ATTLEE STELT CHURCH ILLS Gesprek Korea handen der ZICH ACHTER VOORSTEL niet alleen V.S. laten in is. Coster tiZi. Ridgway treedt af als Europees bevelhebber Drijfzand Laat China toe tot de V.N. I Nieuwe actie tegen de z.g. leesportefeuilles Publieke opinie ongerust over kolenprijzen Britse troepen naar Suez Verbondenen willen alle Koreanen vrijlaten Woensdag 13 Mei 1953 VERENIGDE NOORDHOLLANDSE DAGBLADEN 150e Jaargang No. 112 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN K) larktoverzicht Purmerend fWashington zwijgt nog steeds Castricum oode Kruis oefende op Coudsbergen Critiek op Frankrijk Uitgeefster dupeert exploitanten Regenkans klein maar koude blijft ERBERICHT Nederland verruimt vrije invoer Generaal Gruenther zijn opvolger Vragen aan Gezagsorgaan KSG Mr Blaisse wil nadere uiteenzetting Londen zendt een nieuwe ambassadeur naar Moskou O.a. mariniers uit Malta Kroningsfeest nadert Morgen lager tarief omzetbelasting Russische ambassade in Djakarta? Neutraal toezicht op Chinezen r»E besprekingen in Panmoendjon Zeker honderd doden bij ramp in Texas Mooie Ierse order voor baggermaatschappij UirecUe: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur. H. M. KOEMANS Redactie: Achterdam 18, Tel. 5541 ADVERTENTIES en ABONNEMENTEN: Voordam 11, Tel. 3320 Postgiro 187294 ALKMAARSCHI COURANT TARIEVEN: Advertenties 16 ct per man Vraag en Aanbod (alleen 2e hands goederen) tot 15 woorden f 1.-; elk woord meej cent Uitsluitend contant Abonnementsprijs bij vooi uitbetaling f 2.02 per mno f 6.05 per kwartaal plus Incassokosten Weekabonnementen t u.49 slechts I 18,75 LAAT 118 Uw advertenties bladen 3320 Alkmaar aanbod van runderen bedroeg 100 stuks en de handel in vette was heel goed. In de vroegte einig aanbod was deze zelfs vlug, ater werd de vraag iets minder, l de prima dieren nog altijd best verkocht. Op de geldemarkt et heel stil en ook in de vette ging nog weinig om. Naar de re kalveren daarentegen, vooral ie slacht, was veel vraag, de prij- aren dan ook aan de stijve kant. fokkers echter ging het kalmer, 1 de beste nog wel werden ge- l Op de schapenmarkt was het o' druk; de handel in vette scha- ras heel kalm en de prijzen wa- atig. De overhouders voor export vet en mager in, vonden wel aj- In de vette varkens ontwikkelde ;en vlotte handel met een aan- ■lijk hogere notering. De inzet was Later liep deze iets terug, doe» ste bleven prijshoudend. De te# :-e soorten zakten iets af. Het aa» p de biggenmarkt was groot, d® j s maar weinig handel. N officiële kringen te Washington be- _j waart men nog steeds het stilzwij gen over Churchills voorstel voor het houden van een conferentie van grote mogendheden om een eind te maken aan de spanning in de wereld. De Ame rikaanse pers maakt melding van een koele ontvangst, ook in kringen van het Congres. »Het Japanse ministerie van Buiten- Kdse Zaken heeft de suggestie van Ctuichill met instemming begroet. „De tece van de Britse premier getuigde yan een opbouwende geest en de hier- »ar. ten grondslag liggende politiek ïerdient te worden gesteund". BDe Taus ontving voor het eerst sinds Ksrtieo jaar de buitenlandse corres pondenten te Rome. Hij sprak de hoop uit van een open en eerlijke discussie Sissf de grote mogendheden. „Hoewel dit niet zou betekenen, dat de vrede 'Verzekerd zou zijn, zou het tenminste de eerste en onmisbare stap zijn naar vrede. Mocht deze stap niet gedaan worden, dan is er geen andere stap bekend, die zou leiden naar het berei den van die felbegeerde vrede". In Egypte is het al critiek wat de klok slaat. Het blad „Al Misri" schrijft: Jroot-Brittannië bedreigt ons met vliegtuigen en legers. Churchill heeft de Britse imperialistische neigingen ten aanzien van Egypte onthuld". Het |ad „Al Ahram" zegt: „Wij zullen Ongeacht de kracht van de