Heerenveen krijgt gezelschap van Haarlem en Vitesse Puistjes DAVEREND DEBUUT VAN WIM VAN EST IN EERSTE ETAPPE VAN GIRO meeting in woude Chroompaleizen maten zich in sportieve strijd Hoe ver reikte het oog van de jachtopziener? Eindhoven in moeilijkheden Watergraafsmeer kan titel morgen veilig stellen Brabander versloeg alle favorieten met anderhalve minuut Hautaine Italianen waren verbluft loenreparatie Hulgbrouwerstraat 6 - Alkmaar Marktoverzicht Purmerend Nieuwe Niedorp Nog goed afgekomen LAATSTE NIEUWS Prijzen Staatsloterij Terlouw en (Mentha! spelen morgen niet Toerwagen-rallye 1953 der NVTO Vele reacties op oproep Prinses Wilhelmina VAR A-secretaris beboet Procureur-generaal eist verwerping van beroep Felle brand in de hoofdstad Kunst en cu'tuur Vier eeuwen Venetiaanse schilderkunst Genoeglijke spanning voor de medereizigers HPC verbeterde record op 4 x 200m. vrije slag De jachtpartij te Slootdorp de natuurzuivere RCH gaat voorsprong op Ajax vergroten OSV's laatste kans HSV heeft aan gelijkspel tegen Schagen voldoende WOENSDAG IS MEI 1953 dnAjtk, Ier de mooiste Birds eyes van 98.* tot 152.50 Speciale berichtgeving WIM VAN ÈST, de gespierde wegspecialist uit St. Willebrord, heeft op de eerste dag van de Ronde van Italië voor een grote verrassing gezorgd. Na een prachtig gereden rit ging hij in de Noorditaliaanse badplaats Abano als eerste over de eindstreep met een voorsprong van ruim V/i minuut op de Italiaan De Santi, die op zijn beurt het peloton op flinke afstand achter zich liet. Is de overwinning van onze landgenoot eigenlijk wel een verrassing te noemen? Heeft hij niet in de wegwedstrijden, welke in het nog jonge seizoen zijn gere den, laten zien, dat hij in blakende vorm is en hebben wij er in onze voor beschouwing al niet op gewezen, dat het internationale wielerkamp juist in de vlakke etappes veel van de Nederlandse rouleur verwachtte? erzolen, dames 1.38, heren 1.58 srzetten inbegrepen. [er uitblonken. Jammer was, dat voor het einde, J. Koelman Zaan» sk uitviel doordat zijn midden ier van de linkerhand bij het tur- op de brug uit het lid schoot. =ze kamp eindigde als volgt: Dames nstreek 475,3 p; heren Z.S. 457.2. al 932,5. Dames H.N.K. 439 7 p., ■n H.N.K. 466,4, totaal 906.1. De en wonnen dus met een punten- schil van 26.4 p. a afloop heeft de voorzitter van turnkring H.N.K., mr Breebaart, de nangende vereniging, Hercules- ;iea, hartelijk dank gezegd voor de zangen gastvrijheid. Een vertegen' irdiger van de Zaanse turnkring t zich hierbij aan, met de wens, dat een returnwedstrijd mocht volgen, .angevoerd 821 runderen, waaronder vette koeien van f 2.20 tot f 2.95 kg., handel goed; 230 melk- en van f 650.tot f 1.100. 345 geldekoeien van t 550.— tot Ï5.stug; 24 pinken van f 250.tot 15.matig; 903 nuchtere kalveren ir de slacht van f 35.— tot f 90.—, g; idem fokkers van f 55.tot 10kalm- 32 stieren van f 600.— f 1.650.—, 'matig; 771 vette schapen i f 80—f 120, kalm, overhouders f 60.— tot f 95.—, kalm; 585 lam- ren van f 40.— tot f 62.50, kalm; 85 eken en geiten van f 8.tot f 55. g- 188 vette varkens, zware van i 1.80 tot f 1.86 per kg., vlug; idem 1 ite van f 1.68 tot f 1.78 per kg., vlug; I ;te zeugen van f 1.60 tot f 1.68 per 1 goed; 983 schrammen van f 55.— 'f 90.—, stil; idem biggen van f 36.— I f 65.—, stil; 20 fokzeugen van I >40 tot f 380.—, stug; 36 paarden 1 f 675.— tot f 1.050.—. stug. Totaal I 2 dieren. I 700 oude kippen en hanen, rode en tte van f 1.90 tot f 2.10 per kg.; 150 de kippen en hanen, blauwe van 2.— tot f 2.20 per kg.; 3600 jonge nen rode en witte van f 2.30 tot 60'per kg.; 500 jonge hanen, blauwe n f 2.90 tot f 3.— per kg.; 200 eenden n f 1.