Stad en omgeving Sirenegeloei van ruim 20 brandweerauto's r De wereldreis van Jimmy Brown Met fanfares vanaf de Waagtoren wordt bevrijdingsdag ingeluid Iedere japon vereist een goed zittende onderjurk Voorlopig nog geen dieren-asyl Nieuw element op Koninginnedag Een gecostumeerde kinderoptocht vervangt de gebruikelijke puzzle-wandehng A GEN DA dag Vuurwerk za! de besluiten MAAGKLACHTEN Alkmaarse Jeugdgemeenschap zal de burgerij laten dansen Lampion-optocht in de Alkmaarse Bank had in 1952 een gunstig jaar Heipt de collecte van de Emmabloem slagen BURGERLIJKE STAND avonduren Pievische cultuur ieeit nog m de stadjes rond de Zuiderzee Huisvrouwen geno{en van interessante lezing Deze zomer excursie naar Zuiderzeemuseum Lingerieshow van firma Bulthuis CH-jongeren laten weer van zich horen Benoemingen bij de brandweer Cursus EHBO voor dieren UITVOERING LEERLINGEN JOH. KUIPER TWAALFJARIGE PIANIST 1 WAS SENSATIE VAN DE AVOND Gouden jubileum bij de Twentsche Bank Het bekertornooi in „De Oude Poorter Uitgesproken talent DE MUZIEKFLES MET GILLENDE SIRENES zullen op Koninginnedag twee en twintig brandweerauto s de stad binnenstormen om een imaginaire brand te blussen op de Eilandswal ter hoogte van de scheepswerf Nicolaas Witsen en Vis. Daar zullen de spuiten een grootse demonstratie geven, die door het publiek vanaf de Bierkade en de Voormeer kan worden gevolgd. Want dat is de bedoeling van deze enerverende intocht met sirene geloei en belgelui. Het is een onder- derdeel van het programma, dat het Oranjecomité heeft samengesteld ter vie ring van de verjaardag van H. M. de Koningin. Na afloop van de spuitdemon- stratie, die om ongeveer vier uur 's middags wordt gehouden, volgt een défilé van de corpsen en hun materieel langs het stadhuis. Burgemeester Wytema zal dit défilé afnemen. Ook s morgens om 9 uur zal onze burgervader op het bordes staan, als de schoolkinderen uit de zesde klassen hem een aubade zul len brengen, nadat het klokgelui en het carillonspel de feestdag hebben inge leid en de jeugd op het Canadaplein haar reveille heeft gehouden. 70ALS wij reeds schreven zal de puzzlewandeltocht ditmaal op het programma ontbreken. Daarvoor in de plaats komt een gecostumeerde kinder optocht, die 's middags om half vier op het Waagplein begint en waaraan de padvindersdrumbands en waar schijnlijk ook enkele muziekcorpsen hun medewerking zullen verlenen. Voor alle deelnemers is er een trac ts tie. Die drumbands hebben de dertigste April een drukke dag. Men kan ze des morgens reeds tegenkomen als zij met hun bazuingeschal en het gedreun der trommen door de stad trekken en ook c'.es avonds zullen zij nog wel van zich laten horen. In het Sportpark worden weer de finales gespeeld van de schoolwedstrij- cien en van half acht tot half negen zullen, zoals gewoonlijk de muziek corpsen wat reuring brengen in de sta.d. Het Oranjefeest wordt besloten met een groot Venetiaans vuurwerk aan de Kanaalkade. dat voor leden van de Oranjevereniging vrij toegankelijk is. Niet-leden zullen een kwartje moe ten offeren om het schouwspel van de hoog flitsende vuurpijlen en de vonken strooiende draaiende schijven en vlie gende schotels van nabij te kunnen gadeslaan. De veranderingen in het programma schuilen dus voornamelijk in de middaguren. De kinderoptocht en de intocht der brandweercorpsen zul len het nieuwe element in de feestvie ring vormen. ROLNiDAG Kex Theater, 2.30 en 8 uur: Sterren s'ralen overal (alle leeft.); Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: Het wonder van Fatima (alle leeft.) :Harmonie Theater. 