Stad en omgeving STEMT LIJST 4 3 No 1 Mr C. Berkhouwer De wereldreis van Jimmy Brown i Wethouder Bakker en de heer Hoytink speelden kat en muis A.N.B. groeide uit tot een machtige organisatie Propaganda-bij eenkomst van dj Prot. Christ, fracties 1 VER1 D2 Maar het debat bleef uit. HOE WARM HET WAS Alkmaarse Postharmonie won eerste prijs Goede prestaties op PTT- concours te Utrecht AGENDA de Prot. Christelijke Bliksem ingeslagen Afdeling Alkmaar jubileerde MIDDENSTANDERS, MIDDENGROEPERINGEN POLITIEK-VRIJZINNIGEN OVERWEEGT UW STEM GOED! STEMT LIJST Ruiten bij vechtpartij ingeslagen r College op zo breed mogelijke basis De verkiezingen KOMECO OPENi NIEUWE FAB, „Op de groei i Trekking Staatslo DINSDAG 30 MEI 1953 •jpUSSEN wethouder R. Bakker (P.v.d.A.) en de heer G. H. Hoytink (A.R.) is in de hitte van de verkiezingsstrijd een controverse gerezen. Deze begon toen de wethouder op een propagandavergadering van de P.v.d.A. opmerkte, dat het door de heer Hoytink in de raad zo vaak bestreden openbaar onderwijs maar al te vaak een stuwkracht gebleken is bij de verbeteringen die in de lesmethoden zijn ingevoerd. In dezelfde vergadering zei de heer Bakker, dat het conservatisme in de raad misschien met één zetel zal worden versterkt als de opzet van A.R. en C.H.U. gelukt. De heer Hoytink is er de man niet naar zich bjj deze uitspraak neer te leggen en hij daagde de heer Bakker uit tot een debat. Daarover is een zeer uitvoerige correspondentie ontstaan, zonder dat deze echter tot het debat heeft geleid. lY'aarom dat niet gebeurd is heeft de heer Hoytink Zaterdag op een propagandabijeenkomst van de Protestants Christelijke partijen uiteengezet. Wethouder Bakker, die de vergadering heeft bijgewoond, zond naar aanleiding van de uitlatingen van zjjn politieke tegenspeler ons een ingezonden stuk, dat wij in dit bestek eveneens zullen publiceren. I heer Hoytink zei Zaterdag over deze kwestie het volgende: In een fatsoenlijke gemeenschap is het een zaak van eer, dat wanneer men iemand iets in de schoenen schuift, men ook de bewijzen overlegt, die de be schuldigingen rechtvaardigen. Nog op dezelfde avond, waarop wethouder Bajcker zijn beschuldigingen uitsprak, had spreker hem opgebeld en hem tot een debat uitgenodigd. Het antwoord van de heer Bakker luidde: „Ik ben bereid, maar u daagt mij uit en daar om wil ik het laatste woord". De heer Bakker ontkende over con servatisme te hebben gesproken. Spr. (de heer Hoytink) liet daarop dit punt vallen, zodat de beschuldiging resteer de, dat hij in de raad het openbaar onderwijs zo dikwijls had bestreden. Tot heden had spr. van de heer Bak ker nog geen enkel bewijs ontvangen, dat deze stelling kon bevestigen. Om dat er geen tegenbericht was ontvan gen was de debatvergadering in de Alkmaarse Courant aangekondigd. Het tegenbericht van de heer Bakker kwam eerst 's middags. Het behelsde het voorstel om op 26 Mei te debatte- Xïn over alle wrijfpunten. In „Het Nrije Volk" had spreker gelezen, dat het debat geen enkele zin had. On danks al dit geschrijf, aldus spreker, weet ik nog steeds niet op welke gron den ik door de wethouder ben beschul digd. Onder applaus van de aanwezigen stelde hij vast, dat de heer Bakker in gebreke was gebleven met de bewijs voering. De heer Bakker, die ter ver gadering aanwezig was, ging niet in op de uitdaging van de heer Hoytink hem alsnog van repliek te dienen. Wethouder Bakker schreef ons over deze aangelegenheid, dat de heer Hoy tink zijn woorden over het conserva