Nederlandse profs zijn geladen Struisvogels zijn het haasje Pirn. Pain en Pom in liet luchtruim In behouden haven. Kees Rijvers en Timmermans verwisselen van plaats Berfus de Harder onizag zich De Zondagswet en de sport Ruim vier ton voor verhoging van de productiviteit Zee bedwongen bij Rilland-Bath De Algemene Vergadering vraagt meer hulp voor Korea £uiütek emó naak HET PARC DES PRINCES LOOPT EIVOL Adres van NOC Een Berlijnse debacle in Londen Pover voetbal van jeugd GroningenFriesland 11 MOORD EN ZELFMOORD OP ZEEDIJK IN A'DAM Jeugd beschadigde beeldhouwwerk Pa/ar wil Eisenhower en Malenkov bijeenbrengen Grootse rede van Eden Weer groep vrijwilligers naar Korea vertrokken Een oude tafel? Een oieuwe tafei! Het Radioprogramma DONDERDAG 12 MAART 1953 (Van een speciale verslaggever UIT TACTISCH OOGPUNT is in de opstelling van het Nederlands prof-elftal, dat hedenmiddag te Parijs tegen Frankrijk speelt, een wijziging aangebracht. Pijvers zal rechtsbinnen spelen en Timmermans linksbinnen. Het elftal komt thans als volgt in het veld: De Munck; Vreeken en De Vroet; Schaap, v. d. Hart en De Rubber; Appel, Rijvers, Van Geen, Timmermans en De Harder. De belangstelling voor de wedstrijd enorm. Dat er ook op vele Parijzenaars wordt gerekend, blijkt uit het feit, dat op de rode wielerbaan van het Pare des Princes extra tribunes zijn gebouwd, hetgeen men in Parijs niet zo snel doet. De K.L.M. zet vandaag een Lockheed „Constellation" op de lijn naar Parijs in. Bovendien zal een Douglas Dakotaf een extra vlucht maken. Beide machines keren vanavond terug. Onder leiding van Eldmond Deliour, gedurende vele jaren de ster van het Franse elftal en niet minder dan 41 maal drager van het nationale shirt, hebbelJ oe Nederlandse profs gistermiddag in het kleine, aardige Stade de Sure, het oefen terrein van de Stade Fransais een lichte physieke en bal-training gehouden. Er werden een paar rondjes gelopen, daarna enkele sprintjes en verder o.a. oefenin gen, waarin de schijnbeweging was ver werkt. Het viel op, hoe goed onze land genoten getraind zijn en hoe gemakke lijk zij de aanwijzingen van Delf our kon den volgen. Hierna werden er wat bal oefeningen gedaan en toen was het al weer tijd voor de lunch. Onder leiding van de heren L. Brunt en J. A. Coucke hebben de spelers in Maison Alforts een rustige en prettige ochtend en middag doorgebracht en pas tegen de avond keer de men naar Parijs terug, waar de spe lers in hotel Terminus werden opgewacht door een legertje journalisten, persfoto grafen en supporters. Iedereen zocht vroeg in de avond zijn kamer op, trou wens, er behoefde door de beide Neder landse leiders in dat opzicht geen enkele Opmerking te worden gemaakt, aangezien deze professionals aan een strenge disci pline gewend zijn en.... zelf heel goed weten hoe zij de tijd van oefenen, eten rusten en slapen moeten indelen. Inder daad. de heren Brunt en Coucke hebben het met dit stel spelers, een bijzonder aardig troepje bij elkaar, die het fijn vinden om eens gezamenlijk te kunnen IlET Nederlands Olympisch Comité n heeft zich inzake het thans aan hangige wetsontwerp betreffende de Zondagswet in. een adres tot de Tweede Kamer gericht. In dit adres stelt het NOC voorop, dat de bij dit lichaam aan gesloten sportbonden de godsdienstige overtuiging van de landgenoten, die een zo ongestoord mogelijke Zondagsviering verzekerd wensen te zien. delen of res pecteren. Inzake lid I van artikel 4 van bedoeld wetsontwerp, krachtens