Alcmaria-cabaret begon met radio-uitzending De wereldreis van Jimmy Brown Boei on< Stad en omgeving Ruimte tussen stands en gevel moet 1 meter zijn Pacivolo" bracht een zeer geslaagde bonte avond DE FILMS VAN DEZE WEEK De journaals van deze Wat gaat er met de muziektuin gebeuren? De Westfriezendag op 29 Juli in Alkmaar Fancy Fair Hup AFC 1 'I Braderie-comité gaat plannen uitwerken AGENDA Film over Van Gogh DelOMeiherdenking JEL bestellen OTTER bellen Kees ten Bruggencate ster op de planken Onder de schijnwerper Spontaan en beschaafd ..;r - ggH REX THEATER: Verboden spel VICTORIA THEATER: Affair in Trinidad OP REIS? Frankenberg N V. CINEMA AMERICAIN: Een uur voor middernacht HARMONIE THEATER: Ivanhoe Aldus de h Provincial Agrariërs r capaciteiten Motorrijder uit A brak been bij bc LAATSTE NIEl Koninklijke rei I televisie ZATERDAG 9 MEI 1953 I TOiiïi IN tegenstelling tot vorig jaar zullen de stands, die op de Braderie voor het perceel van een niet-deelncmer worden geplaatst een meter van de gevel moeten zijn verwijderd. Voorheen bedroeg deze afstand 75 centimeter, maar B. en W., die deze voorwaarde aan hun vergunning hebben verbonden, heb ben ongetwijfeld enigszins tegemoet willen komen aan de bezwaren, die door een aantal niet-deelnemers zijn aangevoerd. In het algemeen zal deze voor waarde weinig moeilijkheden opleveren en voor de enkele gevallen, waarin dit wel zo mocht zijn, zal een bevredigende oplossing worden gezocht. Nu de vergunning is verkregen zal het Braderiecomité met spoed de vele plannen realiseren. Er zijn verschillen de verrassende initiatieven ontwikkeld en het ziet er naar uit, dat men van 30 Juni tot 3 Juli het Gulden Vlies niet meer zal herkennen. Het wordt geheel in een Franse sfeer gebracht. Dit is slechts één van de punten. Er zullen er heel wat meer zijn. Toen het bestuur enkele maanden ge leden besloot, ook voor dit jaar een Braderie te organiseren, heeft zjj zich eerst door middel van een geheel vrij- vilige enquête tot de deelnemers van vorig jaar gewend. Van deze deelne mers spraken zich 155 zaken voor her haling van de Braderie uit, en vrijwel Voor de op 15 Mei te houden raads vergadering is o.a. een aantal verzoe ken ingekomen van de R.K. en Chris telijke schoolbesturen om financiële me dewerking voor verbetering van ramen en meubilair der hij hen in beheer zijnde scholen. Tevens is ontvangen een adres van het actie-comité Omval met het verzoek de Slingerlijk wat be treft wegdek en verlichting te verbe teren, een verzoek van de kermis-ex- ploitanten om het percentage van 5 administratiekosten bij de kermisver- pachting te verlagen en een verzoek van de heer H. van Dijk, pachter van de Stedelijke Muziektuin, om een uit spraak van de raad omtrent de verdere bestemming van de tuin na afloop van de pacht. Als om het peil van het toch al uit stekende programma van het Rex The ater nog te verhogen draait vooraf een Nederlands filmpje mee, dat zijn ont staan dankt aan de herdenking van de schilder Vincent van Gogh. Het werd vervaardigd naar een draaiboek en on der regie van dr J. Hulsker, het hoofd van de afdeling Kunstzaken der ge meente 's Gravenhage. Dr Hulsker, we tenschapsmens en ambtenaar, toont hierin onvermoede kwaliteiten, Waht hij heeft een draaiboek vervaardigd van grote levendigheid en soberheid tevens en dat op uitstekende wijze ge realiseerd. Aan de hand van enkele tekeningen en schilderijen wordt de artistieke ont wikkeling van Vincent van Gogh ge schetst. Beelden uit de plaatsen, waar hij in de loop van zijn kunstenaarsbe staan heeft gewoond en gewerkt en een commentaar, ontleend aan de daar mee corresponderende brieven aan Theo, geven tegelijkertijd een indruk van de omstandigheden, waaronder hij heeft geleefd en van de