Feisal de Tweede en Hoessein bestijgen de troon In behouden haven Op 2 Mei-feest in Bagdad en Amman Beide koningen zijn 18 jaar UNESCO streeft naar lagere posttarièven voor drukwerk SUEMASA OKAMOTO: ERVAREN IN BOMMENREGENS Geestelijk leven „DE BIJBEL IN HET KORT" Commissie Opgevoed in Harrow Smeekens verbeterd! record van Charite Bailey voor onbepaalde tijd geschorst Ceylon's Daviscup in Nederland gearriveerd V oetbalprogr amma gewijzigd Vulkaanuitbarsting in Japan eiste elf levens BESPREKINGEN OVER DE SUEZ-KANAALZONE BEGONNEN Arrestaties in Argentinië THANS AMBASSADEUR IN ONS LAND Neem AKKER Grieks Vakverbond stelt eisen Ismay en Bidault zullen Athene bezoeken Pim, Pam, Pomen de Wonderlamp Speciaal voor boeken tijdschriften etc. Mei-manifest van de Labour-party Stijgende vraag naar Trophy Cork EISENHOWER WIL HERZIENING VAN DE IMMIGRATIEWET Brief aan Senaats Luister eens naar Hel Radioprogramma IN AMMAN EN BAGDAD, de hoofdsteden van Jordanië en Irak, worden de laatste voorbereidingen getroffen voor de plechtigheden, waarmee op 2 Mei resp. koning Hoessein en koning Feisal de Tweede officiéél hun troon zullen bestijgen. Beide vorsten zjjn 18 jaar en hebben hun opleiding gehad op de beroemde Engelse kostschool te Harrow, die Sir Winston Churchill en andere vooraan staande staatslieden onder haar oud-leerlingen telt. De installatieplechtigheden de Koran verbiedt het kronen van vorsten beginnen met godsdienstoefeningen in alle Moskeeën In de twee landen. Hier- zullen de vorsten zich, in gezelschap van hun ministers, de buitenlandse gasten en andere functionarissen, naar de parlementsgebouwen in de resp. hoofdsteden begeven, waar zij in hun waardigheid zullen worden bevestigd. van de staat Jordanië en de oprichter van het onder Britse officieren staande Arabische legioen. Voorts is Hoessein, evenals Feisal de Tweede, een achter kleinzoon van Hoessein de Eerste, die tezamen met Lawrence van Arabië in de eerste wereldoorlog de opstand leidde, welke de nederlaag van de Turken tot gevolg had. Beide jongt vorsten maken er aanspraak op, dat zij van de profeet Mohammed af stammen. Koning Hoessein kwam in Augustus 1952 op de troon, toen het Jordaanse parlement bevond, dat zijn vader, ko ning Talal, tengevolge van een ziels ziekte niet tot regeren in staat was. De Jordaanse vorst, die lange stuk ken uit de werken van Shakespeare uit het hoofd kent, munt uit in scha ken en schermen. Koning Feisal de Tweede was pas drie jaar, toen hij zijn vader, koning Ghazi, die op 27-jarige leeftijd bij een auto-ongeluk het leven verloor, op volgde. Koning Feisal, die Engels, Frans, T\E VOLGENDE dag neemt koning Hoessein, die onlangs een cursus heeft gevolgd aan de militaire acade mie te Sandhurst (Engeland) te Am man een parade af van het Arabische legioen. Tezelfdertijd zal koning Fei sal de Tweede te Bagdad in zijn hoe danigheid van opperbevelhebber van de Iraakse strijdkrachten een parade van personeel van leger, vloot en luchtmacht bijwonen. De Hertog van Gloucester, een oom van koningin Eli zabeth de Tweede, zal Groot-Brittannië vertegenwoordigen bij de installatie van koning Feisal. De naam van de Britse vertegenwoordiger bij de plechtigheid te Amman is nog niet be kend. Koning Hoessein is de kleinzoon van wijlen koning Abdoellah, de stichter Tijdens internationale wedstrijden te Den Haag heeft onze landgenoot Smee kens het Nederlands record voor de drie Olympische oefeningen, drukken, trekken en stoten in de middenzwaar- gewichtklasse gebracht op 372,7 kg. Hij verbeterde daarmee het record dat sinds 1946 met 362,5 kg op naam stond van Bram Charité. Macdonald Bailey, de Britse olympische sprinter uit Trinidad, is door de Zuide lijke commissie van