er thee echte Minister Luns over de gevolgen van Stalins dood i j Old Alle cracks komen tweede Paasdag aan de start De Benelux kan en moet slagen De nieuwe zomerposizegels Alleen Tinus Metselaar moet verstek laten gaan Vleugelspelers Schmidt en Van Ede waren de gangmakers RINRIGHTING hkleditu} Bezinning op taak t.o.v. onontwikkelde gebieden INDONESIË Eén jaar voor oplichter van joodse vluchtelingen Professor Gerrefson zweeg siil in eersfe ferm ij n Breedvoerig betoog over Europa's eenwording Vrouw probeerde haar man om te brengen Pianiste tot twee jaar veroordeeld Haar joodse echtgenoot Wijzigingen in reglement Verdediging was zwak Voorlopig Nederlands elftal samengesteld Eert droge Maart en een natte April Beroep adjunct-directeur verworpen Henk Meiz naar Mefz In NRF f 93.1 millioen IEDING zitting- 139.— verend 299. 49— 3-80 cm 23.50 27.50 4.50 17.95 4.75 t. p. M. 0.79 uitvoeringen, ish. 27.50 72-74 AMSTERDAM anaf ntraal Station. HOORN GOUW 17 TEL. 4414 nfie goed maar geelt DONDERDAG 2 APRIL 1953 Maite sfeer in de Eersfe Kamer (Van onze parlementaire redacteur) DE MATHEID, die Dinsdag reeds over het eigenlijke debat inzake ons buiten lands beleid in de Eerste Kamer lag als gevolg van het domineren der Gerretson- kwestie, was ook gisteren nog verre van geweken. Wel hield minister Beyen een gedegen betoog over de internationale samenwerking in het algemeen en de' zich daarbij voordoende verschijnselen en ontwikkelingen, maar een «ntwoord op de door de Kamerleden gemaakte opmerkingen kon een en ander toch nauwelijks worden genoemd. Minister Luns daarentegen ging zeer breed voerig in op de aan zijn adres gerichte opmerkingen, maar zijn rede droeg alle kenmerken van haar ambtelijke herkomst en miste daardoor te zeer die persoonlijke noot, die een debat op hoog peil plegen te kenmerken. NA terloops de onderlinge verhouding maf minictpr T.nns tp hebben aanse- met minister Luns te hebben aange stipt. richtte minister Beyen allereerst enkele opmerkingen tot de communis ten, wier betogen hij niet had kunnen volgen. Van deze overstappend op het ■paagstuk der onontwikkelde gebie den zei hij van het grote belang hier van zeer diep overtuigd te zijn. Neder land moet zich in deze op zijn taak .tfflezini:- n. In geen geval mag dit vraag stuk worden behandeld uit het oog punt van opvanging van economische 3 «pressies. Vervolgens stond minister Beven langdurig stil bij de voor het publiek zo moeiliik te volgen ontwikkeling der internationale organisaties. Na enkele opmerkingen over de Be nelux, de N. A. V. O. en de O. E. E- S., besprak minister Beyen tenslotte nog meer in het bijzonder de problemen der Westeuropese eenwording. Deze is noodzakelijk, wil Europa haar zelf standig bestaan redden. Ook hier is het saamhorigheidsgevoel van zeer grote betekenis. Het zou echter een misver stand zijn te menen, dat politieke or ganen alleen dit gevoel zouden kunnen scheppen. Hiervoor is het dragen van een werkelijke verantwoordelijkheid door deze organen nodig. Onze regering is thans ter voorbe reiding van een eenheidsmarkt bezig haar voorstellen voor een tariefunie na der uit te werken. Deze zullen binnen enkele weken aan de betrokken rege lingen en in de loop van de maand Mei aan de Staten-Generaal worden medegedeeld. Over het ontwerp van een Europese grondwet kon de minister zich nog niet laten- Hij achtte de Straatsburgse voorstellen uiterst belangrijk, maar zag naast voordelen ook wel bezwaren zo als de directe verkiezingen. De Ne derlandse regering zal onder haar be kends voorwaarden gaarne aan poli tieke integratie