BATAVUS Stad en omgeving Plezie ple B. EN W. SCHAREN ZICH ACHTER DE BRADERIE BOUNTY Ned. Herv. gemeente bereidde zich voor op radio-uitzending Marionetten-theater Brugman speelde voor P.v.d.A.-jeugd Catapult-dames op tweede plaats in Flora tornooi Een drievoudig jubileum De wereldreis van Jimmy Brown Zot, Flying Dutchman Belangrijk besluit rif de volle zachte Oude Klare per liter f 7.15 Unesco-exposi tie Leonardo da Vinci Automobilist koos het hazenpad AGENDA Zangavond in dé Grote Kerk Kinder-Meifeest in Gulden Vlies Goede opvoering Vijf Alkmaarse teams vertegen woordigd Echtpaar Venneker 50 jaar getrouwd Nieuws uit Egmond aan Zee Het Bevrijdingsfeest f. hjf* f f DAMKAMPIOENSCHAP HOOFDKLASSE Heer-Hugowaard Groot muziekfestijn in Mei en Juni „Hou en Trouw" bestaalj vijf en veertig jaar Trots en glor stad Akerslot BURGERLIJKE -DE B Braderie gaat door. Tot nu toe heeft het comité, dat zich evenals ver leden jaar vrijwillig1 met de vele voorbereidingen heeft belast, geen defini tieve stappen ondernomen voor het engageren van attracties of het aangaan van verschillende verplichtingen omdat men eerst heeft willen afwachten hoe de reactie van het gemeentebestuur zou zijn op het request van een aantal Laat- em Langestraatwinkelicrs, die de Braderie dan wel geen kwaad hart toedragen, maar er toch weinig voor voelen hoge kosten aan een stand te spenderen en er evenmin op gecharmeerd zyn een andere standhouder voor hun deur te krijgen. Dit request heeft de voorbereidende werkzaamheden doen stagneren, maar naar wij vernemen, zal het Braderiecomité binnen enkele dagen met een gerust hart aan het werk kunnen gaan. Burgemeester en we-t houders hebben zich volledig achter de Braderie geschaard en dit impliceert, dat het Braderiebestuur de beschikking krijgt over de trottoirruimte in Laat, Langestraat, Ritsevoort en eventueel de Nieuwesloot. NATUURLIJK zal men de gestelde voorwaarden daarbij in acht moe ten nemen. Zo moeten stands, die voor de winkel van een niet-deelnemer staan, minstens 70 cm. van de gevel af worden gebouwd. Het ziet er niet naar uit, dat de Laat- en Langestraatwinkelicrs het 'Advertentie Ine. Med.l Ter herdenking van het feit dat Leonardo da Vinei vijfhondei-d jaar ge leden werd geboren, is door de zorgen van de Unesco, de bekende culturele organisatie van de Verenigde Naties, een reizende tentoonstelling samenge steld van reproducties naar 150 teke ningen van deze wereld-beroemde kun stenaar. De reproducties ziin van uitstekend gehalte en benaderen zoveel mogelijk de originelen. Ze zijn vervaardigd on der leiding van de „Commissione Vin- ciana" en gedrukt door de „Libreria della Stato". De Unesco (United Nations Educatio nal Scientific and Cultural Organisa tion) wil door deze expositie bijdragen tot een nader en beter begrip voor kunst in het algemeen en voor die van Leonardo da Vinci in het bijzonder. Alkmaar is zo gelukkig deze ten toonstelling tot en met 17 Mei a.s. te mogen herbergen in het Stedelijk Mu seum, Breedstraat, dat voor bezoek zal geopend zijn dagelijks, ook Zondags, van 25 uur s middags. Vrijdags van 105 en 's avonds van 7—9 uur. Voor scholen en gezelschappen is na voorafgaande afspraak ook bezoek op andere uren mogelijk. De toegangsprijs is uiterst laag ge steld. Gisterochtend om 11 uur ramde een autobestuurder een lichtmast op de Gees tersingel. De paal kwam in brokken naar beneden en de chauffeur koos ijlings de vlucht. Reeds bij de Friese brug werd hij door de rijkspolitie gesnapt en tot staan gebracht. Bovendien had zich inmiddels een getuige van het incident op het poli- tie-bureau vervoégd, zodat een goed ge documenteerd proces-verbaal kon worden opgemaakt. BURGERLIJKE