often Grootse huldiging van dokter Cohen t/l/l&Aj Sterk HSV liet Schagen geen illusies (2-4) DEM kon geen revanche op Alkmaarse Boys nemen Gramofoonplaten goedkoper Klooster Kiebert, Mient 22 Meervogels snoepte RKAFC een kostbaar punt af ousseline anne ilia jqué of 1.95 1.95 2.75 2.78 8.50 12.90 Kampioensploeg uit Heiloo ging al voor rust naar veiligheid Een 3-3 gelijkspel Onvolledig Oudesluis verpletterde Randers Tafeltennistornooi van D.S.S. A. V.A. successen Blauw-Wit won het juniorentornooi Weeldebelasting herzienDUS 3.75 Vu" 3.75 5.55 6.90 ALKMAAItS PROTEST TEGEN PENALTY Kostelijk mottenvoedsel Heer-Hugowaard BOERENLEENBANK VIERT 50-jARIG BESTAAN LimmenD.T.S. 1-2 FELLER BESLISTE SPORTIEVE STRIJD Gedegradeerd Bergen gal goed partij Costuums en Sportcoiberts Hei Kledinghuês Wie snel helpt, helpt dubbel TALRIJKE CADEAUX Beemster Schade door nachtvorst in de Beemster Castricum BERICHTEN BESOMMINGEN IJMUIDEN Petten Bridgenieuws MARKT BARNEVELD Purmorend verhoogt de marktgelden Langendijk Uitgeest 9 VRIJDAG 15 ME! 1953 ;ed, allerlei sïioe- f srdessins p.m. eed, enorme col- kleuren en des- eed, nopdessin in r ie fondtinten I» ;ed, ideale zomer- r rachtige tinten •eed, wit, grijs en breed, uitsluitend f shorty's IANGE SIRAAl ALKMAA9 Idingsaus isensap per fles 31 per fles 27 ite Gelderse Ham 100 p. 49 lelmoes per blik 72 per pot 27 lerwten fijn per wik 114 inas Keith. ,i»« 95 tolia Vruchtenwijn per tie. 100 rocaat per nes 275 S 1 konden wij niet aan de g voldoen, doch thans is onze AIE TROMMEL iet heerlijke Carabiesjes ts 1 1.25 weer verkrijgbaar. gelse Toffee i» bin per Mm 25 litdrups 3 rollen 25 mer Toffee's. too jram 19 100 gram 25 Irote sortering Zomersnoep vanaf 150 gram 25 ct maakt U het leven GOEDKOPER! HSV heeft niet tot de laatste wedstrijd op de titel behoeven te wachten, want Schagen is nagenoeg kansloos ten onder gegaan tegen de zeer behoorlijk spelende club uit Heiloo zonder twijfel de sterkste in 4A. Het bewijs is geleverd door de vier doelpunten, die tegen de als sterk te boek staande geel zwarte verdediging werden gescoord. Bugter was namelijk een midvoor, die van (soms nogal grove) dekkingsfouten wist te profiteren. Het werd 24. Schagen moest tegen de tamelijk sterke wind in beginnen. Het gevolt was. dat HSV een sterk veldoverwicht kreeg. De juiste richting werd echter niet gevonden, maar het werd toch we! duidelijk, dat de Heilooërs iets presteerden. Er werd uitstekend ge combineerd en het was tegen elke ver houding in, dat Schagen na een kwar tier de leiding nam. Doelman Appeldoorn had nog geen behoorlijk gevaar gezien, toen Jonker op het middenveld een vrije trap mocht nemen. Hij zond de bal ver weg en Appeldoorn zou het gevaar hebben gekeerd als niet rechtsbuiten Schoorl als een duveltje uit een doosje was opgesprongen om de bal met het hoofd zó te toucheren, dat de doelman verbaasd moest blijven toezien. De bal belandde in de touwen. Driemaal mis HSV wankelde maar een moment. Sr', uit. knap dirigent van de roodgele aanvalslinie, bouwde voortdurend nieu we aanvallen op en tien minuten na Scnoorls fraaie treffer werden de rol len volmaakt omgekeerd. Eerst sprong de bal na een scrimmage voor de schietgrage voeten van Bugter en werd het met een steenhard droog schot 1-1. In de volgende minuut liet spil Verra diezelfde Bugier een voorzet van links bngehinderd afwerken en om het dra ma compleet te maken scoorde Bugter kort voor rust met het hoofd op soort gelijke wijze als Schoorl. Een verre vrije trap, een misverstand tussen ISlikker en Verra en HSV kon aan [feestbloemen gaan denken (1-S). Schagen heeft er na de thee nog vel voor gezwoegd, maar de opzet der junivallen was té simpel om de bon kige stopper Rood en de prachtige back B. Kraakman te verontrusten. felfs ging, halfweg die tweede helft ÏSV naar een nog veiliger voorsprong. Na een nieuwe dekkingsfout kwam bugter weer eens vrij en tegen zijn (listige voetbeweging kon Slikker wei nig doen: 1-4. Het was bekeken. Tien minuten voor tijd drukte midvoor Molenaar zich weliswaar langs en over veie HSV'ers en kon uiteindelijk Schoorl de bal hard langs Appeldoorn jagen, maar er was niemand meer, die geloofde in een wonder. Ook Schagen, dat de opstel ling wat had gewijzigd, niet. Tenslotte, nadat de naar ons gevoel té opvallende! schedisrechter Bedjjs, voor de laatste maal had gefloten, wa ren er de bekende tafereeltjes: spelers op schouders van sterke supporters, rode en gele tulpen, feliciterende ver liezers en tot ieders verrassing zelfs een compleet muziekcorps uit Heiloo, dat met veel getrommel en bazuingeschal de kampioensploeg (die zonder de geblesseerde Van der Maat moest spelen) kwam huldigen. Ver diend: Tot zover onze verslaggever uit Schagen. Onze correspondent uit Hei loo meldt nog: Honderden Heilooërs er waren negen autobussen plus vele particu liere auto's en fietsen waren naar Schagen geweest en het volledige ven del en corps van St. Caecilia, die reeds in Schagen hun vreugdetonen hadden laten horen, arriveerden het eerst in Heiloo om de spelers en supporters een feestelijke intocht te bereiden. De ontvangst bij het gemeentehuis mis lukte door een misverstand in de or ganisatie, maar de hartelijke toespra ken aan het diner, dat werd aangebo den in het Brunogebouw, getuigden van de goede sfeer en de vreugde die bestonden bij het behalen van het reeds lang begeerde kampioenschap. kmaar, Langestraat veg 115, tel. 4315; e mede. Iedere be ioven 8 FRANCO Toen de stand met de rust 10 voor Oudesluis was, door een doelpunt van' J. Doorn dat reeds na drie minuten gemaakt was, dacht niemand, dat het zulk een éclatante zege zou worden. Oudesluis had immers de wind in de rug gehad en dan is een 1—0 voorsprong een beetje pover. Het kwam geheel anders uit. Enkele minuten na de hervatting maakte G. Blaauboer er 2—0 van en Oudesluis werd daar zó door geïnspireerd, dat Randers er maar af en toe aan te pas kwam. Na goed doorzetten van Munt- jewerf maakte Meeldijk er 3—0 van, twee minuten later smaakte Muntje- werf zelf het genoegen de stand op 40 te brengen, terwijl Blaauboer met een schot in de uiterste hoel voor het vijfde doelpunt zorgde. Enkele minuten vóór het einde scoorde de rechtsbinnen van Randers bij een schermutseling voor het Oudesluis-doel het enigs Ran- ders-doelpunt. Peter Buik, die deze keer voor het laatst de Oudesluis-kleuren verdedigde, omdat hij de voetbalschoenen aan de wilgen wil hangen, toonde nog steeds een kracht te zijn, die er heel wat van kan en de bloemen die hem na afloop werden aangeboden, waren dan ook wel zeer verdiend. Ter gelegenheid van het feit dat de Alkmaarse tafeltennisclub DSS dit jaar zijn tienjarig bestean hoopt te herdenken, wordt Zondag in de Von delschool een tornooi gehouden waarbij de clubkampioenstitels op het spel staan. Tevens wordt 's avonds een feestavond gehouden in café Tom, Wciar ongetwijfeld vele prettige en dankbare herinneringen zullen worden opgehaald. De wedstrijden zullen zon der enige twijfel spannend worden. - De clubkampioene 1952, Mevr. L. Du- kers— Jongmans zal het Zondag zwaar te 'verduren krijgen. Het zal er de