De Alkmaarse jeugd bracht veel vertier in de stad TwY Die Fledermaus De wereldreis van Jimmy Brown Vreugdevuur besloot kalm verlopen bevrijdingsfeest Tientallen vergeefs op zoek naar de twee parachutes r Ook buitenwijken profiteerden mee Wat eet een mot het liefst? HARMONIE THEATER: Angst voor het huwelijk AGENDA Beechcraft was de koers kwijt Gevonden in Bergen Valse namen opgegeven Denkt U er om NIEUWS UIT BERGEN Dichter Nijhoff wordt herdacht St. Pancras Bevrijdingsfeesten BEVRIJDINGSDAG OP DE BOSSCHOOL Schoorl Do 4-en 5 Mei-viering Olympia op hoger peil fa WOENSDAG (i MEI 1953 DE AIKMAARSE JEUGD heeft gisteren gestalte gegeven aan de woorden, d;e burgemeester Wytema 's morgens tijdens het appèl op de Stenenbrug over de Vijfde Mei heeft gesproken. Zij heeft getoond, dat alle besluiten van de Ministerraad ten spijt de Bevrijdingsdag gevierd moet en kan worden en de duizenden, die 's avonds de optochten en het slotfeest op het Waagplein heb ben bijgewoond gaven mèt de jeugd te verstaan, dat in de harten van het Nederlandse volk de vreugde over de herkrijging van onze vrijheid nog lang niet is gedoofd. Alkmaar heeft het nationale feest gevierd. Ook al hadden de meesten geen vrij-af gekregen en moest het programma vrijwel uitsluitend ge lucht zijn op de jongeren. Welnu, die hebben zich uitstekend weten te ver maken. Zij trokken met de drumbands van de padvinders mee naar de plein tjes in de stad, waar zij actief konden meedoen aan het volksdansen, ze luister den naar de poppenkastvertoningen, die werden verzorgd door de Katholieke en Nederlandse padvinders en de AJC en ze dromden om de vrachtauto, waarop de VCJC het wagenspel Liefdadigheid naar Vermogen van Hella Haasse op voerde. Een aardig gegeven met een mooi moraal. TERECHT heette het programma in de middaguren „Feest in de buitenwij ken". Want daar was het zwaartepunt van de poppenkastvertoningen, de wa genspelen en de volksdansen gelegd. Eat dit door de bewoners zeer op prijs is gesteld is gebleken uit de grote be langstelling. die men vrijwel overal toonde. Ook de bevrijdingswandeltoch- ten zijn een enorm succes geworden. Bijha 1800 deelnemers zijn er geweest en er was niet één uitvaller, zodat het op het Sportpark weer de uitreiking van de herinneringsmedailles plaats vond, een drukte van belang was. Onder de deel nemers waren ook de leerlingen van het v.g.l.o., de ulo en de huishoud- en in dustrieschool. Het hoogtepunt der feestelijkheden, die overigens niet de omvang bereik ten van Koninginnedag, was natuurlijk 's avonds, maar ook overdag was er re gelmatig wat te doen. Wat ons opviel was. dat er zeer veel aan volksdansen werd gedaan. In de Rembrandtstraat waren het NJHC-ers die, nog begunstigd door een warm zon netje, daar hun dansen uitvoerden. Later op de middag werd het kouder. Toen zagen we een groepje voor de Vondelschool heen en weer zwieren. Allen luchtig gekleed. De agent die er Vergis U niet - hef zijn nfef de motten, die de grote galen vreten in Uw kosteliike kleren. Wanneer U motten ziet vliegen, wees dan op Uw hoede. De schade wordt n.L aangericht door de vraatzuchtige motten» larven, die daarom tijdig bestre den moeten worden. Bescherm Uw kleren, kleden en andere wollen stoffen door nu te strooi en of te spuiten met TRIX. Sfrooikoker 6 125 grain f. J-'| Fh, met 200 cm - f 165 Grote fles met 1 liter. I Spuitbus1 3y* (Advertentie, Ing. Med.) Deze Amerikaanse film, die de drie laat ste dagen van deze filmweek in het Har monie-Theater wordt vertoond, trok gis teravond grote belangstelling. Zij laat in een uitgebreid verhaal zien de grote in vloed, die de ideeën van een moeder op haar dochter kunnen hebben. Bill Burke is ten zeerste verwonderd als direct na zijn huwelijk zijn