2.30 en 8 uur: Avontuur (18 jr.); Cine ma Americain, 2 30 en 8 uur: De godin der jungle (14 jr.) Wapen van Heemskerk, 2.30 uur: Re ceptie le lustrum SALO. Gulden Vlies, 8 uur: Selskip Friso. BERGEN. Rustende Jager, 8 uur: Tra nen over Johannesburg. DONDERDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Sterren stralen overal (alle leeft.); Victoria Theater. 8 uur: Het wonder van Fati ma (alle leeft.); Harmonie Theater, uur: Avontuur (18 jaar)Cinema Ame ricain, 8 uur: Herv. Jeugdraad: De Verboden Christus (18 jr.) Gulden Vlies, 8 uur: Het Vrije Toneel met Engelen zonder vleugels. Wapen van Heemskerk, 8 uur: Dans school Arendsen. Stadhuis, 2 uur: Raadsvergadering BERGEN. Rustende Jager: Feestavond Tuin- en Oostdorp. SCHERMERHORN. Noorderpolder. huis, 10 uur: Vergadering „De Scher- meer". DIENST APOTHEKEN De avond- en nachtdienst der apo theken wordt waargenomen, door apo theek Wanna. Ritsevoort 5. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Woensdag 4.40 17.00 Donderdag 5.20 17.44 TE CAMPERDUIN hoog laag 4.45 17.05 22.45 11.05 5.25 17.49 23.25 Woensdag Donderdag 11.49 Schrijf om gratis „ULTOX"-brochure naar ROOS, Langestraat, Alkmaar. Tel. 2414 (AdvertentieTlngrMed!) (Advertentie, Lng. Med.) Uit het jaarverslag van de Alkmaarse Bank N.V. blijkt, dat deze instelling een gunstig boekjaar heeft afgesloten, Van het saldo der Verlies- en Winstrekening werd een bedrag van f 6412.59 gereser veerd voor belastingen en andere doel einden. Van de resterende f 4619,46 werd f 3770 voor dividend bestemd en f 849.46 naar nieuwe rekening overgebracht. Het dividend bedraagt 4%. De toevertrouwde gelden ondergingen een verhoging en verschillende afdelin gen vertoonden een provisiestijging. Zo wel de open bewaarneming als de ver huur vani safeloketten werd uitgebreid. Men verzoekt ons opneming van het volgende: Zaterdag 18 April zal wederom door de Alkmaarse Vereniging tot Bestrij ding der Tuberculose de jaarlijkse „Emmabloem-Collecte" gehouden wor den. Het bestuur doet hiermede een drin gend beroep op allen, die zich die dag beschikbaar willen stellen als collectri- ce of collectant. Ook zij, die slechts en kele uren kunnen collecteren, zijn van harte welkom. Stelt de vereniging niet teleur. Zij heeft dit jaar uw medewerking zeer dringend nodig. Voor de automobilisten heeft het be stuur dit jaar een bijzondere attractie, n.l. een in kleuren uitgevoerd schildje. Een sieraad voor Uw wagen. Meldt U zich uiterlijk Zaterdagmor gen 18 April aan in de Bath-Bibliotheek naast het stadhuis. Reeds om 8 uur is U welkom. Geboren: Catharina M., d. van N. G. Beentjes en C. C. Esman. Ina, d. van P. Bras en J. Doorn. Elizabeth, d. van E. Hesselink en E. M. Reijnen. Getrouwd: Jan C. van Ingen en Johanna B. G. Polak. Overleden: Anthonius Butter, 73 jaar, wed. van V. M. Godijn. IJET PROGRAMMA van de bevrij dingsdag, dat geheel wordt verzorgd door de Alkmaarse Jeugdgemeenschap, is gesplitst in de drie delen: Vroeg in de morgen, Feest in de buitenwijken en Slotfeest in de Oude stad. Deze titels spreken reeds voor zich zelf. De dag begint om half acht als op de Stenen- brug een jeugdappèl wordt gehouden, waar burgemeester Wytema het woord zal voeren, de vlag wordt gehesen en een declamatie wordt gegeven. Intussen