— tot f 2.25. per stuk; 600 ko nen van f 1 - tot f 8.— per stuk. 1000 kipsieren van f 12.75 tot f IJ r 100 stuks; 3.000 eendeieren van .0.— tot f 10.50 per 100 stuks. [n de Westerweg werd de heer B. H- ngetroffen liggende onder zijn m°* r. Het bleek, dat hij een tamelijk rare hersenschudding had bekomen, a gevolge van het springen van. een nd van de motor, waardoor hu acht over het stuur had verloren en n ernstige vei maakte. Met de aut n de inmiddels gewaarschuwde ar Boer werd hij naar zijn wonms rvcerd. De toestand van de patien» op het ogenblik vrij bevredigend. 4E KLASSE 3E LIJST 5000 3245 17309 1500 14633 21933 rM 1000 15815 15880 16630 19050 2168» 21920 ,.07< 400 3471 3824 8491 10308 10546 1W1 16549 19812 19958. 200 1999 2001 2477 2890 4363 W? 7141 7510 9152 9227 9569 10844 11055 12288 13551" 13??» 14764 14886 16362 16863 19130 19561 19663 19678 21433 21569 I IN DE VROEGE ochtend hadden zich 1 nog enkele regenbuitjes boven Lom- I bardije ontlast, maar toen tegen achten de volgauto's begonnen te arriveren en de kleurige truien van de eerste renners zichtbaar werden kwam het zonnetje door de wolkenmassa's gluren. Nadat de lange karavaan zich in de voorgeschreven formatie had opgesteld ging het onder aanvoering van de wed strijdleider Giuseppe Ambrosini door I d« 'hoofdstraten naar een van de bui tenwijken. En daar werd, om precies kwart over tien, het aanvangssein, ge il geven voor de grote wedstrijd, waar- tvoor alle Italianen zich hartstochtelijk interesseren, en die de 112 deelnemers II in drie weken over een afstand van bijna 4000 kilometer terug naar Milaan I zal voeren. Na enkele uitlooppogingen, alle op I niets uitlopend, viel Van Est 35 km voor het einde van de 263 km lsmge etappe aan. Erg actief was het peloton tot 1 dusver niet geweest. De Italianen Pel- llegrini, Baroni, Gismondi en Olmi en gde Spanjaard Gual hadden bij Nogara leen voorsprong van bijna een minuut op de later gevluchte Grossi en 3'/2 1 p.inuut op het peloton. Maar lang I duurde de vreugde niet voor de weg- I lopers want Coppi, Fornara, Padovani Ie: Ockers gingen er achteraan en wel- |dra was de hergroepering een feit. Al luren lang had Van Est ervoor gezorgd steeds zo goed mogelijk zijn positie in de hoofdgroep te handhaven, loerend op een kans er tussenuit te knijpen. Plots greep hij het stuur alsof hij het verbuigen wilde, de rug gekromd en elke spier van zijn krachtig lichaam gespannen. In een flits had hij zich van de compacte groep renners losgemaakt en voor de massa reageerde had hij J enkele tientallen meters voorsprong, snel uitgroeiend tot honderd meter. De Belg Stan Ockers was de eerste, die zich herstelde. Hij trachtte het wiel van Van Est te pakken, maar de voorsprong (Ven de gebruinde Brabander was te _root en even later was „Stanneke" door het veld opgeslokt. De Italianen, die elke poging tot dus ver met een hautaine grijns hadden te niet gedaan, keken grimmig en hun ploegleider had weldra zijn instructies gegeven. De Santi zou de brutale Ne derlander, debutant in de Giro, terug halen. Maar De Santi jachtend wat hij kon en verbeten als een terrier, die de lucht van een konijn heeft gekregen, had niet de kracht in zijn pedaaltred, die nodig was een Van Est-in-fopvorm In het Nederlands elftal dat Woens dag in het Feyenoord Stadion een wed •Strijd tegen Middlesbrough speelt, Knoesten enkele wijzigingen worden .aangebracht. Terlouw, die Zondag ge blesseerd werd en Odenthal zijn niet «beschikbaar. Boskamp CAjax) is nu op r|gesteld als linksback en Tebak ver huisde naar rechts. Inplaats van Ter- louw wordt Van der Hoek (F'noord) opgesteld een jonge speler, die in ver schillende wedstrijden van het