ri aw Benelux moet gewijzigd NOORWEGEN BEREIDT ZICH VOOR OP HET KONINKLIJK BEZOEK Ministerieel antwoord op vragen over verdwenen joodse meisjes Conflict in Zweedse voedselindustrie iARBANK 5 Pompiers Risico van varkenshouders in 1954 groter Landbouwmachines „van eigen bodem" zijn gewild Achter de schermen heerst reeds hoogspanning JEUK ictie tufacturen 95c 89° RECHT. HLL GENOMEN MAATREGELEN GEHEIM Kinderen zijn niet in Belgie Baconcontract nu meer dan ooit nodig Reeds 2700 trekkers in bedrijf BROODBEZORGING NA SLUITINGSTIJD Prof. Baudhuin in „Libre Belgique" Twee oplossingen ZELFS BAKKERS LEVEREN NIET MEER Vrouwen doen inkopen in Kopenhagen De weeldebelasting en de auto Splitsing dreigt in Duits vakverbond Katholieken in verzet tegen linksekoers Vliegtuigen uit VS voor Frankrijk Aanslag opNehroe? De schrik van zijn leven DE MOORD OP KEESJE SCHREURS Thans voor de Hoge Raad van waterAalsmeer worden per vliegtuig hier' En de waarzegster bloosde Engels echtpaar onder de tram Droevig ongeluk in de hoofdstad Rapport over het vreemdelingenverkeer DINSDAG S MN! 1953 i$, met voor land, 2 afge- kken, pijpjes satijnjeans, rood, groen, en 035 '2 jaar imisoles en ize bekende 1, in de beste rekt of 1 50 15 cm. singlets, ge- i garens, sterk ■105 n I spyama's, in bloemd Ö25 j 2 jaar iaat. j Spaarbank hier ter richt in 1847 irmate laten voorstaan op der jaren verkregen het aantal van haar ,000) en de grootte van toevertrouwde spaar- [12 millioen) ongetwij- ander terrein en niet r plaatse maar ook in etracht de Spaarbank en wel door de zeer orwaarden, waarop zij en in staat is, zowel op j landerijen, gelden erstrekken. in voorkomende geval- ntore der Spaarbank 50) eens inlichtingen DE DIRECTIE. AGD 'ERANDERAFDELING. fRAAT 16-18 En toch geloof ik niet, dat ;oveel verdient, dat ze met rondtrekken. Ik moet die Stad nog eens ondervra- >lden Rikki's gedachten in i, terwijl haar benen auto- voortbewogen langs de be- n de richting van het sta- 5 pad ging die dag beslist Haar gedachten werden af- 1 luide klap van haar ach- nE MINISTER VAN JUSTITIE heeft op dc vraag van het Tweede Kamer lid, mevrouw LipsOdinot, of het juist is, dat het thans twaalfjarige joodse meisje Anneke Beekman uit Amsterdam, wier ouders door de Nazi's werden vermoord, op 25 Februari 1949 verdwenen is uit het huis van de R.K. dames Van Moorst aan de Julianalaan te Hilversum, nadat de Hoge Raad op dezelfde dag de voogdij over dit kind had opgedragen aan de commissie oorlogspleegkinderen, bevestigend geantwoord. Alleen wordt opgemerkt, dat de uitspraak van de Hoge Raad op 26 Februari is geschied. Ook de vraag of het Juist is, dat het thans twaalfjarige joodse meisje Rebecca Melhado uil Amsterdam, wier ouders eveneens door de Nazi's werden vermoord, in Mei 1948 voor de derde maal aan het wettig over haar gestelde gezag werd onttrokken door mejuffrouw Van Hoogdalen te Heerlen, is door de minister bevestigend beantwoord. telijk over hen gestelde gezag zouden hebben gebillijkt, bestond er voor de justitie geen aanleiding de R.K. ker kelijke overheid in het opsporingson derzoek te betrekken c.q. haar mede werking in te roepen. Overigens wordt opgemerkt, dat de gewezen pleegmoe der van één der kinderen protestant is. l/ERDER heeft de minister geant- woord: De genoemde vrouwen zijn op 12 Maart 1949 in verzekering gesteld. De daaraan aansluitende op haar toege paste voorlopige hechtenis heeft ge duurd tot 30 Maart 1949. Mej. Van Hoogdalen heeft in 1952 ruim zes maan den in voorlopige hechtenis doorge bracht. De verdachten hebben geen mededeling omtrent de verblijfplaats van beide kinderen gedaan. Tegen de dames Van Moorst is wel een strafver volging ingesteld, welke evenwel we gens gebrek aan bewijs niet verder is voortgezet, doch waarvan nog steeds niet definitief is afgezien. Tegen mej. Van