ONZE KINDERKRANT root kruiswoordraadsel WAT DE POST BRACHT Nieuwe prijzen YPMA - DISCO L ONS HOEKJE Goede les voor Willem Na regen komt zonneschijn I Eeuwfeest van CJMY in Den Haag gevierd Het Troelstra-monument in Den Haag onthuld Grote NAV O-luchtmachtdag op Soesterberg Lezers spreken! Excelsior kwam met prijzen uit Aalsmeer fietsen Gramofoonplaten Congres Ver. van Ned. Gemeenten Hunkering naar eenheid Rheumatiek-scheuten Fl. 40- BESPAARD J LC KM ANN Burgerlijke stand enSiebe van derZe\ de grote reis Twee-Sanatoria collecte Nu kan je hem rustig om een boodschap sturen Koninklijk Paar woonde Bondsdag bij door verlaging van weeldebelasting op Kranslegging en een défilé De zagende pijnen Veertig jaar luchtmacht Zaterdag 18 Juli Nederland naar de afgrond VRIJDAG 15 MEI 1953 Mantelcosiumes Toppers-Shorties I Wanneer U gewend bent 80.voor een japon te besteden, komt U dan eens bij HILCKMANN kijken, wat U daar voor 40. wordt aangeboden TT „.ie jjm 'Y!ijn baag U zult enthousiast zijn! is een billijk man Alkmaar - Den Helder; Advertent'f ing Meu. Op het gehouden nationaal muziek concours te Aalsmeer behaalde j harmonie Excelsior tijdens de concert wedstrijd een le prijs met 396 punta in de ere-afd. Harmonie. In de ere-wedstrijd behaalde zij ee tweede prijs met 199 punten. Eenmot succes voor deze vereniging, temer daar zij met 17 leden van haar nu ziekschool voor het eerst deelnam aj een concours. Ter gelegenheid van dit feit Excelsior hedenavond om 7 uur et| muzikale rondgang door de stad raj ken. Geboren: Maria M., dochter vaS A. G. J. Kuhne en A. M. Groen, J Abraham, zoon van R. P. Abrahairi en C. M. Visser. Ondertrouwd: Herman J. Kitl en Catharina C. de Haas. Pieter ll Bijl en Maartje Teerhuis. Francisi cus P. Luik en Maartje Visser. Di| vid Polak en Carla van Leeuwen. Dirk T. Buter en Alida M. Kroon. Willem M. Jansen en Maria Admirail Adrianus H. de Raadt en Maria Ttf voort. Overleden: Heintje Jaröen, jaar, wed. van L. Koene. afscheid Y VAN KAMPEN en de radiorepon n en voor de AVRO een reis naar „t .1 hedenmorgen afscheid genomen rii bijeenkomst in het Parkhotel te Bel irders" uitgeleide gedaan en hun \s ide reis. siaste reizigers willen proberen, «I uiterste Noordwestpunt van Groenlr te bereiken. Er warej/' onder de vele vrieni cmderen, «ie „Toon" van jongs af h( ben meegemaakt, die zijn loopbaan i zijn schooljaren af via de eerste hoi tijd als jongste verslaggever hebt' gevolgd en mede uitgestippeld. 5 spreekt vanzelf, dat zij met bij zond belangstelling deelnamen aan dit lal ste samenzijn voor de grote tocht. noemen van hen generaal b.d. J. Zwi: de heer S. Koning, president-comm sairis der Verenigde Nöordhollani Dagbladen, de heer P. Schumacher, ij reeteur van de Uitg. v.h. C. de Boer te Amsterdam, en de rector van li gymnasium in Den Helder, dr. P. Beri houwer. Ook het gemeentebestuur vi Bergen gaf in de persoon vsw de gei secretaris, de heer W. de Vries, acte présence. Van ket Kunstenaarscentra' Bergen, waarvan de heer Van Kamp: een actief werkend lid is, waren eve:j eens velen tegenwoordig. De beide Poolreizigers vertrek!» thans naar Hamburg, waar zij ovej nachten. Vandaar gaan zij naiar Kopij hagen, de eigenlijke startplaats voor tl grcfte onderneming. Tot hier wordend door hun echtgenoten vergezeld. Op 4 Mei begint de reis naar het Hoge Nood den. Men verzocht ons opneming