TWEED BLIJFT DE MODESTOF s KLM Na Parijs de blik op Londen Hoe moeten wij ons kind noemen Fantastisch goed en lekker Over de verschillende soorten en hun eigenschappen Schoiland de geboortegrond mê t lÉaSiB P«! 1RML EEN TIK OP DE SCHAAL Een schat van uitstekende namen! staat ter beschikking Radroprogi S A S K I A DE BRiTSE WINDBLOWN S LHOUETTE De rechten van de vrouw ZATERDAG 14 MAART 1953 \A/E DE VERSLAGEN DER MODESHOWS van het vorige en van dit seizoen met aandacht bestudeerd heeft, realiseert zich dat steeds meer mode ontwerpers een groot aantal modellen van tweed in hun collecties opnemen. De gestadige groei zal zich, te oordelen naar de berichten over de stoffen-collec ties voor de volgende winter, ook dan nog voortzetten, zodat wij de aankoop van een lap tweed als een goede belegging kunnen beschouwen. Niet alleen wat de mode betreft trouwenswant de werkelijk goede tweed is een ijzersterke stof, gemaakt van de beste wolsoorten. ER worden in Schotland, waar de ge boortegrond der tweed ligt, nog steeds bepaalde soorten geheel met de hand gemaakt, zoals dit ook in de oudste tijden gebeurde. De schapen worden daar niet geschoren, maar „ge plukt", de wolvlokken worden daarna met de hand tot draden gesponnen. Deze draden gaan naar de wever, die in zijn huis een weefgetouw heeft staan, dat er uitziet of het bij de eerste aan raking in elkaar zal vallen, en daarop weeft hij de prachtige stoffen, die overal ter wereld gretig aftrek vinden. Natuurlijk is ook de tweed in het alge meen niet aan modernisering ontkomen, en grote fabrieken hebben dan ook in vele gevallen de plaats der thuiswevers ingenomen. En dat niet alleen, want om aan de vraag der mode te voldoen is men allerlei variaties gaan maken op de traditionele dessins der stoffen, ge bruikt men speciale draden om bepaal de effecten te krijgen en is men zelfs van het traditionele gewicht der stoffen afgeweken. Dit betekent, dat de stoffen nu per vierkante meter veel minder kunnen wegen dan vroeger, dus dunner en lichter zijn, waarbij dan de des sins dikwijls tot zulke minimale afme tingen zijn teruggebracht, dat zij er op het eerste gezicht uitzien als effen wol len stoffen.- Dit zijn dan de z.g. light weights. Zij worden vooral gemaakt met het oog op de export naar Ameri ka. waar men nu eenmaal niet erg ge steld is op zware stoffen, omdat deze in de warme kantoren en huizen niet prettig in het dragen zijn. Hierbij komt nog, dat de zomer ook op het Europese vasteland dunnere stoffen vraagt en de traditionele tweed-dessins zich uitste kend tot variatie lenen. DE VERZAMELNAAM „tweed" voor stoffen, die in een oneindige va riatie gemaakt worden, kan wel licht wat -verwarrend werken, en daar om wilen wjj even vaststellen, dat er twee grote categorieën zijn, n.l. de Saxony's en de Cheviots; de kleinere onderafd. Homespuns (waarin de wel bekende Harris Tweed valt) en dan nog d'e Ierse Tweed, die maar in heel kleine hoeveelheden gemaakt wordt. Saxony tweed is fijn en dicht, met een glad, zacht oppervlak. De fijnste lijken veel 4 - "J'i 8 Mantel en rok van beige tweed. De mantel heeft van achteren een grote stolp-plooi. op kamgaren stoffen en zijn daar dan ook soms moeilijk van te onderscneiden. Cheviots daarentegen zijn ruwer en minder fijn. met nogal vezelig opper vlak. De dessins zijn meestal wat groter en gedurfder dan uie van de Saxony's. De derde categorie is dan die van de Homespuns, Zoals de naam al aangeeft