meewerken. Dit bete kent echter niet. dat zij het pact van Brussel van geen betekenis meer acht: integendeel. ■Minister Luns begon met enkele be- 'Wfthouwing over de Oost-Westver houding. Zowel het optreden van Eisenhower als het overlijden van Stalin vormen hier nieuwe elementen. Minis ter Luns was van oordeel, dat het Amerikaanse beleid in hoofdlijnen on gewijzigd zal blijven. De eerste gelui den uit het Oosten lijken een gematig der toon te hebben, dan wii gewend waren. Twijfel i.i deze is echter wel licht gerechtvaardigd, daar het doel der communisten hetzelfde zal blijven. Met daden zal moeten worden bewezen dat het hier om meer dan een tijde lijke tactiek gaat. Met voldoening heeft de Nederlandse regering kennis geno men van de ontwikkelingen in Korea cn rond de secretaris-generaal der Ver. Naties. Meer zal echter moeten vol 'gen: de ontwapening, Oostenrijks jj... vredesverdrag, arrestaties achter het IJzeren Gordijn. Bovendien zal aan het Azaaien van twist en tweedracht in de ■j ^vrije wereld een einde moeten komen. Al met al achtte minister Luns het ■nog te vroeg om positieve conclusies uit het overlijden van Stalin te trek- ken. De Verenigde Naties kunnen wij niet missen: de Nederlandse regering over weegt de bijdrage voor de technische hulp aan onontwikkelde gebieden te verhogen. Binnenkort zal bij aanvul- ■lende begroting het bedrag voor het BV- N, Kinderfonds van 100.000 op 150.000 gulden worden gebracht. I het verlenen van de militaire B status aan de Ambonezen handhaafde minister Luns het afwijzende stand er punt der regering. Ook inzake het zelf- i beschikkingsrecht kan zij niets doen, Zij kwamen niet verder dan België De bijzondere strafkamer van de Amsterdamse rechtbank heeft gisteren j 46"jarige vertegenwoordiger C. B. ■ui Soest, die tijdens de oorlog geld van Joodse Nederlanders incasseerde, veroordeeld tot één jaar gevangenis- l." Legen deze verdachte was door 6 ln"!l, 'er van justitie drie jaar geëist. teS» beloofde de ioodse vluch- vluchter! hen kon helpen ont landuaar het neutrale Zwitser- zii niet i verder dan België kwamen milieu 'n "et vonnis» werden vijf fa- middeld VEn wie verdachte ge in ontvon tra2Prl van f 30,10 tot f 400r do Reverb v.-"- eonomon zonder dat Hot - tfiTiumm 7nnti° Zwitserland bereikten. I te góedor^r Van verH:lchte- dat hii meenci n-j ?"w was geweest en ge saties do 1, andare illegale organi verde- _„vluc™lingen van België uit pen. 1 helpen, werd verwor ven v-'V? v;°rd voorts voor d° dun» ten. hoi 0r^7pt l1it de kiesreeb te boWnri e 0rr' 9mbte1iike functie' M» W daV»? uit rerht om tecUc de gewapende macht. daar de Unie iedere practische bete kenis heeft verloren. Men moet in deze de realiteit aanvaarden en op deze basis trachten een oplossing te vinden. Minister Luns wenste geen opheffing zonder meer van het Unie-statuut; over de militaire missie wordt thans onder handeld. Hem waren geen bijzondere belemmeringen bij de vestiging van Nederlanders in Indonesië bekend; wel geldt uiteraard ook voor ons het alge mene immigratie-beleid der Indonesi sche regering.. De afwikkeling van de Blitar en Talissa-kwesties was ver traagd door de kabinetsformatie. Al met al acht de Nederlandse re gering het nuttig te blijven ijveren voor verbetering van de verstandhouding met Indonesië. Met betrekking tot de Belgische Ka- nalenkwestie deelde minister Luns mee, dat de onlangs terzake in de pers gepubliceerde berichten volstrekt on juist zijn. Het wachten is op het niet bindende advies van de heren Van Steenberge en Van Cauwelaert, die de technische mogelijkheden onderzoeken. Aanleg