Boend ermaker gaf Timmerman geen kans en hernam de leiding UIT DE LANGEDIJKER DORPEN Resultaten zoetwatervisserij ziju tegengevallen Biljartkampioenschap in De Doorbraak Jan Kramer revancheerde zich in een uitstekende partij Piet Schouten werd het slachtoffer Het land en volk van Zuid Afrika NIEUWS UIT BERGEN De Maskerspelers besloten het seizoen met „Fatale druppels" Dokiersdiensien Schoorl Goed jaar voor de C.Z» De Goede Verwachting De knecht wordt geweerd Programma VVV Nieuws uit Eg mond aan Zee VVV HIELD JAARVERGADERING De badplaats had een goed jaar Egmond-bmnen VRIJDAG 24 APRIL 1953 regentje snak. kom je hier je moedertaal jverm kinderen vragen", zei 1 om rustig te jou óók een ïs deze vraag een kans om sten te komen, ■men, een die- en rondreist? TOEN WEDSTRIJDLEIDER PIET KAMP na afloop van de laatste partij, welke gisteravond voor het biljartkampioenschap hoofdklasse kader 38/2, district Alkmaar en Omstreken werd gespeeld, de stand ging opmaken, bleek dat C. Boendermaker met vijf winstpunten uit drie partijen de leiding had ge nomen. Zijn voorsprong is echter maar gering, want hij wordt op de voet ge volgd door Mex leaan, die vier punten heeft uit twee wedstrijden en er dus in feite beter voor staat. Bovendien hebben ook Wijkhuizen en Jaap Smit twee winstpartijen en daarop volgt Jan Kramer, die met zijn drie winstpunten ook nog in de buurt kan komen. TAN KRAMER heeft gisteravond voor J de eerste maal in dit tornooi laten zien waartoe hij in staat is. Na een zwak begin, drie caramboles in zijn eerste beurt, gevolgd door een poedel, stootte hij in elf sterk gespeelde series de tweehonderd caramboles bij elkaar. Op het moment dat hij met een tevre den gezicht zijn keu in het rek kon zetten, tevreden vooral omdat hij zich van die beklemmende zenuwen had kunnen bevrijden, begon Piet Schou ten aan zijn laatste beurt. Hij bereikte het totaal van 104 carmboles. Een grote nederlaag dus, maar dat is tegen Kra mer in topvorm beslist geen schande. Schouten speelde altijd nog met een moyenne van 8.en dat zegt wel iets als ?nen weet dat verschillende par tijen in dit tornooi zijn gewonnen met moyennes van 7.of minder. KLEDERMAKERS LAAT 112 (Advertentie. Ing. Med.) In de bovenzaal van „Tom" heeft gis teravond de heer S. Koning, commis saris van de N.V. Dagblad voor Noord- Holland, voor de personeelsvereniging Dacota en hare gasten een lezing ge houden over zijn ervaringen tijdens de reis welke hij in het begin van dit jaar naar en in de Unie van Zuid-Afrika heeft gemaakt. Velen hebben met interesse geluis terd naar de vaak met humor voorge dragen reiservaringen, welke met be langrijke gegevens werden aangevuld, over land, volk en historie van dit machtige en indrukwekkende gebied, de Unie die door haar rijke bestaans- bronnen een goede toekomst tegemoet gaat. Na de lezing werd een tweetal interessante films vertoond, voor deze gelegenheid afgestaan door de Zuid- Afrikaanse Ambassade in Den Haag. De eerste belichtte de geslaagde Jan van Hiebeeckfeesten in 1952, de tweede her innerde aan de reizen der voortrekkers die in hun ossenwagens door de Zoeloe's achtervolgd werden en liet de inwij ding op Dingaansdag zien van het machtige voortrekkersmonument, dat oen symbool van de vrijheid van Zuid- Afrika is geworden. De voorzitter van Dacota, de heer v* Middelbeek, die de spreker had in geleid, dankte na afloop voor deze zeel- interessante bespreking en bood na mens zijn vereniging een „echt