N DU CROCQ ONZE KINDERKRANT j - E- E ftt Scheveningse vissers gaan accoord met CAO IEF an bruggen De koelauto ONS HOEKJE IN WELKE STAD IS DE MEESTER GEBOREN? 4LV USD"' 0®!» Om het geluk van Peter P OPENT "oopt «w™ Wat de post bracht nelijke bediende neli|ke bediende R 3 TRADITIE NIEUWENDIJK ïodig? UEVAAR Alkmaar al Hulgbrouwerstraat 6 Alkirt De kleine schilder 'J JT l) j D r Firn, Pam, Pom en de wonderlamp Vlaggetjesdag in volle luister „Harvard" vermist en weer terecht »1|! niet doorlopen met die Rheamatische Pijnen. rssfti£,.,asi^ï.aï«02.rs MARKT BARNEVELD door Kitty Lessels Brievenbesteller tot 1 maand veroordeeld Sigarenfabriek te Culemborg dicht - Luister eens naar Radioprogramma VRIJDAG 22 MEI 1953 „en in de puntjes"! met een Sportcolbert en Pantalon van LANGESTRAAT 76 68 OKKEN 1 voor 1 aal 2.95 ssins met lastex boord, ons en houdt geld over! ie Bank N.V., kantoor Alkmaar r met enige kantoorervaring, en 16 A 17 jaar. dienen met opgaaf van behaal- tegenwoordige werkkring enz. bergen 1w-dansorkest ZONDAG MAANDAG iinsdag, 8 uur bergen Dan een avada-victoria Krachtige Victoria Motor Royale Benzinetank, iVz Diter Telescoop voorvork Kortom DE ideale bromfiets!! demonstratie bij de officiële iedienst Ridderstraat 24 Tel. 5226 dames 1.38, heren 1*® derzetten inbegrepen. <AAS Eén VOORDEtlG| IRACTATIE KAAS EEN VO| ECN VOEDZAME TRACTATIE KAAS EENI VUVKl/" v IBACTATIE KAAS EEN VOEDZAME TRACTAUE KAAS eer. N VOORbEUGE TRACTATIE KAAS EEN VOEDZAME TRA^ r .vcoMii ^.ic ecu VOORDELIGE TRACTATIE KAAS E c>|B {AAS EEN VOEDZAME TRACTATIE KAAS „04rTA Beste kinderen. Na de krnlswoordpuzzle hebben we ■ra een stel rebnsjes. Ook leuk, hoor. «n helemaal niet moeilijk. Jnllle heb ben de woonplaats van meneer van Veen vast zo gevonden. Vooral wan neer Je goed ln aardrijkskunde bent! MUn brievenbus slokt graag alle brie ven op, die worden geadresseerd aan Tante Panllen, Bureau van dit blad. Tot de volgende keerl Arie Droog uit Kolhorn Is een oude bekende. Gezellig weer een brief van je te krijgen! Wil je je zusje nog wel van me feliciteren met haar verjaar dag? Ze heeft dus heel wat pakjes ge kregen. En jij alvast heel hartelijk ge lukgewenst met je verjaardag op Tweede Pinksterdag. Hoe oud wordt je dan wel? Je oplossing van de kruis- woordpuzzle ls prima. Reuze knap, hoort. Bedankt voor de tekening van de ■eesleper. Uit Lutjebroek kreeg lk een brief kaart van mijn neef Klaas Poeze. Je hebt de krulswoordpuzzle keurig op gelost, hoor! Trouwens, je hebt er niet veel moeite mee gehad, zoals je me relf schrijft. Nu, ik vind het bar knap, boorl Mijn trouwe nicht Nellie van Leijen Bit Obdam 1* ook ditmaal weer pre sent met een goede oplossing en een gezellige brief. Heb Je dat mooie vers voor moeder zelf gemaakt? Ik zal het bewaren. Ja, zo zijn moeders, de hele dag door zorgen zij voor hun kinder tjes. Mijn trouwe neef Ferdinand Nellen- stein zond een foutloze oplossing van het kruiswoordraadsel in. Knap hoor! Je hoopt ook eens op een prijsje. Nu, dat kan Us m« voorstellen! Maar dan zul je tochi geduld moeten hebben tot er weer eens een Duzzle-met-prijzen is. Van WlesJa van Schalk ontving ik een lange brief. Hè, dat was een op- luchtingl Ik begon me namelijk al ern stig ongerust over je te maken. Harte lijk dank voor da ingesloten verras sing. Wat enig, dat je eraan gedacht hebt,JEn zo prachtig op tijd bovendien! Je