r DAW i- Nereus Stad en omgeving r Dr Van Leusen sprak over de houding van de gezonden tegenover zieken „De Voorzorg" gaat 108 huizen bouwen bij De Visserstraat Onze modelwoningen „Goed Wonen schonk Alkmaar 27 comfortabele woningen Sportwedstrijden voor de Middelbare Schoien beginnen op 18 April Winkeliers willen met Braderie hun trottoirs vrijhouden De wereld reis van Jimmy Brown Bruinisse staat wee'l onder water Toon vooral geen (medelijden Middelbare scholen hielden balavond 167 voor t.b.c -bestrijding AGENDA Tenminsie als er bouwvolume is Drie woonlagen Rapport aan B en W nog niet verschenen Jeugd Exposeert trok ruim 3000 bezoekers ANNA BIJNSSTR. 29-30, VROOM pREESJl Candidateniijst V.D.B. Vrouw opzettelijk door auto aangereden Project in Anna Bijnsstraat met enig ceremonieel geopend Smaakvolle inrichting door V. en D. Finales voet- en handbal op 30 April Verkoop zou onkosten niet kunnen dekken Gemeente koopt 8 huizen aan Eerste Kabelstraat Het Vrije Toneel met Engelen zonder vleugels j Demonstratie van Zwitsersl handbreiapparaat LAATSTE NIEUWS Polderdijk brak door Zaanse jeuc achiersiai Enerverende strijd 3 x 100 mete Het bekertornooi ir „De oude Poort ROGGEVEEN WOh FRAAIE BEKER MAANDAG 13 APHID 1953 Lang vóór het aangekondigde uur kwamen Vrijdagavond de belangstel lenden naar de Consistorie der Grote kerk voor de rede van dr A. J. van Leu sen, ars te Velsen, over „Wat verwach ten de zieken van de gezonden?" Geen wonder dat de heer K. Gootjes, voor zitter van de vereniging van vrijzinnig hervormden, door welke deze avond was georganiseerd, glunderde toen hij in zijn openingswoord dankbaar de grote belangstelling constateerde. Hij meende daaruit te mogen afleiden, dat de ver eniging daarmede op de goede weg is. Dr van Leusen zei, dat de vraag „wat verwachten de zieken van de ge zonden?" neerkomt op de verhouding van mens tot mens, geaccentueerd door de speciale omstandigheid van ziekte. Alle moeilijkheden en spanningen ko men hierbij ter sprake. Wat de zieke van de gezonden vraagt Is in de eerste plaats begrip voor zijn toestand en daarna pas toewijding en zorg. Deze laatste twee zijn voor velen zeer moeilijk en het juiste begrip is heel vaak zoek. Dat „begrip" is heel wat anders dan medelijden, juist omdat het voor de mens zo moeilijk is om te wennen aan de gedachte ziek te zijn. We weten in theorie wel, dat ons steeds iets kan treffen, waardoor we buiten staat zijn om ons werk te doen, maar het is zeer moeilijk te bedenken, dat elke dag in een enkel ogenblik alle le vensplannen in de war kunnen lopen. We menen niet gemist te kunnen wor den en worden dan opeens door een ziekte getroffen en tot onze verba zing ervaren we dan dat de wereld toch blijft draaen. We zien, dat datgene, wat elke dag werd nagestreefd, veel minder belangrijk is dan we hadden gedacht, zelfs ais zinloos kan worden gezien. Men komt tot de conclusie, dat bezit alléén niet gelukkig maakt, gélijk men vóórdien steeds meende. Begrip gevraagd De zieke vraagt vóór alles begrip voor zijn situatie, de erkenning van zijn persoonlijkheid en dan is er niets wat méér verwondt dan het tonen van medelijden, want dat betekent, dat de waarde van de persoonlijkheid van de zieke niet meer wordt gezien. Spr. wees er op, dat het vele den ken aan zichzelf de mens ziek kan ma ken. Hadden we in de jongste oorlogs jaren niet veel minder zieken dan thans nu de mens zich meer bezorgd kan ma ken over zichzelf? Heel veel ziekten ontstaan doordat de aandacht van vele mensen te veel gericht is op eigen lichaam. Spr. wees hierbij o.a. op de vele gevallen van hoge bloeddruk. Onjuist achtte dr van Leusen het, als men een zieke aanraad om zich er tegen 4? verzetten voortdurend aan. zichzelt te denken, want