moeilijkheden, die hij heeft moeten doorstaan. Hier worden dus de mens en de kunstenaar als één persoon en onscheidbaar gezien; de ontwikkeling der totale persoonlijk heid wordt samengevat in een afgerond filmverhaal van twintig minuten lengte op een wijze, die volkomen verantwoord moet worden geacht. We zouden hoogstens bezwaar wil len maken tegen het wat pathetische begin; het is niet uitsluitend het lot van Vincent geweest, dat thans kapita len worden betaald voor doeken, die bij zijn leven geen cent opbrachten. De film is opgenomen in Gevacolor. In aanmerking genomen de bezwaren, die tegen elk stelsel van kleurenfilm kunnen worden ingebracht, moet wor den toegegeven, dat ook in de weerga ve van de schilderijen zeer goede dingen zijn bereikt. Totaal-generaal een voortreffelijk filmpje, dat een zeer waardige bijdrage vormt tot verbreiding van Van Gogh's kunst voor degenen voor wie ze be stemd was. Men verzoekt ons opneming van het volgende: Aan de militairen en cfud-miirtairen te Alkmaar en omgeving, die in de Mei-dagen 1940 onder de wapenen waren. Hierbij wekken wij U op deel te nemen aan de jaarlijkse bloemenhulde op de graven van dc in de Mei-dagen 1940 gesneuvelde Alkmaarse militairen. Omdat de 10e Mei dit jaar op een Zondag valt, vertrekken wij een uur later dan gewoonlijk namelijk om 9 uur, van het verzamelpunt, hoek Wil- helminalaan (Kennemersingel). Sluit U aan! Een bijdrage in de kos ten is welkom, ook wanneer U verhin derd mocht zijn te komen. U kunt Uw bijdrage, die niet hoger behoeft te zijn dan één gulden, overschrijven of stor ten op giro-rekening nr 297970 van A. Vis Azn. te Alkmaar, onder vermel ding: Bloemenhulde 10 Mei". Mr. J. N. Alblas, A. Vis Azn., mr R. W. J. C. van den Wall Bake. NAGEKOMEN PREDIKBEURT HELOO: 10 uur ds Bloemhoff. allen vonden de Braderie een groot stadsbelang. Algemeen was men van oordeel dat ook het publiek dit winkel- feest op prijs heeft gesteld. Tiendui zenden verdrongen zich van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat in de Braderie straten. Het bloemencorso bracht bezoekers uit geheel Noord-Holland naar Alk maar. De modeshows werden door dui zenden bezocht. Het totale bezoek werd door deskundigen op een kwart millioen bezoekers getaxeerd. Dit alles deed het bestuur besluiten dit grote festijn wederom te organiseren. De Westfriezendag van het Histo risch Genootschap „Oud Westfriesland" zal dit jaar gehouden worden op 29 Juli te Alkmaar, in het Wapen van Heemskerk. Op het programma staat o.a. een rit langs de duinenkust Eg- mondBergen en Schoorl. TELEFOON 2023 Advertentie. Ing Med i ZATERDAG Rex Theater, 2.30, 7 en 9.30 uur: Ver boden spek (14 jr); Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Affaire in Trinidad (18 jr); Harmonie Theater, 7 en 9.30 u.: Ivanhoe '14 jr); Cinema Amerieain, 7 en 9.30 u.: Het uur voor middernacht (18 jt); Wa pen v. Heemskerk, 8 uur: Feestavond Bloemwijk; Grote Kerk, 8 uur: Toon kunst met „Elias"; Muziektuin, 36 uur: en 7.3011 uur: Fancy Fair RK AFC. HEILOO. Rustende Jager: Operette vereniging met „De Klokken van Cor- neville". BERGEN. Rustende Jager, 8 uur: Don Camillo. N.-SCHARWOUDE. Tivoli, 7.30 uur: Don Camillo. ZONDAG Bioscopen als Zaterdag, aanvang 2, 4.30, 7 en 9.30 uur; Wapen v. Heemskerk 7.30 uur: openb. dansavond; Muziektuin 36 en 7.3011 uur; Fancy Fair RK AFC. BERGEN. Rustende Jager, 2.30 en 8 uur: als Zaterdag. N.-SCHARWOUDE. Tivoli, 3.30, 7 en 9.30 uur: als Zaterdag SCHOORL. Café Schuyt, 8 uur: dans avond. MAANDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Verboden spel (14 jr); Victoria Theater, 8 uur: Affaire in Trinidad (18 jr); Harmonie Theater, 8 uur: Ivanhoe (14 jr); Cinema Amerieain, 8 uur: Het uur voor midder nacht (18 jr); Breedstr., 8 uur; Vossen- rit Solexclub; Muziektuin, 7.3011 uur: Fancy Fair RK AFC. BERGEN. Rustende Jager, 8 uur: Don Camillo. N.