van li volgende: Zaterdag zal de jaarlijkse collet voor de christelijks sanatoria Zoi gloren en Sonnevanck worden gel* den. Deze collecte aan te bevelen onnodig, want het doel: bestrijdi" van de vijand t.b.c., ligt een ieder aan het hart. Geeft dus met mi» hand en wilt U helpen collecten vervoegt U zich dan aan het geboiil Waakt en Bidt aan de Laat te Al maar. Iedere collectant (e) ontval een aardige verrassing. Het plaatselijk comité voor de twil sanatoria collecten: mevr. M. dq Oudsten-Weseeldijk, Nassaulaan mevr. L. M. Schothorst-Schaap, Nieu»J landersingel 49; S. Allijn, Spcorstr. NOl'fl (Gaq „WILLEM", SPRAK VADER, „je moet vanmiddag direct uit school naar huis komen, want je moet een bood schap voor me doen. Je mag een pakje voor me wegbrengen naar Amster dam!" „Naar Amsterdam!", juichte Willem. „Helemaal alleen? Daar heb ik reuze zin in!" Nu, de klok had juist twaalf uur ge slagen of Willem stond al voor zijn vader. „Hier, deze doos moet je voor me wegbrengen!", zei vader. Hij legde zijn zoon precies uit waar hij zijn moest, gaf hem geld voor de trein en een kwartier later stond Willem al op het perron. De trein reed binnen. Het was een electrische, een pracht-trein. Willem gloeide van opwinding. Het was de eerste keer dat hij helemaal alleen op atap ging. Hij zette de doos in het ba gagenet, zocht een fijn hoekplaatsje uit en even later schoot hij met een vaartje door het landschap. Daar kwam de conducteur in zijn wagon. „Zo jongen", zei hij vriendelijk, „mag ik je kaartje even zien?" Willem gaf trots zijn kaartje, de conducteur gaf er een knipje in en vervolgde. „Zo, ga je naar Amsterdam, helemaal alleen? Zeker een boodschap doen?" „Ja meneer!", legde Willem uit. „Heerlijk vind ik het, ik word nu zeker al groot, dat ik zon verre boodschap mag doen voor mijn veder!" „Nu, plezierige reis, hoor!" lachte de conducteur nog en ging toen verder. |N AMSTERDAM keek Willem zijn ogen uit. Eerst het drukke, grote station met zijn lange tunnels, toen het stationsplein met zijn vele auto's, fietsen en piepende trams. Willem keek links en rechts. Hij keek naar de boten in de grachten, naar de oude geveltjes, mar de voortsnellende auto's, naar de stoplichten en de verkeersagenten en toen dacht hij plots aan de boodschap die hij moest doen. Hoe was het adres ook weer waar hij de doosde doosDE DOOS!", riep Willem in eens halfluid. „Waar is mijn doos hij had 'm niet meer. Radeloos greep de jongen naar zijn hoofd ineens was voor hem al het plezier verdwenen. Hij stond als aan de grond genageldhopeloos voelde hij zichWat moest hij doen? HIJ snelde de weg terug, die hij gelopen (had.... ja, het kern haast niet an- Het regent alsmaar buiten, De bloempjes hangen neer Alsof ze zachtjes klagen: „Wat 's dat nu voor een weer. De regendruppels maken De tere kelkjes nat, 'k Wou dat ik voor elk bloempje Een paraplu'tje had! Straks gaat de zon weer schijnen, Den heffen zij hun bol. Hoor hoe zij guitig ze ogen: „Ik hoef geen parasol!' PAU LI EN Beste kinderen, Aan mijn brievenbus kan ik merken, dat het nu weer is om de hele dag bui ten te spelen. Wat een verschil met het hartje van de winter. Toen ging ik schuil achter een torenhoge stapel post, nu moet ik overal zoeken of er mis schien póg een briefje is. Maar het hindert niets, hoor! Jullie hebben groot gelijk. Deze week vergast ik jullie op een