Hoogdalen is eveneens een straf vervolging ingesteld, welke tot een veroordeling door de Arrondissements rechtbank te Den Haag heeft geleid. Het is de minister bekend, dat de op perrabbijn Tal op 1 April 1949 telegra fisch aan hem heeft verzocht, Anneke Beekman en Rebecca Melhado te doen opsporen. R.K. geestelijkheid gaat vrijuit INE betrokken organen van justitie en V politie hebben met voortvarendheid de nodige maatregelen ter opsporing van de genoemde 'pleegkinderen geno men. Geenszins is de minister van me ning, dat de genomen maatregelen onvoldoende zouden zijn. Het belang van het opsporingsonderzoek verzet zich tegen het doen van openbare me dedelingen omtrent aard en omvang van die maatregelen. Aangezien uit het onderzoek niet is gebleken, dat R.K. geestelijken betrok ken zouden zijn bij de verdwijning van de genoemde kinderen of de onttrek king van deze kinderen aan het wet- QP de vragen „of er aanwijzingen zijn, dat Anneke Beekman en Rebecca Melhado zich thans bevinden in een R.K. klooster in België" en of „er ver dere aanwijzingen zijn betreffende de huidige verblijfplaats van beide kin deren, indien deze niet in België ver blijven", antwoord de minister ontken nend. De minister is bereid al het moge lijke te doen om de beide kinderen op te sporen en hen terug te brengen onder het wettig over hen gestelde ge zag. De minister ziet af van het doen van een beroep op de R.K. aartsbisschop van Utrecht om zijn geestelijk gezag te doen gelden teneinde de kinderen terug te brengen onder het wettig over hen gestelde gezag. De minister is evenmin bereid de Tweede Kamer volledig op dehoogte te houden van alle te nemen stappen tot opsporing van beide kin deren, omdat de eerder genoemde noodzaak van geheimhouding der ge nomen opsporingsmaatregelen, even zeer gelden ten aanzien van de nog te nemen maatregelen. VIJFTIEN JAAR VOOR GIFMENGSTER Gistermorgen heeft de Maastrichtse rechtbank een 36-jarige vrouw tot vijf tien jaar gevangenisstraf veroordeeld, omdat zij in 1950 haar echtgenoot door middel van vergif om het leven had gebracht, waarna ze hetzelfde in 1951 nog eens op haar minnaar had gepro beerd. Op Donderdag 7 Mei zal de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Rotterdam, die op 7 Maart 150 jaar bestond, dit jubileum vieren. Blijkens een toezegging van de mi nister van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening zal dit jaar in grote Hjnen hetzelfde beIeid ten aanzien van dc varkensteelt en de overname van baconvarkens worden gevoerd, als in 195" het geval was. In 1954 wil de minister echter uitsluitend een garan tie geven voor varkens, die in de vorm van bacon naar Engeland zullen wor den uitgevoerd. De overheid kan geen garantie voor alle varkens geven, omdat zij de pro ductie niet in de hand heeft. Bij te hoog oplopen van de productie zou men Het hoofd van de agrarische afde ling van de Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs, ir Goemans, heeft in een nabeschouwing gezegd, dat de zojuist beëindigde internationale landbouw- beurs opnieuw heeft bewezen als spe ciale beurs recht van bestaan te heb benben. Na de oorlog worden jaarlijks meer dan honderd millioen guldens ln de circa 200.000 grote en kleine Ne derlandse boerenbedrijven aan land bouwwerktuigen en gereedschappen geïnvesteerd. Daarbij is de zuivelsec tor niet inbegrepen. Alleen voor trek kers met bijbehorende werktuigen is per jaar een bedrag van f 60.000.000 nodig voor de mechanisatie van onze landbouw. Op het ogenblik is het aan tal trekkers gestegen van 2000 tot 2700 en deze ontwikkeling zet zich nog steeds voort. Na de oorlog ls een Nederlandse industrie van landbouwwerktuigen op gebouwd, die jaarlijks f 15.000.000 aan landbouwwerktuigen voortbrengt en een stijgende export heeft. Ook naar dors- en maaimachines was de vraag groot. voor