Motie inzake de brandweerkwestie kreeg bij de raad geen kans Ligthai UITSTEKENDE OPVOERING VAN „DE SPOOKTREIN" r AGENDA WAT DE Sterk bezette zwemwedstrijden in Alkmaarse Overdekte De wereldreis van Jimmy Brown Optrede De heer Hoytink drong aan op de oplossing van conflict vóór 1 Mei leuw raaasild wera die kerels elkaar de poot geven, dan is Geïnstalleerd voren". Als het conflict niet omstreeks NIEUWE APOSTOLISCHE KERK AAN DE NASSAULAAN Op 21 Augustus hoopt men het gebouw in gebruik te nemen Mevrouw Rotgans voor drie maanden naar VS Ir J. D. A. M. ten Brink ten grave gedragen LIJDERS AAN BRONGHIALE HOEST NEEMT UW VOORZORGEN Dodelijk ongeval in Oterleek vroi IS Zaandamn met m, Wessels heeft partijen op z De Alkmaarse elftallef J™ LAATSTE NIEUWS President Gottwald overleden Vlucht Poolse MIG was| georganiseerd door „Amerikaanse burgers ZATERDAG 14 MAART 1953 Het einde van de Vierdaagse „IK HEB DE HEER WOLDENDORP AANGERADEN zijn motie inzake de benoeming van de bemiddelingscommissie in de brandweerkwestie terug te trekken, omdat ik een stilzwijgende liquidatie van het conflict van veel meer belang acht". Dit waren de woorden, waarmede burgemeester Wytema gister middag terugkwam op de besprekingen, die Donderdagnacht wegens het ver gevorderde uur moesten worden afgebroken. De motie wérd teruggetrokken, doch niet nadat verschillende raadsleden in tweede instantie het hunne er van hadden gezegd. Toen dit punt eenmaal was afgehandeld stond aan de definitieve vaststelling van de begroting niets meer in de weg. „De Vierdaagse" was achter •Ie rug. „De discussies hebben zich op een hoog niveau bewogen", zei de bur gemeester, „en ik prijs mij gelukkig voorzitter te zijn van een gemeenteraad, waarin dat hoge niveau regel is". Nioiiw raarlelirl word worden als men langer wacht. „Laat ,11 de vriendschap nog hechter dan te 1 Mei is afgehandeld kunt u van mij VOORDAT hij met een fikse hamer- een motie verwachten, zo besloot hij. tl"' de vergadering kon sluiten CPN tegen Dij de hoofdstuksgewijze behandeling der begroting deden zich geen bij zondere vragen meer voor. De heer W i e s e (P.v.d.A.) bepleitte nog een hoger subsidie voor het Bureau voor Medische Sportkeuring, dat f 400 toege wezen heeft gekregen, maar aangezien deze opmerking bij de voorbehandeling had thuisbehoord kon de burgemeester op dit ogenblik niets anders toezeggen, dat hij de post nog eens zo-i nagaan. Bij de vaststelling van de begroting verklaarde de heer Knuistingh Neven (C.P.N.), dat zijn fractie tegenstemde onder de overweging, dat prijkte op tafel nog de motie Wolden- dorp tot de benoeming van een raads commissie welke tot taak zou hebben haar bemiddeling te verlenen in het brandweerconflict. De burgemeester kreeg in zijn afwij zende houding sieun van de heer Hoy tink (A.R.). die weliswaar op een spoedige oplossing aandrong, maar daarvoor geen commissie wilde bezigen. „Als er naar B. en W. mededelen geen conflict is", zo zei hij, ,kan het college er dan niet voor zorgen, dat deze zaak binnen de kortst mogelijke tiid. b.v. vóór 1 Mei uit de wereld wordt geholpen?" De heer S i e t s m a (P.v.d.A.) had gedacht aan een vertrouwensman, die beide partijen tot elkaar zou kunnen voeren. Spr. noemde als bemiddelaar de commandant van de Amsterdamse brandweer. Hij voelde weinig voor epn commissie omdat hoe meer er in deze geschiedenis gewroet wordt hoe slechter de situatie wordt. Namens de WD-fractie zei de heer Holsmuller, dat hij geen behoefte had aan een door de heer Woldendorp voorgestelde