kruiswdordfiuzzle. Misschien een ge zellig werkje voor een regendag? Nu, jullie zoeken het maar uit. Mogelijke post wordt gaarne ingé- wacht aan het van ouds bekende adres: Tante Paulien, Bureau van dit blad. OPLOSSING RAADSEL 9 MEI Opgestaan: tien over half acht. Van huis gegaan: kwart voor acht. Torerjclok: vijf voor acht. Electrische klok: kwart over acht. Bij het stoplicht: vijf voor half negen. Op kantoor: half negen. dersde doos was in de trein blij ven liggen. Willem rende het perron op. Zou de trein er nog zijn? Welk perron was het ook weer? Hij rende alle tunnels door en alle trappen op en af en eindelijk zonk hij neer op een trap e n huilde dikke tranen. Wat moest hij tegen vader zeggen? Hij durfde niet meer naar huis terug..., „WAT IS ER aan de hand, jongen?", klonk plotseling een vriendelijke stem. „Waarom zit je hier zo alleen en waarom heb je zo'n verdriet?" Willem keek op en zag de conducteur voor zich staan, die zijn kaartje in de trein had geknipt. „Ik.... ikstotteroe de jongen en toen vertelde hij alles wat er gebeurd was. De conducteur schudde begrijpend zijn hoofd; stak zijn hand uit en trok Willem met zich mee. „Kom maar, jongen!", zei- hij, „want ik heb je doos gevonden. Toen ik de trein nog eens doorliep begreep ik wel dat die doos bij jou hoorde, want jij ging zó in je reis op, dait je alles vergat." Er was een groot kantoor „GEVON DEN VOORWERPEN" en daar vond Willem zijn doos terug. Oh, wat voelde hij zich opgelucht. Hij dankte de con ducteur vriendelijk en stapte toen, voor de tweede keer, Amsterdam in. Maar hij keek niet eerder meer naar de bedrijvigheid om zich heen, voor dat de doos was afgeleverd. Het was een goede les voor hem geweest en vanaf die dag kun je Willem gerust om een boodschap sturen. Van links naar rechts: 1 groot moeder, 4 kreet, 7 trekdier, 10 ver binding, 12 het eerste gedeelte vain de naam van een Zuid-Ameri kaanse grote stad, 13 patrouille leider (afk.), 14 automerk, 15 brandstof voor een diesel-motor, 16 muzieknoot, 17 knaagdier, 18 Frans lidwoord, 19 pers. v.n.w., 20 Voortrekker, 21 boom, 22 dier uit Artis, 24 motorschip (afk.), 25 Duitse Mark (afk.), 27 18e en 15de letter v. h. alphabet, 29 vee, 30 geluid van een ezel, 31 electrische krachtbron, 32 niet vierkant, 33 le en 20e letter v. h. alphabet, 34 vochtig, 35 voorzetsel, 36 hetzelfde (afk.), 37 bevestiging, 39 voornaam v?m de Amerikaanse president, 40 plaats in Gelderland. Van boven naar beneden: 2 Mil. Politie (afk.), 3 schoolvak. 4 de vader van vader, 5 hetzelfde (afk.). 6 meubel, 8 uitroep, 9 ligt op de tafel, 11 noodsein, 13 medicijn, 19 jongensnaam, 20a mak, 23 stalletje op de markt, 26 smalle wegen, 28 octaaf (afk.), 30 intern (afk.), 36 pers. v.n.w., 38 Amsterdams Peil (afk.). Marietje en Cilientje Briars uit Am sterdam hebben het klokkenraadsel keurig opgelost. Ik heb zo'n idee, dat jullie we) een klein beetje door vader geholpen zijn. Wat fijn, dat jullie in Amsterdam kermis hebben gehad. Wat een feestelijke dingen pal op elkaar hè? Mei is toch maar een fijne maand! Hoor ik de volgende week weer iets van jullie? Daag, nichten! Corrie Lampers uit Den Helder had ditmaal weer heel wat te vertellen. En toch beweerde ze dat ze niet veel te schrijven wist. Nu, ik vind dat je in die korte tijd heel wat beleefd hebt. En zoveel leuke en gezellige dingen! Fijn voor je nicht Ankie, dat ze een prijs heeft gewonnen bij de gymwed- strijden. Jackies tekening is dus weer boven water. Gelukkig maar, want het zou zonde en jammer zijn geweest als die per ongeluk in de prullemand of in de kachel was terecht gekomen. Hartelijk dank, Jackie! O ja, de op lossing van het klokkenraadsel is goed. 