Neder lands jeugdelftal de aandacht op zich heeft gevestigd. Ook Middlesbrough zal niet volledig in het veld verschijnen De ster van de ploeg. Wil Mannion, heeft een hevige aanval van rheuma- •jtiek gehad. De opstelling van de Engel sen is nu als volgt Ugolino: Bilcliff en Corbett (aanvoerder); Bell. Dicks en ^■ulholland; Delapenha, Spuhler, Ed wards, Fitzsimmons en Walker. te bereiken. Integendeel, de Nederlan der vergrootte zijn voorsprong voort durend en toen hij tenslotte de aarden wielerbaan varn Abano opstoof bedroeg zijn voorsprong op de Santis meer dan anderhalve minuut, om precies te zijn Op de finishlijn 1 min. 37 sec. Ook de andere Nederlanders weerden zich in deze eerste etappe uitstekend. Zij reden een regelmatige course en toen hun makker Van Est eenmaal de aanval had gelanceerd, namen zij. in de hoofdgroep dadelijk de taak op zich el ke achtervolging zo veel mogelijk te voorkomen. Alleen Thijs Roks kon zich niet in het peloton handhaven. Hu kwam als honderdste binnen, als eerste man na de hoofdmacht. Op 20 km voor de eindstreep brak hij een wiel en het repareren kostte hem zoveel tijd dat hij het verloren terrein niet meer kon terugwinnen. Zijn achterstand op Van Est bedroeg 4 min. 12 sec. De vijf an deren, Gerard Peters, Hein van Bree- nen, Jos Suyckerbuyk, Hans Dekkers en Wout Wagtmans plaatsten zich 16e ex aequo met de grote favorieten als Coppi, Bartali, Koblet enz. De uitslag luidt: 1. Wim van Est (Ned.) 6 uur 37 min. 10 sec.. 2. De Santi (It.) 6.38.47, 3. Fer rari (It.) 6.40.02, 4. Brasola (It.) zt„ 5. Conté (It.) z.t., 6. Albani (It.) z.t., 7. Monti (It.) z.t., 8. Bini (It.) z.t., 9. Be- nedeti (It.) zt„ 10. Padovani (It.) z.t., 11. Doni (It.) z.t., 12. Conterno (It.) z.t.. 13. Baroni (It.) z.t.. 14. Milano (It.) z.t.. 15. Pettinati (It.) z.t. Op de zestiende plaats ex aequo kwam het grote pelo ton, bestaande uit ongeveer 80 renners, bij wie zich alle favorieten bevonden, in dezelfde tijd als Ferrari binnen. Na de eerste etappe bezet Nederland ln het ploegenklassement met een totaaltijd van 19 uur 57 min. 14 sec. de eerste plaats. De Italiaanse Levrieri-equipe staat tweede met 19,58.51. Alle overige ploegen zijn ex aequo derde geklasseerd ln 20.00.06. (Van een speciale verslaggever) ONDER IDEALE WEERSOMSTANDIGHEDEN is gisteren onder auspiciën van de N.V.T.O. de touringcarrallye 1953 verreden. Niet minder dan 42 bemande bussen uit alle delen van ons land hebben gisteren over de Veluwe en door de Achterhoek gedaverd. Het puikje van wat Nederland op het gebied van reiswagens bezit was dan ook op een gegeven moment in het gemeen schappelijk trefpunt Berg en Bos te Apeldoorn verzameld. Ware chroom paleizen in glas en staal waren daar een ongewilde maar uitgelezen demonstratie van wat Nederland op het gebied van dit materieel bezit. Zoals men zich zal herinneren deed H.K.H. Prinses Wilhelmina na de wa tersnoodramp, een oproep, waarin Zij getuigde van het verlangen en de wil om de bij de ramp gebleken solidariteit te bestendigen. Blijkens een thans door het secretariaat van de Prinses uitge geven communiqué, is H.K.H. ten zeer ste getroffen door vele briefschrijvers uit binnen- en buitenland, die zich ach ter Haar zienswijze stelden, dat het met name aankomt op een geestelijke her oriëntering der mensen in hun indivi dueel bestaan. De talloze practische suggesties, die werden gedaan worden thans in kleinere kring besproken. Idee ën en aanbevelingen zuilen worden doorgegeven aan competente organisa ties. Vrijwel elk milieu heeft op de oproep gereageerd. Ergens schreef een gehele fabriek n.a.v. de opwekking van de Prinses. Ontroerend was het com mentaar van het bekende