vond het boek dus leuk. Nu, ik was er zelf ook erg enthousiast over. Wat bofte je laatst, dat je na Bergen ook nog even de Kaasmarkt zag. Het was anders wel een heel gereis! En na die bof nu de wanbof van een ander soort "of. Het is geen flatteuze ziekte, hé? Hoe vond je jezelf toen je ln de spie gel keek? Ik hoop zó, dat je toch aan Jet verkeersexamen mee zult doen. Ik zal voor je duimen! Het beste, hoor. O ja, je oplossing van de kruiswoord- de is prima. Corrie Lampers heeft haar inzending een waar kunst- gemaakt. Wat doe je dat enorm iig, Corrie! Een lust voor het oog. dankt voor die lange brief. Je had me weer heel wat te vertellen. Wat •en feest is dat geweest in Alkmaar! Tk had Gerle en jou wel eens bezig Willen zien. Zijn jullie geen één keer blijven steken? Je oplossing van het kruiswoordraadsel is goed. En die an dere kruisjes vond ik keurig getekend. Doe je de groeten aan Jackie? Ook Cilientie en Marietje Briars uit Amsterdam zijn ditmaal weer present met een goede oplossing. Jullie hebben dus alsmaar kermis in de buurt. Het is toch wel fijn om in zo'n grote stad te wonen! Vinden jullie ook niet? Tot de volgende keer, hoor! Thea Peters uit Alkmaar ls een nieuwe nicht. Hartelijk welkom ln onze kring! Je oplossing van het kruis woordraadsel is goed, hoor. Dat vind lk erg knap, zo voor de eerste keer. Doe je de volgende week weer mee? Ook Hennie Busch uit Alkmaar heeft de stoute schoenen maar eens aange trokken en haar oplossing naar mij toe 'gestuurd. Dat is leuk! Natuurlijk vind lk het niet erg, dat je broer je hier en daar even heeft geholpen. Ik kan me best voorstellen, dat er een paarwoor den waren waar je niet uit kon ko men. Doe je da volgende keer echt weer mee? OPLOSSING KRUIS WOORD PUZZLE. Van links naar rechts; Oma, gil, paard, as, Rlo, p.l., Ford, olie, es. rat, le, wij, v.t., eik, aap, m.s., D M., r.o., koe. Ia, accu, rond, ».t., nat, te, id., ja. Ike, Epe. Van boven naar beneden; M. P. aardrijkskunde, grootvadertje, ld-, tafel, ai, kleed, s.o.s.. pil, Wlm, tam, kraam, paden, oct., int., ik, A.P. Jan Joris heeft een kamertje Met groen en geel behang. Ach, ach, dat kleine kamertje Verveelt hem al zo lang! Jan Joris doet zijn middagslaap, Hij snurkt met open mond, Jan Joris dwaalt - zo denkt zijn [Moe - In Dromenland wat rond. Ach, arme Moe, hij neemt je beet! J e zoon is een bandiet: Hij houdt wel braaf zijn oogjes dicht Maar slapen doet hij niet! Jan Joris klautert uit zijn bed. Daar, in de diepe kast, Verborg hij - stil, 't is een geheim - Een verfdoos en.... een kwast! Jan Joris kloddert op de muur, De bloemen maakt hij rood, De ranken paars, de bldren blauw, Morst hij ïbel erg? Geen nood! Die kleine schilder in de dop, Straks krijgt hij vast berouw: Dan ziet zijn zitvlak - als 't behang - Rood, groen, geel, paars en blauw! PAULIEN De geschiedenis, die ik jullie ga ver tellen, speelde zich lang geleden af in een grote Amerikaanse stad. Er zou daar een tentoonstelling worden gehou den van motorvoertuigen. Er was een grote zaal voor beschikbaar en ieder een was druk in de weer om de bezoe kers zo goed mogelijk te kunnen ont vangen. Alle automerken waren vertegen woordigd, van de kleinste, goedkoopste tot de grootste en duurste, van sport auto's tot auto's voor bankdirecteuren en kleine en grote motorfietsen met of zonder zijspan. Maar ook was er een speciale