Hol lands" cadeautje aan. Verlofhoudersbond, afd. Alkmaar Woensdag vergaderde de afd. Alk maar van de Verlofhouders, ten huize van de heer Tromp, onder leiding van de heer Molenkamp. Er was na het openingswoord een kleine pauze, die gevuld werd met een paar aardige films. Daarna werd gesproken over het "erlofrecht. Deze vergadering had een gezellig verloop. Nu voorzitter Molenkamp had bedankt werd hij vervangen door de heer Wennips. In de eerstvolgende ver gadering wordt de nieuwe voorzitter ge- i mstalleerd. Het is de bedoeling te ko men tot een landelijke bond voor Ver lofhouders. De voorzitter rekte op vooral de volgende belangrijke verga- daring bij te wonen. De heer Molen kamp ontving een woord van dank voor het vele werk dat hi.i steeds voor de Vtrlofhouders heeft gedaan. Ben Wijkhuizen bijvoorbeeld had tegen Timmermans veertig beurten nodig om tof winst te kunnen komen. Het was een zeer matige maar spannende partij, waarin geen van beide spelers de juiste maat kon vinden. Reeds eerder op de avond had Wijkhuizen moeilijkhe den gehad. Dat was in zijn partij tegen Jaap Smit. Aanvankelijk deelde Smit in de misère, maar tegen het einde be wees hij een gevaarlijk tegenstander te kunnen zijn. Hij maakte de partij ten slotte nog in 29 beurten uit en liet Wijkhuizen op 125 staan. LIET ZAG er eerst naar uit dat Boen- 1 dermaker zijn partij tegen Timmer man z»u gaan verliezen. Met kleine, maar nuttige series had Timmerman na 14 beurten een voorsprong van 69 tegen 59 en daar Boendermaker zijn zekerheid even kwijt was, zag het er op dat moment slecht voor hem uit. Hij liet zich echter niet door deze tegenslagen intimideren, concentreerde zich hardnekkig en in de volgende beurt heroverde bij met een serie van 41 zijn zelfvertrouwen. Voor Timmer man betekende dat tevens de nekslag. De man uit Schoorl heeft zijn tegen stander daarna geen moment meer kunnen bedreigen en hij verloor ten slotte met een achterstand van 51 caramboles. J. Burger heeft het nog steeds niet tot winst kunnen brengen. Het zag er overigens in zijn partij tegen Jaap Smit eerst wel naar uit. Na vier beur ten had Burger veertig caramboles op zijn lijst staan. Jaap Smit had toen nog slechts zeven caramboles verzameld en ook in de daarop volgende beurten liep hij naar zijn vorm te zoeken. Na tien beurten was de stand 71 tegen 53 in het voordeel van Burger. Vier beur ten later was die voorsprong echter veranderd in een achterstand van 105 tegen 157. Daar was Burger niet tegen opgewassen en hoewel hij zijn huid nog zo duur mogelijk trachtte te ver kopen kon hij niet verhinderen dat Smit met een voorspong vzn 45 caram boles de partij in twintig beurten uit maakte. De uitslagen luiden: J. Smit J. Burger C. Böendermaker P. Timmerman J. Smit B. Wijkhuizen B. Wijkhuizen P Timmerman 200 155 200 27 41 149 27 17 200 125 29 29 200 40 20 187 40 15 Kramer Schouten 200 104 41 23 10.— 7.75 7.40 5.51 6.89 4.31 5.— 4.67 15.38 De stand is als volgt: Boendermaker 3 2 1 Mex Icaan 2 2 0 J. Smit 3 2 0 B Wijkhuizen 3 2 0 J. Kramer 3 11 P. Schouten 2 10 J Burger 3 0 0 P. Timmerman 3 0 0 Alkm. Damclub WDO Donderdagavond werd de onderlinge competitie bij de damclub WDO met animo voortgezet. In de Eerste afdeling won M. J. Lan- gras Jr. van H. Kruider 20: H. J. Toe poel won van D. J. Heyes 20 en W. PiederietC. Dammer eindigde in re mise 11. De partij G. v. d. KuytA. Burgert moest worden uitgesteld. In deze afdeling is nu de stand (10 deelnemers):: 