„FAUST" De waterdichte compartimenten waar Nederland op drijft voor „Spin' Iromans) in West-Berlijn Geesielijk Leven Een actie, die navolging verdient laiiiiw ui 111 titel eztiónaaA Radioprogramma Waterschappen met verstrekkende wettelijke bevoegdheden bekleed Decentralisatie blijve gehandhaafd Onze correspondent te Schoort Laat de gevangen Grieken vrij Er zijn nog duizend personen zoek Data verzending zeepost Voldoendemunitie in Korea Dodelijk ongeluk bij Oosthuizen Uitgeest Radiodistributienet nog steeds bovengronds Lsniêt K. W. Timmerman Moffelen en Biezen M RMHMHAL S.R. HAMSTRA Vriesia Koudwaterverf N V VRIESIA coRsmtft CORSETSPECI AALZAAK Betere schoenreparatie FAHNERs Lederhandel - Huigbrouwerstraat 6 - Alkmaar llMllliilllllIl ■II IWÊÊË mm ADVEHTEEH'J IN 1)11 BLAD WOENSDAG 11 MAART 195S er ook de man niet naar, r zijn kant te laten gaan. „Haf n der wet:" brulde hij dan oó iven. „Halt, of ik schietgj juist een grote hap slagroom t nd had, schrok zo van die plot stem, dat hij ziin taart naar be! .iet vallen. En,... tot zijn grot, ng viel die taart midden in he 'en gezicht van Piet Pakkun me niet kwalijk! Ik deed hei 't opzet"., riep hij, want hij be.» teel goed, dat zoiets later all •ende omstandigheid zou gelderi r de politie hem te pakket In politie termen noemde •n agent belemmeren in de uit.1 van zijn functie" en dat bete. meestal meer straf! Maar BiliiJ zo goed zijn mond kunnen hou.l int Piet Pakkum zag en hoorde eer. De slagroom was op zijJ uiteengespat en droop nu overt iform en haren langzaam naa; nlsstraf met aftrek waarvan voorwaardelijk en onder toe, ling van de dr D. R. Meyer, tegen zich eisen. Hij verteide! romans te hebben gelezen over! n", die door afpersing schatrijk; de politie steeds te glad ali beeldromans kreeg hij van i. E DREAM OF GERONTIUS, iratorium van Eawarü, El-aar. neeti dit werlc uecompo- in 1H00 op een tekst van naai Newman, de katholiek oen Anglicaanse dichter en ier. Het is in het laatst van ar voor het eerst uitgevoerd s een muziekfestival te ngham en beleefde al dade- en groot succes. Het behoort meest gewaardeerde ora- vooral aoor zijn fraaie mu- Deze vertoont s-erke vnoloe- jan Wagner; diens principe -eümotiv is hier o.m. conse- loegepast. Het eerste deel aan het sterfbed van de Gerontius. De omstanders i voor hem en de priester hem de zegen. In het tweede leeft Gerontius' ziel het li- i verlaten en zweeft naar Daarbij ontmoet zij haar ■rmengel, de demonen en gelen. Tenslotte is er dan redding uit het vagevuur, edicht vertoont sterk de van mystieke poëzie uit düeleeuwen. Het is verheu- dat dit jraaie werk thans le radio te beluisteren zal (Donderdag 20.10 over HU- I, 402 m 12 MAART SUM I, 402 m.: 7.00 AVRO, 3, 8.00—24.00 AVRO. 7.00 7.10 Gram.muziek. 7.50 Dag- .00 Nieuws. 8.15 en 8.45 Gram.- 00 Morgenwijding. 9.15 Koor- Voor de huisvrouw. 9.30 Wa- 9-35 Gram.muziek. 10.50 Voor j rs. 11.00 Amusementsmuziek, -n.muziek. 12.25 „In 't spionne- Land- en Tuinbouwmededelin* Hammondorgelspel. 12.50 „Uit causerie. 13.00 Nieuws, en gram.muziek te muziek. 14.00 „Paul Vlaafl* het Jonathan Mysterie", hoor- I Gram.muziek. 14.55 Voetbal- Frankrijk—Nederlands Prof.-elf- Gram.muziek. 