welke geen openbare vermakelijkheden voor Zondagmiddag 13 uur mogen plaats vin den, meent het NOC te moeten aanne men, dat het niet de bedoeling is om de amateuristische sportbeoefening te tref fen. In het bijzonder wordt gewezen op de vele jeugdwedstrijden, welke op Zondagmorgen plaats vinden. Bij de vaststelling van deze wedstrijden wordt zoveel mogelijk rekening gehouden met de vervulling van godsdienstige plich ten door belanghebbenden. Verbodsbe palingen ten aanzien van de sportbeoe fening op Zondagmorgen zullen wegens het gebrek aan sportterreinen een _di- recte beperking van de sportbeoefening in het algemeen tot gevolg hebben, om dat een verdergaande verplaatsing naar de Zaterdag niet mogelijk is. Hiervan zullen vooral de confessionele vereni gingen de nadelen ondervinden, daar vele van deze verenigingen in dat geval haar terreinen, welke zij van algemene sportverenigingen op de Zaterdagmid dag in onderhuur hebben, zullen moe ten prijsgeven. Ook de kleine sportver enigingen, die op Zondagmorgen een terrein huren en ter betaling van de huur voor haar wedstrijden een entree welke de f 0.50 niet te boven gaat, hef fen, zouden door deze maatregel ern stig worden gedupeerd. Mocht het ver bod van artikel 4, eerste lid. inderdaad de hierboven omschreven sportbeoefe ning omvatten, dan verzoekt het NOC de Tweede Kamer te willen bevorde ren. dat in de algemene maatregel van bestuur, zoals bedoeld in lid 4 van art. 4 van het ontwerp van de nieuwe Zon dagswet, de jeugd- en sportwedstrijden met een entreéheffing van ten hoogste van f 0.50 worden opgenomen onder die openbare vermakelijkheden, waar van redelijkerwijze geen beletselen voor de viering van de Zondag en geen verstoring van de openbare rust op de Zondag zjjn te duchten. Groot bezwaar meent het NOC vervolgens te moeten maken tegen lid 2 van artikel 4. waar bij de gemeenteraad de bevoegdheid wordt gegeven bij plaatselijke verorde ning ook voor de tiid van na 13 uur voor door hem aan te wijzen openbare vermakelijkheden op de Zondag een verbod vast te stellen. Deze bevoegd heid kan met zich brengen, dat allerlei sportwedstrijden oo Zondagmiddag, waarbij entrée wordt geheven, worden verboden. Op deze wiize zou de nieu we Zondagswet beperking van de sport beoefening in ons land veroorzaken en deze dus direct afbreuk doen. Op grond van deze overweging verzoekt het NOC lid 2 van art. 4 te doen vervallen. spelen en dan nog wel in de rood-wit- blauwe kleuren, uitstekend getroffen. Timmermans terug Theo Timmermans, de 27-jarige binnen- speler van Nimes, de initiatiefnemer van deze ontmoeting, vertelde ons, dat iedere speler op deze wedstrijd is gebrand en dat een elkeen zijn uiterste best zal doen het Franse elftal te slaan. Zo heeft Ber- tus de Harder Zondag Jl. een beetje voor zichtig In de competitiewedstrijd gespeeld, omdat hij niet het risico wilde lopen door een blessure te worden uitgeschakeld voor Parijs. Timmermans denkt, dat het zijn laatste seizoen in Frankrijk is. Het vorig Jaar beeft hij er al mee willen uitschelden, maar Nimes bood hem zo'n stevig bedrag, dat hij er nog een jaartje aan heeft vast geknoopt. Hij keert in de zomer naar Den Haag terug, waar hij een zaak heeft. De ex-ADO-speler wil trachten weer als amateur in Nederland te spelen en hij zal te zijner tijd daartoe een verzoek bij de bond Indienen. De eerste vertegenwoordigende voetbal ploeg van Berlijn, die na de oorlog En geland beteocht, heeft op het terrein van Arsenal