Ver. Staten en. Engeland krijgen wat wij wensen. Er zuilen geen buitenlandse bases in de Suezkanaalzone zijn". Rode Kruis-colonne CastricuW, jj ïen en Uitgeest, heeft Maandag- l tijdens de eerste buitenoeie- de theoretische lessen van he open winterseizoen in PraclL icht. Voor deze oefening, 01 gehouden op Goudsbergen w errein van het Prov. Ziekenhui en Bos, was van de zijde de ters en helpers veel belangstel- j or de RKK arts, de heer H. Wie; l, was voor deze oefening e na opgezet, berekend op m°n, terreinomstandigheden. Verok.' eld werd, dat na afloop van ee gshandeling zes ernstig gevX. dp dit terrein waren achtergeoie De opdracht om deze gewond nel mogelijk te zoeken, te vei m en naar betere plaats te vei ;n, werd door de helpers en he v binnen een half uur uitgevoerd zen een zeer goede prestatie Js- i afloop werden de resultaten zaaltje van het Prov. Ziekenhu eens nader besproken. Do St. Cuneraschnol te Bakkuri 1? beschikking kriigen over ef ve speelnlaats. welke wordt au :d op hot driehoekig terrein t- de school en de R.K. kerk. gedeelte hiervan zal van teg ,en voorzien. Ook komt er e lekt gedeelte voor de berging v ïastiekmateriaal. IMA ALS „SUUSKE PERDAF.NS" nderdagavond zal het Amsterdam?' ■lgezelschap „De Kempenaers Borst opnieuw een voorsten i van het toneelspel „Suuske OOK DE LEIDER van de Britse Labour-partij (oppositie), Clement Attlee, heeft gisteren in het Lagerhuis zijn visie gegeven op de huidige politieke toestand in de wereld. Hij was het met Churchill eens, dat het Westen moet trachten door onderhandelingen tussen grote mogendheden oplossingen der vele moeilijkheden bij stukjes en beetjes tot stand te brengen. Hierdoor zal meer begrip voor elkaar worden gekweekt. De buitenlandse politiek van de Sovjet-Unie sedert de dood van Stalin heeft de mening bevestigd, dat Stalin „in feite de beheerser van de Russische politiek was". Er is, zo zei Attlee, in elk geval iets anders, iets dat meer lijkt op een verzameling van stemmen van een aantal personen. Sprekend over Korea zei de Britse staatsman, dat bepaalde Amerikanen geen regeling van het Koreaanse vraagstuk wensen. Behalve de Ver. Staten moeten ook andere landen deelnemen aan de besprekingen in Panmoendjon. „Ik ben er van overtuigd, dat, wanneer gelijk wij allen hopen, deze onmiddellijke onderhandelingen over een wapenstilstand tot een goed einde zijn gevoerd, een verdere regeling niet uitsluitend in Amerikaanse handen moet worden gelaten". Het scheen Attlee toe, dat de Chinezen de geallieerden een zeer groot eind tegemoet zijn gekomen door de grote lijnen van het destijds in de Ver. Maries gedane Indische voorstel te aanvaarden. Hij was van mening dat de punten waarover thans nog verschil van mening bestaat, de onderhandelingen niet behoeven te doen mislukken. China, als een der vijf grote mogendheden, zal spoedig na een wapenstilstand moeten worden toegelaten tot de Ver. Naties en de Veiligheidsraad. TEN aanzien van Indo-China zei Att- lee, dat elke poging om de oorlog in Indo-China voor de Ver. Naties te brengen een grote splitsing in de we reldorganisatie en zelfs in het Britse Gemenebest zal brengen. Frankrijk is „langzaam" geweest met zijn erkenning (Eigen bericht) f\E UITGEEFSTER van de bekende t? bladen „Margriet" en „Revue", de N.V. Geïllustreerde Pers te Amsterdam, is gisteren een nieuwe actie tegen de exploitanten van z.g.n. leesportefeuilles begonnen. Deze ligt zo, dat men heeft besloten deze twee weekbladen niet meer te zenden aan de grossiers, die de bladen over de diverse portefeuille houders distribueren. Eet op die manier verspreide aantal is niet gering, want alleen voor Hol lands Noorderkwartier verzond de grossier B. te Haarlem reeds 1400 exem plaren. Het spreekt vanzelf, dat de leesportefeuillehouders door deze plot