- DISCO,» Stad en omgeving Bv Perfect gekleed PINKSTER! C0STUUM rroot Be wereldreis van Jimmy Brown Nieuwe prijzen YPMA Brandweermannen lagen in pyama op Waagplein DÜIENIIOEIIEJI Veertig jaar kaasdrager Alkmaarse uitgevers zenden een protest aan de raad ll Twee Groenlandvaarders namen afscheid OI Goede Wi r Het Tro< j Den DE HEER B. MAK JUBILEERT Canvastank, een nieuwe aanwinst Excelsior kwam me prijzen uit Aalsmeej I Via Hamburg naar Kopenhagen "A Gramofoonplaten INSPECTIE TROK DROMMEN VOLK AGENDA Fotoboek ook bij hen in goede handen ALKMAARSE KAASMARKT EEN BEZOEKER VAN BIJNA TIEN MAANDEN Onvoorzichtige wielrijders Fl. 40,— BESPAARD LC KM ANN Burgerlijke stand Anth. van Kampen enSiebe van derZ\ vertrokken voor de grote reis Nu kan je om een boot Twee-Sanatoria collecte door verlaging van weeldebelasting of Kranslegging een defili VRIJDAG 15 MEI 1953 ONZE BRANDWEER heeft zich Woensdagavond op het Waagplein aan het bestuur en de bevolking der stad gepresenteerd. Het is de jaarlijks weerkerende wapenschouw, die altijd drommen volk pleegt te trekken, omdat zij niet alleen een inspectie omvat, maar ook en vooral een aantal demonstraties, waarin de mannen van de vijf corpsen eikaars krachten plegen te meten. Er is altijd een winnaar, die de blauwe wimpel aan zijn brandweerwagen mag binden, maar het spreekt voor de spanning bij de wedstrijden, dat de overigen slechts een minimaal aantal punten achterblijven. Soms zelfs gaat het om luttele seconden. Dat was ook Woensdagavond het geval toen de puntenwaardering practisch geen verschil te zien gaf en de chronometer ten slotte moest uitwijzen, dat Kracht en Vlugheid het corps was, dat het vlugst in de kleren kon komen. De inspec tie, die geschiedde door wethouder mr A. J. M. Leesberg in de kwaliteit van loco burgemeester en de commandant van de Vrijwillige Brandweer, de heer J. van Maarleveld, strekte zich ditmaal ook uit over een tweetal nieuwe corpsen, die van het postkantoor en het telefoonkantoor. Deze spuitgasten, die getraind zijn in het kader van de Bescherming Burgerbevolking, waren met hun eigen auto's aan de colonne toegevoegd, welke precies om half acht met gillende sirenes het Waagplein opreed. De canvastank is een van de nieuwe aanwinsten van de brandweer. De grote kuip km heel wat kubieke meters water bevatten en moet in voorkomende gevallen dienst doen als tussenreservoir op plaatsen waar de vuurhaard ver van een waterbron is gelegen. ^Beter enre 4.5" 5.95 6.95 Laagste prijzen Steeds reclame-aanbiedingen 19 PAYGLOP ALKMAAR (Advertentie, Ing. Med.) VRIJDAG Cinema Americain, 8 uur: Mannen van staal (14 r.); Rex Theater, 2.30 en 8 uür: De trek naar het Westen (14 jr.); Victoria Theater, 8 uur: Captain Scar let (14 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: Ivanhoe (14 jr.) Stadhuis,' 2.30 uur Raadsvergadering. Gem. Museum, 105, 79 uur: Ten toonstelling Unesco. BERGEN. Rustende Jager, 8 uur; Ju bileumexpositie J. H. Roggeveen. Bioscoop, 8 u.: High Noon (14 jr.) ZATERDAG Cinema Americain., 7 en 9.30 u.: Man nen van staal (14 jr.); Rex Theater, 2.,30, 7 en 9.30 u.: De trek naar het Westen (14 jr.); Victoria Theater, 7 en 9.30 u.: Captain Scarlet- (14 jr.); Harmo nie Theater, 7 en 9.30 u.: Ivanhoe (14 j.) Gem. Museum, 25 uur: Tentoonstel ling UNESCO. Wapen v. Heemskerk, 8 u.: Feest avond Adola. Gulden Vlies, 8 u.: Danza met Zigeu nerliefde. BERGEN. Rustende Jager, 8 u.: Her denkingsavond M. Nijhoff; bioscoop, 8 uur: De leukste thuis (alle leeft.) N.SCHARWOUDE. Tivoli, 7.30 u.: Tramlijn Begeerte (18 jr.) DIENST APOTHEKEN De avond- en nachtdienst der apothe ken wordt waargenomen door apotheek Wanna, Ritsevoort 5. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Vrijdag 5.04 16.32 Zaterdag 5:47 18.16 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Vrijdag 5.09 17.37 23.09 11.37 Zaterdag 5.52 18.21 23.52 12.21 VANDAAG IS HET VEERTIG JAAR GELEDEN, dat één van de meest gefotografeerde mensen van Nederland aan de kaasmarkt verbonden is. Het is de heer B. Mak, die op het ogenblik „baas van de blauwe dragers" is< Ook vanochtend zagen wij hem weer op de markt met zijn blauwe strooien hoed en het speldje op zijn revèr, waar overmanop staat. „Op hoeveel ansichtkaarten en films ik zo langzamerhand sta kan ik bij benadering niet zeggen", lachte de heer Makmaar het eerste wat mijn schoonzoon na de bevrijding in Manilla op de Philippijnen zag, was een film waarop ik levensgroot als drager over de Alkmaarse kaasmarkt dribbelde. Een leuk voorval was ook, dat een paar weken geleden een dame op me af kwam, die me vertelde, dat ze 20 jaar geleden al eens een kiek van me gemaakt had. Ik zag er nog onveranderd uit vond ze". TToorop kwam de corveewagen, ge- volgd door de ladderwagen, bemand met hg.t. nieuwe laddercorps, de auto spuit met Kracht en Vlugheid, de spuit met Kwiek, de autospuit met Burger plicht, de materiaalwagen met het corps Oterleek en twee wagens van de PTT-brandweer. Het was een imposant schouwspel de luidruchtige, rode lint van wagens het plein te zien Opdraaien op het ogenblik, dat de laatste klanken van het Waag- toren-carillon nog boven de stad zweefden. Dezelfde stiptheid ken- merkte zich bij alle demonstraties, die een aanvang namen toen op het hoorn signaal de brandweerlieden van de in spectieplaats af in een woeste ren op de wagens afvlogen, .de slangen uitrol den en de motoren aanzetten. Grom mend trokken de pompen het water uit de Voordam en het was Kracht en Vlugheid, dat het eerste een straal de lucht inspoot. Hoog klom het water onder de druk vain de pompen tegen het Waaggebouw, en toen de andere corpsen het vochtige gordijn verder weefden, gaven de regenpijpen van de Waag de moed op. Ze hadden oprecht geprobeerd de eerste golven, die van de leien stroomden te verwerken, maar de watermassa's, welke op het dak te recht kwamen werden tenslotte zo groot, dat er voor de regenbuizen niets anders Overbleef dan gewoon maar over te lopen. Hetgeen ze prompt deden. Iets nieuws op deze avond was de demonstratie met de canvastank, een kuip van canvas, die door een van de motorspuiten werd volgepompt en door twee babyspuiten leeggespoten. Deze tank, welke door de kring Bescher ming Burgerbevolking is aangeschaft, dient om het blussen vam branden op plaatsen waar geen water aanwezig is, zo snel mogelijk te doen geschieden. Zij is als het ware een tussenstation tussen de pomp en de vuurhaard. De oefening tussen de PTT-corpsen, waarbij het er om ging welk corps het eerst water zou geven werd een over winning voor het telefoonkantoor. In pyama Het hoogtepunt van de avond is zon der twijfel de wedstrijd geweest tussen de corpsen Kracht en Vlugheid, Burgerplicht, Kwiek en het nieuwe corps, dat aangevuld werd met de le den van het corps Oterleek. Dit num- met gaf een indruk van de snelheid waarmee de brandweerlieden plegen te ontwaken als het ailarm gaat, en de luttele minuten, die er nodig zijn voor dat zij met de wagen uitrukken. Het werd een natuurgetrouwen nabootsing. In pyama of met lange nachthemden aan begaven de spuitgasten zich ter ruste onder een dekzeil. Voor korte tijd slechts, want nauwelijks had brandmeester De Grand de hoorn aan de lippen gezet of de mannen veerden overeind, schoten in laarzen en uni form en ondernamen een akelig snelle spurt naar de brandweerwagens, die aan het andere eind van het plein ston den opgesteld. Weinige tellen later snorden de motorspuiten weg. maar daarmee was de oefening nog niet afgelopen. De