tisme in de raad onjuist had geïnter preteerd door te zeggen, dat hij (wet houder Bakker) zou hebben verklaard, dat door uitbreiding van het aantal Protestants Christelijke raadsleden het conservatisme in de raad wordt ver- stsrkt Hij verklaarde zich bij een brief van 19 Mei in principe bereid tot debat onder de door hem gestelde voorwaar den. Het antwoord van de heer Hoy tink luidde: „U hebt getracht mijn be zwaren tegen uw opmerking, dat de Protestants Christelijke raadsleden conservatief zouden zijn, weg te nemen en alhoewel ik van uw nadere verkla ring ervan, weinig begrijp, ben ik ge negen in het debat deze zaak te laten rusten". De heer Hoytink verklaarde zich bereid alleen te spreken over de woorden, vermeldende dat hij het openbaar onderwijs heeft bestreden. Hieruit blijkt dus, zo vervolgt wet houder Bakker, dat de heer Hoytink blijft stellen, dat ik beweerd zou heb ben, dat de Protestants Christelijke raadsleden conservatief zouden zijn. Aangezien de P.v.d.A. in de gemeente raad twee protestants christelijke leden telt, zou het voor de heer Hoytink een welkome zaak zijn indien ik de woor den had gesproken, die de heer Hoy tink mij bij herhaling in de mond wil leggen. Daarom bleef ik ook over dit punt debat wensen. Daarbij komt de suglgeslie in 'het verkiezingsorgaan van de A.R. en de C.H.U. onder het hoofd: „De gemeente en het onderwijs" dat de vertegenwoor digers van het openbaar onderwijs o.a. in de gemeenteraad zich niet of slechts met grote moeite kunnen opwerken tot een „eerlijk en objectief standpunt" ten aanzien van het onderwijs. De Hoe warm het was en hoe lang" schrijven wij vanochtend terwijl een knetterend onweer over onze stacl trekt en dikke regendruppels langs de ruiten biggelen. Twee dagen lang, Pinksterdagen nog wel, hebben wij ons hart weer eens kunnen ophalen aan een hart en ziel verzadigende hitte, hebben honderden Alkmaarders met idem zo veel rode of reeds vervelde ruggen een ondraaglijke nacht gehad. omdat.... er eindelijk weer eens „zon" is geweest. Pinksteren is dit jaar in onze omge ving op 't strand gevierd. De drukte was enorm. Van een zgn. „stil strand" was nauwelijk meer sprake, want de hele kustlijn van Noord-Holland leek wel een mislukt, krom gebogen krente- brood, waar de krenten overigens op vallend gelijkmatig in verdeeld waren. Wij weten niet hoeveel kinderen er zijn zoek geraakt, maar het is een feit dat de bewaarplaatsen voor deze „displaced persons", veelal met kip pengaas betraliede kooien, weer goede diensten hebben bewezen. De ijs- industrie, die dreigde te verwelken kreeg weer een fiks opkikkertje. De verkopers, met hoofden als rozen, glun derden als bloemen na een regenbui. Wij waren gisteren (even maar) in Amsterdam, dat wel een stenen oven leek en voelden ons als kustbewoners toch wel zeer bevoorrecht dat wij niet tot dat leger van een millioen behoor den, dat tóch niet met de overvulde treinnen naar zand en zee kon worden weggewerkt. Vele wegen in de buurt van Bergen waren overvol en verkeersopstoppin gen waren aan de orde van de dag. Het aantal ongelukken bleef echter be perkt tot een paar valpartijen met een over het algemeen „gelukkige" afloop. Het tunneltje bij de Bergeroverweg maakte heel wat meer slachtoffers. Tientallen wielrijders en bromfietsers, die er gemakshalve doorheen fietsten, 'werden door de politie gesnapt en ge verbaliseerd. heer Bakker nodigde de heer Hoytink uit ook hierover te debatteren en voorts het woord te voeren over het artikel: „Breekt