17.00 Voor Militaire actualiteiten. I7i 17.45 Regeringsuitzendifl/'' Laan: „Nieuw Guinea's Austrë' rman". 18.00 Nieuws. e. 18.30 Amusementsmuziek; I roken brief uit Londen. 19.05 19 40 Instrumentaal kwartet, open, Dijken dicht". 20.05 10 Inleiding volgende uitzen* „The dream of Gerontius". 22.00 Mededelingen. 22.05 Voor- 0 Gevarieerd programma. 23.00 1.15 Sportactualiteiten. 23.30^ ofoonmuziek. II, 298 m.: 7.00 KRO. 11.00 KRO. 14.00—2400 Nieuws. 7.10 Gram.niuzieK- ïdgymnastiek. 7.30 Gramofoon- 5 Morgengebed en Liturgische 00 Nieuws. 8 15 Gram.muziek. Mis van Requiem. 9.3Ó Gra- ek. 9.40 Idem. 10.00 Gewijde 10 Morgendienst. 11.00 Voor de Gram.muz ek. 11.50 „Als de rt'causerie. 12.00 Angelus- e muziek. (12 30—12.33 Land- wmededelingen.) 12.55 Zonne- Nieuws en Katholiek nieuws- en sol sten. 14.00 Metro- en solisten. 14.45 Voor de Gevarieerde muziek. 15 45 16.00 Bijbellezing. 16.80 17.00 Voor de jeugd. 17 40 Voordracht. 18-OJ' 18 35 „Op de stelling'- des Heilsmuziek. 19 00 Nieuws 19 10 Levensvragen van en een pastoraal antwoord- nuziek. 20.00 Radiokrant. 20 20 programma 21 45 Vragen aan rs. 22 15 Pianorecital. 22.45 nking 23 00 Nieuws en ^OS- 3-15—24.00 Gramofoonmuziek MEN moet eigenlijk bui- tenlander zijn, om een opvallende karakteristiek van ons land te kunnen leveren. Zoals die Zwit serse predikant bijvoor beeld. Die was ons land gaan zien als één grote waterstaatkundige huis houding. „Waar men gaat of staat in dat smalle landje", zo had hij on geveer na zijn reis ge schreven, „overal zie je water, zeewater, grond water, kanalen, rivieren. Dat water is zelfs sVjn- vbool van de geestelijke gesteldheid van het volk. Het politieke en reli gieuze denken is gekana liseerd in een systeem van helaas niet altijd communicerende buizen, waarbij het protestants individualisme hoogtij kan vieren". En een andere buiten lander, die kennis maakte met onze waterschappen, waarvan ons land er on geveer drie duizend telt, noemde deze merkwaar dige publiekrechtelijke organen bijzonder karak teristiek. „De waterdichte compartimenten, waarop Nederland drijft". Waar er zulke merk waardige dingen over on ze waterstaatkundige huishouding gezegd kun nen worden, behoeft het niet te verwonderen dat ons landje zelf mensen voortbrengt, als professor mr A. C. Josephus Jitta, wier feitelijke hobby het is zo wat te peuteren aan en in ons al zo heel oude waterstaatsrecht. Als hoogleraar in het staats recht aan de Technische Hogeschool in Delft, geeft prof. Jitta nog wekelijks een uur college in dat waterstaatsrecht. Hij neemt daarmee een unie ke plaats in ons land in. En de studenten, die zijn coVeges volgen, be zetten die unieke plaats met hem, eenvoudig om dat het voor hen een ver kwikking moet zijn dat uur te kunnen luisteren naar de welgekruide voordracht van deze bij zonder spitse geleerde. r»E TAAK VAN DE waterschappen is drieledig; 1. regeling van het water; 2. de instandhouding van de bodem; 3. de aanleg en het onderhoud van land en waterwegen. Veelal wordt hier te genwoordig ook bij gerekend de ont- zilting. Hoe goed deze taak veelal door de waterschappen vervuld wordt, toch kunnen de omstandigheden eisen zo als nu bij de jongste rampspoed dat de Rijkswaterstaat de werken aan