door Limburg is hierbij niet aan de orde. Met kracht zal een voor beide partijen bevredigende oplossing worden nagestreefd. Benelux is van onschatbare waarde; er is voorshands geen sprake van een opgaan in één Europa. Terwijl voor de eenwording van Europa goeddeels nog slechts wordt onderhandeld, staat Bene lux reeds voor de laatste hindernissen. Zeer veel werd reeds tot stand ge bracht. Men moet z:ch dan ook niet blind staren op incidentele moeilijkhe den, maar blijven vasthouden aan het einddoel: de economische unie. De volgende conferentie zal zeep zorgvul dig worden voorbereid. Benelux kan en moet slagen, zo riep minister Luns uit. Hij eindigde met de mededeling, dat onlangs het overleg werd geopend over een parlementair Benelux-orgaan. NEDERLANDSE INVOER VAN SNIJBLOEMEN IN BELGIE Een afvaardiging van de Belgische bloemenkwekers, bestaande uit parle mentsleden, heeft te Brussel een onder houd gehad met de kabinetschef van het ministerie van Landbouw. De bespre kingen gingen vnl. over de invoer van Nederlandse snijbloemen in België. Na afloop verklaarde een lid van de af vaardiging, dat de minister van Land bouw voornemens was snijbloemen en potplanten op de zgn. lijst „A" te plaat sen, hetgeen het vaststellen van mini mumprijzen mogelijk zou maken. \//////////////////AA///////////A//7^ i BgBiagaiEaaEa V.PELT 'VAN 1 Mei tot en met 30 Juni zullen bij de Posterijen opnieuw zomer- postzegels verkrijgbaar zijn. De netto opbrengst komt ten goede aan sociale en culturele instellingen. De zegels, die men hierboven ziet afgebeeld, zijn ont worpen door de kunstenaar Andre van der Vossen te Overveen. Ze zijn ge drukt in twee kleuren en stellen elk een bloem voor hyacinthAfrikaantje, narcis, anemoon en iris). Ter gelegen heid van de uitgifte van deze zegels zullen alleen op 1 Mei eerste-dags- omslagen verkrijgbaar zijn op de PTT- kantoren. Men kan daarop (met zomer- zegels) een speciaal stempel krijgen. (Van onze parlementaire redacteur) „Wat een sof! Zijn wij daar nu voor gekomen?", zo vroeg een lid van de Tweede Kamer zich gistermorgen af, die met enkele collega's de vergadering van de Eerste Kamer was komen bij wonen om het antwoord van prof. Ger retson op de tegen hem gerichte aan vallen te horen. Prof. Gerretson liicld namelijk in eerste termijn wel een zeer breedvoerig betoog over de Europese éénwording, maar hij ging in het geheel niet in op de talrijke de vorige dag aan zijn adres gerichte opmerkingen. Aan het eind van zijn rede verklaarde hij slechts, dat hij na nadere bestudering, op één en ander, zo hier aanleiding toe mocht bestaan, zou terug komen. Minister Kernkamp beperkte zich tot enkele zeer korte opmerkingen. Hij was ten zeerste erkentelijk voor het vertrouwen, dat de K.V.P. bij monde van prof. Beaufort tot uitdrukking had gebracht, alsmede voor de redevoering van prof. Molenaar (V.V.D). Ten aan zien van de nota van prof. Gerretson wenste minister Kernkamp vast te stellen, dat deze in tegenstelling met de bewering van de C.H.-afgevaardigde niet van invloed is geweest en ook niet zal worden op het regeringsbeleid Overigens moest de minister vaststel len, dat hij met prof. Gerretson ..not on speaking terms" is. In parlementaire kringen heeft het de nodige verbazing gewekt, dat de C.H. Eerste Kamerfractie, niettegen staande alles wat gebeurd is. toch prof Gerretson namens de fractie aan het zo belangrijke debat over ons buiten lands beleid heeft laten deelnemen Men kan niet aannemen, dat de fractie in deze achter haar woordvoerder staah al wekt zij door deze houding de schijn van wel! Avondvergadering