PELS DEI Stad en omgeving Pro Juventute mist nog steeds een observatiehuis Lijst 4 De wereldreis van Jimmy Brown K.V. V.DJ 'TSIERHUISl Perfect gekleed PINKSTER COSTUUM „Zeg, luister 'ns even", een aanval op de lastposten Mr J. in 't Veld sprak over de huidige bouwpolitiek VA CANTIEPLANNEN VOOR JEUGD UIT HET RAMPGEBIED AGENDA Frankenberg N. V. G. van Slin A. Erik Opoe Schermerhom (97) overleden Werk breidt zich gestadig uit van *"~^k(eó!ngmagaz\jt ALKMAAR PROT. CHRISTELIJKE PARTIJEN Openbare Vergadering Nederlands Hervormde Jeugdraad Noël-Noël en Cor Ruys op mensenjacht BURGERLIJKE STAND Dr Van Est nu lector OP REIS? ook in de zomer.,1 Met krottensanering tegen werkloosheid nE telers van poot- of andere aardappelen, die misschien door dit opschrift aangetrokken worden en in de mening verkeren, dat goede wen ken en nuttige raadge vingen voor hun bedrijf gepubliceerd worden, be hoeven dit stukje niet te lezen. Eerstelingen SMAAKVOLLE VERLICHTING SERVIEZEN GERO ZILVER B Op een verkiezingsvei de P.v.d.A. in het „Wapi kerk" heeft de heer Ba en verslag in de Alkma; 'ezegd. er niet aan te t' ''artij van de Arbeid zal artij uit de bus kome rote invloed hebben b tvan het college van B. e B Pas op, heer Bakker, e er is ook nog een K.V.P. grote kans maakt op bovendien de nieuwe V. als aanvoerder de heer partij atbreuk doen. ik 1 van. De aanhang van di ZILMETA Alkmaarse damclub Wl VRIJDAG 22 MEI 1953 J7R BESTAAT in het arrondissement Alkmaar een dringende behoefte aan een observatiehuis, waarin de kinderen, die onder de zorgen van de vereniging Pro Juventute vallen, één tot drie maanden kunnen worden geobserveerd alvorens men besluit welke opvoedingsinrichting voor hen de juiste is of wat evenzeer mogelijk is dat zij na deze maanden weer in hun milieu kunnen worden teruggebracht. Vrijwel iedere dag wordt door de kinderrechter, de voogdijraad en de officier van Justitie het gemis aan een dergelijk tehuis gevoeld, maar het fonds dat voor dit doel is gesticht is met zijn f 9.073,30 nog te klein om tol daadwerkelijke plannen te kunnen komen. Dit jaar althans niet. Wat er in 1934 te gebeuren staat is nog onzeker, hoewel de voorzitter, inr A. W. Holsteijn, zich in de gisteren te Alkmaar gehouden vergadering vrij optimistisch toonde ten aanzien van het te verwachten Rijkssub sidie. Bij het ministerie van Justitie staat men niet onwelgevallig tegenover de Alkmaarse plannen. De vraag blijft echter hoe groot het subsidie eventueel zal worden. Zolang er nog geen steviger financiële basis is gevonden, zal niet tot stichting en exploitatie van een dergelijk tehuis kunnen worden overgegaan. ITIT de besprekingen van gisteravond bleek, dat het werk van Pro Juven tute zich het laatste jaar aanzienlijk heeft uitgebreid. Er werden tal van nieuwe contacten gelegd en er wordt naar gestreefd de belangrijke onderaf delingen Hoorn en Den Helder lang zamerhand een grotere zelfstandigheid te geven, zodat zij eerlang „op eigen benen'' haar taak kunnen vervullen. De vorming vam een onderafdeling te Enk huizen zal in de nabije toekomst kun nen worden gerealiseerd. Ook het ge zinsvoogdij-werk zal worden uitgebreid. Men wil dit doen door het geven van voorlich tings- en opleidingsavonden. Het is van belang over een zo groot mogelijk aantal gezinsvoogden te be schikken, wat het persoonlijk contact met de pupillen ten goede komt. De financiële toestand van de ver eniging is gezond, aldus deelde de se cretaris-penningmeester mr H. Lester- huis mede. Een batig saldo van f 3304,96 kon worden overgeboekt naar het Fonds Observatiehuis, dat met enige giften en Subsidies thans tot een bedrag van f 9073.30 is gegroeid. De begroting werd goedgekeurd op een eindbedrag van f 18.390,waarin een post onvoorzien is opgenomen van f 2490,Met vol doening werd geconstateerd, dat de vérkoop van de kalenders in 1953 weer is gestegen, nadat er verleden jaar een daling was waargenomen. 