bemiddelingsorgaan. De toegezegde mogelijkheid van terugkeer, zii het niet collectief, moet voor de be trokken brandweerlieden voldoende ziin. De beer Woldendorp (K.V.P.) verdedigde ziin motie door te zeggen, dat zii niet als aanvalsmiddel maar als verzoeningspoging was bedoeld. Hij verklaarde zich bereid zijn motie In te trekken als het college zich aan de ter mijn van de heer Hoytink zou houden. Richtlijnen volgen [)e heer To ren vlied (C.P.N.), die aanvankelijk niet van plan was ge weest zich met het brandweerconflict te bemoeien, merkte op, dat de raad na wat officieel is medegedeeld thans volledig op de hoogte is. „Wii hebben verzuimd het kind bii de ware naam te noemen", aldus spreker. „Pra ten heeft nu geen zin. Wil het conflict tot een goed einde worden gebracht dan zullen we de richtlijnen van B. cn W. moeten volgen. Dat mag voor som migen niet prettig ziin. maar een be paalde vorm van gezagsverhoudingen moet nu eenmaal worden geëerbie digd". Zolang het advies over de aanmel ding van de drie uitgetreden hoofdlie den nog niet is uitgebracht, blijft het rommelen, aldus de heer Wiese (P.v. d. A.). Het is van belang dat dit advies zo vlug mogeliik wordt uitgebraeht. Als het kan vóór of op 1 April. „Ons vertrouwen in de mededeling, dat de brug nog steeds onen was is ernstig ge schokt''. 7.0 merkte de heer Van der Borden (C.H.) bitter op. Over de hierboven uitgesproken ge dachten zei de burgemeester, dat het college zich bii herhaling over deze kwestie had beraden. Spr. herhaalde, dat het niet gaat om een kwestie in de brandweer deze vormt nu een hechte eenheid maar over de vraag op welke wiize gebruik zal worden ge maakt van het passeren van de nog neergelaten brug. De taak in ripze behoort uitsluitend tot de competentie van B. en W. en ook de beslissing over de datum van terug keer der ex-brandweerlieden. Het col lege is zich ziin verantwoordeliikheid tegenover de stad zeer bewust en stelt zich voor de grootste spoed te be trachten. Eenheid rte eenheid in het corps is een eerste voorwaarde voor een goed function- neren van de brandweer. Zodra bliikt dat deze eenheid kan worden bewaard staat niets een terugkeer in de weg. Deze geest zal echter eerst, moeten blijken. „Ik zou de vergadering willen vra gen: Stel vertrouwen in onze oprechte wens deze zaak tot een snel einde te brengen. Onder het verleden moet een dikke streep worden gezet". In de kringen van de Alkmaarse Brandweer bestaat tegenzin tot de terugkeer van sommige der uitgetrede- nen. In wezen is het cement, dat de brandwe.er bindt, de onderlinge vriend schap. Deze heeft ernstig geleden en er ziin harde woorden gevallen. Voor het herstel van een goede gezindheid zal gewerkt moeten worden en het leek spr. daarom gevaarlijk zich aan een termijn te binden. In deze aangelegenheid hebben som migen zich gekenmerkt door een tekort aan volwassenheid. De zaak waarom het ging was in wezen niet belangrijk. Naast de gezagsverhouding bestaat er ook nog een menseliike verhouding. In dit geval gaat het niet om ron star formalisme. Ik ben bereid. a'dus spr.. al het mogeliike te doen om deze zaak zo snel mogeliik tot een einde te bren gen. Over de voorwaarden waarop de betrokkenen de brug zullen mogen be treden zullen B. en W. het een en an der hebben mee te spreken. Na deze woorden verklaarde de heer Woldendorp zich bereid ziin motie in te trekken. Naar de overtuiging van de beer Hoytink zou de kwestie nog ernstiger de gemeentebegroting te veel was af gestemd op de begroting van het