bruid Evelyn Brown het huis ontvlucht en naar haar moeder gaat. Dit vreemde gedrag heeft een on derzoek van dr. Andrews ten gevolge. Hij spreekt met de moeder, die veie jaren gescheiden leefde en komt langzamerhand tot de conclusie dat die moeder alles heeft gedaan om Evelyn angst in te prenten voor het huweiijlü Zijn optreden heeft een gunstige invloed op Evelyn, die na een moeilijke tweestrijd haar leven ver der zal doorbrengen aan de zijde van haar man. De film was uitstekendd opgenomen en werd zeer goed geespeeld. Margaret Field, Nana Bryant, Reed Haley en Robert Clarke vervulden op bijzondere wijze de rollen van Evelyn, de moeder, de dokter en de echtgenoot. Een voorwoord bij deze film werd gesproken door de arts W. F. Storm, Enige opmerkelijke films in het voor programma, zoals het fijn gekleurde sprookje, bijzondere Amerikaanse jour naals en nieuws uit de wereld en spe ciaal uit Nederland gingen aan het hoofd nummer vooraf. postte kreeg het, naarmate het later werd steeds kouder en kroop steeds dieper in zijn kraag weg. Maar de kin deren die er een enthousiast publiek vormden waren niet weg te slaan en klapten vrolijk in hun handen wanneer de dansers zich weer warm gehuppeld hadden. Overigens stonden we verbaasd over het grote aantal kleine kinderen, dat overal samengestroomd was om op pleintjes met spelletjes te worden bezig gehouden. Buitengewoon aardig was het initia tief van de Christelijke Jeugdorganisa tie, de VCJC, die door de stad reed en de klucht „Liefdadigheid naar vermo gen" opvoerde, welke overal de nodige vrolijkheid bracht. Het stuk was uiter aard zeer eenvoudig van bouw, iets wat ook voor het décor gold, dat een be langrijk deel van de laadbak in beslag nam. Het viel niet mee om op die be perkte ruimte te spelen, maar het ging. En overal werd door het publiek har telijk gelachen. 's Avonds 's Avonds werd op het Waagplein het lekenspel „Hoe de schout zichzelf aan de schandpaal bracht" door de CJVF en CJMV opgevoerd en trok een lam pion-optocht door de stad. Ernstig schui felden de kinderen, geflankeerd door talrijke bezorgde moeders, vort. Met allen een lichtje of lampion in de hand. De poppenkastvertoningen voor kleu ters, die 's ochtends werden gehouden, droegen een noga] primitief karakter. Ergens stortte een kast in elkaar, waar aan de sterke wind niet de minste schuld had. Maar de animo was overal betrekkelijk groot. Opvallend was. dat de algemene be langstelling voor het volksdansen maar zeer gering is. Dat bleek ook, toen des avonds op de Paardenmarkt nog enige dansen werden uitgevoerd. Het publiek staat er onwennig tegen over en kwam er niet toe om mee te doen, hetgeen de algemene vrolijkheid aanmerkelijk verhoogd zou hebben. Slotfeest LIET slotfeest op het Waagplein trok evenals verleden jaar duizenden kij kers, die in dichte hagen stonden op gesteld toen de jeugdorganisaties met de drumband van de katholieke ver kenners en de muziekcorpsen St Cae- cilia en de Postharmonie het plein op marcheerden. Het vreugdevuur laaide hoog op en verspreidde een dichte von kenregen over de toeschouwers, die het schouwspel van de dansende fak keldragers met veel genoegen gade sloegen. Aan dit vreugdevuur, dat nu vrij uit kon branden, herinnerde de voorzitster van de Alkmaarse Jeugdge meenschap, mevrouw G. Holzmüller- Teengs, toen zij de donkere jaren van 'de bezetting noemde en het licht van de bevrijding, dat na 5 Mei 1945 straal de. „Soms lijkt het of men het grote goed van de vrijheid begint te verge ten, maar jongeren weest er van over tuigd, dat het juist deze vrijheid is, die de vele offers en harde strijd waard is", aldus de spreekster. Met de wens uit te spreken, dat de hedendaagse jeugd er met al haar kracht toe zal