Tsjoe En Lai komt met nieuw plan voor krijgsgevangenenkwestie In komende vijfjaar investering van negen milliard noodzakelijk Montgomery pleit voor een herziening van de Navo millioenen arbeiders in de Italiaanse steden staakten Harde wind bracht opnieuw spanning in rampgebied Tegemoeikoming aan voorstel der Ver. Naties Vastgeraakt in een moeras" Water over nooddijk bij Stavenisse Fiscale faciliteiten om het bedrijfsleven te stimuleren De Britse ambassadeur in Moskou naar Londen ontboden Dinsdag 31 Maart 1953 VERENIGDE NOORDHOLLANDSE DAGBLADEN 150e Jaargang No. 76 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN IJselmeervissers 5 Alkmaar Op'ossing za! eind van de oorlog zijn Het Radioprogramma Vandaag overleg in Panmoendjon Geen kleinering van het reeds bereikte Protest tegen kieswethervorming en pantserwagens ,eM WEERBERICHT Men bleet de toestand meester Vierde nota inzake de industrialisatie De werkgelegenheid werd belangrijk vergroot Koorddanser over de Rijn Adenauerook naar Engeland PAKISTAN ZOND GROTE ZENDING THEE In NRF f 87,9 millioen Voor onderhoud met Eden Minder Amerikaanse hulp aan buitenland Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: H. M. KOEMANS Redactie: Achterdam 18, Tel. 5541 ADVERTENTIES en ABONNEMENTEN: Voordam 11. Tel. 3320 l Postgiro 187294 ALKMAABSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties 16 ct per mm Vraag en Aanbod (alleen 2e hands goederen) tot 15 woorden f 1.-, elk woord meer 5 cent. Uitsluitend contant Abonnementsprijs bij voor uitbetaling 2.02 per mnd f 6.05 per kwartaal plus incassokosten Weekabonnementen t u.49 bakker neer, terwijl hij hem toe- >t: „Vooruit, maak die muizenval los je bent nog niet gelukkig!" „Ik denk i niet aan," riep de bakker en viel I er in een nieuwe lachstuip. „Gauw beetje." gromde Billie. „Of maakte zijn zin niet af, want in d« rte hoorde hij een bekende stem: iet zoveel praatjes, Billie, je bent ze gevangene en als ik jou was, zou mii daarbij maar neerleggen. Billis jaide zich om en zag drie gestaltes rigend op hem afkomen. De middel. van de drie hield een grote klos zijn handen, waarop hij zo vlug mo- lijk zijn vliegertouw wikkelde. Ten slotte betoogde mr F. Verberk, Iviseur van de COVIJ (Combinatis in IJselmeervissers), dat de vissers, al ibben zij juridisch geen recht op een tegraie schadeloosstelling, toch een oreel recht kunnen doen gelden op n redelijke vergoeding. Spreker be- eitte een systeem, waarbij de oudsten] i de jongsten het eerst uit het pro- ïctieproces worden verwijderd. Ds ijaarden moet dan een behoorlijks HET CHINEES-COMMUNISTISCHE persbureau „Nieuw China" heeft gisteren een door de Chinese premier en minister van Buitenlandse Zaken, Tsjoe En Lai, namens de Chinese en Noordkoreaanse Volksrepublieken alge- legde verklaring bekend gemaakt ten aanzien van de zo delicate kwestie der Koreaanse krijgsgevangenen, die tot nu toe het komen tot een wapenstilstand ii»' Korea in de weg heeft gestaan. Tsjoe En Lai stelde v or, dat alle krijgs- gevangenen, die naar hun eigen land terug willen, teruggezonden zullen worden en dat de anderen, die dus geen repatriëring wensen, aan een neutraal land zullen worden overgedragen, waar zij dan in de gelegenheid zullen worden gesteld verklaringen van beide oorlogvoerende partijen aan te horen, teneinde dan alsnog een beslissing ten aanzien van hun toekomst te kunnen nemen. Hierdoor, aldus de Chinese premier, zou het vraagstuk van de repatriëring op de [juiste en op een rechtvaardige wijze kunnen worden geregeld. Dit zal dan kunnen leiden tot een einde van de bloedige Koreaanse oprlog en een vreed zame regeling van het Koreaanse geschil. De premier voegde hieraan toe, dat hij overigens niet kan geloven, dat er onder