bestijgen de klaroenblazers van de pad vindersband de Waagtoren, waar zij van de hoogste trans af met hun schet terende fanfares de achtste herdenking van onze bevrijding zullen „inblazen", 's Morgens zijn er wandeltochten voor de jeugd over afstanden van 3, 5 en 10 kilometer en zullen er op verschillende punten in de stad door de jeugdvereni gingen poppenkastvoorstellingen wor den gegeven. Het feest in de buitenwijken, het tweede onderdeel van het programma, voltrekt zich in de middaguren en is er speciaal op gericht de bewoners te la ten meedoen aan de volksdansen, die onder leiding van de Alkmaarse volks- danskring worden gehouden. Welpen, Kabouters, Vrije Vogels en Trekvogels gaan op tal van pleintjes in de stad spelletjes doen met de kinderen uit de buurt; op het Sportpark vinden de fi nales plaats van de schoolvoetbalwed- strijden; de Wagenspelers zullen op en keleplaatsen hun lekenspelen vertonen en de onmisbare padvindersbands zul len zich speciaal naar de woonwijken aan de rand van de stad begeven om daar de trommelstokken te roeren en de trompetten te steken. Dan rest voor de avond het slotfeest in de oude stad. Het begint om zeven uur op het Waagplein met muziek, le kenspel en samenzang en een volks dansfeest op de Paardenmarkt. Om acht uur is er een lampionoptocht vanaf het Waagplein en dan volgt de opmars van de jeugdorganisaties van het Canada plein naar het Waagplein, waar de slotbijeenkomst wordt gehouden. Hier zal een vreugdevuur worden ontstoken en houdt de voorzitster van de Alk maarse Jeugdgemeenschap, mevrouw G, Holzmüller-Teengs, een korte toe spraak. Met het gezamenlijk zingen van het Wilhelmus onder begeleiding van de muziekcorpsen zal de bevrijdings dag worden besloten. Dodenherdenking HE avond tevoren, op de vierde Mei, vindt de dodenherdenking plaats. De voorzitter van het Oranjecomité, mr A. Schenkeveld, zal om vijf uur een krans leggen bij het monument in de Harddra verslaan en op de algemene begraaf plaats. Ds Den Oudsten zal om 7 uur voorgaan in de herdenkingsdienst in de Grote Kerk, na afloop waarvan de Stil le Tocht wordt gehouden naar het mo nument. Ook nu weer wordt een drin gend beroep op de burgerij gedaan niet aan de kant te blijven staan om het voorbijtrekken van de stoet gade te slaan, maar zelf aan de tocht deel te nemen. DAT DE COSTUUMS VAN MARKEN, SPAKENBURG en de andere plaatsen rond de voormalige Zuiderzee vrij sterk aan de mode onderhevig zijn, was een van de aardige bijzonderheden, die de directeur van het Zuiderzee museum te Enkhuizen, de heer S. J. Bouma, gistermiddag in Het Wapen van Heemskerk aan de Vereniging van Huisvrouwen vertelde. Hij liet aan de hand van de fraaie lichtbeelden in kleuren zien hoe bijvoorbeeld de Spakenburgse klederdracht in nauwelijks tien jaar tijd ingrijpend is veranderd. De hoofdtooi, die vroeger het haar geheel bedekte is thans beperkt tot het wit kanten onder mutsje, dat het haar voor het grootste gedeelte vrij laat. Zo waren er nog meer eigenaardigheden, die aan de lezing „Rond de Zuiderzee" een aparte bekoring gaven. Op Marken bijvoorbeeld trouwen de meisjes in één van de drie bruids- costuums, die het eiland bezit. Zij zijn gemeenschappelijk eigendom en gaan van de een op de ander over. De a.s. bruid behoeft slechts na te gaan wieer het laatst is getrouwd en kan aan dat adres het costuum in ontvangst nemen. Bouma zijn praatje hield, als In de serie lichtbeelden, die