r Vragen s sta op STERltNG In behouden haven. 1 u Onverdiende nederlaag van de Nederlandse ploeg CPius. Pan en Pom in het luchtrnim DC NARE PUN ZwitsaiettflB Gescheiden FIFA jeugdtornooi Doelman Schouten (OSV) in goede vorm NEDERLANDS ELFTAL CLUB WEER BIJEEN Bridgekampioenschap Slachtoffers van de watersnood LOPEND Algemeene FRIESCHE- Groot Noordhollandsche £iuUel c&nó naai Het Radioprogramma WOENSDAG 1 APRIL 1953 \TU U gescheiden bent, moet uw N tweede man (ol liever uw gewe zen tweede man voor uw onderhoud opkomen, omdat U eiseres bent Hiervoor kunt U echter met aan spreken de kinderen uit zijn eerste huwelijk. Kentekenleiters CEN jonge lezer kent niet alle ken- tekenletters, en van sommige wil hij dan de betekenis nog weten. Dat zit zo: CD zijn auto's van het corps diplomatique, Het Koninklijk Huis heeft AA. CDJ is het Hof van Inter nationale Justitie. FH, fabrikanten, handelaren en importeurs. GN geen Nederlands, KM, de laatste in de gevraagde rij: Koninklijke Marine. Kievitseieren f\EZE mogen worden geraapt vanaf 1 Februari tot een bepaalde da tum voor 20 April. Men mag alleen een terrein betreden om te rapen, na toestemming van de eigenaar van dat terrein. (Men mag ookgeen hon den en andere handigheidjes toe passen, hetgeen trouwens helemaal niet sportief is). De viool ITW oude viool zou een Stradiva- rius kunnen zijn en dan een grote waarde hebben. Er zijn indertijd echter heel wat violen valselijk met het merkteken van Stradivarius voorzien. Fabrieksmatig zelfs. Al leen een deskundige zal in staat zijn uit te maken of het hier een echte betreft. Reken daar maar lie ver niet op, anders is de teleurstel ling zo groot. Jammer KUNT in uw geval niet bewij zen, dat er overlast in zo ernstige mate is geweest. U beschikt over één getuige en voor die getuige gaat op unus testis, nullus testis, d.w.z. één getuige, geen getuige. U bereikt daarmee dus geen voldoende be wijs. Het staat er wel eenvoudig: huuropzegging door overlast is mo gelijk, maar het bewijs zal afdoen de moeten zijn, anders gaat de rech ter er niet toe over. Windbuks TNE WINDBUKS valt niet onder de vuurwapenwet, maar onder de wapenwet. In huis moogt U die vrijelijk gebruiken. In het openbaar evenwel niet, zodat U deze steeds verpakt moet vervoeren. Wel moogt U er op particuliere terreinen mee oefenen. Kwijtschelding IJ KUNT zich wenden, lezer, tot de Directeur van 's Rijksbelas tingen met een verzoek om kwijt schelding. Succes niet gegarandeerd, maarbaat het niet, het schaadt ook niet. Aansprakelijk A ANSPRAKELIJK is de vader van de jongen die de ruit heeft in gegooid. Niet de vriendjes waarmee hij speelde. Of ze wil len „lappen" is meer een kwestie van solidariteit. Maar geen wettelij ke noodzaak. Marmer UET MARMER kunt U nog maar het beste bleken Want zuur tast marmer aan, zodat dit als schoon- maak-artike] onbruikbaar is. Glans op marmer krijgt U met gewone boenwas. Geen verhaalsrecht JAE KOSTEN van levensonderhoud van de weduwe-tweede vrouw van Uw vader kunnen niet op U worden verhaald. Alimentatie-plicht heeft men alleen tegenover de eigen ouders. Droefheid UET is zeer begrijpelijk dat een pieegmceder droefheid heeft als ze het pleegkind af moet staan. Erger wordt het als financiële om standigheden daartoe dwingen. Het is ook héél menselijk, dat zo'n pleegmoeder terug verlangt naar haar kind, nu het met de geldzaken weer wat in orde gekomen is. Maar de nieuwe pleegmoeder is inmiddels aan het kind gaan hechten en wil dit natuurlijk ook niet weer afstaan. Medewerking van de betrokken in stanties is niet te verwachten want al te veel milieuwisseling is voor een kind allerminst goed. En omdat u de