vluchtelin genkamp in Triëst. De procureur-generaal bij de Hoge Raad heeft gisteren geconcludeerd tot verwerping van het beroep van J. W. L., secretaris van de VARA, die we gens belediging en smaadschrift, respec tievelijk ten aanzien van ir Dubois en mr Enserinck, die beiden in bezettings tijd een functie hebben bekleed bij de radio, veroordeeld is door het Gerechts hof te Amsterdam tot 500 gulden boete. De Hoge Raad zal arrest wijzen op 16 Juni. Gisteravond werden de bewoners van de Stoofsteeg te Amsterdam op geschrikt door een korte, doch felle uitslaande brand in een oud huisje al daar. Overburen alarmeerden de brandweer, die echter niet meer kon voorkomen dat het huisje geheel verlo ren ging. De uitslaande vlammen bla kerden de tegenoverliggende gevel in het nauwe steegje en deden hier enke le ruiten springen. Geen der huursters was op het moment van de brand aan wezig. Vermoed wordt dat iemand een petroleumkacheltje heeft laten bran den. 20981 Het Rijksmuseum houdt dit jaar in samenwerking met het Museum van Schaffhauscn (Zwitserland) en het Pa lais des Beaux Arts te Brussel een gro te gomertentnonsteliing onder de titel „Vier eeuwen Venetiaanse schilde- kunst". Het idee komt uit Schaffhau- Sen, waar op het ogenblik dezelfde ex positie wordt gehouden. De collectie omvat honderd en tien \Schilderijen, waarvan er zestig tot ze ventig uit Italië, twintig uit Wenen en nog een aantal uit Franse musea en één uit de V.S. komen. Ook uit het •eigen bezit van het Rijksmuseum zijn Werken toegevoegd. De tentoonstelling is verdeeld in de tijdvakken „Primitieven", „Bloeitijd dor zestiende eeuw" en „Laatste Bloei tijd". Onder meer zijn er werken van Titiaan, Guardi, Crivelli Tiepolo, Tin toretto, Bassano en Bellini. Juist daarom had deze rallye zo zeer de algemene belangstelling, daar hier aan 1800 mensen uit alle lagen der be volking de gelegenheid was geboden te genieten van de uitstekende presta ties van het Nederlandse wagenpark en zijn chauffeurs, die in de klasse mentsproeven, in het Hilversumse sportpark gehouden, haar hoogtepunt vonden. Maar ook voor de „reizigers" in deze rallye was het een genoegen om mee te leven in de spanning die deze wedstrijd in zich borg. Hier was nu eens niet sprake van een kleine groep bevoorrechte .bezitters van luxe- en dure sportauto's, die hun uitgesleu- telde wagens in een moordende strijd afjakkerden maar van een sportieve concurrentie, die een demonstratie werd van beschaafd, genoeglijk en vooral comfortabel rijden. Het zou dan ooit een aardig idee zijn om een volgend maal ook de reizigers in een puntensysteem hun waardering voor dit rijdend amusement te laten uitdrukken. Want het is toch het Ne derlandse publiek waarvoor het gehele Nederlandse touringcarbedrijf draait en rijdt, een bedrijf dat alle reclame „ten spijt" een sociale functie in onze sa menleving is gaan innemen, zonder welke onze „zomerse" maatschappij eenvoudig niet meer denkbaar is. Voor het station in Alkmaar ver trok gistermorgen in alle vroegte één van de drie Noordhollandse equipes: een bus van de N.V. NACO, waarmee we de hele rallye hebben meegereden. Het startpunt was bepaald bii hotel „De Witte Bergen" aan de Rijksstraat weg te Laren. Het traject moest met vastgestelde snelheden worden gereden en langs de gehele weg die via Arnhem, Apeldoorn, Putten en Soestdijk naar de finish te Hilversum leidde, stonden controlepos ten opgesteld, waar de nodige stempels moesten worden verzameld. Voor menige chauffeur is het een puzzle geweest om heelhuids en zonder strafpunten de tocht af te leggen, maar de meeste brokken werden toch ge maakt tijdens de klassementsproeven, die de hoogste eisen