f Firn, Fam en Pom in hel luchtruim Vragen siaat vrij Chefarine .4 Jn behouden haven. Waakzaamheid blijft geboden na de dood van Staf in Jongeman speelde voor „Spin (held der beeldromans) De opzegging Minister Luns sprak met tisenhouwer 4 krachtige middelen tegen griep in tablet Verfraaiing van Goois natuurreservaat Gestikt door waterdamp Wegens afpersing een jaar geë st Auto-importeurs veroordeeld Hel Radioprogramma DEN me JONGEDAME woont ergens 1 (met een vergunning) op ka mers. Nu wordt haar plotseling de huur opgezegd, omdat de hoofdbe woner een pension wil beginnen. Wel, deze jongedame kan rustig de opzegging naast zich neer leggen. De hoofdbewoner zou kunnen trach ten om 6en procedure te voeren op grond van het feit, dat hij het ver huurde „dringend" voor eigen ge bruik nodig heeft. Maar het is zeer de vraag of hij dat zal redden. Want hier heeft volkshuisvesting een hartig woordje in mee te spreken. Geen verhoging CR BLIJFT maar dat misverstand dat er van een verhoging van ae noodwet-uitkeringen sprake is ge weest. Dat is nadrukkelijk niet het geval! Het enige wat gebeurde, is opschuiving van het voor aftrek vrije bedrag eigen inkomen. Eerst was dat 50.Nu wordt dat 100.—. De opzegging (2) HIE KOSTGANGER ging wel raar weg. Zo maar bleef hij weg, zon der dat hij n.b. heeft opgezegd. Hu moet nu betalen (want hij huurde per week) de week die nog open staat, plus de d.a.v. week. Over de laatste week twee derde van het pension-bedrag. U kunt dit een voudig innen, door middel van de regeling inning kleine geldsvorde- ringen. Een formulier kunt U halen bij de griffie van het kantongerecht. De man heeft een rijks-betrekking, U behoeft dus niet bang te zijn. oat de kosten er niet uitkomen. Want als U eenmaal een dwangbevel heeft kunt U rustig loonbeslag laten leg gen. Pas op/ WE ZULLEN maar niet zeggen, wat. Maar het gaat hierom. Ie mand wil iets dat hij liet repareren, niet betalen, want hij vond het veel te duur. Goed. De reparateur bracht de zaak voor de kantonrechter en deze veroordeelde hem. Omdat onze vrager toen nog niet betaalde, volg de er beslag. Nu wil hij de boot verkopen aan derden om zich zo aan beslag te onttrekken. Maar- dat gaat niet! Dat zou een zee van moeilijkheden ten gevolge hebben. Om het eenvoudig te zeggen: iets waar beslag op ligt, is in feite niet meer van de eigenaar. Hij kan daar niet meer over beschikken. Wat zou beslag anders voor zin hebben? Geen weduwen-rente WEDUWEN-RENTE kon ze pas krijgen, als ze 60 jaar is, of in valide. Van beide zaken was geen sprake. Vandaar dat de kinderen wel wezen-rente kregen en nog krij gen. Maar dat de betrokken moeder geen weduwenrente kreeg. Het verven TN DE PRAKTIJK, lezeres, is sto- men en verven voor eigen risico. In theorie kan het anders. U moet beginnen te bewijzen, dat de mis lukking niet is te wijten aan de stof maar aan de behandeling. Daartoe moet U dan de stof opzenden naar het instituut voor vezelonderzoek in Delft. U krijgt dan een rapport en dat kost f 25.Met dit rapport gaat U naar een advocaat, die minstens f 50.voorschot zal vragen. Dan begint een proces. Tijd en geld en.... verdriet. Stel nu, dat U het wint. Dan krijgt U terugde tweede hands waarde van de mantel. Dus de waarde die de mantel als gedragen mantel had! En dat is niet veel. Het is niet eens zeker, dat Uw te genpartij zal worden veroordeeld tot de kosten van Uw advocaat en Uw rapport. Het is zaak goed uit te kijken, bij wie U laat stomen of ver ven. Want er zijn geen eisen van vakbekwaamheid ofzo nodig