liil Heden accoord inzake gewonden en zieken in Korea? Bond voor Staatspensionnering stak hand in eigen boezem SER adviseert inzake het systeem van loonbeheersing De ANAB eist f 264.000 aan boeten van „Ommelanden" >aratie straat 6 - Alkmaar A'gennene regeling nog zeer dubieus Zeven Britse burgers in vrijheid gesteld Meerdere verdachten in zaak der medici Atoomenergie voor de Amerikaanse industrie Wachten is op advies van de S E R Differentiatiein de jeugdlonen Reeds 93 000 aanmeldingen voor B.B. Arts gearresteerd Nederlands elttaldub werd uitgebreid KNVB en de te'evisie Rijvers naar Reims? Nederlanders stegen in algemeen klassement Molen moei verdwijnen In Rampenfonds 101.7 millioen t 1000 voor elke overtreding Biliartkampioenschap hoofdklasse 38/2 Landenschaaktornooi OP 13 APRIL START DE EMMABLOEMCOLLECTE Echtpaar stak zijn eigen huis in brand Weer slachtoffers van onbewaakte overweg Open brief De prins dankt het buitenland 'iiaaliHu Aspirin Luister eens naar Het Radioprogramma VRIJDAG 10 APRIL 1953 jg klaar en hebt g nodig dus ligPeli wrijfwas sol alléén in de verpakking. bus1 1 0 Ct jee/ en bruin doos55 et n, rood en wH 9 April 1953. 1.38, heren f 1*58 epen. ^[OEWEL HET GISTEREN allerminst uitgesloten werd geacht, dat heden een accoord inzake de uitwisseling van zieke en gewonde krijgsgevangenen jou kunnen worden ondertekend, ziet het er nog niet naar uit, dat nu spoedig een algehele regeling van de krijgsgevangenenkwestie kan worden bereikt. Wysjinsky heeft namelijk in de Algemene Vergadering der VN medegedeeld, dat de Sovjet-Unie, alsmede communistisch China en Noord-Korea blijven vasthouden aan het beginsel van de gedwongen en volledige uitwisseling van alle krijgsgevangenen. De verbondenen hebben er steeds op gestaan, dat gevangenen, die niet naar communistisch gebied willen terugkeren, de gele genheid moeten krijgen, zich in een neutraal land te vestigen. DE Noordelijken hebben thans voor gesteld, per dag honderd zieke en ge wonde krijgsgevangenen uit te leveren en vijfhonderd te ontvangen. De ruil zou tien dagen na de ondertekening van een accoord kunnen beginnen. Op een aantal punten is men het thans eens geworden. Zo is ook overeengekomen, dat de uitwisseling zal geschieden in een rijstveld in de buurt van Panmoen- djon. Dit op voorstel van de commu- I risten, die tot tweemaal toe een voor- itel van de geallieerden in deze hadden afgewezen. Reeds is uit Poesan een hospitaaltrein bestaande uit zes rijtuigen en drie goe derenwagons naar Moensan vertrokken om dadelijk na ondertekening van het I accoord zieken en gewonden naar het Noorden te kunnen overbrengen. Zeven Britse burgers, die in het be- I gin van de Koreaanse oorlog door de I Noordkoreanen gevangen zijn genomen, zijn gisteren in vrijheid gesteld. Onder hen is Vivian Holt, die bij het begin I van de oorlog gezant in Korea was. De zeven mannen zijn in Antoeng, in Zuid- Mandsjoerije, aan de Russische autori teiten overgeleverd. Wysjinsky legde gisteren zijn in de aanvang genoemde verklaring af in de loop van een debat over een Pools voor stel tot regeling van de Koreaanse kwestie. Hierin wordt onverwijlde sta king der vijandelijkheden, gepaard De Izwestia, het blad van de Russi- I ache regering, deelt mede, dat allen, die I de vijftien verleden week vrijgelaten I tnedici ten onrechte hebben beschul- Idigd. strafrechtelijk zullen worden ver- I %olgd. Hiermee is voor de eerste maal gemeld, dat bij deze zaak verscheidene [personen betrokken zijn. Tot dusverre ls officieel slechts één persoon