De Vijfde Int. Tulpen Rallye is opnieuw geperfectionneerd Haarlem wordt reeds feesttooi gestoken in Eerste bedrag uit Rampenfonds gisteren uitgereikt Blijdschap in Slikkerveer NU GAAN WE GAUW BEDDEN KOPEN 25sie LIJST Slachtoffers van de watersnood 'n <P,entie,tj& inUct... AL (L) ONS Mr. LINTHORST HOMAN AAN DOOD ONTSNAPT FLORA,-LICHT,-EN BLOEMENFESTIVAL I Wettelijke regeling voor jeugdlectuur op komst Duur en aanlooproutes korter en gelijke kansen voor allen Weer snelheidsproef te Zandvoort Eerste Kamer keurde begroting van Binnenlandse Zaken goed Ook Rusland kreeg een uitnodiging Wout Wagtmans won eerste etappe Schulte-Peters wonnen Parijse Zesdaagse DONDERDAG 5 MAART 1958 TUSSEN de tale muren van de thans weer droge woning van de familie Weeda aan de voet van de ringdijk van Slikkerveer is gisteren tijdens een eenvoudige, treffende plechtigheid een eerste hulpbedrag uit het Nationaal Kampenfonds uitgereikt. In de woonkamer van het huis, dat geheel onder water heeft gestaan (meubilair en bedden zijn verloren, het behang is van de muren gevallen en de vloerbedekking is met een dikke slijklaag mee naar buiten geschrobdbrandde nu de kachel weer. De chèque met f 100 per ge zinslid werd uitgereikt namens het bestuur van het Nat. Rampenfonds door luit.-generaal KNIL b.d. P. Alons, o.a. in het bijzijn van de burgemeester van Ridderkerk. Moeder Weeda, die net een jumper voor één van haar drie dochters aan het breien was, straalde en haar man bleek ook best in zijn sas. „Nu gaan we gauw bedden kopen", was hun blij de besluit. Tot dusver had men in ker misbedden op de kale vloer geslapen. Cheque nummer één zal door een Het informatiebureau van het Ned. Roode Kruis heeft gisteren een 25e lijst van geborgen en geïdentificeerde slachtoffers van de watersnood uitge geven, luidende: DREISCHOR SchouwenaarKort, Dina, geboren 23-4-'64, weduwe van Jacob Schouwe naar, D 21, NIEUW-VOSSEMEER Begraven te Steenbergen: Van der Klundert, Adriana, geb. 19-S-50; Van der Klundert, Nicolaas Adrianus, geb. ll-9-'18; Van der KlundertHamers, Maria Pieternella, geb. 13-10-'27. NIEUWERKERK De Bil—De Jonge, Jannetje,geb. 4-10-'94; Van Dienst—Van Dijke, Anna, geb. 12-8-'04; DorstBrouwer, Cornelia, geb. 5-ll-'98; KleemansKort, Catho- lina W., geb. 3-l-'87; Kluit, Marinus Leendert, geb. 29-l-'85; Kooijman, Leen- tje J., geb. 27-10-'44; PeuteOverbeeke, Adriana, geb. 24-9-'06; Quaak, Krijn, geb. 26-9-'81; Stoutjesdijk, Cornelis, geb. 3-10-'91; Wandel, Leendert, geboren 26-8-'02. OUDE TONGE Bierbooms, Elisabeth Maria, geb. 24-5-'38; Bierbooms, Petrus Egidius, geb. 30-9-'46; De Boet, Johannes, geb. 23-3-'01; Brands, Jacobus A. M., geb. 10-6-'72; Kik—Verwers, Adriaantje, geb. 23-8-'98, Julianastraat 14; De Korte, Jannetje Elisabeth, geb. 3-ll-'06; De Laat, Cornelia Josephina, geb. l-3-'04; Los, Jan, geb. ll-2-'78; Los—De Vos, Maria, geb. 31-l-'84; Van Nieuwaal Osseweijer,. Elisabeth, geb. 2-9-'89; Van Noord—De Berg, Elisabeth, geboren 21-9-'68; Osseweijer, Johan Christiaan, geb. 28-2-'90; Van PeperstratenEsser, Geertruida, geb. 5-8-'85; Stoop, Marinus, geb. 23-6-'30; Winkels, Wilhelmina, geb. 5-12-'81. Middenstand van Zierikzee in ongelijk gesteld De president van de Arrondissements rechtbank te Middelburg heeft gisteren uitspraak doende in het kort geding dat door de middenstand van Zierikzee was aanhangig gemaakt tegen het ge meentebestuur van die stad (evacuatie) zich voor een zeker deel