af- deÜngskampioene Henny Krab alles aan gelegen zijn de verleden jaar ver lóren gegane beker weer te heroveren. Het zou bovendien best kunnen ge beur. dat Mary Of man of Rie Jdrmsbecher vam de gelegenheid ge bruik maakt om èn Henny en Lea Voorbi- te streven. Bij de heren moet Wim Poeze zijn titel tegen de stormloop van Joop van Spanje, Wil Piederiet en Jan de Haan trachten veilig te stellen. We hebben de indruk, dat Poeze de laatste tijd niet meer zo geconcentreerd speelt als een jaar geleden, terwijl van Spanje met .sprongen vooruit is gegaan. Wil Piederiet heeft zijn oude, hoge tempo weer terug, zodat hij weer als een „machine" km staan aan te vallen. Outsiders waarmee terdege rekening moet worden gehouden zijn Jan Man nes, Jan Muhren, Piet Blank, Jos Du- kers en Jan Huigen. Een voorsoelline te doen is hier wel zeer moeilijk, te meer Haar ook het uithoud'ngsvermo- gen hij zulke wedstrijden een hartig «por 4 ie meespreekt. Op Hemelvaartsdag nam A. V. A. met een kleine athletiek-ploeg deel aan wedstrijden te Enkhuizen. De re- su'triten waren niet onbevredigend. Bij de Junioren A maakte P;et Hoog land de veelbelovende tijd van 12.4 op de 100 meter. A. van Ammers noteer de 12.5 op dezelfde afstand. M. Huigen won de 4de prik op de 600 meter in de tijd van 1 min 34 2 en bovendien werd hij zesde bii bet verspringen met een sprong van 5 02 meter. Op de 3000 meter eindigde M. Buid- meester als 6de Het is DEM niet gelukt revanche te nemen op de in Alkmaar tegen Alkm. Boys geleden nederlaag, al zag het er een kwartier na de rust naar uit, dat de thuisclub op een stevige overwin ning afstevende. De oude fout, als DEM voorstaat, „we redden het wel, do.- maar kalm aan", was nu bijna oorzaak, dat de Boys nog met een overwinning naar huis gingen, Want binnen twintig minuten zetten ze hun achterstand in een voorsprong om. In de eerste helft gaven de beide ploegen elkaar niet veel toe. Om beurten kregen de verdedigingen vol doende werk om zich niet te verve len, maar doelman Kramer moest voor rust toch eenmaal de bal uit de touwen halen, toen DEM's-junior, P. Burger, hard inschoot. In de tweede helft bleven de ver dedigingen aanvankelijk de 'baas over de van weinig stootkracht getuigende aanvallen. Toen Burger vanaf de zij lijn voorzette, sloeg Kramer de bal in eigen doel (2-0). Hij blesseerde zich hierbij en liet zich vervangen. Wat later werd bij DEM rechtbuiten Appel vervangen door N. Burger, die al spoedig een opgelegde kans met de doelman achter zich, nog naast de paal schoot. De Boys kregen nu het beste van het spel en zetten een serie aanvallen op, die ervan getuig den, dat ze zich nog lang niet met een nederlaag verzoend hadden. Vooral Ir.dri op de rechtervleugel was erg actief en het was dan ook een ver diend succes, toen hij met een vleu gelschot de achterstand verkleinde. Wat later trok hij met een listig boog- balletje, vanaf de zijlijn, de bal in het DEM-aoel (2-2), een staaltje van bal- beheersing en uitkijken, zoals men zelden ziet! Toen Snijders kort hierop de stand op 2-3 bracht scheen DEM verloren, maar Bakker had geluk, toen de invallerdoelman blunderde en de bal in de touwen verdween. Kort hierop kwam het einde van DEM's laatste thuiswedstrijd. Hét uitstekend georganiseerde Juni oren-tornooi van „Alcmaria Victrix kan als volkomen geslaagd worden beschouwd. De gehele dag werd er zonder wanklrnk prettig gespeeld en de vele toeschouwers hebben van goed voetbal kunnen genieten. Terecht wordt de laatste tijd veel gesproken over het matige spelpeil. Wat de voet- baljeugd gisteren op