afdeling voor voertuigen als autobussen, vrachtwagens, wagens voor het vervoer van olie en benzine enz. Alle tentoonstellingsmodellen waren al aangekomen, behave één. Op de laatst genoemde afdeling was nog een grote ruimte open en daar wachtte men in spanning op de komst van een nieuw model koel-auto, die van een grote ijs- kastenfabriek in het Noorden van het land moest komen. Een koelwagen kan worden gebruikt voor het vervoer van vlees over lange afstanden. Het is als het ware een ijskast, die op een auto is gebouwd. Eindelijk, enkele uren vóór Er heerste een leuke stemming in de tweede klas van de H.B.S. Was dat te verwonderen? Nee hoor, de on derwijzer, meneer Van Veen, was ja rig en dan is het prettig om naar school te gaan. „Ja jongens", zei meneer Van Veen, „ik vier de dag dat ik geboren werd. Nu, dat is onder tussen 52 jaar ge leden hoor. Maar nóg word ik wel eens geplaagd, om dat ik in een stad ben geboren waar veel koek gemaakt wordt". „Waar bent U dan geboren?" vroeg Jan op de tweede rij. „Daar moet je maar eens achter zien te ko men!" lachte me neer.... Maar nu vertel je mij natuurlijk ook niet waar jouw wieg heeft gestaan hè? Als je het mij vraagt dan ben jij in een grote stad geboren!" „Niet helemaal, meneer", sprak Jan nu. „Het is wel vlak bij een grote stad. Mag ik de naam op het bord schrijven?" „Best", Jachte meneer van Veen. Jan kwam naar vo ren en schreef datgene op het bord wat plaatsnamen hierboven in vakje nummer één staat, hebben gevonden en van ieder de eer. er wel twintig vingers omhoog. Meneer Van Veen zocht zeven Jongens uit en korte tijd later was het hele school bord in acht vakken verdeeld en stond in ieder vak een plaatsnaam. Direct zaten alle jongens te puzzlen. Maar meneer Van Veen, die natuurlijk het eerste klaar was riep uit: „Dat's toevallig! Als jullie alle „H'éje maakt er een rebus van!", riep meneer, „dat is een leuk idee zijn er soms nog meer jongens die de naam van hun geboortestad zó op het bord kunnen schrijven?" Direct gingen ste letter nemen, krijgen jullie de naam van MIJN geboorteplaats. Welke acht plaatsnamen staan er op het bord en in welke plaats is meneer Van Veen geboren? de opening van de tentoonstelling, kwam de wagen aan. Glimmend stond hij voor de deuren van het tentoonstel lingsgebouw en direct rende een aan tal personeelsleden van de koelkasten firma naar buiten om de wagen voor zichtig naar binnen te halen en langs de uitgestalde auto's en motoren naar zijn plaats te brengen. Nu werd de kou de in deze koelwagen veroorzaakt door ammoniak en deze ammoniak bevond zich in een grote tank onder de auto. Maar ja, hoe gaat het, iedereen was een beetje zenuwachtig omdat het om de laatste uurtjes ging. „Opschieten mensen?", riep de direc teur, „iedereen is al klaar met zijn stand en wij moeten nog beginnen!" Er sprong iemand op de treeplank, greep door het open raam het stuur vast en de rest duwde de wagen langzaam voor uit naar de grote openstaande deuren. Alles ging goed totdat het grootste ge deelte van de wagen over de drempel was. Achter de drempel namelijk liep de vloer iets af. „Stoppenstoppen!", riep de directeur nog, maar te laat de zware wagen reed vanzelf verder de zaal in. Verschrikt zagen alle aan wezige mensen het gevaarte naderen. Het reed over de dure tapijten heen, een paar opgestelde palmen meesleu rend en zakte tenslotte