STAND Geboren: Johanna C., d. van P. A. Timmer en C. C. Kloet. Engelbertha C„ d. van A. Zuijderland en A. C. M. van den Akker. Adrianus J. M„ z. van J. Oud en E. Groot. Johanna E., d. van D. Schaddenhorst en A. van Mens. Geertruida M., d. van J. J. Madder en A. C. Hazes. Getrouwd Petrus B. Stokman en Cornelia P. M. de Laat. Hendrik Poel man en Maria C. Zandbergen. Nicolaas M. J. Ursem en Trijntje Blokker. Wil lem van Dok en Marijke Th. Swager. Overleden: Trijntje de Vries, 74 jaar, wed. van C. Kater. hoofd in de schoot zullen leggen, nu de beslissing van B. en \V. anders is uitgevallen dan zij hadden gehoopt. Dat zij hiermede overigens wel reke ning hebben gehouden, bewijst het feit, d'at zij reeds tevoren contact hebben opgenomen met enige raadsleden, die naar zij vurig hopen dit onder werp in de raad zullen brengen. Er zijn anderen, die de winkeliers financiële steun hebben toegezegd, indien zij tot een gerechtelijke procedure willen overgaan. Maar zover is het nog niet. Wij zouden het betreuren als deze zaak zo ver op de spits moet worden gedreven. Tenslotte is het hoofddoel van gemeentebestuur en organisatoren van het verkoopfeest Alkmaar op nieuw in de belangstelling te plaatsen en het is uiteindelijk voor de midden stand zelf, dat deze Braderie wordt gehouden. Pafafa-loferij bracht f 900 in 't laatje Op het slotfeest van de fancy-fair is Dinsdagavond op het terrein „De Phoenix" de trekking van de Pafafa- loterij gehouden. De opbrengst was be stemd om de outillage van de plaatse lijke padvinderij, die tijdens de oorlog nogal geleden heeft en nog steeds niet helemaal op peil is, te kunnen aanvul len. Driehonderd loten werden Ame rikaans (bij opbod) verkocht. De ove rige 3700 gingen voor een kwartje van de hand. De opbrengst was ruim f 900 bruto. De eerste prij.s was een fiets, de tweede een electrische ketel. De 23 overige prijzen waren deels gekocht, deels door de Alkmaarse middenstand, die de Padvinderij een goed hart toe draagt, afgestaan. DONDERDAG Victoria Theater, 8 uur: Vrouwen kamp Borneo (18 jr); Harmonie Theater 8 uur: Angst voor het huwelijk (18 jr); Cinema Amerieain, 8 u.: Die Fledermaus (18 jr); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Het zwarte kasteel (18 jr); Vroom en Drees- mann, 2.15 en 3.30 uur: De Vrouw in haar boudoir; Valks Lunchroom, 8 uur: Ver. Weer- en Sterrenkunde; Wapen v. Heemskerk, 8 uur: toneelavond SOVA. BERGEN. Rustende Jager, als Woens dag. VRIJDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Verbo den spel (14 jr.) Victoria Theater, 8 uur; Affaire in Trinidad (18 jr.); Har monie Theater, 8 uur: Ivanhoe (14 jr); Cinema Amerieain, 8 uur: Het uur voor middernacht (18 jr.); Gulden Vlies 8 uur: Handelsschoolver. Pacivolo. DIENST APOTHEKEN De avond- en nachtdienst der apothe ken wordt deze week waargenomen door apotheek „De Bever", Emmastr. 36. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Donderdag 22.06 10.47 Vrijdag 23.23 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Donderdag 22.11 10.52 16.11 4.52 Vrijdag 23.28 12.06 17.28 6.06 Jan Edel ging reeds vroeg in hef verzet Hoewel wij met alle ons ten dienste staande middelen hebben getracht een zo volledig mogelijk overzicht te ge ven van de in het Alkmaarse verzet gevallen illegale werkers is de naam van Jan Edel niet in de lijsten voorgekomen. Van bevriende zijde ont vingen wij enige gegevens over deze Alkmaarder, die terstond na de Mei dagen begon met de verspreiding van illegale lectuur en die zich later aan sloot bij de zogenaamde Sneevliet- groep, Reeds op 24 Februari 1942 werd hij gearresteerd en opgesloten in het Huis van Bewaring aan de Wetering schans. Enige maanden later op 13 