onbevoegd verklaard en voor het andere deel een vordering van eiseresse ontzegd. Uit niets is gebleken, dat het besluit van de burgemeester tot ontruiming op wille keur zou berusten. De Utrechtse firma C. J. Begeer heeft de beeldhouwer Maarten Pauw op dracht gegeven tot het vervaardigen van een herinneringspenning van de watersnood. Hllllllllllllilllllliiiwiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiininii Q1STEREN heeft de directeur van het u Nationaal Rampenfonds, luitenant- generaal P. Alons, de eerste voor schot-cheque uitgereikt aan een geëvacueerd gezin, ergens uit het door de overstromingen geteisterde gebied. T)E mensen, die deze plechtigheid or ganiseerden, hebben lang moeten zoeken zo veronderstel ik voor zij een gezin gevonden hadden, dat het getroffen-zijn voldoende uit drukt. Natuurlijk moesten het men sen zijn, die geen spijker van hun boeltje oucr hadden, zodat het over handigen van de cheque een beetje tot de verbeelding spreekt. JJE generaal, wiens naam veel over eenkomst vertoont met de aanhef van de Marseillaise, zagen wij hier „e kwaliteit van nationale Sinterklaas. Waarom, zo mag men vragen, is de eerste gift voor het Rampenfonds ook niet officieel aan geboden: bijvoorbeeld door het kin- in oliepak?" HeSpe' gekleed £N krijgen we dat nu ook bij de tien de uitreiking van een cheque, of wordt er dan alleen een herinne- nngs-legpenning aangeboden-', zo zullen de getroffenen vragen. Eigen lijk zouden wij moeten voorstellen de generaal de titel Kerstman-titn- idiv te geven, alsmede de vevsierselen behorend bij de orde der fijnvoelen den. fJET is knap bedacht. Wij zijn in staat een extra inzameling te houden voor de stakkerds, die ten aanschouwe van vijftig journalisten, veertig foto- off'd'ële personen en ten slotte de generaal, een handje oelrt in ontvangst moeten nemen.' De mensen zullen teel denken: het is «at we geen cent meer bezitten maar anders zouden we (op z'n Zeeuws) zeggen: „Allons, oe grap jas.1" massa anderen worden gevolgd. De honderd gulden per gezinslid, die thans aan alle terugkerende evacué's en aan hen, die zich tijdelijk elders vestigen, wordt uitbetaald, vormt een voor schot op de toegezegde vijftig procent schadevergoeding voor huisraad. Hoe hoog de slotuitkering boven die vijftig procent zal zijn, zal afhangen van het, beschikbare geld van het fonds. Voor lopig kan men de helft (ongeveer 40 millioen gulden) garanderen. Hoeveel millioenen .eerst in het Fonds moeten binnenstromen om de huisraad- schade totaal te kunnen dekken, om de zorg voor weduwen en wezen te financieren en om sociaal-culturele in stellingen weer op gang te helpen, is nu nog niet bekend. Eerstdaags zal een „streefbedrag" door het Rampenfonds worden gepubliceerd. En tevens een datum waarop de inzameling zal wor den beëindigd. Tot gisteravond was het bij het Ram penfonds binnengekomen bedrag ge stegen tot f 70.7 millioen. Het personeel van een machinefabriek in Milaan gaf f 1800.De bemanning van de Ameri kaanse torpedojager Eversole schonk 241 dollar. (Van een onzer redacteuren) j)E Commissaris van de Koningin in de provincie Friesland, mr dr Lint horst Homan is gistermorgen om streeks tien uur in de gemeente Anna Paulowna nabij van Ewijcksluis op de betonweg naar Den Helder, op won derbaarlijke wijze aan de dood ont snapt. De Commissaris, die vergezeld van zijn echtgenote per auto een be zoek aan zijn zwager wilde brengen, die de vorige avond