Voorstel herstel en financiering stormschade geaccepteerd Grote zaken doorgehamerd, kleine zaken doodgepraat Met het zweefvliegtuig boven zee Nog een jaar wijkverdeling Jagers tegen gebruik van vergif "A VERVOLG STADSNIEUWS HANDELAARS IN BOUWMATERIAAL VOOR AMSTERDAMS HOF De heer P. Kalkman onderscheiden Hoogheemraadschap nam belangrijke besluiten Bijdrage aan standbeeld van dr Lely HEILOO „Soos" sloot voorlopig haar poorten Langendi'j'k Volksdansen na afloop van de kaasmarkt Hercules-Hggiea krijgt nieuwe directeur RAAD NIEUWE NIEDORP Timmerfabriek aan de Schulpweg Petten Vergadering C.G. 1 lid aanwezig Berg en Onderwijzersdag te Bergen Castricum HET WERK VAN HET ROODE KRUIS Klach tencommissie Uitgeest geïnstalleerd Koninginnedag Prijzen voorschrift overtreden? DONDERDAG 30 APHU, 1 or1? Op de gistermiddag ten stadhuize te Alkmaar gehouden algemene vergadering van het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier heette de dijk graaf, tor. Kamp, het bestuur in zijn nieuwe samenstelling hartelijk welkom en richtte in 't bijzonder het woord tot de met ingang van 1 Februari benoemde Ir Boltje, in wie men vertrouwen heeft en die, naar hij hoopte, hier een ge lukkige levensperiode zal doorbrengen. Aan Ir. Poppens, die voor de laatste maal als technisch adviseur aanwezig was, werd een woord van dank en hulde gebracht voor zijn waardevolle adviezen. Spr. wijdde enige woorden aan de stormramp en hoopte dat de herstelarbeid in het Zuiden spoedig tot succes zou mogen leiden. Hulde bracht hij aan de doortastendheid waarop de man nen van het Hoogheemraadschap de door de storm geleden schade hebben aangepakt. „In een bestuurscollege als dit", zo vervolgde spreker, „heerst de sterke wil om elkaar in het belang van het waterschap te verstaan en worden afwijkende meningen in den regel goed gedocumenteerd. Moge het U allen gegeven zijn werkzaam te zijn tot nut van het waterschap en tot Uw eigen voldoening." Voorgesteld werd f 1,00.— beschikbaar te stellen voor het standbeeld van wijlen dr Lely op de Afsluitdijk, ter gelegenheid van de herdenking van diens honderdste geboortedag op 23 September 1954. De heer De Boer (Assendelft) noemde dit een zeer sobere bijdrage, gezien de betekenis welke het tot standkomen van de Afsluitdijk juist voor dit waterschap heeft gehad en wilde de bijdrage daarom tot f 500.verhogen. De voorzitter merkte op, dat men zich gehouden had aan de richtlijnen voor de Noordhollandse waterschappen. Het stand beeld zan f 75.000.kosten, waarvan de waterschappen f 7.500.— bijdragen. Waar er meer dan 2.000 waterschappen zijn is 1 100.als bijdrage zeker niet te weinig. Bij stemming werd het voorstel om f 500.te geven met acht tegen elf stemmen verworpen, zodat het bestuurs voorstel doorgang zal vinden. In verband met het gereedkomen van <5e nieuwe weg Uitgeest-Akersloot en de nieuwe verbindingsweg tussen deze en de kom van Uitgeest bij de Loet is een deel van de Limmerweg voor het openbaar verkeer niet meer van belang. Het bestuur heeft aan Ged. Staten verzocht te bevor deren, dat dit weggedeelte aan het open baar verkeer wordt onttrokken. In verband met bezwaren, ingebracht door de Katholieke Land- en Tuinbouw- bond en omwonenden, omdat schoolkin deren en wandelaars van het bedoelde weggedeelte gebruik maken, doen Ged. Staten het voorstel het weggedeelte aan het openbaar verkeer te onttrekken als het Hoogheemraadschap het weggedeelte tot openbare weg wil bestemmen met een beperkt gebruik voor voetgangers en wielrijders. De vergadering besloot daartoe. Voorgesteld werd in onderhoud en eigendom van de gemeente Ilpendam over te nemen de Nieuwe Purmerlanderrijweg. Er zullen verschillende verbeteringen moeten worden aangebracht. De eerste verbetering vergt f 15.000.het onder houd f 475.