HERBERT BROWNELL- RECHTERHAND VAN PRESIDENT EISENHOWER kunst en fnltuur Modeshow voor heren SCHEEPVAART BERICHT EN Amerikaans minister van Justitie is bekwaam verkiezingsstrateeg Overwinning na drie nederlagen Slachtoffers van de watersnood De uitgave van Multatuli's werken Kerkmuziekcongres te Amsterdam Nijhoff-herdenking in Den Haag Nijverheidsonderwijs langer met vacantie Toepassing van het ziekenfondsbesluit Nul op 't request voor communisten in Canberra Conferenties over de landbouw integratie n DONDERDAG 12 MAART 1953 (Van een bijzondere medewerker) QNDER DE TALRIJKE MEDEWERKERS van generaal Eisenhower, die sinds verleden voorjaar tot zijn adviseurs behoren en hem in de strijd om de nominatie, in de verkiezingsstrijd en nu bij het ter hand nemen van de drin gendste regeringstaken met raad en daad terzijde hebben gestaan, bevinden zich velen, die ook buiten de grenzen van de Verenigde Staten bekend geworden zijn. Van de belangrijkste onder hen heeft men echter in het buitenland zo goed als niets geweten, totdat hij door de benoeming tot minister van Justitie de be langstelling van een breder publiek trok. Dit is in zoverre ook verklaarbaar, omdat Herbert Brownell tot het type behoort, dat er geen prijs op stelt op het openbare toneel te verschijnen, maar er de voorkeur aan geeft in de een zaamheid van zijn bureau te werken. Besprekingen onder vier ogen, vaker nog telefoongesprekken „onder vier oren" zijn het middel, waarvan hij het liefst gebruik maakt om de loop der dingen in de door hem gewenste richting te be- invloeden. Dat Amerika's nieuwe president Eisenhower heet, is niet in de laatste plaats toe te schrijven aan „Herb", zoals hij in de kring van zijn vrienden genoemd wordt en aan zijn geweldige activheit achter de coulissen. H°* DE VERKIEZINGEN in Ame- rika „gemanaged" worden, weet tegenwoordig nauwelijks iemand beter dan hij. Reeds in 1942 hielp hij Dewey aan zijn benoeming tot gouverneur van de staat New York. Weliswaar kon ook hij in 1944, toen het om Dewey's presidentschap ging, niet op tegen de op het hoogtepunt van zijn roem staande president Roosevelt. Nog eens probeerde hij het voor Dewey vier jaar later, weer zonder succes. Harry S. Truman had tot veri'assing niet alleen van Brownell, maar van de hele wereld, om zo te zeggen als zijn eigen verkiezingsmanager, nog eens een kleine meerderheid behaald. Deze twee nederlagen waren voor de hartstochtelijke verkiezingsstrateeg genoeg. Hij zwoer bij hoog en bij laag, dat hij niets meer met politiek te ma ken wilde hebben. Maar reeds eerder in zijn leven had het lot zijn eigenlijke plannen in een andere richting ge stuwd. Dat was, toen hij journalist wilde worden en als zoon van een kin derrijke universiteitsprofessor bij twee universiteiten een stipendium hiervoor aanvroeg. Voor de zekerheid vroeg hij nog een stipendium aan voor de rech tenstudie aan de Yale-Universiteit en j"ist dit alleen werd vorWM. Onk nu liep het weer anders dan hij wilde. Toen de „Eisenhower-for-Presïdent"- beweging op ernstige moeilijkheden stuitte, haalde men direct weer Brow nell erbij. En zodoende kwam het tot een vlucht naar Parijs en een onder houd met de toenmalige NATO-chef, dat twee dagen duurde. QXVERWACHTS STOND de thans 40-jarige Herbert Brownell weer midden in de verkiezingsstrijd. Zijn ervaringen