om een ververij of stomerij (chemisch was sen is het zelfde) te beginnen. Dat kan iedereen zo maar doen. Hoe U kunt weten welke firma goed en coulant is? Alleen door informatie bij vrienden en kennissen omtrent HUN ervaring. Tegenvaller LIET is altijd zeer gevaarlijk om in een andere plaats een bestaan- De Nederlandse minister van Buiten landse Zaken, mr J. M. A. H. Luns, heeft verklaard dat president Eisenho wer het met hem eens was. dat de Westelijke bondgenoten hun defensie- Inspanningen niet kunnen verslappen als gevolg van de wijziging in het Sovjetrussische regiem. Minister Luns had president Eisen hower duidelijk te kennen gegeven, dat Nederland vast besloten is zijn volledi ge militaire verplichtingen in NAVO- verband, dit jaar na te komen, niette genstaande de reusachtige kosten in verband met de watersnood. Verder zeide minister Luns, dat er zich geen vertraging zal voordoen bij de bekrach tiging door Nederland van het Euro pese verdedigingsverdrag. SPROETEN komen vroeg in voorjoar Koop tijdig SPRUTOL (Advertentie, Ing. Med.) JEUGDIGE INBREKERS VEROORDEELD Gisteren heeft de Rotterdamse recht bank een 18-jarige kantoorbediende, die een ganse reeks inbraken op zijn gewe ten had, waarvan hem er twee ten laste waren gelegd, veroordeeld tot een ge vangenisstraf van een jaar en zeven maanden, door te brengen in een jeugd gevangenis. Er was anderhalf jaar ge ëist. Zijn medeplichtige, een 21-jarige arbeider, kreeg twaalf maanden met af trek. waarvan vier maanden voorwaar delijk. Er was tegen hem tien maanden met aftrek geëist. Moeder en stiefvader voor 20 mille bestolen Vijftien maanden met aftrek heeft de officier van Justitie bij de Utrechtse rechtbank gisteren geëist tegen een 25-jarige chauffeur, die werd verdacht van diefstal van 14.000,— ten nadele van zijn stiefvader, een Utrechtse gros sier, en van diefstal van 4.000,die toebehoorden aan zijn moeder. Het geld had de jongeman in het gezel schap van zijn eigen vader, die geschei den leefde, opgemaakt. De vader, die volgens de jongere verdachte, hem tot de diefstal zou hebben aangezet, hoor de eveneens vijftien maanden, doch zonder aftrek, tegen zich eisen. Chefarine „4" bevat 4 wereldbe roemde geneesmiddelen. Eén er van zorgt dat, ondanks de zeer krachtige werking, ook een zwakke maag niet van streek raakt WaR sueeK raa&ï. jm r BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET 'n 4tje doet wonderen! (Advertentie, Ing Med.) Kunst en cultuur Boymans brengt expositie van Pierre Bonnard Zaterdag a.s. zal in het Museum Boy mans te Rotterdam een tentoonstelling van werken van de Franse schilder en graficus Pierre Bonnard worden ge opend. Bonna d, in 1867 te Fontenay- aux-Roses geboren, was bestemd voor een administratieve loopbaan, maar koos die van de kunst. Hij sloot zich omstreeks 1890 bij een aantal jonge kunstenaars, onder wie zijn vriend Vuiilard, aan. Deze groep, die zich de Nabi's .(profeten) noemde, wilde de kunst een nieuwe inhoud geven en als ïeactie op het impressionisme vormen, lijnen en kleuren maken tot symbolen van gedachten, van een bepaalde gees tesgesteldheid. Bonnard heeft zich in allerlei genres geuit en maakte behalve schilderijen ook zeer fraaie litho's. Hij overleed in Januari 1947 te Le Cannet bij Cannes. De expositie in Boymans omvat een tachtigtal schilderijen, een aantal gou aches en aquarellen en een keuze uit het lithografische werk van Bonnard. Kunstschatten uit Vaticaan in Haags museum In verband met het feit, dat honderd jaar geleden de r.k. kerkelijke