—. De jaarlijkse uitkering der gemeente bedraagt f 1.851.Ged. Staten willen in de eerste verbetering voor 25% tot een maximum van f 3.750.bijdragen. De eigendomsoverdracht komt eerst tot stand, nadat de gemeente de eigendom van alle perceelsgedeelten heeft verkre gen, zodat men alleen met de gemeente Ilpendam een overeenkomst behoeft te sluiten. De Raad dezer gemeente nam reeds dit besluit. De vergadering volgde dit goede voor beeld. De overdracht gaat in op 1 Juli 1953. De Unie van Waterschapsbonden heeft besloten tot oprichting van een water- schapsbank, welke een uitgebreider ser vice aan de waterschappen zal kunnen verlenen dan tot dusver mogelijk was. Op de waterschappen wordt een beroep ge daan in het benodigde aandelen-kapitaal aa f 500.000.deel te nemen. Het Hoog heemraadschap zou op ten minste veertig aandelen van f 250.moeten inschrijven. Dijkgraaf en Hoogheemraden stelden voor daartoe te besluiten. De heer Mienes en anderen wilden contact houden met de boerenleenbanken, gezien ook het feit, dat een nieuwe bank direct grote kosten voor oprichting en beheer vraagt. De voorzitter zeide, dat men de Unie erkentelijk moet zijn ten aanzien van de in het verleden gegeven hulp. Men zal zeker nieuw contact zoeken als de bank er eenmaal is. Met veertien tegen vijf stemmen werd het voorstel daarna aangenomen. In December 1952 besloot het Hoog heemraadschap een deel van de Juliana- v/eg te Egmond aan de Hoef in eigendom en onderhoud over te nemen van de ge meente Egmond-Binnen. De kruinsbreedte moet van 3.75 meter in 5 meter veranderd worden, omdat door de aanwezigheid van enkele boerderijen, voertuigen niet van de weg kunnen worden geweerd. Enkele andere wijzigingen vereisen nog aankoop van perceelsgedeelten, waarvoor met de betrokken eigenaren reeds overeenstem ming is berikt. De totale kosten belopen f 694.—. De vergadering machtigde het bestuur tot aankoop over te gaan. In bespreking kwamen de voorstellen van het bestuur in verband met de kos ten van herstel der stormschade, alsmede van diverse verbeteringswerken van de duirwoet en het duintalud te Camperduin door verlenging van de buitenglooiïng van de Hondsbossche zeewering, de ver betering van de Helmdijk bij Groote Kee- ten en het slopen van het merendeel der nog bestaande voormalige Duitse verde digingswerken op en nabij de Hondsbos sche zeewering. Voor bijzonderheden daarvan verwijzen wij naar het uitvoerige in dit nummer opgenomen artikel over een bezoek aan de zeewering waarin ook deze maatrege len en de kosten daarvan worden bespro ken. Ook de hoogheemraden bleken een excursie te hebben gemaakt. Besloten werd, in verband met deze voorstellen, de begroting voor 1953 in entvangsten en uitgaven aan te vullen en te wijzigen. Bij de ontvangsten komt dan een bedrag van f 568.000.als opbrengst van een te sluiten geldlening. De bijdra ge van het Rijk .(verwijdering, .van bun kers) kan als herstel van oorlogsschade op f 95.530.gesteld worden. Onder de uitgaven komt, wat :deze lasten betreft, een post van f 300.000.voor herstel van stormschade aan de Hondsbossche zeewering en van f 268.000.voor de duinverbeteringen bij Camperduin en. de verbetering van de Helmdijk bij Groote Keeten. Ter verkrijging van de benodigde gel den werd besloten naar gelang derbe hoefte tijdelijk gelden op te nemen tot een maximum van f 750.000.