bijdragen, dat er een betere wereld komt, waarin de vrijheid zeker is, besloot zij haar toespraak. Het gezamenlijk gezongen Wilhelmus, begeleid door de muziek corpsen, vormde het einde van deze be vrijdingsdag. Nog lang daarna bleef het gezellig in de stad. Er was veel volk op de been; in het Gulden Vlies en het Wapen van Heemskerk werd gedanst en zelfs na middernacht trokken hier en daar zingende groepjes door de stra ten. A AN het slot van de bevrijdingsdag hebben tientallen Alkmaarderser een paar natte voeten voor over gehad om te zoeken naar de parachutes, dte door de Beechcraft met Jan de Troye aan boord in de omgeving van de Dr Schaepmankade zouden zijn neergelaten. Wij schrijven hier opzettelijk „zottl- den" omdat niemand op het droppingsuur een vliegtuig heeft gehoord of een licht heeft gezien. Het bleek tenslotte, dat de machine veel Noordelijker heeft gevlogen dan de bedoeling was. In plaats van boven de Dr Schaepmankade werden de parachutes boven Bergen uitgeworpen en het waren de 21-jarige militair Gerard van der Steen en Elly Thomas, die na veel moeite in het bos de begeerde voorwerpen vonden. Zij hadden het vliegtuig horen cirkelen en de parachutes in de bomen ontdekt. Er was een klimpartij voor nodig om ze te bemachtigen. Intussen gleden over het terrein bij de Schaepmankade en Vondelschool de lichtbundels van sterke zaklantaarns en stormpelden tal van gebogen mensenfiguurtjes over de weilanden bij de Heilooërdijk. Tenslotte was een gratis rondvlucht per KL1VI en een voedselpakket, inhoudende cacao, kaas, sardines, pudding, thee, zeep, soep, chocolade leverpastei en sigaretten de moeite wel waard. Het zoeken was tevergeefs en de verkeerspolitie, die een motor met zijspan naast de Vondelschool had staan om een eventuele vin der naar het Waagplein te brengen was reeds lang van haar post weggereden, toen niets duidde op de komst van het vliegtuig. Het was rond het Waagplein snel be kend, dat Alkmaar was ingeschakeld in de radio-droppingswedstrijd, die bo- ïen 11 plaatsen in Nederland zou ge schieden. De wagen van de Nederland se Radio Unie, die naast het Waagge bouw een standplaats had gezocht, zei wat dit betreft genoeg en de technici, die om ongeveer half acht de antenne uitschoven maakten er verder geen ge heim van. Waar de dropping zou plaats vinden werd angstvallig verzwegen. Naarmate het tijdstip van vijf minu ten voor half tien naderde nam in de radiowagen de zenuwachtige spanning hand over hand toe. De berichten wa ren verre van gunstig. Er hing boven Alkmaar een laag wolkendek en het zou niet onwaarschijnlijk zijn als de dropping in het geheel niet doorging. Terwijl de jeugd op het plein rond het vreugdevuur danste luisterde omroe per Jan de Visser van de NCRV door het geopende portierraampje naar het geronk van de Beechraft. die maar niet kwam opdagen. De belangstelling rond de auto verminderde allengs en toen de politieposten, die aan de rand van de Stad hadden gestaan zich kwamen af melden bleven er nog maar enkele nieuwsgierigen over. Ook burgemees ter Wytema. die al een paar keer naar de stand van zaken was komen infor meren achtte tenslotte de tijd gekomen huiswaarts te keren- De mogelijkheid, dat de parachutes ergens boven de Boekelermeer of zelfs nog Zuidelijker zouden zijn afgeworpen was zeker niet onwaarschijnlijk. Ook de mensen in de omroepwagen namen er hun gemak van. Zij besloten tot twaalf uur op het Waagplein de wacht te houden en dan op te breken. Tot aller verrassing echter znn de vinders toch nog gekomen. Jan de Visser kon zijn pruzen uitde len en Jan de Cler een muzikaal- ver slag uitbrengen. De 21-jarige Gerard van der bteen, die in Bergen met zijn meisje Elly Thomas door de Sparrenlaan liep had de parachutes