PELS' Een nieuw dienstgebouw voor Openbare Werken Stad en omgeving Kan PvdA niet meer met KVP samenwerken? „BOUNTY" De wereldreis van Jimmy Brown Nazorg heeft met financiële moeilijkheden te kampen Rijwielstalling Delver bestaat vandaag vijf en dertig jaar Inside I verliest eervol r Levensweg me\ S-bochten Bromfi groene WETHOUDER COERTS KANTTE ZICH TEGEN CONSERVATISME IN DE RAAD Madderom legde slag op titel VEE Doktersdie Wethouder Bakker over onderwijs Onderwijs-problemen Burgerlijke Stand AGENDA de volle zachte Oude Klare per lifer f 7.15 Beroep op steun van gemeentebestuur HALTE VAN NHADO OP HET STATIONSPLEIN Huize Oort dependance van Hof van Sonoy UKK-jeugd gaat1 op reis KOHNSTAMMSCHOOL BREIDT OOK UIT Vele trouwe klanten Drankweercomité tegeifl biertap-wedstrijd JUNIORENTORNOOI o| HET SPORTPARK Het t derde team boekt 53 overwinning Kampioen drie bandi Amusante vos IJSCLUB „DEC SPEELDE TC Voetballertjes levende ere} Competitie Klave De „Troef jagers" won» klaverjastornooi SPELENDE JONGEN BR BEEN ONDER FIETS) DINSDAG 12 MEI 1953 WA verschillende straatbijeenkomsten heeft de Partij van de Arbeid haar verkiezingspropaganda voortgezet met een openbare avond in het Wapen van Heemskerk, waar de wethouders Coerts en Bakker hebben uiteengezet, welk een goede daad de kiezer verricht, die op 27 Mei een hokje op lijst 2 rood kleurt. Wethouder Bakker behandelde uit de aard der zaak de onderwijs vraagstukken en de plannen, die de P.v.d.A, te dien aanzien koestert; wet houder Coerts richtte zich tot de andere aspecten, die in de laatste vier jaren het gemeentebeleid nauw hebben geraakt, zoals daar zijn de woningbouw, de industrievestiging en de maatschappelijke zorg. Aan het slot van zijn toe spraak merkte hij op, dat het van urgent belang zal zijn in Alkmaar een progressieve politiek te voeren en in dit verband sprak hij zijn twijfel uit over een toekomstige samenwerking met de KVP. Deze toch heeft bij de laatste begrotingsbehandeling een zeer conservatief geluid laten horen en. bij monde van de wethouder van financiën, aangedrongen op een bezuiniging, die een verdere opbouw van Alkmaar in de weg zou hebben gestaan als zij was doorgevoerd. De financiële positie van de gemeente gaf overigens geen enkele reden tot de voorgestelde drastische beperkingen. CEN samenwerking, welke de Partij van de Arbeid reeds bij voorbaat van de hand wijst is die met de CPN. Tot zijn verbazing had wethouder Coerts van de lijstaanvoerder van de CPN, de heer Knuistingh Neven, de uitnodiging ontvangen een bespreking te voeren over een eventuele samen' werking. „Ik begrijp niet, dat men zo brutaal heeft kunnen zijn", aldus spie ker. Hij waarschuwde voorts tegen de snipperpartijen, die alleen tot resultaat zullen hebben, dat er een aantal stem men verloren gaat, doch die verder geen gewicht in de verkidzingsschaal zullen uitmaken. Wat de progressieve politiek van de Partij van de Arbeid in de laatste ze ven jaar, twee zittingsperioden, heeft betekend, schetste spreker aan de hand van de aantallen gereed gekomen wo ningen. Dat zijn er, exclusief de parti culiere bouw, ruim zevenhonderd ge weest. En dan te bedenken, dat in 1946 alle terreinen nog bouwrijp gemaakt moesten worden. Thans zijn er nog 121 woningen in aanbouw. We hebben ge daan wat in ons bereik heeft gelegen, zo vervolgde wethouder Coerts. We zouden het tempo gaarne versnellen, maar zijn wat dat betreft afhankelijk van andere instanties. Ook ten aanzien van de industrievestiging is een sterk vooruitstrevende gem.