met Hr Ms „Piet Hein" voor Den Helder was aangeko men, geraakte in de flauwe bocht daar ter plaatse aan de verkeerde kant van de weg en vloog met grote snel heid tegen een tegemoetkomende trai ler op. De auto van de Commissaris werd volkomen vernield. Hij zelf en zijn echtgenote kwamen er echter wonderlijk goed af en bekwamen geen noemenswaardig letsel. Nog geen plaatsvervanger voor Faas Wilkes Nu het vast staat, dat Wilkes op 12 Maart te Parijs in de wedstrijd tegen het Franse elftal niet van de partij zal zijn en Timmermans de plaats van de oud Xerxes-speler als rechtsbinnen zal innemen, moet nog een plaatsvervan ger voor Timmermans, die als linkshalf stond opgesteld, worden gezocht. Naar wij vernemen zal pas op de dag van de wedstrijd de definitieve opstel ling van het Nederlandse professional team worden bekend gemaakt. Op Vrijdag de dertiende Maart zal de burgemeester van Haarlem op de Grote Markt een lichtbom tot ontplof fing brengen. Op dat signaal zullen dui zenden lampen en lampjs aanflitsen, die Haarlem tot lichtstad zullen omtoveren en wier schijnsel luister zal bijzetten aan het dubbele voorjaarsfeest van Haarlem-Heemstede, het Flora-licht- en Bloemenfestival. Midden in de Spaarnestad op de Grote Markt zijn de historische Bavo en het uit de middeleeuwen daterende stad huis centrum van de feestverlichting. Daaromheen groepen zich de verlichte Nieuwe Kerk (17e eeuw), Janskerk (15e eeuw), Bakenesserkerk (1300), de historische Vleeshal, het Waaggebouw en tal van andere historische gebouwen en gebouwtjes, die door schijnwerpers zullen worden verlicht. Haarlems voornaamste straten krij gen een decoratieve versiering en ver lichting, terwijl bij de uitgang der stad naar Heemstede, op weg naar de Flora bloemententoonstelling, een groot licht- monument wordt geplaatst en op het Stationsplein een imposante vlaggenpa- rade zal verschijnen. Op het beroemde orgel ia de St Bavo zullen doorlopend recitals worden ge geven door binnen- en buitenlandse or ganisten. In de stadhuiskelder zal een marionettentheater voorstellingen ge ven. De Haarlemse musea hebben spe ciale exposities. De Parijse architect Henri Rauby, die nieuwe plannen heeft voor dijkaan- leg, bracht een bezoek aan het ministe rie van Wederopbouw in Den Haag. a O 3 DROF. BEEL zei, dat hij zich gewend had tot de regeringsdelegatie in het overleg. En de voorzitter van deze de legatie is dezelfde als die van het ge organiseerd overleg. Vandaar de ver warring. (Van een onzer redacteuren) ALS OP 27 APRIL de Haagse klokken met twaalf ferme slagen de Zondag zullen hebben weggebeierd en met de galm van de laatste slag alle t onf essionele gevoeligheden zullen zijn ontzien, gaat voor het gebouw van de K.N.A.C. de gele vlag omhoog, ten teken, dat de eerste deelnemer aan de vijfde Internationale Tulpen Rallye, die Den Haag als startplaats koos, nog één minuut van zijn rallye-avontuur 1953 verwijderd is. Met uitzondering van Londen, dat Zondagmiddag de start beleeft, zal ook in Bazel, Brussel, Hamburg, Parijs en Stuttgart de laatste Maandag van April met motorgeronk worden ingeluid. Op vrijwel hetzelfde tijdstip als in Den Haag zulen ook in deze steden rallye rijders de gaspedaal indrukken voor de aanlooproute naar Spa, dat als een spin in een web alle wagens op haar driedaagse sterrit naar Noordwijk aan Zee een ogenblik gevangen zal houden. Na Spa ontpopt de Tulpen Rallye zich in haar ware gedaante. Dan