stelden aan vak bekwaamheid en routine. In een minimumtijd moesten verschil lende palen omgereden worden, waarna het achteruit inrijden van een door latten gemarkeerde denkbeeldige gara ge volgde. Het was altijd een opwin dend gezicht te zien, hoe die slagsche pen van bussen, met hun motoren van 100 pk en meer zich, zoals de omroeper het uitdrukte, als slangen tussen de palen door kronkelden, met een record snelheid de garage namen om dan weer verder te stuiven, een paar kep*,'s te ronden en ten slotte een paal te toucheren, die maar al te vaak toch omver gereden werd. Daar de instructies voor deze laatste proef slechts korte tijd tevoren aan de chauffeurs waren uitgereikt, was het niet zo verwonderlijk, dat er nogal wat bestuurders waren, die de gestelde eisen niet goed overzien hadden en onder luid gejoel van de menigte luk raak verschillende hindernissen ne geerden en in een schijntriomf door de finish stoven. Voor het overige, de organisatie van deze rallye was uitstekend, alles liep op rolletjes. In Berg en Bos lagen 1800 lunchpakketten klaar met meer dan 7000 broodjes. En allemaal vers De Heemsteedse poloclub (HPC) is er in het Sportfondsenbad te Haarlem in ge slaagd het sinds 24 Februari 1952 met 9 min. 27.8 sec. op naam van De Robben staande Nederlandse record op de 4 x 200 meter vrije slag estafette te verbeteren Geurtsen, Prins, Bouwman, Tjebbes kwa men tot een tijd van 9 min. 24.5 sec., waarmee zij dus ruim 3 seconden onder het oude record bleven. Prins Misjal Al Saoed, minister van Defensie en Luchtvaart van Saoedi-Arabië, die de gast is 'der Ne derlandse regering, bracht gisteren een bezoek aan de legerplaats Ermelo. (Advertentie, Ing. Med.) DE LANDBOUWER Petrus V. uit Slootdorp is door omstandigheden kind aan huis geworden bij de rech terlijke macht, voorzover die in onze provincie haar vertegenwoordigers heeft. Ja, de liefde ging zelfs zover, dat hij op een ogenblik de heren van de rechtbank en de Officier van Justitie te Alkmaar, in Slootdorp op visite kreeg. Het was gisteren de vijfde WÈËËËËÊÈKËm DE NATUUR IS JONG De oudste en de modernste verkwikking is het originele natuurproduct, waaruit KING pepermunt is bereid. Vroeger op primitieve wijze, thans in de edele vorm van de natuurzuivere KING pepermunt. De natuur is niet te verbeteren Zuiver en ontsmet uw huid met de helder vloeibare D.D.D. De jeuk bedaart, de ziektekiemen worden gedood en de huid geneest geneesmiddel tegen huidaandoeningen (Advertentie, Ing. Med.) gaat van DHC winnen, ADO heeft in de wedstrijd tegen Maurits eveneens behoorlijke papieren en alleen Eindho ven kon het in de wedstrijd tegen Bley- erheide wel eens lastig krijgen. WU ZOUDEN ONS KUNNEN VOORSTELLEN dat Enschede met lood in de schoenen Hemelvaartsdag naar Haarlem trekt. Een paar dagen geleden im mers heeft de ploeg van trainer Kick Smit de kansen van Enschede aanzienlijk geminiseerd en met Enschede vrezen wij, dat morgen van die kansen helemaal niets meer zal overblijven. Een overwinning van Haarlem ligt in de lijn en dat betekent tevens dat de roodbroeken met Heerenveen.en Vitesse de eerste plaats in 1B gaan innemen. Vitesse namelijk speelt op eigen terrein tegen DWS en moet dus goed voor twee winstpunten zijn. VOOR ACHILLES staat de -belangrij ke wedstrijd tegen AGOW op het pro gramma. Als de ploeg uit Assen ander maal een nederlaag moet incasseren is het vrij zeker dat degradatie naar de tweede klasse het gevolg is. Ajax speelt niet en zal dus moeten toezien dat RCH zijn voorsprong tot zes punten gaat vergroten. De hekken sluiters Zwolse Boys en Frisia hebben een kleine kans op winst. Deze ploegen spelen namelijk resp. tegen Enschedese