zien neerkomen en die dank zij 'h klimpartij, waarbu hii nog schaafwonden aa.n zijn handen opheb. weten te bemachtigen. Met een vracht wagen van vader Van der Steen waren de gelukkige vinders naar Alkmaar ge reden om de parachutes aan Jan de Visser te overhandigen en de prijzen in ontvangst te nemen. „We zullen van de ticket dankbaar gebruik maken", vertelde Gerard en Els voegde er aan toe, dat zij, als ze bang was voor luchtz'iekte wel een tabletje zou inne men. Maar het vliegtochtje laten ze zich niet ontnemen. Vanochtend vroeg om 4 uur werden een man en een vrouw die zich in een hotel onder valse naam hadden laten inschrijven van hun bed gelicht en naar het politiebureau overgebracht. Nadat proces-verbaal tegen hen was opge maakt werden zij weer op vrije voeten gesteld. Spiegelruit1 vernield De glasverzekeringsmaatschappijen hebben de laatste tijd nogal te lijden van jeugd-baldadigheid. Ook gistermiddag was dit weer eens het geval, toen een 15-jarige jongen een steen schopte door een spiegelruit van de fa Koster in de Langestraat. Voor de verzekeringsmaatschappij een strop van f 400,De ouders zullen de kosten van het inzetten van de nieuwe ruit betalen. WOENSDAG Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: Lok kende wildernis (14 jr); Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: Angst voor het huwelijk (18 jr); Cinema Americain, 2 30 en 8 uur: Hongkong (14 jr); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Het zwarte kas teel (18 jr); Grote Kerk, 8.30 uur: repe titie Herv. Oratoriumver.; Gulden Vlies, 1.45 en 4 uur; Kindervoorstelling Bert Brugman (ABB en PvdA); ValksLunch room, 8 uur: Spir. gen. Harmonia. BERGEN. Rustende Jager, als Maan dag; 7.30 uur: Raadsvergadering. DONDERDAG Victoria Theater, 8 uur: Vrouwen kamp Borneo (18 jr); Harmonie Theater 8 uur; Angst voor het huwelijk (18 jr); Cinema Americain, 8 u.: Die Fledermaus (18 jr); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Het zwarte kasteel (18 jr); Vroom en Drees- mann, 2.15 en 3.30 uur: De Vrouw fn haar boudoir; Valks Lunchroom, 8 uur: Ver. Weer- en Sterrenkunde; Wapen v. Heemskerk, 8 uur: toneelavond SOVA. BERGEN. Rustende Jager, als Woens dag. DIENST APOTHEKEN De avond- en nachtdienst der apothe ken wordt deze week waargenomen door apotheek „De Bever", Emmastr. 36. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Woensdag 20.55 9.33 Donderdag 22.06 10.47 TE CAMPERDUIN Hoog Woensdag 21.00 9.38 Donderdag 22.11 10.52 Laag 15.00 3.38 16.11 4.52 MORGEN (DONDERDAG) 8 uur de grote gekleurde Operette-film in CINEMA AMERICAIN. Tel. 2609 Plaatsbespreken dringend aanbevolen (Advertentie, ing. Med.) Majoor van Bael bevorderd tot luitenant-kolonel Met ingang van 1 November 1952 is het Hoofd van de Indelingsraad Alk maar, de Majoor der Artillerie J. C. P. van Bael, bevorderd tot de rang van Luitenant-Kolonel bij genoemd wapen. Goederen uit rampgebied aangekomen In een korte spanne tijds zijn de twee schepen gelost, die goederen naar Alkmaar heben gebracht, welke oor spronkelijk voor de getroffenen uit het rampgebied waren bestemd, maar nu onder de behoeftigen in Alkmaar en omgeving worden gedistribueerd. De Sociale Raad te Alkmaar had met de bij hem aangesloten gemeenten een regeling getroffen, zodat de afvoer van de geloste lading zonder onderbreking kon geschieden. Op de afgesproken tij den arriveerden de auto's bij de VB om hun vracht in ontvangst te nemen. Friese brug in Buiksloot „De brug der zuchten is niet meer" fluisterde men een jaar geleden, toen de oude Friese brug werd gesloopt en door de nieuwe brede kanaalovergang werd vervangen. „De Friese brug is niet meer"Dat kunnen wij nu echter niet meer zeggen. Want de brug is weer in gebruik geno men, voorzien