bij de twee voorafgaande verkiezingen kwam hem nu goed van pas. Hij kende bijna alle afgevaardig den van de Republikeinse partij-con ventie en kende hun zwakke plekken en hun ambities. Binnen zes weken had Eisenhower door zijn bemiddeling meer afgevaar digden persoonlijk leren kennen dan zijn tegenstander Taft in vele jaren. Tijdens de conventie betrad Brownell HERBERT BROWNELL overwinning per telefoon niet één keer de van een hels lawaai vervulde zaal. In zijn hotelkamer zit tend trok hij van daaruit dqodkalm in de ware zin van het woord aan de touwtjes. Met een telefoon in iedere hand bracht hij tussen de afge vaardigden in de conventie gesprek ken tot stand, waarbij het psycholo gisch juiste ogenblik afgesproken werd, waarop men tot „Ike" moest omzwaaien. Tijdens de daaropvolgende verkie zingscampagne bracht hij niet één nacht in de speciale verkiezingstrein van de generaal door: „De manager moet in het hoofdkwartier van de oartij aan zijn buroau-telefoon blijven. Daar behoudt hij het overzicht, dat men op bepaalde sectoren van het front maar al te gauw verliest. pAS TOEN Eisenhower's overwin ning vaststond, kwam de maanden lang opgekropte spanning ook bij deze anders zo stille en scherp combi nerende geest tot een plotselinge ont lading. Als een kleine jongen danste hij door het hotel en zong zo hard hij kon oude studentenliederen. De wereld wist alleen, dat Dewey twee keer ver loren en Eisenhower nu gewonnen had. Maar „Herb" wist, dat de verkie zingsmanager Brownell na twee keer een nederlaag geleden te hebben nu toch een keer gewonnen had. Wederom zou zijn advies van uit- slaggevcnde betekenis zijn. Samen met Lucius D. Clay werd hij de belang rijkste adviseur bij de samenstelling van het nieuwe kabinet. Hij zelf heeft daarbij zijn advocatenpraktijk in New York geruild voor het „allerheiligste" in het Federale Ministerie van Justi tie. waai* een "'"uwn berg weik on hem wacht: zuivering van het federale be stuur van politiek verdachte elemen ten, zonder daarbiï gebruik te maken van middelen als die van het „Mc- Carthv-isme", genadeloze doorlichting van de belastingoutduikings-sehan- dalen en het tot klaarheid brengen van de zozeer omstreden kwestie van de anti-trust-wetgeving. Daarenboven zal hij ook in de toe komst de nieuwe president met zijn raad terzijde staan, vooral als er moei lijkheden zouden opdagen binnen de republikeinse partij of tussen admi nistratie en congres. Want waar men ook bij de republikeinen, die niet direct tot de Taft-vleugel behoren, eens ergens geen raad mee weet, daar weet men al lang: „Ga naar Herb en vraag het aan hem!" Hendrik, pass. 11-3 v.m. Gibraltar Ruys, 11-3 te Rio de Janeiro Rijnkerk, 11-3 van Calcutta te R'dam Sarpedon, 11-3 van New York te Curagao Sibajak, 10-3 230 mijl noordwest van Anderhalf- graadskanaal naar Aden Sommelsdijk, 10-3 n.m. van Lake Charles naar New Orleans Stad Breda, pass. 10-3 Keywest Stad Maastricht, 11-3 n.m. van R'dam te Bagnoli Stad Schiedam, 11-3 van Narvik te Middlesboro Sunetta (t), 10-3 n.m, van Colombo Tiba, pass. 10-3 Azoren Ternate, 11-3 te Belawan Teucer, 10-3 v. Aden te Suez Tjisa- dane, 10-3 v. Penang n. Belawan Van Heutsz, 8-3 van Beira te Dar es Salaam Veendam, 10-3 v. Halifax Westerdam, 10-3 370 mijl zuid van Kaap Race Willem Ruys, pass. 10-3 v.m. Malta Willemstad, 