zich trekt. Tien dagen geleden is een noodont- werp van wet bij de Kamer ingediend, waarbij het herstel van de dijken in handen komt van de centrale overheid, welke ook de kosten zal dragen van dat herstel. „Hoewel wat in die wet wordt voor geschreven, in de practijk al werkt, is het betreurenswaardig, dat de Kamer met de afwerking van dit wetsontwerp geen grotere haast maakt", aldus prof. Jitta. „Mischien komt het er wel door, als de dijken al dicht zijn". Na de jongste ramp zal moeten wor den nagegaan of waterschapbesturen in sommige gevallen hebben gefaald. Maar zelfs wanneer er fouten gemaakt zouden zijn, zou prof. Jitta er voor zijn de waterschappen te behouden. Men zal misschien een aantal kunnen sa menvoegen en beter kunnen uitrusten, maar het oude principe, dat opvoedde tot zelfbestuur en samengevat wordt In Sedert enige tijd treedt voor Schoort, Groet en Camperduin en Schoorldam als onze correspon dent op de heer B. Beek, Heren weg 46. Teneinde het nieuws uit Schoor! en omgeving zo goed mogelijk te kunnen verzorgen zal het op prijs worden gesteld als verenigingsbesturen hem op de hoogte houden van hun bijeen komsten, vergaderingen of uit voeringen. MARKT PURMEREND De handel in de vette koeien had een vrij vlot verloop waardoor de prijzen weer iets vaster waren. De gang zette Zich vrij goed door. Ook voor de slacht- st.eren was veel vraag. Op de gelde markt wordt het levendiger. De weiders beginnen nu meer los te komen. De han del verbetert en de prijzen worden vas ter. Voor de goede jonge gebruiksbeesten worden flinke prijzen betaald. Ook het jonge vee had meer belangstelling. Nuch tere kalveren kwamen in steeds grotere aantallen ter markt. De gang was vrij goed. met ongeveer stabiele prijzen. Voor de fokkers waren eveneens vrij veel ko pers. Op de wolveemarkt was het aanbod weer heel gering. De vraag was niet te best Vooral naar de vette schapen was weinig vraag. Voor de fokschapen, waar onder toch hele goede gebruiksbeesten waren, was evenmin veel animo. De prij zen liggen vele kopers te hoog. Dit zelfde z.en we bij de overhouders. Het kleine aantal bokken en geiten ging kalm van de hand. Op de vette varkensmarkt zag het er beter uit, een vluggere gang en de prijzen over 't geheel iets hoger. Ook de zouters werden iets beter gevraagd. Op de biggenmarkt was het aanbod geringer maar de gang was hier niettemin vrij stug. Met de fokzeugen ging het ook maar kalm aan. Op de paardenmarkt was wel meer belangstelling maar de verkoop vlotte niet erg. De pluimveemarkt had maar weer een klein aanbod maar de handel was vrij goed. PURMEREND, 11 Maart 1953 Aange voerd 757 runderen, w.o. 250 vette koei en 2.20—2.90 per kg, vlugger; 198 melk en kalfkoeien 6501100 per stuk, kalm; 284 gelde koe'en 600—850, goed; 16 pin ken 180385, kalm; 1208 kalveren: nuch tere v. d. slacht 3082, goed. fokkers 60 ~148, vlug; 9 stieren 7501350, goed; 377 schapen: vette schapen 85140, stug, fokschapen 125150, kalm, overhouders 60—85, stug; 17 bokken en geiten 1560, stug; 273 varkens: vette zware 1.781.87 Per kg, vlug, vette zouters 0.701.74 per kg, goed, vette zeugen 0.581.68 per kg, goed; 654 biggen 36—82, stug, duur; 22 fokzeugen 260400. kalm; 44 paarden 650 *—975, kalm. Totaal 3352 dieren. 