Rijk, die op een politiek van oorlogsvoorbe reiding is gebaseerd. Tegen de subsidieverlening aan tal van instellingen bestond geen bezwaar. Slechts mej. Kamphuis (KVP) stemde tegen het extra-subsidie voor de Open bare Leeszaal. Het voorstel van de heer Hoytink (A.R.) om de Bond tegen het schenden door het vloeken van Gods Heilige Naam toch een subsidie te verlenen van f 50.werd met 14 tegen 8 stemmen verworpen. Vóór stemden de CH, AR en KVP-fracties. de laatste met uitzondering van de heer De Zeeuw. Nii ieuw raa dslid He vergadering begon met een kleine plechtigheid: de installatie van mevr. A. Koster-Schouw (P.v.d.A.), die be noemd werd in de vacature ontstaan door het vertrek van de heer A. Eriks. Nadat zii de belofte had afgelegd en achter een door de Vrouwengroep van de P.v.d A. geschonken vaas met rode rozen had plaats genomen werd met de verdere behandeling van de begroting een voortgang gemaakt. Aan het slot volgden enkele benoe mingen in de commissies (vacature Eriks). Het nieuwbenoemde raadslid mevr. Koster kreeg een plaatsje in de com missie voor het slachthuis, het grond bedrijf en het onderwijs: de heer Sietsma in de commissie voor de straf verordeningen en de heer Couwcnho- ven in de commissie van overleg. Met een dankwoord van de burge meester aan de raad en de hoofdambte naar die de begroting op zulk een voortreffelijke wiize hadden voorbe reid en een wederwoord van de heer Sietsma, die de eminent» leiding van de voorzitter prees, werd de vergade ring gesloten. UET ZAL thans niet lang meer duren, of het laatste vrije perceel particuliere grond aan de Nassaulaan, tussen de nummers 41 en 45 zal bebouwd worden. De grond is voor een bedrag van f 10.000 door het Apostolisch Genootschap aangekocht ten behoeve van de bouw van een eigen kerk voor de Alkmaarse gemeenschap. De oude Apostolische kerk die de laatste tijd met een ander kerkgenootschap gedeeld moest worden en tegenwoordig ook niet meer in eigendom is. voldeed niet meer, zodat het een belangrijke vooruitgang zal betekenen als men straks het nieuwe gebouw dat 300 zitplaatsen zal krijgen, kan betrekken. Indien alles meeloopt hoopt men de kerk, die 12 meter breed, 25 m. lang ,en 6 .m. hoog zal worden, en een eenvoudige maar sierlijke gevel krijgt, op 21 Augustus van dit jaar nog in gebruik te nemen, Dit zal dan op de verjaardag van de Hoofdapostel der Nederlandse gemeenten zijn. HE plannen voor de bouw zullen he den bij bouw- en woningtoezicht worden ingediend. Daarna moet ook nog de schoonheidscommissie haar goedkeuring aan het project hechten. Aanvankelijk dreigde men met een 100 jaar oude wet in conflict te komen, die voorschrijft dat binnen de straal van 200 meter van een bestaande kerk geen tweede kan worden gebouwd. Ook de grond, die aanvankelijk voor woningbouw was gereserveerd, diende een andere bestemming te krijgen. Uiteindelijk hebben Gedeputeerde Staten toch toestemming tot de bouw verleend. De bouw van het bedehuis waarmee ongeveer een ton gemoeid zal zijn, wordt uitgevoerd door het bouwbedrijf Haan en Reek. Onze stadgenote mevrouw S. C. G. Rotghns-Hoogerbeets zal op 21 Maart met de Westerdam naar Amerika ver trekken, waar zij als gaste van de „Rc- bekahs", een in Amerika belangrijke intcrnationaal-georiënteerde vrouwen organisatie, die al meer dan 100 jaar bestaat, zal worden opgenomen. Zij zal enige maanden in het land van de Rockey Mountains, de Snake River, het Yellowstone Park en de Grand Cany ons doorbrengen. Behoudens een opont houd van G dagen in Illinois