de VN gevangen genomen Noord- Kofeanen en Chinezen mensen zijn, die niet naar hun land wensen te worden teruggezonden. Indien, zo verklaarde Tsjoe En Lai, de Ver. Naties oprecht naar het tot stand komen van vrede streven, zal dit voorstel worden aanvaard. Het feit, dat de Chinese premier juist uit Moskou is teruggekeerd, wordt in kringen der Ver. Naties gezien als een aanwijzing, dat Tsjoe En Lai zijn voorstel heeft gedaan met volledige instemming van de nieuwe heersers in het Kremlin. LIET Amerikaanse ministerie van Bui- ïenlandse Zaken heeft de Chinese commun iten verzocht te Panmoendjon, hef centrum der wapenstilstandsonder- iorrieirins'voor de oude dag wordenf handelingen in Korea, dat reeds maan- boden en de jongeren de mogelijk, denlang op „non-actief" is, alle „concrete >id zich op een andore werkkrinjl vcKtellen". die zij denken te hebben jor te bereiden. Zo kan de midden- yoorlregeling van de krügsgevangenen- •oep - meest gehuwden - het langst! kwestie, in te dienen. Het ministerie .houden blijven 201 elke aanwijzing, dat de commums- ihouüen Olijven. tai t belana hebben by 0piossing van ;de gehele krijgsgevangenenkwestie op humanitaire basis, toe te juichen. f) -,i„. l Volgens autoriteiten ligt het plan van jL/LLLü/tS'L HsCLCL'l Tsjoe En Lai op het eerste gezicht dich ter bij de jongste geallieerde voorstel- HET „QUARTETTO ITAL1ANO", len dan welk ander communistisch dat het uit vier delen bestaande V0T0Stel ookiv j j t. n Kwartet in G klune terts, Opus Leden der geallieerde onderhande JO van Claude Debussy zal uit- hngsdelegatie zon gisteren bijeengeko voeren (Dinsdag, 19.35-20.00, Hil- ™en ten einde de thans ontstane positie versum 1); Het altijd zeer interessante „Uur der zangkunst", waarin Leo Riemens ditmaal zal spreken over „De alt", aan de hand van bij zondere platen uit zijn verzame ling Dinsdag, 21.40—22.20, Hilver sum 1). DINSDAG 31 MAART HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 AVRO, ,50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7™ lieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.50 Dag- pening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek] 45 Idem. 900 Morgenwijding. 9.15 Gees- :lijke liederen. 9.25 Voor de huisvrou», ,30 Waterstanden. 9.35 Gram.muziek. 5.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor dij ieken. 11.30 Sopraan en piano. 12.00 Mu- ïtte-Orkest. 12.30 Land- en Tuinbouw- lededelingen. 12.33 Voor het platteland 2.40 Orgelspel. 13.00 Nieuws. 13.15 M'- edelingen of gram.muziek. 13.20 Licht' ïuziek. 13.50 Gram.muziek. 14.00 ,.Z'I ens, Amerika....". 14.30 Gram.muziek] а.40 Schoolradio. 15.00 Gram.muziek 5.15 Voor de vrouw. 15.45 Gram.muziek] б.30 Voor de jeugd. 17.30 Gram.muziek)™.^— 7.45 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18„1S teBèspreken en te beslissen wat 'ianospel 18.30 R.V.U.: Prof. R. W. Broek onverwijld moet worden gedaan. Gene- nan: „Levensmoeheid". 19.00 Paris voU 'raai Mark Clark in Tokio wilde nog arle 19.05 Kamerkoor. 19.30 Reports*' „geen direct commentaar geven, f gram.muziek. 19.35 Strijkkwartet. 20.# In'zijn omgeving op het hoofdkwar- heuws. 20.05 Gevarieerde muziek. 21.® i^j|H lededelingen. 21.10 „Moet je horen". 21-- muziek. 21.40 Disco-causerr 2.20 Dansmuz ek. 22.45 Buitenlands ov« icht. 23.00 Nieuws. 