de Britse Amateur Athletiek Bond voor onbepaalde tijd ge schorst wegens een overtreding van de amateur bepalingen. Aanleiding hiertoe was een advertentie in het programma van de athletiek wedstrijd tussen de uni- versitfeitsploegen van Oxford en Cambrid ge van enkele weken geleden, waarin vermeld stond dat „de startblokken, wel ke werden gebruikt, op aanwijzing van Macdonald Bailey waren vervaardigd". Sa'iléy. die directeur is van een fabriek van sportartikelen welke ook de start blokken had geleverd, verklaarde in ho ger beroep te zullen gaan tegen deze be slissing. Met de dagboot uit Harwich is de Davis-Cupploeg van Ceylon te Hoek van Holland aangekomen. Het team, dat Vrijdag 1, Zaterdag 2 en Zondag 3 Mei op de Mets-banen te Scheveningen in de eerste ronde van het tornooi om de Daviscup (Europese zone) tegen Nederland zal uitkomen, bestaat uit de spelers Douglas Scharenguivel, Percy, Ernst. Douglas Fonseka en de jeugdige Rupert Ferdinands. De spelers van Ceylon en hun bege leiders hebben hun intrek genomen in het Kurhaus-hotel te Scheveningen. Het ligt in onze bedoeling", zo vertelde ons de heer Fonseka, „om de komende dagen de banen te gaan ver kennen, als de beruchte Hollandse re gen ons tenminste geen parten gaat spelen", voegde hij er aan toe. In het voetbalprogramma voor Zondag zijn enkele wijzigingen aangebracht. Voor de tweede klasse B zijn de wedstrijden HVCOSV, Schoten—AFC, HFCHelder, Volendam—West-Frisia en Zeeburgia— ZVV uitgesteld. Daarvoor in de plaats komt (voorlopig) alleen de belangrijke wedstrijd SchotenOSV. FEISAL DE TWEEDE Shakespeare Turks. Arabisch en de taal van de Koerden heeft geleerd, beoefent als liefhebberij de schilderkunst. Op dit gebied neigt hij tot het surrealisme. Vojrts doet hij veel aan boksen, wor stelen en skiën. Op 16-jarige leeftijd schreef hij een Arabisch handboek over Judo. dat in het Iraakse leger wordt gebruikt en dat ook in Bagdad veel wordt verkocht. Beide vorsten zijn ridder-grootkruis van de Britse „Victorian Order". nEZE OORLOG WAS VOOR ONS een zeer kostbare les, maar wij hopen oprecht, dat 't zware verlies het beginpunt mag zijn van een weg, die tot iets beters leidt. Het kwade moet worden veranderd in het goede. Aldus de 60-jarige diplomaat Suemasa Okamoto, de eerste Japanse ambassadeur bij ons hof na de bevrijding, in een gesprek dat wij met hem hadden. Ambassa deur Okamoto, die eind vorig jaar tot hoofd van de Japanse diplomatieke missie in ons land werd benoemd vóór de oorlog had Japan in ons land een gezant en reeds enige maanden hier in functie is. betrok dezer dagen zijn nieuwe residentie in Wassennaar. De vulkaan Aso op Kioesj ioe, de Zui delijkste der Japanse eilanden, is tot uitbarsting gekomen. Stenen ter groot te van een mensenhoofd werden hon derden meters de lucht in geslingerd. Toen de uitbarsting begon, werd de vul kaan juist door vierhonderd studenten bestegen. Elf van hen kwamen om het leven. Voorts waren er vele gewon den. Egypte en Engeland ziin gisteren of ficiële besprekingen begonnen over de Suez-kanaalzone. De Britse delegatie staat onder leiding van de Britse am bassadeur Stevenson. Aan het hoofd van de Egyptische delegatie staat premier Naguib. De eerste vergadering van de voltal lige delegaties heeft 80 minuten ge duurd. Naguib en Stevenson zetten het algemene standpunt van hun regeringen uiteen. Volgens een woordvoerder van de Egyptische delegatie was de sfeer van de onderhandelingen „uitstekend". De Argentijnse politieke politie heeft gisteren de voorzitter van de Radicale (oppositie) Partij en de vice-voorzitter van het landelijke partijbestuur gear resteerd. Alle leden van het hoofdbe stuur der partij schijnen door de po litie te worden