—, met in achtneming van het in eén vroeger' geno men besluit reeds bepaalde maximumbe drag van f 1.500.000.ter voorziening in de behoefte aan kasgeld. De vergadering besloot zich in rechten te verweren tegen de eventueel door de heer M. Band, veehouder te Oudendijk, tegen het Hoogheemraadschap in te stel len actie tot schadevergoeding ter zake van het feit, dat een gedeelte van zijn veestapel zou zijn vergiftigd door het eten van hooi, hetwelk afkomstig zou zijn van de door hem van het Hoogheemraadschap gepachte dijksberm, tengevolge van be- besproeiïng met arsenicumhoudende mid delen ter verdelging van onkruid. Als schadevergoeding werd een bedrag van f 8.904.05 geëist met rente en kosten. De procedure zal gevoerd worden door The Ocean Accident and Guarantee Corpo ration Limited te Amsterdam, waarbij het Hoogheemraadschap een verzekering heeft gesloten. „De Soos" voor .bejaarden te Heiloo heeft voorlopig baar poorten gesloten- Een 00-tal bejaarden woonde deze feestelijke bijeenkomst in het Dorps- nuis bij. Er was accordeon- en piano muziek en de bejaarden zorgden zelf voor voordrachten. Naast het gebrui kelijke kopje thee werden er gebakjes en bonbons gepresenteerd. Feestelijker kon het al niet. De heer v. d. Poll heeft namens het „Soos"-bestuur de vele medewerkers (sters) hartelijk dank gezegd. Uit de verslagen bleek dat er niet minder dan pl.m. 2100 bezoekers waren geweest in de periode half December 1952—28 April 1953. Tijdens de jaarvergadering van de afdeling Alkmaar van de Koninklijke Nederlandse Jagers Vereniging hebben de Langedijlcer jagers geprotesteerd te gen het gebruik van vergif als middel ter bestrijding van schadelijke vogel soorten. De vereniging „Geestmeram- bacht" zag deze kwestie gaarne behan deld in de binnenkort te houden jaar vergadering van het hoofdbestuur. Van deskundige zijde werd medege deeld, dat er circa 300.000 houtduiven in ons land zijn, die een schade van honderdduizenden guldens toebrengen. Omdat de jagers enkele jaren geleden hun taak verwaarloosden besloten de landbouwinstanties vergiftige bestrij dingsmiddelen in te voeren. De heer ïr Hartman, landbouwconsulent in Noord- Holland, verklaarde desgevraagd, dat deze bestrijding goedkoper, doch niet effectiever is. Persoonlijk stuitte deze methode hem tegen de borst, omdat de gehele vogelstand er zwaar door te lij- den heeft. De afd Langedijk van de Ver. voor Vreemdelingenverkeer aan de Lange dijk heeft in haar ledenvergadering besloten haar goedkeuring te hechten aan de plannen voor het zomerpro- gramma. De dansgroep van mevrouw Kooy zal iedere Vrijdag na aflooo van de kaasmarkt Westfriese volksdansen demonstreren. Voorts werd met ..De Magneet" te Alkmaar en enkele andere reisbureaux uit Zuid-Holland een over eenkomst aangegaan voor het uitvoe ren van WV-boottrips. NOORD-SCHARWOUDE. De gymnastiekveren. „Hercules-Hygiea die de laatste jaren een chronisch ge brek had aan goede leiding, is er thans in geslaagd een nieuwe directeur te benoemen. Dit is de heer K. Boot Sr., één der bekwaamste deskundigen op dit gebied. Vijf en twintig jaar gele den is de heer Boot eveneens leider Van de vereniging geweest. Bovenstaand werd medegedeeld in een ledenvergadering van H. en H Men heeft verder grote plannen voor de toekomst. Zo zal onder leiding van de heer Boot een speciale rhythmische afdeling worden gevormd voor d-mes en meisjes. Mej. N. Zeeman zal daar bij het muzikale gedeelte voor haar rekening nemen. Voorts werd het be sluit genomen om op 10 Mei a.s. een turnontmocting te organiseren tussen de turnkringen uit de Zaan en het Hollands Noorderkwartier. Er kwamen een paar belangrijke dingen aan de orde in de vergadering van de raad van Nieuwe Niedorp, die onder leiding van burgemeester Baken werd gehouden en waarin mevrouw Jongejans wegens ziekte afwezig was. Dat was in de eerste plaats het besluit om aan de firma Koopmans te verkopen een stuk bouwterrein aan de Schulpweg, ter grootte van ruim een half ha, tegen