hiërar chie in ons land werd hersteld, zal het Haagse Gemeentemuseum in de tweede helft van Juni een tentoonstelling van kunstschatten uit het Vaticaan houden. Het is de eerste maal, dat het Vaticaan kunstschatten voor een tentoonstelling uitleent. de woning te kopen met het oog merk daar zelf in te gaan wonen. Gevaarlijk. Want.... wie zegt U, dat U een vestigingsvergunning krijgt? Als die gemeente dat niet wil, is ze daartoe niet te dwingen! Iets anders is, als U een huis wilt laten bouwen Maar ook dan verdient het aanbe veling om maar eerst even met de gemeente overleg te plegen. Op me dedelingen van bouwers of make- laars kunt U (helaas) niet altijd aan Die zijn nog wel eens erg optimis tisch. De ventvergunning T)E GEMEENTEN maken zelf hun voorschriften inzake ventvergun ningen. U zult er zich dus aan oie- nen te onderwerpen. Het gaat er hier niet om, of er al of niet -ets op U is aan te merken. Maar alleen om bepalingen die de gemeente heeft gesteld voor iedereen. Vacantie VOOR zover de kwestie niet in een c.a.o. is geregeld, blijft de vacan tie een kwestie van arbeidsovereen komst. Behoudens natuurlijk de be kende bepalingen in de wet gesteld. Moeilijk INDIEN het ziekenfonds anders denkt dan U, is de "wil van het ziekenfonds wel het einde van alle latijn. Het fonds is niet genegen om de kosten van ziekenhuisverpleging langer te beialen, eenvoudig omdat het op grond van de medische rap porten oordeelt: het kan verder thuis ook. U zult dus zelf een oplos sing moeten zoeken. Waarbij Mentor U wijst op het Groene Kruis! Daar zal wellicht de oplossing liggen. Vetvlekken HE meest ellendige vlekken zijn vetvlekken. In feite is er alleen maar iets te proberen met de be kende middelen: verwarmde terpen tijn, alcohol, benzine e.d. Namen DE NAAM Ernest (hetzelfde als Ernestine) is afgeleid van het ONZE lezers kunnen kos teloos antwoord krij gen op vragen en moeilijkheden, bijvoorbeeld over: juridische aangelegen heden woning'kwesties, hu welijksmoeilijkheden, opvoe dingszorgen, sociale verzeke ringswetten, assurantiezaken, persoonlijke geestelijke moei lijkheden, enz. U schrijft dan de redactie en vermeldt links op de enveloppe: Mentor. Desgewenst krijgt U persoon lijk antwoord en wordt Uw brief niet in de krant behan deld. Alles wordt strikt ver trouwelijk afgedaan. Germaanse Erna, zoals zoveel Hol landse voornamen afkomstig zijn van het Germaans. De betekenis is ernst of strijd. Handigheid JAE EEN is handig, de ander niet. Het is evenwel funest voor een kind om steeds weer te moeten horen: „O, Jantje is niet zo handig. Nee, Jantje niet, want die laat de zaak toch maar uit zijn vingers val len." Op die manier kweekt U een stevig minderwaardigheids-complex. Weet U dat handigheid in feite be rust op een goed ontwikkeld imi tatievermogen? Zeker, handigheid is nodig en nuttig, maar daarom geen besliste eis om in het leven te sla gen. Onhandigheid kan een motief zijn om eens te praten met een ze nuwarts of een medisch opvoed kundig bureau. Want een storing in de motorische zenuwen is soms de oorzaak. Als on handigheid een reden tot mislukken zou zijn, kan men handigheid met evenveel reden zo bestempelen. Kent U ze niet de lieden, die altijd en overal hun talenten ten toon sprei den? Met de zucht anderen met hun handigheid te verbazen? Laat U die onhandige jongen zijn eigen le venstempo maar bepalen en help hem ongezien een handje. Geef hem voor al zelfvertrouwen, want onhandig heid en verlegenheid liggen dicht bij elkaar. MENTOR Achtiarenplan Crailose bos