de zieke kan dat niet meer en zoekt naar andere steun, die er op gericht moet zijn de zieke aan iets anders te doen denken dan aan zichzelf. Immers, een somber denken heeft een slechte invloed op het goed functionneren van het lichaam. De raad als hiervóór bedoeld is als het geven van stenen voor brood. Het op wekken van belangstelling voor andere dingen is noodzakelijk. De zieke ver langt naar bezoekers, maar dat moeten geen raadgevers willen zijn voor wat hij zou moeten doen. De waarheid? Over de vaak gehoorde opmerking, dat men de zieke niet de waarheid over zijn toestand zou zeggen, zei spr. o.a., dat de zieke zelf daarover allerminst de waarheid zegt. Overigens is het vaak heel moeilijk om de waarheid te zeg gen en zelfs geheel onmogelijk' als het gaat om de vraag van leven en dood. Spr. gaf hierbij voorbeelden van men sen, die, hoewel door geneeskundigen als verloren beschouwd, helemaal weer genazen en nog lang leefden. Het ein de van iemands leven aankondigen mag men nimmer doen, als men niet zeker weet dat die persoon dat kan verstaan, iets wat maar zelden het geval is. En dan nog: ook de dokter weet nooit wat de waarheid is, kan alleen trachten haar te benaderen. Wie zegt de waarheid te kennen, is er feitelijk ver af. Spr. ge loofde in de macht van de geest en het gebed, maar keurde het sterk af, als men bij niet-genezing op vurig gebed durft te zeggen, dat het gedoof niet groot genoeg was. De beste medicijn, die men een zieke kan geven, is de eerbied voor het men- Cé Zaterdagavond hebben de middelbare scholen van Alkmaar en omgeving we derom hun langzamerhand traditionele jaarlijkse balavond gehouden, waarvan de gehele opbrengst bestemd is voor de bestrijding van kanker en tbc. Deze ge zellige avond, waarvo'or grote belang stelling bestond, werd ditmaal gehou den in het Gulden Vlies dat voor de halve prijs beschikbaar was gesteld. Muzikale medewerking werd verleend door de Alkmaarse „Moodmakers" en de „Devils" uit de hoofdstad. Na afloop van dezè avond kon een bedrag van f 167.worden overgemaakt aan de tbc-bestrijdingsinstanties. De organise rende scholen" waren: het gymnasium, de hbs, de ulo, de handelsschool en de kweekschool te Alkmaar, de middelba re meisjesschool te Bergen en de ulo te Heiloo. Oud-Katholieke jongeren speelden vrolijk toneel Zaterdagavond gaf de Oud-Katholieke Jongelieden-vereniging „St. Laurens" haar jaarlijkse feestavond. Opgevoerd werd het humoristisch blijspel „Aardappelen", wat door de leden van St Laurens op uitste kende wijze ten tonele werd gebracht. Rondom de „Aardappel" speelde zich de kostelijke humor af, die dit stuk rijk is Het „eten" bleek de aanwezigen goed te smaken. Een gezellig bal en een verloting maak ten de avond vol. senleven, dat misschien zal worden af gebroken Wie over de laatste vraag over leven en dood met een zieke wil spreken, moet wel een zeer intiem fa milielid of vriend zijn en pas als de patiënt blijk geeft zijn ware toestand te beseffen, mag men de waarheid zo dicht mogelijk trachten te benaderen. Terzake van het doden uit genade zei spreker zeer beslist, dat dit moord is en blijft, omdat nu eenmaal niemand het recht tot doden heeft. Deze stelling was de grondslag voor sprekers af schuw van oorlog, die zovele mensen doet sterven als dieren. De mens, die recht heeft op het leven, heeft ook de plicht om zich als persoonlijkheid te laten gelden; hij heeft recht op eigen dood en daarom onder alle omstandig heden de plioht die te aanvaarden. Hij, die zich oefent het leven te aanvaarden, zal strijdend ook de rust aanvaarden in de wetenschap dat het einde goed zal zijn. Na de pauze, gedurende welke thee werd gepresenteerd, werd nog een en kele vraag gesteld, die door dr van Leusen werd