mmrnAmovww^ stoopsrmtK! Fabelachtig maar niet productief voetbal van Weense gasten Langedijker winkeliers gaan hun contributie verhogen Van Beurden speelde zich in het Oranje-team DE NATUUR VERKWIKT de natuurzuivere UIT DE LANGEDIJKER DORPEL De heer Jac. Smit werd gehuldigd Egmond-binnen De KVP met één lijst J S ot bencemd tot burgemeester St. Pancras Partijen komen met vele verrassingen In Warmenhuizen waren de heren De Groot en De Nijs in het zilver Piettige receptie Schoorl ONS GENOEGEN GAF UJ STEK ND TONEEL Egmond a.d. Hoef Vrachtauto omgekanteld Bergen VOORKEhMiS WAREN 87 INSCHRIJV NGEN Oterleek Groslijst Gemeentebelang Voorlopig Nederlands eltta'-Wacker 32.» Bouw overkapping veiling aanbesteed Landman stopte penalty Om biljartkampioenschap hoofdklasse in Nederland Ronde van West-Vlaanderen Leo Stevens won de derde etappe Nederlandse zwemsters naar Kopenhagen Zes Nederlanders in Parijs-Roubaix Voelt U zich niet fit? Denk niet direct, dat U ziek bent. Wat U ontbreekt is een dagelijks middel ter opwekking en verkwikking: DONDERDAG 9 APRIL 1953 ZUIDSCHARWOUDE. In de Woens dagavond in lokaal P. Kramer gehouden ledenvergadering van de Langedijker Win keliersvereniging kon de voorzitter, de heer M. Kool, aan drie-en-twintig leden het welkom toeroepen. Spreker her innerde aan de twee georganiseerde Win kelbeurzen, die uitstekend geslaagd zijn en voorts aan de Sint Nicolaas-attractie, welke eveneens vlot verlopen is. Spreker releveerde, dat de heer Jac. Smit, die vijf- in-twintig Jaar penningmeester van „Ons Weekblad" was, voor deze functie bedankt heeft. In diens plaats is de heer J. Bak ker benoemd. Voor het Rampenfonds werd f 50,be- ichikbaar gesteld. De penningmeester, de heer G. Hart, die het financieel verslag uitbracht, deel de mede, dat de rekening sloot op een be drag van f 564,48, met een batig saldo van f 72,42. Het ledental bedroeg 140. De Sint Nicolaas-attractie had een j voordelig saldo opgeleverd van f 135,07. i' De rekening van de penningmeester van Ons Weekblad", het orgaan vas de ver eniging, vermeldde een nadelig saldo van t 301,62. De voorzitter richtte zich daarna tot de heer Smit, die vijf-en-twintig jaar geheel belangeloos de functie van penningmees ter van „Ons Weekblad" vervulde. Ook tot mevr. Smit, die aanwezig was, werden enkele vriendelijke woorden gesproken. Als blijk van waardering werd de heer Smit een radiotafel aangeboden en aan lijn echtgenote een bloemenmand. Het bestuur stelde vervolgens voor de contributie te verhogen van f 4,— tot f 8,—- per jaar, ook in verband met het exploi tatie-tekort van „Ons Weekblad". Na enige discussie werd het bestuurs- I voorstel aangenomen met 16 stemmen voor en 7 tegen. De afdelingen van de KVP van de dorpen Egmond aan den Hoef en Eg- mon-Binnen hebben besloten met één lijst uit te komen voor de a.s. ge meenteraadsverkiezing. Groslijst Plaatselijk Belang Dezer dagen vergaderde onder voor zitterschap van de heer J. J. Jager de partij van het „Plaatselijk belang" voor het samenstellen van de gecombineer de groslijst voor de dorpskommen Eg- mond-Binnen en Egmond aan den Hoef. Er was een goede opkomst en de ver gadering, gehouden in de oude pasto rie aan de Slotweg te Egmond aan de Hoef, had een zeer vlot en bevredigend verloop. Na stemming kwam de vol gende groslijst tot stand: 1. I. Ommering, 2 Joh. Mooij, 3 E. Zwaan, 4 M. J. Veltkamp, 5 P. Mooij, 6 Jb. Helder. Een tweede bestuursvoorstel om een cursus Verkoopkunde en ook een cur sus Lakschrijven te organiseren, werd e\eneen aanvaard. s Voorts keurde de vergadering het toe treden van twee nieuwe leden goed. Het euvel van het cadeau-stelsel maakte tenslotte nog deel uit van een nabespre king, zonder dat er nieuwe gezichtspun ten geopend werden. Wel achtte men het gewenst het publick op het kwaad te wijzen. Tot burgemeester van Eethen (Land van Heusden en Altena