drie treden van de stenen trap af, welke de zaal van de ingang scheidde. Iedereen haalde ver licht adem. Het monster stond stil, er was haast niets beschadigd, kortom ai- les viel nogal meedat dacht men... spoedig zou het anders blijken, want ineens wees iemand met verschrikte blik op de vloeistof welke Onder de koelauto uitliep. „De ammoniak-tank loopt leeg!", hijgde de directeur ver schrikt. Er was niets meer aan te doen. De hele ammoniak-voorraad van de wagen stroomde de trappen af en de zaal in. De sterke lucht deed allen de tranen over de wangen lopen. Men vluchtte weg en een kwartier later was haast de hele zaal leeg, niemand kon het er meer uithouden. „Wat een ramp!" zuchtte de directeur, wat moeten we doenover twee uur wordt de ten toonstelling door de minister geopend!" Men pakte de zaak kordaat aan. Alle ramen en deuren zette men tegen el kaar open. Het tochtte zodoende flink in de grote zaal en ondertussen ruim den brandweerlieden de ammoniak op. Maar tóen.... toen kwamen alle per soneelsleden van de verschillende auto- en motorenfabrieken naar hun afdelin gen terug. Hadden ze nu geen tranen meer in hun ogen van de ammoniak- lucht, het huilen stond hun nader dan het lachen, toen ze hun mooie auto's en motoren terugvonden. De ammoniak-damp had alle chroom- werk aangetast. Alles zat vol grote kringen, vlekken en vlammen! Wat er toen is gepoetst in die vol gende twee uur is niet na te vertellen. Men rende door de zaal en werkte van hoog tot laag als paarden om de schade zo gauw mogelijk te herstellen. Maar toen de officiële personen naar de tentoonstelling kwamen, was alles toch klaar en niemand heeft ook maar iets kunnen vermoeden van de geschie denis, welke zich vlak vóór de opening afspeelde. Of le heren van de koelkastenfirma gedurende de tentoonstelling vriende lijk door hun collega's zijn bekeken is natuurlijk een tweede. 22. Veel rust kreeg emir Pukkel bin Sukkel niet. Nog geen tien tellen later stormde het hele stel zijn kamer weer binnen met de verlanglijstjes al in de hand. Het bleek, dat bijna alle vrou wen de lijstjes al kant en klaar in hun kamer hadden liggen. „Hier, lieve Ahmed!" „Nee, mijn lijstje eerst, haai baai!", schreeuwde een ander. „Jij wilt altijd haantje de voorste wezen". Het gekrakeel ging nog een tijdje door, ter wijl de emir om het geruzie te ontlo pen een toevlucht onder zijn bureau gezocht had. „Stilte allemaal", riep hij vanuit zijn schuilplaats. „Papiertjes op de rij af inleveren en dan.... ingerukt mars. Ik moet rust hebben. En dan zal ik voor alles zorgen." Gedwee volgden zijn vijftig vrouwen zijn raad op en overhandigden de verlanglijstjes. „Zo, ik zal voor alles zorgen als jullie me nu maar even met rust laten", riep de emir. „Ja, dat zeg je nu allemaal wel", protesteerde Rosanna. „Maar hoe wil je dat allemaal vandaag voor elkaar krij gen, Ahmed? Je kunt toch niet tove ren?" „Laat dat nu maar aan mij over", riep de emir ongeduldig. „Ik heb altijd nog aan al jullie wensen kunnen vol doen! Ik ben niet voor niets de rijkste man van de wereld!" „Maar toch be grijp ik nietbegon Rosanna weer. „Je behoeft het ook helemaal niet te begrijpen. Als ik het maar begrijp", antwoordde de emir. „Vertrouw maar op mij. Het is altijd nog voor elkaar ge komen." Vlaggetjesdag ln Schevenlngen gaat door. De Scheveningse vissers hebben besloten de C.A.O. voor