van een nieuw verfje en grondig nagekeken. Hier en daar lag nog wel eens een plankje los, zoals ge misschien zult herinneren. In Buiksloot mag zij haar laatste le vensdagen slijten. Wij hopen dat de lasten van haar ouderdom met het tegenwoordig steeds zwaarder worden de verkeer licht mogen blijven. Wij feliciteren Buiksloot, omdat het met de brug goed geholpen is. Maar wij feliciteren eveneens onszelf Bedrijfsvoetbal begonnen De bedrijfsvoetbal is gisteren weer gaan rollen en in afdeling A heeft de SOVA-ploeg -haar eerste winstpunten kunnen noteren. Er werd de eerste avond al goed partij gegeven, maar zo wel de SOVA- als Centra-spelers moes ten de stijve spieren nog wat losgooi en. Het werd tenslotte 10 voor SOVA en deze uitslag (de rust ging in met een blanco stand) moge het bewijs zijn van de spanning, die op de eerste be drijfsvoetbalwedstrijd viel te beleven. De spits is er nu af en de competitie kan zich dus in haar volle omvang gaan ontplooien. Ook vanavond staat er al weer een wedstrijd op het programma. Reiniging tegen Povay. Lelijke val op perron Gisteravond om 0.45 is een 45-jarige reiziger bij het uitstappen uit de trein te Alkmaar onwel geworden, waardoor hij op het perron viel. Met een gapende hoofdwonde is hij naar het Centraal Ziekenhuis overgebracht. Na Den Haag en Amsterdam zal ook Bergen een herdenkingsbijeenkomst krijgen, gewijd aan de onlangs zo plot seling overleden dichter Martinus Nij hoff. De bijeenkomst wordt georgani seerd door het Kunstenaars Centrum Bergen en wel Zaterdagavond 16 Mei om 8 uur in de Rustende Jager. Medewer king verlenen mevrouw Georgette Nij hoffHagedoorn, aan wier faam als voordrachtskunstenares wij hier zeker niets hebben toe te voegen, de letter kundige Jan Engelman en het Alk- maars Strijkkwartet. Voor begeleiding aan de vleugel zorgt de accompagnateur van Georgette Hagedoorn, Pierre Ver- donck. Wij twijfelen er niet aan of er zal voor deze aan de dichter Nijhoff gewijde bijeenkomst grote belangstelling bestaan. Gevonden voorwerpen In de week van 23—20 April werden de volgende voorwerpen als gevonden voorwerpen aangegeven: Jongensfiets, zakmesje, glacé dames handschoen, werkschortje, duimstok, shagdoos met shag en vloc. gevlochten riem, gym. schoen, muntbiljet f 2.50, gouden halsketting, padvindersriem. rubber werpring, kindermuts, sleutel Ensie 001, passer, dameshandschoen, sporlportemonnaie. De gemeente Sint Pancras heeft het Bevrijdingsfeest in een zeer gezeUige sfeer gevierd,. Er werd practisch door de gehele bevolking aan deelgenomen. Op het sportterrein en ook in het dorp zelf werden diverse wedstrijden gehou den, waarvan wij de voornaamste uit slagen laten volgen. Allereerst de ronde van Sint Pancras, waarvan winnaars waren: dames 250 m.: Ie N. Droog 45.4 sec.; 2e I. Kuitwaard 47 sec.; 3e J. Hopman 48.1 sec. Heren 1000 meter: le M. Verkroost 3.08.2 sec.; 2e C. Stam 2.17.3 sec.; 3e L». de Pee 3,23-3 sec. Wagenrennen: le W. Jonker; 2e J. Vroegop; 3e H. Duif; 4e A. Vroegop. Afvalrace-fietsen, jongens: le A. Ver- duin; 2e H. Brammer; 3e J. Verduin. Handicaprace-fietsen, meisjes: le T. Mulder; 2e N. Hes; 3e A. Leyen; 4e J- Vroegop. Touwtrekken, heren: le Kossen—-Ploeg; 2e Rozing—Kliffen; 3e VroegopHartog. 