-politiek on misbaar. Het is zaak de terreinen ge reed te hebben als er aanvragen bin nen komen. Dat deze aanvragen in Alkmaar zullen worden ontvangen en speciaal wel als de tunnel te Velsen gereed is, meende spreker met vrij grote stelligheid te kunnen voorspel len. Het maatschappelijk werk heeft In Alkmaar een grote vlucht genomen. Spreker herinnerde bij dit punt aan de Volkscredietbank, die een jaarlijkse omzet heeft van 450.000 gulden en en- der heel wat betere condities consump tief crediet beschikbaar stelt dan welk particulier afbetalingssysteem ook. Dan is er nog de sociale werkplaats, de nazorg en de revalidatie van invalide arbeiders, waaraan in Nederland helaas nog te weinig aandacht wordt besteed. We zullen wat dit betreft in de rich ting moeten gaan van een streekwerk- plaats, aldus de wethouder. Er zijn in Alkmaar en omgeving mensen genoeg, die hiervoor in aanmerking komen. De zorg voor de bejaarden is een nieuw probleem en het is de taak van de ge meente om het reeds ter plaatse ont wikkelde initiatief moreel en financi eel te steunen. Verder noemde spreker nog de aanleg van een centraal riole ringsstelsel, het tunnelplan, de stadssa- nering, de krotopruiming en de aanleg van een recreatieoord, zaken, die de volle instemming hebben van de Par ty van de Arbeid. WETHOUDER Bakker legde uit, dat er op onderwijsgebied in Alkmaar heel wat dient te veranderen. In de eerste plaats moet de lagere school be ter aansluiten bij het kleuteronderwijs, waarvan de sfeer ook in de eerste klassen voelbaar moet blijven. Verder moet het lager onderwijs meer gericht zijn op de taak, die het kind in het le ven wacht. Spr. zou het toejuichen als de leerplicht tot 16 jaar werd ver lengd en drong er met klem op aan de opvoeding van het meisje niet te ver waarlozen. Hij prees zich gelukkig, dat met ingang van het komende leer jaar het huishoudonderwijs voor de meisjesleerlingen van de ULO-schooI op het lesrooster is geplaatst en toonde zich eveneens een voorstander van een partiële leerplicht voor de meisjes, die de 16-jarige leeftijd reeds hebben be reikt en één dag per week onderricht zouden moeten krijgen in vakken als babyverzorging en kinderopvoeding, met welke problemen de meesten van hen in hun leven te maken zullen krij gen. Nadat hij herinnerd had aan het belang van een goede school- en be roepskeuze, wees wethouder Bakker er op, dat de Partij van de arbeid streeft naar een zo goed mogelijke ver zorging ook van het bijzonder onder wijs. Het kan echter voorkomen, dat het algemeen belang bepaalde wensen van confessionele zijde in de weg staat, zoals dit het geval was bij de stichting van een rk ambachtsschool. Het door de heer Hoytink in de raad zo vaak bestreden openbaar onderwijs is maar al te vaak een stuwkracht ge bleken bij de verbeteringen, die in de lesmethoden zijn ingevoerd. Naast de BLO-scholen zou in Alk maar zeker plaats zijn voor een school voor kinderen met leer- en gedrags moeilijkheden, maar deze zal er voor lopig niet kunnen komen als de drie Geboren: Maaike, d. van A, J. Roo- zendaal en A. F. de Geus. Simon P., z. van G. B. van Vliet en C. Jaspers. Adrianus M-, z. van C. Moolenbroek en C. M. Bes. Getrouwd: Jacobus A. L. Vedder en Martha J. Wortel. Johannes J. P. Link en Maria P. C. Spiekermann. Overleden: Simon van Wieringe. 91 jaar, wed. van A. Vergaij. groeperingen elkaar in dit opzicht niet kunnen vinden, aldus spreker. Hij ver klaarde tot slot, dat de Partij van de Arbeid een open oog heeft voor de lichamelijke opvoeding van de jeugd, welke hier ter stede niet voldoende ter hand kan worden genomen als er niet meer gymnastieklokalen zijn. Hiernaar zal ernstig worden gestreefd. Tot besluit wees wethouder Bakker op het conservatisme in de raad, dat misschien met één zetel zal worden versterkt, als de opzet van de AR en CH gelukt. Deze toch zullen met hun gecombineerde lijst proberen een der de plaats aan de groene tafel te bezet ten. Spreker