is dit oorspronkelijk een geheel 'net de hand gemaakt product geweest, en ook nog impliceert het handelsmerk Harris Tweed dat de draden voor de stoffen met de hand gesponnen zijn. De pro ductie is daradoor maar klein. De Ho mespuns hebben een ruig uiterlijk, doch voelen wonderlijk zacht aan, zo zacht zelfs, dat imitaties dit nooit kunpen be reiken. Het ruige uiterlijk dankt de stof aan de z g. dode haren van het schaap, die niet uitgesorteerd woiden vóór het spinnen, wat bij andere tweed soorten wel gebeurt. Voorts zijn de hel dere kleuren voor deze tweedsoort ka- en algertezend voor de huid BALSEM - POEDER - ZEEP tAdvertenue, uig. Mea.) rakteristiek. In deze groep van Home spuns bestaan als afzonderlijke eenheid nog de stoffen, welke van wol van het Shetland schaap gemaakt worden. Deze doen door hun buitengewone zachtheid aan bont denken. Men schrijft de spe ciale kwaliteiten van deze wolsoort toe aan de levensgewoonten van het Shet- landschaap, dat zich voedt niet gras en hei, aangevuld met zeewier. Vooral als er sneeuw op de velden ligt( de schapen brengen ook de winter buiten door), kan men ze naar het strand van hun eiland zien afdalen om daar van het door de zee schoongespoelde zeewier te eten. De wolopbrengst per schaap is maar klein, doch wanneer men de schapen in een ander klimaat brengt, verliest de wol zijn mooie kwaliteit, wordt harder en grover, al is de op brengst dan ook hoger. Echte Shetland wol wordt nooit geverfd, maar zorgvul dig op kleur uit de vacht gesorteerd en in het dessin van de stof verwelkt. Al wordt er niet veel meer met de hand gesponnen, zoals wij al zeiden, zijn er toch nog mensen op deze Shetland eilanden, die met de hand zulke fijne draden kunnen spinnen, dat men een daarvan geweven shawl van een vier kante meter door een trouwring kan halen! DE HARRIS TWEEDS, die ook een speciale groep binnen de Home spuns vormen, worden zelfs in de moderne productie nog g.oiendeels met plantaardige verfstoffen gekleurd. Deze stoffen worden geweven door boe ren, in hun eigen huizen, op de Outer Hebrides, en u zult op deze stoffen naast het handelsmerk Harris Tweed dan ook steeds de woorden „Woven in Lewis", of „Woven in Barra" o.d. aan treffen. Dit geeft dan het eiland aan. De laatste categorie, de Ierse Tweed, is beter bekend onder de naam Do negal. Schapen van de Ierse heidevel den leverden de wol voor deze tweed soort, die opk geheel met de hand ge sponnen en geweven werd. Zij zijn zeer solide en voelen wat ruw aan. De ka rakteristieke eigenschap is de grove verdikking in de draad, meestal ge kleurd. waardoor de stof een gespik keld uiterlijk krijgt. Deze soort wordt echter in allerlei textielcentra ter we reld zo veel geïmiteerd dat de pro ductie uit het land van oorsprong daar bij helemaal in het niet valt. WERKKLEDING. Ktsücs Langer MI - (Advertentie, Ing. Med.) KJ 'J wordt het toch werkelijk eens tijd om naar het aanrecht vol vuile vaten te gaan kijken, dat wij enige weken geleden listig achter de dichte keukendeur hebben gelaten voor wat het was. Weet u het nog? Er was een lezeres, die, heel redelijk en zonder enig zelf beklag, de opmerking maakte dat de lesten in het huwelijk toch wel erg ongelijk verdeeld zijn, en dat de man van die eeuwig durende huishoude lijke beslommeringen dikwijls geen flauwe notie heeft. Wij hebben dat thema eens aan schouwelijk uitgewerkt in het tafe reel van een jonge huismoeder met een paar kleuters, wier