onoverkomelijke moeilijkheden komen te staan. Uit deze opvatting volgt, dat de varkenshouder in 1954 het grootste deel van zijn risico zelf zal moeten dragen. Zolang de productie in evenwicht blijft met de vraag zullen er geen prijsmoeilijkheden ontstaan. Er zal zeer veel afhangen van een behoor lijk bacon-contract met Engeland. De varkensteelt zou hierin een ruggesteun vinden. Het grote aantal dekkingen van dit jaar doet desondanks moeilijkheden vrezen. De advocaat-generaal bij de Hoge Raad der Nederlanden zal op 18 Mei conclusie nemen in een zaak tegen een Rotterdamse bakker, die enige tijd geleden was geverbaliseerd in verband met het feit dat hij na sluitingstijd brood bij zijn klanten had bezorgd. De economische kamer van de Rotterdam se rechtbank sprak hem vrij, maar de officier kwam in cassatie. De advocaat van de bakker wees op de economi sche moeilijkheden welke het bak kersbedrijf zou Krijgen, indien het be zorgen nai sluitingstijd niet zou worden toegestaan. Bovendien heeft het geor ganiseerde bakkersbedrijf van het de partement van Economische Zaken de verzekering gekregen, dat in dit op zicht de oude winkelsluitingswet, waar bij het bezorgen na sluitingstijd wél is toegestaan, niet veranderd is. IN ZWEDEN is enige paniek ontstaan doordat een staking is uitgebroken in een aantal levensmiddelenindustrieën. Deze is gevolgd door een reeks van uitsluitingen, als gevolg waarvan de getroffen bedrijven volkomen stil lig gen. Bakkerijen, slagerijen, margarine- fabrieken, conservenfabrieken en de enige gistfabriek in Zweden produce ren niets meer. Slechts de coöperatieve bakkerijen en de eenmanszaken zijn hier buiten gebleven. Zij voorzien ech ter slechts voor vijftien procent in de behoefte. Aangezien er echter nog slechts voor tien dagen gist en voor een maand meel in voorraad is, zullen ook zy spoedig hun deuren moeten sluiten, indien er geen maatregelen worden ge nomen. De huisvrouwen in Stockholm ston den gisteren in de rij voor de kruide nierswinkels, vastbesloten, wat te gaan „hamsteren", voor en aleer er niets meer te krijgen zou zijn. Uit westen.!* Zweden stak men over naar Denemar ken, waar men in Kopenhagen ging Naar aanleiding van de a.s. verlaging van de weeldebelasting van 30 pCt. tot 15 pCt. op vele artikelen, bereiken de KNAC herhaaldelijk vragen of deze ver- Jaging ook op personenauto's betrekking I heeft. De KNAC vestigt er de aandacht op dat er in feite geen weeldebelasting op auto's bestaat. Waar men spreekt van weeldebelasting op automobielen wordt De katholieke arbeidersbeweging in West-Duitsland heeft zich Maandag op nieuw nadrukkelijk uitgesproken tegen de „socialistische" koers van het West- duitse verbond van vakverenigingen. De bondsvoorzitter van de katholieke arbeidersbeweging, prelaat dr Hermann Josef Schmitt, verklaarde op de dioce- sane-vergadering in Fulda. dat de ka tholieke arbeiders onder bepaalde om standigheden voor de gewetensvraag zouden worden gesteld, of zij nog lan ger in het algemene vakverbond zou den kunnen blijven. Volgens spreker zullen vooraan staande katholieke en protestantse fi guren dezer dagen besprekingen voeren met het bestuur van het Westduitse vakverbond. Bij deze besprekingen zul len de vertegenwoordigers van de ka tholieke arbeidersbeweging hun be zwaren tegen het program van het al- gemene vakverbond uiteenzetten. De Amerikaanse regering heeft de Franse autoriteiten in het afgelopen weekeinde medegedeeld een aantal transportvliegtuigen te harer beschik king te zullen stellen, in verband met de communistische inval in Laos. Frankrijk had aanvankelijk de Brit se regering verzocht, een aantal van deze toestellen te mogen lenen. Hierop was geantwoord, dat het de Britse re gering moeilijk zou vallen dit thans te doen, wegens de strijd op Malakka en in Korea. Na het Amerikaanse