komen de speciale etappes en klassementsproeven, die de deelnemers het sportieve genot schenken, dat onverbrekelijk verbonden Is aan het toeristisch genoegen, dat deze rallye biedt. Want welke foefjes er ook verzonnen worden om uiteindelijk tot een eind-klassement te komen, iedere goede automobilist met een doodgewone wagen kan de Tulpen Rallye 1953 zonder gevaar voor persoon of auto en zonder strafpunten uitrijden. Dit ls de verzekering, welke de vader van de rallye, de heer Plet Nortier, ons gisteren gaf, toen hq ons verhaalde van hetgeen de deelnemers eind April te wachten staat. yENEINDE tegemoet te komen aan de wensen van vorige deelnemers en tevens de klemtoon te leggen op het sportieve karakter van de Tulpen-Ral- lye, heeft de RAC-West de aanlooprou tes naar het verzamelpunt Spa tot 460 a 550 km bekort. Weliswaar heeft men hierdoor iets van de oorspronkelijke rallye-gedachte moeten prijsgeven, doch dit is schier onvermijdelijk nu startplaatsen als Warschau, Athene, Riga e.a. zijn uitgevallen en men zon der al te veel moeite met iedere stan daardwagen alle steden in West-Euro- pa kan bereiken. Ook nu zullen dus de klassements proeven en de speciale étappes, waar in een hoger gemiddelde dan de ge bruikelijke 50 km per uur moet wor den gereden, het sterrit-legioen selec teren. Evenals vorige jaren blijven de proeven geheim. Eerst in Spa zullen dr deelnemers in kennis worden ge steld van de vraagstukken, welke aan het brein van Piet Nortier c.s. zijn ont sproten. Wel kunnen wij verklappen, dat de soepeiheidsproef, welke in 1952 op Schiphol plaats vond, vervalt en nat de snelheidswedstrijd op het Cir cuit van Zandvoort ook nu het grote sluitstuk van de klassementsproeven zal vormen. Bij een van de andere gen, maar de handigheid van de be stuurder de doorslag geven, waardoor bijvoorbeeld het voordeel van de snel le wagens afdoende wordt weggeno men. Ook op andere wijze zal men de deelnemers zoveel mogelijk gelijke kansen geven. De wagens worden in gedeeld in elf verschillende klassen, al naar gelang de cylinderinhoud en het type. Zo worden in de klassen der toerwagens uitsluitend seriewageris toegelaten. Alle wijzigingen, welke het vermogen van de wagen vergroten zijn verboden. Wagens, welke zijn opgefokt kunnen onderdak vinden in de klasse voor gewijzigde toerwagens, terwijl de sportwagens in de sportwagen-klasse worden ondergebracht. In iedere klas sementspoef komen de vijf beste rij ders in het genot van winstpunten, welke bij een gelijk aantal strafpunten aan het slot van de Rallye de doorslag geven. Tulpen Rallye-winnaar 1953 wordt degene, die met het laagste aantal strafpunten aankomt en in zijn groep het hoogste aantal winstpunten be haalt. Deze bepalingen scheppen de mogelijkheid, dat niet de fabrieksrij- der in een ipgefokte wagen, maar de beste rijder in een normale seriewagen de Rallye wint. Voorts is het zelfs niet uitgesloten, dat niet een Jaguar, Kai ser of Ford, of andere sport- of grote wagen met de eer gaat strijken, doch tests zal niet de snelheid van de wa- een Volkswagen of Reuaultje. Positieverbetering van de arbeidscontractanten wordt overwogen (Van onze parlementaire redacteur) DE MINISTER van Binnenlandse Zaken, prof. Beel, heeft gistermiddag in de Eerste Kamer het fiat op zijn begroting voor 1953 gekregen. Zij werd namelijk zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd, doch met de ge bruikelijke aantekening, dat