twijfelde er niet aan of de Partij van de Arbeid zal als de sterkste partij uit de bus komen en opnieuw grote invloed hebben bij de vorming van het college van B. en W. De Stem des Volks verleende aan de avond haar medewerking met het zingen van elikele strijdliederen. DINSDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Verboden spel (14 jr.); Victoria Theater, 8 uur: Affaire in Trinidad (18 jr.); Harmonic Theater, 8 uur: Ivenhoe (14 j.); Cinema Americatn, g uur: Het uur voor midder nacht (18 jr.) BERGEN. Rustende Jager, 8 u.: Don Camillo. N.SCHARWOUDE. Tivoli, 8 u.: Don Camillo. WOENSDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Verboden spel (14 jr.); Victoria Theater, 2.30 en 8 u.: Affaire in Trinidad (18 jr.); Har monie Theater, 2.30 en 8 u.: Ivanhoe (14 jr.); Cinema Ainericain, 2.30 en 8 u.: Het uur voor middernacht (18 jr.) Paviljoen Kinheim, 8 uur: Studiever. van Psychical Research. Waagplein, 7.30 u.: Brandweerinspec tie. BERGEN. Rustende Jager, 2.30 en 8 uur: Don Camillo. N.SCHARWOUDE. Tivoli, 8 uur: Don Camillo. DIENST APOTHEKEN De avond- en nachtdienst der apothe ken wordt waargenomen door apotheek Wanna, Ritsevoort 5. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Dinsdag 2.48 15.14 Woensdag 3.34 16.01 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Dinsdag 2.53 15.19 20.53 9.19 Woensdag 3.39 16.06 21.39 10.06 (Advertentie, Ing. Med.) MAANDAGAVOND heeft de vereniging „Zorg voor de leerlingen en oud- leerlingen van de school voor buitengewoon lager onderwijs te Alk maar", beter bekend als de vereniging Nazorg, de financiële toestand van de Nazorg-arbeidsinrichting besproken. Er is een belangijk tekort bij de exploi tatie, waarvoor helaas geen dekking aanwezig is. Algemeen werd het be treurd, dat het ledental nog steeds achteruitloopt en een van de bestuurs leden achtte het dan ook zijn plicht, met het oog op dit verschijnsel, de aan wezigen nog eens duidelijk de grote maatschappelijke betekenis van het werk der vereniging uiteen te zetten. Op de werf van „Openbare Werken" verrijst achter het oorspronkelijke ge, bouw van deze gemeentelijke dienst een nieuw project, waarin een belangrijk deel van het personeel zal worden ondergebracht. De bouw geschiedt voor het publiek tamelijk onopvallend, daar het terrein aan drie zijden is ingesloten en alleen zichtbaar is vanaf de zijde van de Lim- merhoek. Hier duiden slechts enkele kolommen van gewapend beton de plaats aan waar de zijkant van het gebouw zal komen. Zoals langzamerhand geen geheim meer is, „puilt" men aan alle kanten' h'et oorspronkelijke gebouw uit. Alle beschikbare ruimte werd'reeds tot boardka mertjes vertimmerd, zodat het er een tamelijk primitiève beweging is gewor den. Voor de stedebouwkundige dienst was helemaal geen plaats Meer. Die woonde in bij het kantoor van de gemeente-ontvanger. Nog steeds moet men heen en weer telefoneren en fietsen zodat het begrij pelijk is, dat men aan deze ongewenste toestand een einde meende te moeten maken. Welnu, thans is het dan zover. Een nieuw dienstgebouw wordt opgetrokken en in het komend najaar zal men het kunnen betrekken. Jaarlijks worden zwakke kinderen van de BLO-sehool naar, een prachtig vacantiehuis uitgezonden. De kosten hiervan worden geheel uit de contri buties der leden betaald. Aan de oud leerlingen der school wordt avond onderwijs gegeven en daardoor voor komt men, dat deze grotè kinderen in de avonduren de straat opgaan. Zij ontvangen bovendien practisch onderricht in de vakken, die zij in de maatschappij het meest nodig hebben. Maar het allervoornaamste is de Na zorg-Arbeidsinrichting Hier arbeiden onder deskundige lei ding 21 oud-leerlingen, voor wie in de maatschappij geen plaats is. De vereni