10-3 n.m. van Aruba naar Porto Limon Winsum, 10-3 van R'dam naar Las Palmas IJssel, 16-3 van de Middellandse Zee te R'dam verwacht. FRANS SCHIP WEER VLOT Het Franse s.s. „Capitaine G. Laceley" (groot 7070 brt.), dat tijdens de ramp nacht in de Waalhaven te Rotterdam op de oever is geworpen, kwam gister morgen eindelijk vlot. Aagtedijk, 10-3 v. Bahia Alpherat, 11-3 n.m. te Antw. Andijk, 10-3 te Mobile Appingedijk, 10-3 te Galveston Arne- dijk, pass. 10-3 Scillys Agamemnon, van 11 op 12-3 van Porto Plata te Phi ladelphia verwacht Alamak, 10-3 n.m. van Calcutta naar R'dam via Chittagong Albireo, 11-3 van Bahia te Vittoria Aldegonda (t), 10-3 van Pladju naar Bangkok Ampenan, 11-3 te Singapore Amstelkroon, 10-3 van Southampton naar Port Said Aldabi, 11-3 van Vit toria te Bahia Altair, 10-3 n.m. van Paranagua naar Santos Aludra, 10-3 van R'dam naar Perzische Golf Arends- kerk, pass. 11-3 n.m. Guardafui naar Aden Bali, pass. 10-3 ten zuiden van Oostpunt Kreta naar Genua Benne- kom, 10-3 n.m. van Le Havre naar Ant werpen Blijdendijk, 11-3 van Boston te St Jhon Bonaire, 10-3 380 mijl zuid west van Lands End Caltex Nederland (t), 11-3 van Sidon naar R'dam Cistula (t), 10-3 van Miri" naar Singapore Danae, 10-3 van Megara naar Catania en A'dam Fairsea, 10-3 460 mijl zuid ten westen van Cocos Eilanden naar Fre- njantle Farmsum, pass. 10-3 Azoren naar Willemstad Gadila (t), pass. 10-3 Guardafui Gouwe, 10-3 n.m. van Port Albot naar Las Palmas Hector, 10-3 n.m. van Algiers naar Burriana Heems kerk, 10-3 van Kaapstad naar Teneriffe Java, 10-3 n.m. van Tandjong Priok naar Singapore Jagersfontein, 11-3 van Ant werpen te A'dam Kota Inten, 10-3 v.m van Aden naar Belawan Laagkerk, pass. 10-3 Perim naar Port Said Langkoeas, pass. 10-3 n.m. Guardafui naar Colombo Lawak, 10-3 van Ilo Ilo naar Tarakan Leersum, pass. 10-3 n.m. Keywest naar Houston Lemsterkerk, 10-3 van Ras Tanura naar Mena el Ahmadi Leo- poldskerk, 10-3 n.m. van Djibouti naar Barcelona Laertes, 8-3 van Belawan te Port Swettenham Laurenskerk, 10-3 van Bremen via Antwerpen te R'dam Maashaven, 11-3 te Burutu verwacht Mariekerk, 10-3 n.m. van Port Sudan naar Aden Marisa (t). 10-3 van Cura sao naar Djibouti en Aden Mataram, 1013 n.m. te Marseille Meerkerk, 10-3 van Hongkong naar Singapore Mirza (t), 10-3 n.m. van Bahrein naar Gibraltar Muiderkerk, 11-3 van R'dam te Cal cutta Macoma, 7-3 van Cochin te Bom bay Maetsuycker, 8-3 van Fremantle te Singapore Marken, 9-3 van Sura- baja te Lyttleton Nieuw-Amsterdam. pass. 10-3 Recife Noordam, 10-3 1100 inijl oost van Kaap Race Ootmarsum, 10-3 vj n Mobile naar Jacksonville On- dina (t), 10-3 van Aalesund naar Stavan- ger Oranjestad, 11-3 van Southampton riaar Antwerpen Oberon, 10-3 van La- guaira te Curagao Ovula (t), 10-3 n.m. rede te Cochin Phrontis, pass 10-3 Mi- nikoy naar Penang Prins Willem IV. pass. 10-3 n.rr Ouessant - Pygmalion pass. 10-3 Barbados Prins Frederik 31STE UJST Het Informatiebureau van het Neder landse Roode Kruis heeft de 31e lijst van geborgen en geïdentificeerde slacht offers van de watersnood uitgegeven. 