't Was geen moeilijke puzzle, hè? Van mijn trouwe neef Ferdinand Nel- lenstein ontving ik een goede oplos sing van het klokkenraadsel. Je bent toch niet ziek geweest? Ik heb je, meen ik, een keertje gemist. Mijn trouwe nicht Froukje Dekker ontbrak ook ditmaal niet op het ap pèl. Zij verraste mij met een goede oplossing van het klokkenraadsel, een tekening en een lange brief. Je hebt je moeder ook al verwend op Moeder dag. Ze zal wel erg blij zijn geweest. Heb je het boek al uit? Het lijkt mij, dat je het al heel goed kunt begrijpen, wanneer je maar langzaam leest. Fijn, dat je gewicht gelijk is gebleven. Steeds maar flink blijven eten, hè? Het pakje met de zegels en het zilverpapier krijg ik dus binnenkort van je. Alvasi hartelijk dank' Je groeten aan de neven en nichten hreng ik hierbij over. Jan Burger uit Lutjebroek! he^ft hef klokkenraadsel goed opgelost. Je vond het geloof ik niets moeilijk, hè? Je schrijft tenminste dat het ditmaal „kieren" was. Of betekent dat iets an ders? Dat moet je me toch nog eens uuieggen. Van Tini Helder uit Berkhout ont ving ik juiste antwoorden van de drie raadsels van de vorige keer. Ik ver moed, dat je toen je briefje net iets te laat gepost hebt. Bedankt voor het leuke versje. Staan de pruimenbomen nog in bloei? Wat zal dat een mooi ge zicht zijn! En daarna de perenbomen nog. „Uit het leven van Dik Trom" is een enig boek, hè? Daar heb ik ook van genoten toen ik nog Paulientje was. Annie Leeuw uit Berkhout heeft al net zulke mooie groene inkt als Tini Helder. Ook jij hebt de raadsels van de vorige week alle drie goed opge lost. Heb je al een keertje gezwommen? Het water zal nog wel bar koud zijn. Bedankt voor het bakerrijmpje. Heb je er een boekje vol van? Nellie van Leijen heeft Moederdag niet vergeten. Je moeder zal het vast wel erg fijn hebben gevonden, dat jullie haar een beetje in de bloemetjes hebben gezet. Het staat dus al vast waar jullie schoolreisje naar toe zal gaan. Naar Amsterdam, naar Artis, Reusachtig! Het klokkenraadsel heb je goed opgelost, hoor! Jannie Schuitemaker uit Berkhout verraste mij al weer met een lange brief. Verder een goede Oplossing van het klokkenraadsel. Fijn, dat je het konijntje inderdaad gekregen hebt. Wat zul je er goed voor zorgen! Wat jam mer dat de jonge visjes uit jullie aqua rium laatst door rovers zijn opge geten. Ja, dat heb je vaak. Maar jullie hebben er nog zeventien en dat vind ik heel wat. Wie verzorgt ze? Was je moeder blij met de verrassingen op Moederdag? Dat zal wel! Jan v. d. Akker uit Beverwijk heeft kennelijk gedacht, dat hij dat raadsel van Mijnheer Akker nu maar eens moest zien op te lossen. Het is. ook grappig,, die. namen die zo „op. elkaar lijken. Reuze toevallig! Nu, Je ant woorden zijn goed, hoor! Dat was je ook wel aan je naam verplicht! (Advertentie, Med.) DINSDAG zijn in Den Haag de feestelijkheden begonnen ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van het Christelijk Jongemannen Verhond. Om zes uur werd tien minuten hoorngeschal gegeven van de toren van de