-SCHARWOUDE, Tivoli, 8 u.: Don- Camillo. DIENST APOTHEKEN De avond- en nachtdienst der apothe ken wordt waargenomen door apotheek Wanna, Ritsevoort 5. DOKTERSDIENST ALKMAAR De doktersdienst wordt waargenomen door dr E. E. M. van Gilse, Nieuwlan- dersingel 46 (3136) en dr R. T. Wester kamp, Emmastraat 93 (4357). HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Zaterdag 0.33 13.01 Zondag 1.05 13.34 Maandag 1.59 14.25 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Zaterdag 0.38 13.06 18.38 7.06 Zondag 1.10 13.39 19.10 7.39 Maandag 2.04 14.30 20.04 8.30 99 UET valt voor de leden van een schoolvereniging: die zich intensief met hun studie moeten bemoeien niet mee een bonte avond in elkaar te zetten en die zelf uit te voeren. Niettemin hebben wy met buitengewoon veel plezier het programma gevolgd, dat Pacivolo, de schoolvereniging van de Handels school haar publiek gisteren in het Gulden Vlies heeft geboden. Natuurlijk was er wel critiek te leveren, maar over het algemeen waren de schetsjes goed ingestudeerd en werd er zeker met talent gespeeld. zou dit zeker hebben gekund. Daardoor zou er meer vaart in de avond zijn ge komen. De onvermijdelijke pauzes die nu ontstonden werkten remmend. Met een bal onder leiding van „The Diamönds"^ werd^eze, ^óverigens zeer geslaagde avopet,- --besloten/ „De" man van deze avond was onge twijfeld Koes ten- -Bruggencate, die in zijn eerste nummer (het dineetje) nog niet zo opviel, maar later op de avond kostelijk spel leverde. Hij beschikt op de planken over een gemakkelijkheid die hem in staat stelt moeilijke 'scènes waar velen ongetwijfeld niets van te recht zouden brengen, er door te halen. Wi.i weten niet of hij in het dagelijks leven ook zo'n grapjas is, maar wij hebben ons om hem uitstekend geamu seerd. Het clowsnummer „De muzikanten", waarin Jan Kaal optrad was ongetwij feld één van de beste. Ook Kaal wist de zaal tot onbedaarlijk gelach te krij gen. Als Westfriese Boer in de sketch „De radiodokter" deed hij het evenzeer verdienstelijk. „Jantje moet schoolblijven" was een stukje dat ons minder kon boeien. Het werd erg „slap" en zonder overtui gingskracht opgevoerd. Els Pastoor was in het nummer „Bij de ziener" een zeer aantrekkelijke ha remvrouw. De suggestief uitgedoste „ziener", had echter wat moer waardigheid moe ten ontplooien. Het muzikale gedeelte werd verzorgd door Jan Verhorst en Jan Kaal, die op piano en drum enkele lang niet mak kelijke jazz-werken ten .beste gaven. Jammer was het dat de piano te hard en de drum te zacht klonk. Het rhyth- me der werkjes was moeilijk, zodat er af en toe wat „onafhankelijk" langs el kaar heen gespeeld werd. Annelies Tol gaf op de piano enkele klassieke werkjes. Zii beschikt onge twijfeld over muzikaal gevoel en wist dit ook voor het voetlicht tot uiting te brengen. Minder prettig was bet te er varen dat het jeugdige publiek achter op het balcon na enkele voordrachten het nodig achtte herrie te gaan maken. Het enige noemenswaardige manco van deze avond was. dat niemand van de leerlingen de moed had opgebracht als conferencier op te treden en in die hoedanigheid de nummers aan elkaar te lassen. Het is inderdaad geen geringe opga ve, maar een man als ten Bruggencate Vandaag, morgen en Maandag wordt in de Muziektuin een grote fancy fair gehouden onder het motto Hup AFC. De opbrengst van deze fancy fair is bestemd voor de jeugdafdeling van de voetbalvereniging RKAFC, die momen teel reeds vier kampioenselftallen telt en waarvan verwacht wordt, dat er nog enkele bij zullen komen. AFC heeft voor deze gelegenheid de hele muziek tuin, de nis en het restaurant incluis, afgehuurd. In de