Ons Belang" in de bloemetjes Volksonderwijs had reden tot tevredenheid r Drukbezochte receptie en een welgeslaagde feestavond AGENDA Alkmaar offerde f 120.115,26 VROOM Sc EEN ADVOCAAT Warenhuis in kwadraat Toespraken en cadeaux Max Vawin rekende onbarmhartig al met de helderzienden DINSDAG 31 MAART 1953 OVERDUIDELIJK is gisteren tijdens de jubileumviering gebleken, dat de zestigjarige afdeling Alkmaar en Omstreken van de Nederlandse Bond van Hotel-, Café- en Restaurantbedrijven „Ons Belang" zich in de warme sympathie van velen mag verheugen. Talrijke telegrafische en schriftelijke gelukwensen, een vloed van welgemeende mondelinge felicitaties, verschillende geschenken en bovenal een schat van bloemen, welke als stand op de „Flora" de meest cri- tische jury tot een bekroning zou hebben verleid, legden hiervan getuigenis af. Naast de druk bezochte receptie heeft een welgeslaagde, tot in de puntjes ge organiseerde, feestavond de leden op deze jubeldag de gelegenheid gegeven opgewekt feest te vieren. Het „Wapen van Heemskerk" herbergde een belang rijk deel van de nacht een grote gezellige reünie van kasteleins, die de inspira tie opdeden om hun organisatie naar het 65-jarig bestaan te leiden. wezigen hartelijk dankte voor hun aan wezigheid en ten slotte de hoop uit sprak, dat de verhouding met de po litie en de pers steeds van aangename aard zou blijven. Warme sympathie met een zestigjarige Een van de eersten, die 's middags Zijn gelukwensen kwam aanbieden, was de heer W. Maré uit Den Haag, vice-voorzitter van het hoofdbestuur van „Ons Belang", die denkende aan het zestigjarig bestaan van de afde ling, tot de conclusie kwam, dat de fundamenten van de organisatie goed geweest moeten zijn. Dat de bond de storm der tijden heeft kunnen weer staan, is te danken aan de afdelingen, die ondanks alle tegenslagen hebben stand gehouden. De tijd, waarin wij thans leven, is moeilijk en alle werk lust is nodig om de vele problemen te boven te komen. In de jubilerende af deling zal het hieraan niet ontbreken. Met erkentelijkheid maakte de heer Maré gewag van het feit, dat Alkmaar de eerste stad was, alwaar de deelne mers aan het jaarlijkse congres ten stadhuize werden ontvangen. Bij zijn felicitaties voegde de vice-voorzitter ten slotte de wens, dat de heer C. J. Brouwer nog jarenlang een zegenrijk voorzitterschap zou vervullen in hei belang van Alkmaar en zi.in bedrijfsle ven. De ere-voorzitter, de heer H. Don- don, bood vervolgens een voorzitters hamer aan en koppelde daaraan de I hoop, dat deze nog jarenlang gehan teerd zou worden tot weizijn van de afdeling en de vakgroep. Namens de afdeling Den Helder werd het woord gevoerd door de heer A. Lensen, die als zijn mening uitsprak dat men tegenwoordig niet zonder een vakorganisatie kan. Wij als jongeren, aldus deze spreker, kunnen ons niet dankbaar genoeg tonen voor het initia- tief, dat de ouderen vele jaren geleden hebben genomen. Uit naam van de af deling Den Helder bood hij een schil derstuk van de Helderse zeeschilder Jaarsma aan en wenste de jubilaresse een behouden vaart en goede wacht. De heer A. van Geelen, inspecteur van de Amstel Brouwerij, offreerde vervol- genjs twee foto's, waarna de voorzitter, de heer C. Brouwer, allen, die van hun medeleven met de afdeling hadden blijk gegeven, hartelijk dank bracht. In het. bijzonder ging zijn dank uit maaij de „.Wverteerders, die het verschijnen van de feestgids hadden mogelijk ge maakt en paar de ere-voorzitter, de heer H. London. De woorden van de heer Maré kon de voorzitter ten volle onderschrijven. Hij zegde het hoofdbe stuur toe, dat de afdeling Alkmaar haar best zal blijven doen. Buiten degenen die ten aanhore van de grote schare, welke de schouw burgzaal van ,,'t Wapen van Heems kerk" vulde, het bestuur gelukwensten waren er nog vele anderen, die de be stuursleden de hand drukten. Zo zagen wij vertegenwoordigers van zuster-af- delingen, afgevaardigden van de Hore- caf, een deputatie van Alcmaria VVV de Kamer van Koophandel, het Ge westelijk Arbeidsbureau en vertegen woordigers van verschillende firma's. Een schriftelijke gelukwens was o.a. binnengekomen van burgemeester mr H. J. Wytema, die door uitstedigheid de receptie niet kon bezoeken. Voorts veerden tientallen telegrammen van af delingen uit het gehele land ontvangen. De feestavond UEN opgewekt gezelschap feestgangers was gisteravond in de zaal aan de Breedstraat verzameld, toen de voor zitter, de heer C. Brouwer, zijn feest rede uitsprak, waarin hij een bijzonder woord van welkom toeriep tot de hoofdbestuursleden, de heren W. Maré en J. Schenk. Komende op 't jubileum zei spreker, dat zestig jaar voorwaar geen kleinigheid is. Het bestuur ont dekte twee maanden geleden, dat ae afdeling binnenkort zestig jaar zou be staan en heeft sindsdien met bewonde renswaardige energie gewerkt om dit jubileum niet onopgemerkt te laten passeren. Toen na de bevrijding de ac tiviteit in de afdeling herleefde, wer den ook de congressen van de bond weer bezocht. Op deze congressen was de voorzitter tot de overtuiging geko men, dat er ijverig gestreefd wordt om de belangen van de leden zo goed mo gelijk te dienen. Natuurlijk zijn er wel eens haken en ogen, maar uit de bot sing der meningen wordt de waar heid geboren en voor alle moeilijkhe den werd steeds een oplossing gevon den. Ook in de afdelingen waren er wel eens strubbelingen. In dit verband noemde spreker het uittreden van de verlofhouders. Misschien hebben zij wel gelijk gehad, aldus de voorzitter, want onze belangen lopen nu eenmaal niet parallel, terwijl onze gemeen schappelijke belangen ook in een ge wone middenstandsbond of in de VVV behartigd kunnen worden. De heer Brouwer maakte van deze gelegenheid gebruik om in het bijzonder de aan dacht te vestigen op het belang van de VVV voor de Horecaf-bedrijven. Ik k3n u niet genoeg op het hart drukken dit nuttige instituut steeds te steunen, aldus spreker, die vervolgens alle aan- (Advertentie, Ing. Med.) TN vlot tempo werd de aanwezigen hierna een cabaretvoorstelling ge presenteerd, welke het publiek onafge broken wist te boeien. In het bijzon der noemen wij Monsieur Paulo, ach ter welke naam zich een jonge man verschuilt, die uiterste lichaamsbeheer- sing paart aan een schier ongelooflijke lenigheid. Voorwaar een uitstekend rummer. The Handy Fools, twee dwa ze dwazen toonden vooral in het num mer vóór de pauze hun aanzienlijke humoristische en acrobatische gaven. The GéZona's twee charmante zin- charmante wijze voor hun vocale pres taties werden bedankt, wedijverden in succes met de jonge tenor Anton de Ridder, die Napolitaanse liederen zong en tot een toegift werd gedwongen. Nol van Dijk verzorgde de conference en zong met Willy Rex aan de vleugel enige