23.15 New York ing. 23.20—24.00 Gramofoonmuziek. tier wordt echter vernomen, dat de ge neraal van mening is, dat. indien de jongste voorstellen van Tsjoe En Lai „welgemeend" zijn, het einde van de Koreaanse oorlog zeer waarschijnlijk moet worden geacht. Intussen zijn reeds uit vele hoofdste den ter wereld commentaren op dit nieuws uit China binnengekomen. En kele der belangrijkste doen wij hier volgen. NEW YORK. Afgevaardigden van verschillende landen bij de Ver. Naties noemden het voorstel „uiterst bemoe digend". Men hoopt thans allerwege dat een impasse in Korea zal worden doorbroken. Men vraagt zich af naar welke neutrale staat de gevangenen zullen moeten worden gezonden, die niet direct naar het land van her komst willen terugkeren. Men hoort in dit verband Zweden noemen. LONDEN. Een woordvoerder van het Britse ministerie van Buitenlandsche Zaken noemde het voorstel van Tsjoe En Lai „op het eerste gezicht een be moedigende ontwikkeling. Wij hopen dat het een opbouwend voorstel zal blijken te zijn." In diplomatieke kringen te Londen verklaart men, dat het Chi nese voorstel twee beginselen bevat, die ook waren vervat in de meeste door de Ver. Naties aanvaarde aanbevelin gen voor een regeling van het Kore aanse geschil: Eén: Alle krijgsgevange nen, die dit willen onverwijld terug Verbindingsofficieren van de Ver. Naties en de communisten zullen van daag te Panmoendjon bijeenkomen. VELDMAARSCHALK MONTGOMERY, plaatsvervangend geallieerd opperbe velhebber in Europa, beeft gisteren in een rede -voor de Nationale Pcrscïiib te Washington gepleit voor een algehele opfrissing van de N.A.V.O., de Noord- atlantische Verdragsorganisatie. Deze was volgens hem bedolven onder „node loos papierwerk" en vastgeraakt in een moeras van commissies, conferenties en besprekingen. TJOE EN LAI v.u welgemeend?. nu DE veldmaarschalk ontvouwde een uit zes punten bestaand program voor de verdediging van het Westen tegen het „positieve en agressieve" beleid van de Sovjet-Unie. Zijn program houdt in: (1) Een enkele organisatie met een „practisch en overeengekomen po litiek beleid en militaire strategie" om in de gehele wereld het initia tief te nemen bij de verdediging van de niet-communistische we reld. De N. A. V. O. kon de gehele last volgens hem niet dragen en zij diende slechts een van de re gionale organisaties te zijn. die te zamen de groep ter bepaling van de algehele strategie vormen. (2) Politieke eenheid en overeenstem ming over alle kwesties en de op lossing daarvan. (3) Een overeengekomen plan voor het voeren van de koude oorlog en een toekomstige „hete oorlog", in dien deze zou uitbreken, gebaseerd op politieke, militaire en econo mische factoren. (4) De nauwst mogelijke verbinding tussen politieke, militaire en eco nomische belangen in de nationale gemeenschappen. (5) Grote verbetering van de huidige N. A. V. O., met „minder papier- i.muzk" Politie gebruikte tanks HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 CRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muzi»] .45 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gramofoo"'; 7.45 Morgengebed en Liturgisc1 8.00 Nieuws en weerbericht® 15 Gram.muziek. 8.50 Idem. 9.00 v° huisvrouw. 9.35 Gram.muziek. 11 1 de kinderen. 10.15 Gram- 1.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolrad1. 2.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. i1" j Land- en Tuinbouwmededeling^ 2.55 Zonnewijzer. 1300 Nieuws en-!ro< holiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. Een sterke politiemacht JeeDs naniV "«■"•wm, die van Amusementsmuziek. 14.00 Radio Phitt^ nfjJkte, heeft gisWnTn 'itaïië een po- Orkest en soliste. 14.45 Gra' 8 ng van de communisten om tot de- nuziek. 15 00 Schoolradio. 15.30 „Benmonstrat",s tegen de regering op te zet- IrnJn d'1 5» ,rad °P 'riién elke groep, die een demonstratie on touw zetten. Milliocnen arbeiders heb- estig?". 16.00 Voor de zieken. 18-33 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Fe aties voor de jeugd. 17.45 Regerings lending: Prof. Dr. G. Stuiveling! schrijvers over Indonesië". koor en soliste. Sportpraatje. 18.30 Voor de jeugd. 19.00 Nieuws. 