ERTENTIES In behouden haven. i Alkmaar heren ontkwam op tijd aan greep van degradatiespook JONGEMAN - Compleet ET 1GR0TEN fttJatologTe"1081 te VeStige" 06 De gemeenteraadsverkiezingen in het watersnoodgebied WEK DE GAL I IN UW LEVER OP 39.79 ILIEDEN .Plateautrappen Fauna-Victoria Uw gebit stuk? Wassen met lucht Kent U heer Jansen? Geestelijk levetl Beroepingswerk rij „Holland's Roem" JNENT I tin» behoudens koninklijke poedkeu- I bii™„jan e Universiteit te Leiden een Nogmaals de KNVB en de televisie Middenstands congres van de P. v. d. A. Getuige van Jehova in gelijk gesteld Wat dreunt er op de heide De geannu'eerde order voor de N V. Philips Twintig iaar geëist tegen gifmengster Luister eens naar Het Radioprogramma DINSDAG 21 APRIL 1953 'Six |aponne!je uit zonnig Italië, fol In snit en garnering, dal okkend coquet is en U een Jelijke zwier en gratie geell neerd met raffa gegarneerd: jemig op de ruime steekzak rt fijne franje aantde einden halsboord, waarmee U naaf n inzicht het kraagje in vele variaties kunt sluiten, hóe leuk en modieus U ef e japon uitziet Voel zelf de kwaliteit van het zij-soepele ca-linnen en verheug U met n, die U om deze keurkeus nijden, over de verheugend voordelige prijs 0, effen regel «i«ef I 0.30 •Hm Dinsdag «n Dnüdsrdsf j wringerbokken, wasketels, wastangen. Fa. T. WOLZAK, Mtent 20. Telef. 2266. de Zaadspecialist. Alles op het gebied van vogels, aquaria en hengel sportartikelen. Schoutenstr. 3, h. Breed- straat. Telef. 4782. Rep. vóór vijf uur gebracht nog dezelfde dag klaar NIeuwpoortslaan 127. De originele wasklok ook wel waszuiger genoemd voor slechts 12.Beta ling desgewenst bij leve ring 2.verder 10 we ken h 1. Wasmachinehuis Jan Strugs, Hoogstraat 8. Tel. 2415. Van de hockeyvelden Promotiekansen voor Hermes zijn gestegen (Van onze hockey medewerker) Niettegenstaande de wedstrijden van het Nederlandse dames hockeyteam te Amsterdam tegen Schotland cn de wed. strijd van het heren B team tegen Bel gië B, werden Zondag vele wedstrijden voor de competitie gespeeld. In de le klasse A West won Laren met 3—1 van Be Fair. maar daar Groen Geel met 20 van Amsterdam won, schoot Laren met die overwinning niet veel op en zal de ploeg van Loggere een beslissingswedstrijd moeten spelen om de laatste en voorlaatste plaats te gen Be Fair. In 1 B won Kampong met 43 van Gooi, SCHC met 20 van HGC, zodat hier alles wat het kampioensschap be treft afhangt van het resultaat van de wedstrijd Delftse Studenten-Kampong. Wint Kampong, dan zijn Ancion c.s. kampioen, verliezen de Utrechters dan is SCHC kampioen en bij een gelijk spel zullen Kampong en SCHC een be- slissingswedstriid moeten spelen om de eerste plaats. De spanning blijft er hier dus wel in. In de promotieklasse C verloor Voordaan in Leiden met 21 van Zuid- wiick, zodat de ploeg nu gelijk staat in punten met Ysvogels en er dus een be slissingswedstrijd nodig is tussen Voor- daan en Ysvogels wie er degradatie wedstrijden zal moeten spelen. Alkmaar is hier de dans dus tijdig ontsprongen. De kans van Kraaien op promotie naar de Promotieklasse is verkeken. Want verloor de ploeg verleden week met 1—0 van Be Fair 2, op eigen ter rein moesten de Wormerveerders met 2—1 de meerderheid van Hilversum 3 erkennen. Vier verliespunten :'s wat veel in zo'n kleine afdeling. Wat de promotie en degradat'e van de 3de naar de 2e klasse betreft, Straw berries 2 won met 10 van BMHC 6 en maakte de kans om 2e