Minister Mansholt: prijsbeheersing definitief vastleggen BRYLCREEM Pennetje inkt.. Staat moreel aansprakelijk voor oud-KNiL militairen Diefstallen bij groothandel in de hoofdstad tot klaarheid gebracht Behoorlijke landbouwpolitiek zou anders niet mogelijk zijn Pachtprijs-beheersing alléén geen uitkomst Trouwlustige meisjes door zeeman bedrogen De heer Gortzak stelde vragen over situatie in de rampgebieden r In'erpeüatie-aanvraaq Gortzak aangehouden Anderhalf jaar voor ex hoold LAD Auto v'oog op trailer voor mooi, gezond haar! OMDAT OMDAT OMDAT Tjlllt Pieiter voor Indonesië liet verstek gaan Slachtoffers van cfe watersnood Reeds honderdduizend vrijwilligers voor BB CHAPLIN NIET NAAR DE V.S. TERUG 4 13 AT»*?TT, 10^3 Vervreemding landbouwqronden an dt zomeroogst 'afelklaar, alléén armen en, schoonmaken, tig. Frank was opge- aar het vliegveld" Ter- 3 stoffige hete weg al- nadenkend. „Misschien gelijk en is er iets met a jij nu ook niet", riep Laten we blij zijn, da verdienen". Zodra ze ggekeerd, had Vonken- litjes op te knappen, scheen er een jongetje (Van onze parlementaire redacteur) INDIEN men zon overgaan tot een vrije prijsvorming van landbouwgronden zou geen behoorlijke landbouwpolitiek meer gevoerd kunnen worden. De strek king van het wetsontwerp vervreemding landbouwgronden is dan ook het be ginsel der prijsbeheersing voor deze gronden definitief vast te leggen, teneinde aldus aan alle onzekerheid, ook ten plattelande, een einde te maken. Zo be toogde minister Mansholt Woensdagmiddag in de Tweede Kamer. Met klem verwierp hij dan ook iedere gedachte aan een tijdelijk karakter van deze wet, gelijk de vorige dag door de heer Droesen (K.V.P.) was bepleit. Het laat zich aanzien, dat om dit „punt van principiële betekenis voor de regering" de aanneming of verwerping van dit wetsontwerp zal gaan draaien. IN principe zijn zeer weinigen tegen een koopprijsbeheersing van land bouwgronden, m-inde minister Mau. - holt. Onze bevolkingsdichtheid en schaarste aan landbouwgronden nopen biertoe. Velen herinneren zich nog de BeziUinqen in Afrika Een 28-jarige Hilversumse jongedame maakte enige tijd geleden via een huwelijksadvertentie kennis met een oudere man, de 58-jarige zeeman B. Deze vertelde, dat hij over grote bezit tingen in Afrika beschikte. Het was nodig, dat hij daar weer eens heen ging om de zaken te inspecteren, zodat hij erop aandrong vrij spoedig te gaan trouwen. De goed gesitueerde heer werd door de familie van het meisje hartelijk welkom geheten, vooral toen hij er prijs op stelde nog vóór het huwelijk een testament te maken, waar bij hij zijn bezittingen in Afrika inclu sief een kapitaal van vele tienduizenden guldens aan zijn a.s. vrouw naliet. Hij trok bij zijn a.s. schoonfamilie in en men kwam overeen, dat eerst nog een korte huwelijksreis naar Zwitserland zou worden gemaakt, waarvoor reeds één en ander werd aangeschaft. Toen werd de a.s. echtgenoot plotse ling ziek. Het meisje week niet van zijn ziekbed, in welke periode de man zich van zijn ware zijde deed kennen en trachtte het meisje te overweldigen. Aangift- bij de politie volgde, omdat de jongedame meende, dat de man heeft getracht haar te wurgen. Bij de Hilversumse politie bleek, dat aangifte van voorvallen van dezelfde aard ook elders zijn gedaan. In Coevor- den bijv. was een jong meisje van huis weggelopen, om de zeeman naar zijn