Boys en Heracles, clubs die bij de punten in het geheel geen belang meer hebben. Voor VSV bestaat altijd nog de kans op een eervolle tweede plaats. De Velsenaren zullen dan echter morgen hun uitwedstrijd tegen De Volewijckers moeten winnen. In IC worden geen wedstrijden van enig belang gespeeld. Excelsior en Lon- ga staan veilig in de middelmoot en hoewel Juliana tot de staartclubs moet worden gerekend is het verschil met Theole toch wel zo groot dat een ne derlaag tegen BW geen verschil zal uitmaken. Ds drie titel-candidaten van 1D ko men morgen allen in het veld. PSV Voor de tweede klasse B staat slechts één wedstrijd op het programma. Die ontmoeting is echter dan ook belang rijk genoeg, daar degradatie op het spel staat. OSV trekt namelijk naai Schoten met de wetenschap dat een nederlaag het deTde-klasserschap bete kent. De OosUaners hebben bij een ge lijk spel nog een kans, doch dan dient de thuiswedstrijd tegen Schoten gewon nen te worden. Als de situatie zich zo ontwikkelt en Helder eventueel zijn laatste wedstrijd verliest, eindigen drie clubs in 2 B met een gelijk aantal pun ten. Zo ver is het echter nog lang niet. Eerst moet OSV proberen winst te be halen, voordat wij over andere moge lijkheden gaan praten. maal, dat hij oog in oog stond met een rechter, en dat was mr Krabbe, president van de Alkmaarse rechtbank. De heren deden nogal vormelijk tegen elkaar, doch dat is een kwestie van traditie. De zaak was dan, dat Petrus V. in Maart 1952, in het gezelschap van zijn zoon te Slootdorp was aan getroffen op het land van zijn buur man. De jachtopziener J. Voorthuijzen had hen daar in actie gezien met een geweer. Hoewel de jachtopziener van een af stand van 1200 meter het gedoe van da twee mannen had waargenomen, wist hij in zijn procesverbaal toch precies te vertellen wie van beide mannen geschoten had. Dit bevestigde hij ook voor de kantonrechter in Den Helder. Petrus V. was er echter zeker van, dat Voorthuijzen zonder optische hulpmid delen onmogelijk kon hebben gezien wie er geschoten had. en zodoende kwam de zaak voor de Alkmaarse rechtbank. In het duister van de zit tingzaal kon mr Krabbe niet uitmaken of iemands gezichtsveld wel 1200 me ter kon bedragen, weshalve besloten werd ter plaatse een onderzoek in te stellen. De jachtpartij werd te Slootdorp keurig in scène gezet en daarbij kwam men tot de slotsom, dat het practisch gesproken onmogelijk was om op 1200 meter afstand twee mensen 'VSn 'elkaar te onderscheiden. De officier van Jus titie, mr A. W. Holsteyn, kon dit Pe trus N. gisteren tot diens grote dank baarheid mededelen. Van het primair ten laste gelegde, overtreding van de Jachtwet, meende hij Petrus te moe ten vrijspreken. Anders stond het met het subsidiair ten laste gelegde; over treding van de vuurwapenwet. De zoon van Petrus, die bekend had te hebben geschoten, bezat geen wapenvergun ning, terwijl zijn vader, die wèl zo'n nuttig document bezat, zich met zijn vuurwapen alleen op zijn eigen land mocht bevinden. Voor deze laatste overtreding werd een boete geëist van f 25 of 10 dagen. De arendsblik van de jachtopziener zorgde er echter voor, dat deze zaak nog een staartje kreeg. Evenals de Of ficier van Justitie trok Petrus in twijfel of de jachtopziener wel had kunnen zien wie van de twee mannen gescho ten had. Petrus echter verbond daar aan direct de conclusie, dat de jacht opziener meineed had gepleegd. Dit had Petrus aan enkele mensen ver teld en het gevolg was een nieuwe bon. Omdat deze belediging zozeer verwe ven was met de geschiedenis van da jachtpartij, volstond de Officier met een boete van f 10 subs. 5 dagen ta eisen. Mr. Holsteyn voegde hieraan