te Londen een sprekende 6-1 ne derlaag geleden tegen een sterke Lon- dense combinatie, waarin spelers uit de drie divisies waren opgenomen. Hoewel de Duitsers niet onverdienste lijk speelden, schoten zij in tactisch op zicht zo veel te kort, dat het een eenzij dige wedstrijd is geworden. De ruststand was 4-0. Graf, Jonas en Schultz waren de beste Berlijnse spelers, terwijl in het Londense elftal Vaughan, Holton, Logie en Dickson uitblonken. Ter voorbereiding van het FIFA-jeugd- tornooi, dat 31 Maart te Brussel begint, is gisteren te Utrecht een oefenwedstrijd gespeeld tussen een voorlopig Nederlands ieugdteam en een candidaten-elftal. Het was een povere partij voetbal. De T.C.- leden, de heren Hoolboom, Van Es en Pellikaan zullen niet veel perspectief in dit jeugdig materiaal hebben kunnen ont dekken. De candidatenploeg won met 6-0. Te Groningen werd ten behoeve van het Nationaal Rampenfonds een lichtwed- strijd gespeeld tussen het Gronings en het Fries elftal. De uitslag was 1-1, na dat de rust met blanke stand was inge gaan. In het Friese team ontbrak Abe Lenstra. Negenduizend toeschouwers woonden de wedstrijd bij, hetgeen een recette van f 6900.— betekende. De afde ling Groningen vermeerderde het bedrag met f 600.waardoor f 7500.aan het Nationaal Rampenfonds kon worden af gedragen. Deel van f 30.— millioen van iegenwaarderekening Het lopende overleg tussen Ameri kaanse en Nederlandse autoriteiten in zake de besteding van 30 millioen gul den van de tegenwaarderekening voor productiviteitsbevordering in Nederland heeft geleid tot een verdere vrijgave van f 415.000Het bedrag wordt ver deeld ten behoeve van zes projecten die in het bijzonder de productiviteit in de Nederlandse industrie ten goede zullen komen. Ruim 65 mille gaat naar de stichting Textielvak te Hengelo voor het onder zoek inzake arbeidslust in de Twentse textielindustrie. Een bedrag van f 150.000 gaat naar het Nederlandse instituut voor personeelsleiding, voor de uitbrei ding van het research-apparaat. Het Nederlands Economisch Verbond van de eonfectie-industrie krijgt, ten behoeve van de vorming van leidinggevénd per soneel op de middelbare confectieschool „mr Koetsier" de som van f 130.000 toe gewezen. Bijna zestig mille komt ten goede aan onderzoekingen op het gebied van de aan gebouwen te stellen functio nele eisen en ten aanzien van de tech- In een slaapkamer op de bovenver dieping van een woning aan de Zeedijk te Amsterdam zijn Dinsdag in de vooravond de ontzielde lichamen van de 52-jarige ko'enhandelaar J. J. en de 28-jarige buffetjuffrouw H. H. aange troffen. Beiden, die op bed lagen, zijn door kogels uit een pistool in het hoofd getroffen. Naast de man lag op de grond een groot model pistool. De politie neemt aan, dat de man eerst het meisje heeft vermoord en daarna de hand aan zichzezlf geslagen. Uit het onderzoek heeft de politie niet de indruk gekregen, dat het meisje vrijwillig de dood is ingegaan. Over het motief tot deze moord en zelf moord tast men nog in het duister. nische eisen in het bouwbedrijf. Klei nere bedragen zijn aan andere stichtin gen en instellingen, die zich op soort gelijke terreinen bewegen, toegewezen. Jhr mr P. D. E. Texdeira de Mat- tos, de onlangs benoemde Nederlandse ambassadeur te Moskou, is per vlieg tuig naar zijn nieuwe bestemming ver trokken. Over een paar weken zullen zijn echtgenote en zijn dochter zich bij hem voegen. De Vergelen Caiegorie ONZE JEUGDIGE LEZERS (en hoevele ouderen?) zullen