1. D. Kiewitt 16 partijen gespeeld 23 p.; 2. W. Piederiet 16 gesp. 20 p.; 3. M. J. Langras Jr. 17 gesp. 21 p.: 4. H. Kruider 18 gesp. 19 p.: 5. A. Bur gert 17 gesp. 17 p.; 6. C. Dammer 16 gesp. 15 p.; 7. G. v. d. Kuyt 17 gesp. 15 p.; 8. H. J. Toepoel 17 gesp. 13.p.; 9. D. J. Heyes 17 gesp. 13 p.; 10. P. Veer 17 gesp. 12 p. In, de Tweede afd. werden gespeeld: P. NoomC. Booy 11; A. F. Deich- mannJ. Kaal 20. In de Derde afd. waren de uitslagen: A. v. DoornJb. Spijker 20; J. Strij- bisJ. Schouten 20; J. SchoutenA. v. Doorn 02. Met een open bedrijf beloonden de honderden dona teurs van deze toneelverenigng de cre atieve uitbeelding van Generaal Kilken ny door de heer A. Postma. Deze die reeds meerdere malen in het voor hem drukke speelseizoen staal tjes van zijn kunnen als karakterspeler heeft getoond, gaf ook thans in het to neelspel „Fatale Druppels" te zien wat men als amateur kan bereiken. Dit spel in drie bedrijven speelt zich af in een badplaats, in de hall van een klein particulier hotel, aan de zuidkust van Engeland. De vrouw van de hoteleigenaar, die door haar pathologische jaloezie zich zelf en haar man het leven vergiftigt, wordt nu eens niet door knellende re volverschoten, maar door strychnine uit haar liiden geholpen, dat geruisloos meest werken, maar met hevig gegil het einde aankondigt aan haar geplaag de en hierdoor bevrijdde echtgenoot. Aangezien zij echter aan Angina-pec- toris is overleden, wat men trouwens pas in het derde bedrijf te weten komt, voelt de hoteleigenaar zich het gehele stuk door zwaar belast door de ze vermeende moord, een belasting die doekje in het derde hem echter niet belet intussen met zijn ahuishoudster te huwen. Lang-gerekte dialogen gedurende de 3 bedrijven moesten een en ander dui delijk maken. Het beste waren de Por tier (Henk van Zanten) en Ellen de keukenmeid. (Mw Greet Beeldman- Rensink), die enige fleur wisten te brengen in dit droevig gebeuren. Jammer genoeg kon Mary Pillington. de huishoudster, vermoedelijk door haar jeugd, (Juffr. Adri Bakker) het goede spel niet opbrengen, evenmin als de hotelhouder-eigenaar Gilbert Beruel, (Jaap Ellens). Door de lange dialoge, konden ook de overige spelers niet die vorm berei ken die men van deze geroutineerde amateurs gewend is. De schuld zal wel liggen aan het betrekkelijk saai ge schreven stuk. Een daverend einde van het speelseizoen 1952/1953 was het voor de Maskerspelers niet. Tenniscompetitie begint weer Zcfndag 26 April wordt weer aange vangen met het competitie-programma van de KNLTB. Ook dit jaar zal de Molenkrocht trachten in deze compe titie de tennis-eer van Bergen weer hoog te houden. Zoals men weet is de Molenkrocht twee maal achtereen ge promoveerd cn speelt dit kleine, doch wakkere clubje onder leiding van captain Lau thans in de tweede klasse. Ongetwijfeld heeft het team dit jaar een zware opgave, indien men bedenkt dat het ingedeeld is bij Festina 3. VVGA 2 (beiden Amsterdamse 2e klas- sers) en het Alkmaarse Inside 2. Het team komt uit in de volgende samenstelling: Dames: mej. T. Winder en mej. C. van Limburg Stirum; heren: J. Schmidt, M. Lau en D. Mosk. Zondag a.s. wordt in een uitwedstrijd gespeeld tegen Festina 3 te Amster dam. Wij wensen de Molenkrocht in deze zware wedstrijd alle succes toe, hoewel aangenomen kan worden dat deze ontmoeting een nederlaag voor de Bergenaren inhoudt. Tijdens het weekend worden de doktersdiensten waargenomen door de onderstaande huisartsen: Alkmaar: dr W. F. J. Kruisinga, Steynstraat 1 (2387) en dr H. C. A. Koppejan, Oudegracht ZOO (2382). Bergen: (door wijziging in schema thans nog onbekend). Heiloo, Limmen en Akersloot: dr Van Oppen te Limmen (K 2205-272). Koedijk en Schoorl: dr F. H. Risse- lada te Schoorl (K 2209-360). Langendijk en St. Pancras; dr R. Manioero te Broek op Langendijk (K 2267-364). De Rijn en omstreken: dr K. J. van WePenPS te Midden-Beemster (IC 2998-455). De statutenwijziging bracht lange tijd de gemoederen der zich enigszins ver ongelijkt voelende boeren in beweging. Daar nog geen tweederde der leden aanwezig was, kon nog niet tot wijzi ging worden overgegaan. Deze twist appel was in de zaal geworpen door de Bond van Coöp. Zuivelfabrieken, die een modelinstructie voor benoeming, schorsing etc. van de directeur hadden geadviseerd, wat aanleiding gaf tot protesten. De ledenvergadering be houdt de rechten. Uit practische over wegingen zal voortaan het bestuur de directeur benoemen. De overige voor stellen tot stautenwijziging lagen ook in de geest van meer practische toe passingen, o.a. grotere bevoegdheid van de directeur, de raming voor aan schaffing van machines etc. te vei ho gen van ƒ2500 tot ƒ6000, naamsveran dering, nl. C. Z. en melkinrichting „De Goede Verwachting". De secretaris, de heer Bijl, deelde mede, dat de aanvoer nog geen 3.000.000 liter bedraagt en dat de fabriek bij de keuring door de B.v.C.Z. in Noord-Hol land, wat de boter betreft, als nr één eindigde. Hij zeide, dat twee nieuwe apparaten zijn aangeschaft, n.l. een homogenisator, waardoor de melk des zomers minder snel zuur wordt en een flessenvulmachine. Ten slotte wees hij nog op de sterke concurrentie van Am sterdamse fabrieken, welke door goed kopere transacties en modernere in richting een veel hogere winstmarge per liter hebben (4 cent). Coöperatie is dus wel nodig. Het was overigens een zeer goed jaar met hoge melkprij zen, hoewel deze, in verband met zgn. vrijlating der consumptie (melk) prijzen iets dalen kunnen. De heer Mulder werd tot bestuurslid gekozen, de heer Brommer kwam in de financiële com missie. Het voorstel tot afschaffing van toeslag op t.b.c.-vrije melk, met ingang van 1 Jan. 1954, werd z.h.s. aangeno. men. Om half twaalf sloot de schei dende voorzitter, de heer Van dei- Oord, na veel vriendelijke dankbetui gingen van vele zijden, deze geani meerde vergadering. Zaalforum Volk sender wijs Volksonderwijs, afd. Schoorl, hield een leerzaam zaalforum. De drie fo rum-leden, dra Bos, hoofd van de pry- chologische dienst van de stichting van de geestelijke volksgezondheid in Noord-Holland. M. v. d. Pi i-rnar VGLO en dr Risselade, stonden voor de zware opgave de talrijke vragen, die uit de zaai van J. Haicof opklonken, te beantwoorden. De heer v. Ploeg be sprak op humorische en briliante wij ze over verschillende problemen, wel ke in het algemeen ouder en kind en op deze avond speciaal het zgn. testen voor school- en beroepskeuze betrof fen. Volgens dra Bos moeten alleen die kinderen getest worden, waarover twij fel bestaat, vooral zoals de heer Van der Ploeg zei, de zeer moeilijke mid delmatige leerlingen. Het kind wordt gedurende de verdere schoolperiode op de voet gevolgd en de resultaten, ver geleken o.a. door statistieken,. Volgens haar persoonlijk gevoel is het advies, dat in samenwerking met de desbe treffende leraren wordt gemaakt, voor 95% juist, al hangt de kans van slagen, gezien ook het grote verval op