selinge actie van de Geïllustreerde Pers ten zeerste zijn gedupeerd. Ten einde hun de mogelijkheid te ontnemen zich op andere wijze een aantal van bedoel de bladen te verschaffen, schijnt het aantal bij boekhandelaren en kiosken verspreide z.g.n. losse exemplaren ook Al meer dan tien dagen is het weer in Mei veel te kond. Niet alleen in het midden en in het Oosten van ons land, maar ook hier in Noord-Holland, vooral achter de duinen, kwam in het begin van deze week schadelijke nachtvorst voor. De laatste dagen drijft er veel bewolking over, het geen lage temperaturen voor komt. Vooral overdag blijft het nog steeds veel te koud, met ma- imum temperaturen van elf tot oaalf graden Celsius. In de afge- rpen nacht trok een storing over uitstand naar het Zuiden, welke vooral in het Noorden en het Oos ten van ons land enige regen pracht. De vooruitzichten voor ■'morgen Hemelvaartsdagwijzen op aanhoudend koud weer met mverwegend noordelijke winden. De kans op regen van enige be- Befceni': blijft klein, maar dit is tan ook het enige gunstige ge- ichtspunt. Zonder een jas zullen bij er morgen niet op uit kunnen pekken. Verwachting tot morgenavond: IETS ZACHTER ■jf Veranderlijke bewolking met i^yannacht hier en daar mist. Op de meeste plaatsen droog weer. Zwak ke tot matige wind uit Ooste lijke richtingen. Dezelfde tempe raturen als vandaag of iets hogere. DONDERDAG: Zon op 4.48, onder 20.25; Maan op 4.56, onder 22.45. sterk te zijn ingekrompen. Ten einde zich desondanks voor hun portefeuilles vooral van exemplaren van het popu laire blad „Margriet" te verzekeren, willen de exploitanten nu een beroep in de pers doen gericht tot abonné's van de bladen, hun exemplaar, al zou hei dan een week oud zijn, hun af te staan voor de portefeuilles. van de nationalistische bewegingen. Hoewel Rusland voor zijn eigen doel einden elke nationalistische beweging steunt, betekent dit nog niet, dat er geen echte nationalistische bewegingen zijn waarmee men rekening moet hou den of deze nu zijn in Indo-China, Egypte, Arabië of Afrika. Ook de toestand in de Suezkanaal zone roerde Attlee aan. Een Britse ba sis in de zone tegen de wil van Egypte zou erg zwak zijn. De basis zou voor het gehele Midden-Oosten moeten zijn en „ik hoop, dat Egypte daarin deel zal nemen". - Over Duitsland verklaarde de La- bour-leider, dat het een fout zou zijn te opperen, dat een verenigd Duitsland zich automatisch zou moeten aanslui ten bij de Navo. De hoop van Enge land, dat de handel met de VS zou worden uitgebreid is door de jongste gebeurtenissen geringer geworden. Het beginsel „handel in plaats van hulp" schijnt in de V.S. niet aanvaard te zijn. Na Attlee sprak minister van Staat Selwyn Lloyd. Hij zei, dat de regering er tegen is, dat men bepadlde onder- I handelingen tot toetssteen voor Russi- sche oprechtheid zou maken. Richard Crossman, Labourdeskundige in buitenlandse kwesties, verklaarde, dat Engeland geen terugtrekking uit de Suezkanaalzone zou toelaten zonder voorzorgsmaatregelen te nemen tegen een nieuwe oorlog in het Midden-Oos ten. De Britse troepen moesten worden teruggetrokken op voorwaarde, dat economische hulp aan Egypte dit land niet zou toestaan zich in avonturen met het buitenland te storten. Er zou een vreedzame regeling met Egypte moeten worden getroffen. Over Indo-China zei hij, dat, indien men de Chinese revo lutie aanvaardt, men ook de Indochi- nese revolutie moet accepteren. Het debat is zonder stemming be ëindigd. De Nederlandse regering heeft de liberalisatie van de invoer uit de lan den, aangesloten bij de Organisatie voor Europese Economische Samen werking uitgebreid van 82 tot 92 per cent. Hiermee heeft zjj het vooi beeld gevolgd van andere landen, wier posi tie in de Europese Betaiingsunie in- voerbeperkende maatregelen