klasser te blijven dus weer wat groter. En na het gelijke spel van verleden week .won Hermes in Den Helder met 31 van Hudito, zodat de kans op promotie naar de 2e klasse niet onaanzienlijk steeg. Wat de dames betreft, in de le klasse van het Westen kwam bij Be Fair-Hil- versum het einde met 11, voor Hil versum niet voldoende om de laatste plaats te verlaten en dus automatisch naar de Promotieklasse degradeert. Bij de dames werd in het Noorden Groningen kampioen, in het Oosten Quick uit Nijmegen. Misschien kent ge ze nog, de „ga- pers", de oude koppen, die bij drogist «t tabaksverkoper aan de gevel hin- 8t5 en waarvan de meeste thans zijn verdwenen. Gapers, symbolen van het oude ambacht, noemde de heer J. H. Kruisinga het artikel, dat hij over dit onderwerp schreef en illustreerde. Het is ongemeen interessant daar iets na ders over te weten te komen. Wist u, dat er in Haarlem een drogist woont, die zelfs een verzameling van deze oude koppen heeft? Ge kunt erover lezen in het tweede nummer van het tijdschrift „De Speelwagen", orgaan van de Historische Genootschappen in Hollands Noorderkwartier en gewijd aan de folklore en d" historie van ons gewest. Over de zwaan in het wapen van Waterland vinden we in ditzelfde nummer een uitvoerige verhandeling. Mr J. Belonje vervolgt zijn zeer ge documenteerde beschouwing over het bekende natuurreservaat „HetWild rijk" in de Zijpe. Een fraaie foto her innert aan de jongste Flora-tentoon stelling in Bovenkarspel, waar West- Friesland's lenteweelde in alle glorie ten toon werd gespreid. Zekere heer Jansen bouwde zelf zijn eigen radiotoestel. Weet U wat hem hiertoe bracht? Men zei hem: Een zelfgebouwd toestel met AMROH onderdelen van Techn.-Bur. Kamper, Laat 203-205, Alkmaar, is veel beter en goedkoper. En dat was zo!!! raagd jk te melden. met zwak haar >ofd: [DELING. - Telefoon 4453. ereikt U door regej' te adverteren in dit ad. Beroepen te Lexmond: A. Klein N'ed. Herv. kerk. Kranenburg te Kootwijk, die bedankte voor Poortvliet en voor Schoonrewoerd (toezegging). Aangenomen naar Gies- sendam-Nederhardinxveld: J. Bakker te Veenendaal. Bedankt voor Rotterdam-Charlois: nir C. Luiten te Miinsheerenland. Be dankt voor Utrecht: M. Groenenberg te Amsterdam. Bedankt voor Vlissingen: C. Jongeheer te Lisse. Benoemd tot hulpprediker te Arnhem: B. ter Haar Bomeny B.J.zn., a.s. emeritus predi kant te Heemskerk. Geref. kerken. Beroepen te SibculoKloosterhaar: R. Siertsema. candidaat te Haarlem- Aangenomen naar Zaamslag: D. Middelkoop te St. Pancras. Bedankt voor Halfweg: dr J. G. Aalders te Leeuwarden. Chr. Geref. kerken. Aangenomen naar Huizen (N.-H.): c den Hertog te Urk. generale synode der CHR. geref. kerken. Be roepende kerk van Leeuwarden 15,ee" naar wij vernemen, de genode I yenerale Synode der Chr. Geref. ker- I j5en bijeengeroepen tegen Dinsdag 8 1 september a.s.. maar aan de kerk van I °°rn verzocht als ontvangende IjjWK te willen ootreden, aangezien het inaar moeilijk valt de Generale Synode Itf ontvangen en te huisvesten. In ver- loand met het feit, dat te Apeldoorn llS„u',e'.0'0B'scbe school is gevestigd, lil men daar over meer lokalitei- I g® don te Leeuwarden het geval is. I v„ ~yn°de pleegt in de regel twee we- |Ken te duren. leerstoel eheumatologie I vr,n-„ar wi' vernemen, ligt het in het I van bot Leids Universiteits- In de 2e klas C West verloor Kraai en op eigen terrein met 10 van Hil versum 2, waardoor deze ploeg