ging stelt zich op het standpunt, dat het gezin de natuurlijke omgeving, juist voor deze kinderen, is. Om opname in een inrichting te voorkomen is in het belang van deze maatschappelijk ach- tergestelden de arbeidsinrichting ge sticht. Hier werken zij gedurende een volle dagtaak, leren de zegen van de arbeid kennen, en blijven in het nor male familieverband. Het bestuur be treurt het daarom uitermate, dat de fi nanciële toesttand zo zorgwekkend is. De vergadering werd opgewekt in haar geheel actief te willen medewerken om Met ingang van 17 Mei zal de lang begeerde halte van de NHADO-bussen op het Stationsplein in gebruik worden genomen. De treinreizigers voor Ber gen, Schoorl en Camperduin behoeven dan niet meer eerst naar de Berger- hout of de halte bij de Ambachtsschool te wandelen, maar kunnen voor het station instappen. De halte bij de Am bachtsschool komt te vervallen, aange zien de bussen de route over Stations weg, Helderseweg, Kruseman van El- tenweg en Nicolaas Beetskade zul'en rijden. „Huize Oort" aan de Oudegracht is thrns tijdelijk in gebruik genomen als dependance van het „Hof van Sonoy", waar momenteel een vrij omvangrijke verbouwing plaats vindt. Een deel van de oudjes vindt thans onderdak in het eens zo deftige grachtenhuis. De kinderen van 1317 jaar van de leden van de buurtvereniging UKK (Uitenboschstraat en omgeving) gaan op Hemelvaartsdag een bustocht ma ken naar Rhenen, waar zij o.a. een be zoek zullen brengen aan Ouwehands Dierenpark op de Grebbeberg. OUD-KATHOLIEKEN BIJEEN Woensdagavond kwam de afd. Alk maar van het Oud-Katholiek Onder steuningsfonds in haar verenigingszaal aan de Emmastraat bijeen. Na het bespreken van de beschrij vingsbrief der algemene jaarvergade ring, welke op 19 Mei te IJmuiden wordt gehouden, hield pastoor D. N. de Rijk van Egmond a. Zee een interessante lezing over het Maria-Dogma, waarop een nabespreking volgde. GESLAAGD VOOR COUPEUSE Op 8 Mei zijn in Arnhem voor het examen coupeuse geslaagd: mej. T. Stam uit Bergen en mej. D. M. de Boer uit Alkmaar. het ledental te verhogen. Wat de ar beidsinrichting betreft zal het bestuur trachten bij het Gemeentebestuur een welwillend oor te vinden om met haar hulp uit de ernstige moeilijkheden te geraken. De Nazorg zal weer aan de komende braderie deelnemen. De aftredende be stuursleden mevr. De LangeVan Fo- reest en de heer A. Nouwen werden bij acclamatie herkozen. Het gebouw heeft een oppervkkte van 28,6 bij 7.75 meter, krijgt twee verdiepingen en een zolder, waar de archieven opgeborgen worden. Op de benedenverdieping komt de grote te kenzaal, waarvan de afmetingen 15,5 bij 7 meter zijn en op de bovenverdie ping het tweede tekenvertrek, met af metingen van 9 bij 7 meter. Voorts zijn in het nieuwe onderkomen de krimers der verschillende ingenieurs en tech nici geprojecteerd. Directie en admi nistratie blijven in het oude gebouw gevestigd. In het nieuwe pand komt een cen trale verwarmingskelder, van waaruit beide gebouwen verwarmd worden. Ook aan het uiterlijk wördt de no dige aandacht besteed. De buitenmuur wordt in hand-gevormde steen opge trokken, zodat het gebouw in overeen stemming blijft met de architectoni sche sfeer aan de Limmerhoek. Het pleintje ter plaatse wordt in de rich ting naar het Kanaal 5i/s meter dieper, en een gazon vam 3 meter breedte om het uitspringende gedeelte zal de om geving die er tcft op heden nogal troos teloos uitzag aanzienlijk ophalen. Het ligt in de bedoeling om de beide dienstgebouwen door twee gangen te verbinden. Het gebouw zal 106.000 kosten. De verdere uitbouw vn de Kohn- stammschool met 3 lokalen vordert snel. Maar toch zal het nog tot om streeks half September duren voordat men klaar is met het werk. Het nieu we