zal het verblijf in Amerika zich behalve tot Idaho, in hoofdzaak bepalen tot de Westelijke staten: Oregon en Washing ton. Ook Brits Columbia (Canada) staat op het programma. Als gevolg van een correspondentie met één van de vele duizenden Rebe- kahs, die Amerika telt en enkele ge slaagde publicaties van haar hand in het Idaho Reb. Maandblad, heeft me vrouw Rotgans de gelegenheid gekre gen deze unieke reis te maken. Als tegenprestatie voor de haar ge boden trip zal zij voor verschillende zusterafdelingen in Amerika lezingen over ons land houden en vanzelfspre kend ook veel over Alkmaar vertel len. Deze lezingen worden geïllus treerd met een prachtige serie lan taarnplaatjes. De uitnodiging moet vooral gezien worden als de vrucht van internatio nale samenwerking en het nastreven van dit ideaal in groot verband. Het ideaal van de Broederschap der Men sen. hetwelk de Rebekah's van de gehele wereld voor ogen houden, kun nen wij simpel bewaarheid zien in het feit dat een willekeurig lid uit een klein land van het Europese contin gent uitgenodigd wordt om naar een ander contingent te komen. Mevrouw Rotgans zal ongeveer drie maanden in Amerika vertoeven. Christelijk Lyceum voor de radio In het programma „Jeugdland" zal de NCRV Woensdag a.s. om 4 uur via de zender Hilversum II een uitzending ver zorgen van de tweede ronde in de Jeugd landcompetitie. De strijd gaat ditmaal tussen het chris telijk Lyceum te Alkmaar en de Chr. Ulo-school te Aaltèn. Gistermorgen werd onder grote be langstelling het stoffelijk overschot van ir. J. O. A. M. ten Brink op de Katholieke begraafplaats ter aarde besteld. In de aula van het kerkhof werd door pastoor L. Piesta o.p. de uitvaartplechtigheid geleid, waarin hij werd bijgestaan door pater H. Marce- Isi (diaken) en pater E. Deppema (sub-diaken). Aan het graf sprak de heer G. F. Cool als naaste medewerker van wij len ir. ten Brink uit naam van (ie Rijkswaterstaat enkele hartelijke woorden. Hieruit bleek hoe groot de leegte is, die de heer ten Brink heeft achtergelaten. „Men zegt vaak van een chef als hij vertrekt, dat hij een humaan mens was", aldus de lieer Cool, „Deze kwa lificatie was voor ir. ten Brink echter te zwak. Hij was iemand, die door en door rechtschapen was en een mens van fijne beschaving". Ook bij zijn personeel was hij zeer gezien. Tien dagen geleden, toen hij reeds volslagen uitgeput was, drong hij er nog op aan dat het personeel de gebruikelijke tractatie zou ontvan gen. Wij zullen hem zeer missen". Namens mevrouw ten Brink en de familie dankte een zoon van de over ledene de aanwezigen voor hun blijken van medeleven. JEUGDDIENST In de jeugddienst die a.s. Zondag om 7 uur n.m. in de Kapelkerk vanwege de Hervormde Jeugdraad gehouden wordt, hoopt voor te gaan ds N. den Oudsten. Het onderwerp van de prediking is: „Mat thaus-Passion". Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Storm over Haiïti (74 jaar); Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: De zonen van de Mus ketiers (14 jaar); Rex Theater, 2.30, 7 en 9.30 uur: De eerbiedige lichtekooi (18 jaar); Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: Don Camillo 'Alle leeft.). Gem. Museum, 1012, 25 en 79 uur: Tentoonstelling Boek en Jeugd. Grote kerk, 7 uur: N. H. Oratorium Vereniging, Matthaus Passion. Gulden Vlies, 8 uur: Feestavond Pa- civolo. Wapen van Heemskerk, 8 uur: Buurt vereniging DVV Eckmann, Tesselschadestraat, 2 en 4 uur Propagandafilm Padvinderij. BERGEN. Rustende Jager: Kunst zaal: Tentoonstelling Het Verzorgde Boek. Dancing: Lezing Australië door dr J. M. Lodewijks. Bioscoop, 8 uur: Te rugkeer van Bulldog Drummond (14 j.) NOORDSCHARWOUDE. Tivoli, 7.30 uur: Een vrouw bekent haar verleden (18 jaar). ZONDAG Bioscopen als Zaterdag. Aanvang 2, 4.30. 