N.Br.) is bij K.B. van 7 April met ingang van 16 April benoemd de heer J. Slot. De heer Slot is thans gemeente-ontvanger en hootd van de centrale boekhouding te 's Gravenzande. Hij is A.R. en werd op 18 Juli 1913 te Broek op Langendijk ge boren. Naarmate de datum van 14 April na dert waarop de candidatenlijsten be kend moeten zijn, tekent de toekom stige partijenconstellatie zich steeds duidelijker af. Er schijnen voor Sint Pancras meerdere verrassingen in petto ie zijn. Een nieuwe groepering zal de heer J. van Kampen, die in de gemeente raad van 1919 tot 1941 zitting had, can- didaat stellen, waarbij her gerucht gaat dat hij zou kunnen rekenen op de steun der communisten. De Partij van de Arbeid die tijdens de vorige verkiezing uitkwam met een gecombineerde lijst van Plaatselijk be lang, zal nu zelfstandig met een lijst uitkomen. Plaatselijk belang komt on der de naam van Neutrale kiesvereni ging eveneens met een eigen lijst uit. De A.R. en de C.H. komen eveneens gecombineerd uit, zodat een rechtse meerderheid waarschijnlijk wordt. Lijstaanvoerder van de Partij van de Arbeid is het zittinghebbende raadslid, de heer Jac. de Vries. Voor de Neu trale groep is dit wethouder C. Nierop. De Protestants-Christelijke fractie komt uit met de heer C. Duif als no. 1 De titel van het in zaal Schuyt door „Ons Genoegen" opgevoerde toneelstuk „Het Verleden sterft niet" zegt reeds ge- rog en was een des te moeilijker opgave omdat de verenig.ng te weinig dames leden telt, zodat mevr. S. KuijperKo ning van de zuster-vereniging uit Groet een gastrol speelde en de dames mevr. Breen—Boekei en Miep Tesselaar moesten debuteren. Drie nieuwe speelsters dus, in een stuk dat veel verbeeldingskracht en u tdrukkingsvermogen vereist. De hoofd rolspeelster, mevr. Den DasSteen als Oiga, de huishoudster, gaf uitstekend spel te zien, evenals Antoine Verkerk, de boe melstudent (F. Leysen) en de taxi-chauf feur „De Taaie", een geknipte rol voor de heer P. Mantel. Zij waren in het begin iets te onzeker. Een vrachtauto geladen met voer- bieten kwam op de Driehuizerweg in de zachte berm terecht en kantelde geheel om. De chauffeur kwam met de schrik vrij. De auto behoorde aan de firma Boom uit Bergen (NH). HOND ACHTER SCHAPEN Van een veehouder uit Bergen, die zijn schapen had lopen in de weide achter P. Bras aan de Hoeverweg, is één dier door een hond in de Wimme- nummervaart gedreven en daarin om gekomen. Er waren heel wat belangstellenden naar de iaadzaal gekomen, om daar dc heren Joh. dc Groot en Jn. de Nüs te complimenteren, die vijf en twintig jaar lid van het Burgerlijk Armbestuur zijn geweest. Op de tafel prijkte een prach tige bloemenmand, als blijk van waar dering van het gemeenetbestuur van Warmenhuizen. De heer P. J. Mink, voorzitter van het burgerlijk armbestuur, merkte op, dat het burgerlijk armbestuur een in stelling is, die niet aan de weg tim mert. Toch hebben we gemeend, nu eens in het openbaar te moeten treden en dit jubileum niet onopgemerkt voor bij te moeten laten gaan. Vijf en twin tig jaar hebt gij beiden voortreffelijk werk verricht en speciaal de neer De Groot als secretaris-penningmeester. Ik hoop, dat gij uw taak, waarbij ge meer malen ja mag, maar ook wel eens neen moet durven zeggen, nog jaren mag uitoefenen, in dezelfde goede verstand houding als tegenwoordig. Ook uw echtgenoten wil ik, aldus de heer Mink. van harte betrekken in de dank en hul de die ik u breng. Bepaald onwennig gevoel ik mij niet aldus burgemeester Nolet, in antwoord op een opmerking of hij het niet vreemd vond, dat de voorzitterspiaats nu door de heer Mink was ingenomen. Ik gevoel me als een kip, die zijn ei niet kwijt kan en ik heb toch wel degelijk iets te zeggen. De taak die de twee jubi larissen hebben te verrichten is niet gemakkelijk en de critiek is gemakke- lijK. In de 24 jaar. dat ik nu burge meester van