beschul- [disd. nl. de ex-minister van Staatsvei ligheid. Rioemin, terwijl een tweede, llgnatief, deswege uit het secretariaat Van het centrale comité der communis- lische partij is gezet. gaande met onderhandelingen over de uitwisseling van krijgsgevangenen, ver laging van de bewapening der Grote Vijf met een derde en een onvoorwaar delijk verbod van de atoombom en an dere wapenen voor massa-vernietiging geëist. Voorts zouden de Grote Vijf een vredespact moeten sluiten en het Ge- neefse protocol inzake het verbod ener bacteriënoorlog moeten goedkeuren. De Amerikaanse commisse voor atoomenergie heeft bekend gemaakt, dat een program voor het aanmoedi gen van particuliere beleggingen, dat door de commissie is aangenomen en door het Witte Huis is goedgekeurd, de wettelijke hinderpalen voor het par ticulier bezit van atoommaterialen uit de weg zal ruimen. Het program zou voorts plannen bevatten voor een of andere vorm van regeringssteun om industriële bedrijven de reusachtige financiële lasten van het bouwen van reactors te helpen dragen. Ten minste twee maatschappijen hadden de com missie doen weten, dat zij met particu lier kapitaal een reactor voor commer ciële doeleinden zouden willen bouwen en exploiteren. Volgens berichten uit Joegoslavië is de premier van Roemenië, Gheorgiu Dej, ernstig ziek. De Bond voor Staatspensionnering heeft gisteren onder voorzitterschap van de heer L. Steenhuis in Krasna- polsky te Amsterdam zUn algemene jaarvergadering gehouden. Tijdens de ochtendzitting werd door enkele afge vaardigden critiek geoefend op het be leid van het hoofdbestuur. Er zou te weinig activiteit zijn getoond in 1952. De heer Steenhuis merkte naar aanlei ding hiervan op, dat men geen actie kan voeren zolang het advies van de Sociaal Economische Raad over de de finitieve ouderdomsvoorziening, die de noodwet-Drees zal moeten vervangen, niet bekend is. Er waren ook afge-v«ardir;den, die de hand in eigen boezem wilden steken en die de afdelingen tot grotere activi teit opriepen. Zo is bijvoorbeeld niet bekend, hoeveel leden de Bond telt. Er werden cijfers genoemd als 158.000, doch ook 200.000. De voorzitter deelde mede, dat het cijfer 158.000 weliswaar officieel is, maar dat het werkelijke le dental belangrijk hoger ligt. „In lang niet alle afdelingen is precies het aan tal harer leden bekend" zo zei hij. Met algemene stemmen werd de vol gende resolutie aanvaard: „De Bond van Staatspensionnering, kennis geno- ©5 50 Maart 1953 heeft de Sociaal- JCconemische Raad aan de minister van Sociale Zaken en Volkshuisvesting op diens verzoek een advies uitgebracht in zake het in de naaste toekomst te vol gen systeem van loonbeheersing. De opzet van het advies is in belangrijke mate bepaald geworden door de vraag stelling van de minister, welke voorop stelt, dat de regering voorshands van mening is, dat enigerlei vorm van ge leide loonpolitiek onder de gegeven om standigheden niet kan worden gemist De bespreking van de concrete vorm Van wijziging van het systeem van loon politiek wordt toegespitst op de vraag, in hoeverre het wenselijk is het be staande systeem van loonbeheersing te verruimen door het toestaan van bepaal de marges boven en beneden de huidi ge richtlijnen, binnen welke marges de betrokken werkgevers- en werknemers organisaties vrij zouden zijn de lonen vaat te stellen. Deze vrijheid zou, in be paalde perioden, kunnen worden ver leend op grond van een macro-econo mische analyse van de algemene econo mische toestand. De kleinst mogelijke meerderheid van de raad is voorstander