vandaag tevergeefs uitzien naar hun rubriek „De vergeten Categorie". De reden hiervan is de minder prettige om standigheid, dat de heer D. L. Daal der ziek is. Wij wensen onze ge achte medewerker van harte beter schap en geven onze lezers de ver zekering, dat zodra de heer Daalder is hersteld ook de rubriek in ons blad zal terugkeren. (Advertentie, Ing. Med.) (Vervolg van pagina 1). TOCH wordt er dag en nacht gewerkt, maar de schade is hier ontstellend groot. Het werk concentreert zich de laatste dagen op de dichting van het steeds groter en gevaarlijker wordende gat in de Westdijk van het havenka naal van Zierikzee. Door de getijstro men is het uitgesleten van tien tot bijna zeventig meter breedte. Alle pogingen om het gat te dichten, moes ten falen. Bij Dreischor heeft men drie gaten, van elk ongeveer veertig meter breedte, kunnen dichten, waardoor 1100 hectare polderland drooggemalen kon worden. Op Goeree-Overflakkee dreigt het dijkherstel desastreuze gevolgen mee te brengen voor de mosselcultuur. Nabij Oude Tonge, waar vele mossel kwekers percelen hebben, die met mos selen bezaaid en bezet zijn, hebben zandzuigers en baggermolens hun werk gedaan, met begrijpelijke gevolgen. De mosselen, die er liggen, worden mede de polder ingespoten. Pogingen worden in het werk gesteld om ver dere verwoesting van mosselpercelen tegen te gaan. Tarwe nog goed. PEN merkwaardigheid wordt gemeld uit Bruinisse, waar men in een pol- dertje, dat drie weken onder het zoute water heeft gestaan, nog een perceel wintertarwe vond, dat nog in zeer goede staat verkeerde. Men verwacht, dat de tarwe de zoutwateroverstro ming zal overleven. Gisteren heeft de staatsminister voor Economie en Verkeer in Beieren, dr Hans Seidel, een rondvlucht over het watersnoodgebied gemaakt. De bezoe ker was zeer onder de indruk van de gevolgen der catastrophe. ERGERLIJK Pas enkele dagen stond het beeld „Peinzende Vrouw" van de beeldhou wer Maarten Mooy in een nieuw woon complex te Amersfoort, of het kunst werk sneefde reeds onder de handen van de baldadige jeugd. Deze heeft het beeld van ziin voet stuk gestoten. Men zal het beeld nu opnieuw opstellen en maatregelen ne men tegen het optreden van de jeugd. TN Oudtshoorn (Zuid- 1 Afrika) lezen de struis- vogelboeren de mode tijdschriften met gespan nen aandacht. Zullen de Engelse dames bij de a.s. kroningsplechtighe den hoeden dragen met struisvogelveren? Zal de gouden tijd herleven van een jaar of veertig geleden, toen struisvogel veren fantastische be dragen opbrachten en een paar mooie vogels voor 10.000 gulden ver kocht werden? De verenmarkt in Oudts- gulden per stuk kunnen hoorn vertoont tot nu opbrengen. toe geen opleving. Maar een erger lot dan ge plukt te worden, be dreigt de struisvogel de laatste drie of vier jaren. Zijn vel levert zacht en mooi leer op, dat in Europa en Ame rika gebruikt wordt voor tassen en schoenen. Reeds 13.000 van de 25.000 struisen in Oudts hoorn zijn gevallen als slachtoffers van de ge stegen vraag naar struis vogelhuiden, die vijftig En zo wandelen de struisen in hun dorre parken, slikken kiezels en spijkers bij hun dage lijks dieet, zoals hun ge woonte is, en leggen hun grote eieren, die de in houd hebben van vier- en-twintig kippeneieren, in afwachting van hun executie ten behoeve van de mode. En het zal hen niet helpen, dat ze de kop in het zand steken. 