slangen moesten worden uitgebracht, de brandweermannen dien den nog over een twee meter hoge schutting te klimmen en toen dan eindelijk ,het water er aan kwam, moesten ze nog een emmertje met wa ter vullen. Wie het eerst de emmer naar heneden had, de slangen weer had opgerold en de auto op de oude plaats had teruggebracht was winnaar. Zo gemakkelijk ging dat dus niet en voor al niet omdat de beide ploegen elkaar geen seconde toegaven. De uitslag was: 1. Kracht en Vlugheid, 2. Burgerplicht, 3. nieuwe corps, 4. Kwiek. De jury, bestaande uit leden vatn „Oud Goud" heeft 't niet gemakkelijk gehad, maar is er blijkens de uitslag toch in geslaagd hier en daar nog en kele verschilletjes te vinden. Het besluit van de demonstraties, die door verschillende raadsleden werden bijgewoond, was het gebruikelijke wa terballet, een spuitwedstrijd, die - deze keer ging tussen de PTT-groepen en zeven laatst benoemde leden van de Vrijwillige Brandweer. Het doel was een lege melkbus naair de doellijn te spuiten, maar af en toe richtten de spuitgasten de straal wel eens te ver en wat daarvan het gevolg was laat zich gemakkelijk indenken. Om ongeveer negen uur was het jaarlijkse brandweerfestijn ten einde. Het had niet alleen veel vermaak ge geven, maar de burgerij ook laten zien welk een paraatheid de brandweren aan de dag kunnen leggen en over weik een perfect materiaal zij beschikken. In tegenstelling tot andere jaren was het de jeugd met het oog op het daar aan verbonden gevaar niet toegestaan op de auto's naar de kazerne te rijden. Ais pleister op de wonde deelde de commandant echter mee dat de schooljeugd onder leiding vam de on derwijzers te allen tijde een kijkje in de kazerne kan nemen en dat er dan ook nog wel een ritje op een van de wagens door de stad overschiet. KLEDERMAKERS LAAT 112 (Advertentie, Ing. Med.) Een drietal uitgevers In Alkmaar heeft zich in een adres tot de gemeente raad gewend om te protesteren tegen het voorstel van B. en W. het fotoboek „Alkmaar 700 jaar stad" te doen uit geven door de ,.Bczige Bij" in Amster dam. Wij laten hieronder de inhoud van het potest volgen; Ondergetekenden, P. Kluitman, J. P. van Putten en M. Zwaan, handelende in opdracht van alle in Alkmaar ge vestigde uitgevers en drukkers, hebben met verontwaardiging kennis genomen van een artikel in de Alkmaarse dag bladen over een uit te geven fotoboek ter gelegenheid van het 700-jarig be staan van de stad, waarvan de uitgave is of zal worden verstrekt aan de Uit gevers Mij „De Bezige Bij" te Amster dam. Zij nemen vooralsnog aan dat dit gedeelte van het bewuste artikel niet weergeeft het standpunt van B. en W., daar ondergetekenden niet kunnen aan nemen dat eigen ingezetenen zouden worden uitgeschakeld voor dit werk (kosten begroot op f 16.000.Het mag als bekend worden verondersteld dat de in Alkmaar gevestigde uitg. en drukkers in staat zi.in een dusdanig fotoboek te kunnen uitgeven en ver- Op de Alkmaarse kaasmarkt wer den vanmorgen 19 stapels fabrieks- kaas en 2 stapels boerenkaas aange voerd, totaal wegende 41.000 kilo gram. Er werd een prijs genoteerd van f 1.75 voor fabriekskaas en f 1.79 voor boerenkaas. De handel was ma tig. In Bodegraven werden prijzen be steed van f 2.05 tot f 2.10 (eerste soort) en f 1.98 tot f 2.04 (tweede soort). Evenals hier was ook de han del in Woerden kalm. Prijzen: f 2.03— f 2.08 (eerste soort), f 1.98f 2.04 (tweede soort). vaardigen en dat speciaal in dit geval de Alkmaarse uitgevers en drukkers er een grote eer in zullen stellen ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan van hun eigen stad dit werk te mogen verzorgen. Zij doen, indien onverhoopt B. en W. toch zouden voorstellen dit belangrijk en kostbaar werk op te dra gen aan