de prijs van 1,per m2, waarop binnen twee jaar een timmerfabriek zal moeten verrijzen. Het heeft nog al wat moeite gekost eer deze zaak in over eenstemming met het uitbreidingsplan was, aldus voorzitter, maar wij ver heugen ons er in, dat wij deze industrie in onze gemeente hebben kunnen houden. betreffende afschrijvingskosten van de aangeschafte machine, er op wees, dat deze machine eigendom van de gemeente zou blijven, slikte de raad het voorstel. Zal nog wel erger worden. De gemeente zal het nadelig saldo van de zwemgelegenheid De Rijd weer betalen en een bedrag van f 387,11 over 1952 in dit vat zonder bodem storten, waarbij de heer Verver nog al zuur, opmerkte, dat we er daarmee nog wel niet zullen zijn. De heer Galjaard was redelijker en bracht hulde aan de stoere vrijwillige werkers, die het bad weer in orde hadden ge maakt na de storm. Op de woningbouw zal nog een paar jaar niet worden afgeschreven, waardoor een bedrag vrij komt van f 1543,— voor de zo nodige herstellingen. Uit armoede hadden die herstellingen niet achterwege behoeven te blijven en zelfs zou men nog wel in versterkte mate kunnen aflossen, want de gemeente zit zo ruim bij kas, dat de raad besloot om f 50.000,te beleggen in Nederlandse staatspapieren, omdat bij de bank te wei nig rente wordt uitbetaald. Voor koers verlies behoefte men niet te vrezen, meende de voorziter en voorlopig had men het niet nodig, tenzijen hier spitsten wij onze oren er een aanvraag zou worden ingediend om een nieuwe R.K. school te bouwen. De andere zaken waren zo klein, dat we ze gevoeglijk kunnen vergeten. Bij de rondvraag informkeerde de heer Grootes r.og eens of de kosten van aanleg van waterleidng nog niet waren gedaald, zo dat de Oosterweg een beurt zou kunnen krijgen. Er zal een onderzoek worden in gesteld. Het tweede belangrijke besluit was een verbetering voor het tehuis voor ouden van dagen. Het dagverblijf is er te klein ge worden en de raad besloot tot aanbouw van een serre ter grootte van 4.90 bij 4.90 meter, waardoor een grote verbetering zal worden verkregen. De kosten worden ge raamd op ongeveer f 4000, Voor de rest fungeerde de raad zo'n beetje als het kabinet van kleine zaken, die naar onze smaak op een nog al smalle manier werden behandeld. De humoristi sche noot ontbrak daarbij geenszins. Zo b.v. bij het voorstel van B. en W. om een verordening vast te stellen, waarbij voor verschillende winkels een halve dag sluiting wordt vastgesteld. Enkele win keliers hadden er om gevraagd en B. en W hadden toen een enquête ingesteld bij alle winkeliers. Het gevolg was natuur lijk, dat er velen tussen waren, die niet wilden sluiten. Het uiteindelijke voorstel was om voor de kruideniers en slagers een vrije halve middag in te voeren. Dat wilden deze immers zelf. Toen begonnen de raadsleden te sput teren. Argumenteren konden we het niet noemen. Of mag het een argument heten, uat de heer Keesom verklaarde „Er teugen te zijn, omdat de boeren ook geen vrije middag hebben." Bij de stemming vermoordde wethouder Zwagerman zelfs zijn eigen geestespro duct, door tegen het ontwerp van B. en W. te stemmen. Alleen de heer Gajaard bleef consequent. Dus blijven alle win kels open. Te laag? Te hoog? Al evenmin verheffend was het debat over het voorstel van B. en W., om aan oe grafdelver, de heer W. Fijnheer, die per 1 Januari aanstaande zijn ontslag wil hebben, een vrijwillig pensioen te ver strekken van f 200,per jaar. De heer Grootes achtte dit te weinig. Indien hij niet op arbeidscontract was geweest, had nij nu een pensioen kunnen hebben van f 750,Voorzitter en wethouder Zwager man wezen er op, dat het loon in de eer ste jaren veel lager was geweest en dat de heer