het Rooms-Rode blok", dat in „De Heraut" werd opgenomen. Wethouder Bakker toonde zich be reid over aile punten te debatteren op een nader te houden vergadering, doch het antwoord daarop luidde, dat de be sturen der beide Chr. kiesverenigingen uitsluitend debat wensten toe te staan over het éne punt, waarin de heer Hoytink wordt verweten, dat hij het openbaar onderwijs zo vaak heeft be streden. Een vrij debat, aldus wethouder Bak ker, durven A.R. en C.H.U., noch de heer Hoytink dus aan. Naschrift Redactie: Het komt ons voor, dat in de corres pondentie tussen de beide heren een kat- en muisspelletje is gevoerd. Im mers de heer Bakker wijst de heer Hoytink terecht, dat hij niet heeft ge zegd, dat de Prot. Chr. raadsleden con servatief zijn en dat deze woorden dus niet als stelling voor een debatverga dering gunnen worden aanvaard en als de heer Hoytink antwoordt, dat hij dit punt zal laten rusten, wenst de heer Bakker een openbare debatvergadering waarop dit punt wel ter sprake zal komen. De A.R. en C.H.U. hebben dit voorstel gezien als een afleidingsma noeuvre van de zaken waarom het in dit geval ging en gepersisteerd bij een debat over de „bestrijding van het openbaar onderwijs door de heer Hoy tink". Op een gisteren te TJtreciht gehouden concours voor Harmonie- en Fanfare corpsen, dat georganiseerd was door de P.T.T. wist de Alkmaarse Posthar monie die onder leiding staat van de heer A. Kaag uit Hoorn, een eerste prijs te behalen met 396 punten. Voorwaar een mooie prestatie, daar deze concoursen zwaar aangeschreven staan. Door dit succes promoveert de Post harmonie naar de afd. Uitmuntendheid. Het tamboerscorps heeft deelgeno men aan de marswedstrijd, maar de uitslag moet nog nader worden be kend gemaakt. In de loop van de week zal de Post harmonie, ter gelegenheid van dit mooie resultaat een rondgang door de stad maken. DINSDAG. HARMONIE THEATER, 8 uur: Das Land des Lachelns. Alle leeftijden). CINEMA AMERICAIN, 8 uur: The greatest show on Earth. (14 jaar). REX THEATER, 2.30 uur en 8 uur: Cuba Cubana. (14 jaar). VICTORIA THEATER, 8 uur: De skeletmannen (14 jaar). BERGEN, Rustende Jager, 8 u.: Da der onbekend (a. 1.1. Café Nieuwen- dijk, 8 u.: Iep van Bruggen. WOENSDAG. Bioscopen als Dinsdag. Aanvang 2.30 en 8 uur. BERGEN, Rustende Jager, 2.30 uur: Liever lui dan moe (a. 1.), 8 uur: De Cameraman (a. 1.1. DIENST APOTHEKEN. De dienst der apotheken wordt deze week waargenomen door apotheek Hartong van Ark, Langestraat 1. Hoog water te Bergen aan Zee. Dinsdag Woensdag Dinsdag Woensdag 14.11 14.48 2.34 3.12 TE CAMPERDUIN, hoog laag 14.16 2.39 8.16 20.39 14.53 3.17 8.53 21.17 (Adv. Ing. Med.) In het perecel Laat 56 van de heer J. de Boorder is vanochtend de blik sem ingeslagen. De top van de achter gevel werd geraakt en ook enkele dak pannen werden naar heneden geslin gerd. De lading vernielde een deel van het raamkozijn in de topgevel en sloeg door naar de midden-verdieping waar van een keukenaanrecht verscheidene stukken werden afgerukt. Het merk waardige is dat van een doorslag door het plafond geen spoor te bekennen was. Een jaar geleden sloeg de bliksem een meter verder in, en wel in de tuin van de heer De Boorder. Verzekering dekt de schade. Vijf en twintig jaren georganiseerde strijd voor de belangen van de Neder landse arbeider, vertegenwoordigen een indrukwekkende staat van moei ten, offers, idealen en.... successen. Hieruit kan de hartelijke, dankbare sfeer verklaard worden, die Zaterdag avond in het Wapen van