gezocht. De Radicale Partij heeft op haar eer der in de maand door brandstichting geteisterd hoofdkwartier tijdens een bijeenkomst besloten, dat de veertien leden die als enige oppositie zitting hebben in het Argentijns Nationaal Congres en in de provinciale en dis trictsraden niet zullen aftreden. VEILIGHEIDSMAATREGELEN IN DE VER. STATEN De regering van Eisenhower zal op 27 Mei een nieuw veiligheidsprogram in werking doen treden met betrekking tot het weren van ontrouwe en gevaar lijke personen" uit werkkringen van de federale regering, aldus heeft de Ame rikaanse minister van Justitie, Brow- nell. Maandag in het Witte Huis mede gedeeld. Het programma vervangt de oude maatregelen van het bestuur van Truman. Hij heeft een lange en veelbewogen diplomatieke loopbaan achter zich. Hij is er zich van bewust hier een moei lijke en delicate taak te hebben. „Uw land heeft allerminst prettige herinneringen aan Japan. Er is veel kwaad geschied in Indonesië". Hij roert dit tere punt even aan, nog voor wij het zelf ter sprake hebben gebracht. „Wij zullen ernstig streven naar het verbeteren der betrekkingen en het verkrijgen van een goede veretand- houding", zo merkt hij op. „Wij zul len dat alles niet kunnen forceren, het zal geleidelijk aan moeten groei en. De tijd zal veel kunnen doen." Hij spreekt over het Japanse militairisme van vóór en in de oorlogsjaren. Het leidde tot excessen. .Zelfs voor ons was het moeilijk de militaire suprema tie tegen te houden of aan banden te leggen. Zij heeft geleid tot het bren gen van zeer grote offers. Daaruit moeten wij thans de lessen en de kracht putten opnieuw te beginnen." De heer Okamoto studeerde aan de Keizerlijke universiteit te Tokio rechten en politieke wetenschappen. Na in 1917 te zijn afgestudeerd, kwam hij bij het ministerie van Buitenlandse Zaken in Tokio. Na tal van officiële posten te heb ben bekleed, werd hij in 1941 benoemd tot consul-generaal te Singapore, een in die periode zeer belangrijke post. Hij arriveerde er drie dagen vóór de oorlog een aanvang nam. Evenals reeds in Shanghai en in Londen was geschied, maakte hij er onmiddellijk kennis met de bombardementen. Wa ren het in Londen Duitse bommen, in Singapore had hij te maken met de bombardementen van de Japanse luchtmacht. „Ik ben wellicht de diplo i Advertentie. Ing Med Bij een uitgeverij te Assen is ver schenen „De bijbel in 't kort". Deze uitgave is ontstaan uit de samenwer king tussen een letterkundige, een Neda Herv. en een Doonsgez. predi kant. In de voorrede zeggen de bewer kers, dat „In 't kort" wil zeggen: De geboden stof zo ongeveer beperkt tot wat in de loop van zeer vele jaren, in de practijk der catechese, vrijwel is komen vast te staan als voor het een voudige bijbelse onderricht onontbeer lijk en gebruikelijk". De bijbel is niet naverteld, of van commentaar of uitlegging voorzien. De bewerkers geven siechts de bijbeltekst maat met de grootste ervaring in bombardementen," zo voegt hij er aan toe. De heer Okamoto, die katholiek is, kwam naar ons land met zijn vrouw en één zijner tweeling-dochters. De andere dochter voegde zich onlangs hier bij haar ouders. Het Griekse algemene vakverbond, dat dezer dagen bijeen gewest is, heeft verscheidene moties goedgekeurd waarin de volgende eisen worden ge steld; terugkeer van Griekse kinderen, die nog in communistische landen wor den vastgehouden, vereniging van Cy prus met Griekenland en bevrijding van Noord-Epirus (het Zuidelijke deel van Albanië). Lord Ismay, secr.-gen. van de NAVO, en Georges Bidault, Frans minister van Buitenlandse Zaken, zullen resp. der tien en vijftien Mei Athene bezoeken, dragers besprekingen voeren over de verdediging van de Balkan. ANTWOORDEN HERSENGYMNASTIEK 1. Zwolle. 