de communisten tegen waren. Veel moeite heeft tie minister met de verdediging van zijn beleid niet gehad. Belangstellend waren we naar wat hij zeggen zou over de verklaring van de drie samen werkende organisaties van overheidspersoneel, dat in tegenstelling met de bewering van de minister het georganiseerd overleg nimmer een verzoek van de regering heeft ontvangen om te adviseren over enkele pensioenkwes ties voor de arbeidscontractanten. Men had de bewindsman tijdens de debat ten namelijk van een onwaarheid beschuldigd, als men tenminste mocht af gaan op de publicatie van de organisaties. Wat het verzoek van de r.k. heer Van Lieshout om een formele wet, regelen de de preventieve censuur op zinne- prikkelende lectuur, aangaat, antwoord de de bewindsman, zoals wij verwacht hadden, dat een wettelijke regeling voor de verstrekking van jeugdlectuui voor leesbibliotheken zal verschijnen. Hij kende aan een zodanige regeling zelfs urgentie toe. Hij toonde zich voorstander van een bescheiden proefneming met het over dragen van bestuurlijke bevoegdheden aan wijkraden. Voor de salarissen van de burge meesters der kleine gemeenten zal op korte termijn een verbetering worden nagestreefd. Prof. Beel was van mening dat de Binnenlands? Veiligheidsdienst zich aan de richtlijnen van de regering houdt en geen eigen beleid voert. Niet voldoen kon hij aan het verzoek om door een wetswijziging een beroeps- mogelijkheid te openen voor de zoge naamde F 221-ers, dat zijn de ambtena ren, die destijds, omdat zij tijdens de bezetting zo al niet fout zijn geweest dan toch fouten hebben gemaakt, ont slagen werden. Wel was hij bereid te overwegen, in hoeverre de rechtspositie van de ar beidscontractanten kan worden verbe terd, met name wat hun beroepsrecht betreft. Ten aanzien van de financiële ver houding tussen het Rijk en de gemeen ten gaan 's ministers gedachten uit naar een Gemeentefonds met invloed van de gemeenten op het beheer, naar uitke ringen volgens zo objectief mogelijke maatstaven en naar een belastingge bied, waarvan niet de grootte het voor naamste kenmerk is. Voor de bescherming van de burger bevolking wilde hij vasthouden aan het principe van de vrijwilligheid. Er wa ren op 26 Februari jl. landelijk 66.335 hoofdwachters. Voor de A-gemeenten bedroeg dit cijfer 33.452. Centralisatie achtte hij nodig, doch niet meer dan strikt noodzakelijk is. Dankbaar was de minister tenslotte voor de bijdragen, die de militairen in de bestrijding van de gevolgen van de watersnoodramp geleverd hebben, doch hij had er overwegende b'ezwaren te gen deze bestrijding uitsluitend aan de militairen over te laten. (Advertentie, Ing. Med.) DINSDAGMORGEN 28 April, te 9.45 uur wordt de eerste rijder in Spa verwacht. Vandaar voert de gemeen schappelijke route door de Luxemburg se Ardennen, die nu, in tegenstelling tot vorige jaren, bij daglicht worden „gedaan" en verder naar Metz, Nancy, Epinal en Belfort, alwaar Piet Nortier nog een „aardig" bergtrajectje heeft ontdekt. De „Route der 15 Bergen" moet ditmaal bij nacht worden gere den. Geen enkele deelnemer zal op zijn tocht door dit deel van de Vogezen het daglicht zien. Angstvallig heeft men er voor gewaakt, alle rijders op moeilijke trajecten onder dezelfde omstandighe den te laten rijden. Hiermede onder scheidt de Tulpen Rallye zich in gun stige zin van de Rallye de Monte Carlo. Bij Gaumois passeren dp wagens de Zwitserse grens om in Genève 