de scho len, af van persoonlijke weerstand, het psychisch milieu van het kind, de ge zondheid, de ouders, de leraren, de school, kortom van alle sociaal-paeda- gogisch-psychische omstandigheden. Tegen de psychologische test bij be roepskeuze waren de leden sterk ge kant. De meesten voelen zich bij een test „gedrukt", met het gevolg, nega tieve resultaten, al is het oordeel van een psycholoog naast dat van de werk gever wel wenselijk. De heer Van der Ploeg propageerde een 5-jarigg o.l.s. en een 2-jarige „tussenschool", in de geest van het VGLO. JAAKVERGADERiNG „GEL ST MER AMBACHT" De resultaten van de zoetwatervisse rij in Geesimerambacht zijn niet schit- tereno, daar de poider aoor het niet baggeren van de sloten, steeds kleiner wordt. De visserij blijft daardoor be perkt tot het vissen op aai, paling en snoek. De zegenvisserij wern zeer ma tig beoefend, wei werd er druk met fuiken gevist. Aal en paling brachten redelijke prijzen op. Deze mededelin gen werden gedaan in de Donderdag middag te Oudkarspel gehouden jaar vergadering van de beroepsvissersver eniging „Geestmerambacht". Uit het jaarverslag nemen we over, dat de afdeling 42 leden telt. Vijf leden werden afgeschreven. De kroosmachine die goed werk heeft verricht, voor kwam veel onrein in het viswater. Er werd 1100 pond pootaal uitgezet en 3000 stuks doorgekweekte zeeltjes. Men kwam verschillende malen in conflict met se sporthengelclubs. Er werd ge klaagd over het „peuren", op paling, door amateurvissers. Op een verzoek van de vissportvereniging „Broek op Langendijk", om een vergunning voor de georganiseerde peurvisserij, werd WARMENHUIZEN, 24 April. 80.000 kg rode kool 7; 7300 kg gele kool 77,20; 33.400 kg witte kool 13.50—17.50. SINT PANCRAS. De jonge afdeling voor Vreemdelingenverkeer te Sint Pan cras mag zich in een toenemende belang stelling verheugen. Het vorig jaar werd er door een twaalf- lal ieden-pensionJiouders met succes woon ruimte verhuurd. Alle begin is moeilijk, zoais de voorzitter, de heer J. Modder, zei, in de Woensdagavond in café ,For- rer" gehouden ledenvergadering. Spreker deelde mede, dat er momenteel een te kort aan geaieubi'eerde woonruimte be schikbaar is. Het financieel verslag van de penning meester, öc heer Van Westorop, meldde een batig saldo van f 82,11. Met dankbaarheid werd gewaagd van de ontvangen f 250.subsidie van de ge meente Sint Paneras. De begroting 1053 werd vastgesteld op een bedrag van i 275. Uit-het jaarverslag noteerden we dat de vereniging dertien leden-verhuurders telt, restien leden-middenstanders en achttien begunstigers. Door twaalf leden werd woonruimte verhuurd. Het secretariaat boekte honderd-vijfendertig overnachtigin- gen. Voorts werden vele inlichtingen ver strekt. Er werden vijf bestuurs- en een leden vergadering gehouden. Gememoreerd werd de goede ligging van Sint Pancras ais achterland van de kuststreek en tevens als een goede gelegenheid voor liefhebbers van üe vissport. De statuten en het huishoudelijk regle ment werden vervolgens besproken en goedgekeurd. Wedstrijd Tuinversiering Om het VVV-werk te stimuleren kwam het bestuur met een voorstel om een wed- trijd tuinversiering te organiseren. Uit de vergadering werd het idee geopperd in het dorp zelf ook wat versiering aan te brengen, zoals een plantsoen bij de Drie sprong, verbetering vfin het Koedijkerpad, aanleg van een' nieuwe reeds geprojec teerde weg naar Koedijk enz. De vergade ring ging met al deze plannen