man onver wacht een oude kennis mee op bezoek en te eten brengt. Ook al houdt zij zich monter en slaagt zij erin, die extra moeite sportief te nemen dan nog dreigt een kribbige uitval als de deur op het nachtslot gaat en haar man opgewekt constateert, dat het weer eens ouderwets gezellig was. Want van die gezelligheid heeft zij, al kokend en thee zettend, afruimend en vaten was send, stellig driekwart gemist. Op deze gevoelvolle schildering van onvermijdelijke wrijving door misver stand zijn heel wat pennen in bewe ging gekomen, zowel van vrouws- als van manskant. Ja, en nu zoudt u na tuurlijk denken dat de vrouwen ap plaudisseren en de mannen protest aantekenen. Maar tot mijn, ik mag wel eerlijk zeggen: Innig genoegen is het precies andersom. De vrouwen (en dat zijn alle moe ders met schoolgaande kinderen) be togen om strijd: Het is helemaal niet nodig om de hele dag in touw te zijn, als je de huishouding maar rationeel aanpakt. De mannen zeggen: Dat vrouwtje heeft het óók niet getroffen met zo'n man, wat een egoïst.... Maar aan het slot komt er toch ook iets van vrouwen die haar tijd verpraten of on verstandig haar werk indelen en dan moeten hollen om het verzuimde in te halen. BEN ik even blij met deze stortvloed van adviezen! Want, mijn waarde briefschrijvers, deze hele schildering van een huisvrouw, die nog laat in touw was .diende alleen om dat laatste zinnetje te onderstrepen, dat de ver blufte echtgenoot na haar verwijten ietwat onhandig tegenwerpt: Maar mijn lieve mens, was dan niét af! Niemand vara de briefschrijvers is daarop ingegaan, en toch schuilt wer kelijk de oplossing van het hele vraag stuk in die suggestie. Heus, ik heb niet bedoeld de mannen en bloc aan het af drogen te zetten. Ik zelf accepteer die hulp alleen in het geval van uiterste noodzaak, maar anders is het beslist miin eer te na. Man en vrouw hebben in het dage lijks bedrijf van het huwelijk elk hun eigen taak, en zomin als de vrouw een gedeelte van het mannenwerk over neemt ik zie haar al staan letter zetten, kiezen trekken of lijntekenen zomin moet de man een portie huishou delijk werk voor zijn rekening nemen Natuurlijk zal hij er geen blijvend letsel van ondervinden als hij in geval van ziekte eens een bord afdroogt of een kind naar bed brengt: maar bij de normale gang van zaken is het toch niet meer dan billijk dat een man er geen extra dagtaak bij krijgt. Daar komt nog een argument bij, waarop ook de briefschrijfsters zin spelen en dat vaak over het hoofd wordt gezien door ijverige zelfbeklaag- sters: Weliswaap maakt de vrouw meer „uren"' dan de man, méar zij is haar eigen werkgeefster, en kan haar dag en dagtaak indelen zoals zij zelf wiL Daarom is het niet meer dam recht vaardig tegenover het tafereel van de vrouw, die 's avonds in een koude on gezellige keuken staat af te wassen, terwijl manlief bij de haard met een vriend zit te keuvelen ook eens het beeld op te roepen van diezelfde man, die 's morgens vroeg in alle wind en weer de deur uit moet om op tijd op zijn werk te zijn. Terwijl hij dan door sneeuw of regen baggert, of over spie gelgladde ijzel glibbert, zit vrouwlief nog een warm kopje thee te drinken, zet de bordjes in elkaar en luistert naar de radio, die een plaatje of een praatje voor haar afdraait. Dat is óók wat waard: vróuwen, die voor haar trouwen óók naar kantoor of winkel, school of atelier moesten peddelen, weer of geen weer, waar deren zonder