Sancties tegen overtredingen van veil- en leverplicht De wereldreis van Jimmy Brown Hoge boeten geëist tegen Enkhuizer zaadhandels Zal Petten over 25 jaar prijken in het lommer der gisteren geplante bomen? Leverplichi bewaarkool tot 30°l0 Crescendo en Excelsior gaven een muzikaal geslaagde avond Strafmaatregelen Schoorl Wat de Raad te behandelen krijgt Beemster Propaganda-avond van het NVV Ursem Nieuwe voorzitter van afdeling Ursem CG Bergen Stationschef gaat naar Heiloo Egmond aan Zee Gentraal Genootschap deed goed werk Listige camouflage Kunstmatige duinen, nog uitgebreid, van het grootste belang Jeugd ingeschakeld bij boomplantdag Grootebroek Het pak vergif is terecht Graanbeurs Mtddenmeer DONDERDAG 19 MAART 1953 LGC nam drastischs bes'uiten HE algemene vergadering van de Langedijker Groenten Centrale, welke v Woensdag te Koedijk werd gehouden, stelde zich unaniem achter het be stuur om de veilplicht straffer toe te passen. Men achtte het niet meer verant woord, dat de statuten en het veilingreglement door sommige leden zonder meer gesaboteerd worden, door buiten kennis van de eigen veiling om, hun producten op andere veilingen te verkopen. Zeer ingrijpend en als een teken des tijds, was het aangenomen bestuursvoorstel om zo nodig de leden 30% leverplicht op te leggen, als op korte termijn een groot quantum kool door middel van een compensatie-transactie moet worden afgezet. In verband met de export naar Oost-Duitsland, deelde de voorzitter mede, dat het hier gaat om 420 wagons witte kool en 180 wagons rode kool. Spreker zcide, dat de afzet hiervan waarschijnlijk binnen acht dagen te voltooien zal zijn. Het is echter gewenst, dat er tijdig voldoende spoorwagons voor dit doel gereser veerd worden. Het bestuursvoorstel inzake de statutaire veilplicht, leverde heel wat slof tot discussie op. Het voorstel luidde: de leden, die gebruik villen maken van een bijveiling voor bij de LGC gangbare producten, een extra toeslag van 1'/.% op het gewone percentage te laten betalen en wel op al hun bij de LGC aangevoerde producten. Voorts, om aan de leden, die niet van tevoren te kennen hebben gegeven van een bijveiling gebruik te willen maken, en hiertoe toch overgaan, een percentageverhoging van 25 pet. op te leggen tot aan het einde van het seizoen. De vereniging „De Zuid" te Sint Pancras had een amendement inge diend om in eerste instantie geen 1 pet., maar 1 pet. te heffen. De voorzitter concludeerde echter dat de leden verantwoordelijk zijn voor het handhaven der statuten en het vei lingreglement en dat het niet opgaat deze bepalingen te saboteren. Het resultaat was, dat het bestuurs voorstel, geamendeerd werd. Het voorstel van „De Zuid", waarbij 1 pet. wordt genoemd inplaats van V.i pet., werd met 727 stemmen voor en 318 stemmen tegen aangenomen. Deze regeling zal gedurende één jaar van kracht zijn. Enkele aansluitende artikelen wer den eveneens aanvaard, o.a. dat het dagelijks bestuur het recht heeft om bij fraude een boete op te leggen tot een maximum van 25 pet. van de waarde van het aangevoerde, product- Bii andere overtredingen zal een ver hoogd veilpercentage geheven kunnen worden. Voorts kan een boete van hoogstens f 100 opgelegd worden bij het niet na leven der statuten. Tevens werd het bestuur gemach tigd om op een deel van de voorraad bewaarkool, tot