het Sportpark het zien houdt beloften in voor de toe komst. Voorzitter Swager v?m Alcmaria bracht dit bij de prijsuitreiking dan ook naar voren Blauw-Wit bracht een prima elftal in het veld, waarvrm in het bijzonder de defensie uitblonk. Geen enkele maal liet deze zich passeren. Het was voor de Alkmaarse Boys, die tegen H. R. C. een slechte start had. een goed resultaat, tegen deze Amster dammers gelijk te spelen. Nrdat Alc maria twee maal met een gelijk spel uit de bus was gekomen, werd met 41 van Zeeburgia verloreft. Na een korte pauze streden om de derde en vierde prijs Stormvogels en Alkm. Boys. Deze werd na veel span ning door de IJmuidenaren met 32 gewonnen. In de finale toonde Blauw-Wit zich superieur over Zeeburgia door met 20 te winnen. De uitslagen luiden: Blauw-WitR. C. H. 20. H. R. 'C. Alkm. Boys 4—1. Zeeburgia—Storm vogels 11. West-FrisinAlcm. Vic trix 00. R. C. H.—Alkm. Boys 02. Blauw-Wit—H. R. C. 2—0. Stormvogels Alcm. Victrix 00. ZeeburgiaWest- Frisia 10. Blauw-WitAlkm. Boys 0—0. R. C. H.—H. R. C. 4—1. Zeebur giaAlcm. Victrix 41. Stormvogels West-Frisia 30. Alkm. BoysStorm vogels 23. Blauw-WitZeeburgia 2—0. Ook langspeelplaten sterk in prijs verlaagd Zie de etalage bij Advertentie tng tviea.) De opgave voor R.K. A. F. C. om het in Akersloot tegen Meervogels tot een goed einde te brengen, is te zwaar geweest. De gastheren speelden een wedstrijd alsof zij zelf nog een eerste plaats konden behalen. Dat was na tuurlijk niet het geval, maar wel een eervol gelijk spel tegen kampioens- candidaat R.K. A. F. C. Na een half uur spelen stonden de R.K. A. F. C.-ers met 20 voor, en toch was dit voor de thuisclub geen reden Om het op te geven. Er werd Mottenlarven doen hun vraat- zuchtig werk het lielst in zuiver wollen stollen, al zijn ook andere k,eren en kleden niet ve,lig voor het mottengevaar. U kunt grote schade voorkomen door tijdig motten en kun larven te bestrij den met TRIX. Wacht niet tot U de motvlinders ziet rondvliegen, maar bescherm Uw kleren en kleden nu door t wollen goed te bestrooien ot bestuiven met TRIX. (Advertentie, Ing. Med.) Op Woensdag 20 Mei zal de Coöpera tieve Boerenleenbank te Heerhugowaard- Zuid haar vijftigjarig bestaan herdenken, een gebeurtenis, die uiteraard een feeste lijk karakter zal hebben. Ook in kerkelijk opzicht zal dit ju bileum herdacht worden. Om 9 uur des ochtends zal in de parochiekerk van de H. Dionysius een H. Mis opgedragen wor den en op Vrijdagochtend 22 Mei zal dit in de parochiekerk van de H. Familie ge schieden. Op de genoemde data zal het KRO-ge- zelschap van Cor de Roos in de zaal van oe heer v. d. Heiligenberg een cabaret avond verzorgen. De heer D. Wynker herdenkt in die dagen het feit, dat hij vijftig jaar geleden tot bestuurslid van de bank werd be noemd. Het begin vrin de sportief gespeelde wedstrijd Limmen—DTS was voor de thuisclub wel bemoedigend, want reeds na enige minuten had deze. de leiding, toen uit een fraaie trap de bal tussen vele spelers in de hoek verdween. Hierna volgden nog enige goede open aanvrdlen van Limmen, waarbij de snelle Van Wonderen verwarring stichtte in de DTS-verdediging. Toé doelpunten kwam het echter niet. DTS kwam nu beter op dreef en de Limmen-defensie kreeg volop werk. Eenmaal kreeg Karnas de bal goed voor de voeten, maar hij schoot rake lings langs de paal. Toen midvoor Van der Pas zich van spil Wijers wist te ontdoen, schoot hij onhoudbaar de gelijkmaker in het net. Na de rust namen de gasten het ini tiatief. De Limmers speelden zeer zwak en hun sporadische aanvallen liepen alle