aanbod heeft Frankrijk zijn verzoek aan Groot-Brit- tannië ingetrokken. Een óp een bom gelijkend voorwerp ls Maandagmorgen op de spoorlijn na- bi) het station Kalvan, 57 kilometer "Van Bombay, gevonden, een paar minu- ten voordrt de trein, waarin de Indi- Iche premier, Djawarhalal Nehroe, was Sezeten, moest passeren. Het voorwerp werd door een politie agent, die ep patrouille was, verwij derd. kort voor de trein Krlyan be reikte. De politie onderzoekt de zaak. maar heeft nog niemand gearresteerd. Prof. Baudhuin, hoogleraar aan de Leuvense universiteit, schrijft in een hoofdartikel in „La Libre Belgique", dat de Benelux in zijn huidige vorm niet kan voortduren. Teneinde uit de impasse te geraken, waarin de Benelux zich thans bevindt, doet hij twee op lossingen aan de hand. De eerste is dat de douaneunie met een termijn van een jaar wordt opgezegd; deze periode van een jaar zou ei- -» gebruikt muiten wor den om een nieuw handels-accoord tus sen België en Nederland te sluiten. De tweede oplossing van de Leuvense hoogleraar bestaat hierin, dat onmid- dèllijk beschermende maatregelen wor den genomen en voor de ind tstrie een zelfde stelsel wordt ingevoerd als dat wat voor de invoer van Nederlandse landbouwproducten geldt. Dit zou Bel gië in staai stellen de invoer uit Ne derland te beperken en compenserende rechten te heffen. Dit laatste systeem „cu echter slechts mogen worden toe gepast vjor die Belgische industrieën, welke zich in mc. rijkheden bevinden f)E Franse gendarmes in de streek U van Essay hadden het er niet op staan, toen Zondag de Nederlandse luchtballon Henri Dunant in letter lijke zin uit de lucht kwam vallen, Het luchtvaartuig was in Dudweiler in het Saargebied opgestegen, teneinde een postvlucht voor het Rode Kruis te maken, en met een vaart van zestig kilometer per uur door de plagerige wind over N.O.-Frankrijk werd voort gejaagd. Tenslotte had de heer De Vos, de commandant, er genoeg van en trok aan de scheurbaan. Toen hij be houden op de grond was aangeland stelden de politiemannen eerst een grondig onderzoek in naar de aanwe zigheid van ontplofbare en andere on gewenste stoffen, voor en aleer de heer De Vos ergens onderdak mocht gaan zoeken. Maar de schrik van zijn leven kreeg toch wel de postbeambte van Essay. Hij moest maar liefst vijf en zestighonderd poststukken stempelen welke de ballon had meegevoerd. Halle neemt weeshuizen v van de kerk over De gemeenteraad van Halle (Oost- Duitsland) heeft enige weeshuizen met te zamen ongeveer vierhonderd wezen nvcrae>-"rnpn van de Evangelische Kerk. Het personeel van de huizen is vervangen door „betrouwbare demo cratische werkers". Kerkelijke autori teiten in West-Berlijn hebben een en ander bevestigd. „Men wenst de Kerk op een nieuw front in het defensief te drijven", zo zeiden zij. De eigenaar en de bedrijfleider van een drukkerij in Blankenburg (Oost- zoné) zijn door de Volkspoiitie in ar rest gesteld. Het bedrijf gaf godsdiens tige geschriften uit. en zou een einde moeten nemen zodra de Nederlandse lonen 85 procent be dragen van de Belgische. winkelen. Een extra stimulans hiervoor was het feit, dat de prijzen in de Deen se hoofdstad over het algemeen iets la ger liggen. De Zweedse regering achtte aanvan kelijk maatregelen niet nodig. Laat in de avond echter heeft zij een oproep, doen uitgaan tot de bevolking. Deze werd aangespoord, niet tot paniek-aan kopen over te gaan, daar hierdoor gro te moeilijkheden zouden kunnen ont staan. Invoer van broodgraan en gist werd in het uitzicht gesteld. Verder werd medegedeeld, welke levensmid delen onbeperkt verkrijgbaar zullen blijven. De Deense vakbeweging in de voed- selbranche heeft zich solidair verklaard met de Zweedse stakers. Men ver wacht, dat zij maatregelen zal nemen, indien Zweden meer voedsel uit De nemarken zou