2100 oude kippen en hanen, rode en witte 2.102 25 per kg; 400 idem, blauwe 2 20—2.40 per kg; 200 eenden 1—2.25 per stuk; 300 konijnen 2 50—7 per stuk. 10 000 kipeieren 13 00—14 00 per 100 stuks; 3000 eeneieren 11.00—11.50 per 100 stuks. Elerenveillng 52000 eendeieren 12.18—12.45 per 100 stuks; 51000 kipeieren 13.70—14.50 per 100 stuks. het woord „Wie water deert, die water keert", moe gehandhaafd blijven. Rijks waterstaat zal nooit zo gedecentraliseerd kunnen worden, dat overal ingenieurs zullen zitten. Mogen we het professor mr A. C. Jo sephus Jitta eens even laten vertellen, welke eigenlijk merkwaardige positie de waterschappen in ons maatschappe lijk bestel innemen? De geleerden zijn het er niet over eens hoe deze waterschappen ontstaan zijn. De een zegt door samenwerking van de belanghebbenden, de ander zegt door een „functionele afscheiding van het gravenreeht", hetgeen in ander Ne derlands wil zeggen als overheidsdaad en dan natuurlijk als aan de burgerij opgelegde plicht. Hoe het zij, professor Josephus Jitta zegt, dat ze in het oos ten van ons land in de eerste plaats ont staan zijn door samenwerking van de belanghebbenden, en in het westen meer doordat de overheid de strijd te gen het water delegeerde aan bepaalde corporaties. Sinds Thorbecke zijn de waterschap pen publiekrechtelijke lichamen ge worden, ingesteld en met macht be kleed door de overheid, dat wil zeg gen door de Provinciale Staten met goedkeuring van de Kroon, die overi gens respectievelijk het toezicht en op- oertoezich over de waterschappen be houden en wel op zodanige wijze, dat ze deze instellingen kunnen ma"ken en breken. HAT HET DE OVERHEID overigens menens is met de functionele decen tralisatie van haar taak door inschake ling der waterschappen, de practijk heeft het wei bewezen. Niet alleen vindt men dat bewijs in de vérstrekkende wetgevende bevoegheden. die aan de waterschappen gegeven zijn, maar ook in het simpele feit, dat vrijwel onze to tale zeekust aan de zorg van deze pu bliekrechtelijke lichamen is toever trouwd. Alleen de Pcttener Zeewering is in beheer bij Rijk, Provincie en Hoog heemraadschap samen, de Groningse kust bij de Provincie en de Zuiderzee uitsluitend bij het Rijk. Ook de grote rivieren vormen een stuk Rijkszorg, maar de dijken er langs zijn weer in beheer bü de waterschappen. Nog iets anders maakt deze water schappen tot een merkwaardige figuur in onze staatkundige organisatie. Op verscheidene punten hebben ze geen territoriale gebondenheid, geen strikte gebondenheid aan hun grenzen. Het waterschap behartigt een bepaald be lang. En dat belang kan vorderen, dat men zelfs zijn grenzen te buiten gaat. In geval van watersnood hebben zo wel de besturen der waterschappen als de hogere autoriteiten buitengewone bevoegdheden. Eén van die buitenge wone bevoegdheden is de invoering van zelfs een conscriptie, een dijkleger. De dijkgraaf mag men dan gaan zien als de opperbevelhebber van dat dijkleger, dat overigens en dit ter geruststel ling van sommige ingelanden zijn reciuten onder zulke benauwende om standigheden niet alleen zal gaan put ten uit de soms wel wat erg luxe kring van de grondeigenaren. Duizenden