beslag legde op het kampioenschap, terwijl Kraaien op de derde plaats eindigt en. voor het eerste jaar in de 2e klasse uitkomende, met voldoening op het seizoen kan terugzien. Kraaien 2 (heren) speelde met 1—1 gelijk tegen Adelborsten 2 en moet nu een beslissingswedstrijd voor de laatste plaats spelen met Hoorn. Nederlandse turners versus ploeg uit Bazel Op Zaterdag 2 Mei vindt in Haar lem de derde ontmoeting tussen de keurturnploegen van Nederland en de stad Bazel plaats- De beide vorige ont moetingen resp. te Amsterdam en Ba zel werden door de Nederlandse keur- turners verloren. Na de overwinning van onze nationale ploeg op Saarland, welke 11 April in Saarbrucken werd behaald, is het zelfvertrouwen bij de Nederlandse ploeg teruggekeerd en al mag dan niet op een Nederlandse over winning worden gehoopt, de strijd zal fel zijn. De Nederlandse ploeg, die in Saarbrucken zo uitstekend heeft ge turnd, is ongewijzigd gebleven en be staat uit de turners: K. Boot, J. v. d. Sande, F. Winands. W. Groeneveld, G. van Galen. A. Hoogers. A. Mevnen en M. Volkers. NeemnAKKERTJE (Advertentie tng Med.i De bespreking, die tussen het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Voet bal Bond en het dagelijks bestuur van de Nederlandse Televisie Stichting zal worden gehouden over het uitzenden van interland voetbalwedstrijden per televisie, is thans bepaald op 4 Mei. Het bestuur van de KNVB heeft dit aan de NTS bericht naar aanleiding van het van die zijde gedane verzoek om dit probleem in een onderhoud nog eens nader te bespreken. LANDDAG VAN „NIEUWE KOERS" De jaarlijkse landdag van de demo- cratisch-socialistische jongerenvereni ging „Nieuwe Koers" zal 14 Mei in het N ijmeegse Goff ert-openluchttheater worden gehouden. Als spreker zal op treden prof. dr W. Banning. ANTWOORDEN HERSENGYMNASTIEK 1. Groter. 2. Jeanne Antoinette Pois- son. 3. 12 paar, n.l. 7 paar echte, 3 paar z.g.n. valse en 2 paar z.g.n. zwevende ribben. 4. In Orion. 5. Niét op Za terdag 21 Maart, doch op Vrijdag 20 Maart, des namiddags om 23.01 uur. - 6. De Lange Nering. 7. Hij legt in één zomer 600900 eitjes, waaruit totaal 5.598.720.000.000 (en geen één minder) zouden komen. 8. In Harlingen. 9. Sterrenregen, die omstreeks 10 Augustus waar te nemen is. 10. De chef van de Russische generale staf, maarschalk Soko- lowsky. OPLOSSING KRUIS WOORDPUZZLE Horizontaal: 1. verlangen, 8 belt, 9 ever, 11 ets, 12 lek, 14 ara, 15 Z.O., 16 baret, 18 z.g., 19 hek, 20 pas, 21 re, 23 nevel, 25 Ab, 26 enz., 28 nar, 29 v.l.o., 30 Mewa, 32 meel, 33 ark, 34 zet, 35 team, 38 semi, 41 oer, 42 fez, 44 Rijn, 45 R.D., 46 Namen, 48 T.T., 49 rug, 50 ton, 51 af, 53 koper, 55 G.G., 56 dal, 58 tel, 59 zee. 60 oren, 62 mier, 63 minstreel. Verticaal: 1, veto, 2 els, 3 R.T., 4 aker, 5 ge, 6. Eva, 7 Nerz, 8 bezeren, 10 rage bol, 12 laken, 13 keper, 16 ben., 17 tal, 22 ene, 24 vak, 25 ale, 27 zwaar, 29 veter, 31 arm, 32 mes, 35 tornado, 36 eed, 37 rem, 39 mijt, 40 integer, 42 fagot, 43 zetel, 46 nuk, 47 nor, 52 ferm, 54 peet, 55 geel, 57 lei, 59 zie, 61 n.n., 62 me. Problemen werden besproken In het NVV-huis te Utrecht is giste ren een middenstandscongres van de P.v.d.A. gehouden. Verschillende spre kers benaderen dc problemen die de middenstand op dit ogenblik bezighou den, van hun kant. Zo sprak drs J. M. den Uyl, directeur van de dr Wiardi Beckmannstichting over „dc midden stand en de weg naar de vrijheid". Hij wees erop, dat