't con- tröleboekje te laten afstempelen en di rect weer naar Frankrijk te „repa triëren", waar bij Gex een zeer fraaie etappe door de Haute Jura wacht en het gemotoriseerde rallye-leger over de top van de Col de Faucille naar St, Claude trekt. Hier wordt de bumper weer naar het noorden gericht. De vol gende controle is gevestigd in La Dole en vervolgens wordt koers gezet naar Besangon en Gerardmer. waar vijftien andere bergen bij daglicht kunnen wor den genomen. Na Saarbrücken, een nieuwe controlepost in de historie van de Tulpen Rallye, draaien de deelne mers in Luxemburg weer door duizend bochten om, na in Luik een tijdcon- tröle te zijn gepasseerd, Nederland bin nen te rijden. Voor de Nederlandse deelnemers betekende dit voorheen het sein om de wagens wat „op te knap pen. De buitenlanders, die hun tijd nodig hadden om Noordwijk te „vin den", werden hierdoor benadeeld. De heer Nortier zag de onbillijkheid hier van in en strooide met kwistige hand tijdeontröles in Roermond. Eindhoven en Breda, waarmede dit euvel wel ver holpen zal zijn. Woensdagochtend om 9.20 uur zet de eerste deelnemer voor „Huis ter Duin" in Noordwijk een streep onder circa 2800 rallye-kilometers. De wagens wor den aan een technische keuring onder worpen cn vervolgens in hét pare fer- mé in bewaring gegeven. De tien of vijftien best geklasseerde deelnemers uit iedere klasse komen de volgende dag Koninginnedag op het Cir cuit van Zandvoort voor de grote snel heidsrace. Vorig jaar brachten honderd rallye-riiders uit vijftien verschillende landen 55 verschillende automerken in de baan en presenteerden een zeldzaam De frofeo d'Italia Voor het tornooi om de Trofeo d'Italia, dat dit jaar door de K.N.Z.B. wordt georganiseerd en van Maandag 17 Augustus t.e.m. Zaterdag 22 Augus tus te Nijmegen wordt gehouden, zija thans alle uitnodigingen verstuurd. Naar wij vernemen is ook aan Rus land, dat in het Olympisch tornooi ta Helsinki de zevende plaats bezette, een invitatie gezonden. De landen, welke voor deelneming zijn uitgenodigd, zijn behalve Neder land: Hongarije, Zuid-Slavië, Italië, België en Rusland. Zoals men weet is Nederland sedert 1949, toen de Trofeo d'Italia voor het eerst te Milaan en Genua werd be twist, houder van de fraaie wisselprijs. Te Nijmegen zal een halve compe titie worden gespeeld tussen de zes ploegen. Met uitzondering van Donder dag 20 Augustus, waarop ln het geheel niet wordt gespeeld, zuilen elke avond van 19 uur tot 22 uur drie wedstrijden worden gespeeld. Een speciale verlichting zal daarto# boven het wedstrijd-bassin worden aan gebracht. De Ronde van Alaiers De eerste etappe van de Ronde van Algiers, van Bonê naar Fhilippeville over 160 kilometer, is gewonnen door onze landgenoot Wout Wagtmans In 4 uur 7 min. 40 sec. ging hij als eer ste over de eindstreep. Tweede en derde werden de Fransen Hassenforder en Rolland, beiden in dezelfde tijd als Wagtmans. Het officiële klassement van de eer ste etappe luidt: 1. Wout Wagtmans (Ned.) 4 uur 7 min. 40 sec.; 2. Hassenforder (Fr.); 3. Rolland (Fr.); 4. Keteleer (Belg.); 5. De Rijck (Belg.); 6. Baffert (Fr.); 7. Deledda (Fr.); 8. Mirando (Fr.); 9. Impanis (Belg.); 10. Lauredi (Fr.); 11. Keibaili (N.