overbo dig maakt. Niettemin heeft de Nederlandse re gering aan de OEES medegedeeld, dat zij zich het recht voorbehoudt, op de ze uitbreiding van onze invoer terug te komen, wanneer dat nodig mocht blij ken. Tal van landen immers heffen wel de beperkingen op de hoeveelheden der in te voeren goederen op. maar handhaven tegelijkertijd een zodanig hoog tarief van invoerrechten, dat daardoor toch practisch de import on mogelijk wordt. PENERAAL MATTHEW RIDGWAY, thans opperbevelhebber van de gealli eerde strijdkrachten in Europa, is door president Eisenhower benoemd tot stafchef van het Amerikaanse leger. De Noordatlantische Raad heeft een voor stel van Eisenhower aanvaard, om de chef van de staf van Ridgway te Fontaine- bleau, generaal Alfred Gruenthcr in de plaats van Ridgway tot opperbevelheb ber der Navo strijdmacht in Europa te benoemen. Ridgway volgde destijds Eisenhower op. Voordien was hij opperbevelhebber der VN-strijdmacht in Korea. UR zijn nog enkele mutaties in dS Amerikaanse legerleiding bekend gemaakt. Admiraal Arthur Radford is benoemd tot voorzitter van de commis sie van Amerikaanse stafchefs als op volger van generaal Omar Bradley. Radford is de vooraanstaandste Ameri kaanse deskundige op het gebied van de marine-luchtvaart, waaraan hij veel waarde hecht. Het gebruik van de atoombom acht hij geen oeMissende factor in eer. eventuele toekomstige (Van een speciale correspondent) DE PUBLIEKE opinie maakt zich ongerust over de toekomstige ont wikkeling van de kolenprijzen in de landen aangesloten bij de Europese Kolen- en Staalgemeenschap. Reeds zijn sommige soorten Amerikaanse en Engelse kolen lager in prijs dan de prijzen, die in de Schuman-landen gelden. Deze opmerkingen zijn ge maakt door de Nederlandse afge vaardigde in het parlement van de KSG, mr P. Blaisse. Hij heeft zich met een aantal schriftelijk gestelde vragen gericht tot het Hoge Gezags orgaan van de Kolen- en Staalge meenschap. De heer Blaisse wil graag nadere uit- eenzetting van de overwegingen die heb ben geleid tot de vaststelling van het huidige niveau van de maximumprijzen voor kolen. Heeft het Gezagsorgaan niet de indruk, dat de maximale prijzen op een te hoog peil zijn gesteld? Het theo retische feit, dat kolen tegen een lagere dan de maximumprijzen kunnen worden geleverd, verandert daarin z.i. niets. Het komt vrijwel nooit voor, dat de in de praktijk gevraagde prijzen beneden de maxima liggen De heer Blaisse heeft voorts gevraagd of ook de vergroting der voorraden kolen William Hayter, thane Brits buiten gewoon gezant en gevolmachtigd mi- nister in Parijs, is benoemd tot ambas- I sadeur in Moskou als opvolger van sir Alvary Gascoigne, die spoedig de pen sioengerechtigde leeftijd bereikt. Hay ter 13 47 jaar. Hij heeft in 1934 en '35 reeds als ambassadesecretaris in Mos kou gediend. aan de mijnen niet een daling van de prijzen zou rechtvaardigen. Het parlement van de KSG heeft gis teren te Straatsburg haar president, de Belg Paul Henri Spaak, en haar vice- presidenten herkozen. Nederland zal in het bureau opnieuw worden vertegen woordigd door de nestor der Nederlandse afgevaardigden, de heer Vixeboxse. De economische commissie van het parle ment heeft de Nederlander Kaptêyn, be noemd tot haar vice-voorzitter. Bij de aanvang van de zitting van gisteren bracht de Franse afgevaardigde Reynaud onder luid applaus hulde aan de „vader" van de KSG, Robert Schuman. In verband met de nieuwe dreige menten van Egypte aan het adres van Engeland in verband met de Suez- kanaal-zone, neemt Groot-Brittannië thans diverse voorzorgsmaatregelen om op alle eventualiteiten voorbereid te zijn. De kampwachten in de zone zijn versterkt en de Britse militairen moe ten in de kampen blijven. Vërscheide- nen strategische plaatsen zijn versterkt. In de