de schoonheid van de kustplaatsen op zo duidelijke wijze illustreerden. Het was dan ook in het geheel niet verwonderlijk, dat de dames terstond het plan opvatten deze zomer een excursie te maken naar Enkhuizen, waar zij een bezoek zullen brengen aan het Zuiderzeemuseum. r\e heer Bouma begon zijn tocht rond de Zuiderzee in Harlingen. Vandaar zakte hij af naar Makkum, Workum, Hindelopen en Staveren, de eigenaar dige Friese Zuiderzeestadjes, die toch weer een geheel ander karakter dragen dan de plaatsen aan de overkant van het meer, als Hoorn, Enkhuizen, Edam en Volendam. De leefwijze van de be volking heeft overal haar bijzonder stempel gedrukt, maar één overeen komst hebben al deze plaatsjes ge meen: de vissershuizen vindt men er in de smalste straatjes. Het is alsof de zeelui de kleinste woning uitzochten als vlucht voor de ruimte, die hen bij hun dagelijkse werk omringde. Via Sloten en Lemmer belandde de spre ker in de Overiiselse plaatsjes als Kuinre, Blankenham en Blokzijl, die door de inpoldering van de zee zin afgesneden en het contact met de Fle- vische cultuur beginnen te verliezen. Hetzelfde dreigt in de stadjes langs de Zuidwal: Elburg. Harderwijk, om van Nijkerk, dat al lang geen Zuiderzee plaats meer genoemd kan worden, nog maar te zwijgen. Als scherpe tegenstel ling daarmee staat het typische Spa kenburg. Na nog een kiikje te hebben genomen in Muiden, Weesp en de Zaanstreek, kwam de heer Bouma op ziin tn"ht tereeM in P'-cek in Water land, Marken. Edam, Monnikendam en Volendam. Vandaar ging hij nog meer Noordwaarts totdat hij via Hoorn Enkhuizen bereikte, de zetel van het Zuiderzeemuseum, waar binnen de oude muren van het voormalige pak huis der Oostindiscbe Compagnie de cultuurschat van de Zuiderzee voor het nageslacht wordt geconserveerd. Er is door de Alkmaarse huisvrou wen volop van deze middag genoten en dat vond zijn oorzaak zowel in de smakelijke manier waarop de heer DE FIRMA BULTHUIS hield Dinsdag in de Marijke zaal van het Victory Hotel haar eerste lingerieshow. Het was inderdaad een loffelijk idee van deze firma, haar collectie onderjurken, pyama's en nachtjaponnen op deze wijze aan haar clientèle te tonen, Men kon weer eens constateren, dat de fundering een belangrijke plaats in de garderobe van de vrouw inneemt. Hoe ontzaglijk variabel de mode dit jaar ook is, alle japonnen vereisen steeds perfect zittende onderjurken: CPECIAAL de Evyan onderjurken van de firma Lastina voldeden aan de strengste eisen. Men zag ze in nylon, lingeriezijde en satijn en vaak van aan trekkelijke prijskaartjes voorzien. Een heel voornaam punt bij deze onderjur ken vonden wij, dat de coupe, ook bij de eenvoudige uitgevoerde modellen, zo uitstekend was! De pyama's, die tegenwoordig veel in donkere tinten worden gebracht, namen een belangrijke plaats in. De donkerblauwe katoenen pyama met witte stippen en vrolijke rode biezen was alleraardigst voor het jonge meis je om mee op haar kampeertochten te nemen. „Avontuur" was misschien wel de toepasselijke naam voor een crèmekleu rige zijden pyama, waarover een losse rok geknoopt kon worden. De vele gebloemde peignoirs gaven weinig variatie; er was te veel van hetzelfde genre, helaas. De nachtjaponnen waren daaren tegen van een verrukkelijke eenvoud; speciaal vertederend was „Chypre"van zachtgekleurde gebloemde zijde; op de tulle schouderbandjes was een fichu van dezelfde stof geknoopt, die ook heel goed als kapmantel dienst kon doen. En „Aphrodite", een nachtgewaad van zachtgroen zijde, was terecht op deze bekoorlijke godin geïnspireerd. We kunnen de firma Bulthuis wel gelukwensen met deze eerste geslaagde poging om het publiek goed en des kundig op het gebied van lingerie voor te lichten HENDRINE Op Zaterdag 25 April zullen C.H. jongerengroepen in Noord-Hoi, land in Waakt en Bidt bijeenkomen op een contactbijeenkomst, waaroj het C.H.