EHBO-examens voor gewonde dieren De wereldreis van Jimmy Brown r Inieressante film uit Cromwell's tijd MET TWINTIG SCHOOLKINDEREN OP UNESCO-VACANTIE Behoefte aan een dierenasyl MORGEN MINDER ZORGEN: NfclLCKMANN Het Alcmaria-elftal volkomen gewijzigd E. H. HOFSTEDE Alkm. Schaakclub V.V.V. PARADE ra SCHOENEN ej TASSEN TKOOI1 DREESMAM Dr R. Wiarda als reis- Forever Amber leider naar Frankrijk AGENDA Biljartbond reikte de prijzen Een feesiavond die klonk als een klok CINEMA AMERICAIN: De trommen van Fu Mandei altVh6'^ ?"„2e P"-is- laatste n ■:1 DINSDAG 21 APRIL 1953 jï; - Ét J^JET IS EEN VERBLIJDEND teken van de vooruitgang der beschaving, dat meer dan vroeger aandacht aan de belangen van hulpeloze en noodlijdende dieren wordt geschonken en wij voldoen gaarne aan het verzoek van de nieuwe voorzitter van de afdeling Dierenbescherming hier ter stede, de heer mr G. A. de Lange, om daarop in dit blad nog eens in het bijzonder de aan dacht te vestigen. Het is min of meer beschamend, dat bescherming van weer loze en aan onze genade overgeleverde dieren nog door wettelijke bepalingen moet worden afgedwongen, maar het is duidelijk, dat dit alleen noodzakelijk zal zijn voor de nog helaas zo velen in den lande, die van enige bewogenheid met het vaak zo droeve lot van onze medeschepselen nimmer iets lieten blijken. TALLOOS zijn de processen tegen landgenoten geweest, die hun vee of „ujt, huisdieren gepijnigd en vennoord hebben. Helaas kent onze verouderde wetgeving eigenlijk slechts twee geval len waarin een veroordeling kan vol gen, name Hik het opzettelijk onthouden v?n voedsel of drinken aan dieren en het nodeloos kwellen en pijnigen, dat nog te vaak voorkomt als men een dier niet langer tot zijn ..last" wenst te heb ben. Het gebrek aan andere doeltref fende bepalingen en de grote mazen, welke er tot nu toe in de wettelijke re geling voorkwamen zijn oorzaak ge- weest, dat te vele dierenbeulen onge straft huiswaarts konden keren, maar gelukkig zal daarin binnen afzienbare tijd verandering komen. Er is een nieuwe dierenwet in do maak welke reeds te lang op zich heeft laten wachten en waar,bij het aantal overtreders zo doeltreffend gestraft zal kunnen worden, dat men een grote verbetering voor de bescherming van het dier zal kunnen constateren. E.H.B.O.-xatnens voor het gewonde dier! ALKMAAR GEEFT DAARBIJ een goed voorbeeld door gelegenheid te ge ven een EH.B.O.-examen af te leggen, dat gewonde dieren ten goede' zai ko men. Er worden, onder leiding van een veearts cursussen gehouden waarvoor zich reeds een aantal canuidaten heeft opgegeven, mannen en vrouwen, die een diploma kunnen behalen om ge wonde dieren bij ongelukken de eerste hulp te kunnen verlenen. Het steeds drukker wordende verkeer eist dagelijks meer slachtoffers, niet aleen mensen, maar ook dieren. Voor menselijke slachtoffers - die natuurlijk allereerst verzorgd moeten worden is er een afdoende regeling, maar voor de dieren, die vaak ernstig gewond aan de kant van de weg bleven liggen en waarom niemand zich verder bekom merde wordt nu ook een regeling ge troffen waardoor zij de hulp kunnen krijgen waarop zij tels (noodlijdenden evenzeer hun rechten kunnen doen gelden. Eerbied voor al wat leeft „HEBT EERBIED VOOR al wat leeft", heeft H. M. de Koningin eens ge zegd en tot dat standpunt zal men in brede lagen der bevolking nog opge voed moeten worden. Als er over woonwagenparken wordt gesproken is er te vaak alleen belang stelling voor de daar verblijvende men sen en trekt niemand er zich iets van aan. dat de paarden - de meest onge lukkige en volkomen van de willekeur der mensen afhankelijke dieren - in regen en wind en bij felle kou des nachts in de open lucht slaan, vastge bonden aan de wagens, niet in staat zich te bewegen. Ook in Alkmaar heb ben wij die toestanden