liedjes. Hij wist zich niet tot het niveau van zijn collegae op te wer ken. Als gast trad deze avond de in Alkmaar welbekende en zeer populaire Ab Kok op. Op virtuose wijze bespeel de Kok ook nu zijn accordeon en mocht eerst wederom zijn zitplaats in de zaal opzoeken toen hij tot twee maal ge volg had gegeven aan het frenetieke „bis-geroep". Het resterende deel van de avond en de nacht vloog om met een gezellig dansje, waarvoor muzikale medewer king werd verleend door Freddy Hulls Dans- en Showorkest, en verschillende attracties. Zo was er o.a. een vei loting, waarvoor behalve vele andere prijzen uiteraard talrijke flessen jenever en andere niet genoeg te warderen spiri tualiën beschikbaar waren gesteld. Op een feest van een jubilerende horecaf- vereniging behoeft dit uiteraard geen verwondering te wekken en heeft de student, die schreef „Toch heeft hij niet voor niets geleefd die van de drank vertiges heeft" niet een beetje gelijk? Een door Chr. Wiedijk en Th. Hoogvorst verzorgde lichtshow atten deerde het publiek ditmaal in sprook jesachtige kleuren op het 60-jarig be staan van „Ons Belang", terwijl de heer K. Rus en de zijnen de aanwezi gen vergastten op een open buffet met een keur van delicatessen. Zo werkten velen mede aan een feest, dat tot aan het hanengekraai duurde, dat zich ken merkte door een gepaste, gezellige stemming, kortom een feest het zestig- gende meisjes, die op niet minder jarige „Ons Belang" waardig. DINSDAG Harmonie Theater, 8 uur: Casablanca (18 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Mule train (14 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Morphine (18 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Sprong in 't hellevuur (14 jaar). Wapen van Heemskerk, 2.30 uur: Vergadering v. Huisvrouwen; 8 uur: feestavond slechthorenden. Sted. Museum, 10-12, 2-5 en 7-9 uur: Exnnsitie „Start". BERGEN. Bioscoop Rustende Jager, 8 uur: Matthaus Passion. SCHOORL Zaal Hakof, 8 uur: Ver gadering WV-Groet. CAMPERDUIN. Zaal Timmerman, 8 uui': Propaganda-avond BB. WOENSDAG Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: Ca sablanca (18 jr.); Cinema Amerieain, 2.30 en 8 uur: Mule train (14 jr.); Rex Theater, 2.30 en 8 u.: Morphine (13 jr.); Victoria Theater. 2.30 en 8 uur: Sprong in 't hellevuur (14 jr.) Wapen van Heemskerk, 8 uur: Jaar vergadering Bureau Medische Sportk. Valks Lunchroom, 8 uur; Psychom. seance. Sted. Museum. 10-12, 2-5 en 7-9 uur: Expositie „Start". BERGEN. Rustende Jager: Jaarverg VVV Bergen; Bioscoop 8 u., Mattheaus Passion. NOORDSCHARWOUDE, 8 uur; Een Amerikaan in Parijs (alle leeft.) DIENST APOTHEKEN De avond- en nachtdienst der apo theken wordt deze week waargenomen door apotheek Hartong van Ark, Lan- gestraat 1. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Dinsdag 16.34 4.46 Woensdag 17.01 5.14 TE CAMPERDUIN hoog laag Dinsdag 16.39 4.51 10.39 22.51 Woensdag 17.06 5.19 11.06 23.19 Het Alkmaarse Inzamelingscomité heeft zijn actie ten bate van het Na tionaal Rampenfonds besloten. In to taal is in onze stad voor dit goede doel f 120.115,26 ingezameld. Sedert ons laatste bericht over de actie werd door het comité een gift van f 800 ontvangen van Wasserij S. Krom. Het personeel bracht f 387,67 bijeen en de directie voegde daarbij f 412,33. Van de firma Pels Kerkorgels werd f 650 ontvangen. Dit bedrag werd vergaard ter gelegenheid van het