gedeelte wordt haaks op het be staande gebouwd en sluit aan op de plaats waar voorheen de „loggia" was. Een aardige bijzonderheid is, dat twee der lokalen door een harmonicawand gescheiden worden, zodat de combina tie tot één groot lokaal, bijvoorbeeld voor het houden van ouderavonden, mogelijk is, Eén van deze lokalen is bedoeld als handenarbeidlokaal en heeft een oppervlakte van 9 bij 6!6 meter. De twee andere lokalen zijn 6>/s bij 8% meter'. Dan komt er naast enkele berghok jes ook nog een keukentje, ten dienste van overblijvende leerlingen. De verwarming der lokalen Zeil ge schieden door het steeds meer in ge bruik rakende Heva-patentsysteem. In Vandaag is het niet minder dan 35 jaar geleden, dat de fietsenstalling van mevrouw P. Delver werd geopend. Duizenden hebben in deze 35 jaar de krasse vrouw leren kennen en waarderen als iemand die haar klanten altijd met een opgeruimd gezicht toegemoet trad en dat in tijden, die noch voor haar, noch voor hen gemakkelijk waren. Gistermiddag zijn wij eens naar mevrouw Delver toegestapt en op haar ge mak heeft zij verteld 'over de jaren, dat haar man nog leefde en de zaak betere tijden had gekend. Want omstreeks 1937, na veel en hard werken hadden bei den in een ander pand op de Dijk een fietsenstalling „opgewerkt" die er zijn mocht. Twee verdiepingen waren er en een lift.... en de zaak ging goed. Maar de crisisjaren drukten zwaar en hoewel de klandizie groot was kon den beide mensen het niet bolwerken en zij verhuisden naar het perceel Dijk 14. „In 1941 overleed mijn man", zegt mevrouw Delver", zodat ik de zaak al leen moest voortzetten. „Vijf en dertig jaar", zegt ze pein zend en haar gedachten gaan onwille keurig terug naar de 14de Mei van het jaar 1941, toen hpiar zoon crp zijn 24ste jaar bij het bombardement op Den Helder om het, leven kwam. „Bij ieder feest komen al die dingen weer in je herinnering". Mevrouw Delver is iemand die de mensen kent. Van hun goede, maar ook van hun minder prettige ksnten. „Toen de concurrentie de kop be gon op te steken", vervolgt ze, gebeur de het, dat mensen, die je als je beste klanten kende ineens wegbleven en nooit meer terugkwamen. Zoiets be grijp ik niet. Maar er zijn ook anderen, die je hart goed doen, zoals de beken de varkenshandelaar, mijnheer Stip- riaan, die nu al die 35 jaar zijn fiets bij mij heeft gestald. Ik moet er nogal eens vroeg voor hem uit. Maar voor zulke mensen heb je dait graag Over". Het is vandaag geen gewone dag. Niet een dag overigens waarop me vrouw Delver uitbundig feest viert; daarvoor was het leven te hard. Maar een daig die haar tot dankbaarheid stemt omdat zij in zulk een goede ge zondheid met haar dochter een onaf hankelijk bestaan kan leiden. En dat is in deze tijden al veel waard! ieder lokaal komt een waterradiator, die door gés wcfrdt verwafmd. Wel liggen -de verwarmingskosten hierbij hoger dan bij een centrale ver warmingsinstallatie, maar men spaart er de bouw van deze installatie en die van een verwarmingskelder mee uit. Pas na ongeveer twintig jaar zou deze verwarmingswijze duurder zijn. In tegenstelling tot het oorspron kelijke gebouw, dat van hout is, wordt het nieuwe gedeelte in steen opge trokken. De Z.O.