bezittingen in Afrika te volgen. In som mige plaatsen had de man oplichting aan zijn operaties verbonden en onge dekte chèques afgegeven. Hij is thans achterhaald en ingesloten* OFFER VOOR DE NATIE QNZE Britse buren beginnen eindetijk een klein lichtstraaltje aan hun bar donkere financieel-economi- sche firmament te zien. Tot dusver behoorden zij wat dat aangaat wel tot de minst bevoorrechte West-Europeanen. Een groot corps nijvere distributie-ambtenaren heeft er nog een ruim bestaan, niet zonder goede vooruitzichten, en de belastingen vormen de voornaam ste bron van uitgaven voor de bewoners van Albion. 1WHISTER Butler is er nu echter in geslaagd zich plotseling bijzonder bemind te maken door voor de eerste maal sedert het einde van de oorlog in het Lagerhuis een begroting in te dienen, welke niet alleen zwijgt over belastingver hogingen of nieuwe belastingen, maar waarin zelfs belastingverla gingen worden aangekondigd, het geen uiteraard de heren van de Labour Party uit politieke over wegingen althans weinig welge vallig kan zijn. 10 zal de inkomstenbelasting worden verlaagd en zal na dit jaar de overwinstbelasting op de bedrijven komen te vervallen. Voorts zal met 25 worden verlaagd de om zetbelasting op huishoudelijke ap paraten, ijskastentelevisietoestel len. auto's etc. Last but not least gaat bovendien waarschijnlijk de suiker van de bonzodat de Brit ten weer als vanouds vrijelijk van hun beminde sweetszullen kun nen genieten. J^EZE maatregelen mogen dan al geen schokkende ommekeer brenqen w het dagelijks leven van de gewone mandaar ijskasten en televisie toestellen hier nog niet zoals in de V S. tot de eerste levensbehoeften behoren, toch is het feit ov zwhzelJ ais symptoom van~ groot, belang en zal. ongetwijfeld tal van m*Warden aan de schatkist onthouden. YflJ hebben ons afgevraagd, hoe dn nu allemaal wel kan, en zijn troff en verheugd de oylossinq te heb ben gevonden Een simvel kranten- bericht heeft nampiijk deze duisfe zaak uit de doeken gedaan. Vol gens dat bericht hebben de inwo tiers van de Britse Scilly eilanden 1700 rv getal tot dusver als aevnlc van een on doelmatige edmin.istra tie", zon in minister Butler in het Lanerhuis zei. nooit inkomsten- en Wiristhelastiwcf befnnld fl^ze ..ge- lukki.ae stand van zakenvnm de?e eilandbewoners zal nu vol gens de minister echter worden berin di rd JjEl ene weegt natuurlijk tegen her nvderp 0p 4^ geld er maw komt Rovy) py\ rrpclavi'-itr.hcirj 07? der dp Seilliaven yrevnde ortdei de nvp.ti.gp Rrif*py T aa+ het 71007 de mnrtolqrpn och^er opy troos' Ztm dat zii een ornofs. untioyaa Offer hrennen Buide aan de be fOOVP TQ 71 nv do-ro l"Tioir? Otnpv. Ppr olnf vr>npi e+neh meer "7r ,lkel(l 'elJs door de conservatieoen. heilloze gevolgen van de sterke prijs stijgingen voor 1940. Met paentunjsbe- heersing alleen kan dit vraagstuk niet worden cpgelost, daar de koopprijs een belangt ijk element van de pachtprijs vormt. Zcwel een redelijic inkomen voor de grondgebruiker als onze con currentie positie op de buitenlandse markt moeten onaangetast olijven. .Deze zouden bij vrije prijsvorming in ge vaar komen, daar een drang naar ho gere pachtprijzen bij wettelijke ver hoging der koopprijzen op de duur niet af te wijzen zouden zijn. De bezwaren tegen de koopprijs beheersing der afgelopen jaren zijn m vete gevallen niet van principiële aard. maai wortelen in de