beantwoord. De heer Gootjes sprak een woord van dank tot de spreker van de avond en vroeg van de aanwezigen steun voor de pogingen van de vereniging voor vrijz. hervorm den om de geestelijk afgedwaalden tot de kerk te doen terugkeren. De bijeenkomst werd geopend en ge sloten met samenzang en ook in de pauze werd gezamenlijk gezongen. MAANDAG. Rcx-Theater, 2.30 en 8 uur: Sterren stralen overal (alle leeft.); Victoria Theater, 8 uur: Het wonder van Fati- ma (alle leeft.): Harmonie Theater, 8 uur: Avontuur (18 jaar); Cinema Ame- ricain, 8 uur: De godin der jungle (14 jaar). Wapen van Heemskerk, 8 uur: Verg. Roode Kruis; dansschool Arendsen. Gulden Vlies, 8 uur: RK Vrouwen bond. BERGEN, Rustende Jager, 8 uur: Tranen over Johannesburg. HEERHUGOWAARD, 8 uur: Raads vergadering. DINSDAG Bioscopen als Maandag. Gulden Vlies, 8 uur: Goudmuiltje door zangklassen Joh. Kuiper. Wapen van Heemskerk, 2.30 uur: Bij eenkomst Ver. van Huisvrouwen; 8 u.: Contactavond RASA. Hotel Victory, 3.30 en 8 u.: Lingerie show Bulthuis. Valks Lunchroom, 8 u.: Bijeenkomst Dierenbescherming. Bergen, Rustende Jager: 8 u.: „De Plankeniers" met Madame Tic-Tac. Schoorl 8 uur: Raadsvergadering. DIENST APOTHEKEN De avond- en nachtdienst der apo theken wordt waargenomen door apo theek Wanna, Ritsevoort 5. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Maandag Dinsdag 3.19 4.00 15.39 16.19 Maandag Dinsdag TE CAMPERDUIN hoog laag 3.24 15.44 21.24 9.44 4.05 16.24 22.05 10.24 Hoewel nog met geen mogelijkheid is na te gaan wanneer met de uitvoering kan worden begonnen heeft de Christelijke Woningbouwvereniging „De Voor zorg" haar plan tot de bouw van 108 woningen nabij De Visserstraat bij B. en W. ingediend en daarop een voorschot gevraagd voor de kosten van grondaan koop en de bouw zelf. Het gemeentebestuur mag weliswaar een extra bouw volume hebben gekregen van 112 woningen, maar hiervan zal het grootste gedeelte worden opgeslokt door het Verzorgingstehuis voor bejaarden aan de Westerweg en de twintig woningen voor moeilijk plaatsbare gezinnen. Niette min is het van belang, dat de woningbouwverenigingen voortgaan met het ontwerpen van hun plannen opdat zij, waneer de kans zich daartoe voordoet, direct aan het werk kunnen aan. Het is de bedoeling, dat de 108 wo ningen in drie woonlagen gebouwd worden, nl. 36 beneden- en 72 boven woningen. Alle huizen hebben een woonkamer, een keuken, een wasgele genheid en in het souterrain een bergplaats. Voorts zijn er 15 woningen met één, 63 woningen met twee, en dertig woningen met drie slaapkamers. De gemiddelde huur zal f 8.90 bedra gen exclusief de kosten van waterver bruik en de huur van de warmwater installatie, die gedurende tien jaar f 0.65 per week zal bedragen. Aan De Voorzorg zullen de volgende voorschotten door de gemeente worden Alkmaar 700 jaar stad Aan het begin van het jaar is door de Stichting „Alkmaar 700 jaar Stad" medegedeeld, dat binnen zeer korte tijd een rapport over de feestviering aan het college van B. en W. zou worden voorgelegd en dat daarna terstond een begin zou worden gemaakt met de uit werking van de plannen, waarvan de onderdelen in handen zouden worden gelegd van een aantal nog te vormen subcommissies. Dit rapport is tot nu toe nog niet uitgebracht en evenmin zijn de subcommissies gevormd. Naar wij vernemen is het wachten nog steeds op de begroting van de feestweek, die door een bureau, dat elders is geves tigd, moet worden opgemaakt. Met een dankwoord aan de velen, die hun medewerking aan de tentoonstel ling „De Jeugd exposeert" hebben ge geven heeft de ambtenaar voor Jeugd zorg, de heer N. J. Speur, Zaterdag avond in de aula van het gymnasium de expositie gesloten. Deze sluiting ging tevens" gepaard met de uitreiking