gekend, ook hier hebben wij destijds moeten „vech ten" om een paardenstal te krijgen, een stal die achtergebleven is toen het park een andere plaats kreeg en op het nieuwe terrein nimmer door een an dere is vervangen. Men kan redeneren - en dat doet men dan ook - dat het aantal woon- wagenpaarden gelukkig afneemt en de trekkracht steeds meer door motorvoer tuigen wordt vervangen, maar zolang er nog paarden zijn hebben de weinige, die onder zeer moeilijke omstandighe den moeten leven zeker nog recht op onze hulp, en bescherming. Waar blijft het asyl? UIT ONLANGS GEHOUDEN bespre kingen is komen vast te staan, dat een dierenasyl in Alkmaar nog enige tijd op zich zal laten wachten omdat het geld daarvoor nog niet bijeen is. Had men dit asyl eerder gebouwd dan was het in een veel goedkopere tijd tot stand gekomen en wij vrezen, dat een uitstel later nog meerdere bouwkosten zal vergen. Een stad van enige betekenis is tegenwoordig in het bezit van een dierenasyl, een Roode Kruispost of, als men dat liever wil, een toevluchtsoord voor dakloze en daardoor venvaarsloosde en verhonge rende dieren. Dat asyl zal er zo spoedig mogelijk moeten komen omdat het uiteraard de meest geschikte plaats zal zijn waar men gewonde dieren zal kunnen behan delen en verzorgen. Dat alles zal misschien veel geld kos ten en wij begrijpen dat er ook baten tegenover moeten staan.. De baten denkt men te kunnen vin den door het in pension nemen van huisdieren, door het laten „logeren" van honden en katten, desnoods van vogels of andere dieren, die onverzorgd zouden achterblijven als hun eigenaars met vacantie gaan. Wij weten wel, dat er „winkels" zijn waar men deze dieren tegen een bepaal de logiesprijs in ontvangst neemt, wij weten ook, dat er daaronder zijn van eigenaars, die liefde voor het dier heb ben en het zo goed mogelijk zullen verzorgen, maar het is van algemene bekendheid dat er juist onder deze par ticuliere pensions te vele zijn, die de naam welke zii dragen in geen enkel opzicht verdienen. Een dier - in het bijzonder een hond of kat - waarvan een familie zich in de vacantie noodge dwongen voor enige tijd ontdoet, .is Woensdag zeer speciale aan biedingen MANTELS en MANTELCOSTUMES Bij elke 2.50 die U besteedt bovendien 'li waardebor van 20 ct. door het gemis aan zijn natuurlijke omgeving en bovenal door het gemis van wie hem lief zijn, eigenlijk een dier in nood en eist daarom een liefde volle verzorging, die alleen ware die renvrienden het kunnen geven. Aantal dierenvrienden Is gelukkig groeiende ALKMAAR HEEFT REEDS vele ja ren een actieve afdeling van de Ver eniging tot bescherming van dieren. Wij behoeven de namen slechts te noemen van de heren Verwer enStokreef om de mannen aan te wijzen die in het bij zonder geijverd hebben en aan wie de ze afdeling zeer veel te danken heeft. Dierenbescherming is vaak een ondank bare taak, welke veel moeite en last en naast grote kosten weinig vreugde brengt, tenzij men in het oog wil hou den, dat de wetenschap een dier in nood te hebben geholpen een innerlij ke bevrediging kan geven, welke vaak de enige maar dan ook de beste belo ning is die men zich kan wensen. Het is verblijdend, dat er naast de Algeme ne Vereniging voer Dierenbescherming in ons land een sterke politieorgansa- tie staat, omdat juist de politie in vele gevallen de eerst aangewezene zal zijn om het lot van een dier in nood te kun nen verzachtten. Laten wij hopen, dat de nieuwe die renwet de mazen van het net waardoor zo vele wreedaards ontsnapt zijn, zal dichttrekken, dat ook aan de ketting honden - de levenslang aan ketenen ge- klonkenen - meer aandacht dan tot dus verre zal worden besteed en dat de al gemene oproep om zich beschikbaar te stellen voor een E.H.B-O. cursus voor gewonde en noodlijdende dieren het succes zal mogen hebben war men daar van ook hier ter stede verwacht. Dierenbescherming verdient zeker niet belachelijk gemaakt te worden. Er zijn - helaas - nog te vele gevallen waarvan minder van bescherming dan Alkmaar, I.angestraat 22 en 23 Den Helder, Koningstr. 