April, viel de heer Edel voor een vuur peloton op de Leusderheide. Roode Kruis-actie De jaarlijkse campagne van het Roode Kruis, die van 26 Mei tot 6 Juni zal worden gehouden wordt in Alk maar niet zo intensief aangepakt ais in andere jaren. Wel zullen er collectes 12.01 worden gehouden, maar men vindt het onverantwoord een al te dringend be roep te doen op de burgerij, die zich bij de inzameling voor het Rampen fonds reeds vele offers heeft getroost. Gisteravond hebben de Ned. Herv. Gemeente, de Ned. Herv. Oratorium- vereniging en de organist Piet Kee' zich in de Grote Kerk met een zéér geslaagde repetitie voorbereid op de uitzending voor de N.C.R.V. op 17 Mei a.s. Het doel van deze Zangavonden, zou men kunnen samenvatten in de simpele woorden „Veredeling van de religieuze volkszang". Alkmaar werd nu voor de eerste maal ingeschakeld. We hoorden de psalm-melodieën, weer eens in hun oorspronkelijke fris heid, en gezonde muzikaliteit door het vitale tempo dat er deze avond aan werd gegeven. Dit is belangrijk, want de uitvoeringspractijk is over het al gemeen nog wat aan de trage kant, Licht en sierlijk, - een Batavus-sportfiets met 'n enorme gang. Met de -Flying Dutchman maakt U de lapgste tochten zonder een spoor van vermoeidheid. De enige fiets met de 5 plussen (Advertentie, lng. Med.) Honderden Alkmaarse kinderen hebben gistermiddag weer kunnen genieten van het uitstekende marionettentheater van Bert Brugman, dat in twee voorstellingen het sprookje van de boskabouter Paulus opvoerde, op een manier zoals we dat van Brugman en zijn groep gewend zijn: uniek. Ook dit maal was de enscènering \an het poppentoneel voortreffelijk en het stuk eenvoudig, zodat het door de kin deren zonder moeite gevolgd kon worden. De poppen, door Jean Dulieu gecreëerd, waren af. Vooral de heks Eucalypta was Alkmaar was Zaterdag met vijf te- teams goed op het volleybal-tornooi te Haarlem, het Flora-tornooi, verteg-eiu- woordigd. Het waren de herenteams van SVN, The Smash, 't Hooge Huys en Catapult en het damesteam van laatst genoemde vereniging. De da mes hebben het gepresteerd in de fi liale door te dringen, waar de tweede plaats werd bezet achter Die Raeckse (Haarlem) en voor Carna (Zaandam). Dat de belangstelling voor het vol leybalspel in Alkmaar zich nog steeds in stijgende lijn beweegt, bleek Zater dag te Haarlem, waar bij het Flora- tornooi vijf van de 48 teams uit de afdeling Alkmaar bleken te komen. Het waren het damesteam van Cata pult en de herenteams van SVN, The Smash, 't Hooge Huys en Catapult, die voor deelname naar het Krelage- huis waren gereisd. Het team van SVN had ook ditmaal met pech te kampen en kon het in haar zwakke poule niet tot een enkele overwinning brengen. Dit zelfde lot deelde The Smash, doch deze ploeg ontmoette in haar poule tegenstanders van flink formaat. 't Hooge Huysteam bracht het er behoor lijk af. Deze Alkmaarders versloegen Die Raeckse (Haaxjem) en Olympia (Den Haag), docfy daarmede waren de krachten verbruikt. In de hierop vol gende strijd tegen SMH de kampioen van afdeling Amsterdam, gingen de Alkmaarders met eon 4512 stand ten onder. De heren van Catapult wisten VCR (Haarlem) en Animo (Leeuwarden) te slaan. Een gelijk spel was daarna vol doende om in de finale te komen. Tegen de oude rivaal SES (Zaandam) werd het echter een 24—23 nederlaag en toen kon Catapult zich bij de overige Alkmaarse herenteams op de tribune aansluiten om SES de derde prijs in dit tornooi te zien behalen. De eerste prijs ging naar DES een team van jonge spelers uit Voorburg en de tweede prijs naar de organisator van <jit tornooi HVS uit HaaiTem. De Alkmaai'se dames moesten dus ook ditmaal de eer ophouden