van de prijzen, die door de jeugdige in zenders waren behaald en welke be stonden uit boeken en allerhande voor werpen, die bij het knutselen van pas kunnen komen. Er werden ook nog prij zen uitgereikt aan de winnaars van de tekenwedstrijd die met Kerstmis werd gehouden en het behoeft dus niet te verwonderen, dat het podium geheel gevuld was met jongens en meisjes, die zich met hun werkstukjes hadden on derscheiden. De tentoonstelling heeft een onverwacht groot aantal bezoekers getrokken. Schommelde het getal in voorgaande jaren rond de 2500, nu pas seerden 3208 mensen de kassa. Geen puzzüewandeltochf op Koninginnedag Het Oranje-comité, het overkoepelend orgaan van de Oranje-verenigingen, zal dit jaar geen puzzle-wandeltocht uitschrijven, zoals Op de Koninginne dagen van de laatste jaren de gewoonte was. Er zijn nu. behalve de traditionele plechtigheden in de morgenuren, an dere plannen op stapel gezet, waarover het bestuur angstvallig het zwijgen be waart. We zullen binnenkort nader op het programma terugkomen. Aanmerkelijk meer subsidie voor zuigelingenzorg De Vereniging voor Zuigelingenbe scherming zal over 1952 een verhoogd subsidie ontvangen. Aanvankelijk was een bedrag van f 1750 voorgesteld maar na inzage van de gewijzigde begroting, waarin de salarisverhoging van de huisbezt kster is opgenomen, stellen B. en W. de raad voor het subsidie te ver hogen tot ten hoogste f 3580.60 teneinde de tekorten van Re vereniging te com penseren. verstrekt: Grondvoorschot f 203025, bouwvoorschot f 1.077.000 en warmwa terinstallaties f 24030, onder voorwaar de, dat uit 's Rijks kas een zo hoog mogelijke jaarlijkse bijdrage in de ex ploitatiekosten wordt verkregen. Wielrijdster verleende geen voorrang aan motorrijder Doordat een over de Geesterweg rij dende wielrijdster met een klein meis je achterop Zaterdagmiddag omstreeks 5 uur bij het links afslaan naar de Westerweg geen voorrang verleende aan gen vanaf het Scharloo komende motorrijder, kwam zii met hem in bot sing. De vrouw kwam te vallen en liep schaafwonden aan beide benen op. Het meisje kreeg een hersenschudding. Rij wiel en motorfiets werden beschadigd. Nadat op advies van dr. Degenaar, die eerste hulp verleende, beiden naar het Centraal Ziekenhuis waren over gebracht, konden zij lat^r weer i^aar huis worden getransporteerd. aan de zijn te bezichtigen: heden (Maandag) van 19-21 uur, morgen (Dinsdag) van 19—21 uur. ALKMAAR (Advertentie, Ing. Med.) De definitieve candidateniijst van de Vrijzinnig Democratische Bond (VDB) is thans als volgt samengesteld: 1 A. Eriks, 2 mevr. C. F. Eldermans-Zwart, 3 H. Elte, 4 C. A. de Ruiter. De aanrijding tussien een personen auto en een wielrijdster, die Dinsdag middag omstreeks half zes Jbij de Lim- merhoek plaats vond, heeft een onver wachte nasleep gekregen. De vrouw, die vanaf de Llmmerhoek de Bierkade wilde oprijden, werd op de bewuste dag van achteren door de personenauto aangereden en tegen de grond geworpen. Thans heeft zich op het politiebureau een getuige gemeld, die geconstateerd heeft dat deze aanrijding opzettelijk plaats vond. Na de botsing opende de automobi list het portier waarna hij lachend ge roepen had „Anders niet?Hij was daarna doorgereden. De automobilist is aangehouden en heeft zijn laakbare handelwijze erkend. Hij motiveerde ziin daad door te zeg gen dat de wielrijdster op door hem gegeven signalen niet snel genoeg was uitgeweken. Proces-verbaal tegen de roekeloze rijder is opgemaakt. Het moet voor de heer VV. A. Keesom, architect van de thans gereed gekonitn I woningen van de Anna Bijnsstraat een prettig ogenblik geweest zijn, toen Zaterdagmiddag de bestuursleden van de R.K. Woningbouwvereniging „Goej Wonen" met hun dames en verschillende