11ET had de voorzitter, naar hij mede- deelde, onplezierig getroffen, dat de vereniging in het arrondissement Haar lem via een ingezonden stuk in de Ver enigde Noordhollandse Dagbladen ge vraagd had om vacantieadressen voor kinderen uit de getroffen gebieden. Ook in dit arrondissement is een dergelijke actie aan de gang en om verwarring te voorkomen wilde spreker de ingeze tenen van het arrondissement Alkmaar verzoeken hun opgaven te richten tot de adressen, mr H. Lesterhuis, Ritse voort 2, Alkmaar, M. Quant, Ruyghweg 90, Den Helder en M. P. de Kok, Korte Achterstraat 4 te Hoorn. Het ligt in de VROUW AANGEREDEN Gisteravond om kwart over zes is een 59-jarige vrouw, die met haar bromfiets de oversteekplaats ter hoogte van de Kamer van Koophandel op reed door een van de Heilooërweg komende motorrijder aangereden en gewond. Haar bromfiets werd ernstig bescha digd. De vrouw, die verwondingen had opgelopen aan hoofd en knie, werd in het Centraal Ziekenhuis verbonden. Getuigen van het ongeval, mét name de wielrijders, die achter de bromfiets hebben gereden, worden verzocht zich met de politie in verbinding te stellen. Prijssn op de kaasmarkt Op de kaasmarkt werden vanmorgen aangevoerd 16 stapels fabriekskaas en 5 stapels boerenkaas, totaal wegende 44.000 kilogram. De prijs voor boeren kaas was 1.80, voor fabriekskaas 1.78. De handel was slecht. Zowel in Bodegraven, Woerden als Gouda werd deze week opnieuw een zeer kalme en soms zelfs matige han del geconstateerd. De prijzen van le en 2e soort waren respectievelijk: 2.07— 2.12 en 2.02—2.06, 2.07—2.12 en f 2.022.06, 2.08—2.15 en 2.02 2.07. met Maar dan met een L .\NGESTR A AT 58 bedoeling, dat de kinderen uit het ramp gebied een vacantie in de Noordhol landse gezinnen doorbrengen van 21 Juli tot 21 Augustus. Wil men een kind opnemen dan tfient er voor te worden gezcrrgd, dat het logeetje een eïzonder- lijke slaapgelegenheid heeft en dat er een doktersverklaring wordt overlegd, waaruit blijkt, dat de gezondheidstoe stand van het gezin niets te wensen overlaat. Omgekeerd zullen er ook voor de nodige veiligheidsmaatregelen wor den gezorgd. Als nieuwe leden werden gisteravond bekrachtigd de heer N. J. Speur te Heiloo, kapelaan K. P. J. J. Herzberg uit Hoorn en de heer M. P. de Kok uit Hoorn. EEN BIJZONDERE SAMENKOMST Op de eerste Pinksterdag wordt door het Nederlandse Leger des Heils een bijzondere samenkomst gehouden. 's Avonds om half acht zal de recl- teerclub ..Roleko" het stuk „God schiep de zee, de mensen de dijken" opvoeren in het lokaal Breedstraat 11. Alkmaar^ oudste inwoonster, opoe Schermerhom, heeft de wedloop met de tijd verloren. Zij zou het prachtig hebben gevonden hon derd jaar te zijn geworden, maar dat heeft niet zo mogen zijn. Woensdagmiddag om 2 uur is zij in de ouderdom van 97 jaar zacht en kalm overleden. Zij zat altijd op haar vaste plaatsje bij het raam van de ziekenzaal, had de goede gewoonte het leven zeer welwillend te bezien, maar kon nooit aan de gesprekken van de medebewoonsters van het Hof van Sonoy deelnemen, omdat zij door een ernstige doofheid werd gehandicapt. Opoe Schermerhorn, officieel