7 en 9.30 uur. Gulden Vlies, 8 uur: Joop de Knegt en andere radiosterren. Wapen van Heemskerk, 7.30 u.: dans avond (The Skymasters). Valks Lunchroom, 10.30 uur: Huma nistisch Verbond. Grote kerk, 2.30 u.: Matthaus Passion. Gem. Museum, 2—5 uur: Tentoonstel ling Boek en Jeugd. BERGEN Rustende Jager, 2.30 en 8 uur: Broadway-rhythme (alle leeft.); NOORDSCHARWOUDE. Tivoli. 7 en 9.30 uur: Een vrouw bekent haar ver leden (18 jaar).; 2.30 uur: Met blanke sabel (14 jaar). MAANDAG Victoria Theater, 8 u.: Storm over Haiïti (14 jr.); Harmonie Theater, 8 u.; De zonen van de Musketiers (14 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 u.: De eerbiedige lichtekooi (18 jaar); Cinema Americain 8 r„: Don Camillo (alle leeft.) Gem. Museum, 1012, 25 en 79: Tentoonstelling Boek en Jeugd. Hotel Victory, 8 uur: Rector B. Voets spreekt voor Oud-Alkmaar. Gulden Vlies, 8 uur: Propaganda-ver- gadering Bescherming Burgerbevolking. Wapen van Heemskerk, 8 uur: Soiree dansschool Kempen. Waakt en Bidt, 105 uur: Verkoop dag Blindenwerk. BERGEN. Rustende Jager, 8 uur: De terugkeer van Bulldog Drummond (14 jaar). DIENST APOTHEKEN De avond- en nachtdienst der apo theken wordt deze week waargenomen door apotheek Wanna, Mient C 13. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Zaterdag 2.58 15.16 Zondag 3.43 15.48 Maandag 4.21^ 16.38 TE CAMPERDUIN hoog laag Zaterdag 3.03 15.21 21.03 9.21 Zondag 3.48 16.03 21.43 10.03 Maandag 4.26 16.43 22.26 20.43 Koud, vochtig weer is bijzonder gevaar lijk voor lijders aan bronchiale hoest. De aanvallen nemen toe en daarmede het gevaar voor ernstiger gevolgen. Neemt Uw voorzorgen door geregeld de Adozo tabletten te gebruiken. Adozo brengt zelfs bij de hevigste aanval on middellijk verlichting en verdrijft het ££N HALVE GARE kerel steekt zijn hoofd uit het portierraampje, zijn hoii waait weg en dan trekt hij aan de noodrem. Remmend en gillend komt de hen tot stilstand, enkele verbaasde en hoogstverschrikte passagiers stappen uit c, moeten de ijskoude winternacht doorbrengen op een verlaten stationnetje in hu Engelse land, omdat in een voor deze reizigers onbewaakt ogenblik de hen weer vertrekt. Dit is het begin van de bekende detective-story „De Spooktrein' van Arnold Ridley, in Nederland reeds vóór de oorlog verfilmd en gisteravonl in het Wapen van Heemskerk door de leraren der RHBS en hun dames ter p. tegenheid van het 50-jarig bestaan van de schoolvereniging V.O.K.Z.O.Sopgt voerd. Het is een avond geworden met een doorslaggevend succes. Langzaan maar zeker naderde het stuk zijn climax, wat wel in hoofdzaak te danken m aan het voortreffelijke spel van de heer Af. J. Roggeveen in de rol van de capn cieuze Freddie Deakin, die met de panische angst der reizigers regelrecht i draak steekt. HBS-vereniging VOKZOS bestond 50 jaar VOOR degenen, die het verhaal nog niet kennen verborg het optreden van de quasi krankzinnige Julia Price, door mevrouw L. Roggeveen op de planken gezet, een wel zeer verrassend element. Zij speelde haar rol zó over tuigd en met zó veel gloed, dat men niet anders wist dan hier stónd een geestesgestoorde. De gedachte aan een vrouwelijke misdadigster kwam bij het publiek eenvoudig niet op. In derde instantie willen wij de heer W. A. Barten noemen, die, alhoewel hij één