een uitgeverij en drukkerij buiten de stad, een dringend en ern stig beroep op de Raad om zijn mede werking hieraan te onthouden en de Alkmaarse uitgevers en drukkers in de gelegenheid te stellen hun aanbieding te laten doen voor dit unieke werk. MAAR AL DIE PUBLICITEIT vindt overman Mak helemaal niet zo be langrijk. Want het plezierigste zijn zi.in herinneringen aan de markt zoals die vroeger was. Op dagen dnt ze de gehe le Vrijdag duurde, dat er niet minder dan 600 boeren uit de omgeving naar do markt kwamen en een aanvoer van 200.000 kg. heel gewoon was. Sindsdien is er veel veranderd. Het aantal van 600 kaasmakende boeren is teruggelopen tot zesze zijn van de markt verdwenen en maakten plaats voor de zuivelindustrie en de toeris ten. „Je bent eigenlijk niet veel meer dan een marionet" vind de heer Mak. „Na tuurlijk zou ik voor geen geld m'n baantje er aan willen geven, maar zoals vroeger, nee. zo is het niet meer De heer Mak geniet een uitstekende gezondheid. Eén keer gleed hij uit over een stukje kaas. dat op de markt lag en maakte een lelijke smk. die hem bijna zijn leven heeft gekost. Een tweede maal werd één van zijn vingertoppen afgeknepen en ook dat was een hele schrik. Maar overigens weet hij tot op vandaag nau welijks wat ziekte is. En daar is hij zeer dankbaar voor. „Laatst wilden ze me nog tasman ma ken, omdat ze dachten drt het werk te zwaar voor me werd" lacht hij, „maar ik heb er voor bedankt. Ik ben nog sterk genoeg en dat dragen en dribbe lendat zit je zo langzamerhand in het bloed, nietwaar". Het eigenlijke beroep van de heer Mak is steenhouwer. Een mooi vak, maar het sterft alt. Op het ogenblik zijn er in Alkmaar zes steenhouwersbazen en twee knechts Duizenden stenen heeft hij onder han den gehad en nog neemt hij het tegen iedere steenhouwer op. Maar daarvoor doet hij het dan ook al langer dan 50 jaar. Om 4 uur vanochtend is de heer Mak zoals gewoonlijk opgestaan. Vrijaf heeft kaasdrager Mak niet genomen. Honder den mensen hebben hem vanochtend bezig gezien en niet geweten dat hij een jubileum vierde. Want het kaas- dragersgilde waarvan hij bestuurslid is, timmert niet aan de weg (of in dit ge val: aan de markt). Maar "„onderons" hebben ze er van ochtend toch wel even bij stil gestaan. Zofds de traditie van de markt dat nu eenmaal wil. De diajragma's van de fototoestellen stonden vanmorgen wijd open. En dat was nodig wilde men nog een behoor lijk plaatje maken van de dribbelende kaasdragers. Het sombere weer en het genieperige motregentje, dat af. ert toe uit het grijze wolkendek naar beneden zakte had de Nederlanders binnen kamers gehouden. De mensen van ver over de grens, die hun programma al hadden opgemaakt waren vrijwel de enige bezoekers en zij behoefden van morgen niet eens te dringen om het markttafereel van nabij gade te slaan. De jongste toeschouwer, die wij tegen het lijf liepen was slechts weinig ge ïmponeerd door het gedoe. Het was de negen en een halve maand oude Rob bie Poot uit Nieuwe-Niedorp, die vei lig weggedoken in zijn wollen cape op de arm van zijn vader rustte. Mevrouw Poot, die nog niet zo lang in deze con treien woont, wilde vandaag persé de Alkmaarse kaasmarkt zien en Robbie maakte dientengevolge de reis naar hier. Hij zal er zich later overigens weinig van herinneren. Woensdagmiddag om 12 uur beging een 25-jarige monteur de onvoorzich tigheid om de stroom van wielrijders die na het sluiten van de brug vanaf de Kanaaldijk de Kanaalkade opfietste luid bellend in te halen. Aan de kop van de rij beland kwam het achterwiel van zijn fiets bij het nemen van de bocht met het voorwiel van een wiel- rijdster in aanraking. Zij maakte daar door een lelijke val en kreeg een diepe hoofdwonde. Procesverbaal tegen de monteur werd opgemaakt. Een 65-jarige wielrijder, die Woens dagmiddag om 4 uur uit de Nieuw- poortslaan kwam en de Kennemerstr.