vluchtelingen komen dagelijks uit Oost-Duitsland in West- Berlijn aan, waar zij een toevlucht hopen te vinden. Grote groepen mensen staan er urenlang te wachten voor de bureaux waar zij worden ingeschreven. VN beroep op Balkanlanden Vertegenwoordigers van vijftien sta ten hebben Dinsdag in de politieke commissie der Verenigde Naties gespro ken over de Griekse beschuldiging dat Europese communistische staten nog steeds ongeveer duizend Griekse mili tairen die tijdens de burgeroorlog wer den gevangen genomen, vast houden. Alle sprekers spraken zich uit voor een door Denemarken. Nieuw-Zeeland en Peru ingediende resolutie, waarin er bij de betrokken landen op aan wordt gedrongen deze Grieken naar hun vaderland te laten terugkeren. Slechts Joego-Slavië heeft zich ge houden aan een door de Verenigde Na ties tot de betrokken staten gerichte aanbeveling, om de gevangen genomen Griekse miltairen vrij te laten. Met de volgende schepen kan zee pos worden verzonden. De data waar op de correspondentie uiterlijk per pos: moet zijn bezorgd, staan tussen haak jes achter de naam van het schip ver meid: Indonesië en Ned. Nw. Guinea: Ms. .Tabinta" <26 Maart». Nederlandse An tillen: Ms „Oranjestad" (17 Maart) Suriname: Ms. „Bonaire" <18 Maart). Unie van Zuid-Afrika en Z.W.-Afrika: Ms. „Carnavon Castle" <14 Maart). Ca nada: Ss. „Groote Beer" <14 Maart). Zuid-Amerika: Ms. „Highland Princess" <23 Maart). Brazilië: Ss. „Santa Cata- rinr" (14 Maart). Australië: Ss. „Oron- say" (14 Maart), Nieuw Zeeland: via Engeland (14 Maart). Wilson verklaart Productie stijgt snel Amerika zal weldra voldoende muni tie in voorraad hebben, om het com mando van het achtste Amerikaanse le ger in Korea ruimere armslag te geven bjj de vaststelling van de te volgen tactiek. Aldus heeft de minister van De fensie, Wilson, Dinsdag verklaard. De minister vertelde aan de senatoren die op het ogenblik nagaan, of er inderdaad in Korea een tekort aan munitie is, dat de productie de laatste maanden snel is gestegen en .dat er momenteel in Korea voldoende voorraad is. Generaal Van Fleet heeft kortelings verteld, dat er in Korea te weinig mu nitie is. Wilson heeft echter samen met Eisenhower de kwestie onderzocht, toen de béide staatslieden in Decmber een bezoek aan het front hebben gebracht. Beroepingswerk Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Kampen (vacature H. Hiensch): F. J. Sinke te Heteren. Beroe pen te Valkenburg (Z.H.) (toezegging) G Lekkerkerker te Scharnegoutum. Aan genomen naar Driebergen (vacature wijlen de Bruyn): P. Vries te Ingen. Geref. Kerken Beroepen te Lioessens: H. C. Endedijk te Wormer. Baptisten gemeenten Bedankt voor Hengelo (Ov.): W. Veen- stra te Musselkanaal. Auto reed te water In de nacht van Dinsdag op Woens dag vond op de Edammer Jaagweg nabij Oosthuizen een dodelijk ongeluk plaats. Door onbekende oorzaak is een uit de richting Hoorn komende auto in de berm van de weg geraakt, tegen een brugleuning gebotst en vervolgens ln de vaart gereden. De bestuurder, een zekere Van Dongen, waarschijnlijk afkomstig uit Katwijk aan Zee, kwam hierbij om het leven. De auto met het ontzielde lichaam werd vanmorgen vroeg ontdekt door arbeiders die