JN de avondvergadering heeft de heer Gerretson (C. H.t o m. te kennen ge geven geen prijs te stellen on een ge- dachtenwisseling met de minister van Overzeese Rijksdelen. Ten aanzien van de Newyorkse he- snrekir.opn met betrekking tot Surina me zei hii altijd ervan overtuigd te ziin geweest, dat er niet een afzonder lijke interpretatie van de minister was. waarvoor hii aansprakelijk was. Zi waren enkele leden van het kabinet er mede bekend Rnr stelde vast. dat blij kens mededelingen van de minister president het hele kabinet achter de Newyorkse besprekingen stond. Spr. noemt het fantasie, dat hij de heer Kernkamp een onwaardig minister zou hebben genoemd, dat heeft zo in een krant gestaan. De heer Beaufort (KVP), mede spre kende namens de heer Molenaar zei, dat zij beiden betreuren, dat de heer Gerretson niet in eerste instantie is ingegaan op de op hem geleverde cri- tiek. Dat heeft de discussie moeilijk gemaakt. De heer Gerretson heeft naar ziin oordeel wel te kennen gegeven dat er sprake was van een onwaardig mi nister. Minister Beyen deelde mee, dat er een begrotingswijziging komt om f 100.000 beschikbaar te stellen voor de vluchtelingen in West-Duitsland. Minister Luns zei o.a. nog, dat hij op de hoogte was van het te New York bereikte compromis en dat hij dat heeft goedgekeurd. Minister Kernkamp, opmerkend, dat de heer Gerretson heeft te kennen ge geven niet hem. maar het kabinet te hebben zwart gemaakt, zei het oordeel daarover aan de Kamer over te laten. Persoonlijk echter had hij niet de indruk, dat de heer Gerretson erop uit was hem te verdedigen. De begroting is hierna z.h.s. goedge keurd met aantekening, dat de CPN geacht wil worden te hebben tegenge stemd. Arsenicum in 'n kop koltie De gemeentepolitie van Kcrkrade heeft de 59-jarige mevrouw H. uit Kerkrade gearresteerd, onder verden king van een poging tot vergiftiging van haar man, de 64-jarige taxi-onder nemer D. H. te Kcrkrade. Toen deze Maandagavond omstreeks 11 uur thuis kwam en een kop koffie wilde drinken, die zijn vrouw voor hem gereed had gezet, proefde hij iets vreemds aan de ze koifie. Hij .begon daarover te redetwisten met zijn vrouw en beschuldigde haar er toen van vergif in zijn koffie te hebben gedaan In haar opwinding gaf de vrouw toe, dat zij dat inderdaad had gedaan. H. stelde zich daarna dadelijk in verbinding met een arts. In het ziekenhuis te Kerkrade werd de maag van de chauffeur leeggepompt. Hij bleek arsenicum binnen te hebben gekregen. Tijdens haar verhoor door de politie te Kerkrade heeft de vrouw inmiddels bekend. Zij zou bet vergif hebben gekregen via een kennis in Aken. H's gezondheidstoestand heeft van een en ar.der geen nadelige gevol gen ondervonden. verraden De 44-jarige pianiste, mevr. E. A. G. van C.S. uit Amsterdam, is gisteren door de bijzondere strafkamer van de Amsterdamse rechtbank wegens het tijdens de bezetting verraden van haar eigen joodse echtgenoot, veroordeeld tot twee jaar met aftrek van negentien maanden vóórinternering, die zij on middellijk na de bevrijding heeft on dergaan. Tegen haar was tijdens de behandeling van het proces op 23 Maart door de officier van Justitie vier jaar met aftrek geëist. Logé veroorzaakte brand De politie te Rotterdam heeft de 43- jarige koopman E. V. in bewaring ge steld, verdacht van het veroorzaken van brand door schuld. V., die zonder vaste woon- of verblijfplaats is, zou de af gelopen mcht bij een vriend aan de Hilledwarsstraat doorbrengen. Hij rook te Dinsdagavond in bed nog een sigaret en viel in slaap. Het bed geraakte in brand en de vlammen sloegen