der bijfiguren vertolkte, een pracht creatie gaf van de beklemmen de Hubert Price. Zijn mimiek, dictie en verbeeldingsvermogen waren uit stekend. De heer J. J. van der - Berg, die de baanwachter voor zijn rekening had genomen, deed dit eveneens op een uitgesproken talentvolle wijze Over het algemeen stond het spel der dames op een iets lager peil. Dit komt waarschijnlijk doordat de schrijver van het stuk zijn vrouwelijke figuren te veel op de achtergrond houdt, waar zij meer als décorvulling dienst moe ten doen, dan een specifiek uitbeelden de taak te hebben. Bliksemrechtspraak door Kantonrechier Een eigenaardig geval van haast Amerikaanse allure deed, zich giste ren voor, toen de chef-kok, de heer K. uit Heiloo bekeurd werd wegens het feit, dat hij al fietsende zijn handen niet aan het stuur had. De geverbaliseerde gaf echter te kennen, dat hij geen tijd meer had om een transactie aan te gaan of de zaak voor te laten komen, daar hij één dezer dagen naar Frankrijk zal emigreren. Ingevolge artikel 386 van het wet boek van strafrecht besloot de politie agent toen de adspirant-emigrant voor de ambtenaar van het OM. en vervol gens voor de kantonrechter, die gister morgen juist zitting had, te geleiden. De verdachte werd de rechtszaal bin nen gebracht en de ambtenaar eiste een boete van f 4.— en de kantonrech ter maakte er f 2.of 1 dag van. De boete werd onmiddellijk voldaan, zodat, de hele geschiedenis zich binnen de tijd van één uur had afgespeeld. MOTORFIETS TE WATER Gistermorgen om 11 uur werd een aan de Kooltuin geparkeerde motor fiets door een vrachtauto die ter plaat- gevoel van verstikking. Neemt een se gelost moest worden, in het water proef met de Adozo tabletten, zij zullen U voldoen. Adozo is verkrijgbaar bij apothekers en drogisten. (Advertentie. Ing. Med.) gedrukt. De machine werd door om standers weer op het droge gebracht en zal een grondige revisie moeten onder gaan. Opbrengst voor Nationale Rampenfonds De zwemwedstrijden, welke Dinsdag avond in (1e Alkmaarse Overdekte ten bate van liet Nationaal Kampenfonds worden gehouden, mogen zich in de warme belangstelling van vele Neder landse zwemeraeks verheugen. Dat is voor het organisatiecomité uiteraard zeer prettig daar verwacht mag wor den dat het bezoek daarmee gelijke tred zal houden. De 100 meter rugslag is wel bijzon der sterk bezet. Dickey van Eikris en Aiie Segaar gaan hun krachten me ten met de Olympische finaliste Joke de Korte. Bij de heren gaan de Alk maarder Ad Boxem en Jitse van der- Veen elkaar de eer betwisten. Tonnie Hom en Jennie Welling, schoolslag specialisten bij uitnemendheid, krij gen concurrentie van het Alkmaarse meisje Jetty Piersma en het nieuwe sterretje Lettie Eys vogel. Daatse- laar, Bonte, Dikstaal, De Vries en de DAW-ers Slikker en De Jong zijn de kanshebbers voor het spectaculaire nummer 100 meter vlinderslag. Bij de vrije slag voor heren zal de strijd voornamelijk gaan tussen Geurtsen, Van Vliet en Ten Thye. Hannie Ter- meulen moet helaas verstek laten gaan, maar met de deelneming van Annie Veldhuizen, Tine van Brenk en de Alkmaarse favoriete Tine Tenkink is dit nummer toch nog zeer behoor lijk bezet. Dit zijn slechts enkele groepen uit de zwemnummers. Daarnaast vragen het figuur- en kunstzwemmen de aandacht evenals de zeer aantrekke lijke waterpolowedstrijd tussen het Nederlands jeugdzevental en DAW. Voor zwemliefhebbers uit de omge ving is het wellicht nuttig te weten dat de wedstrijden, die om 8 uur aan vangen, ongeveer 10 uur tien beëin digd zullen worden. 