19.10 Grarno 19.15 „Uit het Boek der BoeK 9.30 Gram.muziek. (20 05—20.10 ve man zegt er 't zijne van.) -i lijdensmeditatie. 21.30 Kamerfv0fld- Clavecimbel-recital. 22.45 A ;ebed en Liturgische kalender. 23.15—24.00 Gramofoonmuz 21.45: 1. film-doe1"11 Televisie. 20.15- in de Elzas' aire; 2. Kerkdienst. Verwachting tot Woensdagavond. WissriondeLhNDu BEVV°LK1NG. liik pniroi. uklng met P'aatse- iijk enkele buien. Overwegend West wl'nd tUssen Wcst en Zuld" West. Wemig verandering in tem- WderN19Dl3GmZ°n op 616- zon onaer la l3j maan op ben gehoor gegeven aan de communis tische oproep tot een staking van 16 uur als protest tegen de kicshervorming. Van ernstige incidenten wordt geen melding gemaakt, maar bij vele grote industrieën in het Noorden van het land legden nagenoeg alle arbeiders het werk neer. In kleine en middelgrote bedrijven was het percentage stakers bijna nergens hoog. Winkels, kantoren scholen, banken, restaurants en bijna alle overheidsdiensten werkten nor maal. In Rome, Milaan en andere grote steden functionneerden de openbare vervoersdiensten voor een derde deel. Later werd gemeld, dat meer dan duizend mensen zijn aangehouden in diverse steden na botsingen met de politie. In Turijn werden twee linkse Senatoren gewond bij een handgemeen met de politie. Gisteren is een contract gesloten tus sen de Sovjet-Unie en de Redersver eniging van de Ned. Haringvisserij voor de levering van 20.000 vaten ijle ha ring. Door deze order is de vangst van het seizoen 1952 vrijwel geheel uitver kocht. werk. minder praten, meer en snellere besluiten en meer practi- sche handelingen". (6) Een samenbrengen van hulpbron nen en geallieerde solidariteit. De N. A. V. O. had veel bereikt en men diende dit op geen enkele wijze te kleineren, zo zei Montgomery. De om standigheden waren echter sedert de oprichting van de organisatie gewijzigd en de N. A. V. O. diende daaraan te wonden aangepast. naar hun eigen land. Twee: Zij, die niet teruggezonden willen worden, brengen naar neutraal gebied teneinde na te gaan of hun beslissing al dan niet vrijwillig werd genomen. INDIA. Krisjna Menon, opsteller van het Indische plan voor uitwisseling der krijgsgevangenen, dat destijds door de communisten in de V.N. werd verwor pen, zei, dat het voorstel vooruitzichten opent voor een betere toekomst voor de wereld. Op vele plaatseii in het noodgebied is het herstelwerk reeds op verheu gende wijze gevorderd. Bovenstaan de opname dateert van 1 Februari, vluchtende mensen in het dorp Zuidland op Putten. Onderste beeld genomen op hetzelfde punt, twee maanden later. OP VERSCHILLENDE plaatsen inde Zuidhollandse en Zeeuwse gebieden sloeg gisteren ten gevolge van de harde wind het opgestuwde water over de provisorisch herstelde dijken. Gistermiddag was de toestand bij Sta venisse zeer kritiek. Het water spoelde reeds over de dunne rij zandzakken, die op het ogenblik de besthermende dijk vormt. Het gevaar voor door braak kon juist gekeerd worden. Ook gedurende de afgelopen nacht zou de situatie nog gevaar kunnen inhouden, doch hoopte men het geheel meester te blijven. Ook elders werkt men met IN DE VIERDE NOTA BETREFFENDE DE INDUSTRIALISATIE van Nederland, welke de minister van Economische Zaken thans aan de Tweede Kamer heeft aangeboden, wordt met voldoening geconstateerd, dat in de afgelopen vier en een half jaar de industrialisatie van ons land belangrijke vorderingen heeft gemaakt en dat in deze periode ruim vijf en een half milliard gulden (in prijzen van 1948) door de Nederlandse industrie werd geïnvesteerd in gebouwen, machines en dergelijke kapitaalgoederen. Op basis van de thans geldende aanzienlijk hogere prijzen van deze productiemiddelen is de waarde van deze investeringen op ruim zeven milliard te