zonder bestaanszeker heid en een redelijk inkomen levens ontplooiing in vrijheid onmogelijk is. De socialistische politiek van ordening en gezondmaking van het midden- standsbedrijf is daarom een op vrijheid gerichte politiek. De heer J. Schilthuis pleiite voor verbetering van het ves tigingsbeleid, waardoor zou kunnen worden voorkomen, dat zich een teveel in verschillende bedrijfstakken vormt. Het Tweede Kamerlid voor de PvdA de heer Hofstra, besprak het onder werp „belastingpolitiek en midden stand'. Hij voerde aan dat het herstel van de in de oorlog geleden schade, en de maatregelen tot verdediging van onze vrijheid, hoge belastingen nood zakelijk maken. De heer Hofstra ver klaarde de oorzaken, waardoor de be lastingen thans zesmaal zo hoog zijn als voor de oorlog. Volgens de heer Hofstra bestaat er ter wereld geen be ter belastingsysteem dan het Neder landse. Hier wordt gestreefd naar een redelijk evenwicht, hetgeen ook voor de middenstand geldt, die recht van bestaan heeft als hij zijn functie juist vervult. De belastingpolitiek zal over dat bestaansrecht nimmer beslissen. De PvdA heeft ook op belastinggebied het één en ander voor de middenstand ge daan. De socialisten wensen b.v. op heffing der omzetbelasting. Zij verzet ten zich echter tegen belastingverlaging voor de grote ondernemingen. In 's-Hertogenbosch heeft gisteren de kantonrechter een „Getuige van Jehova" in het gelijk gesteld, die zoals in de afgelopen jaren vele zijner geloofsgenoten terecht moest staan, omdat hij met het tijdschrift „De Wachttoren" had gecolporteerd en op een andere dag een bord met aankon digingen voor een lezing op straat had vertoond. Tot dusverre hadden kantonrechters en in hoger beroep rechtbanken, de ge tuigen van Jehova bijna steeds tot geldboeten veroordeeld en was het tel kens de Hoge Raad, die in laatste in stantie deze vonnissen vernietigde en de Jehova's getuigen in het gelijk stelde. ASK-Oldebroek 75 iaar Binnenkort bestaat het artillerie schietkamp te Oldebroek driekwart eeuw. hetgeen met een eenvoudige plechtigheid zal worden herdacht. Duizenden Nederlandse artilleristen, zowel de stug-verpakte schutters en richters van de antieke houwitsers, als de vlotgeklede soldaten van na 1945. met hun moderne „9-velds" en hun nieuwe Amerikaanse stukken geschut, hebben op de schietheide van Olde broek naar de wegsuizende achter- vlakken van projectielen zitten kijken. In de artillerie-schietschool, die op de zogenaamde „Knobbel" staat, leerden velen de theoretische kant van hur gewelddadig vak. Op vragen van het Tweede Kamerlid Visch (KVP) in verband met het an nuleren van een order, welke van de zijde van het ministerie van Oorlog bij de N.V. Philips was geplaatst, heeft de minister van Oorlog geantwoord, dat het juist is, dat in de zomer 1952 tus sen de regering en de N.V. Philips, een contract gereedlag ter tekening met betrekking tot de levering van voertuigen-sets, te betalen uit de te genwaarderekening, tot een totaal be drag van ruim f 20.000.000. Zowel de militaire deskundigen als de N.V. Philips zijn van oordeel, dat het op basis van een ontwikkelingscon tract, gesloten in 1949, geconstrueerde radiotoestel, ter voldoening aan de eisen van de troep, belangrijke wijzi gingen zou moeten ondergaan. Toe passing van deze zou productie en af levering zo vertragen, dat de (nestel len niet meer kunnen voorzien in de behoeften, ter dekking waarvan het contract ontworpen