's-GRAVENDEEL HeijdenDe Zeeuw, Judith Elisabeth, geb. 5-ll-'.17 te 's-Gravende- echtge noot van Herman J. Heijden; Kranen donk, Cornelia, geb. 12-l-'39 te 's-Gra- vendeel. Laatste adres: Prins Bernhard- straat 16; Verdonk, Marinus, geb. 28-11- '24 te 's-Gravendeel. Laatste adres: Mo lendijk 70; Van Verk, Johannes, geb. 16-11-52, te 's-Gravendeel. Laatste adr.: Molendijk 68: De Zeeuw, Cornelia Fio rina, geb. 1-10-'51 te 's-Gravendeel. Laatste adres: Julianastraat 10; De Zeeuw, Cornelis. geb. 18-10-'41 te 's-Gravendeel. Laatste adres: Juliana straat 10. KORTGENE Barentsen, Adriana Pieternella Lena, geb. 25-ll-*93 te Wissekerke. Laatste adres: Spuiweg 6. NIEUW VOSSEMEER Ooms-Van Wezel, Anna Maria Johan na, geb. 14-6-'92 te Oud en Nieuw Gas tel. Laatste adres: Veerweg 355; Van So merenOtte, Antonia, geb. 16-10-J9 te Nieuw Vossemeer. Laatste adres: Fel- sendijk 325. OUDERKERK A. D. IJSEL Rijkaart, Cornelis Pieter, geb. 30-6- '77 te Ouderkerk. Laatste adres: B 189. STRIJEN Van Dommelen, Adrianus, geb. 11-4- '35 te Strijen. Laatste adres: Sassendijk 4; Verrijp, Gerrit, geb. 10-7-36 te Strij en. Laatste adres: Schenkeldijk 74; Ver- rijp, Neeltje Trijntje, geb. 12-l-'35 te Strijen. Laatste adres: Schenkeldijk 74. ZEVENBERGEN Stoop, Maria Anna, geb. 4-3-'21 te Ze venbergen. Laatste adres: Breda. KLUNDERT Aanvulling 3e verlieslijst: Van Wensen, Cornelis Leendert, geb. 28-6-'49 te Klundert, Laatste adres: Lan- geweg 10; Van Wensen, Marijnus Pieter, geb. 6-3-'39 te Klundert. Laatste adres: Langeweg 10. ST. PHIL1PSLAND Thans geborgen: LigtendagDen Haan, Maatje, geb. 3- 3-'73 te St. Annaland, weduwe van Jan Ligtendag. Laatste adres: Zuiddijk 100. STRIJEN Aanvulling op 4e verlieslijst: Thans geborgen: MonenDiphoorn, Maria, geb. 6-3-'86 te Zuidwolde, echtgenote van H. Monen; Van der Merwe, Huigje, geb. 18-7-14 te Strijen. Laatste adres: Schenkeldijk 44; Van Soest—Versendaal, Petronella, geb. 4-6-11 te Rhoon, echtgenote van H. van Soest. Laatste adres: Buitendijk 62; Den Tuinder, Johanna Martina, geb. 19-12- '51 te Strijen. Laatste adres: Schenkel dijk 62. ZUEDLAND Aanvulling 4e verlieslijst: Thans geborgen: Van der WelZoeteman, Mara Geer- truida, geb. 25-10-'64 te Zuidland. Laat ste adres: Raadhuisstraat 129. Rijk verleent subsidie Prof. dr Garmt Stuiveling heeft als voorzitter op de gisteravond gehouden jaarvergadering van het Multatuli-ge nootschap medegedeeld, dat het depar tement van O. K. en W. f 7.000.sub sidie heeft verleend voor de uitgave van het zesde en zevende deel van Multatuli's werken, die in Maart en Juni zullen verschijnen. De eerste vijf delen zijn reeds ver schenen, doch de belangstelling er voor is te gering, zodat er f 3500.per deei, dus f 28.000.in totaal tekort kwam. Met de subsidie van f 7.000.is althans het tekort voor het zesde en zevende deel gedekt. De voorzitter sprak voorts de ve— wachting uit, dat ook rijkssubsidie voor het uitgeven van de verdere delen (brieven en documenten), die reeds in bewerking zijn, in de komende jaren zal worden verstrekt. St Gregoriusvereniging bestaat 75 laar Ter gelegenheid van de herdenking van het 75-jarig bestaan der Nederland se Sint Gregoriusvereniging, wordt van 9 tot 12 April in de hoofdstad een kerk muziekcongres gehouden, waarvoor koordirecteuren, organisten en docen ten, alsmede de kerkzangers uit het gehele land worden uitgenodigd. Op het congres zullen verschillende koren bijzondere werken uitvoeren. Di rigenten van naam zullen de staf zwaaien en bekwame organisten zullen concerten geven. Het congres wordt ge opend in het Tropenmuseum. In