Van het invoeren van een dergelijke margepolitiek. Een deel hiervan is van mening, dat de marge alleen boven de richtlünlonen dient te gelden, en is van mening, dat de bestaande richtlijn- lonen het karakter van een loonvloer hebben. De grootst mogelijke minder heid van de raad wijst een margepoli tiek bij de loonbeheersing van de hand. De „Nivellering" Door de SER wordt ook aandacht besteed aan de vraag, of het wenselijk is het toonverschil tussen geschoolde en ongeschoolde functies te vergroten. Op deze wijze zou een stimulans kunnen V'orden verkregen voor een meerdere doorstroming in de bedrijven van onge- lehoolde naar geschoolde resp. hoger geschoolde functies. Daar het de SER bekend is. dat dit vraagstuk in studie h in het overleg van de stichting van Jen arbeid met het college van rijks- «emiddelaars. doet hij op dit punt zelf |geen uitspraak. Wel wordt er op aan- jjheumatische pijnen slopen Uw gestel en Uw lichaam. Bestrijd ze met Kruschen en begin J°, een nieuw leven - tit en vief «II van pijn. Zoals Kruscnen duizenden verlichting Pracht reeds na betrekkelijk kort ge Sas' 20 '5an z'c'3 °°k bij u die wel- .od'ge bloedzuiverende werking vol oak - ^et Knischen regelmatig geen onzuiver bloed meer "daarmee is dan de oorzaak wegge Ke„ van die kwellende rheumatieP k"" vandaar Kruschen bij uw apothe die k'driRis' en begin morgennchten- 6 heilzame kuur. (Advertentie, Ing. Med.) gedrongen, dat bedoeld overleg spoedig tot resultaten zal leiden. Wat betreft de kwestie van de loon politiek in Benelux-verband is de Raad van oordeel, dat de hoogte van het Ne derlandse loonpeil vrijwel in over eenstemming is met de redelijke eisen, die ten aanzien van het evenwicht in de betalingsbalans en het evenwicht op de arbeidsmarkt kunnen worden ge steld. Ook bij een minder beheerste loonvorming dan de huidige zou geen merkbaar ander loonpeil dan het thans heersende kunnen worden verwacht. De naaste toekomst Voor de eerstkomende periode van 1 5 2 jaar kan naar de mening van de SER aan de wenselijkheid tot grotere soepelheid in de loonvorming tegemoet worden gekomen, door bij de beoorde ling van de vaststelling van de basis- lonen, behalve met de bestaande alge mene objectieve normen, zoals werk- classificatie tariefiering e.d. rekening te houden met de stand van de werkgele genheid. Daarnaast zou de aanwezige flexibiliteit in de secundaire arbeids voorwaarden bestendigd dienen te blij ven en in voorkomende gevallen ook nader toepassing dienen te vinden. Daarbij wordt gedacht aan toepassing van scholings- en omscholingspremies en het aanbrengen van een differentiatie in de jeugdlonen in verband met de vakopleiding. Ten slotte meen de SER in het licht van het uitgebrachte advies, dat de hui dige organisatie van de loonpolitiek voorshands gehandhaafd moet worden. Een uiteindelijk besluit ter zake van het vaststellen van loonregelingen dient derhalve nog door "net college van rijks bemiddelaars te v/orden genomen Voor „Bescherming Bevolking", die enige tijd geleden een grote propagan- da-actie begon, zijn thans reeds 98 000 van de beoogde 210.000 aanmeldingen binnen gekomen. Een groot deel van het land is thans „bewerkt" en als afsluiting van dit eerste stadium komen tenslrtte Rotter dam, Amsterdam. 