Warmenhuizen ben, zo ver volgde spreker, heb ik nimmer een klacht gehoord. Dat betekent, dat wij u als gemeente dankbaar kunnen zijn voor uw arbeid. De heer De Groot, hierna het woord verkrijgend, memoreerde, dat de sa menwerking in het college en met het gemeen ebestuur inderdaad voortref felijk is geweest. Anders was dit werk ook niet zo lang vol te houden. Op deze manier heb ik er echter geen bezwaar tegen om nog enkele jaren voort te gaan onder de voortreffelijke leiding van voorzitter Mink. Hij dankte voor hel fraaie bloemstuk, t De heer A. Kraakman complimen teerde namens R.K. armbestuur en so ciale raad. De heer De Nijs was aangenaam ver rast door deze huldiging en onderkende er een toon van waardering in, waar- dooi' het gemakkelijker wordt deze ïunctie te oekleuen, ai staat men bi, net beoordelen van wie wel en wie .geen steun nodig heeft- natuurlijk aan cri- uek bloot. Namens de afdeling Sehoorldam van het algemeen armbestuur complimen teerde de heer Jn. de Geus. Er is wei eens gezegd, dat het niet gemakkelijk is om deze functie te bekleden, maai in ons college valt het, doordat we elkaar begrijpen willen, wel mee. Het gezelscban bleef na dit officiële gedeelte nog geruime tijd bijeen. De kermis te Bergen zal worden gehou den van 4 tot en met 7 Juli. Dat de be langstelling hiervoor overweldigend was, moge blijken uit de zeven-en-tachtig inschrijvingen, die gemiddeld 20% hoger lagen dan het jaar daarvoor. Voor een standplaats van een zweef molen werd b.v. van f 350,tot f 380,11 geboden; de Bumperspelen deden het voor f 350,tot f 600,Nougatkramen bo den f 300,tot f 490,Luchtschommels t 200,tot f 300,en de Gebakkramen liepen op tot f 400, Zes-en-twintig inr chtingen werden ge plaatst. Iets nieuws voor Bergen zullen zijn „De Glazen Doolhof" en „De Fakir-Show". Ook een onlangs gelanceerd oefenspel, de z.g. „Spring-ball" zal aanwezig zijn. PUIN VAN PARKEERTERREIN De Rijkswaterstaat is begonnen met het opruimen van de stukken puin, afkom stig van de op het strand te Bergen aan Zee neergestorte bunkers. De dienst gemeente-werken transporteert dit puin naar het terrein, waar voorheen Hotel „Nassau-Bergen" stond, om hier een verhard parkeerterrein aan te leggen. In de gisteravond in café Zwart ge houden vergadering is de groslijst voor de a.s. raadsverkiezing vastgesteld van de groep Gemeentebelang, die op geen en kele wijze verband houdt met enige poli tieke partij. De lijst luidt als volgt: 1. P. Spaan; 2. J. Hemke; 3. J. Zwart; 4. N. A. BorstSlooten; 5. J. M. Bakker; 6. T. Stam—Röl; 7. C. Kieft; 8. J. A. Bos. Gisteravond werd ook de groslijst samengesteld van de z.g. „Vrije Lijst", welke er als volgt uitziet: 1. J. Zwaan; 2. S. du Prie; 3. K. Mayer; 4. J. Dekker Sr.; 5. J. B. de Vries. op STERLING SHAGI merkt-' het meteen wal'een. ver,schil mpv gewone shag., v,; Dank; zij 'tet spediale Niemeijers Pósitief-Mild -,- procéd;komen gé.urensma'ak van de beste Virginia -tabakken terrvolJe- tot hun recht. iSTERJLIfN^L djg5 ideale shag- Dus: (Advertentie, Ing. Med.) Dezer dagen is namens de Centrale Veilingsvereniging „Warmenhuizen en Omstreken" aanbesteed het bouwen van een overkapping op het terrein naast het fustpakhuis. Negen in schrijvingen waren ontvangen, name lijk van de firma M. J. de Nijs en Zn. te Warmenhuizen f 46.085; Jn. Moraz te Kalverdijk f 46.550; gebr. Schotvan ger te Sehoorldam f 47.442; firma Kem per te Warmenhuizen f 49.555; Th Meijer te Warmenhuizen f 50.088; fir ma K. Westra te Warmenhuizen f 51.150. P. de Geus en Zn. te Sint Maarten f 50.279; Th. Duin te Tuitjenhorn f 50.850; W. B. Bijlhout te Stroet f 51.704. Bij de aanneemsom is niet inbegre pen de dakbedekking; deze wordt af zonderlijk door een op dit terrein werk zame firma geleverd. Het werk is in tussen gegund aan dé laagste inschrij ver, de firma M. J. de Nijs en Zn. te Warmenhuizen. De begroting was f 