Heemskerk heerste, toen de afdeling Alkmaar van de Algemene Nederlandse Bouwbe drijfshond, daar haar jubileum vierde. Ruim een halve eeuw strijd voor de vrijmaking en verheffing van de ar beiders, in dit geval de bouwvakarbei dersOp de eeuwigheid is ihet slechts een miniem deel van een secon de, een te verwaarlozen experiment. Maar in de hedendaagse wereld be tekenen die 55 jaar de geschiedenis van een geweldige omwenteling. De arbeider, die in 1898 niet meer ver tegenwoordigde dan een menselijk we zen met een bepaalde arbeidscapaciteit, dat zijn waarde bepaalde (wij citeren de secretaris van het Hoofdbestuur, de heer Bi'andsma, die Zaterdagavond een grote rede hield) tot een méde-mens, in de letterlijke zins des woordst Bij de geschiedenis van deze totale ommekeer heeft men Zaterdagavond in gedachten lang verwijld. Natuurlijk allereerst bij de pioniers van die eerste moeilijke dagen. Er werden drie jubi larissen geëerd, de heren M. Jimmink, J. Schriers en Van der Post, die res pectievelijk veertig en vijf en twintig iaar lang door hun lidmaatschap heb ben bewezen, hun belangen metterdaad te willen verdedigen. Zij ontvingen uit handen van voorzitter J. van den Heu vel een insigne. De heer Schriers, ont ving bovendien nog een oorkonde, in verband met zijn lidmaatschap van het NW, Symbolisch voor de toekomst was, na deze blik in het verleden, het eerste officiële „optreden" van de nieuwe afdelingsvlag, een product van enkele leden, of beter, hun vrouwen, die onder een stormachtig applaus ont rold werd. Door de verschillende spre- Elke stem uitgebracht op één der nieuw opge richte partijen gaat niet alleen vrij zeker verloren, maar strekt juist ten voordele van de grootste patijen (P.v.d.A. en K.V.P.) Bij de V.V.D. komt Uw stem ten volle tot haar recht, terwijl U daar door de partij steunt, die metterdaad gelgoud heeft Uw belangen goed te behartigen. ti. (Advertentie, ing, Meü.j kers, die het podium bestegen, werd om. gezegd, dat de afdeling na de moeilijke oorlogsjaren, is uitgegroeid van een clubje van 28 leden in 1945. tot een lichaam met 312 leden op dit ogenblik. Het driehonderdste lid be waart de herinnering aan deze bloei thuis. Hij kreeg namelijk een boek aangeboden. Het Langedijker cabaret Het Langedijker cabaretgezelschap was de vrolijke gast van deze avond. Zij annonceerden zich zo charmant- na ïef en zo zonder veel dikdoenerij, dat wij hun bij voorbaat de kleine oneffen heden in hun programma hebben ver geven. Het is een sympathiek groepje, dat niet beweert kleinkunst te bren gen, doch dat inmiddels niettemin weet hoe het publiek te pakken. Het is ons niet bekend, om welke reden (gebrek aan middelen of be wuste opzet), maar hun programma is wel wat eenzijdig. Piet Tromp, af en toe ondersteund door de dames Wolfswinkel en Kuiper, zingt frag menten van opera's, en de rest van het acht man tellende groepje produceert schetsen, met een Langedijks accentje. Dit laatste gedeelte achten wij het beste van het programma. „De „zang helft", zoals wij haar zo mogen noe men, zoekt het teveel in volume. Met name Piet Tromp ontketent in een lie felijk gedeelte van „De Zigeunerbaron" een dusdanige orkaan van geluid, dat het voor de toehoorders wel imposant en merkwaardig is, doch niet fraai. Om maar te zwijgen vam de dames, die zulks van luttele decimeters af stand moeten verwerken: zijn tegen speelsters. De schetsen kenmerkten zich door ongekunsteldheid. Theo van Zeist, Klaas Schuit. Jan Klinkert en de an deren, wekten de