's-Gravenhage. Vlaar- dingen en Schiedam aan de beurt. Te Hillenom Bloemencorso uitgesneld Het bloemencorso dat op Zaterdag 18 April a.s. door de bollenstreek zou trekken is uitgesteld tot Zaterdag 25 April. De reden voor dit uitstel is het feit dat de weersomstandigheden tot nu toe de bloei der bloemen hebben ver traagd. Mocht het weer vóór 25 April zo zacht worden dat de bloemen snel groeien, dan zullen zij in koelhuizen worden opgeslagen men hebbende van de wijze, waarop men het ouderdomsvraagstuk wil op lossen, spreekt als zijn mening uit, dat bestendiging van de noodwet-Drees, ontdaan van haar fouten (gedeeltelijke aftrek van eigen inkomsten, het klas sensysteem en de te lage bedragen) de beste manier is om aan de oude wer kers een bodempensioen te bezorgen". Voor een strijdfo-nds is thans reeds een bedrag van bijna 25.000 bijeen gebracht. De voorzitter zei er op te rekenen dat dit bedrag ran het eind van de actie minstens verdubbeld zal zijn. yjfëGebruik SPflJRDER LAKVERF Fobrikonte: Fo. Gebr. Tjallemo, Sneelc (Advertentie, Ing. Med.) Een inwoner van Kootwijkerbroek (gem. Barneveld) heeft onlangs bij een arts aldaar zijn beklag willen doen over diens optreden ten aanzien van een vrouw en een minderjarig meisje. De inwoner heeft dat beklag misschien op een te hardhandige wijze gedaan, want de arts zou hebben gereageerd door de man ammoniak in de ogen te spuiten. De arts zou daarna hebben ge zegd: „Ga nu maar gauw naar de oog arts, want anders wordt je blind. Je kunt me toch niets maken, want ik handelde uit zelfverdediging!" De man ging naar de politie, deed aangifte van de mishandeling en van het feit, dat de arts tijdens de uitoefening van zijn praktijk zedenmisdrijven zou hebben gepleegd met de bovengenoemden. Na het eerste onderzoek door de politie is thans de verdere gsvangenhouding van de arts A. A. J. gelast. DINSDAG WORDT ER MET DERTIG SPELERS GETRAIND Voor de centrale training, welke Dinsdag 14 April in het Olympisch Stadion te Amsterdam wordt gehouden, zijn de volgende spelers uitgenodigd: Alberts (Vitesse), Bennaars (DOSKO), Van Beurden (BW), Biesbrouck (RC H), Bleyenberg (Rigtersbleek), Bos kamp (Ajxa), De Bruyckere (Will. 2), Kools (RBC), Van Ede (Sparta), Hen driks (Vitesse), Theo Janssen (NEC), E. Jansen (Vitesse), De Jong (Willem 2), Klaassens iVW), Van der Kuil (V SV), Landman (Sparta), Lenstra (Hee renveen), Van der Ley (Leeuwarden), Louer (NOAD), Luiten (DOS), Van Melis (Eindhoven), Odenthai (Haar lem), Van Raalte (Blauw-Wit), Schmidt (Eindhoven), Van Schijndel (SVV), Steiger (PSV), Frans Tebak (Eindho ven), Terlouw (Sparta), De Voogd (Haarlem), Wiertz (DWS), in totaal dus 30 spelers. Het bestuur van de Nederlandse Televisie Stichting heeft zich schrifte lijk tot het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond geWend met het verzoek op korte termijn een con ferentie te doen houden in verband met de landenwedstrijd Nederland België, op 19 April, te Amsterdam te spelen, welke ontmoeting men gaarne per televisie zou willen uitzenden. Zoals bekend loopt het contract van Kees Rijvers met St. Etienne aan het einde van dit seizoen af. Rijvers gaf destijds te kennen er veel voor te voe len om in Spanje of Italië aan de slag te gaan. Het schijnt echter, dat Rijvers voorlopig in Frankrijk blijft. Reims kwam met zeer aanlokkelijke voorstel len. De kans is groot dat Rijvers deze voorstellen accepteert en het volgend seizoen in de ploeg van Appel uitkomt. Ronde van West Vlaanderen De vierde etappe van de ronde van West Vlaanderen voor amateurs is te Westouter verreden tegen het uurwerk over een afstand van 37 km. De uitslag luidde: 1/2 ex aequo Eloot en Armand Desmedt (beiden B.) 58 min. 26 sec.; 3. Pype (B.) 58.34; 4. Plantaz (N.) 59.06; 5/6/7/8 ex aequo Cuyten (N.), Van Cau- ter (B.), Meuleman (B.) en Stofferis (B.) 