53. Toen Jimmy Brown de stad Oe- koerawanda tot op een kilometer ot tien was genaderd, begon de hoofdman Boelowangkie tegen Jimmy te praten Deze luisterde naar zijn woorden en zette daarna de auto langs de kant van de weg. „Wat is er?" vroeg Piet Pot lood. die er niets van begreep. „Hij zegt,"zei Jimmy, „dat als ik hem mee naar de stad neem, de politie hem zal grijpen en hem doodslaan. Ik zal hem dus maar loslaten, maar ik zal eerst nog een hartig woordje -met hem spreken" Nu, dat deed Jimmy ook. Van dat ver toog begreep Piet Potlood niet veel, maar later toen Boelowangkie als een geslagen hond de auto had verlaten en in het oerwoud was verdwenen, vertelde Jimmy zijn metgezel, dat hij hem de nodige vrees had ingeblazen. Als hij zou merken, dat de chimpansees waar over Boelowangkie de hoofdman is, wééi met roven en plunderen begonnen, dan zou er iets gaan gebeuren, waarover zij zich later de haren van spijt uit hel hoofd zouden trekken. Jimmy zei een tijdlang niets. „Toch ben ik blij dat wij op deze manier overvallen zijn," zei hij eindelijk tegen Piet Potlood. „Want ik ben iets heel belangrijks te weten ge komen. Ik weet nu namelijk wat de oorzaak is van het feit, dat de Roeki- raki's hun fatsoen hebben verloren. Ik weet nu. wat er achter zit, of beier gezegd; ik weet, wie er achter zit De heer en mevrouw Hut gaven h' stukje „huwelijkstragiek", dat er tus sen Richard Winthrop en zijn vroui ligt, op zeer aannemelijke wijze mee; Mej. J. C. Postma als de oude dam Miss Bourne mag eveneens zeker nit vergeten worden. Een daverend applaus beloonde ht lerarencorps en de dames voor hfl voortreffelijke spel dat zij deze avon ten beste hadden gegeven. De dame kregen allen een bloemetje, de here; een grote doos sigaretten. Onder muzikale begeleiding van „Caledonians" o.l.v. Han de Jong, efl het kwartet van Iep van Bruggen, dit in het bovenzaaltje optrad, werd tij jubileumfeest tot diep in de nacil voorgezet. Aanstaande DinsdagavonJ zal, ten bate van het Rampemonds. ejl tweede voorstelling gehouden wordp-j voor de ouders en andere belangstel] lenden. Vrijdagmiddag te circa 2.30 uur heet zich in de gemeente Oterleek ecu noodlottig ongeval voorgedaan, waar van de heer L. Mechiclscn het slachl offer is geworden. De heer Mechiclsei bevond zich met een landbouwtraclor waarachter een eg bevestigd was, in ki land. Tijdens het verrichten van zijl werkzaamheden is waarschijnlijk eg blijven steken, tengevolge waam de tractor achterover sloeg. De het: Mechiclsen kwam onder de trekkd terecht. Zijn borstkas werd ingedniki en de dood moet onmiddellijk zijn ii getreden. Het slachtoffer was gehuil en laat een echtgenote en een dochtn na. Maandag collecte door het| Leger des Heils A.s. Maandag zal het Leger des Heil onder het motto „Het Leger hijst tl stormlantaarn" en landelijke collect inzetten, waarbij men ook in Alkmaard de bewoners een beroep zal doen de sociaal-evangelische arbeid van )i| Leger des Heils te steunen. De landelijke collectedata zijn dofl bet Centraal Archief te Amsterdam, dl de collecte-activiteiten in Nederlaif regelt, goedgekeurd, terwijl ook Rampenfonds hiermede zijn volle it| stemming betuigd heeft. Om verwarring met nagebootste ganisaties van „het Leger" te vooi-ktl men, zijn alle collectanten en collect'! ces voorzien van een volmacht, die os-I dertekend is door de commandant l| C. Thykjaer. TELEFOC Leeftfld 17-21 jaa ran orergi Sollicitaties schril dlstr ■fllllM VI geeft beslist en behoeft mt FABRIKANTE ■■Pil CAFE DE A.S. ZONDAG 