de Haring- drijfnetvisscrij, die door het college van rijksbemiddelaars voor de teelt 1953 is vastgesteld, te accepteren. Bij een referendum stemden 464 vis sers voor, 262 tegen, terwijl 38 blanco en 18 ongeldige stemmen werden uit gebracht. In het contract is bepaald dat de zgn. Jeugdlonen worden geacht niet te heb ben bestaan, zodat reders eventueel met terugwerkende kracht de jeugdige Nadat sinds Woensdagmorgen ernsti ge ongerustheid had bestaan over de vermissing van een Harvard vliegtuig van de Koninklijke Luchtmacht, dat van de basis Deelen was opgestegen, werd gisteren bekend, dat het toestel een geslaagde landing had gemaakt in Noord West-Frankrijk. De vlieger, de 39-jarige kapitein-vlieger-waarnemer J. Brouwer uit Den Dolder, was onge deerd en zijn toestel werd niet bescha digd. Men heeft een onderzoek inge steld naar de oorzaak, waarom het be richt van de landing zo lang op zich heeft laten wachten Mies de Muls heeft zelf een toinkel, Die morgen vroeg geopend wordt. Nu schildert ze boven de ingang Haar naam voluit op een groot bord. ,JIies de" heeft ze al geschilderd. Nu alleen nog het woord „Muis", Mies neemt vlug de kwast en verfbus In gaat verder aan haar winkelhuis Met de tong uit t kleine mondje. Schildert ze de letter „M". Ondertussen zingt ze vrolijk Men taifc lied met luide stem. Nu, de arbeid schiet al op hoor. Haast staat nu haar naam er op. „Zo", zegt ze. „Nu ben Ik klaar hoor, Morgen verkoop ik snoep en drop Maar.toen later ons klein muisje, Van henee het bord bekeek, Kiep ze, „tk heb JMusf geschilderd. de „V vergeten, wat een streek!" S EEN VüOKUtu"' v vi -„.{aas «n '/ac^tie kaas tt 1)0a jge tractatie kaas «n vof« 'v.tt 6en voordelige '«actmie kaas ee lekkernij kaas een voordelige 'r*fj£am6 tii AS EEN VOEDZAr-c h EEN VOOROELIGE ^?ACTATIE KAAS EEN ft EN VOEOZAM" TRAD^ jsrt .a eeni "f^bl kaas een voedzame '"„of oelige t"actat'v roirtaue ws een voordelige j.ètaciatie kaas «9 v ri(l< f.qtati£ kaas een voordeug «iei.rn «»s tl~ r- - Koel xe alt met wortel en uk. leem Kraxchen Salts. De zes minerale zouten, die Kruschen bevat, wekken lever, nieren en inge wanden weer tot nieuwe energie. Het bloed wordt weer gezuiverd èn zuiver gehouden en zo is er dan geen oorzaak meer voor stramheid, scheuten, steken en pijn.... Koop vandaag Kruschen bij Uw apothe ker of drogist en begin morgenochtend die heilzame kuur. (Adv. I.M. ,tr. voïoja-* vootoo ...ci.'it i Pluimveemarkt; aanvoer ca. 30.000 «tuks. Prijzen slachtkippen, witte f 2.10 f 2.25, andere rassen f 1.85f 2.00, jonge hanen, witte van 1 kg en zwaar der f 2.65f 2.85, andere rassen f 2.00 f 2.25. alles per kg, overige per stuk; oude hanen f 3.00—f 4.75. oude eenden f 1.20f 1.90, tamme konijnen f 3 50 f 8.25. tamme jonge duiven f 0.70— f 0.80. Handel kalm met lagere prijzen, voor namelijk voor witte hanen welke 40- 50 cent per kg minder opbrachten dan vorige week. Eiermarkt: aanvoer ca. 1.100.000 stuks. Handel traag, Prijzen: f 13.40— f 14.00, algemene nrüs f 13.55 per 100 «tuks. kiloprijs f 2.24. Kerveiling: aanvoer ca 850.000 stuks. Handel in eieren tot en met 60 gram traag, daarboven redelijk. Prijzen: ei eren van 60 t/m 63 gram f 13 26—f 13.92 per 100 stuks. IS. Tot nu toe had zij zijn aanhankelijk heid steeds naar zichzelf toegetrokken en dat had zij gedaan via haar gewonde enkels, 'Zij deed, alsof zij er net zo over dacht