- weg wilde oversteken verleende wel voorrang aan een uit de richting van de stad komende personenauto maar niet aian een wagen die uit de richting Heiloo naderde. Hoewel de bestuurder krachtig rem de was een aanrijding onvermijdelijk. De fietser werd ter observatie in het Centraal ziekenhuis opgenomen van- waiar hij later weer naar zijn woning werd overgebracht. B. MAK een stukje kaas werd hem bijna noodlottig Mantelcostumes - Toppers-Shorties I Wanneer U gewend bent 80— voor een japon te besteden, komt U dan eens bij HILCKMANN kijken, wat U daar voor 40. wordt aangeboden enthousiast is een zijn! oillijk man Alkmaar - Den Helder j (Advertentie ing Meu. I Op het gehouden nationaal muzij concours te Aalsmeer behaalde 1 harmonie Excelsior tijdens de coneel wedstrijd een le prijs met 396 puntj in de ere-afd. Harmonie. In de ere-wedstrijd behaalde zij tweede prijs met 199 punten. Eenu succes voor deze vereniging, ternl daar zij met 17 leden van haar J ziekschool voor het eerst deelnam ;j een concours. Ter gelegenheid van dit feit Excelsior hedenavond om 7 uur muzikale rondgang door de stad ken. Geboren: Maria M., dochter A. G. J. Kuhne en A. M. Groen.] Abraham, zoon van R. P. AbrahaiJ en C. M. Visser. Ondertrouwd: Herman J. en Catharina C. de Haas. Pieterl Bijl en Maartje Teerhuis. Franc! cus P. Luik en Maartje Visser. Dr vid Polak en Carla van Leeuwen. Dirk T. Buter en Alida M. Kroon. I Willem M. Jansen en Maria AdmirJ Adrianus H. de Rnadt en Maria 1 voort. Overleden: Heintje JartSen, jaar, wed. van L. Koene. ONZE MEDEWERKER ANTHONY VAN KAMPEN en de radiorepoi Siebe van der Zee, die voor onze bladen en voor de AVRO een reis naat Dak der Wereld" gaan maken, hebben hedenmorgen afscheid genomen hun vele vrienden en kennissen. In een bijeenkomst in het Parkhotel te gen hebben tallozen de „Groenlandvaarders" uitgeleide gedaan en hun succes gewenst op hun lange en koude reis. siaste reizigers willen proberen, uiterste Noordwestpunt van Groenl te bereiken. Er warep onder de veie vrienl ouderen, me „Toon" van jongs at J ben meegemaakt, die zijn loopbaan zijn schooljaren af via de eerste h tijd als jongste verslaggever hel gevolgd en mede uitgestippeld, spreekt vanzelf, dat zij met bijzo: belangstelling deelnamen aan dit l; ste samenzijn voor de grote tocht, noemen van hen generaal b d. J. Ztj de heer S. Koning, president-corn: sairis der Verenigde Noordhollar Dagbladen, de heer P. Schumacher, recteur van de Uitg. v.h. C. de Boer te Amsterdam, en de rector van gymnasium in'Den Helder, dr. P. houwer. Ook het gemeentebestuur Bergen gaf in de persoon vsn de secretaris, de heer W. de Vries, acte présence. Van het Kunstenaarscentr Bergen, waarvan de heer Vatn Kan,; een actief werkend lid is, waren er eens velen tegenwoordig. De beide Poolreizigers vertrek) thans naar Hamburg, waar zij orj nachten. Vandaar gaan zij naar Kop hagen, de eigenlijke startplaats vooi grote onderneming. Tot hier wordei door hun echtgenoten vergezeld. Op Mei begint de reis naat het Hoge S den. „WILLEM", SPR/ vanmiddag dl huis komen, want schap voor me doe voor me wegbren daim!" „Naar Ai Willem. „Helemaa; lk reuze zin in!" Nu, de klok had slagen of Willem i vader. „Hier, deze me wegbrengen!", zijn zoon precies moest, gaf hem gel een kwartier later het perron. De trein reed bli electrische, een pi gloeide van opwinc eerste keer dat hij stap ging. Hij zette gagenet, zocht een uit en even later s vaartje door het lan de conducteur in jongen", zei hij vr je kaartje even zien zijn kaartje, de com knipje in en vervolg Amsterdam, helema een boodschap doer legde Willem