15 de bekend van Hongaai Aan de vleuj BILJ AAN HET EINDE V. beker van de Veren Watertor in het café Vt u as het duidelijk dat l Alkmaarder had in tw zijn stadgenoot Gerara dus met nog twee wed echter nog geenszins z Hij heeft terdege rekel Koomen, die de tweed ALKMAARSE BOYS; Kramer; Met-I selaar en Krul; Wolf. De Ley en Blckl A. Indri, Snijders, Pater, Knip en Bi Indri. RANDERS: Dukers; Klepper ct| Kemp; Teigeler, Sol en Heesbeetl Stroet, Clement, J. Teigeler, Th. Bakkt] en Goseling. RKAFC; Popma; Wester en HoeKl De Lange, Peraar en Van Saase: P-I Tijm, J. Tijm, Kooge, De Nijs en Hey] nis. ALKMAAR: Duiveman; Sol en El Jong: Bakker, Schoonhoven en Zwaril Norder, Ooms, Van Baden, Gerretsti| en Roos. (Ongecorrigeerd) Radio-Praag* heeft bekend gemaal dat president Klement Gottwald ti Tsjecho-Slowakije hedenmorgen te 11 jur plaatselijke tijd is overleden. De Deense regering heeft te kenne! gegeven, dat zij Maandag de Poolse '-f gering zal mededelen, dat de MIG' straaljager, waarmede een jong PW» piloot onlangs vluchtte en landde het Deense eiland Bornholm. wee' harer beschikking staat. zai uas vens beslissen over het verzoek van Poolse piloot om erkenning als politi» vluchteling. William Preston Lane Jr., oud-gou' verneur van de Amerikaanse staat Ma- ryland, heeft gisteren meegedeeld, dat hij met „verscheidene andere Amen- kaanse burgers" een organisatie finaij* cieel steunde, die het mogelijk heel' gemaakt, dat de Poolse luitenant Ja- rewski met de Russische MIG-straal' jager naar Denemarken is uitgeweken- Lane is lid van de Raad van commissS' rissen van de Chairchild vliegtuigen- fabriek te Hagerstown (Maryland) en eigenaar van twee bladen in die stall Hij wilde niet vertellen hoeveel de on derneming heeft gekost en wie zijn we* dewerkers waren. Men had het plan zelf uitgevoern van mening zijnde dat het nuttelo» was om zich met een dergelijk idee to de Amerikaanse regering te wenden- Voorts is medegedeeld, dat de P°" piloot eerder uit vaderlandsliefde da uit baatzucht heeft- gehandeld. *ette zaal zijn grote kr *pel aan de kaderlijn. K hart in zeven beurten van 184 tegen 98 had plotseling de geest over dig. Hij had even tijd r te vinden, maar toen d gebeurd, vergat hij alles had markeur De Boer tratie nodig om het ve tempo van de Zaandarr volgen. Koomen bleef di plaus dat volgde toen h: boles had volgemaakt, ïn trance en voor de vo ten had hij slechts nodig. Hij stopte bij de hij was leeg gespeeld, voudig omdat de partij HARMONIE THE De zor Muske In dit geheel in tech: men romantische verhs eeuw krijgt de toeschour beroemde Musketiers zij het dan de zoons v Porthos en Aramis en de van Athos. Zij vormen kranig viertal, dat voor heden terugdienst om de dochter Henriëtte en de prins Louis te redden u hen om-ringen en de kro lujk te redden. Maureen O'Hara, de harige actrice speelt daa een niet minder moedig( mannelijke partners. Hoe siuaties soms zijn, steeds ketiers op hun post om Vaders te evenaren. De Frankrijk wordt gered d'Artagnan hervatten de reeds begon, toen ze e lk a i ontmoetten. Cornel Wilde is een d'Artagnan en zijn vrie met evenveel moed gespe Hale Jr. (Por-thos) en I tAramis). Gladys Cooper gin en de jonge Peter 1 kroonprins trekken even dacht. Aan de opnamen zorg besteed. CINEMA AMERIC Do Frenandel viert -nog st in de Cinema, waar hij ken achtereen als dorpsp witte doek verschijnt. De schiedenis van Don Camill een communistische buri stuurde dorp is het aam volle waard.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2