moeder niet bent, kunt u langs de weg van een procedure evenmin iets bereiken. Neen FR is geen maximum prijs, ten minste niet officieel, voor artsen of specialisten. Een beroep op de prijsbeheersing lijkt mij weinig suc ces te zullen hebben. ONZE lezers kunnen kos teloos antwoord krij gen op vragen en moeilijkheden, bijvoorbeeld over: juridische aangelegen heden woning-kwesties, hu welijksmoeilijkheden, opvoe dingszorgen, sociale verzeke ringswetten, assurantiezaken, persoonlijke geestelijke moei lijkheden, enz. U schrijft dan de redactie en vermeldt links op de enveloppe: Mentor Desgewenst krijgt U persoon lijk antwoord en wordt Uw brief niet in de krant behan deld. Alles wordt strikt ver trouwelijk afgedaan. Nakijken Kamperen W7AAR te kamperen? Wel, wat wilt U: bos, heide of zee? In en om alle touristencentra kunt u kampen vinden. Bij de ANWB is een boekje te koop dat werkelijk alle erkende kampen bevat, met de gegevens die u nodig heeft. Neen IJ ZULT dat zo niet geloven, maar u moogt heus uw vrouw niet buiten laten staan als ze na 12 uur thuis komt. Want ze heeft nu een maal evenveel recht op de woning als u. Mevrouw X QVER die opvoedings-moeilijkheid zullen wij u in een brief advies gevenl IJ BEHOEFT nu niet direct aan de verzekeringsmaatschappij op te ge ven dat u inwoning heeft, want dat zal weinig verandering brengen in het risico van de maatschappij. Te meer niet, nu die inwoning een eigen polis heeft. Maar het kan geen kwaad op gezette tijden de brandpolis eens te bekijken. Al te veel mensen laten dat maar na, zo dat zo'n polis jarenlang ergens ligt en als de nood aan de man komt niet in orde blijkt te zijn. Te laag, of niet goed, of nieuwe gevaarlijke belendingen niet opgegeven, ofzo. Twee polissen HOOR een zonderlinge samenloop van omstandigheden (en een beetje slordigheid) is een lezer twee maal voor brand verzekerd. Wat nu gedaan? Wel, u moet de instelling met de jongste polis aanschrijven met verzoek om afvoer. Dat is zo de algemene regel. De oudste polis heeft de oudste rechten, waardoor de nieuwste polis weinig betekenis heeft. Schrijft u dus maar, dan zult u zien dat het wel goed zal aflopen. Moeilijk QPVOEDEN is een moeilijke bezig- heid. Inderdaad mevrouw, is het juist, de dadendrang van een kind niet af te remmen. Wil ze moeder helpen, dan een beetje laten doen. Anders wordt hun de pas naar zelfvertrouwen en voldoening afge sneden. Aan de andere kant moet men hen toch ook weer geen din gen laten doen, waarvan feilloos zeker vast staat, dat het een mis lukking zal worden. Want zoiets werkt weer net andersom en ver oorzaakt ook weer ontmoediging, zelfs als het heel erg is een min derwaardigheids-complex. Dus ta ken zoeken die ze aankunnen maar hen niet uitsluiten. Vlekken INE OORZAAK, lezeres, van het zo vaak mislukken van vlekken- middeltjes is deze: men heeft die middeltjes niet in huis. Ze moeten worden gehaald en dat duurt soms een tijd. De vlek is oud geworden envoilé. Bij iedere vlek geldt, dat snelle hulp dubbele hulp is. In een groot gezin is een kastje met (vaak giftige) vlekkenmiddelen even noodzakelijk als een medicijn kastje. Impressionisme INEZE kunstvorm is in de negen- tiende eeuw ontstaan. Als reactie op het klassicisme van de achttiende eeuw. Bij eerstgenoemde kunstvorm overweegt de indruk, die de ver schijningsvorm der dingen op het oog van de kunstenaar maakt. Dat hangt van het licht af en de schil der verwaarloost nu de lijn, maar zoekt de indruk weer te geven door het naast elkaar zetten van streepjes kleur. Men zegt wel eens dat zo'n schilderij fibreert. MENTOR. In de eerste wedstrijd van het F.I.F.A.