Fijnheer nimmer een bijdrage had betaald, de heer Koorn vond het zo wel letjes en de heer Keesom wilde nog wel eens nadere inlichtingen hebben, zodat het voorstel van B. en W. werd terug genomen en men in een latere vergadering nog wel eens zal kijken, na eerst te heb ben geïnformeerd naar verdere mogelijke bronnen van inkomsten van betrokkene. De stichting naai- en handwerkonder- wijs krijgt een naaimachine van de ge meente in bruikleen. Subsidie wilde de raad niet gtven aan deze zo nuttige in stelling, omdat uit de begroting bleek, dat men zich voorshands wel kon redden. Pan behoeven we ook geen naaimachine ;e geven, meende de heer Verver die de zuinigheid wilde betrachten. Nadat voor zitter echter een toelichting had gegeven Op de vergadering Zuid Zijpe van het Centraal Genootschap, die in ,Het Wapen van Petten" werd gehouden, was naast het voltallige bestuur zegge .en schrijve één lid aanwezig. Toch wel heel erg, als men in aanmerking neemt, hoeveel nuttig werk plaatselijk gedaan wordt en het ledental 448 bedraagt. In het afgelopen jaar werden elf kin deren uitgezonden met een aantal ver- pleegdagen van 446. Deze kinderen kwamen uit Sint Maartensbrug 8, Bur- gerbrug 2 en Schagerbrug 1. De reke ning vertoonde een gunstig beeld en werd afgesloten met een batig saldo van van f 390.77, terwijl aan subsidies nog moet worden ontvangen een bedrag van f 91.43. De aftredende bestuursleden de dames Geensen Halman en de Graaf- Topman werden herkozen. Naar de algemene vergadering, werden afgevaar digd de dames De Boer-Bregman en Geensen-Holman. De onderwijsdag zal dit jaar op Dins dag in de Rustende Jager worden ge houden. Op deze dag zullen 200 onder wijzers de z.g. Inspectiedag bijwonen om diverse onderwijskundige onder werpen te behandelen. Om de congressisten te gerieven, is nog een recreatieprogramma vastge steld dat o.m- bestaat uit bezoeken aan de Staats- en Provinciale duinen, de technische installaties van het PWN. het Biovacantieoord, De Hondsbossche met vogelmeren en een schilderijen ex positie met explicatie. Door Uitgevers zullen tijdens het congres uitgaven worden geëxposeerd. Door de oudste zangklasse van het ..Bergens Kinderkoor", o.l.v. mevr. Eorrie Morée—Dol, 'zal een select con cert voor de aanvang'van het congres worden gegeven. De Roode Kruis-transport-colonne CastricumLimmenUitgeest organi seerde Woensdagavond in hotel Am- meraaL een leerzame voordracht- en filmavond. Naast helpsters en helpers van deze colonne waren ook vele leden van de afdeling aanwezig, alsook leden van de EHBO. De plaatsvervangend commandant' van 't Roode Kruis-corps de heer E. E. Meulman uit Den Haag. heeft op deze bijeenkomst een lezing gehouden over „Het Roode Kruis vóór, tijdens en na de overstromingsramp 1953". Het is een interessant stukje ge schiedenis over het Ned. Roode Kruis geworden, waarbij de spreker terug greep tot plm. 1870. Bij de ramp in Fe bruari bleek, dat het Roode Kruis hij dergelijke grote rampen van onschat bare waarde is. Veel kon voor de slachtoffers worden gedaan. Ook heeft men weer nieuwe en nuttige ervarin gen opgedaan. Ten slotte besprak de heer Meulman de verhouding tussen Roode Kruis en de B.B. Hij was van mening dat, voor zover het de medi sche afdeling betreft, er voor de Roode Kruis-helpsters en -helpers een taak is weggelegd. Na deze leerzame lezing werden nog enige films vertoond, o.m. de film „Alarm", „Uw reddend bloed" en Boottocht van zieken en invaliden. Tot slot was er de kleurenfilm „Mooi Holland". de heer joh. w. kochx In de ouderdom van 70 jaar is te Egmond aan Zee overleden de heer Joh. W. Kockx, directeur van de Maatschappij Noordzeebad Egmond aan Zee. De overledene genoot ook hier ter