aannemers de resultaten van het werk in ogenschouw kwamen nemen. De samenkomst, die een onofficieel karak. ter droeg, vond plaats in de twee percelen welke door de firma V. D, 0> I smaakvolle wijze van stoffering en meubels waren voorzien, zodat men een I goede indruk kreeg van de vrolijke sfeer, die er in deze duplex- en eengezinj. I woningen heersen. Er waren veel blijde gezichten te zien, deze middag, en hoewel geen en kel officieel ceremonieel vastgesteld was, konden sommigen der aanwezigen de verleiding niet weerstaan om toch met een enkel woord uitdrukking te ge ven aan de voldoening die van hen bezit had genomen. De voorzitter van „Goed .wonen.", de heer C. M. A. van Mierloo, was het die de aanwezien welkom heette. Hoe wel hij het jammer vond, dat de ver- niging niet 50 procent van de door haar gebouwde woningen aan haar leden had kunnen toewijzen, maar slechts 30 procent, achtte hij dit toch van secun dair belang, daar uiteindelijlc toch het doel van een woningbouwvereniging is de gemeenschap te dienen. Veel dank bracht hij aan de architect, de aanne mers, onderaannemers en arbeiders, die al hun krachten en werklust aan het project hadden gegeven. De heer C. Couwenhoven sprak na mens de federatie van bouwverenigin gen in Alkmaar. In enkele kernachtige woorden belichtte hij het probleem van de woningnood, die in Alkmaar zo bijzonder niij end is, ook al omdat het bouwvolume zo vlug is opgesoupeerd. „Het is jammer", aldus de heer Cou wenhoven, „dat plaatsen als Den Hel der, Beverwijk en Velsen het grootste gedeelte van de toegewezen wooncapa- citeit opslorpen, maar het is nu eenmaal niet anders. En het is begrijpelijk „Hij hoopte, dat in 1954 meer door de woningbouwverenigingen gedaan kan worden. De woningen waren eenvou dig en smaakvol ingericht. Hoewel de inrichting het prototype van de goed kope inrichting voorstond, kwam het ons echter voor, dat de totaalprijs hier- De deelnemende elftallen aan de schoolvoetbalwedstrijden voor Alkmaar eii omstreken voor de middelbare scho len, zullen evenals het vorige jaar ook ditmaal in z.g.n. „poules" worden inge deeld. De voorwedstrijden van alle af delingen, behalve van de afdeling 3A, worden op Zaterdag 18 en 25 April op de velden van het Gemeentelijk Sport park en van het Overdie-complex ge speeld. De finales zullen plaats vinden op Verzoekschrift aan pemeenlerzad Zoals wij reeds in ons nummer van 25 Maart hebben bericht, kan een groep aan de Laat en Langestraat wonende neringdoenden er zich niet mee vereni gen, dat gedurende de Braderie stands van deelnemers op het trottoir van hun winkelpanden zullen worden geplaatst, waardoor zij schade in hun bedrijf duchten. Thans hebben zij zich met het navol gende schrijven tot de Raad dezer ge meente gericht- „Ondergetekenden, zakendoenden aan de Langestraat en Laat, hebben de eer U hierbij aan te bieden een verzoek schrift met handtekeningen om tijdens de Braderie gevrijwaard te blijven van stands of kramen voor hun percelen en verzoeken U dit te willen behande len in de eerstvolgende vergadering van Uw college op 16 April a.s. Tevens brengen zij onder Uw aan dacht, dat verschillende winkeliers zo wel in de Langestraat als op de Laat als hun mening te kennen hebben ge geven. dat zij noodgedwongen aan de Braderie deelnemen. Volgens hen brengt de Braderie hoge kosten met zich mede, zonder dat deze direct noch indirect worden gecompenseerd door de winst van de verkoop. De ondertekenaars vertegenwoordigen op de Laat bijna 50 procent en in de Langestraat 30 procent van de zaken doenden. Het percentage niet-deelne- mers is echter veel groter". Dit schrijven is ondertekend door 38 Laat- en 25 Langestraatwinkeliers. Het is ons gebleken, dat er bij de on dertekenaars