was. Partijen zijn het eens, dat onder deze omstandighe den de ontwikkeling niet moet wor den voortgezet. Over de aangeroerde mogelijkheid van een nieuwe opdracht aan de N.V. Philips zijn besprekingen gaande. De minister is bereid geen verdere maat regelen te nemen met betrekking tot het plaatsen van een order voor radio sets, voordat de Kamer kennis heeft genomen van dit antwoord. Koningin ontvangt het eerste fotoboek f Pim. Para en Pnm in hel Imhlrwraj V *fj ft, l" 104. Billie had gelijk. Pist Pakkum was door de commissaris aehtargelaten met de opdracht de omgeving zo goed mogelijk af te zoeken. Ijverig spoorde hij de hond aan, die met opgeheven neus in de lucht stond te snuffelen. „Zoek, Nero! Zoek!" De hond blafte vrolijk, alsof hij Piet Pakkum verstaan had en liep recht op de korenschoof af, waarin Billie en Kareltje verborgen zaten. „Billie! Die hond", schreeuwde Kareltje, terwijl hij zijn vriend aan zijn mouw trok. „Ze komen regelrecht op ons af"! „Ja, er zit niets anders op", gromde Billie. „We moeten benen ma ken. Die hond heeft ons in de gaten". Voorzichtig begon de korenschoof zich te verwijderen, maar de hond die ijve rig met zijn neus langs de grond snuf felde, zette er steeds meer gang in, Piet Pakkum aan de lijn meetrekkend. ..Vooruit, we moeten rennen", riep Billie, terwijl hij achterom keek. „Die hend haalt ons langzaam maar zeker in". Tegelijkertijd zette de korenschoof het op een lopen. Piet Pakkum sperde zijn ogen wijd open van verbazing, maar veel tijd om na te denken had hij niet, wat Nero sleepte hem aan zijn lijn voort. „Dat moeten ze zijn!' sprak Piet, terwijl hij naar de wegrennende korenschoof keek. „Vooruit Nero, er achter aan!" Maar de speurhond had deze aanmoediging niet nodig. Luid blaffend zette hij de achtervolging in, de agent achter zich aan sleurend.. Maar de korenschoof was niet van plan om zich te laten vangen. Billie en Ka reltje renden voor hun leven. „Zet dóór Karei", riep Billie „Misschien is er een kans om to ontsnappen, als we die wagen bereiken". En hij wees naar het einde van het veld, waar boeren» knechts bezig waren om de korenscho ven op een vrachtwagen te laden. Caissons vertrokken naar Zeeland In het Staatsblad van gisteren is de wet van 15 April afgekondigd, die voorzieningen voor de gemeenteraads verkiezingen in het watersnoodgebied behelst. De wet bepaalt, dat in door de minister van Binnenlandse Zaken aan te wijzen gemeenten, de candi- daatstelling en de stemming voor de gemeenteraadsverkiezingen op nader door deze minister vast te stellen da gen zullen plaats hebben. Uit Amsterdam vertrokken gisteren de eerste acht van totaal 100 betonnen caissons naar Zeeland, waar zij voor het dijkherstel zullen worden gebruikt. Voor het eerst werd de methode van het dichten van gaten in dijken door middel van caissons, op Walcheren ge volgd. Een caisson is een grote beton nen bak. die in zes vakken is verdeeld. Nadat de caissons op zinkstukken zijn geplaatst, worden zij volgespoten met zand en belast met keien. Daarna maakt men gaten in de zijwand, waar na de caisson zinkt en breekt. Met zware stalen bouten worden de cais sons ter plaatse aan elkaar gekoppeld. Zij vormen op die manier de basis voor de nieuwe dijken. Bij het „natte bedrijf" is men thans voorstander van deze manier van werken, die een ge weldige tijdsbesparing oplevert. De thans gebruikte caissons wegen ieder 80 ton. Het Rampenfonds is sedert