willen gaan invoeren. De moordzaak Keesje Schreurs, die nu al enkele jaren in de belangstelling staat, diende gistermorgen voor de Hoge Raad in Den Haag. Zoals men zich herinnert, werd in Augustus 1946 te Bergen op Zoom de 80-jarige Zeeuw se boer Keesje Schreurs vermoord. Zijn lijk werd in een put verborgen. Als verdacht van moord, diefstal en ver berging van een lijk, werd de 42-jarige weduwe J. M. G. H. gearresteerd en door de rechtbank te Breda tot tien jaar veroordeeld. De verdachte had be toogd, dat haar inmiddels gestorven echtgenoot de moord had gepleêgd en dat zij zich alleen aan beroving en ver berging van een iijk had schuldig ge maakt. In hoger beroep werd twaalf bedoeld invoerbelasting, welke geheven jaar tegen dezë vrouw geëist, van welk wordt nadat de invoerrechten ten be drage van 24 pCt. zijn voldaan. Deze be draagt reeds 15 pCt. en komt niet voor verlaging in aanmerking. vonnis de vrouw in cassatie ging. De advocaat-generaal concludeerde tot verwerping van haar beroep. Op 12 Mei zal de Hoge Raad arrest wijzen. ER BESTAAT IN NOORWEGEN voor het bezoek van koningin Juliana en prins Bernliard een oprechte en warme belangstelling. De voorbereidingen zijn wellicht weinig spectaculair, maar achter de schermen wordt reeds vele dagen hard gewerkt om alles in de puntjes verzorgd te hebben. Het bezoek vraagt ook van de Nederlandse legatie alle werkkracht, maar zij ondervindt daarbij een uiterst prettige medewerking van de Noorse autoriteiten. In plaats van een starre protocollaire houding is er sprake van een zeer soepele samenwerking. In Oslo kan men dezer dagen in vele kringen beluisteren, dat de beide landen veel gemeen hebben. Er zijn nog vele herinneringen uit het verleden aan de banden tussen Noren en Nederlanders. Men spreekt over het samengaan in de oorlogsdagen, toen koningin Wilhelmina en koning Haakon eenzelfde houding aannamen. Men praat ook over die bijzondere vorm van samenwerking tussen Noorwegen en Nederland op het gebied der atoom energie. rVp lunnlr -ftvmiirl/lmi uit ons land Eezonden- Groenten en JL/C IU.1Ivil 1/CllllU.vlvll vruchten uit Nederland, zoals asperges en aardbeien, alsmede vele bloemen uit heen gebracht. De hofmaarschalk van INMIDDELS houdt Noorwegen zich in deze dagen ook zeer druk bezig met het huwelijk van prinses Ragnhild en Oeivind Lorentzcn, de 31-jarige zoon van een grote Noorse reder. Dat wil niet zeggen dat de belangstelling nu verdeeld is. zo verzekerde ons een zegs man van het ministerie van Buitenland se Zaken. Maar liet huwelijk, zo kort na het koninklijk bezoek, vormt al vele weken het gesprek van de dag. Het ls het eerste huwelijk aan het Noorse hof sinds 1929. Van Nederlandse zijde worden ep op het ogenblik druk voorbereidingen ge troffen voor de lunch, die door konin gin Juliana Donderdag 7 Mei wordt aangeboden. Deze wordt gehouden in de in het water gelegen Royal Norwe gian Yachting Club' „Dronmngen" (Do Koninginl. In een gedeelte van het ge bouw is het restaurant gevestigd, dai voor deze gelegenheid geheel voor de lunch wordt ingericht. Er komt Neder lands personeel voor over. Tafelzilver, aardewerk, linnen en andere zaken zijn De officieren van de Franse koop vaardij te Marseille zijn in de afgelo pen nacht in staking gegaan, daarmee het voorbeeld van hun collega's in Le 1 Havre, Rouaan en Nantes volgend. de koningin, majoor-vlieger mr R. J- E. M. van Zinnicq Bergmann, heeft daarover de supervisie. Er zullen ruim 50 personen aan de lunch aanzitten. Naar Kjeller /"■ROTE aandacht bestaat cr in Noor- wegen ook voor het bezoek van het koninklijk paar aan de kernreactor in Kjeller. Deze werd nog slechts door de Zweedse koning bezocht. Juist die bij zondere samenwerking op dit terrein, door twee kleinere landen, wordt door dit bezoek nog eens geaccentueerd. Dnderdag 7 Mei wordt des