onderscheid dat voor recht van: ik behoef er lekker niet meer door, in een druipnatte regen jas en doorweekte kousen. Die overweging brengt de schaal toch weer aardig in balans. Laten wij daarom, bij dat aanrecht vol vaten om klokke zeven, uur, manlief geen droog doek in de handen stoppen, raaar ons ernstig afvragen: Kan het misschien ook araders? door Als wij nu tijdens het koken een teil met warm afwaswater klaar zet ten, waarin wij alvast alle gebruikte keukengerei en de leeggeschepte pan nen afwassen. Terwijl pakken wij in een klaarliggende krant alle afval van schillen, groenteresten en dergelijke, en bergen de gebruikte bussen met bloem, suiker, specerijen en wat niet al meteen op. Dan resten ons na tafel alleen het aardewerk en het tafel bestek. dat wij snel even afspoelen en in een grote teil warm water leggen. Morgenochtend is het dan in een kwar tier omgewassen. Schiaparelli is de schepster van dit rose kroningskleed, «dat tijdens de komende feesten in Engeland zeer vele bewonderende blikken zal trekken. NU DE DRUKTE in het toonaangevende land op modegebied, Frankrijk, zo'n beetje achter de rug is, willen we U iets vertellen van de in drukken, welke de nieuwste Engelse mode op ons maakte. Het is nu eenmaal zo, dat Parijs als num mer één in de wedren meeloopt, op de voet ge volgd door Italië en Engeland. Niet lang zat het meer duren of Florence zal Parijs naar de kroon steken. Engeland zal dit jaar in de belangstel ling staan in verband met de kroningsplechtig heden. Heeft men in Parijs een nieuwe „ligne", in Londen werd een nieuw silhouette" geboren. De „wind-blown"-silhouette, gekenschetst als dé En gelse modelijn bij uitstek, en kennelijk gecreëerd voor en geïnspireerd door de jeugdige Engelse koningin. Men annonceert deze lijn als geschikt voor de vrouw op middelbare leeftijd en voor ,gweet seventeen and never7. ij schept name lijk een jeugdig en vlot uiterlijk. En, eerlijk, welke vrouw begeert zulks niet Hfaf is er eigenlijk aan de hand met die üjnen van het wind blown silhouette! Ze zijn, vloeiend met de taille op de normale plaats (hierover dus geen verzuchtingen, daar noch Parijs, noch Londen verschuivingen toestaan); de boezem wordt echter zo hoog mo gelijk „opgebonden". De rokken worden enkele centimeters langer, gelijk ook Fath voorschrijft en Dior daarentegen pertinent weigert te volgen; de plooien worden zo wel aan de voorzijde als aan de achterkant aangebracht. Niet ge heel ingeperst, hetgeen betekent, dat men voor 'n dergelijk model dus uitgesproken zuiver wollen or natuurzijden stoffen kan gebruiken. Wat de na-middagjaponnen be treft, deze hebben aan de voor zijde dikwijls a-symmetrische dra perieën. Tevens vervangen de kleine rolkragen de tot nu toe ge dragen revers. De mantels houdt men ceintuur-, kraag- en reversloos; zij worden hoog aan de hals gesloten. Men houde er rekening mee, dat het de figuur van de kleine, slanke vrouw smaller en langer doet schijnen. Dit geldt voor de mantel zowel als voor de in het voorjaar onmisbare mantelcostuums. De tailleurs wor den met driekwart of lange man tels gecompleteerd. Voor dit wel bij uitstek Engelse kledingstuk prefereren de couturiers gemê leerde tweeds, afgebiesd met witte hopsack, satijnbsnd of ander boordmateriaal. Keren wij weer even terug naar Parijs, dan zien wij, blijkens de afbeeldingen, dat de blouse op nieuw triomfen Viert en met haar de knooprok. Verder schijnt Jacques Griffe