alle parochiekerken van-Amsterdam zullen ter gelegenheid van het congres bijzon dere Hoogmissen in allerlei stijl worden opgedragen. Het Haags Cultureel Centrum, de Haagse Kunstkring, de Jan-Campert- stichting en „.Oefening Kweekt Ken nis" bereide i gezamenlijk een offici ële herdenking van Martinus Nijh'off in Den Haag voor. Deze zal gehouden worden in „Diligentia" op Zaterdag avond 25 April. Op deze avond zal Georgette Hagedoorn een aantal nog nimmer uitgevoerde werken van Mar tinus Nijhoff, waarvoor Pierre Ver- donck en Sas Bunge muziek gecom poneerd hebben, ten gehore brengen. Mevrouw Hagedoorn zal o.a. voordra gen het eerste deel van het onvo.- tooide blijspel „Menander" en een aantal door Nijhoff vertaalde gediclv ten. Hiervan dient vooral genoemd te worden Nijhoff's herschepping van 'de gedichtencyclus „Spoonriver" van de Amerikaanse dichter Edgar Lee Mas ters. SPAANSE DANSERS NAAR NEDERLAND Het Spaanse danspaar, Susana Aude- oud en José Udaeta, zal onder auspi ciën van impresario Ernst Krauss een korte tournée in Nederland maken en o.a. Vrijdag 13 Maart in de grote zaal van het Concertgebouw te Amsterdam dansen. Medewerking verlenen de gui tarist Teodoro Castro en de pianist Ar- min Janssen. WERKTIJDENWIJZIGING VOOR DE BAKKERS De staatssecretaris van Sociale Zaken heeft bepaald dat de voorarbeid, respee tievelijk de overige arbeid, in brood bakkerijen met drie uren kan worden vervroegd in de nacht van 3 op 4 April cn in de nacht van 22 op 23 Mei. Van 12 op 13 Mei kan deze arbeid met twee uren worden verlengd. De bakkerspa troons moeten echter maatregelen voor compensatie treffen. De voorwaarden zijn in de bedoelde bepaling opgeno men. Gistermorgen is na wekenlange harde arbeid het laatste gedeelte van de Alblasserwaard bij Papen- drecht drooggevallen. Daarmee is het grootste deel van de polder op de golven veroverd. Alleen in de uiterste noordpunt staat nog een klein deel blank. Dertig kubieke meter water per minuut sloeg dit noodgemaal in de afgelopen weken uit de polder. Op een Modeshow voor heren te Parijs zijn overhemden getoond, die waren vervaardigd van een geribde, onkreukbare stof. Op het landelijk nijverheidsonderwijs- congres, dat vandaag en morgen in En schedé wordt gehouden, komt een voor stel ter sprake om de vacanties in het nijverheidsonderwijs meer in overeen stemming te brengen met die bij het overige voortgezette onderwijs in ons land. Men denkt aan de volgende regeling: Paasvacantie 12 a 14 dagen; Pinkster- vacantie 3 dagen, zomervacantie zes weken en 2 dgen; herfstvacantie 3 da gen, kerstvacantie 12 a 14 dagen, één dag vrii op koninginnedag en op de verjaardag van de kroonprinses. Volgens een nota van de staatssecre taris van Sociale Zaken, is het, in ver band met de verhoging van de loon grens van de verplichte ziekenfonds verzekering, waardoor de afstand tussen deze loongrens en de weistandsgrens, geldende voor de vrijwillige verzeke ring groter is geworden, nodig aanpas sing op dit gebied te vinden. Voor wij ziging van de weistandsgrens der vrij willige ziekenfondsverzekering is echter overeenstemming tussen de bij deze verzekering aangesloten groeperingen noodzakelijk. Aan de Ziekenfondsraad is aldus de nota daarom verzocht op korte termijn voorstellen ter zake te doen. Deze voorstellen zijn nog niet ont vangen. De