toe, dat, wanneer hij slechts enigermate zou twijfelen aan de geloofwaardigheid van de jachtopziener die in deze zaak voortdurend gehoord is, hij dan een strafvervolging tegen hem zou doen in stellen. Het is inderdaad vaak moei lijk uit te maken, of iemand iets ge heel of slechts zeer vaag heeft kunnen waarnemen, doch dan mag men niet meineed veronderstellen. Overigens, al zou hier sprake zijn geweest van meineed, zo voegde de Officier Petrus toe, dan had hij dit nog niet mogen uitkramen. VERGISSEN WIJ ONS niet, dan gaat Watervogels zijn titel in de derde klas se A veroveren. De Amsterdammers hebben namelijk aan een gelijk spel in de wedstrijd tegen hekkensluiter AI*GS voldoende om het kampioenschap vei lig te stellen. OVVO kan als de laatste drie wedstrijden worden gewonnen, een totaal aantal punten van 35 herei ken, een totaal dat Watergraafsmeer reeds op zijn debet heeft staan. OSV ONTVANGT OVVO met wei nig kans op winst. Voor QSC moet mo gelijk zijn od eigen terrein tegen DCG een gelijk spel te behalen en ook Be verwijk behoeft niet te verliezen daar een uitwedstrijd tegen SDW op het pro gramma staat. Theoretisch is het mogelijk dat ook in 3B de beslissing valt. Daarvoor is nodig dat Baarn van WFC wint en laat. Waarschijnlijker is echter dat JOS de punten aan Allen Weerbaar WFC, nu de ploeg uit Wormcrveer zon der kansen maar dus ook zonder zenu wen 't veld betreedt, Baarn een neder laag bezorgt en Allen Weerbaar zijn meerdere in JOS moet erkennen. In dat geval komen Baarn en JOS. met nog een wedstrijd te spelen, in punten ge lijk. Kampioen Zaandijk gaat van Always Forward winnen. Alkmaarse Boys maakt het DEM in eigen huis lastig en de uitslag van de wedstrijd Velsen- Purmersteyn zal wel zeer dicht in de buurt van een gelijk spel komen. Van veel belang zijn deze wedstrijden ove rigens niet. Anders is het met GVO- WSV en BKC-Vitesse. GVO en Vitesse zijn direct bij de laatste plaats geïn teresseerd en ook BKC kan zich nog niet geheel veilig achten. SCHAGEN zal de thuiswedstrijd te gen HSV moeten winnen om nog in aanmerking voor de titel te kunnen komen. De ploeg uit Heiloo heeft ech ter aan een gelijk spel voldoende om de wedloop jp haar voordeel te beëin digen. Gezien de constante vorm van HSV is het waarschijnlijk dat de titel morgen wel naar Heilno komt. Succes- ZAP. Watervogrls-MFC. Oudesluis- Randers en Limmen-DTS zijn kracht metingen waarbij niets anders dan de eer op het spel staat. DRIE van de vijf kampioenscandida- tcn in 4B gaan vrij zeker overwinnin gen tegemoet. Monnikendam brengt een bezoek aan Ar,dijk, EVC trekt naar Zouaven en RKAFC heeft een uitwed strijd tegen Meervogels voor de boeg. De twee andere gegadigden voor het kampioenschap krijgen het aanzienlijk lastiger, omdat zij het tegen elkaar moeten opnemen. Het zal daar in As- sendeift. waar Grasshoppers op bezoek komt. dus niet aan spanning ontbre ken. Voor de Rijp kunnen wij geen winst zien in de wedstrijd tegen Pur merend. Zilvermeeuwen gaat de zwaarste wedstrijd van het seizoen tegemoet. De Zaandammers kruisen namelijk de de gens met Animo. Als de gasten een everwinning behalen, kan men in de Zaanstreek andermaal een kampioen bejubelen. VVZ gaat proberen DRC een nederlaag te bezorgen. In 4E is het wachten alleen nog op De Pionier zijn uitwedstrijd tegen de ploeg die moet degraderen. Ala VVB verliest, verhuist deze ploeg naar de afdeling. OFC behoeft morgen niet in het veld te komen. Met spanning zullen da Oostzaners daarom het resultaat van da wedstrijd Meervogels-De Meer afwach ten. Als Meervogels mocht winnen, is het vrij zeker dat OFC moet degra deren. m

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 11