op niets uit. Ten slotte slaagde ren de andere kant de DTS-er Feller na enkele vergeefse pogingen er in de keeper van Limmen te nasseren door uit een voorzet van De Waard in te koppen: 12. Met deze stand kwam het einde. Men zou in de strijd van V.Z.V. tegen Bergen niet hebben gezegd, dat hier een ploeg in het veld was, die niet aan het degradatiespook kon ont komen. De Bergenaren hebben goed partij gegeven en de wedstrijd was, al was ze dan ook niet van zo veel belang, het aankijken ten volle waard. V.Z.V. he.eft werkelijk .alle krachten moeten inspannen om de overwinning te behalen. Reeds na vijf minuten had Zomerdijk succes en wel kreeg V.Z.V. goede scoringskansen, maar keeper Timmermans had er goede kijk op en het bleef 10 tot de rust. Dadelijk na de hervatting slaagde Bergen er in bij een snelle aanval doelman Smits te passeren en de strijd bleef volkomen open. De V.Z.V.-voor- hoede was onmachtig te doelpunten en ten slotte was het spil Groen, die vier, vijf Bergenspelers passeerde en on houdbaar doelpuntte. Een juweel van een doelpunt. Bergen hield moedig vol, verdedigde zich prima, maar kon ten slotte niet voorkomen, dat S. Wijnker kort vóór het einde een pass van Groen oppikte en de bal langs Timmermans joeg. Het was een sportieve strijd. nog een extra schepje opgedaan, het geen tenslotte ook succes opleverde. Kort nadat R.K. A.F.C. via een pe nalty de stand op 20 had gebracht, veroorzaakte de R.K. A. F. C.-er Tijm zelf een strafschop, door de bal met de hand te spelen. Deze werd door Meervogels dank baar benut. R.K. A. F. C. in de me ning, dat geen opzet in het spel was, protesteerde na afloop tegen deze be slissing. De eerste aanvallen waar gevaar in zat, wsiren van de bezoekers, doch de junior keeper van Meervogels toonde zich zijn plaats waard. Toch werd hij onhoudbaar gepasseerd toen de jeug dige Arie de Lange, R.K. A. F. C. linksbuiten, hem met een goed schot verraste. Bij één van de volgende Alkmaarse aanvallen werd De Lange te hard aangevallen en terecht wees de scheidsrechter naar de beruchte stip. Van Saaze voltrok het vonnis. Zoals wij hierboven vermeldden was het kort hierop 12. Na rust bleef R.K. A. F. C. iets sterker, doch in de afwerking van de aanvallen klopte het niet. Een onver wachte uitval van de gastheren stelde de' rechtsbuiten- in-slaat tzfnk-meé- een» hard schot te passeren. Wat de gasten daarna nog probeerden, de winnende goal bleef uit. ook al omdat de paal tweemaal de keeper van Meervogels te hulp kwam. Onze Pinkster collectie in talloze moderne dessins is niet te overtreffen in prijs en kwaliteit Het is Maandag .i.I. voor dokter H. K. F. Cohen te Hensbroek, toen hij de dag herdacht, waarop hij voor vijf-en-twintig jaren tot arts promoveerde, ongetwijfeld een boven verwachting onvergetelijke dag geworden, waarop hü met trots terug zal kunnen zien. Het begon al 's morgens vroeg, toen te Hens- broek huis-aan-huis de driekleur wapperde en het dorp, met het door de zon overgoten weldadig frisse lentegroen, een wel zeer feestelijke aanblik bood. Ten huize van de jubilaris werd deze pracht zo mogelijk nog overtroffen door een keur van prachtige bloemstukken, een Flora 1953 in miniatuur. De cli max z»u eïrst 's avonds worden bereikt, in de zaal van de heer Hossen te Hensbroek, waar de. patiënten van uit wijde omtrek zich zo overtalrük op maakten om hun a.Ti en vertrouwensman, maar ook mevrouw Cohen, kinde ren en familie gciuk te wensen, dat deze zaal, die 300 zitplaatsen bood, nog te klein bleek te zijn en velen zich met een staanplaats tevreden