71. Billie was even heel erg ge schrokken van de ravage die hij aange richt had. Maar dat duurde niet lang. Hij begreep, dat hij zich uit de voeten moest maken, voordat de agent weer zien kon en dat kostte hem niet veel moeite. Hij gaf zijn kleine motortje wat meer gas en was in een oogwenk uit het gezicht verdwenen. En denk nu niet,dat hij genezen was.... Verre van dat! Hij was alweer op zoek naar nieuwe buit. Hij begreep heel goed, dat hij niet ten eeuwigen dage voort kon blijven vliegen en hij wilde eerst nog „een goede slag" slaan, zoals hij dat noemde, om dan stilletjes met zijn vriend Kareltje te verdwijnen. Na een kwartiertje op topsnelheid te zijn voort- gevlogen, cirkelde hij om een eenzame boerderij heen, want hij had door het raam gezien, dat de boer, die daar woonde, bezig was zijn geld te tellen. Boer Boudewijn Bigmans, was juist van plan om naar de veemarkt van Bul- dogstad te gaan, waar hij een paar koeien wilde kopen. En omdat koeien nu eenmaal veel geld kosten, had hij flink wat goudstukken van de bank gehaald. Voor alle zekerheid telde hij zijn geld nog eens na, voordat hij naar de markt ging en daar zou hij jaren later nog spijt van hebben, want Billie had het óók gezien en met een grote bocht draaide hij om en stopte bij het venster, dat toegang tot de kamer gaf. Boudewijn Bigmans, die juist zijn geld weer in het leren zakje wilde stoppen,, gilde van angst, toen hij plotseling een stem achter zich hoorde, die zei: „Ja stop alles er maar in, boertje en gce? dan dat zakje maar aan mij. Ik kan het heel goed gebruiken". De Algemene Vergadering der VN heeft gisteren met 55 tegen 5 stemmen een resolutie van de politieke commis sie goedgekeurd, waarin een beroep wordt gedaan op de leden-staten, om meer steun te verlenen aan de commis sie voor Korea. Met dezelfde stemver houding is een Russisch voorstel, om deze commissie op te heffen, verwor pen. Aan de stemming was een discussie voorafgegaan, waarin Palar (Indonesië) zeide een resolutie te overwegen, vol gens welke Eisenhower en Malenkov dienen bijeen te komen teneinde een oplossing te zoeken voor het Koreaanse geschil. De Rus Grcmyko beschuldigde er de Verenigde Staten van, elke mo gelijkheid tot een accoord in Korea te torpederen en zich te misdragen tegen over Noordkoreaanse en Chinese krijgs gevangenen. Dit deed de Amerikaanse gedelegeerde Cabet Lodge vlamvatten. Hij protesteerde scherp tegen de smet, die hier op het Amerikaanse leger werd geworpen en zei, dat vrees de voornaamste drijfveer' va'fT dé Küidigë politiek van het Kremlin is. Daarenbo ven ontkende hij, dat de Ver. Staten Azië zouden willen bezetten. „Indien Rusland met ons zou willen samenwer ken in ons streven, om Azië te helpen, zou er een grote stap zijn gedaan naar de verzekering van de vrede", aldus Lodge. De Engelse minister Eden heeft in een grootse rede uiteengezet, dat er Aan de Maashaven te Rotterdam scheepte zich gistermiddag een aan vullingsdetachement in voor het Ne derlandse Detachement Verenigde Na ties op Korea, omvattende 4 officie ren, 3 onderoficieren en 69 korporaals en manschappen. Het commando be rust bij eerste luitenant T. C. Govers uit De Bilt, die voor de tweede maal ■naar Korea gaat. De militairen reizen met 't Amerikaanse troepentransport schip „Generaal Mr Blatchford". (Advertentie, Ing. Med.) ONTMOETING PRESIDENTEN VENEZUELA EN COLUMBIA Op 21 Maart zal een officiële ont moeting plaats vinden tussen president Perez Jimenez van Venezuela en pre sident dr Roberto Urdaneta Arbelaez van Columbia. De staatshoofden zullen elkaar ontmoeten