bezwaren tegen een ook volgens de minister onjuist en onhoudbaar geoordeeld beleid. Minis ter Mansholt meende, dat de opbrengst- waarde een betere basis voor >er«e- ningzal bieden. Hij uitte de hoop, dat de nieuwe normen voor koonn.'ijsoe- hee-smg weerklank bij de 'oe'angheb- bonde zullen vinden. Over de bij c'ue normen zo belangrijke kwestie van de rentevoft kon de minister nog weinig positiefs zeggen. Een zekere differen tiatie achtte hij wel gewenst. Ook met de toekomstverwachtingen van kopen en verkopen wilde hij in zekere mate rekening houden. Overigens onderschreef minister Mansholt, dat er wel spanningen zullen blijven bestaan. Hiermede moet men rekening houden; deze wet kan zijns inziens echter tot een beter begrip leiden, mits een principieel beleid wordt aanvaard. De minister vestigde er nog de aan dacht op. dat de Kamer invloed zal kunnen uitoefenen op de te zijner tijd in te voeren prijsnormen. Hij hoopte de betreffende algemene maatregel van bestuur tegelijk met de inwerking tre ding van deze wet gereed te hebben. 1 Zowel voor de bestudering van de koop- als pachtprijzen achtte de minis ter het in het leven roepen van een centraal instituut in een nader te over wegen vorm wenselijk. Tenslotte merk te hij nog op, dat de koopprijzen in verschillende gebieden waarschijnlijk zullen stijgen. De heer Haken (CPN), die hier zijn stem van afhankelijk had gemaakt, verzekerde minister Mansholt, dat dit wetsontwerp in genen dele beoogt de thans bestaande zwarte practijk te wettigen. Hoe te handelen als deze wet in de practijk tekortkomingen mocht verto nen op het punt van haar handhaving kon de minister thans nog niet zeggen. Vele punten en verschillende oplossin gen zullen in dit geval onderzocht moe ten worden, waarbij ook de inschake ling der Grondkamers bij de toewij zing overwogen zal kunnen worden. Alleen het vrijlaten der koopprijzen sloot de minister hierbij uit. De sa menstelling der Grondkamers achtte hij alleszins bevredigend. Ook na de gedachtenwisseling met ir Vondeling (PvdA) was minister Mansholt niet overtuigd dat een afro ming geen nivellerende werking zou hebben. Zowel inzake een voorkeursrecht van de staat bij verkoop van bossen ais over een vestigingswet voor het land bouwbedrijf was de minister bereid een nader onderzoek in te stellen. Vooral voor een vestigingswet zal ech ter nog veel voorbereidende studie noodzakelijk zijn. Met betrekking tot het onderzoek naar het economisch grondgebruik handhaafde minister Mansholt zijn in het ontwerp neergelegde standpunt. Op de duur zal zijns Inziens, gegeven de steeds toenemende schaarste aan goe de cultuurgrond, in het belang van de jonge boeren en een rationele voort brenging een einde moeten worden ge maakt aan het euvel van de versplin tering. Tevoren had de heer Den Hartog (V.V.D.) nog verklaard, niet geestdrif tig voor dit ontwerp te zijn. Hij was echter „mogelijk bereid" zijn stem aan dit ontwerp ie geven èn omdat het ver beteringen brengt èn omdat vrijlating der prijzen thans niet gewenst is. Hij wilde voorts een voorkeursrecht voor de pachter ook bij onderhandse ver koop. Prof. Lemaire (K.N.P.) daarente gen meende, dat de noodzaak voor koopprijsbeheersing allerminst vast staat. De heer Blewinga (A.H.) was in be ginsel voorstander van een doelmatige prijsbeheersing. Ook de toetsing aan de normen van een economisch grondge bruik