regering is evénwel bereid, indien dat nodig mocht blijken, harer zijds het treffen van een meer bevredi gende regeling zoveel mogelijk te be vorderen. Mr. R. Pollema 25 jaar lid der Eersie Kamer Op 12 Juni a.s. zal mr R. Pollema uit Leeuwarden gedurende een kwart eeuw het lidmaatschap van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, waarin hij zitting heeft voor de CHU. hebben waargeno men. De aanstaande jubilaris is gedurende een periode van vijf jaar lid van de Staten van Friesland geweest en be kleedde voorts de functie van griffier aan de kantongerechten te Bergum en Bolsward, waarna hij zich in de Friese hoofdstad als advocaat en procureur vestigde. In de Eerste Kamer is hij voor de LHU de financiële expert. Op het ogen blik is hij nog leraar in staathuishoud kunde en staatsinrichting aan de Chr. HBS te Leeuwarden en hoofdredacteur van „De Nederlander". Nederlandse jeugd onderwijst' De Vereniging voor Internationaal Jeugdverkeer heeft een beroep op de Nederlandse jeugd gedaan om zelfge maakte maquettes van dijken, typische bruggen, gebouwen, enz. in ons land. aan de vereniging af te staan, zodat deze met dit materiaal tentoonstellingen in het buitenland kan organiseren. Öp die manier wil men de buitenlanders, die ons land niet uit eigen aanschouwing kennen, toch in de gelegenheid stellen kennis van typisch Nederlandse zaken te nemen. De jeugd kan hierdoor uiting brengen aan haar dankbaarheid voor dc geboden hulp bij de watersnood ramp. Statistiek van de ziekenhuizen Uit een statistiek der ziekenhuizen over 1950, opgesteld door het C.B.S. blijkt, dat in het bedoelde jaar de over heid vijf en negentig procent in de netto exploitatiekosten heeft bijgedragen Dit is een bedrag van ruim f 22 millioen. In de loop van 1950 werden 603.000 pa tiënten opgenomen en verlieten er 533.000 de ziekenhuizen. Twintigduizend patiënten zijn er in dat jaar overleden. Roode Kruis verkocht1 nimmer dekens Enige tijd lang hebben er geruchten de ronde gedaan, dat het Nederland- sche Roode Kruis dekens, die voor de getroffenen van de watersnood be schikbaar waren gesteld, verkocht. Het Roode Kruis heeft thans met nadruk vastgesteld, dat dc verkoop van de kens noch heeft plaats gehad, noch overwogen is. POST VOOR MILITAIREN OP WEG NAAR KOREA. Poststukken, bestemd voor militairen van het 17e aanvullingsdetachcmeni NDVN. dat gisteren uit Nederland is vertrokken, worden in de tussenhaven" uitgereikt, indien zii uiterlijk op 13. 22 en 31 Maart ziin gepost. Het adres moet vermelden: rang naam voorletters en legernummer. er verder: 17e Aanvullingsdetachomoni NDVN. on uitreis naar Korea. Amster dam. Schinhol. militair. De namen van het schip en van dc tussenhavens mogen niet worden ver meld. In Canberra (Austr.) hebben giste ren 1.500 communisten gedemonstreerd. Zij waren uit verscheidene staten van Australië afgevaardigd om de rege ring een aantal eicen over te brengen, onder meer volledige werkgelegen heid, uittreding van Australië uit het militaire verbond met Nieuw Zeeland en de V.S., en beëindiging van de Ko reaanse oorlog. De afgevaardigden werden niet door de regering ontvan gen. De komende dagen zullen er drukke besprekingen beginnen over de vor ming van een Europese landbouw- gemeenochap. Zaterdag begint er een vóórconferentie van de ministers van Landbouw