plaatse bekendheid wegens het feit, dat de strandexploitatie in zijn handen berustte. hoofdstad won de judo wedstrijd Hier ter plaatse zijn Judo-wedstrij den gehouden, waaraan werd deelge nomen door stedenploegen uit Amster dam, Alkmaar, Zaandam, Castricum en Den Helder. Amsterdam werd eer ste, Helder tweede, Ajkmaar derde. Zaandam viede en Castricum vijfde. mozaïek voor loterij In het plantsoen naast het gemeente huis is een prachtige mozaïek aange legd, waarin de spreuk „Koop een lot en win een huis" is aangebracht. In mooie kleuren is een tekening van het te winnen huis uitgevoerd, terwijl on der in de mozaïek de woorden „Nat. Rampenfonds" zijn aangebracht. veiling „ons belang". Woensdag werden bij de veiling „Ons Belang" de volgende prijzen ge noteerd: witlof A 2942. witlof B 18 24. rabarber 69, spinazie 16—19V2, prei 1824, peen' afw. 8, sla 13%, ro de kool 10 Vn. OMTREK. De Eerste Zaanse Zweefvlieg club kan weer op een zeer goede vliegdag terugzien. 24 E.S.G.lesstarts en 14 Grunau-Baby starts voor gevorderden kwamen uit de bus. Het weer iperkte hieraan prach tig mee. De wind was vrij stevig en koel uit Oostelijke richting. Dit mocht echter de thermiek niet deren, want vanaf de Brabantse Land bouw werden weer flinke Thermiek-vluchten met de Baby uitgevoerd. Om 10 uur startte instructeur N. Molenaar reeds n et de baby en ver kreeg meteen aansluiting met een Thermiek-bel en steeg tot Wolken basis tot boven IJmuiden. Er werd op het terrein al verwacht dat er een overlandvlucht van komen ging, maar na 37 min. bereikte Molenaar met de hakken over de slootde thuishaven. Inmiddels was de E.SX*. in de vaart gekomen met oefeningen met z.g. rondvliegers met B— breveten de sledevaarten voor de eerste oefeningen van de nieuwe lingen. De wind stond recht op de startbaan. De startrichting was van West naar Oost. Dit is de lastigste hoek met landen over de duinen, met onberekenbare stijg- en daalwinden. Om 10.47 uur startte P. Booij in <f£ teruggekomen Baby en verkreeg ook onmiddellijk aansluiting met de thermiek. Met driemaal thermisch stijgen werd dit de langste vlucht van de dagn.l. 1 uur en 2 min. De prachtige Cumulus-wolken kon hij echter steeds niet bereiken en kwam tot 900 meter hoogte. Daarna startte Bouwknegt, die ook bijna een half uur boven bleef. Ook J. Mole naar wist er weer een thermiek-vlucht van te maken van 20 min. tot 800 Meter hoogte. Alle thermiek-vluchten gingen tot buiten de kustlijn boven zee. Boven land was het zicht goedmaar boven zee was het heiïg. Om 5 uur 20 was het tijd om op te breken, want met het demon teren van al het materiaal is nog altijd zo ongeveer 2 uur gemoeid. Het totaal van 38 starts was wederom een mooi resultaat. piSTERMIDDAG is in het stadhuis de klachtencommissie geïnstalleerd, die tot taak zal hebben de klachten te behandelen, welke eventueel hij het publiek rijzen over de melkslijter, die het tengevolge van de wijkincleling heeft toegewezen gekregen. Ook de afgelopen vijf jaar heeft er een dergelijke commissie bestaan, maar haar werkwijze was op een andere basis gegrond vest. De klachten werden tot nu toe door een of twee personen behandeld, doch thans ligt het in de bedoeling de beslissingen alleen te laten nemen door de voltallige commissie, die uit elf personen bestaat en waarin zo.wel de con sument, de melkhandel als de overheid is vertegenwoordigd. Dit laatste was een van de voorwaarden, waarop B. en w. hun toestemming gaven de wijk- indeling in haar huidige vorm nog met een jaar te verlengen. klaverjassen voor de ouden van dagen Ten bate van het comité Autotocht voor ouden yan dagen werd in zaal Baltus onder auspiciën van de Eerste Uitgeester Klaverjasclub (EUKJC) een