een hobby te heb ben voor de housecoat, in de vorm van een „dag-pyama". Wij voor ons echter vinden het gezelliger ontvangen te worden in een vlotte en goed zittende japon. !IIIIIIin[lllllllll!!lllll«inil!llllliail!inili!!ll!UIII!lllllllll!llllll!lll!fflill!lll!llll»llllflllM 7''i; Behoedt het kind voor veel narigheid GEVEN WIJ DE jonggeborene een zinvolle naam, of vinden wij het allang goed als het kindje maar een naam heeft? Om de oorsprong en de beteke nis van een naam te ontdekken moe ten wij vaak een verre reis ondernemen en terug zoeken bij de oude Grieken en Romeinen of eens rondneuzen in het Oude of Nieuwe Testament. Maar in dat geval kunt U bijna zeker zijn van een zinvolle naam. - In vroegere tijden' gaf men door de naam uiting aan de gevoelens van vreugde, dankbaarheid of verwach ting. De oude Bijbelse namen dragen allen een dankbare ondertoon. Isaac is het kind der vreugde, Levi de aan hankelijke, Gabriel, man Gods. In te genstelling tot de Romeinen, die zeer nuchter hun kinderen: Primus Secon- óus of Octavianus noemden, wijzen de Griekse namen dikwijls op een ge schenk van één der goden. Ons veel gebruikte Dora of het mannelijke Theo komt van Dorothea of wel Gods geschenk. Oude Germaanse namen getuigen van moed en dapperheid en wijzen dus op de hoop dat de kinderen deze eigenschap zouden bezitten. Om enke le voorbeelden te noemen: Bernard sterk als een beer, Reinhard sterk in raad, vastberaden, Baldwin of Bou- dewijn dappere vriend. Reeds primitieve volken als de Es kimo's en de Indianen hechtten veel waarde aan de naam en men koos die met veel zorg uit. Het kon gebeuren dat zij gedurende hun leven, wanneer een andere levensphase voor hen in ging, van naam veranderden. De Friezen hebben onze namenschat met vele bijzondere en typisch Friese namen vergroot, waarbij de vrouwe lijke vorm meestal aan het achter voegsel „ke" of „tje" te herkennen is FoccoFokje, InsoInske, Mynt Myntje. Ook in onze tijd heeft wel naams verandering plaats, doordat bij het stij gen der jaren het verkleinwoord of de lievelingsnaam vervalt. Rob wordt Robert, de kleine fcaby Ton, soms wel Tonneke, wil Anton heten nu hij de baard in de keel heeft. Puck en Pop vragen om hun werkelijke naam. Een naam is belangrijk QNS GEHELE LEVEN door verge- zelt de naam de persoon. Zij is als het ware schaduw van ons zijn en wordt zowel door de goede vriendin, als bij officiële gelegenheden, als hel afkondigen van een huwelijk genoemd. En hoe dikwijls weer na dien! Is het niet begrijpelijk dat het jonge meisje het vervelend vindt als zij na de eerste kennismaking met de man van haar hart hem moet zeggen dat zij Beeltje of nog erger Vetje (van Vesta. de go din van het uur) heet en de aangebe den minnaar dan van zijn kant moet onthullen dat zijn naam Poon is. En dat, terwijl er zoveel aardige namen zijn. Was het niet alpm een verrassing toen bij de geboorte van de eerste prinses bekend werd dat zij Beatrix, de gelukbrengende, zou heten? Ook de andere prinsessen hebben zinvolle na men. Irene, a.a vredesgodin uit de Griekse mythologie, heet daardoor „de vreedzame". En de twee jongsten? Margriet, afgeleid van Margaretha, betekent „Parel" en Marijke, dat van Maria komt, heeft als Bijbelse naam haar betekenis. De geboorte van een kind is één dei- belangrijkste gebeurtenissen in het le ven der mensen en de naamgeving is in zekere zin het sluitstuk van deze gebeurtenis. Over de vraag: „Hoe zul len wij