op de internationale brug van Tachira op de grens van bei de landen. door Mary Burchell 10 De voor Fiora bestemde kamer bleek groot, goed van verhoudingen en com fortabel gemeubeld. Twee vensters boden uitzicht over het rijk beboste landschap, dat op de rit van het station naar het huis zozeer Fiora's bewonde ring had gewekt. Het derde venster, in de aansluitende muur, keek ten dele op de grote laan uit. „Ik hoop, dat je het hier naar je zin zult hebben," zei Adèle vriendelijk. „En neem maar niet al te veel notitie van de familiekletskoek, waarop ik je zoëven heb onthaald. Eerlijk gezegd, spijt het me wel enigszins, dat ik me zo heb laten gaan. De kwestie was, dat ik je wilde uitleggen, dat Lucas soms zo moeilijk in de omgang is." Eigenlijk domineerde bij Fiora één wens boven alle andere: Ze wilde maar. dat ze minder met Nan en meer met Lucas ophad. Helaas, de zaken stonden voorlopig anders. Aan haar knappe, onbekookte, in feite onbete kenende tante kon ze geamuseerd-be- koos. Toen ze dan ook haar beeltenis ten voeten uit in de spiegel bekeek, had dit een gunstige uitwerking op haar moed en geestesgesteldheid. De donkerrode kleur van de japon paste wonderwel bij de warme, romige tint van de huid en haar dieprode lippen. Ashley had eens gezegd, dat de meeste mannen graag tweemaal naar haar zouden kijken en velen zelfs wel een dozijn of meer keren. Bij die her innering moest ze even glimlachen. Toen liet ze haar lange wimpers weer zakken en maakte een eind aan haar overpeizingen. Langzaam daalde Fiora de treden af. terwijl de zachte japon-plooien ruisend om haar heen golfden- Ze was volko men beheerst, tot ze Lucas half-spottend hoorde zeggen: „Ben jedaar, schoon kind?" en hem halverwege de trap zag staan wachten, waarbij h;j in onacht zame houding tegen het trapvenster leunde. Toen ze ten slotte op een paar stappen afstands was gekomen, voegde rvenenue umie Kon ze geamuseeru-oe- 5" Uikt„wel tee" heldin uit langstellend denken, maar als ze zich Ka.™4 ha®L°nwl^ hel- nog herinnerde, hoe Lucas Cardew haar over zijn krant had aangekeken, rezen Fiora nog de haren te berge! In deze omstandigheden zag ze er tegen op, naar beneden te gaan en hem aan de maaltijd te ontmoeten en 't was vooral om zich wat meer zelf vertrouwen te geven dat ze de mooiste jurk die ze bezat voor het diner uit- keurig deed glimlachen. „Fiora inderdaad de naam van een der dinnen van Montemezzi". zei ze. een tikje beschroomd. „Dat geloof ik graag! Nu, dat heb je mij afgesnoept. Maar wat ze ook was. ze moet wel heel mooi geweest ziin als jij op haar lijkt". Toen. nog voor ze wist wat hij eigen lijk in zijn schild voerde, sloeg hü beide handen licht maar toch stevig om haar heen en tilde haar de laatste treden af. Een beetje buiten adem en veront waardigd, wilde ze reeds een snibbige opmerking maken, toen ze zich plot seling Nan's uitlatingen herinnerde. Bovendien was haar ijdelheid toch wel gestreeld en dus bleef het standje uit. „Ik vraag me af, of Nan niet verbaasd zou zijn als ze dit gezien had", merkte zij kalmpjes op. „O. neen! Nan is over niets wat ik doe verbaasd", antwoordde hij. „Ik bedoel, dat ze verbaasd zou zijn geweest, omdat je zoiets kon doen en zo gemakkelijk", verduidelijkte ze, ter wijl opnieuw een glimlach om haar volle lippen speelde. „Een paar uur geleden noemde ze mij een ferm uit de kluiten gegroeide vrouw". „Bah: ze is jaloers omdat je zo mooi bent", antwoordde hü tamelijk onver schillig. „Onzin", hernam