een maximum van 80 pet- leveringsplicht aan de leden op te leggen. Dit i.v.m. plotselinge afzet mogelijkheden waarbij snelle verzen ding noodzakelijk is. De heer Stenneberg stelde de vraag of ook de handel als hij in staat is een grote transactie af te sluiten zou kun nen profiteren van deze leverplicht. De voorzitter meende, dat iedere zaak op zichzelf moest worden beke ken. De oud-veilingleider, de heer S. de Boer, merkte op. dat landen waar mede geen handelsverdrag is afgeslo ten. alleen via een compensatie-over eenkomst kool kunnen konen. Vandaar de machtiging aan het Centraal Bu reau om deze transactie af te sluiten. Spr. herinnerde aan de gele kool- transactie in Februari van 1948. Om het aanzienlijk nadelige saldo van de fustexploitatie op te vangen, werd besloten de huur van groentekis ten ts verhogen van 3 tot 5 cent per exemplaar en die voor koolkratten van 3 tot 8 cent. Pakhuizen worden gebouwd. Het voorstel om over te gaan tot de bouw van vier kleine pakhuizen op het terrein, waarvan de kosten f 20.000 zullen bedragen, werd met algemene stemmen aangenomen. Bouwland 75 jaar in erfpacht. Met het laatste bestuursvoorstel om de akker bouwland, eigendom van de L. G. C., gelegen bij de spoorlijn, voor de tijd van 75 jaar in erfpacht te ge ven aan de gebr. Kloosterboer te Sint Pancras, werd aangenomen met 695 stemmen voor, 347 stemmen tegen en 53 onthoudingen. De agenda van de raadsvergadering op 20 Maart bevat o.a. een voorstel van B. en W. tot aanvulling der Alg. Politiever ordening met een bepaling betreffende het ophalen en/of verkopen van z.g. af valstoffen. Dit moet een einde maken aan talrijke onbevoegden, die papier, me taal en lompen ophalen, terwijl zij niet zodanig erkend zijn en dus bona-fide handelaren duperen. Verder is er een Voorstel f 1500,ter beschikking te stel len ter verbetering van de burgemees terskamer en raadzaal; een voorstel van D. en W. tot vaststelling van een begro tingswijziging van het gem. gasbedrijf; v. m. de beschikbaarstelling van f2000,- voor verzwaring, resp. uitbreiding van de hoofdleiding in Huismansweg en Harger- zeeweg, waar men door de te dunne bui- zenn onvoldoende druk heeft en tot slot een voorstel om de f 5000,die reeds beschikbaar zijn gesteld voor de ramp gebieden, te bestemmen voor hulpver lening aan Tholen. WINKEL GEIVIODERNISEERD Op 29 Maart is het vijfentwintig jaar geleden dat onze plaatsgenoot, Alf. Leysen, in het huwelijksbootje stapte. Eveneens vijfentwintig jaar geleden vestigde hij hier zijn smederij en zijn winkel, waar aller hande huishoudelijke artikelen, speelgoed, fietsen eet. werden verkocht. Ter gelegenheid van dit dubbele ju bileum heeft hij de étalages geheel ge moderniseerd. BURGERLIJKE STAND Geboren: Reinder, z. van J. G. J. Meijerink en H. A. Veldhoen. Maria M. A., d. van Th. N. Kaandorp en A. Groen. Ondertrouwd; Pieter J. Kleiterp en Marie C. Middelburg. Pieter Jonges won, te Hilversum, en Margaretha Kooij Adrianus Benjamin, won. te Alkmaar, en Anna Kooij. Getrouwd Jan Bood, won. te A'- dam, en Jacoba A. Kooij. De vergadering ging in principe ac- coord met een suggestie van het be stuur om voor de te exporteren vroege aardappelen, die in quarantaine wor den opgeslagen, de verantwoordelijk- fir ^oor tuinders te laten dragen. Tenslotte werden nog enkele afde- lmesvoorstellen