Trijntje Schermerhorn Rus, Was een week ouder dan de weduwe L. Koene, die echter op 12 Mei is overleden. De titel van oudste inwoonster is nu overgegaan op de betrekke lijk „jeugdige" weduwe Antje NouvenPaauw, die op 12 Jan. 7858 werd geboren. Zij woont op de Stationsweg 142. ZATERDAG, 23 MEI In het GULDEN VLIES AANVANG 7.30 UUR. ENTREE f 0.20 Sprekers: P. v d BORDEN. A C WALLASTY G H. HOYTINK Debat G. H HOYTlNK—Weth. BAKKER (Advertentie, Ing. MedJ rvNDER AUSPICIëN van do Nederlands Hervormde Jeugdraad werd gisteravond in de Cinema Americain de tot „Film van de maand'» uitgeroepen Franse film „Zeg luister 'ns even" („Les casse-pieds") vertoond met in de hoofdrol de geestige acteur Noël-Noël, die er ook het scenario voor schreef, vol esprit en fantasie. De film is voornamelijk een kruistocht tegen de talloze lieden, die ons juist als wij het bijzonder druk hebben komen lastig vallen met even uitgebreide als onbelang rijke verhalen, tegen de lawaaischoppers, de grappenmakers, de lastposten, kortom tegen alle medemensen, die ons het dage lijks leven zo onaangenaam kunnen maken. Het scenario is zeer origineel en vol kostelijke vondsten. Noël-Noël treedt op als een onweerstaanbaar charmante con- conferencier, die op quasi-wetenschappe- üjke manier al docerende met behulp van 1 ekenbord, poppenkast, toverlantaarn, te levisie-apparaat, schimmenspel, de voor loper van het filmtoestel en allerlei an dere mysterieuze apparaten zijn verve lende mede-mens te lijf gaat, om ten slotte verbijsterd tot de ontdekking te komen, dat hij zelf ook tot die zelfde cate gorie behoort. De film werd in het Nederlands nage synchroniseerd, waarbij Cor Ruys, waar schijnlijk wel de enige, die deze moeilijke taak aan kon, het praatwerk van Noël- Noël overnam. En het is alsof men de Fransman zelf het Nederlands van Ruys hoort spreken. Van de hak op de tak, flitsend, halve zinnen inslikkend en vol Franse uitroepen en zegswijzen, die het Nederlands aanvulen. Zeer knap gedaan, maar niettemin wel eens moeilijk ver staanbaar. Voor het overige is „Zeg. luis ter 'ns even" voor onze min of meer trage en conventionele begrippen mis schien bovendien wat onsamenhangend, wat verward en te snel van het een op het ander overspringend. In het voorprogramma zag men, behalve de journaals en een grappig tekenfilmpje, een rolprent getiteld „Rembrandt in de schuilkelder", behandelende de maat regelen, die ten aanzien van onze kost bare schilderwerken werden genomen, toen de oorlog in 1939 uitbrak. Een zeer in teressant filmpje met boeiende opnamen van beroemde schilderijen, maar onbehol pen van spel en regie. (Advertentie, ing. Meü.) Geboren Maarten, z. van W. F. Pluijmers en M. P. Jongejan. Ondertrouwd Joannes B. Schel- lekens en Anna Blom. Jan Schorting- huls en Jdhanna Al. Burcksen. Peter van den Brink en Hendrika J. J. Groen. Dirk Schermerhorn en Maria A. Jong- mans. Gerrit C. Graas en Alida M. Riankendaal. Gerardus G. Schipper en Anna C. J. Kramer. Adrianus J. Quant en Maria M. A. J. Weiier. Jannes Ta- lens en Cornelia Heesbeen. Hendrik aé Boer en Jannetje van Huis. Mari- r.us Stam en Hendrika M. Wijn. Adriaan Drescher en Alida C. Delis. Cornells Qoteman en Geertruida E. M. Keijsper. Getrouwd Willem G. van Willigen en Marie Frankfort. Overleden r Trijntje Bus, 97 jaar, wed. tfan W. Schermerhorn. van volrijpe citroenschil, per liter van i 5 95 af (Advertentie, Ing. Med.) HARMONIE THEATER, 8 uur: Das Land des Lachelns. (Alle leectijden). CINEMA AMERICAIN, 8 uur: The greatest show on Earth. (14 jaar). IEX THEATER. 