en zette haar verwijt tegen over zijn berisping. „Dat weet ik. Dat bedoel ik ook: om tijd te vinden Pana ma en zijn internationale bevolking te leren kennen, te bezien, en te be grijpen, om dan later de indrukken herinneringen en beelden mee terug te nemen". Zij keerde zich tot Lynne: „U zult onze hotels zeer voldoende vinden De „Rios' bijvoorbeeld: modern en vrolijk". Toen wist Lynne met zekerheid, dat zij hier ongewenst was. Zij had als 't ware een voordeur hard en definitief horen dichtslaan. En 't was de voordeur van de Casa Garron. En, zonder twijfel, was 't Beatrice Penda. die bewaakster van die deur was. Zij was 't die je buiten sloot voor dat je nog aangekomen was, die zorg de dat er geen verwelkoming voor je was, die de gastvrije lichten doofde en je liet rondtasten in vijandige duister nis. Zij die je overbodig vond in haar plan voor de gang van zaken welk plan dat dan ook was zij zond je op staande voet weg.Zij was 't. die alles te zeggen had: de dictator, 't beminne lijke octopus-achtige wezen met de zachte, worgende vangarmen. Zij nam de besluiten: en als die besluiten tegen je gericht waren,dan was er geen ho ger beroep. Zij had ontegenzeggelijk alle macht.Zij had zichzelf een sterke burcht gemaakt door haar ongeluk, en daarin trok zij zich terug met een eigen gemaakte stralenkrans om 't hoofd, in t geniep over iedereen en alles heer send. Lynne keek naar Peter en dacht: „Zij zal over jou ook heersen; en Indien je haar ooit in de weg komt, zal zij je pijn doen. Maar niemand zal 't merken. Dat is 't ergerlijke, 't gevaarlijke: niemand zal 't merken". Juist op dat ogenblik werd mevrouw Garron geslingerd tussen haar natuur lijke gastvrijheid en de vijandschap, die door Beatrice als 't ware overgeheveld was. Haar gastvrijheid drong haar tot een: „Je kunt dit meisje niet wegsturen uit je huis en naar een hotel. Zij is de tante van Peter; zij heeft een hele lange reis gemaakt om hem hiervoor altijd te verliezen. Vraag haar te blijven, je weet dat zij er op gerekend heeft, om te blijven. Laat. Pepita en Rosina gauw een kamer voor haar in orde maken; zeg aan Andy om haar koffer boven te brengen. Zij is moe; je kunt aan haar gezicht zien dat zij moe is". Maar de geest van verzet overwon die gedach ten meteen door er aan te herinneren: „Zij foltert Beatrice. Zo lang zij hier is, pijnigt zij Beatrice's hart. Denk er aan, dat 't haar zuster was die Michael's zoon baarde. En Michael's zoon zou de zoon van Beatrice hebben moeten zijn. Zij moet weg. Zij moet zo gauw mo gelijk weg". En Lynne, die haar besluiteloosheid zag, haar weifelende houding, haar on rust. zei half in ironie en half uit be hoefte om de ander niet in de verle genheid te brengen: „Ik kan 't beste het hotel Rios kiezen behalve als 't te duur is". Zij zei dat er met opzet bij „Ik heb u al zoveel gekost en ik moet misschien nog een tijd wachten, voor ik passage kan krijgen". „O, u moet niet denken, dat u als een afgeloste schuld bent," protesteerde mevrouw Garron. Wij zijn u zo dank baar dat u Peter gebracht heeft. Eigen lijk..", haar hartelijkheid kwam weer naar boven. Zij wou juist zeggen: „Wij willen graag dat u hier blijft en onze gastvrijheid aanvaardt", toen er iets merkwaardigs gebeurde; Beatrice draaide haar hoofd om en keek haar strak aan. Verder niets. Alleen maar 't lang zaam omdraaien van 't hoofd; die ge