Vragen staat vrij Assirelli bracht vuurwerk in de veertiende etappe van Giro BANDEN Om het geluk van Peter Belgische elftallen Vorstin zit op verschillende Hij sluit zich op De vacantieregeling De huurverhoging De advocaat Moeilijke zaak Dat mag U bent vrij Verjaring In principe ja Zal niet gaan Huurverhoging Het behang Woord houden r Pim, Partly Pom en de wonderlamp WIM VAN EST MOEST „GOUDEN" ARMBAND OVERDRAGEN Vandaag laatste rustdag Huispersoneel Waarom niet 4 middelen in 1 labiel doen wonderen! Wandelaars door de hitte bevangen en overleden BIJ EXAMENS door Kitty Lessels Luister eens naai Radioproy. antina j Kanongebulder, bt millioenen vormt WOENSDAG 27 MEI 1953 JJEN LEZER heeft een buurman die liever geen mensen ziet (behalve zichzelf dan). Hij heeft zich omgeven met een haag van groene heggen, bomen en struiken. Voor lezer is dit evenwel niet zo aangenaam, want hij derft nog al zon. Nu menen wij dat er weinig tegen te doen zal zijn en dat U die buurman niet ontpellen kunt. Uit Uw brief blijkt namelijk, dat de boom wel 15 meter van Uw erf staat, dat de liguster slechts 1.80 m is. Hier is dus niets gedaan tegen de wet. U kunt er alleen toe overgaan, na een schriftelijke waarschuwing, om de over Uw erf hangende takken van de se ringen etc. te verwijderen. ER IS voor winkelpersoneel en ook voor het andere door U genoemde personeel een vacantie regeling. U kunt zich vervoegen bij de Arbeidsinspectie, die U de volledige inlichtingen zal geven en eventueel kan ingrijpen. UET FEIT dat Uw huiseigenaar indertijd de 15 procent niet re kende, wil niet zeggen dat hij die thans niet alsnog mag bere kenen. U moet dan maar denken dat U wel erg heeft geboft, nu hij U zolang vrij liet! ALS de declaratie vam de advo- caat door U werd betaald, dan moet hij de originele bewijsstuk ken aan U terug geven. Doet hij dit niet, dan moet U zich wenden tot de Deken van de Orde van Advocaten. PEN LEZER wil van Mentor vernemen, hoe de verhouding precies is tussen huisarts en con- trólearts. Dat is erg moeilijk te zeggen. Soms goed, soms slecht, huisarts zal, omdat hij voor de genezing verantwoordelijk is, een patiënt niet zo snel laten wer ken. De contrölearts daarentegen heeft tot taak na te gaan of de betrokken werknemer reeds wer ken kan. Vaak oordelen ze nog al verschillend. Hier schuilt in derdaad een gevaarlijke zaak. Want doet de patiënt wat de huis arts zegt (nog even thuisblijven) dan loopt hij de kans tegen het rapport van de contróleairts in te gaan en zijn uitkering te zien stopgezet. Natuurlijk kan hij dan in beroep gaan, maar de huisarts komt t.z.t. niet getuigen! In dat laatste geval verspeelt hij het be roep. Daarom zal de huisarts nog al vaak zijn schouders ophalen en fatalistisch zeggen: Ja, probeert U het dan maar eens. In de toekomst zal hier nog wel eens een andere regeling komen! IT MOOGT U voor een uitkering bij overlijden of bij levenslan ge invaliditeit zo hoog verzekeren als U wilt, ook a l valt U onder de Ongevallenwet. Daar is geen en kel bezwaar tegen en er wordt niets gekort. JNDIEN U zich liever voor eigen rekening particulier door een arts wilt laten behandelen, staat U dat vrij. Ook al is U verplicht verzekerd. Mentor is het nut hier van niet zo duidelijk, want men maakt heus geen onderscheid. TtE ALGEMENE termijn voor verjaring is 30 jaar. Die schuld uit 1909 zal dus wel verjaard zijn, als er ten minste in die jaren niets „aan gedaan" is. De kinde ren van de schuldenaar kunt U alleen aanspreken, wanneer door hen de nalatenschap werd aan vaard. Maar nogmaals, wij vrezen dat de hele schuld verjaard is. WORDT in een tuin door het dier van een ander schade aangericht, dan is die schade wel degelijk voor rekening van de eigenaar van dat dier. Ook al is het een hond of een kat. Wel moet u zorgen, lezeres, voor de gelijke bewijzen. Bewezen dient te worden dat de schade beslist door DIE poes van DIE mevrouw werd veroorzaakt. Hetgeen meest al niet meevalt (het bewijs leve ren namelijk) JJW A.S. MAN heeft een betrek- king in een andere gemeente, waar hij nu ook woont. Rotter dam zal hem deswege geen toe stemming