van een anti-Braderie stemming volstrekt geen sprake is. Zij hebben geen andere wens dan het trot toir voor hun zaak vrij te houden zon der nochtans te worden genoopt om daar deze ruimte zelf te huren. Koninginnedag (30 April) op de velden van het gemeentelijk sportpark. De wedstrijden voor de afd. 3A (slechts 4 elftallen schreven hiervoor in), wor den eveneens op deze laatste datum gespeeld. Om organisatorische redenen is het elftal ULO Heiloo 1 in afdeling A2 ondergebracht en Juliana 2 in afd. A3. De wedstrijden duren 2 maal 20 mi nuten, zonder rust. Winnaar van een poule is het elftal, dat het grootst.aan tal punten verzameld. Voor een over winning worden 2 punten toegekend, voor een gelijk spel 1 punt en voor een nederlaag uiteraard geen enkel punt. Bij gelijk aantal punten beslist het doelgemiddelde. Is ook dat gelijk, dan volgen drie strafschoppen, te nemen door drie verschillende spelers en zo nodig herhaald. Voorts mogen de deelnemende elftal len gedurende de speelmiddag alleen worden gewijzigd op grond van een blessure, in één der desbetreffende wed strijden opgelopen. Indien van een elftal aan het directe begin van de speeltijd niet minstens 8 spelers gereed staan, verliest men reg lementair met 30. De prijsuitreiking vindt plaats di rect na afloop der wedstrijden op 30 April. Handbal meisjes De handbalcompetities voor de meis jes der diverse middelbare scholen vin den plaats op 20, 21, 24, 28 en 30 April. Alle voorwedstrijden worden gehouden op de Overdie-terreinen. De wedstrijden op 30 April worden gespeeld op het Alkm. Boys-terrein. De speeltijd zal 2 maal 20 minuten bedragen met 5 minuten rust. Indien minder dan acht speelsters van een ploeg opkomen wordt de wedstrijd voor deze als verloren beschouwd. Dit geldt eveneens, indien een ploeg een kwartier te laat komt. Meisjes van het tweede elftal mogen eventueel wel in het eerste elftal invallen, maar omge keerd mag deze wisseling niét plaats vinden. 77. Boven op de muur, zo goed mo gelijk verborgen in een vrij diepe spleet, zat Jimmy te kijken naar het schouwspel, dat zich voor zijn ogen ontrolde. En een schouwspel was het inderdaad. Steeds meer Roekiraki Chimpansees stroomden het plein op. Eerst waren het er enige tientallen, maar binnen een kwartier kon men rustig spreken van honderden en hon derden apen. die in gesloten gelederen door de poort stroomden. Zii schaar den zich in een wijde kring om het middelpunt van het plein, dat zij vrij lieten- Intussen bleven de tom-toms maar eentonig dreunenJimmy keek in gespannen aandacht toe, maar af en toe spiedde hij ook achter zich. Het gevaar, dat een der Bavianen schildwachten zijn spoor zou ruiken was niet denkbeeldig en dan zou hij het volgen tot de plek waar Jimmy zich nu verdekt had opgesteld Eindelijk zwegen de tom-toms, er druppelden nog laatkomers na, maar véél konden er niet meer bii. De bin nenplaats zag zwart van de apen. Zij gedroegen zich rustig, doch het was voor Jimmy niet moeilijk te bemer ken dat zich een zekere angst van hen had meester gemaakt. Met hen wachtte Jimmy op de dingen, die komen gingen. En deze lieten niet lang op zich wachten.... Eensklaps ging er een siddering over het plein. Er ver schenen vier Bierbier Bavianen in de poort, die met korte bamboe stokken om zich heen begonnen te slaan om zich op deze hardhandige wijze een weg naar het midden van de binnen plaats te banen. De "'Roekiraki's stoven uit elkaar, maar gillen deden zii niet, iets, dat Jimmy hogelijk verbaasde. Tandenknersend aanschouwde hy dit voor zijn volk zo beschamende tafe reel. van niettemin nog ligt boven de draaj. kracht der gemiddelde bewoners, dit blok zullen bevolken. Echter wasl het streven „degelijk, smaakvol goedkoop" duidelijk. Totaal bevinden zich in de Annil Bijnsstraat nu 15 een-gezinswonin^n I en 12 duplexwoningen, welke laatste I voorlopig dus 24 gezinnen kunnen her. I bergen. De één-gezinswoningen bestaan uit I (beneden) een grote kamer met ruime I eethoek, een gang en een keuken. Bo. I ven bevinden zich een ruime slaapka. I mer, 2 kleinere slaapkamers (waarvan I één met balkon) en een lavettoiiet. I ruimte. De duplexwoningen bevatten een I woonkamer, een gang, keuken en twed slaapkamertjes en een lavet-toilet. I ruimte. 