59.13; 9 Van Tieghem (B.) 59.29; 10/11 Schmitz (Lux.) en Donker (N.) 59.33; 12. Van de Kerckhove (B.) 59.58; 13. Leo Steve is (N.) 1.00.02. Hebb de leider in het algemeen klassement na drie etappes, noteerde I.02.17, waardoor hij van de eerste naar de vijfde plaats afzakte. Martin Cuyten en Plantaz verbeterden hun posities. Cuyten steeg van de negende naar de zevende en Plantaz van de dertiende naar de twaalfde plaats. Algemeen klassement na de vierde etappe: 1. Meuleman (B.) 11.55.50; 2. Armand Des medt (B.) 11.57.05; 3. Wartel (B.) II.57.26; 4. Verhaeghe (B.) 11.57.58; 5. Hebb (B.) 11.58.06; 6. Van de Voorde (B.) 11.58.30; 7. Cuyten (N.) 11.58.41; 12. Plantaz (N.) 12.01.00. DIAMANTEN BRUILOFT Het echtpaar J. BourgonjeD. We zenberg te Borne viert Zaterdag zijn diamanten bruiloft. De bruidegom, klompenmaker van zijn vak, is 86 jaar, zijn vrouw 84 jaar. gen van de arbitrage-commissie na te komen, een door de arbiters vast te stellen boete is verschuldigd aan de bond voor iedere overtreding met be trekking tot de tewerkstelling der arbeiders na heden. Tot en met gisteren was in het Na tionaal Rampenfonds in tot. f 101.700.100 bijeengebracht. Gisteren was de stand 99,8 millioen guiuen. Het hoofdbestuur van de Algemene Nederlandse Agrarische Bedrijf sbond (ANAB) heeft het bestuur en de direc tie van „De Ommelanden" medege deeld, dat krachtens de bindende ad viezen door de arbiters in het gesehil tussen „De Ommelanden" en de ANAB is bepaald, dat „De Ommelanden" aan de bond 'n bpete verbeurt van f 1.000 voor iedere overtreding van het in het ad vies bepaalde. Deze boete is volgens het advies der arbiters verschuldigd en opeisbaar zonder ingebrekestelling en zonder reehterlijke tussenkomst. De ANAB wenst thans een boete in te vorderen voor de door hem gecon stateerde overtredingen van de bin dende adviezen, waarbij de bond zich het recht voorbehoudt, boetes te vor deren voor andere gepleegde overtre dingen en eventueel nog te plegen overtredingen. De boete. die men thans vordert, beloopt in totaal een be drag van f 264.000! De ANAB verzoekt „De Ommelan den", en voor zover nodig sommeert, dit bedrag onmiddellijk aan de bond te voldoen en dat uiterlijk voor of op Zaterdag 11 April 1953, des voormid dags 11.00 uur. Het hoofdbestuur van de ANAB heeft ook de arbiters in het geschil een schrijven gericht, waarin verzocht wordt nader te willen bepalen, dat „De Ommelanden" voor iedere dag dat zij in gebreke blijft de bindende bepalin- ERGENS an de Grootsloot in de Zijperpolder stond een molen die het landschap zo fraai stoffeerde, dat hij menigmaal aan schilders uit Bergen en Schoort diende tot object. De molen dateerde uit 1699, waarna hij in 1870 werd gerestaureerd. Langzamerhand geraakte de molen echter in een verregaande staat van verval, zodat restauratie niet meer mogelijk, althans zeer kostbaar zou zijn. Daarom is tot sloping overgegaan en hier ziet men nog het trieste geraamte van wat eens Hollands glorie wat Gelukkig echter bezit de polder Zijpe nog een twaalftal molens, dat niet op het programma staat om te verdwijnen en dit zij ons tot troost. De deelnemers zijn thans dehmtiet bekend Aan het kampioenschap van Neder land hoofdklasse klein biljart 38/2, dat van 23 t/m 26-April in Hoorn wordt gehouden, wordt definitief deelgeno men door J. H. F. Chermin (Kerkrade), J Franken (Tilburg), J. H. de Jong (Rotterdam), H. J. de Kleine Jr. (Zwolle), J. A. Lamers (Beverwijk), de kampioen van vorig jaar L. van Leur (Oss), R. Overdijk (Zaandam) en J>. Zondervan (Leeuwarden). Nederland