over op de meubelen en de houten zoldering. De kleding van de roker, waarin zich f 700 zou hebben bevonden, verbrandde eveneens. UITZONDERLIJKE MILDHEID VOORKOMT ELK IRRITEREND EFFECT. (Advertentie, Ing. Med.) Langebaanraces te Alkmaar (Van onze sportredacteur Gistermiddag had een twintigtal motorrenners gelegenheid op bet Alk- maarse Sportpark bun JAP's voor de races, welke tweede Paasdag te Alk maar worden gehouden, in te „draaien", races die mee zullen tellen voor het langebaankampioenschap van Neder land. Evenals het vorige jaar zullen deze kampioenschappen in drie wed strijden op de Alkmaarse sintelbaan worden beslist. Verschillende grote kanonnen als „ijzeren Hein", Piet van Aartsen, Jan Bosman, Henk Sleutel en Co Boef schoven met griezelige snelheden door de bochten. De grootste Nederlandse speedwaycrack stond echter met een weemoedige blik in zijn ogen langs de kant te kijken, nl. Tinus-Metzelaar. De kleine man uit Limmen zal Maandag, in tegenstelling tot het bericht dat wij Zaterdag publiceerden, niet aan de start verschijnen. Hij had weliswaar ingeschreven, maar er is nog altijd een doktersattest voor nodig om aan deze snelheidswedstrijden te mogen deelne men. Dat attest heeft Metzelaar niet gekregen. Hoe jammer het voor Metzelaar ook is, het is prettig te weten dat de con trole op de lichamelijke conditie van de motorrenners nauwkeurig geschiedt en dat die renners in het belang van de andere deelnemers en van zich zelf, worden beschermd. Het valt niet te ontkennen, (dat doet Metzelaar ook allerminst), dat de Limmense favoriet nog niet geheel fit is en uit dien hoofde kunnen wij alleen maar verheugd zijn over het feit dat hij nog geen gelegen heid zal krijgen om zich in wedstrijden Nederlands B elffal-Leylonstone4—2 A »- öi. «.w iwi De vleugelspelers Willy Schmidt en Van Ede hebben een belangrijk aandeel gehad in de 42 overwinning welke het Nederlands B-elftal gisteravond op het VUC-terrein tegen de Engelse ama teursclub Leytonstone F.C. behaalde. Scnmiat r.am de beide, eerste doelpun ten voor zijn rekening, had een groot aandeel in het derde, dat door Van Eede werd gescoord en stelde ten slotte De Bruyckere in staat het vierde goal te maken. In de verdediging was Wiertz de enige, die boven de middelmaat uit kwam. De Voogd (Haarlem) maakt, zoals hij gisteravond speelde, voorlopig niet veel kans op een plaats in het Oranje-team en ook Tiebout (Sparta) was op sommige momenten bepaald zwak. Alberts wisselde goede met slechte momenten af en het tempo van Kuypers (Volewijckers) was aanzien lijk te laag. Het binnentrio, bestaande uit De Bruyckere (Willem II), Angenent en Luppens (beiden Stormvogels) liet weinig bijzonders zien en talrijke goede kansen werden niet benut. Na 17 minuten opende rechtsbinnen Noble voor de met een rouwband om de linkerarm spelende Engelsen de score. Door een dekkingsfout af te straffen en Van Raalte onhoudbaar te passeren, 01. Naarmate de tijd ver streek werden de gastheren wat actie ver en twee minuten voor rust wist Schmidt, die een scherpe voorzet van Van Ede fraai inkopte, gelijk te ma ken (11). Na de hervatting was het eerste suc ces opnieuw voor Leytonstone. Noble, de gevaarlijkste man in de Engelse aanval, passeerde de gehele niet snel genoeg reagerende Nederlandse achter hoede en toen kon Van Raalte, die met een sliding nog redding trachtte te Generaal De Gaulle maakte een reis naar Afrika. Hier zijn onder houd met eer ite minister Baccouche van Tunesië. Bteftgêh, er öok n'iels meër aan dóén (12). Scheidsrechter Aussum onthield de Engelsen even later de kans om de