1 Voor de som van f 11.500 kan de meente eigenaresse worden van acht I woningen aan de Eerste Kabelstraat, I welke woningen in de toekomst be. I stemd zullen zijn voor afbraak om van de Baansingel een bredere toegang. I weg te krijgen naar de Spieghelstraat I en Uitcnbosstraat. Het betreft hier I de percelen 13 tot en met 27, waarvan I de onderhoudstoestand slechts mati{ genoemd kan worden. B. en W. stellen I de raad voor tot de aankoop van del acht woningen, toebehorende aan del heer P. Th. Janka te Amsterdam, over I te gaan. Het Vr(je Toneel, thans onder leiding I van Anton Ruys heeft zich een blij vendel plaats veroverd in de harten van toneelJ minnend Nederland. Het Franse blijspel van Albert Husson, „Engelen zonder vleu.l gels", nog vertaald door Cor Ruys, dij tevens de aanwezigen voor de regie ga/1 is een prachtige opvoering geworden dit| allerwegen grote belangstelling trok. De leden van abonn.-serie C van dal GuldenVlies-voorstellingen zullen Donder! dag van dit spel kunnen genieten. Van dal medewerkenden noemen wij Wim van denl Brink, Sara Heyblom, Hennie Orri, AnT ton Ruys, Nell Koppen, Willy Ruys cs| Ton van Duinhoven. „PIJL EN BOOG" BEGIN1 GEVAARLIJK TE WORDEti I De politie verzoekt dringend de ir.'l dewerking der ouders om hun kindj ren te weerhouden van het spelen n „pijl en boog" op de openbare weg. Deze gevaarlijke activiteit is bij él plaatselijke politieverordening vertel den. Ook het gebruik van catapults esl andere schietwerktuigen op straat niet toegestaan. Veni, Vidi, Vici, het nieuwste, Zwil-I serse handbreiapparaat, dat warén zo| de hoofdteksten van enkele folders,! waarmee het automatische handbrei-[ apparaat „Rapidex" in het Wapen vai| Hpemskerk werd ingeleid. De gehele avond, van half acht toll ongeveer half tien, stroomden de be-f langstellenden toe om zich aan de hand I van twee machines te laten voorlichten I over deze .breimethode, waarmee men I met gemak een jumper of een prach- r tige wollen herentrui in één avond klaar kan krijgen. De machine wordt in een enkelvou-1 dige en in een samengestelde (dubbele) I vorm aan de markt gebracht. Met dl I eerste kan men de tricotsteek, de ave-1 rechtsteek, kantsteekjes, Noorse troontjes en alle gewone steekjes brei-1 en. Met het verdubbelde apparaat kan men automatisch rondbreien. Koppelt men de twee langwerpiü I enkelvoudige machines in de lends aan elkaar, dan bereikt men een ca citeit van 320 steken naast elkaar. Voor huismoeders, die het betalen kunnen om van te watertanden. Door een heen en weer gaande be- weging raspt het ding over de 160 ol twee maal 160 naalden, voor de dubbe le machine, zodat het enige nadeel1 dat het gezellig „gepunnik" bi] kachel tot het verleden behoort.... AANKOPEN MOLENBUURT BLIJVEN ONVERMINDERD VOORTGAAN De Molenbuurt komt langzamerhand I geheel in handen van de gemeente-f Thans wordt voorgesteld het PercCj,l nr. 14 aan te kopen van mevrouw I weduwe K. MantelSehuffel te BW| gen, voor de prijs van f 1900. (Ongecorrigeerd) Bruinisse is in de afgelopen nacht door een onverwacht hoge vloed weer onder water gelopen. Door het gat j de oude dijk bij Bruinisse, die Westzijde van de polder besche^7e. I stroomde het water naar binnen. Ho wel men de gehele