be- drijfsjubileum en aangevuld door de directie. Het Timmermans Ziekenfonds zond f 105 en de op 17 Maart georga niseerde zwemavond bracht f 351,30 in het laatje. Nu de actie ten einde is, past naast hartelijke dank aan alle milde gever! en geefsters een woord van warme er kentelijkheid jegens het Alkmaars In zamelingscomité. dat voortreffelijk werk heeft gedaan. Luchtdoelgranaat opgevist De politie heeft zich ontfermd over een luchtdoel-granaat, die .waarschijn lijk al een jaar of tien in het water van de Cort van der Lindènkade had gelegen en die gisteren werd opgevist. De vreemde waterbewoner zal metter tijd onschadelijk worden gemaakt, voorzover het ding althans nog in staat moet worden geacht schade aan te richten. BURGERLIJKE STAND Geboren: Nicolaas P. M., z. van N. Pepping en J. M. Kuin. Johanna I., d. van S. H. den Otter en J. I. van Scheers. Overleden Gérardus H. Michels, 74 jaar, wed. van A. Peek. Pieter Put ter, 85 jaar, gehuwd met A. Overpelt. Aafje Tame?, 79 jaar, wed. van J. de Munck. Twee interes'mie demonstraties op onze Parterre JUMBO ZIG-ZAG STEEKAPPARAAT «Mét deze nieuwe vinding kan met iedere naaimachine stop werk, zig-zig steek, worden uitgevoerd op tricot, interlock zijde, charmeuse en verder op alle textiel. P.Z.-PLASTICZOLEN. De plasticzooi bij uitnemend heid. Vederlicht anti-slip, laat geen strepen na. Bestand tegen olie, benzine en chemicaliën. Tijdens demonstratie gratis onderzetten. DUKESMAW ALKMAAR (Advertentie, Ing. Med.) Rijdende tentoonstelling Bescherming Bevolking Het is het Bureau Bescherming Bt, volking gelukt voor een paar .dagen bs. slag te leggen op de rijdende tentoon, stelling, die er toe medehelpt de ge dachte van het BB-werk te verspreiden! onder het Nederlandse volk. Hoewel bi rijdende expositie, die een standplaat! heeft gekregen op de Steenenbrug uit.! sluitend voor de zogenaamde A-ge. meenten is bedoeld, is men er toch ii geslaagd de auto naar Alkmaar te hi. len, dat - hoewel B-gemeente - tock volgens de A-normen zijn Burgerlii';, verdediging opbouwt. Bij 'n heel stel fijne koopjes in de Schou tenstraat-etalage (voor man, vrouw en meisje) ProfiteerI U er ook vanl Tof kijk! die mooi en, glad en bij de dames zeer geliefd is, wordt verkocht bij de Firma Th. Kraakman Zoon aan de Platte Steenenbrug 114 (Verdronkenoord) tegen de prijs van f 4.75 en f 4.30 per grote maat houdende fles. Tot eind April krijgt U er een miniatuurflesje bij cadeau. U kunt ook telefonisch bestellen (2604.) Gisteravond heeft de Alkmaarse afdeling van Volksonderwijs haar jaar lijkse ledenvergadering gehouden, waarop de voorzitter, de heer H. W. Hols- muller, mededeelde, dat het met het volksonderwijs in Alkmaar gunstig ge steld is. „Wü kunnen hier in Alkmaar zeker niet van achterstelling van het openbaar onderwijs spreken", aldus de heer Holsmuller, „hetgeen over het algemeen trouwens over de gehele linie geldt". Wel wordt af en toe een be sluit genomen, dat voor ons een minder prettige bijsmaak heeft, maar niette min past ons een woord van dank aan de wethouder van Onderwijs, voor het goede beleid, dat hij in schoolzaken voert". Het uitvoerig gedocumenteerde jaarverslag, dat door de secretaris, de heer A. Kleymeer, werd voorgedragen, trad ten deze meer in details. De v.g.l.o.