wordt herp ant Het Goois Natuurreservaat, in de zo mermaanden een recreatie-oord voor honderdduizenden, zal belangrijk wor den verfraaid. Het Crailose bos, tussen de rijksweg en Blaricum, dat in de hon gerwinter verdween, om plaats te ma ken voor eiken hakhout, zal in een achtjarenplan geheel worden herplant. Zeshonderd hectare heide zullen wor den verfraaid door het verwijderen en afbranden van vliegdennen. In de bossen zullen bovendien de brandgangen worden gereinigd. Het wild. dat zich in het natuur reservaat bevond, is helaas door acties van loslopende honden gedecimeerd. Het aantal reeën is daarentegen geste gen en bedraagt thans minstens veer tien. De 31-jarige machine-bankwerker Th. Frederiks, te Rotterdam, is het slachtoffer geworden van waterdamp. Hij had na thuiskomst van zijn werk een wasketel met water op het gasstel gezet, om zich te wassen en is vermoe delijk tijdens het wachten op zijn stoei in slaap gevallen. Toen zijn vrouw des nachts ging kijken waar haar man bleef, vond zij hem levenloos in de keuken. MMUHB Die krampachtige hoest laat U geen rust. Spaar Uw longen, neem de slijmoplossende AKKERS (Advertentie, Ing. Med.) "van „luchtjes" gesprokenBaby wedijvert met Moeder's keukengeuren en de onaf scheidelijke pijp van Opa. Al die geurtjes verdwijnen radicaal door Air-Wiek met het wonderbaarlijke natuurproduct chlorophyl. (Advertentie, Ing. Med.) 70. Billie had het grootste plezier ter wijl hij grote stukken van de taart naar binnen slokte. Geen ogenblik dacht hij er aan, om een stukje naar zijn vriend en compagnon, Kareltje te brengen- Nee.... Billie dacht alleen aan zich zelf en dat was zijn ongeluk, want hij had niet bemerk', dat hij nu boven de kom van Dierendorp vloog, waar de ijverige agent van politie. Piet Pakkum de orde bewaarde. Deze agent, die juist op weg was naar het poiitie-bureau om rapport uit te brengen aan de commis saris, wist niet wat hij zag. toen hij een vreemdsoortige vogel, waarin hij duide lijk Billie herkende boven zijn hoofd zag vliegen. „Dus dan had ik toch ge lijk", riep hij verbaasd. „Dan heb ik dat zelfde ding gisterenavond ook gezien.." Piet Pakkum was echter niet zo dom. als sommige vijanden van hem be weerden, want hij begreep dadelijk, toen hij Billie met die grote taart zag, dat er hier iets niet in de haak was. En hij was er ook de man niet naar, dit over zijn kant te laten gaan. „H in naam der wet!" brulde hij dan naar boven. „Halt. of ik schiet"i lie die juist een grote hap slagroom zijn mond had. schrok zo van die ol selinge stem, dat hij zijn taart naar neden liet vallen. Entot zijn gr: ontzetting viel die taart midden in 1 opgeheven gezicht van Piet Pakkr „Neem me niet kwalijk! Ik deed 1 niet met opzet"., riep hij. want hijj greep heel goed. dat zoiets laten verzwarende omstandigheid zou geid wanneer de politie hem te pakk kreeg. In politie termen noemde n dat: „een agent belemmeren in de i oefening van zijn functie" en dat kende meestal meer straf! Maar Bil' had net zo goed zijn mond kunnen hs den, want Piet Pakkum zag en ho niets meer. De slagroom was op gezicht uiteengespat en droop nu zijn uniform en haren langzaam beneden. Vorig jaar ontving een Amsterdamse pensionhoudster via de post een hrief waarin haar werd medegedeeld, dat het de geheime organisatie ,JDe Spin", met vertakkingen over de gehele wereld, bekend was, dat zij op oneerlijke ma nier aan geld was gekomen. De pen sionhoudster en haar kinderen werden met geweld bedreigd, indien de vrouw niet op een afgesproken dag en