nis zal het Rad van Avontuur een plaatsje krijgen, waar men kans heeft voor f 1 een fiets te winnen. In de tuinzaal zullen circa 20 verschillende originele atracties kernen, in de tot een bioscoop veranderde wa randa zullen filmpjes voor de jeugd worden gedraaid. De danslustigen kun nen elke avond op een verlichte dans vloer in de tuin, voor het terreas hun hart ophalen. De aankleding van het ge heel zal niets te wensen overlaten, zo dat naast de jongeren, ook de ouderen een aangenaam verblijf op de fancy fair te wachten staat. Na de wedstrijd RKAFC—Purmerend maakt St. Caecilia van het Westerwegterrein een muzikale mars naar de Muziektuin. om daar een stukje muziek weg te geven. De Fancy Fair wordt hedenmiddag om 3 uur ge opend. Directeur Arbeidsbureau benoemd per 1 Juli Tot directeur van het G.A.B. Alk maar, dat na de reorganisatie van de Arbeidsbureaux los is komen te staan van de vromere bijkantoren in de kop van Noord Aoland, is met ingang van 1 Juli benoemd de heer H. de Grijó, thans chef van de arbeidsbemiddeling te Dordrecht. HET ALCMARIA CABARET zouden we kunnen vergelijken met een jon? renpaard, dat voor de eerste maal op de baan, er direct in volle vaart van door gaat. Het is de pikeur, die er voor moet zorgen, dat het dier in zyn jeugdig enthousiasme niet gaat steigeren en wordt gediskwalificeerd en wat dat betreft stellen we in Hed de Vries heel veel vertrouwen. Hij heeft zün ploegje in het ene jaar van zijn bestaan een uitstekende naam weten te geven en hij zal er voor zorgen, dat deze reputatie gehandhaafd blijft. Soms door de teugels strak aan te trekken en dan weer met een vriendschappelijk tikje op de hals van het jonge dier. Uit een juist compromis tussen deze twee handelin gen is een beschaafd cabaret ontstaan, dat zyn programma met vaart weet te brengen en het allerminst zoekt in goedkope effecten. Want voor concessies aan de smaak van het grote publiek voelen deze amateurs gelukkig niets en daarom heeft hun vorm van amateurisme voor liet kunstleven in Alkmaar en ook daarbuiten veel meer betekenen dan men zo oppervlakkig zou zeggen. Er wordt van de zijde van de beroepscabarettiers wel eens ge klaagd over de materiële concurrentie, die zij van de amateurs ondervinden, maar aan de andere kant zyn het deze zelfde amateurs, die by het publiek, dat met het cabaret anders vrijwel niet in aanraking zou komen, voor dez$ vorm van ontspanning belangstelling weten te wekken en daardoor dus tussen het volk en het beroepscabaret een brug kunnen zijn. MITS natuurlijk het amateurcabaret een verantwoord peil bereikt en wat dit aangaat kunnen we onze schijnwerper rustig op het Alcmaria- cabaret gericht houden. Deze mensen, Hed de Vries, Didi de Vries-Deutekom, Klaas Koomen, Jo Fakkel en Piet Wolfswinkel zijn er zelfs in geslaagd onder eigen naam voor de radio op te treden, iets wat maar voor heel wei nig amateurgezelschappen is wegge legd. lifi (M, 1 - WW Het Alcmaria-cabaret bespreekt een nieuw plan; v.l.n.r.: Didi de Vries Deutekom, Jo. Fakkel Wiek Alallekote, Hed de Vries, Klaas Koomen en Piet Wolfswinkel. ai.-. De nog jonge Franse regisseur René Clément, die indertijd al naam maakte met een voortreffelijke film over het spoorwegverzet in zijn vaderland en nadien met twee andere producten eveneens veel succes oogstte, heeft zichzelf overtroffen in een drama, zo puur ais er maar zelden op het witte doek worden vertoond. Dat drama i- zijn „Verboden spel", waarin twee kin deren een tienjarige jongen en een vijfjarig meiske de hoofdrollen vertolken. Eigenlijk kan men dit nau welijks meer spel noemen. Want men heeft eigenlijk vrijwel voortdurend de indruk, dat de camera zich heeft be paald tot een nauwkeurige en liefde volle observatie van de handelingen en het