gehele kanaalzone is de sfeer ge spannen. Op Malta scheepten zich gisteren lange rijen Britse mariniers in. Hun bestemming werd niet bekend ge maakt. Later voer een groep tank- landingschepen met volledig uitgeruste militairen de haven Valetta uit. Voorts wordt gemeld, dat vier Britse torpedo- bootjagers, die op weg waren naar de Zuiddalmatische kust, hun route heb ben gewijzigd. Men neemt aan, dat ook zij zich naar de Suezkanaal-zone bege ven. Deze „bewegingen als voorzorgs maatregel" werden gisteren door een woordvoerder van de Britse admirali teit te Londen bevestigd. Een standbeeld van bijna zes meter van de Engelse koningin te paard wordt als onderdeel van de kronings versieringen in Oxford Street opge steld. Er moet zwaar materiaal aan te pas komen om dit monument op zijn voetstuk te krijgen. ALFRED GRUENTHER oorlog. De admiraal is 57 jaar en was bevelhebber van de vloot in de Stille Oceaan. De gisteren in de Staatscourant af gekondigde wet tot afschaffing van het omzetbelastingtarief van dertig ten honderd, welke voor een aantal goede ren een belastingverlaging van dertig tot vijftien procent betekent, zal op 14 Mei f morgen) in werking treden. De Sovjet-Unie bereidt de stichting van een ambassade in Djakarta voor. Reeds heeft zij veertig huizen aange vraagd voor de huisvesting van het personeel te Djakarta. Indonesië is met de voorbereidingen voor de vesting van een ambassade in Moskou zover gevorderd, dat de opening op elk mo ment kan geschieden. J.JET jaarverslag van de Nederlandse Bank is een stuk, dat het gewone publiek meestentijds ongelezen laat, in dien het al geheel of gedeeltelijk wordt gepubliceerd. Dit is ook wel begrijpe lijk, omdat men over veel technische kennis moet beschikken om het met enige kans van begrijpen te bestuderen. Niettemin zijn de opmerkingen van de directeur, de heer Holtrop, in het jongste verslag wel zeer belangrijk. Het blijkt namelijk overduidelijk, dat d# gezondheid van het R(jk toeneemt, naarmate de ziekte van de volkshuis houding ernstiger wordt. De cijfers van de Nederlandse Bank tonen aan, dat de verhouding tussen het financiële as. peet van het particuliere bedrijfsleven, van de middenstand en van de loon. trekkende burger enerzijds en de in» komsten van de Staat aan de anaere kant, geheel scheef getrokken is. Wij geven hiervan een voorbeeld: onze de. viezenpositie is met twee milliard ver beterd, terwijl, naar wordt opgemerkt, de uitvoer maar matig is gestegen. Dit is alleen mogelijk geweest door een sterke daling van het invo.eroverschot van 2.291 millioen in 1951 naar 535 mil- lioen in 1952. Deze daling wordt ver» klaard door het feit, dat de grondstof fen met 1 milliard zijn ingekrompen en de voorraad van in bewerking zijn de producten met 600 millioen. Wat dit betekent is ook voor de „gewone" bur ger dunkt ons volkomen duidelijk: wij lopen zo gezegd op ons tandvlees! De belastingen brachten over 1952 een kasoverschot van 826 millioen. De vraag moet worden gesteld, hoe het particuliere bedrijfsleven en de burger dit bedrag hebben kunnen opbrengen. Het antwoord kan alleen maar luiden, dat dit particuliere bedrijfsleven op onverantwoordelijke wijze wordt uit gehold en dat de burger meer dan krom moet liggen om aan zijn belas tingplichten te voldoen. Deze situatie is daarom zo funest, om dat de particuliere bedrijven de eerst aangewezen instanties zijn om de werk gelegenheid te vergroten. Dat dit uit sluitend kan door middel van nieuwe en grote investeringen is onloochen baar. De reserveringen, welke de belasting toelaat, zijn echter zó gering, dat er op de kapitaalmarkt nauwelijks meer geld te vinden is. Nu al is het zo, dat grote bedrijven, wij- noemen de textielbedrij ven, tegen veel te lage prijzen moeten verkopen om de belastingen te kunnen betalen. Wij