plaats aan een handlanger van „De Spin" een bedrag van f 2000 ter hand zou stellen. Kort na deze brief verscheen er we derom een epistel van „De Spin", waar in werd gezegd, dat de geheime organi satie zich in de dag waarop het geid moest worden overhandigd, vergist nad. Er werd een andere datum opgegeven. De pensionhoudster lichtte de politie in, die op de afgesproken dag een 23- jarige knaap, zekere E. S. arresteerde. Deze man hoorde gisteren een half jaar Gestelde voorwaarden werden overtreden De procureur-generaal bij de Hoge Raad te 's-Gravenhage concludeerde gisteren tot bevestiging van de vonnis sen van het Haagse economische ge rechtshof tegen vier Rotterdamse auto importeurs. De vier verdachten - een vijfde werd vrijgesproken hadden in 1950 660 legervrachtwagens in Duitsland gekocht, onder voorwaarde dat zij deze wagens na herstel, binnen acht maan den naar het buitenland zouden ver kopen. Gebleken was, dat 260 stuks in Nederland waren verkocht, omdat de handel op het buitenland niet vlotte. Er werden boeten geëist, die varieërden van f 6000.— tot f 1500.Twee ver dachten moeten bovendien voor de tijd van twee jaar een waarborgsom van f 12.500storten. door Mary Burchell 9) „En hoe staat het met jezelf?" vroeg Fiora belangstellend, want het had haar getroffen, dat Adèle er, onder alle vertoon van opgewektheid, toch een tikje droefgeestig uitzag. „Met mij?" vroeg Adèle verrast! „Wat bedoel je?" „Wel, hoe staat het met je wensen en verwachtingen? Je broer is toch niet de enige gedupeerde, wel? Als cr hier niet zoveel geld verkwist werd, zo" er misschien wel genoeg zijn, om je opleiding in Londen te bekostigen, nietwaar?" ,Dat geloof ik ook wel", zei Adèle, zwakjes glimlachend, „maar ik denk er liever niet meer aan. Als ik maar wist, dat Lucas van de spanning, waar in hij verkeert, bevrijd was, zou ik graag mijn verdere leven blijven klad schilderen". „Maar ik zou het niet prettig vin den, als je dat moest blijven doen," hernam Fiora vastberaden, hoewel misschien wat tot haar eigen verba- zirg. „Er moet beslist iets aan gedaan worden er als niemand anders ervoor kar. zorgen, zal ik het doen". Adèle, blijkbaar verrast door deze woorden, opende wijd haar nu van op winding schitterende blauwe ogen en leek nu, vond Fiora, erg veel op haar broer Lucas. „Je bent heel lief," zei ze, „maar wat zou jij er aan kunnen doen, Fiora?" „Wel, de stucue betalen, natuurlijk", klonk het zonder omwegen. „Maar kindlief, 't is een dure grap om werkelijke goede kunst-studie voor iemand te betalen, weet je dat wel?" „O, maar ik eb veel geld". „Heb jij zoveel geld?" vroeg Adèle met haar wat toegevende, aantrekke lijke glimlach. „Ja, wist je dan niet „Wat zou ik moeten weten?" „Dat ik heel veelnu ja een massa geld van mijn vader heb ge ërfd". Nee, dat wist ik niet. Maar ik zie niet in, waarom, als je zoveel erfde.." Adèle aarzelde, beet zich op de lip pen en zei toen: „Vraag excuus, dat is mijn zaak niet". „Jawel, zeg op!" „Wel, ik vroeg me af, waarom je hie bij tante Nan bent gekomen als je met je vele geld overal elders zou kunnen wonen". „Ja. maar ik moet krachtens het testament van mijn vader bij tante Na wonen tot ik één-en-twintig ben. Ik geloof, dat een groot deel van wat het landgoed opbrengt aan haar wordt uitgekeerd voor mijn onderhoud en dat De uitdrukking op Adèle's gezicht deed Fiora plotseling ophouden. Na een. kort stilzwijgen vroeg ze toen: „Wat is er aan de hand?" „O, niets, behalve, dat Nan vandaag Lucas heeft verteld, dat zjj jou te ha ren laste