63 (adv.) Het elftal van Alcmaria Victrix, dat Zondag a.s. tegen ZFC speelt, heeft een totale gedaanteverwisseling ondergaan. Naast het feit, dat Vas binder, Untied en Dinkelberg zijn vervangen, zullen verschillende spelers een andere plaats in het elftal bezetten dan tot na 10e gebruikelijk was. De opstelling voor Zondag is als volgt: Lingeman. Brinkman en Wij- nands. Maasen, Wassing en Genefaas. Brouwer, Goosens, Paiüi?spn, Schmidt en De Buyzer. van verwennning kan worden gespro ken, maar elke actie heeft haar uit wassen en overdrevenheid is altijd te laken omdat ze een rem kan zijn bij het streven naar wat nodig en nuttig mag heten. Dierenbescherming is in feite niet anders dan menselijk medeleven tonen met wat weerloos aan ons is overge leverd en door zijn trouw en vriend schap in tijden van nood op ons me deleven en onze hulp moet kunnen re kenen- Daarom vooral stellen wij er prijs op stad- en streekgenoten, die vol gens de voorschriften boven de zestien jarige leeftijd moeten zijn en niet be trokken mogen zijn bij de handel in dieren, op te wekken zich bij de secre taresse der plaatselijke afdeling mevr. M. C. van Rossem, Anna van Buren- straat 39 voor deelname aan deze cur sus aan te melden. Het diploma wordt, na een examen door het bestuur der Nederlandse vereniging kosteloos afge- geven. In commissie benoemd De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen brengt ter kennis van be langhebbenden: le. dat in 1953 de examens ter verkrijging van een akte van bekwaam heid in handenarbeid zullen aanvangen op Maandag 20 Juli; 2e. dat de commissiën, met het afnemen van deze examens be last, zullen zitting houden te Deventer, Eindhoven, 's-Gravenhage, Groningen en Haarlem. Voorzitter van de commissie te Haarlem is de heer J. van der Worp, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Hoorn, Kennemerpark 25, Alk maar. ADVERTENTIE Goed zien en er goed uitzien. Daarvoor moet U zijn bij de zaak met een keuze uit meer dan 50 verschillende brillen. OPTICIëN LANGESTRAAT 61 ALKMAAR (Advertentie, Ing. Med.) De geschiedkundige gebeurtenissen, welke zich in Cromwell's tijd, in de tweede helft van de zeventiende eeuw, afspeelde zijn nog niet zo vaak een onderwerp voor de film geweest, dat men er niet met belangstelling naar kan kijken. Dat geldt in de film, die Donderdagavond in het Victoria Theater zal draaien, nog niet zozeer de historie als wel het leven in alle maatschappe lijke kringen en vooral aan het liof van Charles II en van de talrijke edel lieden, die met hun dames aan het hof waren verbonden. zaam achter, een prooi voor allen, die geld genoeg hebben om haar te verlei den en daarna te verlaten. Wat men verwacht - een ontraadse ling van het geheim harer geboorte en de waarschijnlijkheid, dat zii zelf een vrouw uit adelijke kringen zal blijken, blijft uit. In de film wordt zij door al len verlaten maar voor medelijden der toeschouwers is door het onverwachte slot niet veel ruimte gelaten. In elk geval een merkwaardige film, een rolprent van uitzonderlijke lengte, maar, mede door haar historische in slag, een interessante weergave van het leven in alle schakeringen van de Britse hoofdstad in de tweede helft van de zeventiende eeuw. Het zijn voornamelijk Linda Darnell als Amber, Cornel Wilde als lord Bruce en George Sanders als King Charles II, die in de ze film met voortreffelijke spel op de voorgrond treden. Tornooi KJV Troef jagers Gisteravond heeft de Klaverjasvereni- ging „Troefjagers" in café Goudsbloem baar tornooi voortgezet. Op de tweede avond