innerlijke leven van deze kleinen. Die handelingen zijn overigens won derlijk genoeg. Het meisje immers ver liest in Juni 1940 tijdens de panische vlucht der Parijse bevolking voor de Duitsers haar beide ouders door een bombardement en belandt op een boer derij, waar zij vriendschap sluit met de jongste zoon des huizes. Beiden war den zij zeer hardhandig met de dood geconfronteerd; een van de leden van het boerengezin sterft immers dooreen trap van een paard. De reactie vain de kinderen iskinderlijk: er is een huivering voor de dood, dat onbekende, onbegrijpelijke mysterie, en tegelijker tijd wordt deze een onderdeel, ja een wezenlijk bestanddeel van hun spel en hun gedachtenwereld. Zij willen begrae ven; en nu richten zij in een oude mo len een kerkhof in voor dode dieren. De kruisen ervoor maken zij eerst zelf maar al spoedig stelen zij wat zij nodig achten van het kerkhof. Er komt een einde aan het spel, wanneer het meisje nai enkele weken door het Rode Kruis wordt weggehaald. Door alle uiterlijkheid heenborend peilt de camera scherp de innerlijke roerselen van deze kinderzielen. Tege lijkertijd Is er in deze observatie een liefde, een warmte en een humor voel baar, die alle hardheid aan deze ana lyse ontneemt en nog slechts een stille ontroering achterlaat. Er is tevens een grote reserve, die voorkomt, dat het gehele geval afzakt tot het peil van een draak. Clément heeft voortreffelijk het niveau van zijn film weten te handha ven. Niet ten onrechte heeft wat hij be reikte met de beide kinderen, Brigitte Fossey en Georges Poujouly, ook op zichzelf grote bewondering verworven. Onvoldoende aandacht is er overigens besteed aan de sobere, maar ongemeen illustratieve muziek..- Rita Hayworth is weer terug in Hollywood en dit opzienbarende feit heeft de ganse wereld geschokt. Deze wereld is thans verblijd met de film „Affair in Trinidad", waarin haar come back op uitbundige wijze wordt ge vierd. Iedere toeschouwer krijgt naar behoefte zijn portie sensatie, roman tiek, avontuur en vrouwelijk schoon toegemeten. Rita, aan wie Aii Khan nog voldoende temperament blijkt te heb ben overgelaten, danst, zingt, bemint en Intrigeert in het zwoele Trinidad, waar haar echtgenoot door- een bende internationale schurken is vermoord. Tezamen met haar zwager Steve (de sympathieke, potige Glenn Ford) en de politie weet zij een groots opgezet com plot, waardoor de V-S. direct worden bedreigd, tot oplossing te brengen, met weer eind goed, al goed, ook tussen zwager en schoonzus. Maar dan met een kolter van Langestraat -24 telefoon 2394 (Aaverteiitia. Ing. Med.)- "A 100. Piet Potlood reed nog een half uur door en toen beval Jimmy hem op nieuw de weg te verlaten. „Zie je daar in de verte dat struikgewas?" vroeg hij. „Daér wil ik de auto verbergen en van daar gaan wij te voet de jungle in. Er staat ons nog een tocht van minstens vijf uur te wachten. Ik hoop dat je nog een beetje adem over hebt." Piet Pot lood zei niet veel terug, maar hij voel de de moed toch een beetje in zijn schoenen zakken. Nog eens vijf uur na deze verschrikkelijke tocht. De auto hotste en hobelde over het ongelijke terrein. Jimmy gluurde door de ach terruit. Hij keek of hij de politieauto's nog niet zag komen en ook overtuigde hij er zich van of de auto geen zicht bare sporen achter liet. Het terrein was nogal dicht begroeid met mos en laag gras. Hij hoopte er het beste van. Toen zij het struikgewas bereikt had den, liet Jimmy Piet Potlood er zo diep mogelijk in rijden, net zo ver tot zij niet verder konden. De struiken die vol scherpe doorns zaten, beletten de auto tenslotte verder te rijden. Zij sprongen er uit... Jimmy tuurde achter zich en hij luisterde scherp. Hij zag of hoorde echter niets. „Zie je Piet," zei