klaverjastornooi gehouden, waarvoor grote belangstelling bestond. De avond werd geopend door de heer A. van der Kolk, waarna mevrouw W. Ooms-Jongsma namens het comité van ouden van dagen een dankwoord tot de klaverjasclub riéhtte. De uitslag was: 1 G. H. Kcelman 5564 p., 2 D. Schenk 5342 p., 3 W. Twisk 5216 p., 4 mevr. Castien, Heemskerk 5188 p.. 5 L. Liefting 5156 p., 6 N. Ver duin 5075 p.. 7 mevr. Vleesman 5073 p.. 8 T. Tiebie 5059 p., 9 M. Meijer 5037 p. en 10 A. van der Kolk 4959 p. Het laag ste aantal punten behaalde de heer J. Sanders met een totaal van 3030. Na afloop werden de prijzen uitgereikt, door de heer Van der Kolk. Burgerlijke Stand Geboren: Catharina Theodora Maria, dv J. Goeman en G. Zonneveld. Ondertrouwd: P. Kossen en J. Mulder. Getrouwd: N. S. Groen en C. M. Rodenburg. Overleden: Willem Groenewold, 61 jr, weduwn. v. J. Verheus; Hilie- gond Ortleb, 85 jr, wed. v. T. Boe.na (Akersloot! Zoals men zich zal herinneren heelt het Bedrijfschap Zuivel de wenselijk heid uitgesproken van twee of meer melkslijters in één wijk. maar aange zien dit voor de melkhandelaren veel moeilijkheden zal opleveren en de ver tegenwoordigsters van de huisvrouwen verenigingen zelf het besluit namen de bestaande toestand voorlopig nog voor de tijd van een jaar te bestendigen heb ben ook B. cn W. hieraan hun goed keuring niet willen onthouden. Zii ver lieten hiermee hun vroegere stand punt, dat identiek was aan dat van het Bedrijfschap. De nieuwe commissie, waarvan wet houder M. Coerts het voorzitterschap heeft aanvaard, werd door de voorzit' ter van de wijkindelingscommissie de heer G. de Boer met enkele woorden geinstalleerd. Van beide zijden werd de wens uitgesproken, dat men in pret tiac samenwerking de eventuele moei lijkheden zou weten op te lossen. Klachten kunnen uitsluitend schrif telijk worden ingediend bii de secreta ris mr J. A. Driessen, ten stadhuize. In de commissie hebben zitting genomen: Voorzitter: M. Coerts, wethouder voor sociale aangelegenheden (vert. Gemeente), secretaris: mr. J. A. Dries sen, stadhuis Alkmaar (vert. gemeente). Leden: mevr. D. M. Paleari-van Nieuw- kui.jk (vert. R.K. Vrouwengilde), mevr. T. R. Veendorp-Vecndorp (vert. Ned. Ver. v. Huisvr.), mevr. A. Slikker Zwaan (vert. Vrouwengroep P. v. d. A.), mevr. G. van DijkNamminga (vert. Ned. Chr. Vrouwenbond), mevr. M. Rusten,burgBeemsler (vert. Kath. Arbeidersvrouwen), mevr. A. E. Meijer Siew ertsen (vert. NVV), P- Nobel (directeur melkinrichting), C. Kieft (vert. melkhandelaren), Jac. Mors (vert. melkhandelaren). Hoezee! de Koningin verjaart, Laat nu uw feestlied horen. Geen ander feest in heel het land Dat ons zó kan bekoren. De vlaggen waaien vrolijk uit En boven al die vreugd klinkt [luid De zingende Waagtoren. De jeugd trekt weer de straten [door Getooid met feestrozetten, Met reuze toeters van papier En kleurige baretten. Zij deint in eindeloze drom Achter de roffelende trom En schallende trompetten. En overal blaast de muziek De kalk haast uit te voegen. De schooljeugd loopt op t't Sportterrein Achter de bal te zwoegen. Eir 't brandbestrijderslegioen Geeft 'm vanmiddag van katoen Met twee-en-twintig ploegen. En wat is Koninginnedag Zonder de vuurwerkknallen, Met sissers, fluiters, knetteraars En kleurenrijke ballen. Dat is het daverende slot Waarop een ieder is verzot, Het hoogtepunt voor allen. Hoezee! de Koningin verjaart! Niets kon de vreugde doven. De band Oranje-Nederland Kan niemand ons ontroven. P" zorgen één dag aan de kant Want nu is 't feest in Nederland, Het is Oranje boven!!! JABSON. Bij Koninklijk Besluit is aan de heer P. W. Kalkman de medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in zil ver toegekend. De uitreiking