2. Sterk als een beer. S. Ca 25 Jaar. 4. 70 jaar en 6 maanden. Staat hiermede bovenaan, gevolgd door de Noor met 69 jaar. 5. Draagdoek, 3- of 4-hoekig verband, waarmede een gebroken arm gesteund wordt. 6. Sinds 1906. 7. De wind. 8. De Z. 9. Een YEOMAN. 10. Ras van grote Amerikaanse kippen, die beroemd zijn vanwege haar hoge eierenproductie. Oplossing kruiswoordpuzzle Horizontaal: 1 aanval; 6 mortel; 11 Ido; 12 koers; 14 a la; 15 rondo; 17 salet; 19 N.N.O.; 20 hen; 22 dog; 23 Ria; 24 palet; 26 nis; 23 O.S.; 29 wak; 30 tam; 32 el; 33 Kea; 34-big;- 35 -eg; 37- erf; 39 gek; 40 re; 41 rel; 43 degel; 45 rap; 46 bad; 48 lak; 49 S.O.S.; 50 aards; 52 bruto; 54 rag; 55 metro; 58 Gen.; 59 Kroaat; 60 imkers. Verticaal: 1 air; 2 Adonis; 3 nonna; 4 Ako; 5 l.o.; 6. mr; 7 Oss; 8 talon; 9. elegie; 10 lat; 13 egel; 16 do; 18 ad; 20 hak; 21 net; 23 rover; 24 paard; 25 tabel; 27 sloep; 39 wee; 31 mik; 36 ge baar; 38 fel; 39 gek; 40 raster; 42 largo; 44 gast; 45 rouge; 47 d.d.; 49 Sr; 50 ark; 51 s.m.at; 52 bom; 53 ons; 56 et; 57 R.I. J. Pim, Pam en Pom hadden eerst niet zoveel zin gehad om voor tuin man te spelen, mar toen zij van Moe der hoorden, dat er óók gesproeid moest worden waren zij snel van me ning veranderd. Zoals alle jongens waren zij dol op water, dat wil zeggen om er mee te knoeien niet om zich mee te wassen natuurlijk! en zij deden niets liever dan spuiten. De boompjes, en struiken, die zij geplant hadden, kwamen dan ook geen druppel water te kort en elke morgen luister den de broertjes met een ernstig ge zicht naar de weerberichten over de radio. En zodra ze de stem van de omroeper hoorden, die droog zonnig weer voorspelde, trokken ze alle drie een somber gezicht. „Hoe heb ik het nou?" riep Moeder dan verbaasd. „Zijn jullie niet blij, dat het zonnetje schijnt?" Dat deed ze er maar om, want ze begreep het heel goed. Ze vond het alleen plezierig om Pim met een ernstig gezicht te horen zeggen: „Dat is slecht voor het gewas Moeder. De boeren snakken naar een druppel tje regenWe zullen moeten spui ten, jongens". Pom en Pam trokken al even ernstige gezichten en vlak na het ontbijt holden ze naar het kasteel om te gaan spuiten. En dat daar af en toe een klein vechtpartijtje bij plaats vond, zal niemand verwonderen. Moeder deed echter maar net of ze niets merkte, toen Pom op een avond drijfnat thuis kwam en hield ze vrolijk een kaart in de hoogte. „Raad eens van wie ik die kaart gekregen heb, jongens", riep ze „Van de baron?" „Oh wat leuk!" „Laat eens zien Moeder! Voor wie is-ie?" riepen Pim, Pam en Pom door elkaar. „Niet allemaal te gelijk", riep Moeder. „Dan zal ik het jullie vertellen". De Unesco heeft haar leden-staten aanbevolen de grootst mogelijke con cessies te doen aan kranten, tijd schriften, boeken en andere informa tieve materialen bij de herziening der postbepalingen in het licht van de De „Nationale Raad" der Britse So cialistische Partij heeft gisteren een manifest voor de één-Meiviering uitge geven, waarin verklaard wordt dat de partij „elk vooruitzicht zou verwelko men, dat de impasse van de koude oor log zou kunnen doorbreken". Hieraan wordt toegevoegd dat „het de plicht der democratieën is om, zolang dit vooruit zicht niet verwezenlijkt is, krachtig en verenigd te blijven bij de verdediging harer vrijheden". JDe „Nationale Raad" is het voor naamste orgaan der Britse Socialistische Partij. Hij vertegenwoordigt de zes mil- lioen partijleden, de acht millioen bij de vakverenigingen aangesloten werk nemers en de „Coöperatieve vereni ging". beslisingen van het Wereld Post Con gres, dat vorig jaar te Brussel werd gehouden. Deze besluiten zullen in Juli a.s. van kracht worden. De Unesco beveelt de r egeringen der leden-staten o.m. aan, de volgen de stappen te ondernemen: 1. Kranten, tijdschriften, boeken, brochures, kaarten en muziekpartitu ren te verzenden tegen de helft van de prijs van ander drukwerk. 