hij. „Maak je borst maar nat. Nu gaan we een stukje wandelen. Jij draagt de veld flessen en ik draag dit arme dier." En zo begonnen zij de lange tocht door de jungle, die eerst zou eindigen als zij de ruïnestad van Grauw Grauw bereikt zouden hebben. Na een half uur liep Piet Potlood reeds puffend achter Jimmy aan. Louis Jouvet, de bekende Franse acteur,' heeft blijk gegeven ook een voortreffelijk filmspeler te zijn. Het is niet de eerste maal,- dat hij in een spannende film de rol van inspecteur van politie vervult en in „Een uur voor middernacht" bewijst hij voor een dergelijke creatie buitengewoon ge schikt te zijn. Er wordt een advocaat vermoord, die met de onderwereld in directe verbinding heeft gestaan en de main die van die moord verdacht wordt, een zekere Vidauban, wordt enige uren later in een lange autotunnel doodge schoten. De auto, waaruit het schot ge last is, verdwijnt in de nacht en als inspecteur Caa-rel even na deze laatste moord in de tunnel verschijnt en hem het lijk van de onbekende dode wordt getoond, komt hij tot de zonderlinge ont dekking, dat deze als twee droppels wa ter op hem gelijkt. Hij zoekt de woning van de vermoorde op en vindt daar het portret van een knappe vrouw. Terwijl hij nog bezig is de kamers verder te nen, die hem voor Vidauban aanziet en hem verwijt, dat hij plannen gemaakt heeft er met zijn maitresse vandoor te gaan. De situatie is een beetje moeilijk voor de inspecteur, maar door de rol van Vidauban te blijven spelen komt hij met steeds meer leden van de bende in contact. Er komen diverse gevaar lijke vrouwen in het spel, maar inspec teur Carrel ontmoet na enige tijd de vrouw, wier -portret op de schrijftafel van de vermoorde heeft gestaan, de leidster vrn een groot modemagazijn, cp wie hij smoorlijk verliefd wordt. Na vele gevaarlijke avonturen, waarbij hij telkenmale ternauwernood aan moord aanslagen vrin bendeleden ontsnapt ontdekt hij wie de vrouw is geweest, die de onbetrouwbare Vidauban in de tunnel heeft neergeschoten. Wie dat ge weest is en welk verrassend slot de film daardoor krijgt moet men zelf maar eens gran bekijken. Felle tornooien, deels op leven en dood en een massale bestorming van een vesting zijn de beelden, die men tegenkomt in de in prachtige kleuren opgenomen MGM-film over Ivanhoe, de dappere strijder, die miles in het werk stelt om zijn koning Richard Leeuwen hart uit zijn gevangenschap te verlos sen. De roman van Sir Walter Scott mag hier en dear geweld zijn aange daan, dat.neemt niet weg, dat de film er in slaagt ons terug te voeren naar de Middeleeuwen, waarin de ridders zonder vrees het op de tornooivelden opnemen voor hun edele jonkvrouwen. De uitzending voor de AVRO is dl aanleiding geweest tot de oprichting van het Alcmaria-cabaret. Hed dt Vries ontving van de AVRO het ver-; zoek een aantal amateurs bij elkaarj te zoeken voor een streekuitzending.| Hij heeft daaraan voldaan al ging het niet zonder moeilijkheden, doch toen zij voor de auditie naar de studio in Hilversum waren geweest, bleek het programma zo te zijn ingeslagen, dat zij de kans kregen dit zelfstandig in een eigen uitzending te brengen. Toen| ontstond het Alcmaria-cabaret. LIET gaf verleden jaar op 20 Januarll zijn eerste opvoering in Stompeto. ren om het programma op het publiek „uit te proberen". Daarna volgden Oosthuizen en Krasnapolsky en op 1! Februari 1952 werden de prestaties van de jonge cabaretgroep door de AVEOi opgenomen. De uitzending geschieddi| op de vierde Mei. Na dit hoogtepunt waarmee de Alcmarianen begonnen, zijn ze bij elkaar gebleven en heel wat| Alkmaarders hebben in bet daaro| volgende jaar van hun beschaafde huj mor kunnen genieten. Iedereen heeft wel eens gehoord vat de dwaze imitaties van Klaas Koo men, van