duldige, onontkomelijke blik en 'thart van de vrouw was geheel ingepalmd. Mevrouw Garron zei haastig en niet op haar gemak; „Bryce, wil jij de Rios opbellen en zorgen dat zij een van hun mooiste kamers geven. En bel een taxi op...." „Dat 's niet nodig". Hij liep naar de deur en stond even stil, en hij sprak Kortaf en Lynne wist, dat hij 't erg vond, dat Zij weggestuurd werd; hij had medelijden met 't loopmeisje, dat niet gevraagd werd te blijven: Ik zal voor t vervoer zorgen". ,Maar.je hoofdpijn, jongen?" 'Dat 's over". Hij keek Lynne aan en legde haar uit: „Ik krijg soms van die vreselijke hoofdpijnen, 't resultaat van een hoofdwond uit mijn marine- tijd; maar gelukkig komen zij tegen woordig niet meer zo dikwijls. Ik werd er vanmorgen mee wakker en liet de tabaksexport dus maar een dagje lopen t Is nu helemaal over en indien u mij toestaat u naar de Rios te brengen.." „Zegt u dat van die hoofdpijn alleen maar uit beleefdheid?" vroeg Lynne. Helemaal niet!". Hij lachte. Ik kan helemaal niet beleefd zijn, wanneer mijn hoofd voelt alsof men er met een bijl op geslagen heeft". Hij ging verder, liep de kamer uit en kwam een paar minuten later terug om te zeggen, dat hij een kamer in 't hotel Rios besproken had. „Een goede kamer?" drong mevronw Garron aan. En Lynne dacht: "Er wordt mij hier niets misgund behal ve gastvrijheid". „Een van hun beste, is mü verze kerd". Hij draaide zich op de drempel om: „Nu ga ik de wagen halen". Lynne stond op, na deze wenk om te gaan; zij besloot zich niet in te dringen als een gast die uitgenodigd is voor een cocktail en die zonder blikken of blo zen blijft voor 't diner. En opeens leek 't ongelooflijk, bijna belachelijk, dat zij vierduizend mijlen over de oceaan ge varen was om een uur in de Casa Garron door te brengen, 't Ware be lachelijk geweest, als 't niet meteen zo schrijnend was. Zij stond, met saamgeknepen lippen, uitgedreven en niet-welkom, een groot verdriet in haar ogen, met stoffige schoenen en achter haar 't gonden zonnelicht en dat 't pijn deed de lange weg terug naar Engeland. Zij hadden haar trots gekrenkt. Maar wat onver gefelijker was dan dat alles, zij hadden Lorna doodgezwegen. Lynne keek naar Peter, niet begrij pende waarom hij, die een deel van Lorna was, er niet in geslaagd was er kenning van zijn moeder te krijgen. Zij keek naar hem, zo slaperig tevreden; en zij was verheugd en bezorgd dat hij te jong was om zich haar langer dan een paar dagen te herinneren. Hij had alleen maar eten en kleren en vriende lijkheid nodig. Die zou hij meer dan genoeg krijgen van Patricia Garron. Zij ging en keek op hem neer, ter wijl zij meer tegen zich zelf sprak dan tegen de aanwezigen: ,,'t Is 't beste om maar zachtjes weg te gaan, zon der dat hij mij mist, terwijl hij tussen slapen en waken is en 't niet merkt". (Wordt vervolgd) (Adv. Inf. Med.) vissers moeten betalen. Wat de voe- dingslijst van de schepen betreft heeft men besloten na 15 Juli a.s. een des kundige commissie ter onderzoek mea te zenden met de haringtrawlnetvisse- rij om na te gaan of de voeding inder daad onvoldoende is. Voorlopig is be sloten aan de bestaande voedingslijst 300 gram vleeswaren toe te voegen. De reders kunnen de vissers niet verplich ten om in combinatie te varen. Op 1 Augustus moet bij het zgn. combinatie- vissen afgerekend worden. Vorig jaar werd ook op verschillende