Zaterdag weer f 100.000.rijker geworden. Ei- is nu f 106.6 millioen in kas. Een der vele gevolgen van de wa tersnoodramp is ook geweest, dat de consumptieve uitgaven in Februari sterk zijn gedaald. Het hoeveelheids- cijfer liep per hoofd der bevolking met 15 tot 80 achteruit. In de voedingsmid delensector was de daling het minst merkbaar. WK Op Paleis Soestdijk heeft koningin Juliana Maandag het eerste exemplaar ■van „De Ramp", het door de boekhandel vervaardigde fotoboek over de stormvloed van 1 Februari, in ontvangst genomen. Tevens overhandigde de voorzitter van de Vereniging tot Bevordering van de Belangen des Boekhandels een cheque van een millioen gulden, het eerste deel van de opbrengst van het boek. Twintig jaar gevangenisstraf eiste gisteren de officier van Justitie bij de Maastrichtse rechtbank tegen de 36- jarige mevrouw A. M. S., aan wie ien laste was gelegd moord op haar echt genoot en poging tot moord op haar minnaar. In September 1950 had de vrouw haar man een kopie koffie geserveerd, waarin een hoeveelheid rattenkruid was opgelost De man stierf kort daar op in het ziekenhuis. Anderhalf jaar later wilde de vrouw zich ook van haar minnaar ontdoen, weshalve zij ook hem koffie met rattenkruid te drinken gaf. De man bleef in leven, doordat hij tijdig vergiftigingsver schijnselen bij zichzelf waarnam en zich onder behandeling van een dok ter stelde. De Maasirichtse rechtbank zal op 4 Mei uitspraak doen. door Mary Burchell 43. „O, daarvoor is geen enkele reden", hernam ze wat hakkelend. „Maar ik vind het prettig, je zo te zien". Hij legde zijn gereedschappen bij el kaar en ging op de bank naast haar zitten. „Je begint erg veel belang te stellen in Adèle en mij, is het niet?" vroeg hij. Die vraag verschrikte haar even „Hinderthet je?" brach ze er ten slotte uit. „Helemaal niet: integendeel het vleit me! Alleen spijt het me, dat toen ik eens probeerde, meer belang in jou te stellen, ik dat nogal tactloos schijn te hebben gedaan". „Ik begrijp je niet goed". „O, ja, dat doe je wèl, want anders zou je niet zo verrukkelijk blozen". De blik die ze hem van onder haar lange wimpers toewierp, deed hem zachtjes lachen. „Jammer", merkte hij op, „dat ik je weer boos op me schijn te maken". „Weineen Lucas. Word ik... word ik dan altijd zo gauw boos op je?" „Nu je werd het wèl. Telkens als ik maar een of andere opmerking maakte voor je eigen bestwil, vloog je me zo wat naar de keel en beschuldigde me, op je geld te azen". „Dat heb ik nooit gedaan", riep ze verontwaardigd uit. „O, jawel!" antwoordde hij opge ruimd. „Toen ik durfde te beweren, dat Ashley je misschien niet alleen om je persoontje lief had, zei je iets in de geest van „zoals de waard is vertrouwt hij zijn gasten". Ik heb de juiste woor den vergeten, maar de strekking ervan niet". „Je wilt nu zeker horen, dat het me spijt", vroeg ze met neergeslagen ogen. „Dat zou ik prachtig vinden", gaf hij toe. „Ja, ik zou zelfs wel een paar tra nen van berouw op mijn schouder wil len zien storten". Nu lachte ze een beetje verlegen, maar zei toen heel ad rem: „Ik denk er niet aan, tranen voor jou te storten" „Dat spijt me", verzekerde hij luch tig, kalm achterover leunend en baar toelachend. Plotseling vroeg ze zich af, of hij ook zo tegen Barbara zou lachen en of er iets waar was in Ashley's beweringen over Lucas' bedenkelijke reputatie waar het vrouwen betrof. „Lucas?"aarzelde Flora. „Hm, hm,!" „Mag ik ie