indruk of zij geheel zonder rol speelden, hetgeen trouwens best mogelijk kan zijn geweest. De Langedijker luidjes die zij uitbeelden waren natuurlijk, sympathiek en oor- spronkelijk. Wat meer variatie in het programma zou velen lief zijn geweest, doch - zoals gezegd - ze annonceren zich on der het moto: „U moet ons maag voor lief nemen, want beter dan we het doen, kunnen we het niet". Dat, ze in hun huidige vorm een behoorlijk stukje werk leveren is echter zeker. Bewon dering hebben we niet alleen voor hun levendige manier van spelen en zingen, doch zeker ook voor de organisatie van het geheel: bij amateurs maar al te vaak de zwakke steê In de nacht van Zaterdag op Zon dag werd een vechtpartij die in een perceel aan het Verdronkenoord be gonnen was op straat voortgezet. Er sneuvelden tal van ramen der omliggende huizen, zodat .beide heet hoofden tenslotte naar het hoofdbureau van politie moesten worden overge bracht. Er werd proces verbaal opge maakt. Successen voor Vita Nova De Alkmaarse accordeonvereniging ,,Vita Nova" heeft op het muziekconcours te Aalsmeer in de concertwedstrijd een eer ste prijs behaald in de derde afdeling; het aantal punten bedroeg 418. In de erewedstrijd behaalde deze vereniging een eerste ereprijs met 212 punten. Zij ont ving hiervoor een lauwerkrans, alsmede een door het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen beschikbaar gestelde medaille. 112. Die ochtend zaten Jimmy Brown en Piet Potlood in de ruïne- stad vol spanning te wachten op de dingen, die komen gingen. „Zou Red- nose eieren voor zijn geld gekozen hebben en de gevangen genomen Roe- kiraki's in vrijheid gesteld hebben of zou hij het conflict op de spits gaan drijven? „Wat denk jij er van, Jim my?" vroeg Piet Potlood. „Hij stuurt ze terug", antwoordde deze. „Die lui zijn er zó op gebrand hun bezittin gen terug te krijgen, dat ze al kippen vel krijgen bij de gedachte, dat ik er brandhout van ga maken. Blanken zijn vreselijk aan de materie gehecht, wees daar zeker van". Piet Potlood nam netjes zijn tropenhelm af. „Dank u", zei hij droog en hij wilde er nog een klein hatelijkheidje aan toevoe gen, toen Jimmy hem eensklaps aan stootte. „Hoor maar", zei hij, „daar komen zij al aan!" Piet Potlood luis terde scherp, maar hij hoorde niets. „Ik geloof dat je droomt, Woewoe- soeki", zei hij schamper. „Binnen een half uur zijn ze hier", zei Jimmy be daard en hij riep een zijner vleugel adjudanten om hem opdracht te geven voedsel en drinken klaar te zet ten voor minstens 200 uitgehongerde Roekiraki's. Nu dit voedsel werd niet voor niets in gereedheid ge bracht, want inderdaad stoof na ver loop van een half uur een bende uit gelaten Roekiraki's de poort va'i de ruïne-stad binnen. Onderweg hadden zij van andere Roekiraki's, die zij waren tegengekomen al gehoord, dat Grauw Grauw gevangen zat en dat de stam der Roekiraki's een nieuwe lei der had gekregen. Zij dansten wel een kwartier om Woewoegoeki heen, zo blij waren zij met hun onverwacht herwonnen vrijheid. De samenwerkende Prot. Chr. Kies verenigingen hielden Zaterdagavond jl. een vrij goed bezoolite openbare vergadering in „Het Gulden Vlies". De bijeenkomst werd geopend met liet zingen van psalm 1X8, waarna de heer P. van der Borden uit Joel 2 de verzen 1232 voorlas, om vervolgens over zijn onderwerp te spreken: „Keu ze en verantwoordelijkheid". Spr. betoogde, dat het deelnemen aan een politieke partij waar met Christus geen rekening wordt gehouden, geen keuze is. De keuze voor