-gevel, waarachter de klassen liggen is vein grote ramen voorzien, de achterzijde, waar de gang ligt, heeft kleinere vensters. Met het werk is ongeveer 50.000 gemoeid. Het Alkmaars Drankweercomité htj zich met een adres tot de gemeenten van Alkmaar gericht om te verzoeken! wedstrijd in biertappen, die 2 Juli f het Waagplein wordt gehouden, nicil doen doorgaan of in de toekomst i dergelijke wedstrijden geen toestel ming meer te verlenen. Het comité motiveert zijn verzJ door op te merken, dat het aantal J keersongevalien door het gebruik f alcohol steeds meer toeneemt en dat in deze tijd van opbeuw nuttiger is! krachten aan verheffender zaken! geven. Zelfs het matig gebruik van| cohol, aldus het adres, wordt bij di I 'oefening van sport in het algemeen-' toegestaan, een bewijs van de nadtj ■nvlogd die de drank op de mens,-.,} Verder wijst het comité op het gevallen van dronkenschap, dat h... plaatse valt te constateren bij het ten van café's op Zaterdag- en Zoni] avond. Tot slot wordt herinnerd aajl aantal drankzuchtigen, dat door de J sulfatiebureaux in behandeling v.| genomen. Om deze redenen doett Drankweercomité een ernstig beroep! het college om die instanties, «r aan een biertapwedstrijd loestemri moeten verlenen, te bewegen hierail de toekomst geen medewerking te J lenen. Morgen om 10 uur begint in I Sportpark het door Alcmaria geel niseerde jeugdtornooi, waaraan niorenelftallen deelnemen van AltJ ria, Alkmaarse Boys, Stormvo: Blauw Wit, RCH en West-Frisia. Het eerste team van Inside toog niet met de gedachte aan een overwinning naar Amsterdam. Integendeel, maar de nederlaag had erger kunnen zijn er zelfs nog kans geweest op een gelijk spel in de wedstrijd tegen Dash II. De enkelspelen gingen alle verloren- De damesdubbel werd in drie sets gewonnen. Ook de herendubbel werd een punt voor de Alkmaarders en mej. Koppen en Damsté .wonnen met liefst 60. 61 van mevr. Drongelen en Lalisang. De uitslagen; H.E. Lalisang-Damsté 6—2, 6-2- H.E. Horn-Adolf 4—6, 8—6, 6—4; D.E. mei L. Valks-mej. R. Koppen 7—5, 6—i, D.E. mevr Drongelen-mevr. Boonen 36, 62, 61; G.D. Lalisang-mevr. Drongelen-mej. R. Koppen en Damsté 06, 16: G.D. D. Anthonvsz en mej. Valks-mevr. Boonen en Adolf 6—4, 75: H.D. Lalisang en Horn-Damsté en Adolf 62, 36; 5—7; D.D. mevr. Dron- elen en mej. Valks-mevr. Boonen en mej. Koppen f6, 86. 3—6. Inside n-MoIenkpocht I 26 H.E. G. J. Escmdam-J.Schmidt 8—6. 36, 36; H.E. E. J. Verroen-M. Lau 1—6. 57; D E. mevr. T. de Heer Kloots-mej. C. van Limburg Stirum 75, 16. 26; D.E. mej. A. de Rie- mej. T. Winder 6—3, 6—3; G.D. mej. A. Koel en J. Lienesch-mej. C. van Lim- burg-Stirum en J. Schmidt 6^. 1—6, 79; G.D. mej. A. de Rie en J- Mobron- mej. T. Winter en D. Mosk 4—6, S—6: H.D. J. Lieneseh en G. J. Esendam-M. Lau en D. Mosk 6—1, 6—4; D.D. mej. A. Koel en mevr. T. de Heer Kloots- mej. C. van Limburg-Stirum en mej. T. Winder 6—4, 3—6, 5—7. Inside HI-KZTV I 5—3 H.E. H. Holsmuller-J. Gerkens 63. 36. 6—3; H.E. H. v. Gool-G. Bakker 63, 64; D.E. mej. H. Eyssen-mej. Middelhoven 63, 64; D.E. mej. C. v. Kuyk-mevr. Bruynzeél 63. 46, 62; G.D. mevr. Holsmuller en C. de Haas- mej Middelhoven en J. Gerkens 26, 17; G.D. mej. C. van Kuyk en H. Holsmuller-mevr. Bruynzeel en G. Bak ker 46, 97, 46: H.D. H. van Gooi en C. de Haas-J. Gerkens en G- Bakker •6, 57; D.D. mevr. Holsmuller en mej, H. Eyssen-mevr. Bruynzeel en mej. Middelhoven 62. 63. Linoleum I-Inside IV 44 H.E. C. Heynis-R. Bakhuis 7—5. 46, 46, H.E. K. Bloemraad-F. Droge 06, 06; DE. mevr. T. Groot-mej. L. Mobron 75, 97; D.E. mej. J. Ur- banus-mej. C. Cornélissen 46. 2—6; GD. mevr. Max en C. Heynis- mej. L. Mobron en R. Bakhuis 26, 36; G.D. mevr. Urbanus en K. Bloemraad- mei. C. Cornelissen en J. Siip-60, 62 H.D. C. Heynis en N. Lakmaker-F. Droge en J. SiiD 119,'63; D.D. mevr. Max en mevr. T. Groot-mej. L. Mobron en mej. C. Cornelissen 6—2, 62. Inside V-HTC n 2—6 H.E. W. de Heer Kloots-J. Dol 7—9, 36; H.E. A. Jansen-J. C- Visser 36. 26- D.E. mevr. K. Gijzelaar-mej. M. S. Zomer 57, 4—6; D.E. mej. Peverel- li-mej. T. Kuiper 61, 36, 6—2; t mej. M. Zwanenburg en W. de ]j Kloots-mej. T. Kuiper en J. Dol J 46; G.D. mevr. K. Gijzelaar en Cock-rnej. M. Zomer en J. C. Vf 46, 36; HD. E. Cook en A. Ja: J. C. Visser en J. Dol 2—6. 