-Tweede Kamerlid, de heet F. H. van der Wetering, zal spreken over het onderwerp „Wij en dez« tijd". De Federatievoorzitter Tem Rademaker houdt een causerie ovet „Breek door", 's Avonds zal door jt heer D. Gerritsen een lezing wordt) gehouden over Nieuw Guinea. Ook dj Alkmaarse afdeling zelf zit niet stj, Zij organiseert los van de Federatin. bijeenkomst Vrijdag a.s. een avonj waarop het hoofd van de Beatrix, school, de heer J. W. van Wijk, kont spreken over de ontwikkeling van ft schoolstrijd. Na de pauze wordt tj een soort „familiecompetitie" gehoj den. B. en W. hebben de brandweerman), Doeschot bevorderd tot adjunct-braii meester van het corps „Kwiek" van ft Alkmaarse Vrijwillige Brandweer. Voorti' zijn ter vervulling van enige der be. staande vacatures in de brandweer tol brandweerman benoemd J. Teigeler, Schouten en C. de Ruiter. „De dierenbescherming neemt nog sterk in intensiteit toe en dat is een ver heugend teken. Daardoor blijkt, dat de gedachte aan het dier bij de mensheid levend blijft". Deze woorden werden gesproken door mr G. A. de Lange, toen hij gisteren de ledenvergadering van de Alkmaarse vereniging tot bescherming van dieren in Valk's Lunchroom opende. De plannen voor het komende seizoen bevatten o.m. het organiseren van een cursus E.H.B.O. voor dieren, waarop een nog uit te nodigen veearts les zal geven in de dierenanatomie, -psychologie, verbandleer e.d. Het ligt in de bedoeling om tevens contact op te nemen met de organi satie Bescherming Burgerbevolking, zodat in tijden van nood ook het dier op doeltreffende wijze geholpen kan worden. Voor deze te houden cursus gaven zich ter vergadering reeds 12 leden op. 79. Grauw Grauw was nog lang niet uitgesproken. In felle bewoordingen beschreef hij, hoe het de dure plicht was van elke Roekiraki om de wit mensen zoveel mogelijk schade te be rokkenen. „Zij zijn het", zo riep hij uit, „die ons naar het leven staan, zij zijn het, 'die ons uit de gebieden willen ver jagen, die wij sedert de vroegste tij den bewonen. Hoe meer schade wij hen berokkenen hoe groter de eer is van de Roeki^aki's, die dit bewerk stelligen. Maar wéé hen. die zich aan deze taak proberen te onttrekken, wéé de volksvreemde elementen, die Ik als de verraders van hun eigen stam beschouw. Hen zal ik eerst uitroeien, hen zal ik veranderen in honden of varkens". Sidderend zaten de Roekira- ki's toe te luisteren. Zij wisten wat er nu ging gebeuren. Want op een teken van Grauw Grauw sprongen twee Bierbier Bavianen op. Zij grepen links en rechts om zich heen en kwamen met vier Roekiraki's aandragen die zij stevig beet hadden gepakt. „Hier brengen wij u, o Grote Grauw Grauw, vier laffe volksverraders, die gewei gerd hebben gisternacht aan de grote rooftocht naar Oekoeroewanda deel te nemen!" riep een der Bavianen, ,,'t Is niet waar, 't is niet waar!" gilde een der Roekiraki's. „Ik ben wél mee ge weest en ik heb zelf al net tafelzilver van de directeur van de Rubbermaat