eten, drinken vacantie, pensioen en een badinrich ting is fout. Er blijft voor allen van protestantse zijde maar één keuze en dat is de protestants-christelijke. Heeft u er wel eens op gelet, zei de heer v. d. Borden, dat een bepaalde politiek een bepaald type woning voorstaat? Is het nooit opgevallen, dat de zorg uitslui tend uitgaat naar de handarbeiders, terwijl de middengroepen en de gepen- sionneerden niet worden genoemd en heeft men nooit gehoord van de be dreiging van de Zondagsrust? Met de opwekking getrouw te zijn en de Prot. Chr. candidaten te kiezen, be sloot de heer v. d. Borden zijn kort be toog. Als tweede spreker trad de heer A. C. Wallast op. Deze releveerde, dat in sommige verkiezingspamfletten het ver langen tot uitdrukking komt deze stemming in de sfeer der landspolitiek te brengen. Spr. wilde dat niet navol gen. In deze samenwerking tussen de Christelijke partijen in Alkmaar is een geestelijk fundament. Ook bij ons is er een doorbraak, want Christus heeft al les doorbroken. Kan iemand die leeft uit Jean Paul Sartre en Heinrich Heine tezamen met een Christen arbeid in één partij verrichten? vroeg spr. zich af. Het kruis is voor allen en het door breekt alle verhoudingen. Het is de ware doorbraak van alle politiek ge scharrel en gemarchandeer. Het kruis effent de verhouding tot arbeider, boer en industrieel en dat is liefde en ge rechtigheid voor die ander. Christelijk gemeentebeleid betekent christelijk sociaal beleid en beharti ging van de belangen van allen. Tot slot sprak de heer G. H. Hoijtink. Nadat hij de kwestie met de heer Bakker had gereleveerd vervolgde hij zijn rede met een overzicht van de ge meentepolitiek. Als spr. op bepaalde punten critiek moet leveren op het beleid van B. en W. in de laatste 4 jaren, betekent dat niet, dat hij daarvoor geen waardering zou hebben, inzonderheid voor de bur gemeester, die de moeilijke portefeuille van Openbare Werken beheert en ook voor de wethouders. Wethouder Bakker heeft hard gewerkt. Of spr. het met hem eens is, is iets anders. Naar het oordeel van de Prot. Chr. eist het stadsbelang, dat er een college van B. en W. komt op zo breed moge lijke basis. De komende Woensdag moet er in de eerste plaats voor worden gezorgd, dat het Rooms-Rode blok verdwijnt, aldus spr. Wij zullen er verder voor moeten zor gen, dat in het belang van de samen leving de socialistische invloed wordt teruggedrongen en die van de Prot. Chr. zoveel mogelijk wordt versterkt. Ten aanzien van de wens tot ver dwijning van het Rooms-Rode blok ont ving spr. een boze brief van de P.v.d.A. doch spr. had het niet over deze partij, doch over de samenwerking, want de Rooms-Rode politiek is het ernstigste, wat de gemeenschap kan overkomen. K.V.P. en P.v.d.A. zijn twee hetero gene bestanddelen, die diametraal te genover elkaar staan. Z.ij hebben echter gemeen, dat zij bij elke handeling el kaar naar de ogen zien. In 1951 kwam de aanvrage tot stich ting van de R.K. Ambachtsschool bin nen _en volgde een lang debat. Spr. wist tevoren, dat het geen ernst was bij de P.v.dA., want die is nu eenmaal'niet voor bijzonder onderwijs. De P.v.d.A. zei toen, dat bij stich ting van een Katholieke A.B.S. de be staande school aan de Bergerweg a worden ontvolkt, maar dat wist immers in 1949 toch ook toen z(j samenwerking aanvaardde? K.V.P. en P.v.d.A. kleden elh thans tot op het hemd uit. Wetlioiiij van Slingerland, die thans de had een standpunt in te nemen enj tijd een kampioen voor de progressij teit