Julianakerk, ter inleiding van het eeuwfeest. Daarna werd in deze kerk een bidstond ge houden, waarbij men zich bezon op de toekomst. Onmiddellijk daarna ving onder presidium van de bondsvoorzitter, dr G. P. van Itterson, Ned. Herv. predikant te Den Haag, de huishoudelijke jaarvergadering aan. Woensdag morgen vond in een dienst in de Willemskerk een plechtige herdenking plaats, 's 'Middags recipieerde het bondsbestuur voor autoriteiten en genodigden in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen. Woensdagavond werd in de grote zaal van K. en W. een opvoering gegeven van het documentaire spel over Guido de Bres, de opsteller van de Ned. Geloofsbelijdenis. stellen alles in de schaduw De RS lentecollectie biedt U een uitgebreide •erle, van 't traditionele, eenvoudige model tot de meest exclusieve sporthals In prachtige kleu ren, Vroeg Uw rijwielhandelaar nasr de sierlijke, lichtlopende RS fietsenI Piljitn van f 144.- af. R. S. STOKVIS ZONEN N.V. (Advertentie, Ing. Med.) EERSTE PRIJS VOOR VITA Tijdens een gisteren te Rijs tarland) gehouden accordeonconcop' behaalde het B-orkest van Nova" alhier een eerste prijs vierde afdeling met 340 punten. ,Vi1 in Mi esje dekte mooi de tafel. Vorkje, mesje, bordje, brood. Zette thee om wat te drinken En greep toen de botervloot. Maar de botervloot was leeg, zeg! „Ach", riep ze, „wat wets ik dom. Ik heb vergeten ze te halen'. Ik ga gauw, ben zó weerom!" Maar de zon scheen warm die middag, Op iedereen, van hoog tot laag. „Gunst", zei 't muisje tot de melkboer, „Wat een hitte is 't vandaag!" Met de boter in haar mandje, Rende ze de weg weer terug Maar.... de boter ging aan f smelten, Ook al liep ze nóg zo vlug. En toen Mies weer in haar huis kwam En gauw in haar mandje keek, Lag er slechts een leeg papiertje. „Dat is 't toppunt!", zuchtte ze bleek. Grootste keuze in Noord-Holland boven hel IJ LANGESTRAAT l>t het Westbroekpark te 's-Gravenhage is Woensdagmiddag het monument vóór Pieter lelies Troelstra onthuld. De weduwe Troelstra, een dochter, een zoon en twee kleinkinderen van de grote socialistische voorman, waren van de plechtigheid getuige. Oud-minister ir W. Albarda zei in een herdenkingsrede, dat Troelstra niet alleen moet worden geëerd als de man die de partij welke hij schiep, groot en sterk heeft gemaakt, doch ook als een-der grote mannen, die die verdiensten hebben verworven voor het gehele Nederlandse volk. (Advertentie, ing- Ir. Albarda schetste de figuur van Troelstra, evenals na hem oud-minis ter J. Vos dat deed. Beide sprekers brachten ook hulde aan de beeldhou wer, prof. Esser. die het monument heeft vervaardigd. Na de redevoerin gen aanvaardde de burgemeester van Den Haag, mr Schokking, het monu ment, „Het respect voor eon groot man, rijst uit boven de verschillen in politiek inzicht", zo zeide mr Schok king onder meer. Tenslotte haalden vertegenwoordigers van de socialisti sche jeugdorganisaties het rode doek. waaronder het beeld van Troelstra ver borgen was, neer. De jeugd droeg kransen en bloemen aan. De plechtig heid werd besloten met een défilé langs het monument Ongeveer duizend afgevaardigden waren Woensdag aanwezig op het congres, dat de vereniging van Neder landse gemeenten te Maastricht heeft gehouden. Prof. mr. P. J. Oud, de vroegere burgemeester van Rotterdam en burgemeester L. H. H. R. van Wensen, uit Eibergen, hielden