2. Te bevorderen, dat de tarieven voor publicaties, die naar het buiten land gezonden worden, parallel lopen met de gunstige tarieven bij binnen lands verkeer. 3. Toe te staan, dat alle braille- materiaal vrij van porto verzonden wordt. VOEDT VERSTERKT EN DESINFECTEERT OE HUID (Advertentie. Ing. Med.) Naar verluidt was de omzet van Trophy Cork in de eerste helft van April 250/0 hoger dan in de overeenkomstige periode van Maart. Insiders verbaast dit niet, gezien de uitstekende kwaliteit van deze zachte 75 ct. Virginia sigaret. (Advertentie. Ing. Med.) President Eisenhower heeft de voor zitter van de subcommissie voor immi gratie van de Amerikaanse Senaat schriftelijk medegedeeld, dat hij „een groot aantal klachten" heeft ontvangen over de immigratiewet van McCarran- Walter, die het Amerikaanse Congres verleden jaar, ondanks een veto van president Truman, goedkeurde. Volgens de klachten bevatte deze wet, die in December 1952 van kracht werd, „vele ernstige en onbillijke beperkingen" en de president stelde voor de wet aan een onmiddellijk nader onderzoek te onderwerpen. Alle betrokkenen zou dan moeten worden verzocht hun bezwaren toe te lichten. Een door president Truman benoem de commissie had indertijd reeds her ziening van „begin tot eind" geëist van deze wet, die volgens haar de demo cratische idealen tartte door discrimi natie tegen adspirant-immigranten op grond van ras, nationaliteit en kleur. Eisenhower gaf in zijn schrijven een opsomming van een aantal omstreden punten van de wet. Eén hiervan was de beperking van de mogelijkheid van passagieren voor buitenlandse zeelie den. Tegen deze beperking had inder tijd een aantal landen, o.w. ook Neder land, geprotesteerd. door Mary Burchell 42. „O, Lucas, waarom dat?" Fiora wist zelf niet, of zijn uitroep haar kwetste dan wel genoegen deed! „Omdat zij het middel was, dat je naar ons moest brengen, natuurlijk", antwoordde hij, weer als vanouds iet wat plagerig. „En ik weet zeker, dat Adèle het met me eens zal zijn". Toen bracht hij de auto weer op gang en reden ze huiswaarts. Schijnbaar kalm zat Fiora naast hem, maar innerlijk was ze ten prooi aan heftige gemoedsbeweging. Adèle had wel terecht gezegd, dat je van Lucas' doen en laten niet meer dan een derde ernstig moest opnemen, doch vanavond was het anders ge weest. Dat hij ontroerd was, toen ze ver telde, waar om ze op Brierley was gebleven, verwonderde Fiora niet, maar wél zat ze min of meer in zak en as wegens haar eigen ontroering na de van hem ontvangen kus. Een kus, waartoe ze hem verlof had gege ven, van welk verlof hij zo bescheiden en ingetogen had geprofiteerd. Boos kon ze niet op hem zijn, maar 't be nauwde haar min of meer, dat ze haar gevoelens niet de vrije loop kon laten. Naast hem in de auto gezeten, voelde ze opnieuw de lichte druk van zijr vingers op haar wang en onderging ze andermaal de wonderlijk-zoete ge waarwording, die zijn kus haar had geschonken. Toen ze thuis kwamen, vonden ze het andere tweetal naast elkaar op de divan in de salon. Tom had zijn arm om Adèle heengeslagen en zei vro lijk „Jullie kunt de eersten zijn om ons geluk te wensen, maar je hebt die huishoudster van je net eventjes geklopt. Als dat vrouwmens opnieuw zonder geldig excuus haar neus om de deur steekt, sla ik haar tot moes". Lucas kuste zijn zuster hartelijk en schudde Tom de hand, terwijl Fiore op haar beurt Adèle omhelsde en van haar de heilwens ontving, dat zij even gelukkig zou zijn met Ashly. Toen l:wam de huishoudster