speelde gelijk tegen Frankrijk In de eerste ronde van het landen schaaktornooi op de Mont Pelerin .bij Vevey (Zwitserland), waaraan door zes landen wordt deelgenomen, heeft het Nederlands vijftal, bestaande uit dr Euwe. Donner, Cortlever, Kramer en Muhring, tegen Frankrijk gespeeld. De voorlopige uitslag is 22. De partij Kramer-Thieliement werd afgebroken. De overige uitslagen luiden: Euwe-Ros- sölfmo 01. Donner-Muffang 9.50.5, Cortlever-Daniel 0,5—0,5, Muhring-Ro- mellie 10. De resultaten van de ande re wedstrijden in de eerste ronde lui den: ZwitserlandItalië 414-%, Oos- tenrijk-België 31 plus een afgebroken partij. De stand na de eerste ronde luidt: 1. Zwitserland 4,5 pnt., 2. Oos tenrijk 3 pnt plus een afgebr. partij, 3- Nederland en Frankrijk elk 2 pnt. plus een afgebr. partij., 5 België 1 pnt. plus 1 afgebr. partij, 6. Italië 0.5 pnt. Tuberculose maakte in 1952 vele slachto'fers Dit jaar zal de bekende Emmabloem- collecte worden gehouden in het tijd vak van Maandag 13 April tot en met Zondag 26 April. Plaatselijk wordt er een datum voor de collecte vastgesteld. De staatssecretaris voor Volksgezond heid, dr P. Muntendam, heeft aan de vooravond van de Emmabloemcollecte, „één van de oudste, bekendste en meest populaire Nederlandse collecten, ten- bate van de tuberculosebestrijding", iets over de stand van zaken op dit punt gezegd. „De tuberculosesterfte is in ons land gedurende de halve eeuw, dat de NCV haar arbeid verricht, gedaald tot een punt, dat de stoutste verwachtingen overtreft. Een sterfte van 12 per 100.000 inwoners in 1952 is wel verbluffend als men bedenkt dat dit cijfer om de 200 lag bij de eeuwwisseling. Men mag ech- ier niet vergeten, dat dit nog altijd in absolute zin betekent, dat in 1952 nog 1276 Nederlanders aan tuberculose over leden. Als men nagaat, dat de drie an dere besmettelijke ziekten, die het mees<e slachtoffers maken, de diphthe- rie, kinkhoest en mazelen, een aantal sterfgevallen in 1952 respectievelijk van 173, 128 en 14 op haar geweten had den, dan beseft men wel. dat de tuber culose nog steeds als de meest gevaar lijke besmettelijke ziekte in ons land moet worden beschouwd", aldus dr Muntendam. Tegen de man 2'/j /aar geë'Si De Officier van Justitie bij de arron dissementsrechtbank te 's-Gravenhage heeft twee jaar en zes maanden gevan genisstraf met aftrek van voorarrest ge- eist tegen de electromonteur J. N. en een jaar gevangenisstraf waarvan zes maanden voorwaardelijk tegen diens echtgenote J. N.F., die ervan beschul digd werden hun woning in brand te hebben gestoken, om in het herit te kunnen komen van de verzekerings som. Gisteravond omstreeks acht uur is op een onbewaakte overweg bij Maarlant een auto gegrepen door de trein uit Luik, die op weg was naar Maastricht. Eén van de inzittenden van de auto werd gedood, een andere zwaar ge wond. Beide sporen van het baanvak zijn enige tijd versperd geweest. Z.K.H. Prins Bernhard heeft als voorzitter van het Nederlandse Ram penfonds in een open brief zijn dank voor de hulp uit het buitenland bij de watersnood uitgesproken. In zijn schrijven „aan de vrienden van Nederland", waarvan de tekst Donderdag door de Nederlandse am bassades te Bonn en Londen werd ont vangen, zegt de prins o.m.: „Nadat wij God uit het diepst van onze ziel innig dank hebben gebracht na het uur van onze beproeving is het thans onze eer ste behoefte, onze diepe dankbaarheid uit te spreken jegens alle vrienden van Nederland in de gehele wereld, die ons onverwijld met hun warm mede gevoel, hun energieke en