iets ncel persoonlijks vra gen? „Als ik het nü niet toes'a, zul je het wel een andere keer vragen, denk ik. Waar gaat het over?" „Had je, toen je jonger was....?" „O, schiet op Fiora! Hoever wil je tn mijn duister verleden teruggaan?" „Ja, zie jeweer lachte ze uiterst verlegenZie je, ik wilde je vragen, of het waar is, dat je in je studiejaren een nogal slechte naam had wat betreft je omgang met vrouwen?" „Een vreselijke naam", zei hij lachend. „Neen, Lucas, nu in ernst." „Hoor eens, kindlief, wil je proberen, me te verbeteren, als ik „ja" zeg?" in formeerde hij schelms. „Want als je dat van plan bent, ben ik bereid, alles te bekennen wat je maar verkiest te ho ren." „Och, ik had wel vooruit kunnen weten, dat je het niet ernstig zou op vatten", riep ze ontstemd. „Ik had het ]e niet moeten vragen". „Natuurlijk heb je het moeten vra gen", verzekerde hij, nu ernstiger. „Geen ander meisje ter wereld zou het hebben gevraagd en op die manier, ik zou 't voor nog zo veel niet gemist willen hebben." „Maar je beantwoordt mijn vraag niet", antwoordde ze pruilend. „Die in andere woorden er op neer kwam: Heb ik enige reden, om te vre zen of te hopen dat het een ge vaarlijk heerschap is in de omgang?", zei hij vrolijk. „Zoiets heb ik nooit gezegd!" riep ze uit. „Maar wel precies bedoeld", ant woordde hij, een arm om haar heen slaande en haar van terzijde op de wang kussend. „Wat mü het volste recht geeft om te vragen: „Loop ik ook ge vaar door met jou om te gaan, jij on schuld met je grote ogen?" Fiora hief schertsend de hand op en sloeg hem in zijn glimlachend gezicht. Maar met een vlug gebaar van zijn vrije hand greep hij de hare beet en keek haar toen een ogenblik lachend aan. „Gevaar.lieve kind. Is alleen maar een kwestie van de sterkte der wapen rusting", zei hij bedaard, boog snel het hoofd en kuste haar onverwacht op de mond. Een ogenblik was ze zo onthutst, dat ze die kus gelaten onderging. Toen echter worstelde ze zich los en sprong met een vuurrode kleur en enigszins verward overeind „Hoe durf je zo ietsmij te kus sen, alsofjk een gewoon.... een gewoon. „Spreek het woord niet uit, schat, want je weet niet wat het precies wil zeggen", ried hij aan. „Je had geen recht, me zo te kussen!" „O, het was zeker van weerskanten een soort wapenrusting-onderzoek", gaf hij, nu weer ernstig, toe. „Je moest je schamen, Lucas". „Gevaarlijke individuen zoals ik schamen zich nooit", verzekerde hij kalm. „Daarom krijgen we een slechte naam als het om vrouwen gaat. Heeft Ashley je dat ook niet verteld?" „Ashley?'" vroeg ze, een beetje uit het veld geslagen door zijn juiste gis sing wat betreft de bron van het ver haal. „Ja, zeker, Ashley", bevestigde hij (uchtig. „Ashley, die je nog nooit van zijn leven zo gekust heeft, om de een voudige reden, dat hij niet zou weten, hoe het aan te pakken'". „Hijhij zou me te veel respec teren. Hij weet, dat de meeste vrou wen. „Geloof het maar niet. De meeste vrouwen worden liever prettig bele digd dan vervelend gerespecteerd", viel Lucas haar opgeruimd, met iets be- schermends in zijn toon, aanstonds bij. De gedurfdheid van zijn bewering bracht Fiora bijna aan 't lachen, maar te rechter tijd herinnerde ze zich de minachtende woorden over Ashley en de haar zelf ten deel gevallen behan deling. ..Ashley kent me genoeg om te weten, dat ik niet van ruw en onbe hoorlijk gedrag houd", zei ze koeltjes. „Maar is dat heus zo?" vroeg hij brutaalweg, toen