besproken. Men kon meegaan met het voorstel van „De West" te Koedijk om bij het bestuur van de stichting r>vnpfbedn;' Geestmerambacht aan te dringen, om een eenmansbedrijf van ca 3 H.A. te stichten. Dit om na te gaan of ook na een eventuele herverkaveling een kleine tuinder in staat zal zijn. met beperkte middelen ziin bedrijf voort te zetten. Hulp aan Rampgebieden. De verenigingen „De Toekomst" te Zuidscharwoude en „De Groentecul tuur", Broek op Lanvendijk, die ten slotte voorstelden om 25 net. van het ledenkapitaal ter beschikking te stel len voor het rampgebied, met speciale bestemming voor de getroffen tuin bouw aldaar, zagen dit gunstig ont vangen. Het bestuur kreeg machtiging een zodanig bedrag beschikbaar te stellen als door het Centraal Bureau nodig wordt geoordeeld tot leniging van de nood van de getroffen zusterveilingen. Als nagekomen idee was nog een voor stel van „De West" tot het verstrekken van oogstcredieten. een voorstel dat door de voorzitter bestreden werd, daar deze zaak z.i. bii de stichting van de Landbouw thuis hoorde. De heer Butter verdedigde het voor stel. op grond van de heersende nood. De vergadering ging accoord met het bestuursvoorstel om het veilpercentage te verhogen van 21 f, pet. tot 2.6 pet. Dit percentage werd voor nootaardap pelen verhoogd van 1 op l'i pet. Voor het „stiponderzoek" in de kool. dat met Juni eindigt, zal weer een be drag van f 700 a f 800 kunnen worden uitgetrokken. Financiën- De balans werd goedgekeurd. Het eindciifer was f 724.076.68. met een bruto batig saldo van f 30.147.42 voor de groenten en f 2.709.57 voor de bol- lenveiling. Deze saldi zullen bestemd worden voor diverse afschrijvingen. De begroting 1953 werd in ontvang sten en uitgaven vastgesteld op een bedrag van f 130.000. De voorzitter vond het juister als de tuinbouwverenigingen zich voor 40 pet. garant stellen. Hii wilde het voorstel in deze geest amenderen, waartoe al gemeen werd besloten. Burgemeester Schellinger van Koe dijk. die ook aanwezig was uitte zijn beste wensen voor de toekomst van de tuinbouw. LANGEDIJK. De Langedijker Bestuurdersbond heeft in zaal-Tivoli een filmavond gegeven, die di'maa. ook speciaal bedoeld was voor de vrou wen. Men heeft namelijk het plan in de Langedijk een afdeling van de N (IV Vrouwenbond op te richten. Mevrouw SimonisPeeters wees er op, dat naast de man, ook de vrouw een plaats in de bond moet hebben. De bond telt mo menteel reeds 12.000 leden. Het slot van de avond werd gevormd door de vertoning van de aangrijpende film: „Mensen die men schuwt". FJ de grote zaal van „Concordia" werd een concert gegeven ten bate van het Nationaal Rampenfonds. Hieraan verleenden medewerking het Gemengd Koor „Crescendo", dirigent Jac. Kort en het muziekkorps, de harmonie „Ex celsior", o.l.v. D. Visser. Gezien het gestelde doel, waarvoor men concerteerde, was het jammer, dat men maar voor een zeer klein auditorium moest musi ceren. Het positieve resultaat van deze concert-avond was, dat we weer eens een goede kijk kregen op de muzikale stand van zaken onder het amateuris me in het land van Noordscharwou. 