Fiora, hem streng terechtwijzend: „Ik ben lang zo mooi niet als Nan". „Maar wel erg jong voor haar", zei hij zacht en een beetje spottend. „Laat ons voor het eten Jets drinken" en met een ging hij haar voor naar de kamer, waar ze hem voor 't eerst had ont moet. Nan was daar reeds, in een een voudige. maar als gegoten zittende zwarte japon. Enkele ogenblikken later trad ook Adèle binnen, die er heel lief uitzag, doch in het niet viel naast haar schitterende en nog zo jeugdig lijkende stiefmoeder. Deze was zich daarvan be wust, maar óók. dat Fiora wel degelijk mee de aandacht op zich vestigde. Van daar. dat zij slechts een koele blik uit haar violette ogen voor de nieuwe huis genote over had. toen ze bestudeerd- onverschillig onmerkte: „Ik hoop dat ie het je hier gemakkelijk hebt gemaakt Fiora". O. ja. dank je wel. Adèle was ere vriendelük", luidde het antwoord. Op een toon, die elke lust tot verdere informatie omtrent Adèle's persoon en karakter reeds bij voorbaat scheen te willen uitschakelen, verklaarde Nan, dat Adèle „een goed kind" was. „Ze is een schat", hernam Fiora, met zóveel nadruk, dat Adèle zelf er wat beduusd om lachte en tante Nan haar mooie wenkbrauwen fronste. Welk feit de van nature edelmoedige Fiora buiten zichzelf van verontwaardiging bracht. „Ik hoop maar", sprak ze afgemeten en duidelijk, „dat er van het voor mijn verblijf hier uitgetrokken geld genoeg zal overblijven om Adèle in staat te stellen, les in schilderen te nemen". Nauwelijks was ze uitgesoroken, of ze besefte, dat ze niet aldus elk mis verstand over haar verblijf op Brierley Manor had willen wegnemen, 't Ver wonderde haar dan ook niet. dat op haar woorden een diepe, van verbazing getuigende stilte volgde. Eensklaps begon Lucas zachtjes te lachen, terwijl Nan koeltjes opmerkte dat ze niet begreep, wat Fiora bedoelde. „Hoe het zij. dit is noch het ogenblik noch de plaats .om over zulke dingen te praten. Laat ons aan tafel gaan". „Dat had je niet moeten zeggen, kindlief", fluisterde Adèle op weg naar de eetkamer. „Niet zo op de man af", maar intussen drukte ze stevig Fiora's hand en lachte haar vriendelijk toe. Aan tafel zat Fiora recht tegenover Lucas en raakte lichtelijk in de war toen ze bemerkte, dat hij haar telkens als ze zijn kant uitkeek met een soort koele belangstelling scheen op te nemen. Overigens was het gesnrek alge meen en voor wie de gevaarlijke onder stromingen ter plaatse kende, aan de opoerflakte buitengewoon welwillend! Toen het maal biina was afgelopen zorgde Lucas voor een verrassing. „Ik hoon", zei hij als terloons. „dat Nan ie heeft verteld, dat je gerust vrienden hier kunt uitnodigen. Ze zullen welkom zün". (Wordt vervolgd). geen enkele reden te bedenken is, waarom het ooit tot een derde wereld oorlog zou moeten komen. De VN die nen de plaats te zün, waar de landen samenkomen ter bespreking van hun vraagstukken en ter verzekering van de vrede. Ten aanzien van Korea zei Eden verder, dat er geen vooruitzicht is óp een spoedige wapenstilstand. Hij meen de, dat de ingreep van de VN in Korea misschien een derde wereldoorlog had voorkomen. Ook drukte hij er zijn spijt over uit, dat er geen accoord mogelijk bleek inzake de krijgsgevangenen in Korea. DICHTERS OVER HOLLAND. Er zijn over ons lieve vaderland al heel wat verzen geschreven: over zijn klimaat, zijn water, zijn wolken en lucht, zijn koeien. Zelfs een zo prozaïsch geval als een dijk blijkt af en toe inspire rend te werken. Daarom is het goed, zo af en toe eens wat van 'die verzen bijeen te zoeken en ons door de dichter te laten zeg gen, hoezeer wijzelf met dit land verbonden zijn. De dichter Max Mok zocht er zes bij elkaar, die, na een inleiding door prof, dr. N. A. Donkersloot, door Robert Sobels zullen worden voorgedra gen. Vrijdag 20.05 over Hilver sum 1, 402 m.) VRIJDAG 13 MAART HILVERSUM I, 402 m.J 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 16.00 VARA, 19.30 VPRO, 21.00 VARA, 22.40 VPRO, 23.