schappij meegekaaid enneMéér kon deze Roekiraki niet zeggen, want de Bierbier Baviaan had hem een ste vige mep met het stuk bamboe op zijn hoofd gegeven, Jimmy had moei te zich zelf te bedwingen. Het liefst was hij nu midden in de kring gesprongen om een einde te maken aan deze af schuwelijke vertoning. HE ZANGKLASSEN van de muziekleraar Joh. Kuiper hadden wederom ht| genoegen voor een talrijk gehoor in het Gulden Vlies te mogen optreda Deze zangklassen waarvan we in vocaal opzicht al jaren lang goede prestatie! gewend z(jn, hebben thans deze reputaties weer bevestigd. Goede wijn bt- hoeft wel geen krans, maar dirigent Kuiper weet er toch steeds voor te tor. gen, dat het te zingen lied aan tekst voordracht de volle honderd proccm krijgt, en dat is toch de uiteindelijke bedoeling van de zangkunst inclusief ft koorzang. werden gezongen. Na de pauze volg® het kinderzangspel in 2 bedrijven vjj M. A. BrandtsBuys Jr. „Goudmuiltje' Dit in muzikaal opzicht, en zeker ooi wat de tekst betreft, verouderde zang spel, wist men nog een fleurig aanzie te geven. We werden herinnerd aani tijd dat de heksen en kabouters nog e suggestieve indruk wisten te makt' De regie van Georg Stockmann was ik zonder verdienste, de simpele décors costumering vielen te waarderen..! goede zang echter deed veel bezwaï: tegen de „verleden tijd" vergeten. We zouden niet volledig zijn zo# een extra compliment voor mej.B.Kt per, die de klaivier-begeleidingen v; de liederen, alsmede die van het zat' spel voor haar rekening had genonr Zij wist in haar klavier-begeleidu volgzaam te zijn en sfeer te schepp» waarmede zij het bewijs verde de kunst van accompagntii goed te verstaan. Het publiek heeft d:. veel bijval blijk gegeven deze beschai' de en verzorgde koorzang-avond 0)4 juiste waarwde te kunnen schatte: Gisteren is de heer W. C. Eimv»! ter, procuratiehouder en kassier de N.V. Twentsche Bank alhier, I kring van het bankpersoneel geli digd in verband met het feit, dat vijftig jaar geleden zijn intrede in bankbedrijf deed. De feestelijke I diging, waarbij ook zijn vrouiv kinderen tegenwoordig waren, kr een officieel tintje door de komst i de burgemeester van Heiloo, de h J. Kalff, die de jubilaris de medaille in goud, verbonden aan orde van Oranje-Nassau, op de 1» speldde. Er werden vele hartelijke woprd gesproken, waaruit bleek, hoe;;: men de heer Einwachter, die sin 1918 procuratiehouder en een laas reeks van jaren kassier is, waardeE.1 om zijn ijver en plichtsbetrachting. Aanvankelijk was de jubilaris dienst van de N.V. D. Wisselink, e particulier bankbedrijf, dat in MS door de Twentsche Bank werd over; genomen. Bij die gelegenheid trad Ij in functie- bij het nationale bedif waaraan hij thans nog verbonden is- Aan spanning heeft het Maands? avond en Dinsdagavond in het beker; tornooi dat in café ,De Oude Foor" wordt gehouden, niet ontbroken. Het 4 bij lange na nog niet te zeggen w?"1 speler de beker voor zich zal opeisej daar vrijwel alle deelnemers tegen e; kaar zijn opgewassen en bovendien een handicap wordt gespeeld. De uil' slagen luiden: De zangklassen van de meisjes zongen zéér beschaafd een serie één-stemmige liederen, waarvan we vooral willen memoreren „Lestmaal op enen zomer- schen dag" in bewerking van Alb. de Klerk, en „In den hemel is er gezang" van Herm. Strategier. Het simpele „Kikkerliedje" van Ph. Loots gaf o.m. een brillant effect. We hadden er geen vermoeden van