2.30 uur en 8 uur: ,'uba Cubana. (14 jaar). VICTORIA 'HEATER, 8 uur: De skeletmannen 14 jaar). Wapen van Heemskerk, 8 uur: verga dering VVD, 8 uur: verg. VDB. Victory, 8 uur: verg. KVP. Gulden Vlies, 8 uur: ATG met King Lear. Schoorl. 8 uur: raadsvergadering. ZATERDAG. HARMONIE THEATER. 7 en 9.30 u.: Das Land des Lachelns. (Alle leeftij den) CINEMA AMERICAIN, 7 en 1.30 uur: The greatest show on Earth. (14 jaar). REX THEATER. 2.30, 7 en 9.30 u.: Cuba Cubana. (14 jaar). VICTORIA THEATER. 7 en 9.30 u.: De skeletmannen (14 jaar). Wapen van Heemskerk, 8 uur: Feest avond Bouwvakarb. BERGEN, Rustende Jager. 8 uur: De Cameraman. (Alle leeftijden) Café Nieuwendijk, 8 uur: Showorkest. Iep v. Brugen. DIENST APOTHEKEN. De avond- en nachtdienst der apo theken wordt waargenomen door apo theek Kruisinga. Koorstraat 59. Hoog water te Bergen aan Zee. Vrijdag Zaterdag 11.05 23.39 12.12 0.39 TE CAMPERDUIN, hoog laag 11.10 23.44 5.10 17.44 12 17 0.44 6.17 18.44 Dr W. T. van Est, die tot twee jaar geleden leraar was in de wiskunde aan het Murmellius-gymnasium en toen be noemd werd tot wetenschappelijk amb tenaar le klasse aan de Rijks Universiteit te Utrecht, heeft aldaar een aanstelling gekregen als lector in de propaedeutische wiskunde. Maar kotter van dan met een Maar dan nylons, met zorg gekeurd, met smocJ gekozen en van de kwaliteit, die U als een siersel flatteertkortom: nylons, zoals 11 ze uit et] rijk gevarieerde collectie kiest bij ALKMAAR Ho.l Houtlil (Adv. Ing. Med.) Langestraat 24 Telefoon 2394 (Adv. Ing. Med.) OP DE PLATFORMVERGADERING van de Partij van de Arbeil sprak gisteren het Eerste Kamerlid en ex-minister van WederopbouJ mr J. in 't Veld over de huisvestingsproblemen zoals deze zich „opj Jange afstand" voordoen. De heer In 't Veld herinnerde aan de vrij) bouwpolitiek van na de eerste wereldoorlog, waarin veel te veel denstandswoningen gebouwd werden en te weinig „huizen voor arlit} ders". In de dertiger jaren ontstond daardoor, aldus de bewindsmi^ de ongezonde situatie dat tal van huizen leeg kwamen te slaan, in geheel niet of slechts in gedeelten konden worden verhuurd aan der gesitueerden. Thans, na de tweede oorlog staat men voor een dd gelijk probleem en is het zaak, dat de woningbouw op een sociolojj sehe prognose plaats vindt. Een andere consequentie van een te intcJ sieve woningbouw zag spreker in het feit, dat wanneer in 1960 „woningmarkt" verzadigd is een enorme werkloosheid onder de bnJ vakarbeiders dreigt, een werkloosheid die slechts opgevangen kan iJ den door nu reeds plannen te pntwerpen, die op dat moment gereaj seerd kunnen worden. it/JR IN 'T VELD dacht hierbij in de lvleerste plaats aan de sanering van oude stadskernen in ons land waarbij hij ook Alkmaar noemde. Een arbeid, die met zeer veel overleg dient plaats te vinden en waarvoor dan ook een ruime, 20-j'arige voorbereidingstijd niet te veel is. Als deze sanering echter zal ge schieden in het tempo waarmee bij voorbeeld de Jordaan in Amsterdam Zij zouden bedrogen uitkomen want het gaat niet over de aardappel- SCffjïjfc die 7JU al Pp de veilingen wordt aange voerd. Van veilingen we len wij bitter weinig en het verschil tussen de ene aardappel en de an dere kunnen we alleen constateren als we ze aan de vork geprikt heb ben waarna we ze in twee verschillende soor ten kunnen indelen, na melijk de goede en de slechte. Het gaat ditmaal ook niet om het eerste kie vitsei, het eerste made liefje of de eerste vlin der, die een jongetje of een meisje met een takje