willen nu niet schrijven over de middenstand, maar evident is, dat deze groep landgenoten een ontzaglijk moei lijke tijd doormaakt. Om maar helemaal te zwijgen over de „loontrekkers" met middelmatige en hogere inkomens, ever de categorie armetierige intellectuelen, die in de hoek zitten, waar de zwaar ste klappen vallen. Al degenen, die met enige trots wijzen op de, wat men wel noemt „nieuwe welvaart in ons land", doen niet anders dan de rijkdom van de staat aanprijzen. Maar een royale staatshuishouding, die gegrondvest is op een rammelende volkshuishouding, staat op drijfzand. Deze conclusie, ligt vast in de cijfers, die de Nederlandse Bank onlangs heeft gepubliceerd. fjj DE DELEGATIE der VN te Pan moendjon heeft Woensdag voorgesteld, alle Koreaanse gevangenen onmiddel lijk na het van kracht worden van een bestand vrij te laten en de status van burger te geven. De Chinese gevange nen, die niet willen repatriëren, zou den onder toezicht moeten komen van de voorgestelde commissie van vijf neu trale landen- Daarentegen heeft de de legatie het voorstel aanvaard, dat in de tijd, dat deze gevangenen onder toe zicht staan, zal worden gepoogd, hun vrees voor terugkeer naar huis weg te nemen. Er zijn veertienduizend man die niet terug willen. De communisten noemden de voorstellen der verbonde nen „een stap achteruit". duurden gisteren 52 minuten. Zij zijn verdaagd tot vandaag. Na afloop zei generaal Harrison, dat hij van de com munisten genoegdoening noch enige critiek had gekregen. Het communisti sche plan voor regeling van de kwestie der gevangenen, die niet naar huis Nog steeds worden slachtoffers gebor gen van de wervelstorm, die de steden Waco en San Angelo in de Amerikaanse staat Texas heeft geteisterd. Behalve het aantal gewonden, dat in de honderden loopt. Is het wel zeker dat er minstens honderd doden zijn. Het hulpverlenings- werk tussen de puinhopen, vooral in Waco, dat tweemaal werd getroffen, gaat on verminderd door. Dokters kruipen door nauwe. In het puin gemaakte gangen, om te pogen de slachtoffers morfine- en zuurstofinjecties toe te dienen. willen, noemde hij „eenvoudig niet uit voerbaar". Nam II, de leider der Noordelijke delegatie hield weer vast aan zijn voor ste} voor een politieke conferentie over dit „soort" gevangenen. Deze zaak valt volgens hem niet onder het vraagstuk van het sluiten van een wapenstilstand. Het is onmogelijk geloof te hechten aan het geallieerde argument, dat de be raadslagingen over de hoofdzaken niet kunnen worden voortge-.et, zolang geen opheldering is verkregen omtrent deze punten vein ondergeschikt belang, zo zei Nam IL Harrison had de Noorde lijke generaal geantwoord, dat hij het nut van .een politieke conferentie over de kriigsgevangenen, die niet near Noord-Korea en China willen terug gaan niet inzag. „Als zij weigerachtig zijn, is het duidelijk, dat zij zich ook niet door een dergelijke conferentie tot terugkeer zullen laten bewegen". Het Ierse ministerie v;n Handel en •Nijverheid heeft zijn goedkeuring ge hecht aan de aanvaarding van een in schrijving van de N.V. Baggermaat schappij Holland te Hsrdinxveld voor baggerwerken in de haven van Dun- dolk. De inschrijving bedraagt 91 139 pond sterling 'ongeveer 970.000 gulden). WILLY SCHOOTEMEYER j Na een langdurige ziekte is 56 jaar oud te Rotterdam overleden de '_om- ponist Willy Schootemeyer. Hij schreef tal van bekende werkjes, zoals de KLM-mars. de mars Koning Voetbal, en het tangolied Ik hou van Holland, dat met name door de vertolking van Joseph Schmidt zeer bekend 's gewor den. In de V.S. worden thans ten minste vijf detineringskampen inge richt voor personen, die in tijd van oorlog als gevaarlijk voor de veilig heid van het land worden beschouwd.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 1