had In, principe zijn instemming, al verheelde hij zijn bezwaren tegen enkele onderdelen niet. Vraaenuuriie in de Tweede Kamer Geval van verkapte wraakneming? (Van onze parlementaire redacteur) Tijdens het wekelijkse vragenuurtje in de Tweede Kamer heeft de heer Gortzak (C.P.N.) gistermiddag een hele reeks vragen aan een viertal mi nisters gesteld over de gang van zaken met en in de gebieden die door de waterramp werden getroffen. Een zo danige reeks, dat men zich wel af moest vragen of het hier niet een ver kapte wraakneming betrof voor het feit, dat de communisten destijds bui ten de watersnood-commissie van de Tweede Kamer werden gehouden, Hoe dit ook zij, veel nieuws konden de ministers niet vertellen Hun ant woorden hebben deels al uitvoerig in de dagbladen vermeld gestaan, deels waren de vragen niet voor directe be antwoording vatbaar. Aan de beant woording ontlenen wij het volgende: Gezien de moeilijkheden met de gif ten aan de slachtoffers van vee, vee voeder en landbouwwerktuigen, kun nen deze thans niet alleen via het Rampenfonds en het Roode Kruis, maar ook via de coördinatie-commissie wor den geschonken. Verdere uitbreiding van de belastingfaciliteiten van giften in natura kan niet in overweging wor den genomen. iMnister Algera beantwoordde de vraag of het juist is, dat op verschil lende plaatsen het herstel van de be schadigde dijken uiterst traag verloopt, ontkennend. Van de 67 stroomgaten zijn er nog slechts 10 niet gedicht: 7 op Schouwen-Duiveland en 3 op Zuid- Beveland. Op 15 Mei zullen de 300 in aanbouw zijnde caissons allen gereed zijn. De minister had in principe geen bezwaar in dit uitzonderlijk geval te bevorderen, dat er ook op Zondag zal worden doorgewerkt. De arbeiders werken echter gedurende veel langere tijden dan normaal en dikwijls ver van huis en haard. Minister Van Tbiel zei, dat er zich bij de afwikkeling van de aanvragen bij het Roode Kruis voor goederen voor de getroffenen, voor zover hem be kend, geen enkele stagnatie voordoet. Dit neemt niet weg, dat de situatie der getroffenen buitengewoon slecht is, al wordt alles gedaan om hen te helpen Minister Mansholt tenslotte deelde mee, dat slechts in enkele delen van het rampgebied herverkaveling zal plaatsvinden om de getroffenen Ie hel pen. Eén en ander op basis van vrij willigheid, zonder enige dwang om zich elders te moeten vestigen. Zeer binnenkort zal Frankrijk wor den opgenomen in de NoorsNeder landse exploitatie van de atoomreactor te Kjeller in Noorwegen. Van Noorse zijde is verklaard, dat er sprake van is te Kjeller een reactor te bouwen met een capaciteit van 10.000 KWH. De huidige levert slechts enkele hon derden KWH. Corps Diplomatique bezocht Flora Het Corps Diplomatique bracht een bezoek aan de Flora te Heemstede. Hier ziet ge het hoge gezelschap in de banken van een op het terrein gelegen miniatuur-veiling. No. 37 de vrouw van de ambassadeur van India, no. 40 de ambassadeur van de Sovjet-Unie, no. 38 de vertegen woordiger van Belgiè Minister Ca's Bijzondere aandacht voor salarissen bij onderwijs De Eerste Kamer heeft gisteren de begroting van het departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen z.h.s. met algemene stemmen aangeno men. Tijdens de behandeling zei de heer Woudenberg (P. v.d. A.), dat het hem verontrustte, dat de minister van plan is in het wetsontwerp tot defini tieve regeling