werd deel genomen door K.J.V, Conijn en de Kabelschoen uit Zaandam. De uitslag op de tweede avond was: le Troefjagers 27044, 2e Conijn 23376 en 3e de Kabelschoen, Zaandam, 21410. Het hoogste aantal punten was het kop pel mevr. Balder en de heer Stam met 5458 punten. In de wedstrijd voor de onderlinge wintercompetitie werden Maandagavond de volgende resultaten behaald: Hoofdklasse: D. Appel Jr.R. Pij ning afgebr.; P. HoekstraC. Wouter- sen (4. Eerste klasse: A. M. HaltsteenP. v. d. Struys lk', J. C. de RuiterD. Appel Sr. J/2 Derde klasse: J. v. EkerenW. Pij ning ..01. Vierde klasse: J. BakkerP. Genee 10; A. RosmalenP. Genee 01, mej. GroothofF. Elzinga 10; J. Wesse- miusP. Genee 01. In verband met het komende 50-jarig jubileum van VW werd een feestcom missie geïnstalleerd, bestaande uit de heren: Schoonhoven, J. Maats en F. v. d. Vliet. Het vierde tiental van VW zal deze week in Hoorn trachten zijn plaats in de 3e klasse Noordhollandse Schaak bond te behouden door de beslissings wedstrijd tegen Sehaaklust II uit An- dijk te winnen. Aangespoord door het succes van het vorig jaar brengen wij nu voor het publiek van Alkmaar eri omgeving een PARADE VAN SCHOENEN EN TASSEN. Hier tonen wij U de nieuwste snufjes in schoenen- en tassenmode voor DAMES EN LITTLE LADIES. Elegante modellen in prima afwerking en in de nieuwste modetinten. De voordelige prijzen en rijke kleurencombinaties stellen U in staat om voor elk toilet een passend schoentje of tas aan te schaffen. De parade vindt plaats op Donderdag 23 APRIL a.s. om 2.30 en 3.45 uur n.m. in onze gezellige Lunchroom. Toegangskaarten gratis verkrijgbaar aqfl Centraal-cassa Parterre. ALKMAAR (Advertentie. Ing. Med.) De lange en fraaie gekleurde film Forever Amber is vervaardigd naar het gelijknamige boek van Kathleen Winsor, waarvan honderdduizend exemplaren binnen korte tijd verkocht werden en waarvan de opvatting is, dat het leven, da't daarin wordt weer gegeven, nog avontuurlijker en vooral losbandiger is dan men het hier op de film kan aanschouwen. Toch zijn voor deze rolprent kosten noch moeite gespaard om de theater bezoekers een indruk te geven van alle pracht en praal waarmede het hof en de adel zich wisten te omringen. Zeer vele fraaie decors, stijlvolle woonruim ten en ouderwetse vervoermiddelen waren daarvoor nodig en vooral een kapitaal aan costuums uit het tijdperk, dat de dames met haar hoepelrokken tweemaal zoveel ruimte in beslag na men dantegenwoordig en de heren met hun mantels, hun kuitbroeken, hun jaquets met lubben, hun degens en hun gepluimde hoeden er heel wat schilderachtiger uitzagen dan in de tij den, dat het uniforme colbertpak alle charme van het verleden heeft ver dreven. De geschiedenis van een vondelinge. In die wereld wordt Amber als zui geling en vondeling in een boerenhuis je opgenomen en het ziet er naar uit, dat zij niet uit een arm en onbekend geslacht stamt. Een zekere trots weer houdt haar later de boerenjongen te trouwen, die men op het dorp voor haar bestemd heeft. Zij stelt zich onder bescherming van een edelman, die met een transport op weg is naar de koning en van dat ogenblik af beginnen haar wonderlijke avonturen. We zien het roodharige knappe meisje achtereen volgens als maitresse van lord Bruce, die haar weer in de steek laat. als on beschermde vrouw, die bedrogen wordt en in de gevangenis geworpen waar zij een baby moet krijgen, als vluchtelinge in gezelschap van een roverhoofdman, als beschermelinge van een gardekapi tein en ten slotte aan het toneel als een schone en door de adel zeer ge liefde actrice. Dan wordt zij opge merkt door Charles II en daarna neemt zii een voorname pJaats in aan het hof. Zij trouwt een oude hertog om een titel te krijgen maar vlucht op haar huwe lijksdag naar Bruce, die zij niet kan vergeten. Londen