het Drama in het Woud, dt Wolf en de seuven gaitjes, met welks voordracht Didi de Vries nog altijd een overweldigend succes heeft, de koste lijke sketches als De honderdduizend, de sollicitant, en niet te vergeten de treinreis, waarin drie contrasterende figuren naast elkaar op eerl coupé- bank worden geplaatst. Jo Fakkel piano en Piet Wolfswinkel, tenor ver-i zorgen het muzikale gedeelte van hei programma en Wiek Mailekote bracis een aardig danssummer, dat hela» moest worden geschrapt nadat zij haar pees scheurde en de dokter haw het dansen verbood. Ervarimj OET Alcmaria-cabaret mag dan vat jonge datum zijn, de spelers hel ben een toneelervaring, die al hei wat ouder is. Zo speelde Didi de Vrii op haar achtste jaar al mee in Jon; Leven van Noord-scharwoude, de Her eniging, die zij nog altijd trouw is bleven en waarin Hed de Vries eveij eens een belangrijke plaats inneeaj getuige zijn eerste prijs in een onlani in de provincie gehouden toneehv strijd. Hij is niet de enige, wiens s] in de ogen van een jury genade hei mogen vinden. In Wormerveer kwi ook zijn vrouw op een solistenwi strijd met het hoogste aantal punli uit de bus door haar voordracht vi de Wolf, en Klaas Koomen, een ot misbaar element in deze groep, \(i een paar weken geleden in Heerhugi waard de eerste prijs van de hert^^_ - - rollen, toen hij als medespeler viMEcale aard. Belemmeringen 't Ontluikend Roosje uit Heiloo optn^Boied van de woongelegenhi in het toneelstuk Per Luchtpost. E behandelde spreker het vr I)E AGRARISCHE jeu u legenheid van de P heer K. Bergsma wel alleen dat de heer Bei speciaal de boerenjeug moet overwinnen. Zijn mulerende inhoud, dat ral hebben gevoeld. St bedrijf niet langer eer als men wat producten is, als er maar een mat nE TIJD, DAT EEN i u worden is voorbij ei zich er op hebben te bi boer van tegenwoordig e boer van de toekomst c: hebben, niet alleen „ls leider van een groot t voor duizenden guldens De boer moet kunnen re! de kostprijs kunnen i boer moet beschikken o\ mogelijke algemene ont einde zich in de naaste de te kunnen houden. De laatste jaren heef wind in de zeilfen gehad tekenen, die er op duid kentering op komst is. zich als boer slechts si houden, als men bekwat Ma Niet alleen de man e volle pond waard moet zelfde geldt voor de jon hij zich gaat kiezen. Ste ker uitkomen, dat een vooral voor het boeren waard is. Nadat spreker er op he de problemen voor de bo zo veelzijdig worden, da der deskundige hulp van de krachten niet kan red zich op politiek terrein, gende, dat de landbouw voor een goedkoop leven ket en een groot aantal koste van de grootte van Dat achtte hij verklaarb regering zich bewust is, van depressie de staat d het inkomen van de boer Ten aanzien van de vrai binnen afzienbare tijd zal de spreker een gematigd daarbij op wijzend, dat de gevoeligheid van de nrodi agrarische" producten af: mate de bevolking toeneer zijn wij echter afhankel: vraag van het buitenland muren en ijzeren gordijne ten verdwijnen, dan is de de boer verzekerd, omdat behoefte aan eerste lever en men er nog nimmer i: deze door synthetische t vervangen. Quo v Er heerst onder de jon onzekerheid en mede daa zo vervolgde de heer Berg ging spreken over de gee gen, die ten nauwste same materiële. De jeugd heeft i wen in de toekomst en h velen aan idealen. Gij vraa, I straks een plaats voor u boer immers blijft zitten, hem zovele moeilijkheden gelegd, als hij er mee wi moeilijkheden van fihanciè is dus geen wonder, dat deze teun-tonelisten elkaar in 't A-lcmaii cabaret hebben gevonden en een hi te groep zijn gaan vormen, waan Piet Wolfswinkel, die eens zelfs het „beroeps" een kans heelt kregen, en Jo Fakkel niet minder vige schakels zijn. Hun program heeft iets spontaans en dat is vi te