57. Toen Piet Potlood zi]n wagen eindelijk uit de mensenmenigte had weten te krijgen, was de politieauto, waarin Jimmy Brown was meegeno men al lang uit het gezicht verdwe nen. „Waar dat ding gebleven mag zijn?" vroeg Piet Potlood zich zelf af. Hij reed een eindje op goed geluk door in de hoop iets van het politiebureau te zullen ontdekken. Dat lukte echter niet en tenslotte stopte hij om de weg aan 'een voorbijganger te vragen. Er liep een aardig negermeisje met een kolossale mand met kokosnoten op haar hoofd voorbij. Aan haar vroeg hij of zij ook wist waar het politiebureau was: Het meisje keek hem verschrikt aan en liep toen snel door. Piet Pot lood probeerde nog een paar maal iemand aan hét spreken te kragen, maar de mensen liepen door of zij brabbelden iets waar Piet niets van verstond of begreep. „De enige, die mij op weg kan helpen is een politie agent". dacht Piet Potlood tenslotte, maar voordat hij deze gevonden had. was er wei een kwartier voorbij ge gaan. Maar eindelijk had hij dan een politieman te pakken. Een zwarte po litieman was het. maar hij begreep de vreemdeling uitstekend en hij wist Piet Potlood precies ie vertellen, hoe hij moest rijden om het politiebureau te bereiken. De journalist reed er zo snel als hii kon naar toe en aangeko men, vertelde hij de wachtcomman dant. dat hii de hoofdcommissaris dringend wenste te spreken. Belangstelling het veel ie wensen over MEERDERE malen hebben we een gunstig résumé kunnen geven van bet bloeiende muziekleven in deze streek en ook nu weer kunnen we veel goeds vermeiden. De oorzaak waarom er in de Langendijk over het algemeen zc goed muziek wordt gemaakt moet wel te vinden zijn in een gezonde rivaliteit tussen de verenigingen, die de vocale en nstrumentale kunst be oefenen. De prikkel van de concurren tie werkt hier vruchtbaar en stimu lerend. Het gemengd koor „Crescendo" gaf zuivere en gave koorzang te genie ten in „Exsultate" van Scarlatti en .Audite Nova" van Lassus. In „Lo cus iste" van Bruckner hadden we gaarne wat meer contrastwerking ge hoord. De twee koren van Joh. Brahms „Heimat" en „Der Abend", waarbij de dirigent, staande aan het klavier, ook nog de piano-begeleiding moest spe len, werden tephnisch zeer verdienste lijk uitgevoerd, maar hier kwam men niet zó boven de materie uit, als in de andere gezongen werken. De sopraan Maartje Kliffen, die Schumann's liederen-cyclus „Frauen, Liebe und Leben" zou zingen, was door omstandigheden verhinderd. Me vrouw StroomerMuller werd bereid gevonden haar in het solistisch gedeel- Dit /aar zal één kind worden uitgezonden Het Centraal Genootschap, afdeling Ursem, hield haar ledenvergadering in café „De Graaf". Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat vorig jaar twee kinderen waren, uitgezonden, de uitzending van een derde kind kon wegens bijzondqre omstandigheden niet doorgaan. Dit jaar zal een Kina uitgezonden worden. Uit het fi nancieel verslag bleek, dat er nvet 1951 een batig saldo was van 80.37. In de vacatures, ontstaan do' het vertrek van mevr. Vet-Koelemey en de heei Van der Hoek (voorzitter) is voorzien door de benoeming van mevr. Lange- reisWormer en de heer K. Silver, welke laatste als voorzitter zal optre den. In principe is besloten dat de af deling Ursem voor haar rekening zaï nemen de uitzending van één kind in klasse A uit de door de watersnood ge troffen gebieden. Hierover zal men zich met het hoofdbestuur verstaan De algemene vergadering van het Cen traal Genootschap zal dit jaar gehou den worden op Zaterdag 16 Mei te Al melo. Tuinder