- Jeugdtornool heeft de Nederlandse ploeg te Antwerpen tegen de Ierse Vrijstaat een 10 nederlaag geleden. Met de rust was de stand 0—0. Door dit resultaat is Nederland In het troost- tornool gekomen, waarin de 9de tot en met de 16de plaats in het eindklasse ment wordt betwist. Het Nederlands Jeugdelftal heeft het ln de eerste wedstrijd van het F.I.F.A.- tornooi niet tot een overwinning kun nen brengen. Met 1—0 werd van de ploeg van de Ierse Vrijstaat verloren. Een nederlaag was in het Neder landse kamp algemeen verwacht, maar gezien de verhouding in het veld mo gen wij deze 1—0 met een gerust hart In het Olympisch Stadion is Dins dagavond de centrale training van de spelers, die vcor vertegenwoordigen de elftallen in aanmerking komen, her- T ^°?n bondscoach Van der Leek appel hield, bleken aanwezig te zijn Landman (Sparta), Van Raalte (Blauw Wit), Boskamp (Ajax), Terlouw (Spar ta), Hendriks (Vitesse), Van Schiindel (SVV), Biesbrouck (RCH), Lenstra (Heerenveen), Clavan (Ado), Van der Ley (Leeuwarden), Schmidt (Eindho ven) en Van der Kuil (VSV), terwijl de beide DOS-spelers Van der Bogert en Luiten op het bankje toekeken, de eerste vanwege een lastige eeltblessure en de laatste in verband met een enkel, die niet geheel fit was. Alberts, Tebak, Klaassens, Wiertz en Van Ede lieten verstek gaan, omdat zij of ongesteld zon in het Nederlands B-elftal. dat Woensdagavond tegen Leytonstone te Den Haag uitkomt, of in het team van Oost Nederland en Zuid Nederland heb ben gespeeld. mogelijkheid is niet uitgesloten, nat aan deze twintig spelers nog enkele anderen zullen worden toegevoegd in de komende weken. j ®en za' zich nog nader beraden of 7,® J» r?'e training ook Dinsdag 7 j Plaats vinden. Immers op 6 April (Tweede Paasdag) aait de competitie en op Woensdag lana- h?t voorlopig Neder- Tio h j 'n het veld tegen Wacker Ve betmehng is. dat het voorlopig Ne- Wed«?r!!j e!ftal Woensdagavond na de asiriid tegen Leytonstone zal wor sen samengesteld. j „Y n, *t.ekeuzecommissie waren bij boom en Vm "g we2iB de heren H°o1" een teleurstellend resultaat noemen. De oranje-juniores hebben een uit stekende wedstrijd gespeeld, waarin zij zonder twijfel het beste van het spel hadden. Hier stond op het ongelijke veld van Beerschot tussen de kale tri bunes, waarop nauwelijks vijfhonderd toeschouwers een plaatsje hadden ge zocht, een geheel ander team dan enkele weken geleden in de laatste oefenwedstrijd op het terrein van A.F.C. Vol vechtlust, maar vooral ook met goed constructief spel, werden de aan vallen opgezet. De grote kracht school bij de oranje broeken in de verdediging, waarin be halve de goed-vangende en snel rea gerende doelman Schouten zowel Beek man en Kraay (die eigenlijk een voor speler is) als spil Bruys een prachtige partij voetbal speelden. Het was een genoegen om deze linie aan het werk te zien, en al is het waar, dat het tempo niet hoog lag en dat het Ierse aanvalsspel doorzichtig van opzet en afwerking was, een feit was het toch dat de Nederlanders op de tribune meermalen de wens uitten, dat de ach terhoede van het „grote" Nederlands elftal straks op 19 April tegen de Bel gen zich even hecht zal tonen. De ver dere uitslagen luiden: SpanjeSaar land 5—0 (rust 10); EngelandBelgië 2—0 (na verlenging, rust 0—0); Zuid- SlaviëNoord Ierland 51 (rust 20) TurkijeFrankrijk 10 (rust 10). HongarijeZwitserland 40 (rust 2—0); LuxemburgOostenrijk 4—3 (rust 1—3); DuitslandArgentinië 32 (rust 2—2). (Advertentie. Ing Med.) De strijd om het landskampioenschap viertallen der Meesterklasse is nog uit sluitend een zaak tussen de twee Am sterdamse teams de Continentalclub (gebr. Goudsmit, CatsKater) en De Oude Bond II (gebr. Kaiser, Filarski v. Tuin). In het laatste weekeinde ver sloegen deze teams hun tegenstanders met grote cijfers; in Amsterdam ging de Kantoorbridgebond Rotterdam met 10030 ten onder tegen de Continental club, terwijl DOB II in Breda een 71-20 overwinning behaalde op De Stichtse Bridgeclub. Kleren ven meisje met zwavelzuur bespoten Een 17-jarig Bussums meisje, dat Maandagavond op het Stationsplein te Hilversum op de bus stond te wachten, bemerkte eensklaps een brandende pijn aan haar benen. Een onbekend gebleven individu bleek haar met verdund zwa velzuur te hebben bespoten. Haar man tel, jurk en nylonkousen werden totaal vernield. Het Informatiebureau van het Neder- andsche Roode Kruis heeft gisteren de 48e lijst van geborgen en geïdentifi ceerde slachtoffers van de watersnood uitgegeven. Deze luidt als volgt: FIJNAART Van Opdorp, Hendrikus Cornells, geb. 28-2-'17 te Dinteloord, D 228. Weeda. Elizabeth Adriana Johanna, geb. 15-11- '43 te Fijnaart, D 241. ST MAARTENSDIJK Hendrikse, Martinus, geb. 25-4-'36 te St. Maartensdijk, Paaldijk D 140. NIEUW VOSSEMEER Ooms, Cornelis Petrus, geb. 19-10-'25 te Nw Vossemeer, Kade 355. NIEUWERKERK Folmer, Jacobus, geb. 4-8-'89, West straat 45. OOSTERLAND KoopmanGoudzwaard, Catharina, geb. 21-l-'20, echtgenote van L. Koop man, Rijksweg A 341. ZIERIKZEE De Ruiter, Cornelis, geb. 12-10-'89 te Noordgouwe, Zuidhoek D 575. 88. Billie, die al dacht, dat hij zich van zijn onaangename achtervolgers be vrijd had, voelde plotseling hoe hij in zijn vaart gestuit werd. Zijn hand, die toch al zo'n pijn deed, werd plotseling met een ruk naar achteren getrokken en Billie, die achteromkeek, zag, dat het touw, dat aan de muizenval ver bonden was, helemaal strak stond. Een kreet van pijn ontsnapte hem, maar hij begreep, dat hij van koers veranderen moest, zo lang hij nog aan dat touw verbonden was. „Altijd weer die Pim," bromde hij woedend. „Ik had hem gis teren zijn botjes moeten breken...." Maar ja, daar schoot hij nu niets mee óp. Hij moest van die muizenval zien af te raken en wel zo vlug mogelijk. Scherp tuurde hij naar het struikgewas langs de weg, maar er was geen spoor van Pim, Pam en Pom te bekennen en ook de bakker was in geen velden of wegen te zien. Toch moeten ze zich hier ergens verborgen houden," bromde Billie in zichzelf, terwijl hij met zijn ogen de weg afzocht. Hierdoor zag hij de telegraafpaal niet. voordat hij er vlak bij was en toen was het al te laat. Het touw bleef achter een van de knoppen haken en Billie kreeg hier door nog minder bewegingsvrijheid. Hij werd plotseling ln zijn vaart gestuit en sloeg met een schok over de tele graafdraden heen, waaraan hij bleef bengelen als een kapotte vlieger (Advertentie, Ing. Med.) Verzekerd kapitaal gestegen tot t 1527millioen Het bjj de Algemeene Friesche Le vensverzekering-Mij en de Groot- Noordhollandsche van 1845 sinds 1938 door een belangengemeenschap verbonden verzekerd kapitaal is in het afgelopen jaar gestegen tot een bedrag van f 1.527.368.000,—. Aan nieu we verzekeringen kwam in 1952 tot stand f 196,4 (v.j. 215,1) millioen, ter wijl de afvoer f 92,6 (83,5) millioen be liep. Aan termijnpremiën eigen reke ning werd f 30,3 (28,5) millioen ont vangen en aan koopsommen, waarvan de ontvangsten steeds iets wisselvalli ger zijn f 9,9 (12,4) millioen. De sterfteuitkomsten waren in 1952 weer gunstig te noemen voor zover be treft de verzekeringen bij overlijden en ongunstig ten aanzien van de ver zekeringen bij leven. Per saldo heeft niettemin de sterftewinst bijgedragen tot de bereikte winstcijfers. De gemid deld gekweekte rente steeg bij de Al gemeene Friesche van 3,41 tot 3,49 