stellen. Icelijk geacht in de komende vijf jaar in doorsnede het investeringstempo van 1951, dat een zekere neiging tot ver flauwing toont, te handhaven. Een te rugval der investeringen zou namelijk ernstige gevolgen voor de werkgele genheid hebben. De minister meent der halve, dat aan het particulier initiatief op industrieel gebied nieuwe stimulan sen moeten worden gegeven. In de nota wordt voorts meegedeeld, dat op initiatief van de ambtsvoorgan ger van de minister thans een wets ontwerp is opgesteld, dat nog in de loop van dit zittingsjaar de Staten-Ge- neraal zal kunnen bereiken, en dat be oogt de stichting van een garantie fonds ter grootte van honderd millioen gulden, welk bedrag uit de gelden van de zogenaamde tegenwaarderekening zal worden verkregen. Dit garantie fonds zal bestaande of nieuw op te richten financieringsmaatschappijen in de gelegenheid stellen risicomijdende middelen op de kapitaalmarkt op te ne men en deze middelen risicodragend in industriële ondernemingen uit te zet ten. Belangrijk voor het ondervangen van financieringsmoeilijkheden bij de klei ne en middelgrote industrie is jok een credietverlening door de Nederlandse Middenstandsbank onder garantie van DIT aanzienlijk investeringsvolume heeft het mogelijk gemaakt, dat de werkgelegenheid in de industrie be langrijk werd vergroot. Van medio 1948 tot einde 1952 steeg het aantal te werkgestelde personen met ongeveer 135.000, d.w.z. met negen procent. Hel volume van de industriële uitvoer steeg in 1952 met circa 28% boven het in 1948 bereikte peil. Naar schatting zal in de komende vüf jaar een investering in industriële gebouwen en apparatuur in de <jrde van grootte van rond negen milliard gulden nodig zijn. Voor ongeveer 75000 personen zullen in deze vijf jaar nieu we investeringen in de industrie moe ten plaats vinden. Voor de thans aangebroken periode zullen verdergaande maatregelen nood zakelijk zijn, teneinde de bereidheid bij het bedrijfsleven tot het uitvoeren van nieuwe projecten op een voldoende peil te houden. Een belangrijk middel zullen hierbij naar het oordeel van de minister verschillende faciliteiten van fiscale aard moeten vormen. Het wordt door de regering noodza- de Staat. In de begroting van het de partement van Economische Zaken voor 1953 is rekening gehouden met de ver hoging van de grens voor de zoge naamde industriële credieten tot een bedrag van f 1CC.000. Het ligt bovendien in do bedoeling van de minister om te bevorderen, dat binnenkort een wetsvoorstel aan de Staten-Generaal zal worden aangebo den, waarin een aanmerkelijk groter bedrag wordt aangevraagd voor de fi nanciering van industriële ontwikke lingsobjecten. Thans staat hiervoor een millioen op de begroting. De Franse koorddanser Elleano is Zondag in de omgeving van Straats burg over een koord de Rijn overge stoken. Hij legde de 300 meter in 25 minuten af. Daarna keerde hij in de zelfde tijd naar de Franse oever terug. man en macht om de gedichte gaten tegen het water te beschermen. I-JET beruchte stroomgat bij Herkin- gen, dat kort geleden werd gedicht, heeft het ook gehouden. Men is nu be zig het zand op hogere dijkgedeelten met bulldozers naar de gevaarlijk® plaats te schuiven. Afgelopen nacht werd hier met hulpploegen doorge werkt. Op diverse punten hebben diik- wachten hun posten betrokken. Da ingenieurs van de Waterstaat zijn vol vertrouwen, dat het zwoegen succes zal afwerpen. In de Battenoordse polder is geen water gevloeid. We] sloeg het water af een toe over de dijk heen. Ook bij Ouddorp en Stellendam was de toe stand in de nacht van Zondag en Maan dag kritiek. Met een halve meter water hoger dan normaal en springtij begrijpt ge, dat de afgelopen nacht in het gehela rampgebied weer vol