kreeg. Ik hoorde haar dat zeggen, toen ze vanmiddagnu ja, ruzie met elkaar hadden", zei Adèle een tikje aarzelend. „Wel, lieve hemel!" riep Fiora woe dend uit. „Hoe kan ze zoiets beweren? Heus, ik schaam me over mijn enige familielid." „Trek het je niet te veel aan", her nam Adèle lachend. „Het is typisch Nan. En wat er dan ook overeengeko men is. ik vind het fijn, dat je hier bent", voegde ze er bij. „Geen wonder dan ook, dat Lucas zo onaangenaam, zo ruw en onaardig was", vond Fiora. „Hij zal woedend geweest zijn, omdat Nan hem, naar hij dacht, weer voor nieuwe uitgaven had geplaatst." „Zo zal het wel gegaan zijn", beaam de Adèle, maar Fiora viel haar in de red". „Neen, wacht eens even, dat was het n i e t", sprak ze, ernstig het voor hoofd fronsend. „Hij, Lucas, wist wel degelijk, dat ik veel geld heb". „Wist Lucas dat? Hoe ben je daar achter gekomen?" „Omdat hij" hier aarzelde Fiora even „mij plagend een rijke erf dochter noemde". „Was je daarom zo boos op hem," vroeg Adèle nieuwsgierig. „Hm!" was alles wat Fiora ant woordde. „Dat moet je niet zijn. Ik ben blij. dat Lucas nog humor genoeg bezat om te plagen, want ik dacht, dat hij helemaal verbitterd was. Vroeger was hij heus grappig als oudere broer, maar de laatste tijdAdèle's mond trilde en Fiora zag hoe ze op haar onderlip beet. „Trek er je maar niets van aan, Fiora". „O, het gewone geplaag kan me niets schelen", verzekerde Fiora. „Maar hij zeihij zei iets over een van mijn vrienden, dat me niet beviel". „Kent Lucas dan een van je vrien den?" „Deze blijkbaar wel. En hij wilde me niet vertellen, hoe hij wist of dacht te weten, wat hij van de vriend in kwestie beweerde. Och maar," ging ze voort, begrijpend, dat het een inge wikkelde historie werd als ze Ashley's naam niet wilde noemenhet doet er ook niet zo heel veel toe. Het enige wat er op aan komt is, dat Lucas goed beseft in welke positie ik hier ben gekomen. In geen geval zal ik hem of Nar. financieel tot last zijn. Als hij werkelijk gemeend heeft dat ik, of schoon „een rijke erfdochler" toch bij hem kwam kiaplopen, verwondert het me niet, dat hij zolaat ons zeggen eigenaardig optrad." Een ogenblik scheen het, alsof Adèle nog meer bijzonderheden te weten wilde komen, maar ze sprak slechts de hoop uit. dat Fiora het oo Brierlev Manor naar de zin zou hebben en deelde mee, dat er om zeven uur ge geten werd. HOOFDSTUK III. Terwijl ze op haar gemak de kof fers uitpakte en zich kleedde voor de ma; ltijd, ging Fiora in gedachten de sedert haar aankomst opgedane in drukken na. Blijkbaar zou het jaar of bijna een jaar dat ze bij haar tante Nan moest doorbrengen, anders verlopen dan ze zich had voorgesteld. De har monieuze familiesfeer, waarnaa ze zo had verlangd, had enkel in haar fan tasie bestaan. En als ze niet heel voor zichtig optrad, liep ze nog kans bij allerlei huiselijke ruzies te worden be trokken. „H'm," antwoordde Adèle, Fiora naar beneden voorgaande. „Ze is óók een dure nieuwigheid van Nan, maar wel erg ijverig." (Wordt vervolgd) gevangenisstraf met aftrek waarvan maanden voorwaardelijk en onder t: zichtstelling van de dr D. R. Meyt, stichting tegen zich eisen. Hij vertel' in beeldromans te hebben gelezen ov „De Spin", die door afpersing schatri; werd en de politie steeds te glad 1 was. De beeldromans kreeg hij v kinderen. THE DREAM OF GERONTIUS, een oratorium van Eaward Elgar. Eigar heeft dit werk gecompo neerd in 1900 op een tekst van kardinaal Newman, de katholiek geworuen Anglicaanse dichter en wijsgeer. Het is in het laatst van