en zij kweten zich op uitstekende wijze van deze taak. Zij voelden zich thans reeds zo op hun gemak in het Krelagehuis, dat ze keken alsof zij thuis speelden. Zonder blikken of blozen werden in harde gevechten de teams van VCR (Haarlem), Foi'to Amsterdam), Prof- wijk (Leiden) en Vogel (Utrecht) uitgeschakeld door de Alkmaarse meisjes. In de finale bleek, dat de drie poule-winnaars tevens drie afdelings kampioenen waren n.l. Die Raeckse (Haarlem), Catapult (Alkmaar) en Carna (Zaandam). Na een enthousias te en hevige strijd tussien deze drie ri valen werden de teams in deze volg orde geplaatst in de eindstand. zo angstwekkend suggestief, dat je er meteen voor zou willen weglopen. Tijdens het laatste bedrijf hebben we het spel achter de schermen gevolgd en we kregen toen een aardig idee van de techniek van dit soort poppenspel. De ro mantiek was er volkomen zoek en het was er een snel, soms nerveus heen en weer geschuifel van de eigenlijke spelers. En dan te bedenken dat iedere beweging ingestudeerd is en dat men het effect er van niet beoordelen kan of het moet zijn uit de reacties van het publiek. Het was ongeveer de zestigste maal, dat „Paulus" opgevoerd werd en voor de zestigste maal draaide de 1000 meter lange geluidsband af om de tekst via twee luidsprekers, met een volumineus geluid de zaal in te slingeren. Wij hebben gezien, dat het een ver moeiend werk is om twee uur achter elkaar met je armen omhoog, poppen te bewegen en niet alleen dat, maar ook om ze te laten léven. Maar het succes was onmiskenbaar. Een week is er aan „Paulus" gewerkt. Aan het instuderen en op de band vast leggen. De routine deed de rest. De kinderen voor wie deze voorstelling het eigenlijke 1 Mei-feest vormde, wer-, den voorts op talrijke tractaties onthaald. zodat de spanning in de melodie ver slapt. Dit wat betreft de volkszang. De Ned. Herv. Oratorium Vereniging bracht contrastwerking in het pro gramma door zeer geslaagde kooi be werkingen van Piet Kee uit te voeren. Piet Kee slaagde er in zijn psalmbe werking voor koor. zuiver .in stijl te houden, en niet in romantisch sen timent, te vervallen. In zijn moderne wendingen bleef de devote sfeer on aangetast. Zo werden de Psalm 150, de Gezangen 70, 78, 147, en Psalm 47 goed gezongen. De overigens perfecte orgelbegelei ding, zouden we gaarne iets minder sterk hebben gehoord, daar toch de Gemeente- en de Koorzang moeten prevaleren. De koorzang van de Ned. Herv. Ora torium Vereniging, was zuiver en zeer genuanceerd, en paste volkomen in het vocale religieuse genre van dit pro gramma. De totale indruk van deze .zangavond was zeer beschaafd, en de zang van de gemeente maakte een voorname en imponerende indruk. Jammer was het dat deze avond de aangekondigde orgel-soli kwamien te vervallen. De indrukken, gisteren op gedaan, gaven ons de overtuiging, dat een succesvolle uitzending wel als verzekerd kan worden beschouwd. W. Schreurs. Aan de Laat, op nummer 104, staat een bierhuisje. De vloer is er nog met fijn zand bestrooid en het is er proper als in een ouderwetse Noordhollandse herberg. Door een paar kleine ramen aan de straatkant valt het licht naar binnen, maar halverwege het vertrek vloeit het uit in een zachte schemering. Die schemering hangt er morgen meer dan een halve eeuwWant dan is het vijftig jaar geleden, dat de heer J, Venneker en zijn vrouw begonnen dit lokaal te exploiteren. Dan is het vijf tig jaar geleden dat zij trouwden en dan is het ook vijftig jaren terug, dat zij klant werden van de Phoenix bier brouwerij. Vandaag wordt dit drie-voudig jubi leum gevierd en komen de kinderen uit alle delen van het land de twee oude mensen opzoeken. In de eerste pleats natuurlijk