is geweest, is thans op de hoop geworpen en met hem de Katholieke fractie. Betreffende het terugdringen vanl socialistische invloed zei spr. dat f men het zo leest, men denkt, dat e:| ons land geen partij zo goed is Jan en Alleman als juist de Partij d. Arbeid. Het is evenwel een gevaarlijke tij, omdat zij zegt, dat bij kaar plaats is voor Prot. Christelijken, zij verzuimt te zeggen, dat die socialistisch gelijk moeten worden| schakeld. In 1948 maakte Oud zich los ej 1953 heeft de heer Eriks het be deze partij te verlaten. Spr. heeft 1 daarop de hand gedrukt en hem liciteerd, dat hij nu onder het juki daan was. Velen zullen hem spr. Woensdag volgen. Er is een affiche, waarop twee kindergezichtjes voorkomen, met onderschrift: Toekomst zonder maar dat berust alleen in de banij Heren. Durven de leden der Prot Werkgemeenschap in de P.v.dA ook voor hun rekening te nemen') De P.v.d.A. is ook een hoogiw en arrogante partij, want zij eist) monopolie op van alle woning- scholenbouw en de zorg voor de ja Spr. heeft 23 en de heer v. d. den 7 jaar de gemeenschap ge Nooit zijn daarbij de kiezers natl Ogen gezien. Zonder aanzien des soons hebben wij voor het algea belang gedaan, wat wij krachten:) beginsel moesten doen, aldus spi) Wij zijn niet aan de kiezers do leen aan Hem, die ons tot dit roept, verantwoording schuldig. Morgen verdwijnen we dus met het rode kleurpotlood ges in het stemhokje. We zijn a stampt met mooie leuzen, hebboaj mogen vernemen uit het hoofdr tier van de politieke strijders verrast met breipatroontjes en rat tjes, die de verkiezingspropai aantrekkelijk moesten maken. He!) de gebruikelijke papierlawine, aan de verkiezingen vooraf pl« gaan en wij vragen ons af hoevr die pamfletjes ongelezen in de mand terecht zijn gekomen. De ke belangstelling voor de gemet: litiek is niet zo bijster groot. Wil ben dat steeds weer kunnen const tijdens de vergaderingen van d' ais er anderhalve kop op de r zat, en we hebben dit bevestij vonden op de piropagandavergs! gen, die de afgelopen weken d'j verschillende partijen zijn beleff bezoek varieerde van vijftien en dertig man. Bestuur en SP] inbegrepenEn toch gaan al die duizenden hun stem uitbi Ze hebben hun keuze zonder die politieke bijeenkom! Want niet het gepraat van de dagen is van belang, maar de van de afgelopen vier jaar. w ene dag zal bij hoge uitzonde! de gemeenteraad aller aandactój ben. omdat men als bij een spf- wedloop, benieuwd is naar ®l naar. Wij zuilen morgen trachten de hoefte aan nieuws te .bevredise'l eerste door een bulletin versP'l van de uitslagen, ten tweede do'l del van een uitslagendienst, bruik zal maken van de tra0; C 119 (Adv. Ing. Med,)| Wij praten graag over i ging, volgen met belar aanleg en de verhuur vi terreinen, wat allemaal ei is voor de toekomstige wei in onze stad, maar hebt: alles vaak geen aandacht de bestaande plaatselijke 1 beurt. Zoals bij de Kornet productenfabriek van de h mer, welke voorheen aan dijk was gevestigd en die fabrieksgebouw aan de I heeft betrokken. In de grote fabrieksha lasapparaten in lange rij< en daar is het waar nu ie ijzeren draden worden aam tot stevige manden, flessi wat al niet meer. Tussen in stonden Zaterdagmiddag waaraan vele tientallen get plaatsje hadden gezocht. Z komen ter gelegenheid var van de fabriek. Wie de ruime hall over; niet hoe de vijftig arbei fabriekje aan de Heilooërd horen hun werk hebben 1 richten. Die benauwde w< nu verleden tijd en het p< de Komeco kan zich slee! prijzen, dat in