veroordeeld tot 200 boete De tuinder P. K. te i^rsem, die zon der teeltvergunning zijn bedrijf had irtgeoefend en tegen wie veertien da gen geleden door het gerechtsoof te Amsterdam 300 boete was geèist. is gistermorgen veroordeeld tot 200 subs. 20 dagen. te van de avond te vervangen. De zan geres had het zich niet gemakkelijk gemaakt, door liederen van Schubert er. Brahms te kiezen, welke hoge eisen aan de voordracht stellen, een opgave, die voor een amateur-zangeres w>el wat te zWaar is. We hebben het ten zeerste gewaardeerd, dat zij er in slaagde een zuivere en correcte weer gave van het notenbeeld te geven. Het harmoniecorps „Excelsior", o.l.v. dirigent Visser, speelde enkele werken van Schubert en Rossini, waarover we bij een nog kort geleden gegeven con cert reeds een beschouwing hebben gegeven. Ook nu weer werd door dit corps bezielend muziek gemarttt en het was weer voornamenlijk de Ballet muziek uit „Wilhelm Tell" van Rossini, welke opviel door een brillante uit voering. In muzikaal opzicht een suc cesvolle avond, waarbij de aanwezige luisteraars hun waardering voor de executanten in veel applaus tot uit drukking brachten. Ms. De heer J. D. H. Klein, van 1 Februari 1949 af stationschef in Bergen, zal met ingang van 1 April naar Heiloo worden overgeplaatst. Hij wordt hier de opvolger \an de heer De Heeten, die dezer dagen voor de dienst is afgekeurd. Van de Heemwacht Bergen en het Tram comité heeft de heer Klein na de stop zetting van de tram een dankbetuiging ontvangen voor al hetgeen hij en het overige personeel hebben gedaan om de tramdrenst zo goed mogelijk te doen func- tionneren. Nieuwe bushalte aan de Komlaan Op verzoek van bewoners van de Kom laan, Kerkelaan, Rondelaan en Beuken laan Is een nieuwe bushalte gekomen op de route Bergen—Bergen aan Zee. Men zal voortaan kunnen in- en uitstappen op het rechte, brede gedeelte van de Kom laan tegenover de tennisbaan „Dennen heuvel". Kroniek der onachtzaamheid Gedurende het tijdvak van 12 tot en met 17 Maart werden aan het politie bureau te Bergen de navolgende voor werpen als gevonden aangegeven imitatie gouden schakelarmband, zwarte tas me gele ruit, groen padvinderspetje, portemonnaie met inhoud, bruin jongens petje en koperen gewicht van 100 gram. Inlichtingen te bekomen aan het groeps- bureau der rijkspolitie, Karei de Grote laan 17, telefoon 2444, elke werkdag tus sen 10 en 11 uur v.m. Het voorlopig bestuur van het Cen traal Genootschap had, onder voorzit terschap van pastoor De Rijk een al gemene ledenvergadering bijeengeroe pen in het Oud-Kath. Verenigingsge bouw, waarin medegedeeld werd. dat de vereniging in de eerste maanden van haar bestaan reeds dadelijk coed werk heeft verricht. Vier kinderen konden worden uitgezonden, waarvan de eerste reeds op 17 Juni 1952. Het aantal leden bedraagt thans 166. Uit het verslag van ple penningmeester bleek, dat er ontvangen was een bedrag van f 1142 "5. tegen een nif«m-p van 674,59. Bij de bestuursverkiezing werd het gehele voorlopige bestuur als definitief gekozen. Voor het Amsterdamse Gerechtshof Marshallgoederen werden weer geëxporteerd Voor het Amsterdams Gerechtshof heeft de procureur-generaal gisteren resp. f 10.000 en f 12.500 boete geëist tegen twee zaadhandels uit Enkhuizen, die in srrijd met het monopoliebesluit voedselvoorziening twee jaar