om even stil te staan bij het feit dat „vader en moeder" een halve eeuw lief en leed hebben ge deeld. „We hebben een gezellig huwelijk ge had" zegt mevrouw Venneker, „en hadden steeds een goede boterham. Er was weinig verdriet en veel plezier". Wat is het fijn, als je, na de 73 ge passeerd te zijn zoiets nog kunt zeggen. De heer Venneker is 82 en hij be aamt het met een dankbaar knikje. Hij is nog steeds in z'n zaak werk zaam en er mee vergroeid. „Ons leven is goed geweest" zegt hij. „En de zaak heeft filtijd goed gelopen. Ook tijdens de oorlog, toen ik het bier van heel ver moest laten komen, heb ik het gered. Een boekhouding hield ik vroe ger niet bij. Alles wat gekocht werd „.Het Engelsedorp", zoals Egmond, tij.- dens de oorlog genoemd werd, fieeft het Beyrijdinggfeest weer. met animo gevierej. Vele zaken hadden hun personeel vrijaf gegeven, zodat er in het dorp een gezel lige drukte heerste. Om 9 uur brachten zevenhonderd kin deren een zanghulde vóór het gemeente huis, waar mr Spit, als voorzitter van het Bevrijdingscomité, in een korte toespraak wees op de grote betekenis van deze dag. „De onschatbare waarde van de vrijheid beseffen alleen degenen, die weten wat on derdrukking betekent" zei hij. Na de zanghulde sprak burgemeester Niele een toepasselijk woord van dank en wekte op de Nationale Bevrijdingsdag", d:e in het gedrang dreigt te komen, in ere te houden. 's Morgens werden er kinderspelen ge houden. Voor de ouderen was er 's mid dags een wandel-puzzle-tocht, die zeer in c!e smaak viel, terwijl in het sportpark diverse volksspelen waren georganiseerd, die met een korfbal-demonstratiewedstrijd werden besloten. Voor het raadhuis heerste 's avonds een gezellige drukte. Ook de wielerwedstrijd door het dorp trok veel belangstelling. In diverse amusementsgelegenheden werd het Bevrijdingsfeest tot laat in de nacht voortgezet, OPBRENGST EMMABLOEMCOLLECTE De Emmabloemcollecte bracht in onze gemeente een bedrag van f 130,op. BURGERLIJKE STAND Geboren: Johan S-, z. van IJ. Blok en Joh. van Hesse. Margaretha W., d. van J. C. E. Helle en E. J. Nauta. Dina M., d van J. Visser en A. Sloot. Ondertrouwd Willem J. Schip per, won. te Zaandam, en Jacoba Zwart. Getrouwd Willem Gerritsen en Jo hanna van Gelderen, won. te Bussum. Pieter Verschoor en Maria Th. Hof, won. te Egmond-Binnen. Jan Dekker en Aaf- ke van Winsum. Christoffel Visser en Maria P. Holkamp. Hendricus Eeltink en Johanna P. Schouten, gesch. echtg. van Fr. Peperkamp. Jan Bakker, won. te Velsen, wedn. van E. Wijker, en Saartje C. Zwemmer. Overleden: Neeltje Zwaan, 80 jr, echtg. van E. Sloot. Pieter de Wijn, 87 jaar, echtg. van W. Schagen. Jan Bult, 61 jaar, echtg. van M. Hakkert. Cor nells Wijker, 61 jaar, echtg. van Fr. J. M. Soomer. Gerbrand Keijzer, 67 jaar, engehuwd (overl. te Maasbree). Tijs Glas, 90 jaar, wedn. van J. Blok. Johan W. Kockx, wedn. van J. M. C. Harm, 70 jaar (overl. te Alkmaar). HERDENKINGSAVOND Op de Herdenkingsavond werden in alle kerken herdenkingsdiensten gehouden. Na afloop daarvan trok een stille stoet naar het monument voor de gevallenen, waar door het comité een krans en door zeer veel andeyen een schat van bloemen werd gelegd. De deelname was groter dan an dere jaren. tAavei tfemie, lng ivied.) p| 98. „Heb je benzine genoeg!" vroeg Jimmy aan Piet Potlood. Deze knikte. Vanmorgen nog getankt", antwoordde hij. Dit stelde Jimmy gerust. „Blijf hard rijden", ze hij, „want je kunt er zeker van zijn dat ze ons nazetten. We hebben echter een flinke voorsprong en die moeten wij proberen te houden. Als we de rand van het oerwoud maar tijdig kunnen bereiken dan zijn we vei lig. Maar ik wil ook nog gelegenheid hebben onze auto