5—7; mej. U. Peverelli en mej. M. Zwaï burg-mej. T. Kuiper en mej. M. mer 64, 75. Zondag worden de volgende strijden gespeeld: VVGA I—Insidil Inside IIVVGA II; Animo I—Iasf III; Iiside IVBakkum III; nside 1 Uitgeest II. Everdina K.S., die sinds kor! Oterleek woont, doch die is opgcji in Indonesië, stond gisteren rouwt dig voor de Alkmaarse politierécl mr. J. N. Alblas, omdat ze zich vergrepen aan de eigendommen haar buurvrouw. Ze had een pi feuille en een portemonnaie wq nömen, waarin in totaal f 280— alle ootmoed stond ze het voorlkiti rapport, dat haar een onaangi vrouw noemdete onderstrepen met knikjes en snikjes gaf ze toe welke noodlottige mijlpalen haar vensweg naar omlaag was gegac telegramstijl gezegd: snoepen, spi schulden, stelen, straf. De laatste vat vier maanden voorwaardelijke vangenisstraf met drie jaar proeft. Andries R., een Alkmaarder. een omvangrijk offer aan de heer chus op de fiets was gestapt en door de dienaren van Hermandad zijn gemoedsgesteldheid had g' deerd, werd begiftigd met het tarief: honderd gulden of veertig De finale van het tornooi oit| driebanden-kampioenschap afde is in een overwinning voor Madt geëindigd. Nadat hij Vrijdagavond partijen achter elkaar had gem' kreeg hij Zaterdag onverwachte currentie van Boots die achter acht winstpunten veroverde. B ten slotte zo, dat Madderom, en Boots met een gelijk aantal (10) eindigden en dat het moytf' beslissing moest brengen. Dat v- 0.481 ruimschoots in het voorde', j Madderom. De eindstand luidde: K. Madderom, Driesprong J. de Wit, Optimisten J. Boots, Drie Ruiten M. Meysy, Lindenhoek D. Stam, Excelsior J. Poetskoke, Optimisten M. Doggenaar, Optimisten E. v. Stralen, Drie Ruiten Kolommen betekenen achtered1 gens. matchpunten, hoogste serie, meen moyenne. VEGEN half negen eens het geronk v voor de „vossenjacht" de stad hadden zich t zodat het niet al te gi uur, te vinden en een heldere avond en het zij soms rakelings pas JIJ ET een van de vc ons in een steegje s 'dekt opgesteld en de een boom gebonden. Ii den we het zachte ge paar brommers nadere: wuivelde juist op dat stratief met de wind o het hielp niet. Alle dri schoten met een vaart deel van de stad.... stond opgesteld. Maar zodra iemand d de gaten kreeg en hij pakken had, vlogen dir re brommers op ons af gedrang en nerveus ge vooral vlug geholpen t „Hier, u laat uw z riep de vos. „Nee, nee, laat maar uw zak", riep de jachtig ons met haar zakdoek Iemand had nog een thieke ontmoeting met auto waardoor hij tegen gooid werd zonder ov< bekomen. Tijdens de tweede ril rioden duurden een 1 de avond snel te vallt moeilijker werd om op te ontdekken. Uiteindelijk slaagde e één deelneemster (mev: uit Heiloo) in om t1 stempels in de wacht t voor zij een totaaltijd nodig had. Op Hemelvaartsdag doktersdiensten waarg de volgende artsen; Alkmaar: dr H. Hoek straatweg 65 (3117) er van Gilse, Nieuwlar (3136). Bergen: dr A. H. var 2208—2027). Heiloo, Limmcn en A C. A. van Hoolwerf t 2200—3887). De Rijp en omstr.: d Welsenes te Midden-I 2998—455). Langedijk en St. Panel joero te Broek op La: 2267—264). De IJsclub „De Omval" een toneelzaai ingerichte heer Wokke haar jaarlij gehouden. De door eigen de toneelclub speelde het maniakken". Er werd o: meen goed spel geleverd, tuurlijk hier en daar nc verbeteren. Zo kon V Koopman) het lachen zo laten; en Half Watt (di maakte er een beetje te van. De heer Helderman i ten) speelde iets te stro te spreken waren we ov (mej. K. van Buren) die goed had ingestudeerd Ook de bijrollen werden i tolkt. De regisseur, de he kon over het algemeen zijn. Een gezellig bal be: slaagde avond. Vanmorgen stond op de stadhuis een dubbele adspirantjes met de vc hoog in de lucht gehever, gebaar de secretaris van missie, de heer Jac. A. feliciteren met zijn huwe Secretaris Vedder gin echtgenote enige mint nog mej. M. J. Wortel midden van de voetbalje hij zovele uren van zijn steedt. De jongens zelf niet minder prachtig. To tigheid was afgelopen, bl enige tijd rond het Stadl „Tijd rekken", zei er een. banken waren hem op kennelijk te hard. i°(;B 10 si 10!' 