geleden uit Ame rika geïmporteerde en met Marshall-dollars betaalde peulvruchten, tegen de uitdrukkelijke bij de Marshall-hulp gestelde bepalingen in, onbewerkt van Nederland naar het buitenland hebben geëxporteerd. Een der beide betrokken firma's (de N.V. S. en G.'s Koninklijke Zaadteelt en Zaadhandel uit Enkhuizen) had ge tracht deze ongeoorloofde export te camoufleren, zoals de directeur, de heer N. J, G. uit Enkhuizen, ter zit ting toegaf. De ingevoerde partij van ruim 6000 kg stamslabonen, waarvoor 2700 Marshalldollars waren betaald, werd zogenaamd verkocht aan een be- vric ide firma in Delft. Op haar beurt deed deze firma de partij van de hand aan iemand in Rotterdam en Rotter dam verkocht dan de bonen aan de N.V. S. en G. in Enkhuizen. Op die manier zou geen mens meer kunnen zien, dat het uit Amerika ingevoerde Marshall-goederen waren en zou de partij veilig naar het buitenland kun nen worden geëxporteerd. Er was ge werkt met gefingeerde beurtvaart- adressen en koopcontracten. De partij bónen zelf was steeds in Enkhuizen blijven liggen, tot ze naar het buiten land was geëxporteerd. Daarbij was een bruto-wmst gemaakt van ruim f 5000.De firma's in Delft en Rot terdam streken voor de medewerking enige provisie op. Het verweer van de directeur was. dat hij de bonen in Nederland nergens ko i afzetten en dat ze door een ad ministratief abuis met Marshall-dollars waren betaald in plaats van met de export-bonus dollars, waarover zijn firma beschikte. In eerste instantie had de Alkmaarse rechtbank deze firma een boete opge legd van f 2000.subs. 30 dagen. De officier had echter een veel hogere boete geëist en appelleerde bij het Hof. Gisteren zeide de procureur het met de officier eens te zijn. weshalve hij f 10.000.boete eiste, subs. 6 maanden, te ondergaan door de directeur. In een aparte zaak tegen de directeur per soonlijk, die verantwoordelijk werd ge- HET IS GISTEREN een grote dag geweest voor de jeugd van Petlen. Die jeugd zal het waarschijnlijk zelf niet hebben beseft, gelijk burgemeester Breebaart in zijn toespraak tot die jeugd in „Het Wapen van Petten" opmerkte. Wat weet die jeugd immers nog van het oude Petten af, waar boom noch struik wilden groeien, waar het een troosteloos oord was. Waar in het hele dorp slechts één struik te bekennen viel, een vlierstruik tussen de huizen. Nu heeft die jeugd in het nieuwe Petten bomen geplant. Bomen, die het dorp een geheel ander aanzien zullen geven, als ze het doen. heeft een welverdiende hulde ge bracht aan de ploeg van puinruimers, die in Petten zo snel heeft gewerkt. Anders had Petten deze royale huizen niet gekregen, zou de toekomst van dit nieuwe dorp, dat een badplaats van betekenis zal worden, er anders, somberder hebben uitgezien. Is het gisteren ook een grote dag geweest voor de heer Sipkes, de man die, met het wederopbouwteam, zo veel gedaan heeft voor het nieuwe dorp? Het wederopbouwteam dat in zijn geheel aanwezig was bij deze gebeur tenis. Daar waren juffrouw Van der Ban, wier naam, zoals de heer Bree baart later in een gemoedelijk praatje ro de haard in „Het Wapen van Petten" zei, onverbrekelijk aan de we deropbouw van Petten verbonden is. Daar waren verder de heren De Vassy, Klop, Spijker, Jansma, de beide wet houders van Zijpe, de heren Vriesman en Geensen voor de V.V.V., kortom, een select