danken aan het feit, dat zij hun sketches schrijven en hun li] jes maken. Rustperlj fjP het ogenblik is het Alcmaria baret in een rustperiode bel Het heeft zijn pianist Jo Fakkej delijk wegens een oogoperatie mi afstaan en heeft nog geen tijd nen vinden een geheel nieuw proi ma samen te stellen. Niet, dat er ideeën zijn. Wij hebben er ci mogen beluisteren, die veel voor de prijsbeheersing van lai Ben, van „boerenland in 1 er op wijzende dat door •I-boerderijen uit elkaar geti gen te worden. Wij moeten peseffen, lat er in Nederl; plaats gemaakt kan word aanstormende jeugd, omdat volking veel te snel groeii teit moeten we onder ogen Daarom moeten we durvei en spreker vraagt zich af bouwers dat wel voldoend M Er zijn echter ook in hel mogelijkheden. Spreker noi verband de boerenleenbank mansbanken, waar boerenk administratieve aanleg een ten kunnen vinden, indien sociale administratie er voo ven zou kunnen worden om Hij drong er op aan, dat ixe vcci vow j c* up aan, aai toekomst beloven, maar alle actie zou worden gevoerd, hebben een drukke werkkring, dieï vrijgestelden op te leiden, eenmaal voorgaat boven het cal' ..v spel. Deze rust heeft er zelfs geleid, dat er geruchten gingen, het Alcmaria-cabaret niet meer optreden, maar dat is onjuist, wan' 20 Juni staan ze weer op de pi®1'] bij het twintig-jarig bestaan Kaaskoppen. Wij zouden het oprecht hebben treurd als we de goede cabaret!»', van dit amateurgezelschap zop] hebben moeten missen. Nu dat het geval is, hopen we slechts, het de gelegenheid kan vinden nieuwe programma samen te sW Op de hoek van de Alkma ae Heemskerkerweg te Be\ motorrijder B. Bleyenberg u in aanrijding gekomen met bakfiets, die aan de verkeert de weg reed, geen rem, claxon had en waarvan de geen rijbewijs bleek te bezit guurder van de bakfiets, om daarmèe in een volgend se::Bjr„er^^lS„ uit de te verschijnen. We hebben na de Wlld,5 d(s Alkmaar: ste rónde ons vertrouwen in hetk hl.of hu nd kn paardje niet verloren en - als we j kerfi'et d rJyden^e even de beeldspraak mogen ge»1! overstaif v oen ken waarmee we dit praatje zijn I X--tak' sneed h.j de hem gonnen we durven zelfs naar I totalisator te stappen om een w'l denschapje af te sluiten op de ree I taten van Aicmaria In de tv#| course. Het nieuws van over de grenzen brengt deze week de terugkeer van: Ko- rea-gewonden en ex-gevangenen in Londen en Parijs op het witte doek. Men ziet voorts de met veel luister gepaard gaande kroning van koning Feisal van Irak en goede flitsen van de cup-final Bolton Wanderers-Blackpool, welke Blackpeol met 43 won. Poly goon was verder bij de in tweeën ge spleten „Duke of York" in het Kanaal, bij een brand in een dump voor auto banden bij de Fransehoofdstad en bij de jaarlijkse Heilige Bloedprocessie in het oude Brugge. „Van week tot week" van Gaumont British voert u boven»; naar een opleidingscentrum voor P ten in de V.S. en naar de duizend len-autorace in Italië. Het binnenlands journaal heeft goede reportage van het Kontal* bezoek aan Noorwegen. Ook ziet P de onthulling van het monument Rhenen voor hen, die in de Meid'é van 1940 op de Grebbeberg vielen] een indrukwekkende beeldengroep I Mari Andriessen, die in Enschede 1 minister president dr W. Drees "7 onthuld. mende motorrijder B. uit A weg af. Deze viel. De man rechterbeen en moest in •Kruisziekenhuis te Beverwi opgenomen. De duo-passag schaafwonden. De bestuurde Bakfiets kwam met de schril De Nederlandse Televisiesti Hedenavond in een extra een uitgebreide reportage g het koninklijk bezoek aan De uitzending begint om k fccht. De heer Siebe van dei Vergezeld van een eameran Noorwegen geweest om riez reportage te verzorgen. De zal ongeveer een half uur du

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2