crp deze avond nog een merkwaardige muzikale ontdekking te doen. En toch was dit het geval. De 12-jarige pianis t Rinus Groot, kwam, ons niet minder voorspelen dan „Impromptu in As", van Schubert en „Eccossaise" van Beethoven. De zeer jeugdige solist speelde deze stukken zelfs nog op muzikaal verantwoorde wijze. Voor zijn leeftijd was hij dus ver boven de middelmaat, zodat we hier te doen hadden met een jong manneke waarin een uitgesproken klavier-talent, op z'n minst genomen latent aanwezig is. Zelden hebben we riog een derge lijke belofte voor de toekomst, hier ter stede mogen constateren. Vervolgens werd door de meisjes- en jongensklassen uitgevoerd de Bloe- meneantaite van G. v. Vladeracken; hier beschaafde koorklank en zuivere twee stemmigheid, waarin de sopraansoli door mevr. TriestBoots verdienstelijk is leverbaar! Een fles, die bij het utt- schenken een vrolijk- wijsje laat horen en gevuld is met likeur van Bols, is verkrijgbaar ad 19.95 bij de Firma Th. KRAAKMAN ZOON, Platte Stenenbrug 114 (Verdronkenoord) - Tel. 2604 U kunt de fles daar zien en horen! (Advertentie. Ing. Med.) Hoewel de gelden voor een te stich ten asylfonds het bedrag van f 16247,21 reeds bereikt hebben, behoort de op richting van een asyl of dierenpen- sion nog niet tot de mogelijkheden, daar exploitatie hiervan zeer kost baar geacht wordt. Het fonds dient dan ook voorlopig als algemene finan ciële reserve beschouwd te worden. Men zal echter blijven streven naar versterking der financiële basis voor een asyl; zo wil men op 4 October weer een collecte voor dit doel hou den. Mocht zich echter de gelegenheid voordoen, om aan de buitenkant van de stad een geschikt terrein, al dan niet met bijbehorende woning, aan te kopen, dan zal men hiertoe overgaan. Men is er namelijk van overtuigd, dat een asyl, gecombineerd met een pen sioninrichting, voor dieren in de kop van Noord-Holland in een behoefte voorziet. De inkomsten i% 1952 bedroegen f 3088,80, de uitgaven f 1346,03, zodat een batig saldo in kas was van f 1742,77. De vereniging stelt thans 486 leden en heeft in de afgelopen twee jaar 450 katten en 300 honden geplaatst, een arbeid waarvoor veel geduld en welbespraaktheid nodig was. Veel klachten waren binnengeko men over kettinghonden, die geen goede verzorging genoten. Geregelde contröle blijft noodzakelijk. In 1951 en 1952 moesten 20 hon den, 60 katten en een groot aantal vogels worden afgemaakt. Aan 10 padvinders werd in hetzelfde tijdsver loop het insigne „Dierenvriend" uit gereikt. Voor de afvaardiging naar de Alge mene Vergadering te Eindhoven op Donderdag en Vrijdag a.s. stelden zich drie personen beschikbaar. Er zal nog nader worden uitgemaakt wie van deze mensen de afdeling Alkmaar er. omstreken zal vertegenwoordigen. Cordes Lover Ligthart F. Huiberts Groot Hecker Cordes A. Nierop Weel Vos Plas D. Nierop J. Huiberts Vingerling De Vet Heusy Weel J. Huiberts De Groot Weel D. Nierop Ligthart Lover- A. Nierop F. Huibêrts Plas Cordes Ligthart J. Plas A. Lover De Vet Weel 40 65 55 55 80 50 39 65 45 70 53 60 70 50 65 85 45 70 80 43 60 28 65 50 39 60 45 50 40 65 60 60 24 24 32 32 33 33 29 29 23 28 30 30 17 17 20 20 32 32 26 26 19 19 26 26 26 26 35 35 22 22 31 31 1.66 2.70 1.71 1.71 2.42 1.51 1.35 2.34 1.60 2.50 1.76 2.00 4.17 2.94 3.25 4.25 1.40 2.18 3.07 1.65 3.1-5 1.47 2.50 1.92 1.50 2.30 1.28 1.81 2.95 I

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2