's Avonds werd nog een puzzle-wandel- tocht georganiseerd, die zeer precies was uitgestippeld. Hieraan namen ongeveer 60 personen deel. Deze wedstrijd werd een buitengewoon succes. SIMAVI-COLLECTE. SINT PANCRAS. Groot is de hulp, die Simavi gedurende de 28 jaren van haar bestaan verleend heeft aan de bevolking van Suriname, Indonesië en Nieuw-Guinea en daarom hoopt hel plaatselijk comité, dat de burgerij de Simavi.collecte op 8-Mei- goed.zal steu nen opdat het medische werk in de- tropen onverminderd doorgang kan vinden. Schaakclub VVV Dinsdagavond is door het vierde tiental van VVV de wedstrijd tegen Schaaklust II uit Andijk overgespeeld. (Dit was de wedstrijd die in Hoorn wegens een sterf geval moest worden afgebroken.) De uit slag was voorlopig 43 voor VVV IV. De partijen aan de borden 2, 4 en 8 moesten worden afgebroken. De uitslag was als volgt (Schaaklust II —VVV IV): S. Zwagerman—W. de Wit 10; B. Pasveer—F. v. d. Vliet afgebr.; J. Prins—F. Schulz 0—1; W. Zwagerman F. Bosch afgebr.; H. Kuiper—P. Holz- mann 01; J. de Kroon—J. Meiboom 01; A. SwartT.Zanen 0—1; E. v. d. Zaag J. de Wolf afgebr.; E. Kwantes—J. v. Ekeren 1—0; D. Sietses—P. Genée 1—0. De voorlopige uitslag is dus 43 voor VVV IV. De partijen aan de borden 2 en 8 staan zeer gunstig voor VW, zodat de uitslag 64 voor VVV waarschijnlijk is. Aan bord 8 zal de VVV-speler De Wolf stellig de volle winst binnenhalen in een problematische stelling. BURGERLIJKE STAND Geboren: Maria E. A., d.v. M. T. ten Broeke en J. C. Smit; Maria A. P., d.v. L. P. Goudsblom en A. M Kamp; Jo- sephus, z.v. F. C. Oudejans en C. C. M. Keesom; Maria H., d.v. A. Stet en C. Admiraal; Anne J., z.v. S. Jager en D. Meuleveld. Gehuwd: Adrianus P. van der Vlugt en Cecilia Erkamp; Gerardus J. Bra- kenhoff en Anna Mulder. Overleden: Kaatje E. Schrielqen. 77 j., geh. m. J. de Waart. Voor beroep bedankt Ds N. den Oudsten heeft voor het op hem uitgebrachte beroep naar Ermelo bedankt. Opgave voor tocht van ouden van dagen Men verzoekt ons opneming van het volgende: Opgaven voor de tocht van Ouden van Dagen die op Donderdag 11 Juni wordt gehouden, kunnen op 11 en 12 Mei ge schieden op het adres Wilhelminalaan 4. van 10—12 en van 2—4 uur. Alleen personen ouder dan 70 jaar kunnen aan de tocht deelnemen. Men rekent er op, dat van deze ge legenheid alleen gebruik gemaakt zal worden door diegenen, die geen andere mogelijkheid tot- uitgaan hebben. Laat men niet de plaats innemen van min der bevoorrechte mensen. 97. Als hij uit zijn humeur is, dan kent Jimmy Brown zijn eigen kracht niet en dat begon de politiemacht van Oekoeroewanda aan den lijve te voe len. Eén voor één wierp Jimmy al zijn belagers van zich. Het gebouw dreun de op zijn grondvesten en er bleef in de werkkamer van de commissaris geen meubelstuk heel. Ook de agenten, die buiten de wacht hielden en die moesten verhinderen, dat de nog steeds woedende menigte het politiebureau zou binnen dringen, kwamen de een na de ander toegesneld, maar even snel sloeg Jimmy hen weer uit de kamer. Toen greep hij de beduusde Roekira- ki, die nog altijd niet wist hoe hij het had en rende met hem de kamer uit, het portaal over en verscheen op het bordes. „Daar komen de Roekiraki'sl", schreeuwde Jimmy, terwijl hij in de verte wees. Alle mensen draaiden ver schrikt het hoofd om, bang, dat zij in de rug zouden worden aangevallen. Maar toen zij weer naar het bordes keken, was Jimmy met de kleine ge wonde chimpansee al verdwenen. Hij. holde naar de auto, sprong er in, te gen Piet Potlood roepend: „Vol gas. Piet en rijden wat je rijden kunt. Laat je door niets weerhouden!" Piet Pot lood klemde de tanden op elkaar en reed zo snel mogelijk weg. Gillend sprongen de mensen op zij. Eén pro beerde op de treeplank te springen, maar Jimmy duwde hem er af. De mo tor begon te ronken en overstemde het geschreeuw van de woedende menig te. „Rechts aanhouden, Piet", com mandeerde Jimmy. „We gaan regel recht naar -hej oerwoud. Ik zal ze leren, wie Woewoesoeki is!" De leerlingen van de Bosschool (Ber ger Schoolvereniging) te Bergen vier den de bevrijdingsdag met sport en spel. Reeds om 9 uur traden zij aan om hun krachten te meten in allerlei spelen. De jongste leerlingen mochten blokjes ra pen, zich