spanning was. Het herstelwerk vindt overigens overal voor zover dat reeds mogelijk is, met meer of minder succes, voort gang. De Dijkwaterpolder bij Zierik- zee, 60 ha, is leeggelopen. De droga corridor op Schouwen en Duiveland, zal door nieuwe bemalingen binnen kort 1110 ha groter worden. Bij het enorme gat in de Schelphoelc op Schou wen zijn nog geen feitelijke werkzaam heden verricht. Het gat heeft thans een waterdoorlatingsvermogen, dat ge lijk staat aan dat van de mond van de Nieuwe Waterweg. Door de waterbe weging wordt de binnenzijde van het dijkvak ter plaatse ernstig aangetast. Men treft thans maatregelen om dit dijkdeel in elk geval te kunnen behou den. De verbinding met Zeeland via Noord-Brabant is weer in zoverre her steld, dat _het weggedeelte Korteven— Krebbendijke voor het verkeer is opengesteld. Wanneer men het getroffen gebied nogmaals uit de lucht kan bekijken", aldus schrijft onze speciale correspon dent, „is het gewoon fabelachtig wat men ziet. Hier ziet men nog de natte plekken in de landerijen ten teken, dat het land nog maar juist weer droogge vallen is, elders ziet men op de akkers de gipshopen liggen, die op versprei ding wachten om de bodem wCer te ontzilten en weer iets verder ziet men de boeren alweer druk bezig hun land in te zaaien. Het is hartverwar mend. Laat men mij nooit meer wat kwaads over de Nederlanders vertel len. Het zijn en blijven mensen, dia van aanpakken weten. Zeer opmerke- l«k". Bondskanselier Adenauer van West- Duitsland heeft een drukke tijd voor de boeg. Zoals bekend wordt hij op 6 April te New York verwacht voor zijn bezoek aan de Ver. Staten, waar hij o.a. besprekingen zal voeren met pre sident Eisenhower en minister van Bui tenlandse Zaken Foster Dulles. Op 18 April is Adenauer gast van de Canade se regering te Ottawa. Naar thans bekend wordt zal Ade nauer voorts in Mei een bezoek brengen aan Engeland. Op 14 Mei zal hij een rede houden voor het Internationaal Persinstituut te Londen. Verwacht wordt, dat hij ook Eden zal ontmoeten. De duur van het bezoek is nog niet be kend. Voor het Nationaal Rampenfonds Is reeds een bedrag van f 87.9 millioen bijeengebracht. Sinds Zaterdag weer een stijging van f 500.000,Om admi- nistratief-technische redenen is hierbij nog niet inbegrepen de opbrengst van de actie „Beurzen open, dijken dicht". Per schip arriveerde gisteren als ge schenk van de regering van Pakistan een zending van 23.000 k.g. thee ten behoeve van de slachtoffers van het noodgebied. De zending werd namens het ministerie van Buitenlandse Zaken in grote dank aanvaard. Enkele leden van het Nationale Theater te Mannheim gaven een concert ten bate van de rampslachtoffers, opbrengst ongeveer f 1.000,—. De Britse ambassadeur in Moskou, Sir Alvary Gascoigne, is voor het ple gen van overleg naar Londen ontbo den. Morgen wordt Sir Alvery te Lon den verwacht. Naar in Londen verluidt wil Eden de ambassadeur persoonlijk spreken over de mogelijkheid van verbetering der betrekkingen tussen de Sovjet-Unie en het Westen vóór hij, onmiddellijk na Pasen, zijn reis naar Turkije, Grieken land en Italië aanvangt. Sir Alvary zou reeds aan het begin van deze maand met verlof naar Lon den zijn vertrokken. Zijn vertrek werd echter na het overlijden van Stalin uit gesteld. Het ontbieden van de Britse ambas sadeur te Moskou naar Londen voor overleg heeft in diplomatieke kringen te Moskou enige verrassing gewekt Senator Taft. de leider van de Repu blikeinse fractie in de Senaat, heeft gisteren bekendgemaakt, dat de Ame rikaanse hulp aan het buitenland in het belastingjaar 1953/1954 minder zal bedragen dan de T/z milliard dollars, die president Eisenhower heeft voorge steld.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 1