brengt duizenden of fers aan een pokkenepidemie en de verschrikkingen daarvan daarvan wor den de toeschouwers niet gespaard. In de nog ongeplaveide straten van de Britse hoofdstad rijden de wagens met slachtoffers af en aan en ook Bruce wordt getroffen maar geneest, dank zij de toewijding van Amber, die hem ver pleegd heeft. Eigenliik wordt deze op offering niet beloond want Bruce huwt een ande/e vrouw, Amber verliest de vriendschap van de koning, zii moet haar kind afstaan aan de natuurlijke vader en blijft als verlaten vrouw een- „Hoe was Uw vacantie, mijnheer Wiarda?.... Mijnheer Wiarda, leraar in de Franse taal- en letterkunde aan de R.H.B.S., kijkt ons door z'n spiegelen de brilleglazen even aan, alsof hij zeg gen wil: „Moet je me dat nog vragen?" Hij schuift de hand door zijn ha-ar en de boeken van zijn tafelblad voor hem en begint een verslag te geven op zo'n levendige manier, dat wij wensten ook één van die 20 jongens en meisjes ge weest te zijn, die 10 dagen lang in het Franse plaatsje Brest onder de hoede van de UNESCO hebben geleerd wat Europese cultuur is. Tien dagen zijn ze onder de directe leiding van de heer Wiarda „op sjouw" geweest. Het waren de uitver koren „auteurs" uit een opstellenwed strijd, die op kosten van de UNESCO, een „extra" vacantie genoten en wei één, zoals zij die waarschijnlijk niet meer mee zullen maken. „Het is vermoeiend geweest", ver zucht de heer Wiarda, als hij denkt aan het overladen programma', dat de Bre- tagners en de UNESCO-organisatie had den samengesteld. „Vooral voor ons ouderen, de reisleiders, die het Hol landse team bij elkaar moesten houden en met de verantwoordelijkheid belast waren. Er is veel geëist. Onze eerste kennismaking met Frankrijk was' spe cifiek Frans, 's Avonds kwamen we in Parijs aan. Ik een beetje moe, dat spreekt vanzelf, maar de groep nog zo vitaal als wat. We werden met z'n twintigen in een school ingekwartierd. Er waren 25 bedden te weinig, maar dat drukte de pret niet. De volgende dag ging het per auto car naar Brest, een afstand van zo'n dikke 600 kilometer, dwars door het geel bebremde Bretagnese land. De ontvangst was met geen pen te be schrijven. De hartelijkheid en gastvrijheid, die wij er ontmoetten waren ongekend. Voor de „jolies Hollandais" de mensen van de tulpen en de bollen hadden de Fran sen een bijzonder warm plekje in hun hart. Die gastvrijheid uitte zich voor een belangrijk deel in materiële zin. De hoeveelheden voedsel die we te ver werken kregen, waren rijkelijk en verscheiden van aard. Tijdens een excursie werden we op een officiële receptie eens vergast op iets uit schelpen, een heel raar goedje en even later in een volgend dorp moesten en zouden we pannekoeken eten Hoewel de geest uitstekend was. werkte het weer niet mee. We hebben veel regen gehad. En regen in Bre- tagnepraat me er niet van. Er gingen rillingen over onze ruggen, toen we bij het bezoek van enkele plaatsen aan de rotsachtige kust, op deze woeste en eenzame schoonheid de regen neer zagen ruiselen. Nee, dan was het in de ÜNESCO-zalen heel wat warmer, zon niger en intiemer. Het was een cultu reel trefpunt in de ware zin van het woord en ik moet zeggen, dat het geld van de UNESCO hiér op prachtige wijze in die jonge mensen geïnves teerd -werd. We staken met onze Hollandse groep gunstig af tegen vele andere nationali teiten. Natuurlijk hadden we een „Vo- lendrmmer" bij ons. Iedereen was „gek" op hem. Van de talrijke pers foto's die er van ons gemaakt werden en die in een legio aantal kranten ver schenen, stond hij op de voorgrond. Wat dat betreft zijn de Fransen nog Amerikaanser dan de Amerikanen. Onze vrolijke klompendansen staken verblijdend af tegen de zwaar-mytho- logische dansen van de Noren en de zeer stijlvolle der Fransen. Het gaf een luchtige noot