tijdens het hardlopen verkle den en spannende races houden op bloempotten en binnenbanden. De gro tere leerlingen hielden behendigheids spelen met de bal en touw en tijdens hun nummer hardlopen moesten zij op een schoolbord een menselijk figuur teke nen. De aldus verkregen kunstwerken konden helaas niet bewaard blijven. Ons nageslacht zou anders een zeer bij zondere kijk gekregen hebben op de kunstzinnigheid dezer eeuw. De „ouderwetse" hoepel bezorgde de meeste leerlingen grote moeilijkheden. Hierbij bleek, dat de ouders, die in gro ten getale de verrichtingen van hun kin deren bewonderden, zich nog zeer pret tig achter de hoepel voelden. Zij over troffen hun kinderen in slagvaardig heid en stuurmanskunst en bewezen daarbij, dat een op tijd gegeven „mep" tot verrassende resultaten kan leiden. Direct na afloop werden de veie mooie prijzen uitgereikt en zeer vol daan gingen de leerlingen naar huis. De Bosschool heeft in de loop der jaren al meer dergelijke initiatieven ontwikkeld en streeft er naar het con tact met de ouders zo stevig mogelijk te doen zijn. Dat dit, dank zij de be stuursvorm van de Schoolvereniging, kan worden bereikt heeft in het verle den al vele goede resultaten afgewor pen. Op Bevrijdingsdag genoten driehonderd j schoolkinderen in de zaal Schuyt van de j film „Doornroosje". Zij werden onthaald op een sinaasappel en een zakje versnape ringen. 's Avonds waren twee filmvoor- stellingen voor ouderen georganiseerd, met komische-, teken- en gruwelfilms» Abott en Castello ontmoeten de onzicht bare man. „De Schoorlse veteranen" fl speelden tegen de Spuitgasten onder ge ringe publieke belangstelling een aardige! wedstrijd. f De 4de Mei stond ook in Schoorl iiJ het teken van de rouw. 's Ochtends om l(] uur legden de schoolkinderen uit de hoogf ste klassen van de drie openbare lage scholen een krans bij het monument Zijpersluis, waar zij het „Wilhelmus" enp „Wilt heden nu treden" zongen. De bur- j gemeester, mr C. A. J. Jochems# herin* I rerde aan de Bevrijdingsdag en herdachtI hen, die hun leven gaven voor onze vrij* heid. 's Avonds bracht een enkeling een stille groet aan de op het kerkhof be graven Engelse officieren en legde een bos bloemen bij de simpele stenen. De gymnastiekvereniging Olympia be leefde in zaal Schuyt weer haar jaar lijkse adspirantenuitvoering, die ook dit maal weer zeer geslaagd was. Na de steeds weer plechtige vaandel- groet, waarbij alle aanwezigen zich I van hun plaats verhieven, heette del voorzitter, de heer Mulder de talrijke aanwezigen, onder wie vele vaders en B moeders, die de sportprestaties va"^ hun spruiten wilden gadeslaan, hartelijk f welkom. Over het algemeen kan gezegd wor-l den dat deze uitvoering op iets hoger peil stond dan de uitvoering verleden 1 jaar, al zouden de verschillende vrije j oefeningen met meer élan en souplesse I kunnen worden uitgevoerd. Ook heil ïhythme hier en daar liet nog wat tel wensen over. Overigens was dit 24 num-1 mers tellende programma, dat nu vlot I werd afgewerkt, zeer aardig. Vooral del verrichtingen van de kleuters deden del lachspieren nog al eens prikkelden. Danl waren er de talrijke oefeningen aan help rek, op het paard en de evenwichtsbalkl op de brug en aan de ringen. Het geheelH werd afgewisseld met vrije oefeningen! en verschillende dansjes. Het bloeroe"'I ballet kon ons evenals het solo-spel va»! K. v. d. Oord die op eminente wijs' I een tango van Melando en 't zeer bE'| kende „vliegensvlug" speelde zeer be* I koren. Nadat de voorzitter de avon°| op humoristische wijze gesloten had fj11 de nodige cadeaux waren uitgereikt r volgde nog een verloting met daar"1 een zeer gezellige polonaise voor I jeugd!

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2