accoord. Het bestuur had een sierlijke folder laten drukken, welke aan de aanwezige leden werd uitgere kt. De contributie bleef gehandhaafd op f5,voor leden en f 1,voor dona teurs. Ten aanzien van het zomerprogramma werd besloten eens per week een avond voor de gasten te organiseren, b.v. sport wedstrijden, boottochten, concerten enz. Woensdagavond vergaderde de ÏW, onder voorzitterschap van Burgemees ter Niele in de zaal van de Vergulde Valk. De voorzitter herinnerde in zijn openingswoord er aan, dat het seizoen weer weldra voor de deur staat, en dat er dus weer de n0dige plannen ge maakt moeten worden, om de gasten naar behoren te ontvangen. De heer Jonker las het jaarverslag, waaruit wij het volgende aanhalen. Het afgelopen jaar begon de drukte reeds vroeg. Met de Paasvacantie was hier reeds een drukte, die aan het hoofdseizoen deed denken. Het weer werkte in deze periode ook geweldig mee. Het seizoen zelf gaf een betrekke lijk groot aantal gure dagen, wat niet verhinderen mocht, dat Egmond aan Zee bezocht werd door plm. 18.000 gas ten. Dit danken we mede aan de goede naam van Egmond en aan de aanbeve lingen van de gasten en oud-gasten. Juni was voor 65 pCt. bezet. Van 1 tot 15 Juli 94 pCt. en van 16 Juli tot eind Augustus was de bezetting van gemeubileerd 100 pCt. Wat de bezetting van de pensions betreft, daarvan is de opgave niet volledig. De afgelopen zomer gaf ons slechts 3 uitgesproken mooie week-ends. Het aantal dag-bezoekers wordt geschat op 250.000. Opvallend was, hoe voortreffe lijk de politie het verkeer geregeld had op deze drukke dagen. De feestavonden „Door en voor de gasten" vielen zeer in de smaak, en bevorderden de onder linge band tussen de gasten niet op geringe mate. De strandfeesten, die dit jaar voor het STRANDFEESTEN* eerst ook in Juni en Juli werden ge houden waren alle drie maanden een groot succes. Het aantal deelnemers was zo groot, dat de feesten soms een halve week in beslag namen. Dank werd ge bracht aan de commissie en de gasten, die hiervoor hun medewerking gaven. 2500 personen brachten dit jaar een bezoek aan de vuurtoren. De Afd. Eg mond van de Noord- en Zuidhollandse Reddingmaatschappij hield enige oefe ningen met de reddingboot „President Steijn". De leden van de Egmondzeeër Red dingsbrigade werd dank geora-ht voor hun belangeloos werk, door toe zicht te houden op de baders. In Augustus werd nog een puzzle- wandeltocht georganiseerd, waarvoor 't aantal deelnemers zo groot was, dat de inschrijving moest worden stopgezet Het jaarverslag eindigde met de op wekking aan de leden, om propaganda te maken voor de vereniging, want een welvarende VVV geeft een nog beter welvarend Bad-Egmond. Bij de ingekomen stukken was een schrijven uit Zuid-Scharwoude, dat de gasten uit Egmond kunnen vissen in Zuid-Scharwoude. Dagkaarten a f. 1.— verkrijgbaar bij P. Kramer, Rode Leeuw, aldaar. DE K.*S Bij monde van de heer Fenenga bracht de kascommissie verslg uit van haar bevindingen. Alle bescheiden wer den in orde bevonden. De penningmeester bracht in zijn ver slag naar voren, dat nu de achterstal lige rekeningen van 1950 (het jaar met een nadelig saldo) betaald zijn, er nog een saldo was van f. 196,52. Hierna deelde de voorzitter mede, dat de VVV thans een folder uitgeeft in 4 talen, waarvan enkele exemplaren ter vergadering aanwezig waren en dat in samenwerking met de Federatie folders aan de grenskantoren worden uitgege ven. Het is noodzakelijk om reclame