aan het compacte pro gramma. Gecharmeerd waren de Fransen, toen de Hollanders het klaar speelden een Frans versje te zingen. Een kranten verslag zei het ongeveer zo: Ze zon gen het met keelgeluiden, maar net kwam regelrecht uit hun hart. Het was aangrijpendEn dan waren er na tuurlijk de onvermijdelijke lezingen, van senatoren, regeringsautoriteiten en andere „hoge Pieten", waar de mees ten, zoals de Finnen en Saarlanders geen snars van verstonden. Onze groep heeft er geloof ik het meest van opge stoken. Maar vaak ging het toch nog boven de pet. De filmvoorstellingen, waardoor men eikaars land beter leerde kennen, wa ren magnifiek. Het is een „sjouw" geweest, die trip. En pas in de Pullmankussens op de te rugweg had ik eindelijk rust. Maar machtig wa-s het De slachtveemarkt van Maandag Er is gister een ruim aanbod van koeien geweest. De kwaliteit van' deze dieren was overwegend goed. De handel, die rus tig verliep, vertoonde wel een neiging tot lagere prijzen, doch zover is het niet ge komen. Voor de kalveren bestond veel animo. De verkoop ging zeer vlug en tegen ho gere prijzen. Levend komen deze dieren n.l. op f 1,10 per kg, afgeslacht op f 1,40 tot f 1,50 en uitgebeend op f 2,20 tot f 2.25 per kg. De aanvoer van varkens bleek voor de mindere vraag, juist voldoende te zijn. Voor de spekvarkens bestaat de minste interesse. Lichte varkens waren er maar weinig. Tegen prijzen die even hoger waren dan verleden week, is de handel bevredigend verlopen. ALKMAAR, 20 April. Aardappelen 7,508,50; witlof 1330; bloemkool 8 45; rode kool 712,50; savoyekool 6,50 13,50; spinazie 20—29; sla: I 1721 en li 5—14; raapstelen 9—11; radijs 10—20; rabarber 1823; bieten 47,50; winter peen 69,50; waspeen 1436; prei 2040; soepgroenten 2—10,50; peterselie 3,50—16. DINSDAG Cinema Americain, 8 uur: Het gra! van Dhengis Kahn"; deel 2: De trom- men van Fu Manchu (14 jaar) R(, Theater, 2.30 en 8 uur: Sterren strain -overal (alle leeft.) Victoria Theater 8 uur: De piratenkoningin (18 jaar) Harmonie Theater, 8 uur. April in rijs (alle leeft.) Wapen van Heen» kerk, 8 uur: Vergadering van bijenhos ders Gulden Vlies, 8 uur: Het Voel licht met „Goud en Antiek" Over die-terrein, 4.30 uur: Schoolwedstr, den. BERGEN. De Rustende Jager, 8 uur De strafzaak O'Hara (14 jaar). WOENSDAG Bioscopen als Dinsdag, 2.30 en 8 uur Gulden Vlies, 8 uur: Propaganci. feestavond van de Bond van Staats, pensionnering Wapen van Heen» kerk, 8 uur: Vergadering van Rijks ambtenaren Huishoud- en Industrii school, 8 uur: Algemene ledenvergade. ring Valk's Lunchroom, 8 uur: A. van Bremen over „Wijsgerig christelijk geloven". Murmellius. gymnasium, 2 uur: Jeugdconcert BERGEN. De Rustende Jager, 8 uur De Maskerspelers. DIENST APOTHEKEN De avond- en nachtdienst der ap> theker. wordt waargenomen door ap« theek Wanna, Mient C 13. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZE[| Dinsdag 9.32 22.15 Woensdag 10.49 22.34 TE CAMPERDUIN hoog la Dinsdag 9.37 22.20 3.37 lf.1 Woensdag 10.54 23.39 4.54 17] Nadere toelichting Naar aanleiding van de toesprasil die de voorzitter van de Partij wiet Arbeid Donderdag op de sluitingsmmd I van de cursus der arbeiders-avmi-l school hield en waarvan in onze tall van Vrijdag 17 April een verslag vir-ï scheen, verzoekt de heer De Jong cl mede te delen, dat de hierin voorla-I mende omschrijving van zijn meniij omtrent de op te richten kaderschoti| zijn bedoeling niet ten volle weer geeft. Hij heeft slechts beoogd er aandacht op te vestigen, dat het volg' van een kadercursus alleen dient til geschieden door leerlingen, die berelsl zijn leiding te geven in de vakbewl ging, partij- en aanverwante organist) ties. Er zijn verschillende manieren om prijzen uit te reiken. De manier waar op het bestuur van het district Alk maar van de Koninklijke Nederlandse