inderdaad wéér binnen, maar nu had ze wat zelfs Tom „een geldig excuus" moest noe men: Lucas werd uit Londen aan de telefoon geroepen. Hij ging de kamet uit, weldra gevolgd door Fiora, die zich in gezelschap van de twee jong- verloofden absoluut overbodig voelde In de hal] gekomen, hoorde ze, dat Lucas nog steeds telefoneerde. Hij sprak op vrolijke, schertsende toon en onwillekeurig ving Fiora, ofschoon ze niet voor luistervink wilde spelen, toch enkele woorden op. „Maar lieve Barbara", zei hij, „be grijp je dan niet dat je met een hard werkende landbouwer spreekt? Hoe kun je veronderstellen, dat Ik me hiei zou kunnen losscheuren om „pret in de stad" te maken, zoals jij het uit drukt?" „Dat zou ik ook denken", mompelde Fiora, die haastig de trappen opsnelde, om toch vooral niets meer van dat onzinnige gesprek met Barbara te ho ren. Ze ging op de zijkant van haar bed zitten en trachtte zichzelf aan 't verstand te brengen, hoe lief ze Adè- le's wens betreffende haar, Fiora's ge luk met Ashley had gevonden. Die beste Ashley! dacht ze enriep toen on willekeurig het autoritje met Lucas in haar herinnering terug. Barbara zou van wat er die avond en bij die rit was gebeurd hoege naamd niets kunnen begrijpen. Ze had er geen idee van, dat de vrolijke, spottende Lucas ook ernstig en ont roerd kon zijn, evenmin als ze be greep, dat hij zo maar niet alles op Brierley in de steek kon laten voor een plezierreisje naar Londen. Geluk kig maar, dat Lucas dadelijk gewei gerd had. Als hij nu ook maar was b 1 ij v e n weigeren! Maar dat zou hij stellig, al zou het dain beslist niet zijn om zijn werk, maar omdat ze 't nu allemaal zo prettig hadden hier op Brierley. Was ze nu maar niet zo haastig naat boven gerend! Welnu, waarom zou ze niet nog even naar beneden gaan. om Lucas goedennacht te wensen en meteen te horen, of alles in orde was?De daad bij het woord voe gend, opende Fiora haar deur en liep kalm de trap af. De salondeur stond op een kier, maar evenzo de deur van Lucas' stu deerkamer, waar licht brandde. Fiora haalde wat vlugger adem, maar dat zou wel van het harde lopen daar even komenBij de studeerkamer gearriveerd, keek ze even, als ter loops, om de hoek en zei: „Wel te rusten, Lucas. Ben je nü nog aan 't werk?" Glimlachend van een kasboek voor -r zich opkijkend, antwoordde hij vrien delijk: „O, wel te rusten, Fióra. Ja. ik moet nog allerlei dingen afdoen, want morgen ga ik naar Londen". „NaarLonden?" vroeg ze en zag meteen aan zgn ietwat spottende blik, dat haar stem wel heel vreemd moest hebben geklonken. „Ik dacht, dat je nu moeilijk wegkon". „Dat kan ik ook'" gaf hij wat ver strooid toe, „maar soms moet je de moeilijkheden wel eens laten rusten". „Alleen als er een goede reden voor is", wierp ze tegen. „Heel juist", zei hij koel en be slist, ,ik heb een goede rede". Fiora wist zelf niet, waarom ze zo boos en onbeheerst, met bitse stem opmerkte: „Ik voor mij zou Barbara Maine niet bepaald een goede reden noemen". Achteraf voelde ze geweldig spijt, zo dom te zijn uitgevallen, maar ze kon de woorden onmogelijk inslik ken. In Lucas' ogen kwam een blik van verbazing, die weldra plaats maakte voor de haar slechts al te goed be kende spot. „Misschien jij niet", antwoordde hij een beetje temerig, „maar Barbara is voor mij wèl een goede reden. Wel te rusten, goede kind". HOOFDSTUK VIII. Fiora zei niets meer, maar draaide zich, zonder zelfs haar „wel te rus ten" te herhalen om en klom lang zaam de trap op naar haar kamer. Lucas, van zijn kant liet haar gaan. zon der zelfs de moeite te nemen, zich na der te verklaren. Och, het deed er na tuurlijk niet toe, zei Fiora bjj zichzell maar ja, ze was teleurgesteld in hem Ze had gemeend, dat hij