pet en bij de Groot Noordhollandsche van 3,42 tot 3,54 pet. Mede doordat de voor de premie- reserve benodigde rente iets is gedaald steeg de rentemarge bij de Algemeene Friesche van 0,38 tot 0,49 pet en bij de Groot Noordhollandsche van 0,49 tot 0,64 pet. De premiereserve van de Al gemeene Friesche beliep eind 1952 f 272,1 (260) millioen, die van de Groot Noordhollandsche f 116,3 (105,2) millioen. Bij de twee instellingen was eind 1952 belegd in vaste eigendommen f 17,7 (17,1) millioen, hypotheken f 50,5 (48,2) millioen, effecten f 37,8 (32,5) millioen, leningen op schuldbe kentenis f 195,3 (176,2) millioen, polis- beleningen f 5,9 (5,6) millioen en „an dere beleggingen f 78,1 (81,7) millioen. Motorrijder bij botsing om het leven gekomen De 31-jarige Hilversumse agent van politie J. B. is Maandagavond met zijn motor onder de gemeente Beilen in Drente tegen een auto opgereden en dodelijk verongelukt. De echtgenote van B„ die op de duo zat, liep zeer ernstige verwondingen op. Men vreest voor haar leven. door Mary Burchell vrouw kentLaat U er toch nio» U «V.CIU Laai u er t< 5' lan«er <W kwellen! Voor de mx>. vrouw zijn die periodieke pijnen te ae *eker te bestrijden me» ga^Elg3iagiiagrar5^i7a (Advertentie, ing. oiecl 27 De volgende morgen sprong Fiora. die op een vroege wandeling met Ashley hoopte, kort nadat het zonlicht haar kamervenster was binnengedrongen, uit bed en kleedde zich aan. Toen ze ech ter beneden kwam, vond ze daar nog niemand, zodat ze maar alleen uitging. Bij de stallen gekomen, ontmoette ze Lucas, die, terwijl hij Vulcan afwreef, een wijsje tussen zijn tanden floot. „Morgen", riep ze, met de armen over het onderste deel van de staldeur leunend, „ben je nu al uit rijden ge weest?" „Ja. ik ben vroeg opgestaan." „Ik vrees, dat het hele partijtje niet erg in je smaak valt". Fiora was op dit punt niet erg zeker van haar zaak, maar wilde graag wat meer weten dan Adèle haar had kun nen vertellen. ,,'t Ligt niet bijzonder in mijn lijn", luidde het weinig-zeggende antwoord. „Maar ik hoop, dat het aan jouw ver wachtingen voldoet". „O. ik vind het erg prettig". ,,'t Is ook vrij wat als iemand hele maal uit Pakminster komt om je te be zoeken". zei hij glimlachend en kwam •oen, daar Vulcan's toilet was voltooid, op het stalplein naast haar drentelen. „Mag ik je vragen wat je, nu ie hem weergezien hebt, van Asley denkt?" vroeg Fiora. „Nu moet le me niet wijsmaken, dat ie daar iets om geeft", grinnikte Lucas. „Ik weet opperbest, dat ja aan mijn oordeel over anderen geen waarde hecht". ,.Je moet niet generaliseren: ik zou het b.v. heel interessant vinden, te ho ren hoe ie Barbara Maine vindt". Hij keek haar een ogenblik peinzend aan en Fiora voelde, dat ze licht bloos de. „Zo'n lief meisje toch", merkte hij droogjes op. „Precies Nan". „Wie? Barbara?" „Neen, jij". Nu voelde Fiora, dat ze vuurrood werd. „Ik precies Nan"! riep ze verontwaar digd uit. „Och, je volgde in elk geval de oude familietactiek: „Steek een speld in iemands vlees en kijk dan wat het slachtoffer doet". "O", hernam ze boos. maar toch ook een tikje beschaamd: „Mag jij soms al leen iemand plagen en ik helemaal niet?" „Ik begrijp het al", zei hij nadenkend. „Dus je wilt eigenlijk weten, of ik verliefd ben op Barbara?" „Datdat heb ik niet gezegd", hakkelde Fiora, er tenslotte niet op gesteld, zich zo geïnteresseerd in zijn liefdesaangelegenheden te tonen. „Ik vroeg me alleen af, of jij even blij was, haar te zien als zij jou". „Wat mij betreft", antwoordde hij koeltjes, „zou ik met genoegen Nan de nek hebben omgedraaid, maar laat ik niet in herhaling treden. Je behoeft het in geen geval Nan te