te blijven maken. PROGRAMMA VOOR HET A.S. SEIZOEN Vervolgens deed het bestuur de vol gende voorstellen voor het a.s. seizoen: Een drietal feestavonden „Door en voor de gasten", in Juni, Juli en Augus tus. Een toneelavond, aangeboden door ..Het Vrije Toneel", Strandfeesten in Juni, Juli en Augustus, zwemwedstrij den. concerten op het Pompplein, open- luchtbal op het Pompplein. wielerwed strijd, motor-terreinraces in Augustus, en één vuurwerk, gratis aangeboden door de VVV. DISCUSSIES Verscheidene leden vonden één vuur werk te weinig, zij zagen graag even als het vorige jaar ook weer een vuur werk in Juni en Juli. Daar de kas dit niet dragen kan, zal dit tegen betaling van 25 cent te bezichtigen zijn. Het be stuur ws er niet voor, maar le? 1e zich bij de wens van de vergadering neer, on. met de Middenstandverememg een bei preking te houden, om toch drie n.aal een vuurwerk af te steken. Ook de wielerwedstrijd kwam in dis cussie. De heer J. de Vries vond hel een bezwaar, dat van s avonds 7 tot 'Ai uur de straten afgesioren zijn. Ge tracht zal worden ten nieuw parcours vangen is. De heer Koen Wijker deed het voor stel om in smenwerking met de ERB een prestatie-tocht over een bepaalde afstand in zee te organiseren. Ieder die dit volbrengt, krijgt een speld of me daille. Dit voorstel werd dankbaar aan vaard. De heer Bodenstaf vroeg vrij willigers om de feestverlichting aan te brengen. De heer Gravenmaker verzocht de VVV een telefooncel aan te bren gen in de kiosk van de Politie. Dit zou voor de Reddingsbrigade een groot voordeel zijn, i.v.m. het oproepen van een dokter bij eventuele ongelukken- De heer Van der Pol informeerde of bet bestuur bereid is een lijst aan te leggen van „niet aanbevolen adressen". Er zijn in Egmond diverse inwoners, die geen lid van de VVV zijn, toch ver huren en al de voordelen van de ver eniging genieten. De heer V. d. Pol noemde dit parasiteren. Na enige discussie werd in beginsel met algemene stemmen besloten het be stuur te machtigen, na te gaan, in hoe verre men in deze kan gaan. De heer De Vries zag gaarne enkele tennisbanen in Egmond aan Zee. De voorzitter antwoordde, dat hier voor een commissie moet komen, die dan de voile steun van de gemeente kan krijgen. De heer IJkel was het opgevallen, dat op de borden van de ANWB, komende uit de richting Velsen, de naam Eg mond aan Zee zo weinig voorkomt. Het bestuur zal de ANWB hierover aan schrijven. Verder deed de heer IJkel nog een voorstel betreffende reclame on tentoonstellingen, waarvoor het be stuur we] voelde en een nadere bespre king zal houden. afwijzend beschikt. De nieuwe pacht overeenkomst met de polder Geestmer ambacht is nog niet afgesloten. Over leg met het polderbestuur is gaande. De rekening van de penningmeester sloot op een bedrag van f 2.738.01, met een batig saldo van f 315.89. De heren W. Glas en IJ. Boerdijk werden in het bestuur herkozen. De contributie voor de vergunningen der leden werd op f 50.bepaald, doch de leden die 70 jaar of ouder zijn, zul len hiervan worden vrijgesteld. Er wordt dit jaar 2000 pond pootaal be schikbaar gesteld. De baarsmaat zal, volgens een verklaring van de voorzit ter, worden verhoogd van 18 tot 22 cm. Bij de rondvraag werd gesproken over het vissen met behulp van een „knecht", waarmee men indertijd niet accoord wenste te gaan. In de practijk blijkt dit toch te gebeuren. Daarom werd besloten hierop streng toe te zien en een bepaling in het reg lement op te