inlei dingen over de betekenis en grondslag van een eigen belastinggebied voor de gemeenten. De inleiders stelden zich op het standpunt, dat de gemeen ten haar verantwoordelijkheid van bestuur en belangenverzorging moeten kunnen effectueren in eigen belas tingheffingen. KORF. A VRIJWILLIGERS VAREN THUIS Op 3 Mei la uit Poesan «en troepenschip vertrokken met bestemming Marseille, aan boord waarvan zich 72 Nederlandse Koreavrijwilligen bevinden. Deze rr.ilHaU ren zijn Met vorig Jaar per vliegtuig naar Korea vertrokken. Het schip wordt eind Mel in Marseille verwacht Vandaar rei zen zU per trein naar Nederland. PjE Bondsdag vond op Hemelvaartsdag plaats in de Houtrusthallen. H.M. 'Koningin Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard waren hierbij aanwezig. Ook deze dag was geopend met wijdings< bijeehkpi2ftP9. dgch nu in;,verslen de Haagse kerken. Tijdens de bijeen komst in de Houtrusthallen overhan digde een lid van het CJMV de pen. ningmeester van het verbond, de heer F. van As uit Haarlem, de versierse len van de Orde van Oranje Nassau De penningmeester was door H.M. de Koningin tot Ridder in deze Orde be noemd, zoals de dag tevoren reeds door de minister van O., K. en W. mr Cals, was medegedeeld. De bondsvoorzitter, dr Van Itterson ging tijdens de bijeenkomst in de Houtrusthallen, in een grote rede te- rug naar de tijd waarin zoveel nood onder de jeugd heerste, vooral in de grote stad. In die tijd van laksheid en van een lauw en ingezonken kerkelijk leven, begrepen enkele jonge mannen, dat hierin verbetering moest komen. In Londen was het George Williams en in Amsterdam waren het Van Oos. terwijk Bruyn en Van den Puttelaar, die hun krachten eraan gaven. God bezielde met Zijn geest deze mannen en gaf een geest van opwekking, een reveil. „Wij moeten er vurig voor bid den", zo zeide dr Van Itterson, „dat wij dezelfde geestelijke kracht in on ze harten dragen als de jongemannen uit die tijd. Als wij buitenstaanders moeilijk bereiken, dan komt dit door onze slappe en wazige getuigenis van Christus. Wij zullen ons hele leven, met alle krachten, gaven en talenten die wij ontvingen, in dienst van Chris tus moeten stellen. Echt feestvieren betekent daarom vandaag, dat wij ons blijmoedig laten oproepen op het ap pèl van onze Koning". Dr van Itter son wees verder nog op het grote be lang van contact met anderen. Het zendingswerk is één van de belang. van rheumaüek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen worden snel en af doende verdreven door Togal. Er is geen beter middel tegen dan Togal. Togal baat waar andere middelen falen. Togal zuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apoth. en drog. f 0.95, f 2.40 en f 8." (Advertentie ma Med Op de NAVO-luchtmachtdag, die Zaterdag 18 Juli te Soesteraerg zal worden gehouden ter gelegenheid van de viering van het veertigjarig be staan van de Nederlandse luchtmacnt, zullen straaljagers uit do Ver. Staten, Groot-Brittanmë, Canada, Frankrijk, België en Nederland deelnemen aan een luchtmacht-parade. Behalve dé thans bij de onderscheiden luchtmach ten in gebruik zijnde vliegtuigen, zoals Sables, Vampires, Venöms, Meteors en Thunderjets zullen volgens „Avia", ook enkele Hawker „Hunter", Gloster „Ja velin" en Dassault „Mystère" straalja gers worden voorgevlogen. Zoals men weet, is onlangs meege deeld, dat de