naar hun werk gingen. De politie heeft de zaak in onderzoek. In tegenstelling met de meeste der omringende gemeenten, heeft Uitgeest nog altijd een bovengronds net van de radiodistributiedienst met ontvangst van niet meer dan twee stations. De nadelen van zulk een net sprin gen duidelijk in het oog wanneer men bedenkt dat bij het minste of geringste storingen ontstaan, waardoor de radio ontvangst geheel of gedeeltelijk wordt gestagneerd. Wanneer bijvoorbeeld door welke omstandigheden dan ook de twee draadjes van het net met elkan der in aanraking komen, ontstaat reeds storing. De klachten zijn dan ook legio. Als men bedenkt dat deze toestand reeds jaren duurt en de omringende ge meenten in het algemeen reeds geruime tijd voorzien zijn van een ondergronds net, storingvrij, met aansluiting op niet minder dan vier stations, terwijl de abonnementskosten geen cent hoger zijn, dan doet het op zijn zachtst gezegd eigenaardig aan, dat Uitgeest van zulk een ondergronds net verstoken blijft. Aangeraden wordt, wanneer men klachten heeft, deze kenbaar te maken ten postkantore Hier stellen wij U enige representanten voor van de Poortvlietse jeugd. Het dorp zal voorlopig nog wel door het water blijven geïsoleerd. Andere plaatsen op T'holen zijn er nog veel slechter aan toe. Speelgoed en zoveel meer zal hier aanstonds zeer welkom zijn. HOOGWOUD EN POORTVLIET REIKEN ELKAAR DE HAND Reeds vóór de adoptie van het eiland Tholen door de kop van Noord-Holland concrete vorm had verkregen, stak men in de gemeente Hoogwoud reeds de handen uit de mouw. Men was daar al dadelijk begonnen met een speelgoed actie voor het dorp Poortvliet en ook de vrouwenbonden waren actief met hel vervaardigen van werkstukken op ander gebied. In eendrachtige samenwerking werd daar in korte tijd veel bereikt dat ongetwijfeld ten voorbeeld kan strekken aan andere Noordhollandse gemeenten, die thans ook in dit adoptie-plan be trokken zijn. Het is om deze reden, dat wij er gaarne een korte beschouwing aan wijden. Van pop tot theemuts Men begon in Hoogwoud met de speelgoed-actie, die eerst op bescheiden schaal ter hand werd genomen, maar die zich aldra uitbreidde tot de vier plaatselijke jeugdclubs, waaronder twee katholieke en twee niet-katho- lieke. Een commissie, bestaande uit ds K Lürzen, pater De Ponti, kapelaan Van der Zalm en de heer J. S. Rune man, hoofd der o. 1. school, heeft de leiding van dit jeugdwerk op zich ge nomen en men kan niet anders dan de grootste waardering hebben voor wat er nu reeds, zowel kwantitatief als kwalitatief, door de Hoogwouder jeugd tot stand is gebracht. Wanneer de ver tegenwoordigers van de adopterende ge meenten aanstonds hun tweede bijeen komst houden, zal er van het vervaar digde speelgoed een kleine expositie worden samengesteld, die niet slechts ten doel heeft om zich van de deugde lijkheid van het vervaardigde werk te overtuigen, maar die tevens zal zijn be doeld om een stimulans tot navolging te vormen. Hierdoor zou dit werk dan met dat van andere gemeenten kunnen worden gecoördineerd, waardoor dit niet meer zal zijn een actie van plaats tot plaats, maar van streek tot streek, wat in het kader van de voorgenomen adoptie ook wel zo