hiervan geschiedde Woensdagmorgen ten huize van de heer Kalkman door burgemees ter P. van de Ven, in aanwezigheid van mevrouw Van Keulen-Schenk en de heren D. Fortuin en C. Berkhout namens het bestuur der plaatselijke afdeling van de EHBO, dr J. H. Druijff docent dezer afdeling en de heer Van Waveren, vertegenwoordiger van het kring- en hoofdbestuur der EHBO. In een uitvoerige toespraak heeft burgemeester Van de Ven de bijzon dere verdiensten van de heer Kalkman in de dorpsgemeenschap belicht en in zonderheid die voor de EHBO De heer Kalkman, is één der oprichters van de EHBO. Ruim dertig jaar was hij lid. waarvan 25 jaar voorzitter. Hij kan worden beschouwd als de promotor dezer afdeling. Hiernaast heeft lij on der leiding van de docent honderden opgeleid voor het diploma, terwijl zijn verdiensten ook liggen op het terrein van vele andere organisaties. Zijn menslievend! eid kwam ook op andere wijze tot uiting, zoals in de laat ste oorlogsjaren, toen veie stedelingen op zoek naar levensmiddelen bij hem kwamen overnachten en hij het wei nige deelde, dat in zijn bezit was. Bur gemeester Van de Ven complimenteer de ook de echtgenote van de heer Kalk man met deze onderscheiding. Zonder haar toewijding had de heer Kalkman nimmer datgene kunnen volbrengen wat door hem is gedaan. De onder scheiding is tevens een eer voor de plaatselijke afdeling der EHBO, want door middel van deze wordt ook de af deling hulde gebracht. Ontroerd dankte de heer Kalkman voor deze koninklijke onderscheiding. Ook de heer Van Waveren sprak woorden van felicitatie namens kring en hoofdbestuur van de EHBO. ■en sje te- :n- •e- en ae, 10- ijn iw ets OU ïn, r". lat ad n- at zij im iru >m sar Voor het Gerechtshof te Amsterdam hebben gisteren drie handelaren in bouwmaterialen uit Alkmaar en Eg mond aan Zee, wier zaken in hoger beroep werden behandeld, boeten va riërend van f 350 tot f 50.000 tegen zich horen eisen. In September van het vo rig jaar hadden deze drie handelaren voor de economische politierechter te Alkmaar terecht gestaan, in verband met een overtreding van het zgn. prij- zenvoorschrift „1947—11". Dit prijzen- voorschrift is kort na de oorlog ge maakt en daarbij werden de winstper centages. welke mogen worden bere kend bij de handel in bouwmaterialen, aan bepaalde normen onderhevig ge maakt. Inmiddels is deze verordening, die in de practiik minder bruikbaar bleek, ingetrokken, do^h d<* drie han delaren hadden vóór die tijd hun over tredingen begaan. Dit priizenvoorschrift laat gering* speling toe voor wat betreft cV bereke r.ing van vervoers-, los- en laadkosten van bouwmaterialen, welke nu juist de enige onzekere is in een calculatie, vallen te gering voor een handelaar, om De toegestane speling is in vele ge zonder kleerscheuren uit een ondracht vallen te gering voor een handelaar om te voorschiin te kunnen komen, en daardoor zoekt men naar zijpaadj'es. Deswege eiste de officier van Justitie bij de economische politierechter inder tijd tegen de Alkmaarse firma S. een boete van f 50.000. tegen de6 firma R. uit Egmond aan Zee een boete van f 5000 cn tegen do bouwmaterialenhan- dol ..'t E". te Alkmaar een boete van f 350. Er was hier.bii uitgegaan van de bedragen, die deze firma's door een an dere berekening te volgen, teveel zou den hebban ontvangen. De Economi sche politierechter te Alkmaar veroor deelde de drie overtreders tot boeten van reso. f 4000. van f 500 en van f 350. Do Procureur-Generaal bij het Am sterdamse Hof heeft evenwel de geëis te boeten van de Almaarse Officier overgenomen, nadat deze in hoger be roep was gegaan. Op 13 Mei zal het Hof in deze zaken uitspraak doen.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 5