8<1 t'Oum lii» 4 'De llitsla£en van de con <?en van de Alkmaarse Klav< 102. Toen Piet Potlood al weer lang terug was van zijn reis naar Afrika kon hij het af en toe nóg benauwd krij gen als hij zich de verschrikkelijke tocht door de jungle herinnerde. Zwe vend door de toppen der bomen, zich vastklemmend aan de rug van Jimmy, die soms sprongen van wel tien meter waagde. Jaren later heeft de brave Piet Potlood er nog nachtmerries van gehad! De gehele tocht duurde welge teld .drie en een half, uur, maar hei leek Piet Potlood wel cirie en een half jaar toe. Eindelijk begon Jimmy te da len en even later liet hij Piet Potlood van zijn rug zakken. „We zijn er Piet", zei hij. „Hoe is je dit tochtje bekomen?" Onze journalist zei niet veel terug. Hij bette zijn voorhoofd met zijn zakdoek, die hij met behulp van zijn veldfles wat nat had gemaakt en hij had nauwelijks oog voor de plek waar Jimmy hem had gebracht. „Ik zou hier maar goed uit mijn doppen kijken", zei Jimmy. „Jij bent de eerste mens ter wereld die deze ruïnestad aanschouwt. Het is een over blijfsel van een oeroude beschaving Sommige mensen, die bij overlevering iets vernomen hebben van het bestaan van deze mysterieuze stad, geloven, dat zij de residentie is geweest van de Ko ningin van Sheba. Anderen denken weer, dat het Nijlbewoners zijn geweest die hier een stad stichtten, toen zij op zoek waren naar goud en diamanten. Ik zou alles maar goed bekijken. Er zit vast en zeker voldoende stof in voor een mooi artikel voor je krant. Misschien noemen zij de stad later wel naar jou. Potlodia bijvoorbeeld". Piet Potlood keek zijn vriend verrast aan en haalde zijn opschrijfboekje reeds te voorschijn. Gisteravond werd in café Gtj bloem de finale gespeeld van het verjastornooi, dat daar onder aiispj van de „Troefjagers" was gewfl seerd. De eindstand luidt: Troeijj 26251, Beemster Boys 25625, DES Conijn 24138. Het koppel de hee-l mevrouw Van 't Hof behaalde roel| het hoogst aantal punten. Zaterdag om half één stak een, gen, die op de Breedstraat met een speelde, plotseling de weg over en tegen een juist passerende wield op. De zevenjarige knaap kwam lijk te vallen, dat hij een gecomp'11 de (open) beenbreuk opliep. Hi' naar het Centraal Ziekenhuis bracht. Er is geen proces-verbas' gemaakt. VAC ANTIEREGELING WINKEtJ Voor enige groepen winkeliers tfm hun verzoek een vacantieregelmê'M den ingevoerd. Deze geldt in (ie "ij den Juni, Juli, Augustus en Sep"B voor de slagers, de b.ood- en 1"7P bakkers en de dames- en heren»'] In 't Klein—Klavertje 21315- Ruiten Aas 21872—20008; Waagklok 23111—19379; In ten Aas 21127—19993: DVA- —19190; Klavertje—KOME 19928; Conijn—Waagklok 24 i De stand is: 1. KOMECO 6 2- In 't Klein 6 3. 't Klavertje B 4. DVA e 5. Conijn 6 O. Waagklok 6 7 Ruiten Aas 6 1 44 61 63 47 51 52 42 (Boven de kolommen ko volgende te staan: gespee] verloren, marsen, totaal er COMMISSIE SCHOOL! In de vacature ontstaan dicke aftreding in de comn ring van schoolverzuim v J- H. de Haas en M. J. Lut B. en W. de volgende voor gesteld: 1 J. H. de Haas, 1 M. J. Lutterot, 2 K. Bos. CHR. KLEUTERSCHOOL Voor het te Leiden gehot: examen slaagden mej. I Hoorn en de dames Tr. Gr. Haytema te Alkmaar. GESLAAGD Op het laatst gehouden van de C.B.L. te Beverwijk machinesehrijven de dames J. Kamp. Het diploma Stenc werd behaald door mej. A. i

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2