menigvuldige steun en met hun persoonlijke bijstand te hulp snelden, teneinde het ons ma- gelijk te maken, het overstroomde deel van ons land uit de greep van het wa ter te bevrijden". Deze vreemde lettertekens vormen het woord „Aspirin" In de Siamese taal. Men moge andere gewoon ten hebben in Siam, maar hoofdpijn wordt daar, even als hier, bestreden met Aspirin (alléén echt met het Bayer- kruis). ZuwitC'IHUuZsf W TER WERELD (Advertentie. Ing. Med.) OPERETTEFRAGMENTEN. Mu ziek uit alletlei zeer bekende werken, van nog bekendere com ponisten als Von Suppé, Millöcker, Johann en Oscar Strauss. De wer ken van deze lieden worden over het algemeen door de muzikale fijnproevers niet altijd even ern stig genomen. Op hun gebied heb ben deze componisten echter zeer grote verdiensten, met name de leden der familie Strauss. Daarom vestigen wij er hier eens de aan dacht op. (Zaterdag 12.03 over Hilversum I, 402 m.) ZATERDAG 11 APRIL HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gewijde muziek. 7.45 Morgengebed en Li turgische kalender. 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de vrouw. 9.25 Plechtige Hoogmis. 10.45 Gra- mofoonmuziek. 10.55 Waterstanden. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Kamerkoor. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. (12.30—12.33 Land- en Tuinbouwmedëdelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Amusementsmuziek. 14.00 Boekbespreking. 14.10 Pianospel. 14.20 Engelse les. 14.40 Gram.muziek. 15.00 Kioniek v. letteren en kunsten. 15.40 fanfare-Orkest. 16.00 Gram.muziek. 16.20 „De Vliegende Hollander", causerie. 16.30 De schoonheid van het Gregoriaans. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Lichte muziek. 18.15 Journalistiek weekoverzicht. 18.25 Franse chansons. 18.45 Buitenlandse corresponden ties. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram. 19.20 Par- lementsoverzicht. 19.30 Gram.muziek. 20.05 De gewone man zegt er 't zijne. van. 20.30 „Lichtbaken", causerie. 20.50 Gram. muziek. 21.00 Gevarieerd programma. 21.50 Gevarieerde muziek. 22.45 Gram. muziek. 22.50 Avondgebed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15 N.euws in ï,speranto. 23.22—24.00 Residentie-Orkest en solist. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 1020 VARA, 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.15 Gymnastiek. 7.30 Gra- mofoonmuziek. 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.18 Gram.muziek. 8.55 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram.muziek. 10.00 „Tij delijk uitgeschakeld". 10.20 Voor de' ar beiders in de eontinu-bedrijven. 11.30 Pianorecital. 12.00 Gram.muziek. 12.80 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Dansmuziek. 13.00 Nieuws en commen taar. 13.20 Promenade-Orkest 13.50 Week- journaal. 14.45 Orgel-ensemble. 14.35 Achterhoeksprogramma. 13 00 Dansmuziek. 15.30 Causerie over veiligheid bij de ar beid 15.45 Gram.muziek. 16 15 Sport- praatje. 16.30 Kamerorkest. (7.15 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18 15 Vara-varia. 18.20 Filmprogramma. 18.40 Regerir.gsuit- zending: „Zoeklicht op de V/esterse De fensie. 19.00 Artistieke Staalkaart. 19.30 ..Passepartout", causer e. 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", causerie. 19 55 Deze week" causerie. 20 00 Nieuws. 20.05 Gevarieerd programma 22.00 Socialistisch commentaar. 22.15 VVeense muziek. 22.40 Onder de Pannen" hoorspel. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Verzoekprogramma.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 5