September v jaar tot de verhuizing naa merweg werd besloten. Bij van de fabriek gaven vele - de heer Kommer van hur ling blijk. Verder waren er vertege van het bankwezen, leve: waarnemend secretaris var van Koophandel en tal v die hun gelukwensen met i rijke verbetering van de K men aanbieden. Het krappe pakje, waari ma tot nu toe was gestoken een royaal costuum vervan zoals een verstandig fabrik; „wat op de groei gekocht", WEGVERBETERINC DE SCHERMI Volgend jaar zullen alle waterschap „Schermeer" stol asphalteerd zijn. Werd de Molenweg enige onder handen genomen, dit ja de Boekelerweg aan de beurt jaar de Hondenweg. Deze conclusie resulterde sluit van de hoofdingelande Schermeer", dat Zaterdagoch" Stadhuis te Alkmaar werd f De wegen zullen met Duits slakken verhard worden. Da komt een laag steenslag waan slotte twee maal wordt getee Op de plaatsen van de inritt derijen worden de wegen ove: van 40 meter verbreed, zod makkelijker kan keren en inh De totale kosten 'bëlöpen van f 34.755,50 over een oppi I 16.625 m2. De financiering ge j lopig met een kasgeldlening t omzetten in een defintieve len lcoptijd van 15 jaar. De vergadering bleek niet f z^n' door de genoem ringen de wegen meer geb] worden. Wel wil men een b< boeren doen zo veel mogelijk maken van wagens met lucht einde de onderhoudskosten v gennet zo laag mogelijk te h Nieuwe aanwinsten Leeszaal 520 D75 Draper, en Lockwc maisch der sterrenkunde. *-o'\SLDe..groei der natuurwe p-n LlJn' Van der: Keient BSO Besemer en Tan der Wijl Fauna. S70.2 S95a Strijbos vende vergaar ik. - S73 B66 afstamming van den mens. P„°aa .en MülIer: Wat vind Iaddestoelen, bessen, kruiden -3e Nes, Van: De eireen en onze vogels. .590 R24k Re, vers. 3 dln. 590 S57.5 Send, en vliegen. 590 S70 Smith en amphibiën. 590 T25p Tev rasitisme in de dierenwereld. - Tolman: Vogels in loofbos en ai kun vT.n590 W49z Werner: Ze Y42 Ysseling en Scheygn 7«nreS.in het veld en aan het Eerkei, Van: Giocchi 780 D13 r Dalen, Van: Hus ziek en componisten. 780 IV Kendam: Igor Strawinsky. Schouwman; Sibelius. 783 Van WaesbergheGregoriaanse on haar plaats in den katholi dienst. - 793 S51 Schultink: O tes. 795 P46 Piebenga: Rc E i, 796 S9° Stoovelaar ei weyde: Goed kamp. 798 I .Het Ruiterboek. 798 P10 Paa; beeld. ,Sfad Alkmaar" ga Augustus verhuiz ldoEé2.VinA?e oudste transpor) 'de „Stad Alkmaar" gaat verki wagenpark, dat thans 19 aut te groot geworden voor c aan de Frieseweg en daarom i ,ogenbllk een nieuw gebo Hokken op het Zeglis, waar d gemakkelijk kunnen worden ïfa£hee" ook de kantoren, n bracht ZUllen worder Dat zal in Augustus gebeur v\!EZe/3laee- mot een °PPerv vijfhonderd vierkante meter, gekomen. De „Stad Alkmaar' reeds van 1875 toen de firma c zeilschepen beschikte. In 1928 heer N. P. J. Schuurman eige Wansportbedrijf en hiJ' wa: ra t°e'egde op het vervoer Na zijn overlijden in 1943 o?,0"'- ue t,eiJr J- Schuurman, d op zich. Behalve de negentier wagens heeft de Stad Alkmaar verkiezingsborden op het twee motorschenen A1 u a?,r ên van een luidsnekerinstall^^^jr torschepen in gebruik niet alleen de cijfers zal <j'\: (Ongecarrigeerd) Hogere prijzen: f 10.000 2187 10420; f 2.000 11651, 21184; f 1.5 f 1.000 3656, 3894, 6282 1127 16426, 19711. maar ter afwisseling ook vroW ziek ten gehore zal brengen- slot zal men in de krant var dag op zi.jn gemak de overzien1' nen lezen, waartoe de getnee"; verkiezingen aanleiding heb!" ven. We verwachten U morgen Waagplein-

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2