47.903. (Van onze sportredacteur) UET VOORLOPIG NEDERLANDS ELFTAL heeft gisteravond voor nauwelijks een voor de helft gevuld Olympisch Stadior een 32 overwinning behaald op het Weense Wacker. Waar het in deze wedstrijd echter om ging was het ontdekken van nieuwe en betere „mogelijkheden" voor het Oranje-team. De uitslag van de wedstrijd was niet belangrijk, zeker als men weet dat de Weense gasten op alle wapens verre superieur waren en zich vrjjwel de gehele wedstrijd lot show-voelbal bepaalden. Met mathematische zuiverheid legden de gasten een netwerk van strak langs de grond getrokken passes over het veld, telkens weer werd de gehele Nederlandse defensie volledig uit positie gespeeld en alleen aan het feit dat die Oostenrijkers de bal in het doel wensten te lopen heeft het voorlopig Nederlands elftal te danken dat het geen grote nederlaag is geworden. (Advertentie, Ing Med.) VOORAL in de eerste helft stonden onze landgenoten soms vreemd te schutteren. Zelfs Abe Lenstra bleek in deze periode niet opgewassen tegen dit geraffineerde spel, laat staan de bonkige Terlouw die het bij tijd en wijle groen en geel voor de ogen moet hebben gezien. Niettegenstaande deze pessimistische geluiden, waren er toch enkele lichtpunten. Kools bijvoorbeeld, de RBC-er die als rechtsback fungeer de. Hij heeft geen opvallende dingen gedaan, maar zijn ingrijpen en opstel len was goed. Waarin hij zich echter vooral onderscheidde was het plaatsen van de bal. Tebak had een goede start en het was daarom jammer dat hij na een kwartier spelen een spier verrek te en zijn plaats aan Alberts moest af staan. Alberts was bepaald zwak en het pleit niet voor hem dat hij zijn te kort aan techniek probeerde aan te vullen met te fors spel. De beste man in de verdediging was ditmaal Klaas- sens. De jeugdige VVV-er is geen groot voetballer. Hij is een harde zwoeger, dier ditmaal niet in zijn fout van voor gaande wedstrijden verviel door te ver naar voren te trekken. Hij ka-i zich dat niet permitteren omdat zijn snel heid daarvoor niet hoog genoeg ligt. IN de voorhoede zagen wij drie nieu- 1 we gezichten, namelijk die van Van Ede, Van Beurden en Bleyenberg. Om bij mnvalsleider Bleyenberg te begin- Keeper Pelikan (Wenen) werkteen harde schuiver van Abe Lenstra (links) buiten de paal. nen geloven wij dat de Keuze Com missie met deze speler meer eer zal in leggen dan met Clavan. Hij is beweeg lijk, doortastend cn schuwt het duel met de stopperspil niet. Het mag dan waar zijn dat de techniek van de man uit Rigtersbleek te wensen over laat, hij weet toch kansen te scheppen, het geen bij in de laatste minuten bewees toen Abe Lenstra uit een kopbal van hem het winnende doelpunt scoorde. Zonder enige twijfel heeft Van Beur den zich m de Oranjetrui gespeeld. De Bossenaar kan een paar spelers pas seren en hij heeft bovendien een zeer verraderlijk schot. Hij was het dan ook die de twee andere doelpunten voor zijn rekening nam. Van Ede is physiek te zwak om tegen de Belgen succes te kunnen boeken. Weliswaar heeft de Rotterdammer een zeer behoorlijke snelheid, maar zijn incasseringsvermo gen is maar zeer fmatig. Luiten had het wel bijzonder moeilijk. Hij trof de beste speler van de Oostenrijkers, rechtsback Kaubek, tegenover zich en veel nuttige dingen hebben wij de kleine DOS-spe- ler dan ook niet zien doen. Lenstra had, zoals gewoonlijk bij oefenwedstrijden, zijn dag niet. Bies- brouck kwam er pas in de tweede helft, toen de gehele ploeg overigons beter ging spelen, beter in. De Haarlemmer vonden wij echter in ieder geval beter dan Van Schijndel in de wedstrijd te gen Zwitserland. Terlouw heeft met zijn stoere body weer veel onheil kun nen voorkomen. Eens temeer bleek echter dat hij geen klasse-voetballer is Eenmaal moest hij, nadat de aalgladde Wagner hem in zijn „hemd" had laten staan, ten koste van een penalty in grijpen. Dank