gewenst moet wor den geacht. Met waardering moge hier worden vermeld, dat de firma Eecen te Oud karspel gratis het materiaal voor het speelgoed beschikbaar heeft gesteld. De afd. Plattelandsvrouwen van Aartswoud, de Ned- Herv. Vrouwen vereniging en de Katholieke Vrouwen verenigingen uit Hoogwoud en de Wee- re maken zich mede verdienstelijk. Haar leden vervaardigen theemutsen, geborduurde lakens en slopen, tafelkle den en zelfs poppen, m.a.w., die artike len, die toch ook wel noodzakelijk zijn, maar die over het algemeen eerst in tweede instantie worden aangeschaft. De gemeente verstrekt een credietvoor de aanschaffing van de benodigde ma terialen. Reeds is een bedrag van dui zend gulden verleend, dat zoals bur gemeester Breebaart ons mededeelde zal worden aangevuld, zo de noodzaak hiertoe blijken mocht. Zo heeft men te Hoogwoud onder leiding van de heer Runeman, voorzit ter van het werkcomité, een benijdens waardige activiteit ontwikkeld. Men zou niet liever zien dat dat deze ook op andere gemeenten zou overslaan en in dit verband is het verheugend te kunnen melden, dat de Plattelands vrouwen van Heiloo reeds druk voor het eiland Tholen aan het breien ziin. Wanneer nu op korte termijn enige richtlijnen kunnen worden aangegeven omtrent hetgeen al en niet nodig is, zal dit de goede gang van zaken slechts bevorderen en kan dit aan de gedu peerde bewoners van Tholen ten zegen zijn. nieuwe collectie, grotere sortering extra lage prijzen VITRAGEGORDIJNEN, alleen pr. kwaliteit, ruime keuze v.a. 0.75 OVERGORDIJNEN, nieuwe dess. v.a. 2.65 COCOS LOPERS, 50 br. v.a. 1.75 70 brv.a. 2.50 TAFELKLEDEN pluche v.a. 13.50 wol, gr. maat 37.50 BEDSTELLEN alleen de beste fabri katen (binnenvering) 2 pers. 5 dig., 15 j. gar. v.a. 105.00 IDEAAL HAAR- SMYRNA KARPET TEN, bijna onverslijtbaar 12 els 159.00 16 els 205.00 HUISKAMERS, compl. bestaande uit: Dressoir, glas in lood, schuiftafel, 2 faut. 4 stoelen, pluche ge stoft. in alle prijzen, reeds vanaf 277.50 SLAAPKAMERS, eiken, geh. compl. 340.00 CLUBSTELLEN, pr. gestoffeerd 298.00 SPIRAALMATRASSEN 12 pers. 15 j. gar. 29.50 Doet dus Uw voordeel, want Kwaliteit Wint Tenslotte altijd. Fnidsen 109. Tel. 4725, Alkmaar. Ook voor vakkundig repareren zijn wy zeer voordelig. Uw frame en vork voor slechts 6.75 J. HENSTRA Alkmaar Laat 172 Rackets, bespanningen, ballen, reparatiën. Costerstraat 11, tel. 3394, Dame b.b.h.h. zoekt ZIT-SLAAPKAMER m. gebr. warme maaltyd. Br. met pr.-opg. no. A 371 bur. v. d. blad. ln alle kleuren Alom verkrygbaar FABRIKANTE JAN DE VRIES, ALKMAAR TEL. 2875 Nog enkele plaatsen voor Opera Zondag 1 5 Maart Reisbureau: „DE MAGNEET" Laat 212 - Tel. 4839 N.V. DE VEREENIGDE BLIKF ABRIEKEN te Krommenie vraagt voor spoedig indiensttreding: A. Enige ervaren VROUWELIJKE KANTOORBEDIENDEN. In het bezit van ten minste ULO- diploma. (Leeftijd 1724 jaar.) B. EEN MEISJE voor licht kantoorwerk. (Leeftijd 1516 jaar.) Schrift, soil, met uitv. inl. te richten aan Afd. Personeelszaken, N. Hoofdstraat. ALLEENVERKOOP VOOR ALKMAAR EN OMSI REKEN TEL 3550, HOOGSTRAAT 7, ALKMAAR Gelijmde rubberzolen, dames ƒ1.38, heren ƒ1.58 per paar, onderzetten inbegrepen.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 7