moesten stellen. Ho di;kstraat 8 Alkmaar (Advertentie, mg. Med.) De nachtvorsten vrn de laatste dagen hebben ook op de tuinderijen in de Beemster grote schade aangericht. Ten gevolge hiervan zal de aardappeloogst enige weken later zi in dan werd ver wacht. Ook de te velde staande peul vruchten zijn zwaar beschadigd. Aan de vruchtbomen in deze streek is na genoeg geen schade aangericht. eerste prijs voor de c.a.v. Tijdens een Hemelvaartsdag te Rijs (Gaasterland) gehouden accordeon- concours behaalde de vereniging CAV alhier, o.l.v. de heer Van der Wolf, een eerste prijs in de eerste afdeling met 372 punten. Een fraai resultaat! NOORD-SCHARWOUDE, 15 Mei '53, 64.000, kg rode kool 715, 3.000 k gele kool 16, 16.000 kg Deense witte 26.70—35. WARMENHUIZEN, 15 Mei 1953. 20.500 kg rode kool 712. ALKMAARSE EXPORTVEILING, 13 Mei 1953. Nieuwe aardappelen 81 —114, witlof 23—63, bloemkool 18—82, rode kool 710.50, Savoye kool 8.50 15, spinazie 8—31, postelein 35—45, sla 6—15.50, andijvie 45—76, radijs 3—6, raapstelen 2 per bos, bospeen 26—64, Winterpeen 610, waspeen 4756, prei 20—34, peterselie 11.50—14, peren Win- terjan 7—16, aardbeien 40—66 per doos, asperges 31—131 per bos. WOGNUM, 13 Mei 1953. Bevelan- i5,30LT12'40' vr" aal'daPP6len Mid- delb 101, Drielingen 114, kriel 106, spi nazie 2023, witlof A 6364, B 4348, C 32—36. stek 520, rabarber 24.3o! bosseld. 23, aardbeien 1 2.4060, II 1.60—1.S0. V.v. ..BANGERT en OMSTR.", 13 Mei 1953 Vr. aardappelen 1—129 iate aardappelen 10.50—11.80, spinazie hïi7,35; P?stf'eir> 3236, uien 45, gele bew. kool 1516.60; rode kool 11 13.90; witlof 5173; tomaten 2.30 2.70; bospeen (per 100 bos) 67; radijs 35, rhabarber 510, per 100 stuks andijvie 50—54; sla 7—18 00- bloemkool 23—78 perziken 41—50, aardbeien 1.803.20, Goudreinette 36 61, Jonathan 40—76. Sint R«»m.y 11—25 Winterjan 11—19, Winston 59. OBDAM. 13 Mei 1953. 40 000 kg bieten A 5—5.30. B 41, A lang 6—6.60, 1600 kg peen B 26.20, C 22.50, 2300 kg rode kool 7—8.60. 520 kg witlof I 76' witlof II 70—72, witlof III 57. witlof IV 48. ZUIDERKOGGE, HEM, 13 Mei '53. - Aardbeien 1.G01.90, radijs 4, sla 15, spinazie 30. witlof 46—51, bloemkool 63- Besommingen van Woensdag: Ym 25 Flamingo, Ym 32 Elie f 155220, Ym 16 Bergen f 14.510, loggers: Ym 99 f 2728, Ym 209 f 10.500, Ym 283 f 7240. Ym 74 f 2990 KW 84 f 2520. Kotters KW 187 f 392, KW 35 f 574. KW 128 f 500, Ym 213 f 896. Ym 229 f 928. KW 60 f 673. RO 29 f 590. Aanvoer 5350 kisten- Onder blijde klanken van het plaat selijk fanfarecorps „Volharding" werd de familie Cohen 's avonds te acht uur onder leiding van de voorzitter van het huldigingscomité, burgemeester S. B. F. Kooiman, met auto's van huis gehaald. Bij café Kossen schreden de dokter met mevrouw en de burgemeester door een erehaag van leden van de gymnastiek vereniging „UDI-NEA", van welke ver eniging de dokter vice-voorzitter is, Burgemeester Kooiman heeft in zijn rede namens het huldigingscomité er op gewezen, dat dokter Cohen het arts zijn niet als een beroep heeft gezien in deze kwarteeuw, maar als roeping om de mensheid te dienen. „Uw roe ping blijkt uit de grote opkomst van patiënten". Spreker herinnerde aan de grote opgewektheid van de jubilaris, zijn kalmte onder alle omstandighe den, waardoor hij altijd dezelfde :s. „Uw uitgebreide medische kennis en uw steeds verder studeren zijn een grote waarborg voor uw patiënten. Dag en nacht staat u, zonder onderscheid te maken, voor een ieder klaar. Uw de vies, wie snel helpt helpt dubbel, hebt u ongetwijfeld in practijk gebracht, zo dat u velen ten