zij een bijzonder fraaie save van Landman had die ongeoorloof de tackle van Terlouw echter geen ge volgen. De Sparta-doelman kan op een zeer goede wedstrijd terug zien. Hij was zekerder van zichzelf dan wij van hem gewend zijn en aan de twee doel punten ^had hij part noch deel. Het team van Wacker vormde een homogeen geheel m"fel enkele uitblin kers als rechtsback Kaubrk rechtsbin nen Wagner, stopperspil Turner en rechtsbuiten Bokon. Technisch staken Thans is definitief bekend geworden dat Lou van Leur op 23, 24, 25 en 26 April naar Hoorn komt om zijn kam pioenstitel te verdedigen en zo moge- lek te prolongeren. Dit is een zeer verheugend bericht, want deze klein-biljart-kunstenaar, die een bijzondere aanleg heeft en wiens spel door zijn benijdenswaardige coup ae queue een fantastisch schouwspel biedt, heeft vooral in het vorige sei zoen van zich doen spreken. In 1948 kwam Van Leur voor het eerst in de tweede klasse voor het „voetlicht". Zo wel in de voorwedstrijden als in de fi nale liet hij toen al dadelijk cijfers als 13.70 cn 13.48 noteren. Gepromoveerd zijnde, haalde hij het stoute stukje uit om met een moyenne van 19.70 te spe len. Na enige terugslag in 1949 kwam hij in '50 veel sterker. terug..en speelde hij met 30.53. Nog was Van Leur niet op top-hoogte, want in 1951/'52 zette hij de kroon op zijn werk door niet alleen de hoogste serie 295 te scoren, doch ook door in één partij een gemid delde van 100 (in 4 brt 400 carb.) op zijn naam te brengen; hij behaalde hier mede de hoogste kampioenstitel van Nederland; Hoofdklasse ancre cadre 38/2 met het formidabele gemiddelde van 58.38. De derde etappe van de ronde van West Vlaanderen voor amateurs, van Woumcn naar Wcstouter. is gewonnen door de Nederlander Leo Stevens. Hij 1-eed de 118 km in 2 uur 50 min 1 sec. -tweede werd Van Dongen (B) in 2.50.11, derde Martin Cuyten (N.) in dezelfde tijd, vierde Meuleman (B) in 2.50.54 en vijfde Indevuyst (B.) in 2.51.0 Plantaz (N.) werd 8e in de zelfde tijd als Indevuyst. Algemeen klassement na de derde etappe: 1. Hebb (B.) 10.55.49; 2. Van de Voor de (B.) 10.55,52, 3. Wartel (B-) 10.56.51, 4. Verhaeghe (B* 10.57.15, 5. Meuleman IB.) 10.57.19. 9 Martin Cuyten (N.) 10.59-28. 13. Plantaz (N) 11.01.54. De K.N.Z.B. heeft uit Kopenhagen een uitnodiging ontvangen om voor de in ternationale zwemwedstrijden, welke op Donderdag 23 en Vrijdag 24 April in de Deense hoofdstad worden gehou den, een drietal zwemsters aan te wij zen. De nummers, welke op het pro gramma van deze tweedaagse wedstrij den staan, zijn: 100 m en 400 m vrije slag; 100 m en 200 m rugslag; 100 m vlinderslag en 200 m schoolslag. Hoewel de sportcommissie Van de K. N.Z.B. nog geen definitieve keuze heeft gemaakt, ziet het er naar uit, dat het team zal bestaan uit: Geertje Wielema, Greetje Lugthart en Nel Garritsen. Voor de klassieke wegwedstrijd Pa rijs-Roubaix op Zondag 12 April, heb ben de organisatoren van de honder den ingeschreven renners er 190 uit gekozen, behorende tot negen nationali teiten, t.w. 85 Fransen, 62 Belgen, 25 Italianen, 6 Zwitsers, 6 Nederlanders, 2 Spanjaarden, 2 Duitsers, 1 Luxembur ger en 1 Oostenrijker. De zes Neder landers zijn Wim van Est, Schulte, Wagtmans, Thys Roks, Nolten en Ger- rit Voorting. Op de lijst staan voorts Coppi, Van Steenbergen, Koblet, Louis Bobet, Magni, Heinz, Müller en vrijwel alle andere „groten", met uitzondering van Bartali. In 1952 is deze wedstrijd gewonnen door de Belg Rik van Steen bergen zij met kop en schouders boven de béste Nederlanders uit, maar ook bun positiespel was fabelachtig goed. Tel kens weer stonden één of twee spelers in volkomen vrije positie en men kan zich er alleen maar over verwonderen, cïat dergelijke voetballers niet over een beter schot beschikken om hun gladde aanvallen in doelpunten om te zetten.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 5