goed te verstoppen, want ik ben niet van plan mijn verdere leven in het oerwbud door te brengen". Terwijl Piet Potlood reed wat hij rijden kon, besteedde Jimmy alle zorg aan de arme chimpansee, die door de burgers van Oekoeroewanda bijna was gelyncht. Hij wond een zakdoek om zijn hoofd en goot wat jodium, dat hij uit de verbandtrommel haalde over zijn ver wondingen. De arme aap piepte even van de pijn. „Stil maar, arme jongen" bromde Jimmy „,'t Is voor je bestwil". Dat begreep de Roekiraki ook wel. Hij zag zijn redder dankbaar aan. Af en toe keek Jimmy door de achterruit. De weg steeg langzaam. Na verloop van tijd kon Jimmy in het dal zien. Heel in de verte ontwaarde hij twee kleine stof wolkjes. „Harder Piet", gromde hij. „Ze komen ons achterna. Dat had ik. wel gedacht". Piet Potlood trapte de gas pedaal nog dieper in. Hij keek naar de snelheidsmeterDie danste naar de 80. En dat op deze erbarmelijk slechte weg. De auto maakte af en toe lucht sprongen V, W M** betaalde ik direct. En toen kwam erl opeens een man van de belastingen dieI zei, dat hij m'n hele zcak in beslag I kon nemen, omdat ik geen administra-r tie had bijgehouden. „Nou man", zei ik, „als je denkt dat je daartoe het recht hebt, doe het dan maar". Maar ze wisten wel wat. ze aan me hadden en het is natuurlijk allemaal best op z'n pootjes terecht gekomen". Er zijn al heel wat cadeaux gekol hien. Van de kinderen een nieuwe spiegel voor de glazenkast. Van „de Phoenix" kregen ze een vloerkleed. Het echtpaar heeft 8 kinderen die op één na alle getrouwd zijn en dan nog 22 kleinkinderen. Voor dit damkampioenschap van de Zaanstreek, waaraan ook de Alkmaarse DDD-speler J. Mekken deelneemt, zijn weer een vijftal partijen gespeeld en wel met de volgende resultaten: J. AbbringJ. Bos 0—2, S. Bosman- J. Abbring 1—1, J. MekkenJ. Bos 0-2,| J. BosJ. Stroo 02, J. Mekken—J.f Abbring 20. De stand is nu geworden: 1. J. Stroo 3 gesp., 1 gew., 2 remise,I 0 verloren, 4 pnt.; 2. J. Bos 3 gesp., 2l gew., 0 remise, 1 verloren, 4 pnt.; 3. J.j Mekken 3 gesp., 2gew., 0 remise, 1 ver-ï loren 4 pnt.; 4. S. Bosman 3 gesp. 0| gew,, 2 remise, 1 verloren, 2 pnt.; 5. J. Abbring 4 gesp. 0 gew., 2 remise, f ver loren 2 pnt. De laatste partijen zullen nu moeten uitmaken wie van de eerste drie zal mo gen deelnemen aan het persoonlijk kampioenschap hoofdklasse van Noord- Holland. Zeer veel inwoners van Heerhugowaaril zullen zich de viering van het veertigT jarig bestaan van de R.K. Fanfare „Houl en Trouw" nog herinneren toen dit inderl tijd onder grote belangstelling werd ge| vierd. Dit jaar zal het kranige corps zijn vijf| en veer tig-jarig bestaan herdenken. Aanf de jubilerende vereniging is bovendien del eer te beurt gevallen het jaarlijkse mul ziekconcours van de R.K. Bond van Har$j monie- en Fanfarecorpsen te organisererjj Aan dit concours zullen ongeveer dertijf muziekverenigingen deelnemen, voor dea manifestatie, die in Heerhugowaard won» gehouden, hebben zich al verschillenii comité's gevormd. Het concours wordt g«f houden op de Zondagen 31 Mei en 7 Jun| De eerste dag zal omstreeks 12 uur het gemeentehuis de officiële ontvang plaats hebben. De marswedstrijd wordt gehouden op ij Middenweg en de concertwedstrijd op sportterrein te Heerhugowaard-Zuid. wordt daar een ruime muziek- annex coj sumptietent geplaatst. Op Zaterdag 6 Juni zal op het gemed telijk sportterrein een schitterend vu| werk worden afgestoken. WEINIG BELANGSTELLING VOO| DODENHERDENKING De dodenherdenking te HeerhugowaJ is in alle eenvoud en bescheidenheid lopen. Bij de drie graven der gesnfi velde R.A.F. piloten te Veenhuizen w«| door burgemeester Sutman Meijer korte toespraak gehouden, waarna de I