van de status van de radio te verbieden polemisch te spre ken over politieke onderwerpen. Spre ker meende, dat de omroepverenigin gen haar verantwoordelijkheid zeer goed beseffen. Bij het beantwoorden van de spre kers zei minister Cals, dat hij het fi nancieel aspect van het onderwijs met een zijner ambtgenoten zou bekijken. Vooral de salarissen waren een punt, dat aandacht verdient. De minister verklaarde volledig achter het afschaf fen van schoolgelden voor het l.o. te staan. Verder wilde hij echter in dit stadium niet gaan. Verlaging van de leerlingenschaal zag ook de minister als een vereiste. De televisiestichting moet op korte termijn weten, waar zij aan toe is. aldus de minister, en spoe dig kan men hierover dan ook een be slissing verwachten. De staatssecretaris, mej. dr A. de ■Waal zei o.m., dat over een wetsont werp tot verbod van fabrieksarbeid voor meisjes onder veertien laar met het departement van Sociale Zaken overleg gaande is. (Van onze parlementaire redacteur) De voorzitter van de Tweede Kamer, dr L. G. Kortenhorst, stelde gisteren bij de aanvang der vergadering voor de interpellatie-aanvraag van de heer Gortzak (C.PN.) over de viering van de nationale feestdag niet in te willi gen. De heer Nederhorst (P.v.d.A.) had over dit onderwerp reeds schriftelijk vragen gesteld, die nog niet waren be antwoord. Men moet niet proberen om elkander vliegen af te vangen. Na enige discussie werd tenslotte besloten de beslissing tot vandaag aan te hou den, teneinde de Kamerleden in de ge legenheid Ie stellen het inmiddels inge komen antwoord op de vragen van de heer Nederhorst te bestuderen. Het voormalige hoofd van de lucht- machtaanschaffingsdienst, de reserve luitenant-kolonel W. R., is door de Krijgsraad te Velde West veroordeeld tot anderhalf jaar gevangenisstraf. Veertien dagen geleden werd twee jaar tegen hem geëist. B. is voorts ontslagen uit militaire dienst, zonder ontzetting uit het recht om bij de gewapende macht te dienen; het voorarrest wordt afgetrokken. B. heeft opdrachten gegevèn aan een confectiebedrijf waarin hijzelf belrok- ken was, pleegde voorts verduistering, valsheid in geschrifte en diefstal. Fen dode v'd oev/onden Op de Rijksweg bij Baarn onder Hooglanderveen is in de nacht van Dinsdag op Woensdag een auto uit Laren onder een langs de kant van de weg geparkeerde oplegger geschoten. Van de zes inzittenden werd de 23- jarige bestuurder gedood, zijn 52-jarige moeder en zijn 26-jarige zuS»er werden zwaar, drie kinderen van 14, 13 en 11 jaar minder ernstig gewond. Allen zijn naar een ziekenhuis in Amersfoort overgebracht. BRYLCREEM het haar een natuurlijke glans geelt voor heel de dagj BRYLCREEM Uw hoofdhuid gezond houdt, droog haar en roosvorming tegengaat) de zuivere oliën geëmulgeerd zijn voor smetteloze haarverzorglng. BRYLCREEM bevat geen gom, geen zeep, geen alcohol Vraag BRYLCREEM - de meest verkochte halrdressing ter wereld County Perfumery Co. Ltd, Stanmore, England - Imp. Jacq. Mot Jr. Amsterdam (Advertentie, Ing. Med.) Regering bereid in overleg te treden met de Staten-Generaal Gisteren zijn voor de Civiele Kamer van de Haagse arrondissementsrecht bank de pleidooien gehouden in het proefproces van de stichting OMINK (Op eising militaire inkomsten krijgsgevangenen) tegen de Staat der Nederlanden en de Republik Indonesia voor de opeising van de militaire inkomsten van