-school mocht zich in zulk een grote belangstelling verheugen, dat binnenkort tot uitbreiding der school zal moeten worden overgegaan. Ook de Tesselschadcschool kan alle opgegeven leerlingen niet herbergen. Het ligt in de bedoeling om aan deze school in het cursusjaar 1955-1956 voor het vijfde en zesde leerjaar een opleidingsschool te verbinden. Maar ledental liep terug Met verlangen ziet men tevens uit naar de bouw van twee gymnastiek lokalen bij het scholencomplex aan de Bergerweg. Ook hoopt men binnenkort de huisvesting der kleuterscholen uit haar betreurenswaardige impasse ge holpen te zien. In 1952 werd de nood- school aan het Zeglis geopend en de ULO-sehool met enige lokalen ver groot. Dit jaar verwacht men, dat de v. d. Leeuwschool gereed zal komen. Uit het financieel verslag van de pen ningmeester, de heer G. H. de Vroo- me, bleek, dat de balans sloot met een bedrag van 1985,77. Het saldo bedroeg ƒ532,49 credit. Het ledenaantal der vereniging liep terug van 760 tot 680, hetgeen waar schijnlijk zijn oorzaak vond in het feit, dat in het afgelopen jaar de contribu tie aanzienlijk verhoogd moest worden. Tijdens de vergadering ontstond nog enig verschil van mening tussen de heer Holsmuller en enkele leden over de wijze, waarop men propaganda dient te voeren. De heer Holsmuller vond, dat het houden van feestavonden niet in de lijn lag van Volksonderwijs, maar had begrip voor de mening, dat zulk een avond, indien deze tenminste goed was georganiseerd, van waarde was. Tevens waren er bezwaren tegen het feit. dat het deficit, dat de laatste twee feestavonden hadden opgeleverd, ge dekt was uit het fonds, dat voor ont spanning der kinderen bestemd was geweest. In de kascofnmissie werd de heer T. van der Oord gekozen. Mevrouw Kloos Blok trad af als bestuurslid. De voor zitter bedankte haar voor haar activi teit gedurende de acht jaar, dat zij deze functie bij Volksonderwijs heeft vervuld. De heren C. Blaauw en A. Kleymeer werden in het bestuur her kozen. In de plaats van mevrouw Kloos Blok werd gekozen de heer T. van de Salm. (Advertentie, Ing. Med.) 7 0-000 bloemen bij V D Zes weken lang zal Vroom en Drees- mann een Keukenhof in het klein zijn. In de etalages en op de benedenverdie ping zijn in samenwerking met de Stichting Keukenhof niet minder dan 70.000 tulpen en narcissen als decoratie materiaal verwerkt en het behoeft geen betoog, dat men zich wandelende tus sen de verkoopstands, kan wanen in een warenhuis in de dubbele betekenis van het woord. Een warenhuis, zoals zich dat elke dag aan het publiek ver toont en een warenhuis, waar geen cassa's rinkelen noch verkoopstertjes te vinden zijn, maar waarin de natuur, een handje geholpen door het beschut tende maar veel zon doorlatende glas de mooiste bloemen en planten uit de grond laat opbloeien. Tweemaal in de week worden de 70.000 bloemen nage lopen, de verdorde weggehaald en door verse vervangen. Het is daar achter de kousenstand, de parfumerieafdeling en het hoekje voor schrijfbehoeften al volop lente SPOORWAGON-KLEEDLOKAAL DOOR VUUR BEDREIGD Met een schuimblusser heeft de po litie gisteren een afgedankte spoorwa gon, die aan de Kruseman van Elten- weg staat, voor verwoesting doorbrand moeten behoeden Waarschijnlijk, had den kinderen een vuuurtje onder dit uitgerangeerde deel van het materieel- park van de N.S. gestookt. De oude wagon wordt door de leden van de -'■vneelsvereniging der spoorwegen. JVA, al£ kleedlokaal gebruikt. De vice-voorzitter