zegen bent geweest." Spr. bracht vervolgens in herinnering hoe dokter Cohen, vanaf zijn vestiging te Hensbroek dd 15 October 1929, de praktijk omvangrijk heeft uitgebouwd. In de hulde werd ook mevrouw Co- hen betrokken. Gedurende bijna een kwart eeuw heeft zij lief en leed van de patiënten met haar man gedeeld en in menig geval stond zij haar man als oud-verpleegster trouw terzijde. Haar werd een magnifiek bloemstuk aange- 'boderr. -w Hierna had de jubilaris de cadeaux In entvangst te nemen en wel niet minder dan een radio-toestel met pick up, afgesteld aan de fabriek op de klank, die dokter wenste; een Butagas- toestel en een haard. De burgemeester wenste de jubilaris en zijn familie in de komende 25 jaren alle goeds, daarbij cie hoop uitsprekende, dat de dokter d n nog te Hensbroek gevestigd zou zijn. Met een hartelijk applaus en een „Lang zal hij leven" werd de rede van de burgemeester onderstreept. Wethouder D. Wit Sz. voerde vervol gens namens het gemeentebestuur van Hensbroek het woord. Spr. herinnerde aan de sympathieke voorganger van dr Cohen, dr J. Th. van Leeuwen, en meende, dat dr Cohen in de loop der jaren wellicht nog meer goodwill had gekweekt. Op humoristische wijze me moreerde de heer Wit de mirakuleuze escapades van de dokter als automobi list, niet alleen op de weg, maar ook op het ijs, in de eerste jaren van zijn vestiging te Hensbroek. „Maar als het ernst was, was u ernst, en wisten wij op u te kunnen 'vertrouwen". Zijn humor werkte vaak als medicijn. Als geestelijk verzorger zei ds H. B. Meijboom, Ned. Herv. predikant te Ob- dam, vrij geregeld contact te hebben met de dokter. Hierbij heeft hij in de „binnenkamer" kunnen kijken en ont dekte in dokter Cohen een echte plat telandsarts. Naar sprekers oordeel heeft een dokter niet alieen met de lichamelijke toestand van zijn patiën-; ten te maken, maar ook en vooral met de geestelijke. In de jubilaris meende1, spr. een dergelijk arts gevonden te heb-j ben, ook als het de omstandigheden! van het gezin betreft. Als spr. een wens' mocht uiten, zou hij graag meer open-» heid bij de patiënten willen zien, waar-l door ook de arts een gemakkelijker taak; kreeg. De predikant uitte z'n bewonde ring voor de regelmatige studie, vaak' tot diep in de nacht. De heer J. Veldstra, directeur van dei Coöp. Zuivelfabriek „Aurora" te Opmeer, voerde het woord namens de patiënten te! Opmeer en Spanbroek. Als gelukkige ka-| raktereigenschappen noemde spreker de' kalmte en vriendelijkheid van dokter. De verstrooidheid van het hartelijke „goeden morgen", als de dag reeds ten einde is, was naar sprekers mening een blijk van een rijk geestelijk leven. De heer N. Pluister. Obdam. heeft na mens de gymnastiekvereniging „Udi-Nea' de afdeling EHBO dokter dank gebracht voor de prettige samenwerking, onder aan bieding van een boekwerk. De heer Pols uit Heerhugowaard kwam met een gedicht naar voren om de harte lijke gelukwensen van de patiënten uit zijn gemeente te vertolken. De heer G. den Das te Hensbroek sloot de rij met er zijn vreugde over uit te drukken, dat Hensbroek in zijn midden een dokter Cohen heeft. „Goeden morgen, meisjes en jongens"J Aldus nam de jubilaris zelf het woord,j waarop door de zaal spontaan met een applaus gereageerd werd. Had de dokter zich met deze enkel© woorden geheel gekarakteriseerd, in 't vervolg van zijn toespraak zou hij hier van niet afwijken. Z'n verstrooidheid, of, wat daarvoor versleten werd, van 't be-' kende goeden morgen", als 't avond isj verklaarde spreker door op te merken, dat de avond voor hem vaak