ons kind noemen?" wordt dik v/ijls al maanden van tevoren gepraat en deze roept een innige glimlach op de gezichten van de aanstaande ouders omdat zij zich daarbij de kleine peu ter al voor ogen toveren. De traditie speelt bij de beslissing een grote rol. Wij noemen de dochter graag naar de grootmoeder of de moe der, de zoon als stamhouder erft meest al de naam van de grootvader of de vader. Deze traditionele naam gaat vaak hand in hand met één tweede naam van bijzondere betekenis en zo ontstaan er twee of drie voornamen. Waarom ouderwets? TAMMER is het dat vaak heel aardige benamingen als ouderwets worden betiteld en men zich vergrijpt aan modenamen, die na verloop van tijd weer even vlug verdwijnen. Verliest bij u de naam Dolly of Kitty net ook van het grappige Janneke of het hel dere Claartje? Waarom voor onze jon gens namen als Erik of Michel mooier te vinden dan bijvoorbeeld Gerrit, de moedige, of Karei, de vrije man, voor- a' als men weet dat Erik in Noorwegen minstens even algemeen is als Jan bij ons. Grappig is dat men zich in een naam deerlijk kan vergissen. Verwachtte u dat George.... landbouwer en Faber smid betekent? Zoekt u misschien naar een indruk wekkende naam. Hoe vindt u dan Ro- Extra toegevoegd: eiwit, kalk, phosfor, vitaminen A, B. en C. PRODUCT VAN DE NOORD-HOLLANDSE MARGARINEFABRIEKEN.ZAANDIJK derik, de roemrijke raadgever, of Hil- debrand, de beroemde held? j Nu rijst langzamerhand de vraag: „Mogen wij ons kind noemen zoals wij willen? Noemen wel, maar om uw keuze ingeschreven te krijgen, zijn er inderdaad enkele bepalingen. Deze be palingen zijn er in hoofdzaak op ge richt de kinderen te behoeden voor te dolle invallen van de ouders waarover zij later spijt zouden hebben. Ofschoon verandering van voornaam door mid del van een verzoek aan de Arrondis- sements Rechtbank kan plaats hebben, gelden voor de toestemming vooral de motieven, waarop de gevraagde naams verandering berust, als doorslaggevend. Een voornaam die verwarring zou kunnen wekken met een achternaam wordt niet aangenomen. Verder be staat er tegenwoordig een namenregis ter, waarop men in enkele gevallen een uitzondering maakt, mits u door oude documenten of familiepapieren kunt aantonen dat deze naam sinds lang inheems is. PETRA. Mej. mr A. E. Ribbius Peletier, lid van de Provinciale Staten van Noord- Holland, zal als Nederlands lid deelne men aan de conferentie van de com missie voor de rechtstoestand van de vrouw, welke op 16 Maart in het hoofd kwartier der Verenigde Naties te New i ork zal bijeenkomen. Deze commissie, waarin alleen vrouwen zitting hebbel uit 18 verschillende landen, is één dei technische commissies van de Econo mische en Sociale Raad der V.N. Op deze bijeenkomst zal o.a. de op stelling ter sprake komen van een co» ventie over de nationaliteit van de ge' huwde vrouw. Het onderzoek van eeo rapport, opgesteld door de secretaris generaal van de Ver. Naties betreffen de de positie van de vrouw in het hu welijksgoederenrecht en het familie- recht in de verschillende landen en de befaamde kwestie „gelijke betalinl voor gelijke arbeid". Tenslotte zal de commissie verder o.a. nog een rapport bespreken van de Unesco, de V.N.