hulst in een jampotje ge deponeerd heeft en ons triomfantelijk a rai- son van een kwartje kijkgeld komt verto nen. Die periode ligt alweer achter ons en we staan nu op de drempel van een ander tijdperk na melijk dat waarin de ene helft van Nederland de andere examineert. Ook dat is eigenlijk al niet meer zoals het vroeger was, want sinds de melk boer, de kaasverkoper en misschien al de schille- boer zijn dagelijks werk niet meer doen mag zon der dat hij een door een examencommissie gete kend papiertje kan ver tonen, zullen we lang zamerhand wel in de periode gekomen zijn, dat driekwart van onze be volking in angstige span ning achter een tafeltje zit en zich afvraagt wat diverse lastige vragen uit een goede vriend, die schuin voor ons zat, vrij wel niets anders deed dan op zijn penhouder kluiven. Hij werd te licht be vonden en is van school gegaan. Hij is zonder di ploma het leven ingestapt en toch goed terecht ge komen. Maar - zoals gezegd - toen was het een andere tijd. Tóen kón je nog er gens komen waar de chef meer naar algemene ge schiktheid dan naar het diplomav keek. In deze tijd gaat dat niet want een stralendemelkboer mag niet meer achter zijn karretje lopen en een kapper zonder diplo ma is een zo gevaarlijk mens, dat hij niet langer met een scheermes op zijn medemens wordt los gelaten. Een uur later hebben We nog eens door dezelf de straat gelopen. Het was pauze en al die ang stige knapen en meisjes stonden op de keien en vertelden met vuurrode hoofden aan toekomstige lotgenoten hoe moeilijk het 'was geweest, hoe veel vergissingen ze had den gemaakt en hoe klein het percentage van de kans was, dat ze er nog „door" zouden komen. Binnen in de zaal stond de grote, de machtige, de man die alles wist, al thans behoorde te weten. Hij stond er weer met zijn handen op de rug en keek met een hautain glimlachje naar de kwet terende schare. In de weken die komen gaan zullen dergelijke toneeltjes niet zeldzaam meer zijn. - En tochtoch zouden kauwde op het achter- we nog eens zo heerlijk eind van haar penhou- jong willen zijn om ook nog eens achter zo'n ta- het schriftelijke gedeelte nu in 's hemelsnaam met hun vak hebben te ma ken. De tijd der examens is aangebroken en we heb ben ze zien zitten. De eerstelingen. Het waren jongens en meisjes van een jaar of zestien of misschien nog wat ouder en zaten in een beneden lokaal van het Wapen pan Heems kerk. Autg's en vracht wagens rammelden over de kinderhoofdjes waar mee onze Breedstraat ge plaveid is, maar zij had den er geen oog voor. Zij zaten stuk voor stuk ach ter een tafeltje, ver ge noeg van elkaar om geen spiekpapiertjes te kun- doorgeven en een me neer, die helemaal geen reden had om zich ang stig te maken overzag met een triomfantelijk glimlachje de angstige schare, liep eens met zijn handen op de rug tussen de tafeltjes door en bleef zo nu en dan eens voor het raam staan om naar een paar spelende kinde ren te kijken. Ze zaten er, de eerste lingen. Eén hing er met zijn neus op het papier en schreef of zijn leven er van af hing. een tweede keek naar het plafond naar onzichtbare boven aardse machten, die hem in dit uur van beproe ving zouden kunnen hel pen, een derde streek door zijn kuif en een meisje met blond haar met een gezichtje vol on natuurlijke rimpels der. Wij herinnerden ons uit een al ver verleden, dat dit een veeg teken is. Wij herinneren ons een schoolexamen waar feitje te mogen zitten. Desnoods kluivende op onze penhouder als we onze jeugd daarna maar mochten behouden. 