mengde zangvereniging „Ons Genoegd het „Wilhelmus" en een geestelijk til zong. Het was te betreuren dat de deelnai^ aan de plechtigheid zo gering was. BENOEMD TE HOOGWOUD De heer W. Veldman, klerk ter secrtl tarie alhier, is benoemd tot 2e ambtenaij te Hoogwoud. St. Pancras Diamanten huwelijt SINT PANCRAS In hun rus! gelegen huisje aan de Achterweg Sint Pancras, hebben Woensdag ',,r oude mensen, die 60 jaar alle li?' leed deelden wat zich in een mens'1 ven kan voordoen, hun diamant' huwelijksfeest herdacht. Het was het echtpaar J. J. v.d. O»! N. v.d. Oord-Rampen, die hoewel ré 82 jaar oud zijnde, nog op een g" gezondheid mag bogen. Temidden twee kinderen «n vijf achterklein»' deren hebben ze deze heugelijke c' gevierd. In 1893 begon het echtpjjj V.d. Oord in de Zijpe een boeren' drijf tot 1914. Daarna heeft het J.( vijf jaar geboerd in de Schermer. dien woonden Schoorl. ze nog 10 jaar UITSLAG PUZZLEWEDSTRIJ5 De jury heeft na enige uren n,,0,J zame arbeid aan de volgende deo'l mers van de puzzlewandeltocht de P"I zen uitgereikt: 1. J. Madderom 10 S" T punten; 2. mevr. Bruin-Weel 10 strWi mevr. Honig 12 strp., 4. J. Kli«el1 strafpunten. I (Van een bijzondere HE EEUWENOUDE t is een troep Flore uitgedost in bonte, 16- plunje Zondag In een naar het centrum van cheerd, waarna zij t van een enthousiaste 1 meest wonderlijke part den, welke ooit aan Deze sport is een com hedendaagse voetbal en verschil, dat de bal wei wordt aangeraakt en d niet mag dragen. De si iedere kant stompen Vijandelijke doel, af e en af en toe duwend. 1 goal gescoord wordt, se weer volgens een tradit kanon af, dat het gebru de toeschouwers tracht men. De spelers dwarr tierend over het veld ei van buitenspelregels nii ken. Wel verdient het e al te wild te zijn, aange keiharde keien van d< Signoria" speelt en ni< gazon van een sportvelt ACHTER DE RIJEN welke dit klassiek waren enorme tribunes ke tot de laatste plaa met joelende toeschoi strijd werd voorafgeg bonte processie. Behalv hun kleurige buizen en liepen in deze optocht i knechten mee, evenee: fel getinte kleren. Zij pluimde helmen en zw sen. Men zag historisc vaandels, men hoorde d. mels en trompetten. Eer rentijn trad op als tamt was uitgedost met een broek met oranje str tocht werd opgesteld klooster van Santa Vandaar ging de honti armenwijken van de stai de straten naar het een menigte de spelers en h éen oordovend gejuich wedstrijd die hierna vol spelers wel de helmen maar hun kleurige, bij hinderlijke broeken hiel Men kan zich indenk. li.ik en kleurig deze o; dat er speciaal van de lustige buitenlanders gr Geboren: Maria Lucia, P. N. Kaptein en C. G. Marianna. dochter van 1 M. Schild. Petronella dochter van A. P. Slinge Huiberts. Ondertrouwd: Antoniu: der Made, oud 26 iaar w terdam en Gezina M. JaJ Nicolaas van der Eng en Catharina J. Hollenb Gehuwd: Nicolaas Pe oud 22 jaar en Elisabeth 22 jaar. Cornelis C. 1 oud 38 jaar, wonende te Maria J. Kaptein. oud 29 nelis I-Iavers, oud 28 jaai Haarlem en Eitje Woudt jaar. Overleden: Hillegond jaar, weduwe van Taeke ter van Klaas Ortlep en tes. Petrus Buur, oiid genoot van Johanna 1 van Johannes Buur truida E. Bes. Cathai oud 59 jaar, echtgenote Overpelt, dochter van Jo raai en Maartje Kaptein. Ingekomen: Johanna G Blokker naar Boschweg Vertrokken: Maria J Kerklaan 272 naar Wog Woudhuizen van Starnmt Haarlem. Geertruida van Raadhuisweg 72 naa De mees hun opko wijze wai voord hel It dit da Schakelt deze cou krachtige Nieuw product bekend maken? Op de meest afdoende wijze kunt U dit be reiken door IJw advertentie in •ftt* courant t® plaatsen. U bereikt dan een koopkrachtig publiek.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2