-Afr.); 12. De Caus (Fr.); 13. Lauze (Algiers); 14. Dacquay (Fr.), allen dezelfde tijd als Wagtmans. Wim van Est eindigde ex aequo in een grote groep renners op de 18de plaats in 4 uur 9 min. 5 sec. De zesdaagse te Pariis is geëindigd in een Nederlandse overwinning. Met een ronde voorsprong op hun grootste corcurrenten, de Belgen Bruneel en Van Steenbergen, en de Zwitsers-Duit se combinatie Plattner-Hoermann wer den Schulte en Peters winnaar. De eindstand luidt: 1 Schulte-Peters (Ned.) 215 pnt; to taal afgelegd 3672, 500 km in 145 uur. Op één ronde: 2 Bruneel-Van Steen bergen (Belg.) 728 pnt; 3 Plattner-Hoer mann (Zwits.-Duitsl.) 363 pnt.. Op twee ronden: 4 Carrara-Bobet Fr.) 740 pnt.; 5 Gillen-Senfftleben (Lux.-Fr.) 276; 6 Magni-Terruzzi (It.) 125 pnt. Op drie ronden: 7. Blusson-Chapatte (Fr.) 432 pnt.; 8 Strom-Arnold (Austr.) 215 pnt. Op vier ronden: 9. Poblet-Patterson (Spanje-Austr.) 295 pnt. Alle overige koppels eindigden met 7 of meer ron den achterstand. sport-evenement, dat door publiek en deelnemers met ongekend enthousias me is ontvangen. Teneinde de snelheidsrace op Ko ninginnedag te kunnen houden, een dag waarop zeer velen in de gelegen heid zullen zijn om het gebeuren op het Circuit van Zandvoort gade te slaan, duurt de Tulpen Rallye een dag korter. Men verwacht een der mate grote toeloop, dat de tribune met ongeveer duizend zitplaatsen zal worden uitgebreid. Vrijdag 1 Mei wor den de wagens van de winnaars nog maals aan een scherp onderzoek on derworpen, waarbij men desnoods de auto tot op de laatste bout zal contro leren. Eerst als bij deze laatste keuring ,.de patient volkomen gezond" is be vonden, zal de winnaar Zaterdags tij dens 't traditionele Tulpen-Rallye-bal de nieuwe trofee de oude nam Ken Wharton vorig jaar mee naar Enge land in ontvangst mogen nemen. ZIEDAAR het programma van de Vijfde Internationale Tulpen Rallye, de sterrit van Piet Nortier, waarvoor een flinke belangstelling bestaat. Reeds is de inschrijving binnen van het team GatsonidesWoriedge, dat de Rallye de Monte Carlo won en zijn toezeggin gen ontvangen van een Zweeds SAAB- team met o.a. mrs Greta Moiander, een Volvo-ploeg en een Sunbeam-Talbot- team. In totaal hoopt men op 300 deel nemende équipes, die ook dit jaar de rallye naar de tulDen perfect georgani seerd zullen vinden. Dat de uitslag van deze Tulpenrallye meetelt voor het Europese rallye-kam- pioenschap va: de FIA zal vooral voor de cracks een stimulans zijn om in te schrijven. Grens uitgepoetst (Van een onzer redacteuren) jyE OPHEFFING van de gren zen in West-Europa zal voor lopig wel tot de vrome wensen blijven behoren. Wat de knapste staatslieden tot heden niet tob stand hebben kunnen brengen, gelukte echter de R.A.C.-West dank zij de medewerking van het Franse sportblad „L'Equipe". De wedstrijdleider van de Tulpen Rallye, de heer Piet Nortier, brak zich het hoofd over de moeilijk heden, welke de overschrijding van de Frans-Zwitserse grens met zich zou brengen. Bij zijn be zoek aan Parijs kreeg hij even- vjel de steun van de directie van „L'Equipe", die hem kolonel Beaupuis, commissaris-generaal van de Tour de France ter be schikking stelde. Deze kolonel bleek meer met dit bijltje te hebben gehakt. In recordtijd open den zich de deuren van verschil lende ministeries en voordat de heer Nortier van zijn verbazing was bekomen, waren 50 k.m. Frans-Zwitserse grens bij La Cure uitgepoetst.De deelnemers aan de Rallye zullen zonder op onthoud, zonder controle van car nets, paspoorten en wat dies meer zij de grens in beide richtingen kunnen passeren. Als sportmensen eens regeerden!

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 5