te veel ge zond verstand bezat om zich dooi een meisje als Barbara Maine 't hoofc op hol te laten brengen. Enfin, zi Fiora had alweer een goede les gekre gen. (Wordt vervolgd) DE EERSTE SYMPHONIE in e kl. t. van Jean Sibelius. Deze is de grootste Finse componist ge weest Hij is in zijn werk uitge gaan van de Finse folklore en schreef een eigenaardige, vaak zwaarmoedige muziek. Zijn eerste symphonie, een typisch staal van romantische muziek, is een goed geslaagd werk, dat de aandacht waard is. (Woensdag 21.30 over Hilversum 1, 402 m.) HET TWEEDE PIANOCONCERT VAN RACHMANINOF. Dit we reldberoemde werk ontstond in een periode, dat de componist ten diepste ontmoedigd was door de slechte ontvangst van zijn eerste symphonie te Petersburg, om streeks 1900. Het is alsof hij hiermee zichzelf heeft willen re vancheren. Dit werk heeft een rijkdom aan prachtige melodieën. (Woensdag 8.25, zelfde zender). WOENSDAG 29 APRIL HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.10 Gewijde mu ziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.13 Tulpen-ral- lye. 8.25 Gram.muziek. 9.00 Voor de zie ken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Water standen. 9.40 Gram.muziek. 10.30 Morgen dienst. 11.00 „Dominee in Dixie", hoor spel. 12.10 Gram.muziek. 12.20 Tulpen rally e. 12.30 Land- en Tuinbouwmedede- lingen. 12.33 Gram.muziek. 12.37 Kerk dienst. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Prot. Interkerkelijk Thuisfront. 13.20 Vocaal dubbelkwartet. 13.50 Gram.muziek. 14.00 Metropole-Orkest. 14.45 Voor de meisjes. 15.00 Amusementsmuziek. 15.30 Cello en piano. 16.00 Voor de Jeugd. 17.20 Orgelspel. 17.50 Militaire reportage, 18.00 Gram.muziek. 18.15 Geestelijke liederen. 18.30 R.V.U.. Dr J. Smith: Voorjaar ln de natuur. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Boekbespreking. 19.25 Gram.muziek. 19.30 Buitenlands overzicht. 19.50 Gram. muziek. 20.00 Radiokrant. 20.20 Wijdings- dienst. 21.30 Omroeporkest. 22.10 „Zutd- Afirka op de tweesprong", causerie. 22.20 Gram.muziek. 22.30 Intern. Evang. comm. 22.40 Gram.muziek. 22.45 Avondoverden king. 20.00 Nieuws en S.O.S.-berichten. 23.15—24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II. 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 21.00 VARA, 2240 VPRO. 23.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.15 Gymnastiek. 7.33 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gram. muziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram.muziek. 10.00 Schoolradio. 1020 Voor de vrouw. 11.00 R.V.U.: J. F. J. Baesjou: „De zegen van de hoornvlies- transplantatie". 11.30 Gram.muziek. 12.00 Accordeonmuziek. 12.30 Land- en Tuin- bouwmededelingen. 12.33 Voor het platte land. 12.38 Lichte muziek. 13.00 Nieuws en commentaar. 13.20 Roemeens Orkest. 13.45 Gram.muziek. 14.00 „De weg om hoog" causerie. 14.15 Jeugdconcert. 15.00 Voor de jeugd. 16.00 Vierhandig plano- spel. 16.10 Voor de jeugd. 16.45 Voor de zieken. 17.15 Dansmuziek. 17.50 Rege ringsuitzending: Mevr. N. Newton—Van Tulder: „Een huisvrouw uit Curagao ver telt". 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varia. 18.20 Actualiteiten. 18.30 Lichte muziek. 1900 Discussie. 19.20 Hoornduetten. 19.30 „Al leen staan", causerie. 19.50 Berichten. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespreking. 20.15 Zang en gitaar. 20.30 „Europa één", cau serie. 20.40 „Aanpassing", causerie. 21-00 Gevarieerde muziek. 21.35 „Uitlopers van ie Parnassus". 22.05 „Hout", causerie- 22.20 Sopraan en piano. 22.40 „Vandaag", causerie 22.45 Avondwijding 23 00 Nieuw'- 23.15 Socialistisch nieuws in Esperanto. 23.20 Jazzmuziek. 23.35-24.00 Orgelspel-

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 6