uit. het, ik word nu zek zo'n verre boodscha mijn vader!" „Nu, hoor!" lachte de c< ging toen verder. IN AMSTERDAM k ogen uit. Eerst h station met zijn lan het stationsplein me l fietsen en piepende ti links en rechts. Hij k in de grachten, naar naar de voortsnellen/ stoplichten en de ve i toen dacht hij plots die hij moest doen. F I ook weer waar hij doosDE DOOS!", eens halfluid. „Waar i hij had 'm niet I greep de jongen naa ineens was voor hem verdwenen. Hij ston< grond genageldhc [zichWat moest i snelde de weg terug, hadja, het kon Gesproken is er weinig, althans niet Officieel. Maar velen hebben een stevi ge handdruk gewisseld met de vertrek- kenden een handdruk die veel meer zei dan een officieele speech. Sommi gen was de ontroering te machtig. He lemaal zonder risico is zulk een tocht zelfs in de twintigste eeuw nu eenmaal niet, te minder, omdat de beide enthou- met Maar dan met een van LANGESTRAAT 58 |I2 \>9 19/ (Advertentie, Ing, Med.) Men verzocht ons opneming van volgende; Zaterdag zal de jaarlijkse colli voor de christelijk»» sanatoria Z( gloren en Sonnevanck worden gel den. Deze collecte aan te bevel onnodig, want het doel: bestrij van de vijand t.b.c., ligt een ieder aan het hart. Geeft dus met hand en wilt U helpen collecte vervoegt U zich dan aan het ge Waakt en Bidt aan de Laat te maar. Iedere collectant(e) ontvj: een aardige verrassing. Het plaatselijk comité voor de sanatoria collecten; mevr. M. Oudsiten-Wesseldijk, Nassaulaan mevr. L. M. Schothorst-Schaap, Niet] landersingel 49; S. Allijn, Spcorstr. EERSTE PRIJS VOOR VITA NO! Tijdens een gisteren te Rijs (0 teffland) gehouden accordeonconcoi behaalde het B-orkest van Nova" alhier een eerste prijs in vierde afdeling met 340 punten. 104. Het overwinningsfestijn der Roekiraki's werd een groot succes. Honderden dieren uit het oerwoud kwamen op bezoek om de zegevieren de chimpansees geluk te wensen. Op zulke ogenblikken heerste er een gods vrede in de jungle, hetgeen zeggen wil, dat de jacht dan geheel stil ligt. Alle dieren komen dan bijeen en alle vijandschap wordt vergeten. Piet Pot lood zag tot zijn stomme verbazing een leeuw en een leeuwin druk pra ten/.' met een zebra en een eazelle de poort van de ruïnestad binnen wande len. Ook een paar giraffen, wat impa la's en gnoe's kwamen op visite bij de Roekiraki's. Zelfs de brilslangen had den een paar afgevaardigden gestuurd. Op de muren zaten tientallen vogels van zo uiteenlopende pluimage, dat Piet Potlood zag, hoe een der chim pansees een halve, met melk gevulde, kokosnoot aanbood aan een levens grote cobra-slang. Een luipaard en zijn wijfje maakten grapjes met een elegant springbokje en een giraffe schudde van het lachen, toen een kleine Roekiraki langs zijn ellenlange hals naar boven klauterde om hem een handjevol lekkere, sappige boomblaad jes in de mond te stoppen. Piet Pot lood had in zijn journalistieke leven heel wat meegemaakt en heel wat ge zien, maar zo iets vreemds had hij nog nooit aanschouwd. „Ik zal alles nauw keurig opschrijven", dacht hij. „Maar ik weet al vooruit, dat niemand van mijn lezers er één woord van zal ge loven". Miesje dekte mooi d Vorkje, mesje, bordj Zette thee om wat t di En greep toen de bote; Grootste keuze in Noord-Holland boven hel IJ LANGESTRAAT Tn het Westbroekpark te vóór Pieter Jelles Troelstr zoon en twee kleinkindere- plechtigheid getuige. Oud-? dat Troelstra niet alleen mc schiep, groot en sterk heef. dte verdiensten hebben ven iTRAAT brac cwer, ,ïr. Albarda schetste de 1 roelMra' evenais na hem •r J. Vos dat deed. Beid/ brachten ook hulde aan de wer prof. Esser. die het neeft vervaardigd. Na de (Advertentie, ing f®»en Aanvaardde de burgem

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2