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.13 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gram.muziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.05 Gram.muziek, 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de kleuters. 10.00 „Thuis", causerie. 10.05 Morgen wijding. 10.20 Gram.muziek. 10.30 School radio. 10.50 Orgel en zang. 11.20 Radio feuilleton. 11.40 Planotrio. 12.00 Musette- Orkest en soliste. 12.30 Land- en Tuin- bouwmededelingen. 12.33 Sport. 12.48 Gra- mofoonmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mede delingen en gram.muziek. 13.25 Amuse mentsmuziek. 14.00 Kookpraatje. 14.20 Viool en piano. 14.50 Voordracht en mu ziek. 15.10 Sopraan en piano. 15.30 Lichte muziek. 16.00 Gram.muziek. 16.20 Voor de jeugd. 16.50 Promenade-Orkest. 17.00 Gra- mofoonmuziek. 17.20 Muzikale causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Felicitaties. 18.45 Voordracht. 19.00 Meisjeskoor. 19.15 „Het volle pond", causerie. 19.30 „Vreugde en. verdriet", causerie. 19.50 Berichten. 20.00 Nieuws. 20.05 Inleiding tot het volgend programma. 20.15 Voordracht met muziek. 20.30 Benelux. 20.40 „Aanpassing", cau serie. 21.00 Cabaret. 21.30 „Het hangt aan. de muur en het tikt". 21.55 Buitenlands weekoverzicht. 22.10 Rhyhtmisch Strijk orkest. 22.40 „Vandaag", causerie. 22.45 Avondwijding. 23.00 Nieuws,. 23.15 „In huwelijk en gezin", causerie. 23.3024.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Instrumen taal Octet. 7.45 Morgengebed en Liturgi sche kalender. 8.00 Nieuws en weerberich ten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huis vrouw. 9.35 Gram.muziek. 9.45 School radio. 10.00 Amusementsmuziek. 10.35 Pianorecital. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Mannenkoor. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. muziek. (12.30—12.33 Land- en Tuinbouw- mededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws.13.20 Actu aliteiten. 13.25 Pianospel. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Orkestvereniging en soliste. 15.00 Schoolradio. 15.30 Tenor, viool en crgel. 16.00 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.35 Pianoduo. 18.00 Militaire reportage. 18.10 Jongens koor. 18.30 Amusementsmuziek. 18.52 Actualiteiten. 19.00 Nieuws. 19.10 Rege ringsuitzending: Verklaring en Toelichting. 19.30 Gram.muziek. 20.25 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.30 Politiekapel. 21.00 „Met onze neus in de wolken?", causerie. 21.35 „Om de toekomst van Ne derland", klankbeeld. 21.55 Metropole-Or- kest en soliste. 22.38 Causerie over de Voorjaarsbeurs. 22.45 „Ik geloof in ene, heilige, Katholieke kerk", causerie. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gramofoonmuziek. Televisie. NCRV. 20.15—21.45: 1. Journaal; 2. „Het Dier en de samenleving"; 3. „Wetenschap 0p mars", film; 4. Weer bericht. - Pauze. - 5. „In de straat van de sprekende pop", spel met muziek; 6. Dag sluiting.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 9