110. Zeer verstoord kroon commis saris Rednose Smith weer in zijn bed. „Die meneer Brown kan me nog meer vertellen", gromde hij. „Die pro beert mij de wet voor te schrijven, die wil mij vertellen wat ik moet doen. Hij kan voor mijn part naar de pomp lopen, maar ik ga op z'n mooie praatjes niet in". Zo lag de commis saris een tijdje te piekeren. Hij kon de slaap niet meer vatten. „Aan de andere kant", dacht hij, „als ik dat troepje vieze apen niet de vrijheid terug geef dan gaan alle geroofde goederen verloren en dan begint alle narigheid weer van voren af aan. Is het eigenlijk niet veel verstandiger de hokken open te zetten? Als die Brown dan zijn woord houdt, dan krijgen wij al het gestolene terug en dan ben ik de getapte jongen in Oekoeroewanda. 't Is dan best moge lijk, dat ik het nog tot minister' of Staatsraad breng of misschien wel tot gouverneurDe commissaris sloeg de dekens van zich af en schoof met zijn voeten in zijn sloffen. Hij begon sluw te glimlachen. „In elk ge val bedingt die meneer Brown niet, dat het arrestatiebevel, dat ik tegen hem heb uitgevaardigd zal worden ingetrokken. Als ik onze spullen alle maal terug heb, dan belet niets mij, hem en dat kameraadje van hem de nor in te draaien en ik beloof hem, dat ik dat niet zal vergeten. Ik zal hem leren mij te beledigen en te koe- jeneren. Dat hij mij in mijn eigen kamer voor schande heeft gezet, zal hem nog iang heugen. Dat is huis vredebreuk en daar staat drie jaar op. Wacht maar mister Brown wie het laatst lacht, lacht 't beste!" De commissaris begon zich haastig aan te kleden. werd aangepakt dan zullen deze vi stellen, echter de werkloosheidsd: ging niet meer achterhalen. Mr In 't Veld stipte in zijn ri ook nog het veelomstreden discui punt „Vrijheid of overheidsbemoeiii aan. „Het ene leidt tot chaos, all het andere tot dictatuur" zeide hij. vond de oplossing, vervat in de li „Planning for freedom" vrij vertil door overheidsbemoeiing naar heid. Aan het slot van zijn causerie de heer In 't Veld op de aandacht de Partij van de Arbeid aan de blemen beroepskeus, vrijetijdsbesteii: maatschappelijk werk en scholenkm ties besteedt. Dr A. van Leusen uit Velsen lichtte meer de ideële gronden die: 't streven van de Partij van de Art ten grondslag liggen. „Hoewel de verwachtingen en hoop op eenheid en saamhorigheid: in de eerste dagen der bevrijding vurig waren, niet werden vervuld als wij die gedacht hadden", aldui heer Van Leusen. Niettemin kan zegd worden, dat de P&rtij van Arbeid in vele gelederen, van onui is doorgebroken. Spreker zag in de P. v. d. 1 enige politieke groepering die htt wijzer en rijker uit de oorlog te schijn is gekomen. In tegenstelling hiermee wees lil de Vrijzinnig democratische Bond, ,j gemeend had weer van zich te moet laten spreken". Ook in de anti-revolutionnaire bet ging van na de oorlog zag hij |ij noemenswaardige aan de eisen des aangepaste wijzigingen. „Niettemin" aldus spreker, „mi wij het woord van Christus ter nemen". Tensotte behandelde het Tweede merlid de heer G. Ruygers, verte woordiger van de R.K. werkgeir: schap, de „doorbraak" in de kathol sector, die begunstigd was door ontstaan en optreden der W partij. NIEUWE HOOISTEKER Burgemeester en wethouders heil aan de heer J. C. Berger op zijn f zoek met ingang van 1 Mei jl. ecj ontslag verleend als hooisteker en: ingang van gelijke datum in die fut, benoemd de heer G. Schouten, w® de Kooimeerlaan 20 te Heiloo. VOOR MODERNE r\VER ENIGE DAGEN zeressen en kiezers v geroepen om hun stem voor leden van de