gezelschap, dat de wederopbouw van Petten niet alleen heeft meege maakt maar ook beleefd, zoals dat in dat gemoedelijke gesprek zo sterk tot uiting kwam. Dat aan de wederop bouw van Petten vreugde heeft be leefd in een tijd, dat er niet zo heel veel vreugde was. En ook nu nog moet jufrouw Van der Ban een moment van vreugde hebben meegemaakt, toen zij de eerste boom aan het Plein 1945 plantte en verder toekeek, hoe de jeugd het werk voltooide op het Plein en in de Jac. C. Beliisstraat en de Hondsbossestraat. Ze heeft de wonin gen met gepaste trots bekeken en ze Geslaagde proct We stelden net de vraag of het ook een grote dag voor de heer Sipkes is geweest. De man van de kunstmatige duinen, die Petten moeten beschutten voor de wind. Die moeten maken, dat het klimaat van Petten verandert. We hebben hem de vraag gesteld, of hij vertrouwen had in de beplanting van Petten, terwijl de beplanting in Cal- .lantsoog in feite misluk* is. We hadden daarmee een punt aange raakt, dat de heer Sipkes na aan het hart ligt. Callantsoog had bijna geen redelijke kans, volgens hem. In de eerste plaats, omdat het nog ongun stiger ligt, dichter bij zoe en nog zui verder zandgrond is. Maar bovendien heeft Staatsbosbeheer, met alle respect overigens voor de capaciteiten van deze instelling niet voldoende geëxpe rimenteerd. Men heeft in Callantsoog' één soort geplant, die het niet deed. We he' ben hier geprobeerd en nog eens geprobeerd met vele soorten We hebben op een bepaalde plaats 8 soor ten aangeplant. Zeven zijn bezweken. De achtste toonde zich houdbaar. Dat is de Zweedse meelbes, waarvan 70 kinderen ieder er één hebben geplant, onder leiding van deskundigen. Geloof maar dat ze de aansporing van de heer Geensen, om er voor te zorgen, in acht zullen nemen. Wij gaan profiteren van de kunst matige duinen, aldus de heer Sipkes. Ir Sepcrs moge dan beweren, dat het niets waard is, de praet(jk leert het anders. Komt u dit voorjaar maar eens en bekijkt hoe de aanplant het doet. Een vijf en twintig verschillende soorten. Uitbreiding We gaan die heuvelrug nog weer uitbreiden. Een van de laatste beslis singen van minister In 't Veld en een gelukkige beslissing. Want er is nu een redelijke kans, dat Petten in het groen komt te lig gen, wat voor een badplaats van de grootste betekenis is. Het is een moeilijke onderneming geweest, zo kunnen we de mening van de heer Sipkes opvatten, die alleen tot stand kon komen, door het teamwork van de mensen van wederopbouw. Glundere gezichten Zo zagen we gisteren in Petten over al glundere gezichten, (fan de gemeen tebestuurders van de mt.isen van We. deropbouw, van ue bestuurders van de V.V.V., van het onderwijzend perso neel, van de kinderen, die natuurlijk gctracleerd werden, van de bewoners van het Plein en de twee stralen, die niet weten, wat er staat te gebeuren. Bomen in Petten! De vlaggen wapperden voor „Het V/apen van P-t.en". Van de openbare lagere school, van het V.V.V.-gebouw en zo waar van enkele particuliere huizen. Mogen die vlaggen het symbool zijn van de overwinning van de kunstmati ge duinrug, die mede moet helpen, het klimaat van Petten te veraangenamen. steld „voor het camouflage-geknoei", eiste hij bovendien f 1000.boete, subs. 3 maanden. In eerste instantie was in deze zaak bij de Alkmaarse rechtbank vrijspraak gevolgd. De andere zaak (de N.V. Gebr. S. Zaadteelt en Zaadhandel te Enkhui zen) had ruim 10.000 kg groentenzaden ingevoerd voor ongeveer 4500 Marshall -dollars en deze zaden na aankomst (zonder camouflage-methoden) naar het buitenland geëxporteerd. De bruto winst was f 10.000.