vande -Bond-man Hotel-, Café- en Restaurantbedrijven „Ons Belang", de heer W. Maré uit Den Haag, biedt de voorzitter van de jubilerende afdeling Alkmaar en Omstreken, de heer C. Brouwer, zijn gelukwensen aan. V.l.n.r.: de heer Maré, en de bestuursleden, de heren P. v. d. Pol, A. Ligt hart, L. v. d. Leygraaf. C. Brouwer en T. Scharlewi. ..,,De Dageraad" TN Amsterdam ziet men alom op schut tingen 'én muren grote reclames van helderzienden, terwijl onze dagbladen en periodieken wemelen van hun ad vertenties. Een helderziende dame in de hoofdstad laat dagelijks drie recla me-auto's rijden en vijf sandwichman nen lopen. Haar onkosten en die van een zekere mr B. bedragen vijftigdui zend gulden per jaar. Er is geen be zwaar, dat een ontluikende wetenschap door deskundigen als prof. Tenhaef wordt bestudeerd, maar indien zulks door onbevoegden geschiedt wordt het gevaarlijk. CLOTHING Wanneer U vandaag bij dat sport colbert eens Uw BRUINE BROEK draagt en morgen ot overmorgen weer eens die LICHT GROENE dan krijgt U nog 's echt het idee anders gekleed te gaan. - Bovendien gaat de aanschaffing van deze kleding niet eens gepaard met grote uit gaven. Kijk daarvoor maar eens bij Specially made EEN FOUTIEVE UITSLAG Men verzocht ons te willen melden, dat ae gisteren door ons vermelde uitslag van de adspiranten-wedstrijd KFC b—Alk maarse Boys b 20 onjuist is en dat de Alkmaarse Boys deze ontmoeting met 7—0 hebben gewonnen. De heer Schoonewil recipieerde Zaterdagmorgen werd de heer G. Schoonewil met echtgenote op "het hoofdkantoor van W. F. Stoel Zoon'? Bouwmateriaalbedrijf n.v. gehuldigd met zijn veertig jarig jubileum. In de keurig versierde ontvangkamer werd de jubilaris eerst toegesproken door ir W. F. Stoel die in zijn toespraak de af gelopen 40 jaren van de jubilaris in herinnering bracht. Was het eerst de expeditie, die toen nog uitsluitend per vlet plaats vond. later ging de heer Schoonewil op reis in het- rayon Hoorn. De prettige omgang met mensen, zijn voorbeeld van werkzaamheid en zijn goede humeur brachten aangename banden met de afnemers. Namens de Vereniging van Handela ren bood ir Stoel de oorkonde en de ver guld zilveren medaille aan. Van de com- (Advertentie, Ing. AleO.) In de laatste bijeenkomst van dit seizoen, die Zondagmorgen door „De Daft- raad in Valk's Lunchroom was belegd, sprak de heer Max Vawin over „Ont maskering van parapsychologische verschijnselen". Inderdaad heeft deze spre- kcr in een geheel eigen taal- en betoogtrant, op onbarmhartige wijze afgm- kend met helderzienden, parapsychologen, waarzeggers enz., die hij niet aar zelde als zwendelaars te betitelen. Spreker, die jarenlang in het variété-bedrijl is werkzaam geweest, verzekerde, dat het niet de minste moeite kost de men sen bij de neus te nemen. De parapsychologie is de wetenschap, die zich bezit houdt met de buitenzintuigelijk waarneembare verschijnselen, doch den wetenschap is momenteel slechts voor drie procent realiseerbaar. Er zijn tal rijke lieden, die van. het resterende 97 procent onontgonnen terrein misbrui! maken met practjjken, die helaas nog niet strafbaar zijn gesteld, aldus spreker /nfprnaccan/aa Iturinn wnne Ee,n 'student van de Technische Ho- IHts! SSSaniS lezing voor geschool, wiens broeder in IndonesiiS was gesneuveld, vertelde, dat zijl ouders, die met een foto van hun zoo: naar een psychometrist waren getoge: bij hem hun hele familiekapitaal!»