Vickera Supermarina „Swift" straaljager eveneens op de NAVO-luchtmachtdag aanwezig zal zijn. Als onderdeel van de viering zal op het vliegveld Soesterberg een na tionale wedstrijd in het formatievlie- gen worden gehouden. GRONINGER DRAAIORGEL NAAR LONDEN Op initiatief van mr Romke de Waard zal het in Groningen bekende draaiorgel „De Arabier" binnenkort naar Londen worden verscheept om daar tijdens de kroningsfeesten en ook daarna Groningse en Nederland se muziekstukken ten gehore te bren gen. De ambassadeur van Nederland in Londen mr D. U. Stikker, heeft zich met een groep Groningers achter het initiatief gesteld en de reis van het daal orgel bewerkstelligd. rijkste werkzaamheden van het ver bond. Deze overtuiging leeft ook in het bondsbestuur. dat 'heeft besloten in industriegebieden, zoals Twenthe en Zuid-Oost-Drente, te zamen met an dere jeugdbonden en enige raden van de N.H. kerk te gaan pionieren om de jongeren te helpen en te dienen en hun hoogste belangen te behartigen. Sprekend over de kerkelijke ver deeldheid, zeide dr Van Itterzon: „Wij "huh!teFen"h'aarêen'èëiïhêfd var. allen, die het eigendom van Jezus Christus zijri: Als de CJMV door 'gebed en werk ertoe mag bijdragen, dat er ge streefd wordt naar eenheid op kerke lijk en geestelijk gebied onder alle Christenen, dan zal er, of dit nu voor ons gemakkelijk te bereiken is of niet, een goede toekomst komen, de toe komst van onzen Heer Jezus Christus", zo besloot dr Van Itterson zijn rede. kunnen U opeens beletten te werken. V Is altijd makkelijk bij U te hebben, dia helpen direct! «Advertentie ing ivuu i Plaatsing van deze stukken betekent niet, dat de redactie met de tnhoud instemt. Zij acht kennisneming ervan Mijnheer de Hoofdredacteur, Uiteraard kan iemand niet veel lust hebben op verdraaiingen in te gaan, maar dan toch nog een enkel weder woord. Hier is geen vrije dag aange rand, hier is slechts gewezen op het be nutten voor het aangegeven doel van de vrije dag. Er is noch bij Vrijheidsdag noch bij Koninginnefeest de mensen iets gegeven om de gekregen vrije tijd te besteden. Men beeft alleen „vrij" ge had zonder meer. Men late de beste betalingsbalansen van Nederland er maar buiten, men zie alleen maar eens hoe moeilijk zakenmensen de einden van de touwtjes aan elkaar kunnen knopen, men ga in de kranten maar eens na de wijze waarop de begrotin gen voor vele gemeenten (niet) sluitend worden gemaakt. Men stelle zich, zo dit zou kunnen, op de hoogte hoeveel be lastingbiljetten niet of niet geheel geïnd kunnen worden. Men zal dan van een florissante tijd niet spreken. En het moge worden herhaald men sluite de ogen niet voor de wijze waarop men elders zorgen opheft: dat kan ook en vooral ten bate van het volk in zijn geheel alleen door arbeid gebeuren. En hiermee heb ik er het mijne van ge zegd. EEN LEZER. (Naam en adres inz. ons bekend. Dis cussie gesloten, Red.) Dat opstijgend brandend zuur, van Uw maag tot boog in de keel kunt U blussen in een paar minuten, met één of twee Rennies. Deze smake lijke tabletten werken onfeilbaar, ook bij U. Koop een pak bij Uw apotheker of drogist en zorg er voor altijd een paar bij de hand te hebben. Ze zijn hygiënisch verpakt, één voor één; zo practisch. En onopvallend in te nemen zonder water of wat ook. (Advertentie, Ing. Med.)

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 3