geme partijen of partijtjes zu aan de verkiezingsstrijd nu reeds worden er ks gemaakt, hoe de uitslag aard kan niemand met gen, hoe de eindstand maar elke partij hoopt thans niet op achteruitg Nu treffen we kiezers dêrophalend over de v ken en zich er helem voor lopen. Ruim dertig jaar fun( het kiesstelsel, dat wij redige kennen. Er zijn zeker heimwee terugde ijd van weleer, toen d veel spannender ware in eigen kring gemakk zien, toen er bestoi plicht veel kiezers als de stembus moesten wc Iet sportieve element i ingsstrijd kon zich toen Men kende de gevalle: stem, die de doorslag g: hmingen die de stembuss spanning deden winnen; weken van nieuwe insp het beslissende moment. Overwinning of neder laatste ogenblik moest kon men hopen. Maar al mogen de thans een ander verloo erneemt men nu in de igen stemdag het resul e activiteit van de i an onze plaatselijke ni< zet is dezelfde geblevei Het gaat nu als toen amenstelling van de geilde lichamen. En iede de plicht zich naar beste izijn taak als volgerechti; kwijten. De raad van Alkmaar [leden worden uitgebreid rijst hier in welke ri ivinst gaan? Hiervóór mi 'at niemand hierop eei /oord kan geven. Naar ïaken de Christelijke pa !.H.) een goede kans éi de wacht te slepen, t Waar gaat de tweede peen? w°chtVeI 6enS groter z'j' Natuurlijk zal ook „Alg EN DE GROOTSTE SORTERING P. N. V. d. MEER LANGESTRAAT 86 ALKMAtljj Recht t.o. het Stadhuis. (Advertentie, ing. 1945 verdween de Zir.nig-Democratische Bor Raan in de PvdA. De vri craten, nog bezield door de oorlogsdagen, waarin fcerwijs hun leidend begii politieke partijen werd meerijden, dat deze eend Vredestijd kon blijven ■ebben zichzelf daarvoor ■pracht een grotere bijl 2o niet leveren! E Dit leidend beginsel kw zaak hierop neer. dat i seliiedt in de eerste plaa worden beoordeeld uit van algemeen Nederland lijk belang. Zo wilde het de oude' handelde gedurende de i goede vaderlander. Tegen totuur van de bezetter Scheidsmuren weg. In 1945 echter werden Tot besluit van de wintercon-.] heeft volgens de traditie Donderdag op de clubavond van WDO de eerlij deling-speler H. Kruider tegen vij' leden simultaan gespeeld. En succes. Van de vijftien partijen W'mb,-»,. ,- er negen, vijf partijen werden rem«l „laatste evenai 1 p0 tegen Jb. Hartog, p. Noom, C. p'aatste. evenals voorheen Kaal en C. Dammer, terwijl aHetïJ Schipper er in slaagde zijn partij la' mn (winstpercentage 76%). Voor de eerste plaats in de eersla deling der wintercompetitie moest I een beslissingspartij gespeeld worden] sen W. Piederiet en D. Kiewitt, :j spannende partij kon wegens de l.-j geheel uitgespeeld worden en werój gebroken in een positie waarin Een de beste kansen heeft. DIERENBESCHERMING» Ter beschikking is een jonge £l lijke poes, pl.m. half jaar oud j'l poesje, pl.m. 10 weken oud. In(""B ze dieren niet worden afgehaald 41 ten ze worden gedood. Ter bescl»'] was geweest, vóór en bo\ meen belang weer een 1 lang, dat soms van kei teas, soms socialistisch of Het gevolg was, dat vrij craten zich in de partijer z:ch hadden aangesloten, hoe minder thuis gevoeld zinnig-democratische gec verloren, de fusie van li lout geweest. Onherstelbaar bleek de Vrijzinnig-democraten, af de P.v.d.A. en uit de V.1 gedrongen door wat zij a zaak zagen, de V.D.B wei Ze hebben zich geschaarc oude vaandel, dat ze in hu twee grote poesen. Ontvangen v«J 13™ geble.Y.™ we te stichten Asyl f 2.50. Adres '•"'SB g een moeilijke zo teur: C. Verwer, Zaagmolenstraat*

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2