< alle rangen werkelijk reeie afgevaardigden vertegenwoordigi ten en Gemeen enige kathol betekenis sp> Echter kal zijn voor he hoeveelheid Partij van de lieken in de de groep Welt< heken die stel: vertrouwen zowel van Verder zijn hun trouw door aan hi waarden te verhouding organisaties van de KVP zekere afstand: en middenstan kelijkste. Wat houdt hoewel tegensta fractie, zou vol heid in de zijn, doordat eenheid totaal een zedelijk land en wij Al zijn we i minderheid, reiken, hebben nodig. Daarom utopistische ged; met het kwade Zo is het nu heid is nodig nen uitoefenen ma en de samei Politieke eenh daar te brengt ginsel wezen eenheidsmacht Oud-wetho op Na de uitvoi der Tweede mr Romme, 1 van de plaat Een regler voor de gro meenteraadsverk De stemming vinden. Uit de vergad daten voorgeste] Duin Wz. en Diemen. Voora genoemde zal in een vorige half jaar geledei Van Eerden het raadsfractie via gezegd. UITSTEKENI „NII Als vijfde neelwedstrijd Woensdagavond Akersloot voor toneelstuk van tina Bommel- eenmaal". Het stuk, c regie van de sterdam, gent tolking. „Niei een van de t van deze tonee „O. O." CONCI Het aloude Oefening", ondei Alrink, zal oip „De Ooievaar" pauze „Uit zijn Jan Zwart, de hst" zal opvoer Op 14 Mei Harmonie naar en op 7 Juni Zaan. UITBREIDING WORDT 17 Dinsdag 17 M fn het openbaa bouw van vier jesschool. De voor rekening onder leiding Klein Schiphor per zeilja Woensdag n de Wit van Za ln zaal Baltus genoten van d. éniging „Uitgee reis van de hi r.aar de te Hel Spelen. UIT HE In het Han Z'gd de inschi bewerkingsbec hier, wegens u p- van der 3n gezet door S naar. twee O De opbren lecte vóór de R zg. „Trommelt Jeugdbeweging,

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2