voorsprong te vergroten toen hij zon der te fluiten Tiebout in het beruchte gebied de bal met de hand liet bewer ken. De laatste tien minuten zorgde de Nederlandse aanval voor vuurwerk. Eerst was het Schmidt, die met een hard schot van grote afstand de par tijen weer op gelijke voet bracht en kort daarna zigzagde van Ede, die het leer uit een afgemeten pass van Schmidt had opgepikt, door de Engelse defensie en maakte er 32 van. In de laatste minuut bracht De Bruyckere de 4 op het scorebord, door een voorzet van Schmidt zuiver in te koppen. Op zes plaatsen gewijzigd keuze-commissie van de KNVB ernst is met haar pogingen de beste Nederlandse spelers van 't ogen blik te kiezen voor het Nederlands elf tal, blijkt eens te meer uit de samen stelling van het voorlopig Nederlands elftal dat 8 April tegen de Wacker (Wenen) speelt. Kools neemt de plaats n van Boskamp. Terlouw mag nog eens proberen te bewijzen dat hij beter is dan Hendriks en Van Schijndel werd gepasseerd voor Biesbrouck en in de - voorhoede krijgen Van Ede. Van Beur- niet z°u houden aan het tussen de par- aan zijn geliefde sport te wijden. Eerst als hij volledig hersteld is zal hij zijn krachten weer met zijn rivalen mogen meten. Natuurlijk was dat aanvankelijk een ernstige tegenvaller voor Metzelaar. Hij heeft echter ingezien dat hij wat voorbarig had ingeschreven en dat die afwijzing volkomen terecht is. De organisatoren, die Metzelaar aanvanke lijk op de deelnemerslijst hadden ge plaatst, kunnen zich niettemin zeker weten van spannende races. Spannen der waarschijnlijk dan het vorige jaar, want de laatste tijd was Metzelaar eigenlijk niet meer te verslaan, niet door een Van Aartsen, Van Dijk, Bos man, Boef en zelfs niet door Steeman. De sportcommissie van de K.N.M.V. heeft enkele wijzigingen aangebracht in de reglementen voor het kampioen schap. In 1952 werd op de eerste wed strijd van het jaar bepaald welke ren ners in de drie finales mochten mee dingen voor een plaats in het algemeen klassement. Dit seizoen zal voor alle drie de -wedstrijden die voor het kampioenschap meetellen in series worden gereden, zodat alle favorieten zich telkens weer tot het uiterste zul len moeten geven, hetgeen de spanning alleen maar ten goede zal komen. Een ander belangrijk punt voor de organisatoren is, dat de sportcommissie van de K.N.M.V. heeft besloten aan renners geen toestemming te verlenen opde dagen, dat de wedstrijden voor het langebaankampioenschap worden gereden, aan andere wedstrijden, noch in binnen- noch in buitenland deel te nemen. Het gevolg is dat Alkmaar zich voor al zijn wedstrijden verzekerd mag weten van een uitstekende bezetting en dat om te beginnen Tweede Paasdag goede motorsport zal worden geboden. In het gehele land is in Maart weinig regen gevallen, vooral in het Zuiden en in het Westen. Vlissingen kreeg niet meer dan tien millimeter, in Maastricht vel twaalf millimeter, in De Bilt vijftien, in Den Helder zeventien en in Groningen zeven en twintig millimeter. Alleen in de laatste vier dagen begon er regen van betekenis te- vallen. Het aantal uren zonneschijn bedroeg in De Bilt 123 tegen normaal 127 uren. Grote afwijking leverde dit en ook de gemiddelde temperatuur niet op. Er werden in De Bilt dertien vorstdagen waargenomen tegen twaalf normaal. De lucht druk ivas over de gehele maand in De Bilt de laatste honderd jaar niet zo hoog geweest, daar hoge druk-gebieden zeer lange tijd over West-Europa en ons land aanwe zig bleven. April brengt nu weer nattigheid en ook de komende dagen blijft de kans op regen groot met iets hogere temperatu