? hadden verloren. Ten slotte zei de psj-l chometrist: „Ik kom er niet door, mas: gaat U maar naar mijn confrère!" BS bestaat aldus spreker een mach-- tige organisatie van deze lieden. zelf-suggestie begint al bij uitverkoop-: advertenties, waarin een japon vooil een belachelijk lage prijs wordt aar.- geboden, doch er is geen enkele vrou' j die met dit kledingstuk huiswaarts: keert, doch wel met één, dat enkelty malen duurder is. In 1938 wist een vroegere schilder ill het Berlijnse Sportpaleis driehondero duizend mensen op te zwepen tot kreet: „Wir wollen Krieg!" In Neder land hebben wij een geruchtmakend bontmantel-affaire. Hij, die verklaar: dat het mogelijk is langs buitenzir- tuigelijke weg een bontmantel op tf sporen, liegt bewust, aldus spreker. De variëté-nummers van goochelaar' illusionisten en telepathen dienen als spel en vermaak te worden beschouwd Het gevaar is groot, dat de mensen afloop van een voorstelling naar deze lieden toegaan en om een consult vrs- gen. Dan wordt de artist een bedrie ger, aldus de heer Vawin. Spreker vertelde verschillende histo rische voorvallen over het raadpleft" van helderzienden in liefdesperikel?" en ernstige ziektegevallen, waarbij dfl' zwendelpractijken wel scherp aan hel licht kwamen. Het publiek vertelt te voren, geheel onbewust, wat de hel- J derziende moet weten en als een op?»-! baring mededeelt. Zeker is het moei lijk, door een bepaalde vorm van suf- gestie, iemand soms enkele jaren W pijngevoel te doen vergeten. Het pu bliek zorgt dan voor de reclame, tot gevolg heeft, dat grote massa's de helderziende stromen, maar neer toch later ernstige en verou#1* gevallen van kanker worden gecot#' teerd, hoort men niets meer. Vervolgens liet de heer Vawin"11! aantal experimenten zien, met door1 toehoorders ingeleverde voorwerp"11 Tevoren had hij het publiek gewas'- schuwd. dat het zou worden beetgen'- men. Zijn ogen werden met watten bedekt, die door een hechtpleister o?| hun plaats werden gehouden en over werd een zwarte doek gebo: Niettemin las hij vlot de nummers v'n ingeleverde tramabonnementen. J|»' maatschapskaarten op, of vertelde o". wat er op een lucifersdoosje of horlo ge stond. Daarbij hield hij steeds z9» rechterhand uitgestrekt in de lucht streek met de linker peinzend o?e zijn voorhoofd. En terwijl het publi» enthousiast klapte overde ongehoord' staaltjes van helderziendheid, had he niet gemerkt, dat de linkerhand slechts heel even het stukje watten had opf?" licht, zodat de „telepaath" in een voo hem geplaatste cassette alle voorwer pen had kunnen bekijken. De trucaf is voor een belangrijk deel op het F heugen gebouwd. IN DE HOUTTIl missarissen ontving de jubilaris een geschenk onder couvert. De heer J. Poll, als oudste collega die er reeds 53 jaar op heeft zitten, memoreerde in zijn toespraak verschillende komische voorvallen. Namens het personeel en directie bood hij de jubilaris een armbandhor loge, smeedijzeren bijzettafeltje en een wandkastje aan. Namens de vertegen woordigers sprak de heer Delissen die ook alle waardering had voor het werk van de heer Schoonewil en hoopte over 10 jaar het gouden jubileum te kunnen medemaken. De heer Buitenhuis die het woord voerde namens de filiaalhou ders dankte de jubilaris voor de steun die zij juist in de moeilijke jaren van hem hadden ontvangen. De heer Schoonewil