vertellen. Ik wil haar niet al te veel plezier van haar werk bezorgen". „Het is mijn gewoonte niet, iets aan Nan over te brieven", zei Fiora op scherpe toon. „En dat weet je immers heel best!" „Ja, maar het kon zijn dat je op een bepaald punt Nan's hulp zou wensen", merkte hij nuchter op. „Op welk punt?" vroeg Fiora de ogen wijd van verbazing. „Bijvoorbeeld als je met Ashley wil de trouwen voor je meerderjarig was. Vermoedelijk zou je daarvoor de toe stemming van je voogdes behoeven". „Nan's toestemming?" Fiora kon zich moeilijk een dwazer situatie voorstel len, dan Nan die zich genoeg in iemands huwelijksplannen interesseerde om die goed of af te keuren. „Ik geloof niet. dat het haar ook maar iets zcu kunnen schelen, wanneer we trouwden." „Denk je dat heus?" Fiora keek hem argwanend aan. „Misschien zouden we meer last van jou hebben dan van Nan", merkte ze op. Nu glimlachte hij even. „Mijn toe stemming zou wel niet worden ge vraagd, nietwaar?" „Natuurlijk niet Maar ik kan me voorstellen, dat je iets zou bedenken om toch een spaak in 't wiel te steken". „Je vleit me heus!" verzekerde hij ernstig. „Nuzou je 't soms niet?" Hij antwoordde niet dadelijk, maar zei toen vastberaden: „Kindlief, als ik iets in de melk had te brokkelen, zou ik daarvan gebruik maken om je hu welijk met Ashley tegen te gaan, niet om 't huwelijk op zichzelf, maar om de persoon?" „Maar waarom. Lucas?' vroeg ze. half boos, half teleurgesteld. „Wat heb je te gen Ashley?" „In hoofdzaak, dat je meer van hem houdt dan van mij", antwoordde hij schertsend. „Neen, in ernst?" „Wil je 't heus horen? Het antwoord zal je niet bevallen". „O. het kan me niet schelen, omdat ik toch geen gewicht eraan zou hech ten. Maar ik ben nieuwsgierig". „Ja, je slaat mijn oordeel wel bijzon der laag aan", grinnikte hij. „Maar komaan, daarom niet getreurd. Ik ben niet erg ingenomen met ie huwelijks plan, omdat ik Ashley beschouw als een jongeman, die in de allereerste plaats een comfortabel onderdak met een daarbij behorende, hem toegewijde vrouw zoekt". „Je hebt geen recht zoiets te zeggen! En je kunt toch zeker wel zien. dat Ashley heel veel van me houdt!" riep ze verontwaardigd. „Lieve kind, het is onmogelijk, niet veel van je te houden tenminste van tijd tot tijd", liet hij er met een tikje humor op volgen. „Ik bezweer ook al lerminst, dat Ashley je niet allerliefst vindt. Wie zou dat trouwens niet? Maar ik blijf erbij, dat een jongeman met zijn kostbare neigingen enerzijds en gebrek aan werklust anderzijds niet buiten een behoorlijk inkomen kan. En daar hij er zelf niet over beschikt, moet hij wel zien, er een door huwelijk te krijgen. Ik wil over zijn pogingen in die rich ting geen oordeel vellen: we moeten immers allemaal naar eigen opvatting door het leven gaan. Maar ik had toch wel graag, dat hij niet juist jouw in komen trouwde!" „Waarom speciaal niet het mijne?" informeerde Fiora, terwijl ze Lucas strak aanzag. Glimlachend antwoordde hij: „Nu. Iaat ik zeggen, dat ik om de een of andere reden misschien uit een mis plaatst gevoel van familie-verantwoor delijkheid bezwaar maak, je als een kip te laten plukken". „Maar Lucas! Wat je zegt, is onge hoord! Ik begrijp niet. waarom ik zo lang naar ie geluisterd heb". (Wordt vervolgd) De extra-reserves van beide instel lingen gezamenlijk stegen van f 8,9 mil lioen tot f 10,8 millioen. De bedrijfswinst van de Algemeene Friesche is f 2.256.155,— (1.880.877,—). Hiervan gaat naar de extra-reserve f 1.145.488,voor uitbreiding kantoor gebouwen wordt f 175.000,bestemd, waarna over 1952 het overschot voor verzekerden f 935.667.bedraagt. Sa men met de uit vorige boekjaren be schikbare