avondsin het Nationaal theater, dat op korte af stand van het koninklijk paleisis ge legen, een galavoorstelling gegeven. De keuze is gevallen op „Maria Stuart" van Schiller, het historisch drama der koninginnen. Het stadhuis in O do, dat geheel in moderne stijl is opgetrokken. Hier zullen koningin en prins officieel worden ontvangen. Op de Nieuwe Oosterbegraafplaats in Amsterdam legden kinderen bloe men bij de monumenten. Tijdens een door de Koninklijke Marine te Den Helder ten bate van het Nationale Ram penfonds georganiseerde fancy- fair, trok een bijzonder voorval de aandacht. Bij de Marva's die het idee voor de fancy-fair verwerkelijk ten scholen enige „duistere krachten, die de toekomst voor spelden door middel van kaar ten en handlijnkunde". Na een Jantje, die in de ka mer van de zeer „begaafde vrouw" een „pijpjes"-lucht had achtergelaten, kwam er een ma rine-man binnen, die een vreemd sjaaltje om zijn nek gebonden had en zijn jasje naar binnen geslagen. De waarzegster ver onderstelde, dat de nieuwe klant een kameraad van de vo rige bezoeker was en hoefde slechts in de linkerhand te kij ken om te vertellen, dat de be zoeker alcohol gebruikte. „U drinkt soms" sprak zij met fluisterende stem. „U zult daar gelukkig spoedig mee eindigen, daar uw vrouw gaat dreigen met scheiding. Ik zie een andere vrouw, nee, zelfs twee, die u De bezoeker stond op: Hij sloeg zijn revers terug en deed zijn sjaaltje af. De Marva-waarzeg- nier. kreeg een kleur als vuur het was de vloot-aalmoezenier, die incognito zijn toekomst wil de vernemen. Gisteren is een bejaard Engels echt paar, dat voor een vacantie van twee weken in Amsterdam vertoefde, nabij het Leidsebosje onder de tram geko men en op slag gedood. De man was 71, zijn vrouw 75 jaar oud. De bestuur der van de betreffende tram moest na dit ongeval naar het ziekenhuis worden gebracht. Hij had een ernstige shock. Volgens ooggetuigen had de tram wel degelijk signaal gegeven, doch het echt paar keek de verkeerde kant uit. Niet krabben. De helder vloet» bare D.D.D. kalmeert de jeuk ln enkele seconden, doodt d« ziektekiemen en geneest tol diep ln de huidporiën. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN (Advertentie. Ing. Med.) „De Algemene Nederlandse Vereni ging voor Vreemdelingenverkeer wel ke belangrijk werk heeft verricht met beperkte middelen, is door haar vereniginsgvorm minder geschikt ge worden om de vraagstukken, welke de handhaving en de bevordering van het moderne vreemdelingenverkeer met zich mede brengen, op te lossen. Gewenst is de instelling bij' de wet van een publiekrechtelijk lichaam met een direeteur-generaal aan het hoofd van het bestuur, hetwelk over het noodza kelijke prestige en moreel gezag zal beschikken, welke nodig zijn om een krachtige vreemdelingenverkeerspoli- tiek te kunnen voeren". Dit zijn twee der conclusies van het rapport-Hirschfeld, dat door een groep vooraanstaande Nederlanders op verzoek van het dagelijkse ANVV- bestuur is opgemaakt. Het rapport meldt, dat de commis sie ruim twee millioen gulden per jaar hiertoe nodig acht, in plaats van de ruim 900.000 gulden thans. De commissie is van mening, dat de behartiging van het vreemdelingen verkeer een onderdeel van de werkge- legenheidspolitiek der regering be hoort te vormen, temeer, aldus het rapport, wanneer de integratie van West-Europa vaste vormen aan gaat nemen, waardoor het vreemdelingen verkeer in het algemeen sterk zal toe nemen. Een volgende conclusie is, dat „de tijd rijn is voor de invoering van ge reglementeerd hazardspel ln enkele op het buitenlands vreemdelingenver keer ingestelde badplaatsen". HET NATIONALE RAMPENFONDS Sinds Zaterdag is bij het Nationa's Rampenfonds een bedrag van f 100.000 binnengekomen. De stand is thans 110.300.000.—.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 5