uit de zes landen, die de KSG vormen. Maandag daarop komen eveneens in Parijs de ministers van Landbouw uit de zestien landen van de OEES bijeen. "Zij zullen na gaan, of het mogelijk is, landbouw markten in West-Europa te organise ren. Grondslag hiervoor is de verza meling documenten, welke een tussen tijdse werkgroep heeft bijeengebracht. Holland Show" geopend in Dublin Uitgaande van de stichting Neder landse exportcombinatie, gevestigd te Culcmborg, wordt op het ogenblik in Dublin, in nauwe samenwerking met het instituut Nederland—Ierland, een „Holland Show" gehouden, waar Ne derlandse fabrikanten hun artikelen tentoonstellen. Voor de aanvang van de tentoon stelling werd een boekwerk over Ne derland aangeboden aan minister-pre sident E. de Valera en aan de minister van Economische Zaken, S. Lemass. De Nederlanders hadden een onderhoud met de genoemde Ierse ministers, met wie zij over de mogelijkheden van in tensivering der NederlandsIerse han delsbetrekkingen spraken. Dorp in Halië door sneeuw bedolven Het Italiaanse dorpje Castelluccio Is door de acht meter hoog liggende sneeuw geheel van de buitenwereld af gesneden. De 1600 inwoners krijgen hun levensmiddelen via hefschroefvliegtui- gen. De straten van het dorp zijn ver vangen door gangen, die door de sneeuw zijn gegraven. Er bestaat nog slechts één telegrafische verbinding met de buitenwereld. Het zal wel tot Mei du ren, vóórdat de sneeuw zover gesmolten is, dat een normaal contact met de bui tenwereld weer mogelijk wordt. Gezuiverde Franse politici krijgen weer een kans Ongeveer vierhonderd Franse politici, onder wie de oud-premier Etienne Flandin en de oud-minister van Bui tenlandse Zaken Georges Bonnet, aan wie alle politieke activiteit was verbo den. omdat zii in 1940 Petain aan de macht hielnen. zullen eerlang weer voor het voetlicht kunnen treden. De Natio nale Vergadering heeft met 390 tegen 210 stemmen een amnestiev et voor de ze groep aangenomen. De Senaat moet haar nog goedkeuren. „COMMUNISTISCHE" VERTALING VAN DE BIJBEL. Er zal in de V. S. een onderzoek worden ingesteld' naar de wijze, waar op de nieuwste Amerikaanse bijbelver taling is tnt stand gekomen. Men ver moedt nameliik. dat een achttal verta lers aangesloten is bij als communis tisch oescbouwde organisaties. De ver taling is in tien millioen exemplaren verspreid. BULGAARSi- GEZANT IN ISRAëL NAAR SOFIA. Te Tel Aviv is officieel medege deeld, dat de Bulgaarse gezant in Israël, Georgi Bogdanof om een uit reisvergunning heeft verzocht en naar verwachting binnenkort naar Sofia zal vertrekken. Het is niet bekend, of zijn afwezigheid tijdelijk of permanent zal zijn. VLIEGTUIGONGELUKKEN IN DE VS. Nabii San Diego (Californië) ziin Dinsdag een SABRE-straaljager en een Panther van de Amerikaanse vloot met elkaar in botsing gekomen. De piloot van de SABRE kwam om het leven. Op acht kilometer ten Zuidwesten v\n Grand Prairie (Texas) stortte een R-47 iager brandend neer. De piloot verloor het leven. AARDVERSCHUIVING IN OOSTEN RIJK Een aardverschuiving b:i Hieflau in de Oostenrijkse provincie Stiermarken heelt Dinsdag een spoorlijn geblok keerd. maar tege ijkertijd éen seinpaal op onveilig gezet. Hierdoor stopte een personentrein iie anders in de rivier de Enns gestort zou zijn.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 11