bedragen beloopt het over schot voor verzekerden f 2.094.190, De bedrijfswinst van de Groot Noordhollandsche bedroeg 1 1.701.767,— (1.407.034,welk bedrag in zijn ga- heel aan de extra-reserve wordt toe gevoegd. DE OVERSTEN DEZER WERELD, een luisterspel van de Engelse schrijfster Dorothy Sayers, uit een reeks, die zij in 1941 voor de BBC schreef. Het stuk maakt ons „oorgetuige van de zaak-Jezus van Nazareth, zoals deze dient voor de hoogste Joodse recht bank en voor de Romeinse rijks commissaris". Het is in moderne zin een volkomen ernstige be handeling van „het grootste drama dat ooit werd opgevoerd en daar om een uitermate geschikt spel voor de avond van Witte Donder dag. Donderdag 21.15 over Hil versum 11, 298 m.) en naar de KINDERTOTEN L1EDER, van MAHLER. De Oekrainse alt Eugenia Zareska zingt deze prach tige cyclus met begeleiding van het Radiophilharmonisch Orkest onder leiding van Paul van Kem pen. Mahler heeft in zijn muziek op aangrijpende wijze de diepe tragiek van de teksten benaderd en is daarbij voor zijn doen uiterst eenvoudig in het gebruik zijner middelen gebleven. (Don derdag 20.05 over dezelfde zender.) DONDERDAG 2 APRIL HILVERSUM I, 402 m.ï 7.00 KRO 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.10 Gewijde mu- ziek. 7.45 Morgengebed en Liturgisch* kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 8 25 Hoogmis. 9 45 Gram.muziek. 9.55 Waterstanden. 10.00 Gewijde muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. 12.00 Promenade-Orkest en solist. (12.3012.33 Land- en Tuinbouwmededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Gram.muziek. 13.35 Zang en piano. 14.00 Gram.muziek. 14.45 Voor dé vrouw. 15.15 Gram.muziek. 15.30 Viool en piano. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Cello en piano. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gra- mofoonmuziek. 17.40 Gronings program- ma. 18.00 Piano-trio. 18.35 „Op de stel- l'ng". 18.45 Gram.muziek. 19.00 Nieuw* en weerberichten. 19.10 Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord. 19.30 Gram.muziek. 20.00 Radiojournaal. 20.20 Bas, hobo en orgel. 21.00 „Een zen- dingsveid in eigen land", klankbeeld. 21.40 Radio Philharmonisch Orkest. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en SOS- berichten. 23.1524.00 Vocaal ensemble. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.50 Dag opening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Om- loepkoor. 9.25 Voor de vrouw. 9 30 Gia- mofoonmuziek. 10.50 Voor de kleuter». 11.00 Kamerorkest. 11.45 Voordracht. 12.00 Orgelspel. 12.25 In't spionnetje. 12.30 Land en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Gram. muziek. 12.50 „Uit het bedrijfsleven". 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gramo- foonmuziek. 13.20 Lichte muziek. 14.00 ..Paul Vlaanderen en het Jonathan Myste rie", hoorspel. 14.40 Sopraan en piano. !5.00 Voor de zieken. 16.00 Gram.muziek. 1615 „Van Pepita's en Mantilla's". 16.30 Orgel en piano. 16.45 Voor de jeugd. 17.30 Militaire causerie. 17.40 Gram.muziek. 17.45 Regeringsuitzending: Dr. D. N. van der Neut: „Langs H B.S. en Lyceum ln Indonesië". 18.00 Nieuws. 18.15 Sportpro- blemen. 18.25 Reportage of gram.muziek. 18.30 Dansmuziek. 19 00 Gesproken brief uit Londen. 19.05 Discogram. 19.40 Ronde- tafelparlement. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio Philharmonisch Orkest en sol'ste. 21.15 „De oversten deze wereld", hoorspel. 22.15 Gevarieerde muziek. 22.35 Gram.muziek. 72.50 „De vrouw in gezin. Maatschappij en Staat". 23.00 Nieuws. 23.15 Sport. 23.30 Gram.muziek. 23.40—24.00 Zang en org*L

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 7