-organisatie voor on derwijs, wetenschap en cultuur, ovef de opleidingsmogelijkheden voor vrou wen alsmede een rapport, dat is opge steld door verscheidene vrouwenorga nisaties, betreffende veranderingen in de nationale wetgevingen ten gunste van de vrouw. MODERNE BIED- TECHNII TERENCE REESE, land's beroemdste heeft een boek gesel „Modern Bidding system". Uitg. Nichols, Londen, prijs f 8,35; 12 Als men zich intere meest geraffineerde vo bridgespel geboden en worden, zal men aan plezierige avonden k Na de bestudering ec wel tot de conclusie kc spelen ln déze vorm sic lingen is weggelegd. Reese aanbeveelt, vere tuaties een haast bovc grip voor de bedoeling ner en de gemiddelde peil nimmer kunnen b Wij geven hier eei Reese's bied- en spelar h,v,l a,b,3 h.6,2 4- a,h 3 7,2 v,b,9,5,3 v,10,8,7,2 N W C Z a,10, V 9,8,5 a b,9,5 Oost gever, niemand Het bieden verliep: Oost Zuid pas pas 1 H. 2 Sch. pas 5 R. pas pas Door da zilverpapier verpakking heeft het licht geen na de' llge Invloed op de Inhoud en blijven de vitaminebehouden. (Advertentie, Ing. Med.) Commentaar van Ree „Na West's psychoid! bod, kan deze slam ger worden, tenzij NZ eer hebben van de diverse mogelijk zijn na een in Ofschoon Zuid oorspro: zijn jump naar 2 SchO] voor één ronde, tem double ónder het rr Daarom is Noord's bo< pen een slampoging, dc Schoppen niet had Zuid, met twee azen e verdeling accepteert door 5 R. te bieden (I biedt direct 6 Schoppei Het spelen: De veilig contract te maken, is i in te troeven in de V West kwam met Harte juiste volgorde van a: Hartenaas, 2. Ruitenaac ZONDAG 15 IV HILVERSUM I, 402 r 12.00 AVRO, 17.00 VAR. 19.00 IKOR, 20.00—24.00 Nieuws en weerberichte! muziek. 8.30 Vacantietips f.58 Sportmededelingen. febaajpde wegen", causei merorkest. 9.45 „Geestel ••rie. 10.00 Amusementsrr •n zonder omslag. 11.' 11.30 Cabaret. 12.00 12.35 „Even afrekenen, Gram.muziek. 13.00 Niei lichten. 13.05 Mededel muziek. 13.10 Amusemei Boekbespreking. 14.20 Sti Filmpraatje. 15.05 Disco Opera- en operettemuzic ïevue. 17.00 Sémi-klassiel Voor de jeugd. 17.50 Spc Nieuws en sportuitslagen kerkdienst. 19.00 Voor «Gesprekken om de Bij •hisatie. 20.00 Nieuws. 2 *uri«k 20.40 Mededeling Vlaanderen en het Jonat hoorspel. 21.20 Gram.muz muziek. 22.35 Zuid-A fcpaanse muziek. 23.00 N portages of gram.muziek. inofoonmuziek. HILVERSUM II, 298 i.30 NCRV, 10.00 IKOR 12.15 KRO, 17.00 NCRV, I 8.00 Nieuws en wee Piano-recital. 8.25 Hoogn en Waterstanden. 9.45 Gr, ,.In de opendeur", causei Lutherse Kerkdienst. 12.0 tet. 12.15 Apologie. 12.3 12.40 Lichte, muziek. 12 13.00 Nieuws en Katholie Lunchconcert. 13.40 Boekl Gram.muziek. 14.00 Voor Radio Philharmonisch-Ork feest kerkelijke Hiërarchie Strijkkwartet. 16.10 Kath Overal. 16.15 Sport. 16.3 Geref. Kerkdienst. 18.3( Pl.m. 18.50 Idem. 19.15 Oi „Gelooft U dat?", causeri 20.00 Gram.muzielc. 20.25 zegt er 't zijne van. 20.31 en solisten. 20.55 „Alles Amusementsmuziek. 21.45 ezeltje", hoorspel. 22.3C 22.35 Actualiteiten. 22.45 Liturgische kalender. 23.0 —24-00 Residentie-Orkest MAANDAG 16 P HILVERSUM I, 402 m 10.00 VPRO, 10.20—24 00 Nieuws. 7.13 Gram.muzii 8.00 Nieuws en weerberic mofoonmuziek. 9.00 „Ond hoorspel. 9.20 Gram.muzie terstanden.) 10.00 „Voor causerie. 10.05 Morge Voordracht. 10.40 Voor c Sopraan en piano. 12.0' 12.15 Lichte muziek. 12.30 bouwmededelingen. 12.33 land. 12.38 Lichte muziel en commentaar. 13.20 Dt Voor de Middenstand. 14.0( 14.15 Strijkkwartet. 14.4; 14.55 „Zo zijn we niet g< spel. 16.15 Militaire kapel jeugd. 17.15 Gram.muzie spel. 17.50 Militair corr Nieuws. 18 15 Pianospel, tair overzicht. 18.45 Voor Regeringsuitzending: Ir J

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 6