dankte tot slo-t de sprekers voor de vele aangename woorden en de prachtige geschenken. De receptie die daarna volgde- in de -bovenzaal van café Tom werd door tal van vrienden en relaties bezocht. Tegen magnetiseurs bestaat geen 'S zwaar, mits zij onder medisch toezie» optreden. Verhalen van patiënten, na het verlaten van een ziekenlw-- waar zij geen genezing vonden, 1 slotte door een magnetiseur genezen, nam spreker met een koj zout, want geen arts zal tot zijn patie,f zeggen, dat hij ongeneeslijk is. Met mededeling, dat prof. Tenhaef pa» brekend werk verricht, dat na Ja» vruchten zal afwerpen, werd deze ze interessante ochtend besloten. zestien pagina's telleni volgende: Het afgelopen seizoi Het vrcemdelingenbezi De vreemdelingensti 1952 geeft de volgende meubileerde huizen: 1 duur per gast bedroeg leerde huizen 24,5 dag De bedbezetting in zamen bedroeg in Jun meubileerde huizen ki 85,4 pet.) nPVALLEND was de van het buitenland werden 1770 buitenlan geteld tegen 505 in lt hierbij op de vcforgrc toename gaf verder 1 Zweden te zien. Bij het binnenland Amsterdam met 25 pc en pensiongasten en 5( meubileerde huurders i Er werd een toenemen uit de Noordelijke en vincies geconstateerd. „C JN het jaarverslag wc voldoening gememo koop door de gemeent lijke gronden in Berj het Oude Hof. Hierbij uitgesproken dat de f de grenzen van het Na ruim mogelijk zal uitzi terrein ongerept voor ze-1 bewaren. Wat de besprekingen treden hotel- en pens treft, trof ons de opme delijk was gebleken d de benoeming van een Wel andere, niet eerde grieven (wij citeren:) vormden". MEDE op aandrang t Bergen werd het cc A.N.V V. en plaatselijk stevigd; weer ingesteld missie voor de Noordze Met de P.T.T. werdei wensen besproken, o.m san zee en de wenselijl postagentschap in Oostc Op 1 Januari 1952 be< leden 874: aan het einc was dit 850. De vermii ledental is nog een na: 1950 ingevoerde contri (Wij merken hierbij op, het duizendste lid weri Vele bouwvakarbeid seerd in het N.V.V., ger avond van het toneelstu gevoerd door de t „Hierna Beter" uit St. brug. Een comedie, zoal ma vermeldde, kon het niet genoemd worden. E gen en ontknopingen w even talrijk als grillig cieus als de liefdesgod Ernst, de zwaarmoedig- tegelijkertijd hevig verl zorgde voor een klein drama toen hij zich van de beroven. De rollen v renbos, de lieve grootm „scherven" lijmt, Redot matische kruiswoordpuz kostelijke wijze diep n- heden verkondigt en H het eerste gezicht zo dei neesdochter, wercfen k met een uitstekende mi] Hans van Wijk, de stiefv: die voor de zoon in de gen, doch zelf verliefd v. minnelijke dochter des die verschillerde Dijn schept, was iets minder Evenals verleden jaar talrijke belangstellenden, - aanwezig bij de behendigl voor paarden en ruiters, rènt Timmerman. Reeds men in de duinen bezig en zag men de paarden op draven, stappen en springei ren, misschien iets zenuw; blik Van de jury, braci van terecht, andere waren van souPlesse e ontlokten het publiek vele uitroepen. is^te^Ichoorldam1 opeten van kinderen Hi» te cl de brandweer pPa binnen 10 minuten ter nl duurde echter niet mind! nuten, voordat twee wa de vuurhaard konden V, daar men niet snelQ™ ting op een brandkool,, weer'tellk"05 goala>'m< •Syn^f^eTtebvhe°rric roUkend°fPeiiUiSt haar n d feit waa geworden. brand'smd? 35 TaarWaS t t

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2