nemen, waardoor het mo gelijk wordt bij overtreding de vergun ning van de desbetreffende visser in te trekken. Tenslotte werd nog een voor stel aangenomen, om dit jaar geen wit- vis te vangen, ter bevordering van de snoekvissérij, en voorts om pootkarper aan te kopen, ter tegemoetkoming aan de hengelaars. BURGERLIJKE STAND Geboren: Johannes Gerardus Ma ria, zoon van Gerardus Biersteker en Catharina E. Hand. Geertruida Ma ria, dochter van Gerardus N. Hooge- boom en Geertruida M. van Duin. Anna Agatha Maria, doenter van Ja cobus Henselmans en Geertruida Kos. Theodorus Johannes Jozef, zoon van Jacobus Witte en Anna J. Bakker. Cornelis Adrianus, zoon van Willem J. van der Stok en Helena M. Admiraal. Geertje Jacoba, dochter van Jacob J. Dissel en Anna de Ruiter. Hendrik Willem, zoon van Klaas J. Stins en Jansje Spaarman. Johan, zoon van Jacob Kostelijk en Trijntje Slot. Jannetje, dochter van Johan Rutgers en Janna J. Viergever. Nelly Marianne, dochter van Arie Dekker en Albertha Koedijk. Ondertrouwd: Pieter Kamp en Neeltje van der Poll. Wilhelmus Cor nells van Everdink (Amsterdam) en Catharina Maria Schoenmaker. Gehuwd: Cornelis Schaap (Ursem) en Annie Schuijt. Overleden: Aagje Boonacker, 69 jaar, echtgenote van Hendrik Veltum. Gijsje Veenendaal, 40 jaar, echtge note van Mathias Rudolph Pliester. '1 NOORDERMARKTBOND, 24 April. 4500 kg peen: B 11,10—15, C 10.80—11,70 en D 4: 4200 kg witlof: I 26—28, IB 21—24, II 24—27, IIB 17—23, III 16—19 en afw. 2—12; 1200 kg prei 8—10; 36.000 kg rode kool 710,10; 2400 kg gele kool 17,6017,70; 60.000 kg Deense witte kool 1_2—17,80. Doorgedraaid: 30.000 kg rode ïcool. Ook aan de uiterste rand van het grootste brilleglas een vol komen zuiver beeld. f Advertentie Ine Med.) Politie-schoolvoetbal De laatste schoolwedstrijd tussen Eg- mond-Binnen en Egmond aan den Hoef is geëindigd in een grote overwinning voor Den Hoef: 19. Hiermede is de school van. Den Hoef voor dit jaar de houder van de politiebeker geworden. Zoals bekend wordt er drie jaar voor gespeeld. De school, die over die perio de het hoogst aantal punten weet te behalen, wordt uiteindelijk de winnaar van de beker. Voor Egmond-Binnen dus nog alle kans om in te halen. Voor deze wedstrijd bestond bijzondere be langstelling. Burgemeester Niele was aanwezig, vergezeld van de beide hoofden van scholen. Na afloop over handigde de burgemeester de politie beker met een toepasselijk woord aan het winnende elftal. Zoals gewoonlijk werd de wedstrijd geleid door de wachtmeester M. Snoek, terwijl de commandant en onder-commandant, de heren J. Blonk en H. Riezebos als grensrechters fungeerden. Alle wed strijden werden in een sportieve sfeer gespeeld. Candida tenfijsten Lijst no. 1 (K.V.P.): Th. G Apeldoorn, S. Hopman, F. M. van de Reep. J. C. de Waard Jzn.x C. J. Apeldoorn, P. Bras, J. N. Orij, P. C. M. Simons, M. N. M. Blomert, P.' j] brouwers. C. Raltus, C. Groot Gzn„ P. Klaasse, M. Zoon, H. Admiraal, J. Groot Nzn. Lijst no. 2 (Plaatselijk belang): I. Ommering, Joh. Mooij, E. Zwaan, M. J. Veltkamp, P. Moo;j Czn„ J. Hel der. ?een esje ze- jen- ige- *deii ,ime, do zijn DUW )iets zou gen, -er", adat had on- •aat zij om flea, om jaar - 4.00 lïlU- 1.00 de ;er- en- ttii- de- ;.59 ne- :.00 1.45 ».35 lau- '.00 .40 ng. /an en. er- er- ek. in .45 'ist- .00 in- lal. IA, .00 ak. )e- de ge. :le. •w. ht. k- le- 51. ;le- 00 en !*.- >r- fr- 15 n- ;id 00 10 ik 15 5n a-

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 9