data afge rekend. Dinsdag a.s. vertrekken onge veer 45 schepen met elk 50 netten aan boord. Een tweede groep zal op 2 Juni uitvaren. Een Blaricumse brievenbesteller is tot een maand gevangenisstraf veroor deeld, omdat hij gebruikte postzegels opnieuw had gestempeld, op welke wijze hij zich negentig cent rijker had gemaakt. De eis tegen de oneerlijke be steller luidde drie maanden. Een nevenfabriek te Culemborg, van de Ritmeester-sigarenfabrieken zal eind volgende week worden opgeheven. Een deel van het 70 man tellende personeel zal dan werkloos zijn. Het Culemborg- se bedrijf bleek niet lonend, daar er te veel modellen moesten worden ge maakt. MUZIEK VAN VILLA LOBOS. Lobos is een Braziliaan met een zeer grote bewondering voor Bach maai met een nauwelijks kleinere liefde voor zijn vaderland en voor de daar levende volksmu ziek. In zijn composities poogt hij beide te verbinden, hetgeen vaak tot voortreffelijke resultaten leidt. Twee zeer fraaie stukken speelt het Boston Symphonie-orkest on der zijn leiding: zijn Toccata en Fuga het zevende deel van zijn cyclus Bachiana Brasileira, welke cyclus wel het sterkst spreekt van zijn muzikale voorkeur) en zijn twaalfde Choros. (Zaterdag 9.00 over Hilversum II, 298 m). ZATERDAG 23 MEI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gewijde muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huis vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram. 10-00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 An gelus. 12.03 Gram. (12.30—12.33 Land- en Tuinbouwmededelingen). 12.55 Zonnewij zer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Lunchconcert. 14.00 Boekbespreking, 14.10 Gram. 14.20 Eng. les. 14.40 Dames koor. 15.00 Kroniek v. letteren en kun sten. 15.35 Fanfare-Orkest. 15.55 Gram. 16.00 Zang en orgel. 16.30 De schoonheid van het Gregoriaans. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Amusementsmuziek. 18.15 Journalis tiek weekoverzicht. 18.25 Amusements muziek. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram. 19.20 Van het Binnenhof. 19.30 Gram. 20.25 De gewone man. 20.30 „Lichtbaken". 20.50 Gram. 21.00 Gevarieerd programma. 21.50 Actualiteiten. 22.00 Amusementsmuziek. 22.30 W11 luiden de Zondag in! HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gymnastiek. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8,18 Gram. 8.30 Orgelspel. 8.55 Voor de vrouw 9.00 Gram. 10.00 „Tijde lijk uitgeschakeld", causerie. 10.05 Mor genwijding. 10.20 Voor de arbeiders ln de continu-bedrijven. 11.35 Viool en piano. 12.00 Gram, 12.30 Land- en Tuinbouw mededelingen. 12.33 Orgelspel. 13.00 Nieuws en commentaar. 13.20 Dansmuziek. 13.50 Gram. 14.00 Weekjournaal. 14.30 Hawaiïan-Ensemble. 14.45 Filmprogramma. 15.05 Limburgs programma. 15.30 „Van de wieg tot het graf". 15.45 Gram. 16.15 Sportpraatje. 16.30 Kamerorkest en soliste. 17.15 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varia. 18.20 Accordeon-Orkest. 18.40 Regeringsuitzending: Zoeklicht op de Wes terse Defensie. 19.00 Artistieke Staalkaart. 19.30 „Passepartout", causerie. 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", causeri» 19.55 „Deze week", causerie. 20.00 Nieuws.. 20.05 Gevarieerd programma. 22.00 Socia listisch commentaar. 22.15 Weense mu ziek. 22.40 „Onder de Pannen", hoorspel.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 7