de morgen! is en de morgen vaak al gisteren begon nen is. Hij vroeg zich af, waarom zoveel goeds over hem was uitgestort. „Ik verschafte geen brood en spelen, doch bittere pillen en medicijnen, tot 't bereiken van de mijlpaal in deze goed geconserveerde mo numentenzorg. Uw overweldigende geluk wensen roerden my tot in mijn grond vesten." Na deze vele malen met applaus' onder broken toespraak werd de jubilaris staan de een ovatie gebracht. Te elf uur heeft burgemeester Kooiman het slotwoord gesproken en daarbij allen, die tot het welslagen van deze zo uitmun tend geslaagde huldiging hadden bygedra- gen, hartelijk dank gebracht. Nu is voor dokter Cohen de dage lijkse gang, waaruit hij nauwelijks één dag is gerukt, weer ingetreden. In z'n Ford-Vedette trekt hy weer van Op meer tot Heerhugowaard, groet leder royaal met de hand op te steken; loopt met de onafschcidelüke stethoscoop in de hand, rustig met grote tred, in ge dachten verzonken, naar de patiën ten....,. De uitslag van de laatste competitie drive van de bridgeclub Petten had de volgende uitslag: dames Bijl—Van Geel 69Va p.; familie Geense 67 p.; mevr. Van Eek—Gregardus 56'/z p.; M. Beerse—J. Eriks 54igebroeders Foksma 51 Vi P-: A. van der VliesP. Vriesman 51 p.; ge broeders De Groot 50'/z p.; T. Watertor mevr. Boontjes 49»/s p.; W. Boontjes— J. Vriesman 48l/s P.; G. en I. Rademaker 421/2 p- De eindstand in de voorjaarscompetitie is nu geworden: le familie Geense; 2e M. Beerse—J. Eriks; 3e G. en I. Rade maker; 4e T. Watertormevr. Boontjes; 5e A. van der Vlies—P. Vriesman; 6e gebroeders De Groot; 7e W. Boontjes—J. Vriesman. BARNEVELD, 13 Mei. Pluimvee- markt. Aanvoer ca. 31.000 stuks, Handel kalm. Prijzen: slachtkippen, witte f 2.25 f 2.40, andere rassen f 2.00—f 2.10, jon ge hanen, witte 1 kg en zwaarder f 3-00 f 3 20, andere rassen f 2.00—f 2.25, al les per kg., overige per stuk: oude ha nen f 3.00f 4.75, oude eenden f 1.20 2.00, tamme konijnen f 3.75f 8. tamme jonge duiven f 0.75f 1.00. Eierenmarkt. Handel vlug met trage afloop. Aanvoer ca. 850.000 stuks, Prij zen f 14.25—f 14.75, algemene prijs f 14.50 per 100 stuks, kiloprijs f 2.39. Veluwse eieren veiling: Barneveld-Ede Handel redelijk. Aanvoer ca. 750.000 stuks. Prijzen: kippeneieren van 60/63 gram f 14.43f 14.84, kalkoeneieren 20.00, ganzeneieren f 23.00, alles per 100 stuks. De gemeente Purmerend zal de markt gelden verhogen. De voornaamste verho gingen zijn: rund, paard en ezel van 50 op 75 et., vet- of graskalf van 25 op 35 ct„ nuchter kalf van 20 op 25 ct., schaap van 20 op 30 ct., lam van 10 op 15 ct., vet varken van 20 op 35 ct., mager var ken van 20 ^op 25 ct., big, bok of geit can 10 op 15 ct. De meeropbrengst van cieze marktgelden kan worden geschat op een bedrag van f 18.000 per jaar. WEGVERBREDING IN LANGEDIJK LANGEDIJK. Gemeentewerken heeft weer enige werkobjecten ter hand geno men in het kader van de wegverbreding. .Ten eerste in Broek op Langendijk, naast het kantoor van de Verenigde Zuurkool- fabrikanten. Bij een drietal percelen zijn dc hekken achteruit gezet, waardoor een beter aansluitend gheel is verkregen. Ben lastige passagier De laatste trein in de richting Haar lem had Donderdagavond 40 minuten vertraging, doordat een passagier, de 27-jarige Sch. uit Beverwijk, zich niet gedroeg naar de wens van de conduc- teur. Na heel wat over en weer ge-« praat, waarmee 40 minuten verloren gingen, is ten slotte de assistentie van de rijkspolitie gevraagd, die de man. uit de trein heeft verwijderd. X.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 5