de ex-militairen van het KNIL, die tijdens de tweede wereldoorlog in Japanse krijgsgevangenschap zijn geraakt. Mr J. J. K. Hoogewegen, die voor de Staat der Nederlanden pleitte, betoogde dat de Staat geen enkele juridische aan sprakelijkheid heeft jegens de oud-KNIL militairen, doch wel een morele. Da regering zal bij het vormen van een oordeel op basis van het rapport der Commissie achterstallige betalingen deze morele zijde zeer zwaar laten gelden en is bereid om in overleg te treden met de Staten-Generaal om te komen tot de oplossing binnen de grenzen van het mogelijke. De verantwoordelijkheid van de Ne derlandse Staat stelde pleiter voorts in het licht aan dt hand van de verband- acte en het feit, dat het K.N.I.L. is in gezet in een ooi log, die niet een onder neming was van het toenmalige Ne- deriandsch-Indië, maar van de Staat, die de oorlogsverklaringen deed, het opperbevel regelde en het bevel tot capitulatie gaf De pleiter voor de Republik Indone sia zag af van het houden van een pieidooi. De uitspraak is bepaald op 12 Mei. Als bewijs dat het K.N.I.L. wel de gelijk een Nederlandsch-Indische in stelling was, voerde mr Hoogewegen aan, aat het K.N.I.L. bij het uitbreken van de oorlog tegen Japsin in de eerste plaats vocht voor de bescherming van het grondgebied van Nederlandsch- Indië. Geen enkele K.N.LL.-militair dacht er in die tijd aan zijn salaris te vorderen vary de Staat, want men was in Indische dienst. Mr. L. Bouma verdeelde zijn plei dooi voor de stichting OMINK in de beantwoording van twee vragen: hebben bedoelde ex-krijgsgevangenen aanspraak op de betaling van soldij over de in het Japanse krijgsgevan genschap doorgebrachte periode en in dien dit zo is, wie moet dan voor de betaling daarvan aansprakelijk worden gesteld? Pleiter merkte op, dat bij het mlitaire dienstverband het „geen weik, geen loon" niet opgaat. Volgens, de militaire bepalingen heeft het zich bevinden in krijgsgevangenschap geen inujoed op de uitbetaling van salaris, hetgeen dan ook niet wordt betwist. Het argument van de Staat, dat er in Indonesië rehabilitatie-uitkeringen zijn gedaan en dat daarmede alle an dere rechten zijn vervallen, houdt z.I. geen stand: in de ordonnantie betref fende de rehabilitaire-uitkeringen wordt niet gezegd, dat daarmede alle aan spraken op achterstallige soldij ver- va'len. Zeventien verdachten in arrest De centrale recherche in de hoofd stad heeft zeventien Amsterdammers gearresteerd, die er van worden ver dacht betrokken te zijn geweest bij diefstallen van levensmiddelen e.d. voor een waarde van duizenden gul dens, ten nadele van een groothandel in levensmiddelen te Amsterdam. Een aantal van de arrestanten, chauffeurs van expeditiebedrijven, magazijnbe dienden en helers, is reeds voor de officier van justitie geleld. De diefstallen moeten zich over een periode van anderhalf tot twee jaar hebben uitgestrekt. De per auto of boot voor het bedrijf van eiders aangevoer de goederen werden bij expediteurs in de hoofdstad afgeladen ter bezorging aan het bedrijf. Een aantal van de met dit locale transport belaste chauffeurs had afspraken _imet magazijnbedienden gemaakt, dat zij maar een deel van de goederen afleverden en de rest zelf ver kochten aan winkeliers. Op het ont vangstbewijs werd echter vermeld dat de gehele partij was afgeleverd. Ook IS de recherche bij haar onderzoek ge stuit op