Biljartbond dat gisteravond in het Wa pen van Heemskerk heeft gedaan, was echter wel bijzonder aantrekkelijk. Met veel flair en weinig woorden sprak voorzitter G. Wessels alle persoonlijke kampioenen toe, evenals de vertegen woordigers van de teams die het afge lopen seizoen op de eerste en „tweede plaats in de verschillende afdelingen zijn geëindigd. Daarna was het woord en wat dies meer zij aan het gezel schap Berry Kievits en Gerard Wal den, dat met een uitstekende revue en muzikale slhow de feestavond van de biljartbond tot een onvergetelijke maakte. Namens het district overhandigde voorz. Wessels aan J. Bus (Exc.), J. Poetskoke (Optimisten), H. de Graaf (De Molen), C. Oly (De Lindenhoek) en J. Nugter (De Drie Ruiten) resp. 84. Jimmy Brown had zijn stamge noten nu wel toegeroepen, dat de over winning hün was, maar dat had hij meer gedaan om de moed er wat in te houden, want hij begreep zelf heel best, dat dit niet eerder het geval zou zijn, voordat hij met Grauw Grauw de finitief zou hebben afgerekend en zo ver was het nog lang niet. Grauw Grauw zelf had ook niet stilezeten. Hij had twee zijner Bierbier Bavianen be vrijd en dat had de nodige ontsteltenis onder de Roekiraki's gezaaid. Jimmy had dat gauw genoeg bemerkt. „Vol houden makkers!" schreeuwde hij. „Weest niet bevreesd voor die blaas kaak!" Zien jullie wel, dat hij niet kan toveren! Anders zou hij van ons alle maal wel een troep blaffende honden gemaakt hebben. Maar dat kan hij niet. Hij kan alleen maar schreeuwen". „Jij kan ook alleen maar schreeuwen, land verrader", gilde Grauw Grauw buiten zich zelf van woede „Jij staat daar vei lig op de muur en je laat je volk door mijn Bavianen aan stukken rijten. Kom eens hier lafaard, als je de moed kunt opbrengen!" Jimmy begreep, dat dit zeer gevaarlijke taal was. Als Grauw Grauw de Roekiraki's zou kunnen doen gelo ven, dat hij niet van de muur durfde komen, zouden zij misschien niet ver der willen vechten. Hij zette zijn han den aan de mond en schreeuwde: „Dapper volk der Roekiraki's, gij hebt de uitdaging van deze snoever gehoord. Ik zal komen! Ik zal hem neerslaan als een laffe moeraskikker. Vecht door en bespring hem van alle kanten. Ik kom! Woewoesoeki komt!" kampioen in de le, 2e, 3e, 4e en klasse, een medaille. Bekers en andwl fraaie tropheeën waren er voor él teams van De Oude Herberg, De Owl Poorter, De Molen en De Drie Ruit») die na wekenlange strijd de hoogs») eer behaalden in de afdelingen A, C en D. De teams van De Gekroori!| Valk, De Doorbraak, De Drie Ruta| en Excelsior behaalden in deze a®) lingen een tweede prijs, welke presti-f ties eveneens met een fraaie herinr.r| ring werd gehonoreerd. Het is voor een revue-g uiteraard belangrijk voor welk pf| bliek wordt gespeeld. Nu is de jaa-''| lijkse feestavond van het district Alk-I maar altijd een hoogtepunt in t(-| biljartseizoen en de zaal was dan oosl alleen gevuld met mensen die eens gel zellig uit waren. Dat hebben Beril) Kievits en Gerard Walden en hun n*E,| dewerkers, waarvan wij als voornaaflT sten Willy Vervoort, Fay en Fay, EEJi Engels danspaar, Harry Boda en te vergeten het orkest onder leiduiB van André van Wattinge, dat voor eejl voortreffelijke muzikale achtergr:--) zorg droeg, niet vergeten. Boveno-;) waren de soli van goed gehalte. B=| behoeft geen vermelding dat <®;l avond werd besloten met een bal. dank zij de medewerking van debajjj van Toon Dekker alleszins kan worden genoemd. Aldus luidt de titel van hettwerfjC deel van de sensationele fita trommen van Fu Manchu". Na de o I zonder spannende avonturen van l Manchu in het eerste deel, dat tot met Zondag werd vertoond, vos- J gisteravond de vertoning van graf van Diengis Khan". In heeft men de spanning, die in net ste deel reeds groot was, nog we - belangstel""' op te voeren en vol volgde men de pogingen die Fu 1®%;) de grote leider, en zijn helpers w I werk stellen om hun doel te Dere. .