—, Een half uur nadat gistermiddag via de radio het bericht van de postcom- mandant der Rijkspolitie te Groote broek was doorgegeven over het ver lies van een pakket vergif op de Rijks weg EnkhuizenHoorn, werd het te rugbezorgd bij de politiepost te Schel linkhout. MARKTBERICHTEN ALKMAAR, 18 Maart. Witlof 26—49: rode kool 712; savoyekool 6,5011; groene kool 1625.50; spruitkool 1546, extra 58; boerenkool 2034; spinazie 66 71; sla 2325; andijvie 7881; rabarber 56; bieten 48; winterpeen 610; was- peen 12—24; uien 5—54; prei 46—50; scepgroenten 6,5011; knolsoep 28; ap pels: Goudreinetten 6—26; peren: Winter- jan 12—13. LANGEDIJKER GDOENTENCENTRALE, 19 Maart. 70.000 rode kool: I 7—12 en II 7—8,10; 75.000 kg gele kool: I 6,50— 17,40 en II 6,5010,60; 6000 kg groene kool 32,70; 200.000 kg Deense witte kool 0—12,60; 2500 kg uien 57,80—59,80, grove 52.50 en drielingen 45,20—46; 4000 kg peen: B 12,70—13,60 en C 8,60—9,10; 1000 kg witlof; I 46—49 en II 36—41. WARMENHUIZEN, 19 Maart. 138bÓO kg rode kool 7—10,30; 19.100 kg gele kool 6.5015,80; 110.000 kg Deense witte kool 6—8,60; 150 kg uien: grove 45. NOORDSCHARWOUDE, 19 Maart. 4J00 kg peen: B 14—14.20, C 7,60—8,60 en D 4,—; 2300 kg bieten: A 7,50—8.30 en B 6,70; 2700 kg uien 57,30, grove 53 en drielingen 55; 200.000 kg rode kool 7— 12.20; 50.000 kg gele kool 6,50—17,80; 400.000 kg Deense witte kool 6—12,20: 900 kg groene kool 12—26; 400 kg wit lof: I 43, II 30 en afw. 1925; 90 kg spruiten 29. ZWAAG, 18 Maart 1953. Aardap pelen 6.70—10.70, spinazie 52—70, uien 46—50, bieten 1.50—7.80, prei 31—51, gele bewaarkool 6.60—10.20, groene kool 13—32, rode kool 4.20—9.80, spruit kool 2463, witlof 1945, breekpeen 3.206.50, waspeen 14, andijvie 7780, knolseiderie B 7—16, gare biet 11—12, Goudreinette 7—43, Jonathan 8—66, Present van Engeland 7—47, Confé. rence 620, Doyenne du Cornice 622", Gieser Wildeman 720, Winterjan 5—15. WOGNUM, 18 Maart 1953. 18.000 kg Witlof A 39—46, B 36—44, C 28—38, stek 1632, 13.000 kg knolbieten A 7.40 —7.70, B 6.40—7.10, C 4, 10.000 kg breekpeen B 12.40—13.50, C 8.10—9, D 5.20, spruitkool 22—45, rode kool 7.20 12.70, gele kool 7.10—10, rode uien 13 —31, Bevelanders 13, Alpha 10—12, bos- seiderie 47, Winterjan 8, Gieser Wil. deman 916, Bramiy Seedling 4—9. OBDAM, 18 Maart 1953. 2.000 kg uien 57.10, grove 53.10. drielingen 39, 35.000 k„ peen B 14.20—15.50, C 8.30— 9.60, D 4. 35.000 kg bieten A 7.60—8.50, B 7.70—8 40, C 4, modjo 1.10—4.20, 1500 kg rode kool 7. 2500 kg gele kooi 8.40 1260. 400 kg Bevelanders 12, 6300 kg witlol I 43—46, II 39—40, III 33—36. Op 18 Maart j.l. golden de volgende noteringen: Granen, zaden en peulvruchten: tar we 2626.35, wintergerst 2829.25, zo- mergerst 30—32.35, haver 23.75—26.50, rogge 26—27.75, groene erwten 465i, karwijzaad 4957,50, blauwmaanzaad 105—115. Hooi, stro en ruwvoeders: wit hooi 'geperst) 120130, rode kiaverhool 'geperst) 110120, Lucernehooi (ge perst) 120130, voederbieten met hoog gehalte 19—20. ingekuild bietenblad 18 —20, voeraardappelen 34.25.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 5