ze zich omwendde. (Wordt vervolgd) U z morgens „kiplekker" uit bed 6pringen. Elke dar moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardig^ CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoel gang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjde» lAdvertentie. Ing. Med.) TWEEDE SYMPHONIE van Vin cent d'Indy. D'Indy behoort tot die componisten, wier werken ten onrechte1 vergeten zijn. Zo zijn Tweede, een fraai, romantisch werk, dat zeer zuiver de geest van de Franse muziek weerspie gelt. Woensdag 22.00 over Hil versum II, 298 m). ALT-HEIDELBERG, een toneel voorstelling in oude stijl. Ditmaal luordt de opvoering gereconstru eerd, die in 1908 in de Stads schouwburg te Amsterdam is ge geven van het dusgenaamde to neelstuk van Wilhelm Meyer- Forster. (Woensdag 20.15 over de zelfde zender). WOENSDAG 22 APRIL HILVERSUM 1, 402 m.: 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.13 Gewijde mu ziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.- muziek. 9.00 Voor de zieken 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram.- muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 „Dood spoor", hoorspel. 11.50 Gram.muziek 12.00 Cello en piano. 12.30 Land- en Tiunbouw- toededelingen. 12.33 Gram.muziek 12 53 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Piot. In terkerkelijk Thuisfront. 13.20 Mandoline ensemble. 13.50 Gram.muziek 14 45 Voor de meisjes. 15.00 Gram.muziek. 15.30 Viool, altviool, cello en piano. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Orgelspel. 17.50 Militaire causerie. 18.00 Gram.muziek. 18.15 Gees telijke liederen. 18.30 R.V 11.: Dr. J. J. Smith: „Voorjaar in de natuur". 19 00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Boekbe spreking. 19.25 Gram.muziek. 19.30 Bui tenlands overzicht. 19.50 Gram.muziek. 20.00 Radiokrant. 20.20 Radio Philharmo- nisch Orkest en solist. 21.15 „Nederlandse Staatslieden van de 19e eeuw", causerie, 21.35 Gram.muziek. 22.00 Kamerkoor en sol 22.30 Intern. Evangelisch Commen taar. 22.40 Gram.muziek. 29 45 Avondover- Cenking, 23.00 Nieuws en S O.S.-berichten. 23.15—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO, 20.00-24.00 VARA. - 7.00 Nieuws 7.10 Gram.muziek. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gram.muziek 8.30 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram.muziek. lll.OO Schoolradio 10.20 Voor de vrouw. 1100 Gram.muziek. 12.00 Dansmuziek. 12.30 Land- en Tulnbouwmededeïmgen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Hammond- orgelspel. 13.00 Nieuws en commentaar. 13.20 Accordeonmuziek. 13.50 Gramofoon- muziok.. 14.00 „De weg omhoog", cau serie. 14 15 Jeugdeoncert. 15.00 Voor de jeugd. 15.30 Hoorspel voor de jeugd. 16 00 Pianovoordracht. 16.10 Voor de Jeugd 16 45 Voor de zieken. 17.15 Metropole-Orksst en solist. 17.50 Regeringsuitzending: R, Stephan: „Nieuw Guinea's eilanden ln de Geelvinkbaai' 18.00 Nieuws 18.15 Vara- varia 18.20 Militaire causerie. 18.30 „Sa men Europa' causerie. 18.45 Uchte mu ziek. 19.05 Het Middenstandscongres te Utrecht 19.15 Jazzmuziek. 19.20 Voor de ieugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Pol. comm. 20.15 „Oud-Heidelberg", hoorspel 22 00 Con certgebouworkest. 22.45 „Gaan wij een nieuwe Ustljd tegemoet?" causerie 23 00 Nieuws. 23.15 Socialistisch nteuws ln Es- peranto. 23.20 Orgelspel. 23.40—24.00 Gr«- mofoonmuziek.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 7