-„J Er. dat was: het zwaard van de legendarische figuur uit de A»»"^) geschiedenis: de grote heerser Azië: Djengis Khan. De spanning ook in ditd eel hoog opgevoerd die het eerste deel zagen, zullen ook in dit deel boog rn?eY0?„teilisl- en I zet'! en.1 son. Dit bleek wel uit de belangst BURGERLIIKE STAND Geboren: Jan A. zv J. A. Veddcr P J. Bruin. j8)i Overleden: Bernardus J Al. 11 i i Adriaan C. Dekkers, 82 jaar, l van A. Bierman. Onder het motto „L moraal en Lamoraal 1 het 20-jarig bestaan korps Lamoraal van en Aondg op jeeslelij] De heer Jb. Beliemai Zaterdag georganiseei ln het gebodene moet dank zien van het J leden, donateurs en a de de 20 jaren steun om het korps in stand en te doen uitgroeien geworden is. Deze dagen hebb< aangetoond, dat een f dig van opzet ook, toi lig kan zijn, doeltreff De inlassing in de fe een voor alle leden i nnng aan het georgan concours getuigt van - waarbij men op symp nuttige met het aaqge; te verenigen. Dit ccrn zeer velen een gretig' vonden, zo zelfs, dat op prijs zuilen stellen concours stimuleert el zijn persoonlijke pre hoogst mogelijke op brengt ook de fouten op zijn scherpst naar na verbetering de geheel ongetwijfeld t( men. Het heeft vcror bijzender nog dit naai dat de jeugdige dirigei De jury gewaagde in 2 „oen gave techniek ee v ui de anderen uitst Wij memoreren deze 2 leden van Lamoraal e trouwen te geven in hl vertrouwen ligt de I goede, opbouw. Een goed De feestelijkheden nog de hartelijke wijze tussen het korps van „Eensgezindheid" en 1 taan bood eerstgenoerr eert aan, dat dankbaai Het was een keurig ei de leden van Eensgez: toneel in de grote zaa Houdijker in hun nieu zien musiceren. Daarm L-cdene strelend voor lf-ding van hun jonge Jacobs, brachten zij diverse nummers. G'oot succes oogstte or treden van Eensge bocrcorps, onder leidii G. Beentjes. Voor het optreden ve Lamoraalmannen spral van Eensgezindheid nc rende woorden. Lamoraal opende zijr Mars nc 3 van Bisseli met Bapteme Mantagr denne. Judex (mors et nod. „Gouden Herst Oi Meijne, Strauss-Walzei Maas en The Shepheri kaar. ■J«." Gro Het heeft niet san b' broken. Vele bloemsl binnengedragen. Zeer de receptie om van hi getuigen. Het gemeent' het feest vertegenwcro gemeester M. Niele ei Hopman om de deputa vriendenkring uit Sotte geten. Tijdens de receptie s van Eensgezindheid no thieke woorden en ov mens zijn korps een rr gene. die op het solis hee„st aantal punten z Daarvoor had de bi hpt woord gevoerd t maaltijd, na afloop vai ere van het jubilerend gen door pastoor J. Ko het grote belang van e in het bestaan van on: gemeenschap. Het hee: kracht en geeft sfeer e dorpsleven. Tijdens de den enkele junioren-le raai een geestig stukje ontstaan en de groei Werd uitgebeeld. Na de gang door het dorp n; concours een aanvang. Na afloop daarvan sj ter van Lamoraal een van dank tot de heer S. kuijk, de accompagnatc Voorts bracht hij dank den. de heren F. Allei nng. Eerstgenoemde, o moraal, thans dirigent tanfare, waarvan het voorheen dirigent was. I werd ook gebracht aar neer Simons, die gesch de man, die dag en na om voor d>e belangen v te komen. De uitslag van het co pTweede afdeling: J. ■varade der olifanten, 14 P. Pepping, trombone Jocelijn, 142 y, p„ 2e pi oom, bugle. Schenkt mi ait, The last chord, 1461 Zomerdijk, piston, mer ho p.t 2e prijs. "o, Fruhlingslied, 141 y. Ping, trombone, Rosam tin Pnj!' s- Hopma i P",2e Prijs. Tir„ afdeling: Th. jJei Obersteiger, 148 p„ Be"eman, bas, Juliana, 'Ongecornge „Naar wij vernemen, drno et,Hof van Justit dr Buiskool die met lanu meciiscIie behande maat*Tt0Cft' za' afti autnmVan de Sta a«omatisch vervallen.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2