ren. Voor de land- en tuinbouw is enige regen gunstig vooral na een bijna record-droge lente maand. ..Ommelanden"-af fa ire Het Gerechtshof te Leeuwarden heeft gisteren het vonnis bekrachtigd van de president van de rechtbank, die de in kort geding op 23 December jl. door de condensfabriek „Friesland" gevraagde gijzeling van toepassing had verklaafd, indien de heer Vooistra, thans adjunct directeur van „De Ommelanden", zich den en Van Melis hun kans. Zij nemen de plaatsen in van Van der Kuil. Van der Bogert en Clavan. De opstelling is als volgt: Landman (Sparta); Kools (RBC) en Tebak (Eindhoven); Klaassens (WV), Ter louw (Sparta) en Biesbrouck (RCH) Van Ede (Sparta), van Beurden (BW), van Melis (Eindhoven), Len stra (Heerenveen) en Luiten (DOS). Reserves: Van Raalte (Blauw Wit), Alberts (Vitesse). Van Schjjndel (SVV) en Van der Kuil (VSV). De Hagenaar Henk Metz zal Neder land vertegenwoordigen bij het Euro pese kampioenschap 47/1, dat van 23 tot en met 26 April in Metz gehouden zal worden. Zoals bekend zijn voor het bepalen van de afvaardiging selectie-wedstrij den gespeeld, waaraan werd deelgeno men door Metz. Van de Pol en Mol. Na de tweede speeldag, toen Metz met 7 Dunten de leiding had gevolgd door Van de Pol met 4 en Mol met 1 punt. heeft van de Pol zich teruggetrokken. Nederlands jeuqdelfial Het Nederlands jeugdelftal. dat Don derdag 2 April op het terrein van F C Hallois te Hal in de eerste verliezers ronde van het jeugdtornooi van de FIFA tegen Zwitserland speelt, is als volgt samengesteld: Schouten (OSW Beekman 'Vitesse) en Kraav (DOS) Loos 'Vitesse). Bruvs (MOC) en Krev ermaat 'Elinkwiik). Asmiisson 'DWV> Blom (WW). Kluin 'Scheveningen' Erkens (Sittardia) en Bovenius (En schede se Boys) In de Maand Maart zijn in het ge heel 289 leden der Oostduitse volkspo litie. onder wie 14 officieren, naar hei Westen uitgeweken. tijen bestaande concurrentie-beding. Zoals bekend, was de heer Vooistra te voren in dienst van de condensfabriek „Friesland". Het Hof heeft alle door de heer Vooistra naar voren gebrachte grieven verworpen en appellant ver oordeeld in de kosten van het hoger beroep. De hulp uii W. Duiisland Tot gisteravond werd op de rekening van het Nationaal Rampenfonds een totaalbedrag van f 93.1 millioen gestort hetgeen in één dag een stijging met f 300.000.- betekent. Tijdens de collecten in de Ned. Herv. Kerken in ons land werd, naar thans geheel bekend is, op 8 Februari ten bate van het N.R.F een bedrag verzameld van f 1.690.952,61. Zoals bekend heeft de Westduitse re- germg in werkkrachten en materiaal een hulp aan het noodgebied toegezegd ter waarde van ongeveer f 4 millioen. In verband met deze hulp bij het her stelwerk brachten enkele Westduitse regeringsautoriteiten dezer dagen een bezoek aan Schouwen en Duiveiand. Van het door West-Duitsland toegezeg de materiaal zijn de laatste weken de eerste zendingen aangekomen. Hieron der zijn 62.000 bossen rijshout (van de toegezegd 300.000), 21 bussen voor het vervoer van arbeiders. 11 woonwagens bazaltblokken (waarvan er 500 wagons komen). 30 km smalspoorrails, 500 kip karren en 30 locomotieven. Verder zijn of zullen uit Duitsland komen dragli nes, platboom vaartuigen, bulldozers, b-andweerwagens en een pompschip. - Een 30-jarige Tilburger, die in Maart 1952 een 19-jarig meisje langs het ka naal tussen Tilburg en Hilvarenbeek had overvallen en door wurging gedooo, is bii arrest van het Hof te 's Hertogen bosch. tot 12 jaar met aftrek ter be schikking stelling van de regering ver oordeeld.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 5