dat jaar voor het eerst uitgevoerd tijdens een muziekfestival te Birmingham en beleefde al dade lijk een groot succes. Het behoort tol de meest gewaardeerde ora toria, vooral door zijn fraaie mu- zien. Deze vertoont sterke invloe den van Wagnerdiens principe van Leitmotiv is hier o.m. conse quent toegepast. Het eerste deel speelt aan het sterfbed van de vrome Gerontius. De omstanders bidden voor hem en de priester geeft hem de zegen. In het tweede deel heeft Gerontius' ziel het li chaam verlaten en zweeft naar God. Daarbij ontmoet zij haar beschermengel, de demonen en de engelen. Tenslotte is er dan de uitredding uit het vagevuur. Het gedicht vertoont sterk de sporen van mystieke poëzie uit de middeleeuwen. Het is verheu gend, dat dit fraaie werk thans voor de radio te beluisteren zal zijn. (Donderdag 20.10 over Hil versum 1, 402 m.j DONDERDAG 12 MAART HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7« Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.50 Dag opening. 8.00 Nieuws. 8.15 en 8.45 Gram> muziek. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Koor zang. 9.25 Voor de huisvrouw. 9.30 Wa terstanden. 9-35 Gram.muziek. 10.50 Voel de kleuters. 11.00 Amusementsmuziek 12.00 Gram.muziek. 12.25 „In 't spionne- tje". 12.30 Land- en Tuinbouwmededelir,- gen. 12.33 Hammondorgelspel. 12.50 „tö het bedrijfsleven", causerie. 13.00 Nieuttf 13.15 Mededelingen en gram.muziei 13.30 Lichte muziek. 14.00 „Paul Vlaar eieren en het Jonathan Mysterie", hoor spel. 14.40 Gram.muziek. 14.55 Voet- wedstrijd FrankrijkNederlands Prof.-? tal. 16.45 Gram.muziek. 17.00 Voor jeugd. 17.30 Militaire actualiteiten. Ir. Gram.muziek. 17.45 Regeringsuitzendi' J. J. v. d. Laan: „Nieuw Guinea's Auf lische buurman'18.00 Nieuws. Sportpraatje. 18.30 Amusementsmu^ 19.00 Gesproken brief uit Londen. lrf', jazzmuziek. 19.40 Instrumentaal kwarli- 20 00 „Beurzen open, Dijken dicht". Nieuws. 20.10 Inleiding volgende uitzen ding. 20.15 „The dream of Gerontius" oratorium. 22 00 Mededelingen. 22.05 Voor* dracht. 22.20 Gevarieerd programma. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactualiteiten. 23.3D- 24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 KRO- 10 00 NCRV. 11.00 KRO, 14.00—2400 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek' 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gramofoon muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgisch® kalender. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek- 8.25 Heilige Mis van Requiem. 9.30 Gra mofoonmuziek. 9.40 Idem. 10.00 Gewijd0 muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muz ek. 11.50 „Als de ziele luistert'causerie. 12.00 Angelus- 12.03 Lichte muziek. <12 30—12.33 Land en Tuinbouwmededelingen.) 12.55 Zonne wijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws- 13.20 Piano-trio en sol sten. 14.00 Metro- pole-Orkest en solisten. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gevarieerde muziek. Gram.muziek. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Piano-trio, 17.00 Voor de jeugd. G^am-muziek. 17 40 Voordracht. 18.00 Weense muziek. 18 35 „Op de stelling 13 45 Leger des Heilsmuziek. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19 10 Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord. 19.30 Gram.muziek. 20.00 Radiokrant. 20.-0 Gevar;eerd programma 21 45 Vragen aan voorbijgangers. 22 15 Pianorecital. 22.45 Avondoverdenking 23 00 Nieuws en SOS- berichten. 23.15—24.00 Gramofoonmuziek-

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 6