nacht met alle schikbare krachten heeft getracht dijk te herstellen, is het niet gelukw^ AO 111CU UViilg gC WLCOb UV. sterken. De polder is 780 jieU gat te dichten. Op de twee plaatsen de dijk, waar het water overspoel is men bezig geweest de diik te Zierikzee heeft men even last van water gehad. Het veroorzaakte taer daar kortsluiting en gestoorde teleio ZOALS WAS TE VERWA' kringzwemcompetitie, dat Z gehouden, gewonnen. Dank lijke groep jeugdige zwemir ditmaal echter kleiner dan g tonen een stijgende lijn. De helaas nog steeds beneden p verder achterop kwamen. D nisatie en de strijdlust van zwemavond kunnen genieten HOEWEL de Zaandamse 25 n niet snel is, werden bij nummers goede tijden genote Alkmaarse meisje Gré Mole: voorbeeld noteerde op de schoolslag een snelle tijd sec. De strijd om de tweec bleef onbeslist. Bijleveld (Ne Obdam (DAW) tikten nameli; enerverende race in 43.7 sec. Dat Ad Boxem de 100 m slag zou winnen, lag voor Zijn tijd 1.01.6 was overiger Hans de Jong, eveneens D/ raste met een tyd van 1.04.6 was op dit nummer alles DA" klok sloeg, Blankvoort en SI men namelijk nog de derde plaats voor hun rekening. I nend duel op dit nummer we verd tussen Klingers (Nepti Gregorius (Nereus). Het laats punt werd gelijk genomen, meter voor het einde raakte reus-man in de touwen, hei Zaandammer de zege bracht. Kees Koeman zwom een ze 50 meter schoolslag. De chrt wezen 39.5 sec. voor deze aan. De 5x50 meter vrije sl meisjes werd een fraaie ove voor de Nereus-ploeg in de kr van 3 min. 14.8 sec. Het duel om de tweede plar Zaandam en Alkmaar werd e winning voor de gastvrouwen 100 meter wisselslag estafel heren bracht een enerverend de derde plaats tussen de plo Nereus en Neptunus. DAW e waren zeker van de eerst tweede plaats. Met slechts 0.2 schil tikte de laatste Nereusn zijn Zaandamse rivaal aan. Daar Tine Tenkink (DAW) was, was de strijd op de 10 vrije slag dames volkomei Gerda de Waard bleek ech waardig plaatsvervangster v: clubgenote. Zij nam snel enkel voorsprong en stond die niet Zij liet de knappe tijd van 1 voor zich noteren. De dames Nieuwenhuizen en Herrman achter haar rug een felle karr Schats zorgde voor een dubbe) zege en daar L. Spierenburg vorige serie een snellere tijd maakt dan M. Herrman en R. I huizen, klasseerde dit DAW- zich nog op de derde plaats. De belangrijkste uitslagen li Meisjes 50 meter schoolslag Molenaar (DAW) 41,9 sec.; 2. De eerste uitslagen van het tornooi dat vorige week Vrijds fé „De Oude Poorter" werd en deze week zal voortduren li A. de Vet J. Vos F. Huiberts A. Lover C. Groot S. Vingerling A. Nierop D. Nierop Plas Cordes J. Huiberts M. Heusy volgens caramboles, beurten, i en matchpunten. Kadertornooi De Vrienc J. Roggeveen heeft het kade «at in café „De Vriendschap" s houden, gewonnen. Niet eenms "ij een partij verloren en d; moyenne bovendien ruim een jer was dan numero twee op i J'jst, is de fraaie beker zondei terecht gekomen bij de speler d op de meeste rechten mocht la den. Slechts als Roggeveen Zond J an Kramer had verloren, zou F oen kans hebben gehad om ge znn clubgenoot te eindigen. Rc maakte echter geen fouten, hoe voorsprong op Kramer slechts ten bedroeg. Pater klasseerde zich, via ee overwinning op Piet Schouten, ♦J plaats. Schouten, die he ornooi sterk heeft gespeeld, moyenne, uitgerekend in ziji uiti, aanzienlijk dalen, daar a „Ij11 Pater niet verder dan eet van 6 kon brengen. Kram Mier meer teleurgesteld. W bi-„>"Punten en een moyenne hen Ver beneden zün norm tnH® eindstand van dit goed g T 5 luidde; Roggeveen Pater t Jehouten P Kramer J-' Smi?dermaker 48 20 70 20 55 31 65 31 80 25 56 25 57 23 60 23 60 34 22 34 45 19 85 19 10 8 4 4 4 0 Ij

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2