een aantal interne Bedrijfsdief- stallen. Ook hiervoor zijn enkele perso nen aangehouden. Deze behoren tot het reeds genoemde aantal van 17 arrestan te... De winkeliers verkochten de goe deren of in hun eigen zaken of ver kochten de partijen door aan collega's De recherche heeft een grote partij goederen, als zeep, olie, vetten e.d. in beslag kunnen nemen. Vaikens uit Drente voor hel rampgebied Na de ramp, die ons land trof. is lestijds in Dren e door vertegenwoor digers van de Drentse landbouwers hel ^indbouw Noodfonds Drente opgericht werd enige weken geleden onder an<- oiciën van dit fonds reeds een respec tabele hoeveelheid veevoeder, door de andbouwers en veehouders bijeen ge bracht, naar het rampgebied verzonden gisteren waren varkens aan de beurt n totaa' 7iin 370 dieren bijeen gebracht w.o. ongeveer 200 biggen en verder *oede fokzeugen en drachtige zeugen «Deze zullen in Breda worden overge dragen voor de getroffenen in Noord- 3rabant. Ned. Herv, prerPkantcn ve 'aderden In de afgelopen dagen zijn tf Utrecht de leden van de Ned Herv Predikantenvereniging in vergaderin, bijeengeweesl ter bespreking van een aantal met kerk en prediking verband houdende kwesties. 58e lijst Het Informatie Bureau van het Ne- derlandsche Roode Kruis heeft de 58e lijst van geborgen en geïdentificeerde slachtoffers „Watersnood" uitgegeven. Deze luidt als volgt: NIEUWERKERK v. d. Berg, Gillis, geb. 25-3-38 te Nieuwerkerk, Molenstraat 135b. van der Bijl, Maatje Maria Dina, geb. 31-10-36 te Ellemeet, Gcruweveerseweg 44. Van Dienst, Nelewaird, geb. 23-1-01 te Scherpenisse, Stoofweg 152. Geluk, Cornelia Levina, geb. 28-2-11 te Nieuwerkerk, Provincialeweg 74. Lodewijk, Cornelis Iman Lourens, geb. 7-1-97 te Nieuwerkerk, echtgenoot van Janna Blom, Sluisweg 393. van der Maas, Jan, geb. 20-9-96 te Bruinisse, Prov. Straatweg 437a. Mol—de Feijter, Johanna, geb. 7-4-20 te Terneuzen, echtgenote van Machiel de Mol, Lageweg 412. Nikerk, Lieven A., geb. 10-6-12 te Nieuewerkerk, Stoofweg 154. Overbeek, Pieter, geb. 24-4-69 te Nieuwerkerk, Molenstraat 166. ter Riet, Gerard, geb. 15-11-87, Muye- weg 210b. Schoenmaker, Jacob, geb. 13-9-24 te Nieuwerkerk Stolpweg 414. van Strien, Kornelis. geb. 18-3-06 te Nieuwerkerk. Loenswegje 435. Timmerman. Ccrrnelis, geb. 9-10-20 te Oosterland, Weststraat 41. van der Weijde. Klazina, geb. 4-2-38 te Nieuwerkerk. Polderweg 367a* OOSTERLAND van de Vin—Cashoek, Neeltje Martina a ->on 25-7-77 te Zierikzee, Rijksweg A 330. De werving van vrijwilligers voor Bescherming Bevolking" is thans ook in de grote steden begonnen. Zij loopt hans over het gehele land, met uit- 'ondermg van het rampgebied. Er zijn SP.® ongeveer honderdduizend vrij willigers ingeschreven, ongeveer de helft van het aantal, dat men nodig ienkt te hebben VERWONDINGEN DIE IN HET GEZIN KUNNEN VOORKOMEN Aover U'iiue ine Med i Charles Chaplin heeft zijn vergun ning om opnieuw de Ver. Staten binnen (e komen ingeleverd, daarmee te ken nen gevende, dat hij niet van plan is zich weer in de Ver. Staten te vesti gen Dit is gisteren meegedeeld door het Amerikaanse ministerie van Justitie te Vashington, dat verleden jaar, toen leze filmster voor een bezoek aan Euro- a de Ver. Staten verliet, de immiu'a- ie autoriteiten opdracht gaf, Chaptin hij zijn terugkeer aan een onderzoek te „naerwerpen. f.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 5