geven zich in deze gemeente te vestigen, ook al bezit lezeres hier geschikte kamers. Ja, die andere gemeente vindt het na tuurlijk best. Maar daar heeft Rotterdam „geen boodschap aan". rjAAR SCHIJNEN heel veel le- zers belangstelling voor te heb ben. Wij ook! Toch kunnen we hen thans nog geen inlichtingen geven. Als t.z.t. de huurverhoging in kannen en kruiken is .zullen wij de zaak in studie nemen en U tijdig informeren. Tot zolang nog geduld, want wij weten nu net zoveel als U, dus nog vrijwel niets. DEHANG is steeds voor rekening van de huurder. Ook als door reparaties '.op verzoek van huur der) het behang werd beschadigd. JAMMER GENOEG moet Mentor altijd weer merken, dat men in veel gevallen snel is met beloven, doch die beloften even vlug weer vergeet. In gevallen die met „wo ning" te maken hebben vooral. Om inwoning bij iemand te kun nen krijgen worden alle dingen grif toegezegd. Is men eenmaal „binnen" dan blijven alle beloften op straat, voor de drempel. Bij woningruil zien we hetzelfde. Dergelijke praktijken komen in alle „rangen en standen" voor. Dezer dagen kregen we nog een geval in handen van een hoog of- ONZE lezers kunnen kos teloos antwoord krij gen op vragen en moeilijkheden, bijvoorbeeld over: juridische aangelegen heden woning-kwesties, hu welijksmoeilijkheden, opvoe dingszorgensociale verzeke ringswetten, assurantiezaken persoonlijke geestelijke moei lijkheden, enz. V schrijft dan de redactie en vermeldt links op de enveloppe: Mentor Desgewenst krijgt U persoon lijk antwoord en wordt Uw brief niet in de krant behan deld. Alles wordt strikt ver trouwelijk afgedaan. NA DE DRIE MATTE ETAPPES van Zaterdag, Zondag en Maan dag is er in de 14de etappe van de Ronde van Italië weer wat vuur werk geweest. Het was de jeugdige Italiaan Assirelli, die na een moe dige solovlucht over 200 km met bijna twee minuten voorsprong te San Pellegrino arriveerde, nadat hij met nog ongeveer 100 km voor de boeg een kwartier op het peloton had genomen. Voor Wim van Est was het een zwarte dag, niettegenstaande het feit, dat hij op de 12e plaats in dezelfde tijd als nummer drie, Magni, arriveerde. In de dertiende etappe had. hij de bittere pil van een zevende, in plaats van een vijfde plaats in het algemeen klassement moeten incasseren. Dat werd echter nog verzacht door de wetenschap, dat leider Koblet niets op hem was uitgelopen. De pil, welke de stoere Brabander gistermiddag moest slik ken, woog waarschijnlijk zwaarder op zijn maag. Hij raakte de „Brac- ciale Azzuro" kwijt, de blauwe band, die hem dagelijks een premie van 10.000 lire bezorgde. eenzame vluchteling, die moeizaam boven zijn eigen schaduw voortzwoeg- de, slonk zienderogen, maar niet ge heel en toen Assirelli in z'n eentje de baan van San Pellegrino opreed, had hij nog bijna 2 minuten voorsprong op Barozzi, die kort voor de finish uit het peloton was weggesprongen. Magni had ook geprobeerd zich los te maken, maar de meute bleef hem volgen en hij moest zich tevreden stellen met het winnen van de pelotons-sprint. Hiermede was een weinig interes- |N DE OFFICIËLE beschrijving werd de veertiende etappe een vlakke, zonder bijzondere moeilijkheden ge noemd. Voor velen was deze etappe van Turijn naar Pellegrino over 231 km. echter de zwaarste, welke zij tot nu toe hadden gereden. Met een be langrijke factor had men bij de be schrijving geen rekening kunnen hou den: de temperatuur. En die was gis teren in Lombardije buitensporig hoog. Vooral de Nederlanders hebben danig onder de verzengende hitte geleden, waarbij Peters, Dekkers en Wagtmans de voornaamste slachtoffers waren. In het laatste deel werd het tempo hun te machtig en zij vielen uit de grote groep terug, hetgeen ruim veertien minuten achterstand op de winnaar opleverde. p\E wedstrijdleiding liet de 93 over- gebleven renners een kwartier vroeger starten dan het rooster aan gaf, omdat het parcours van 232 km. door volkomen vlak land voerde en het wederom drukkend heet was, zo dat gerekend werd met een verlate aankomst. Tot ieders verwondering ontbrand de echter al dadelijk na het vertrek uit Turijn een heftige strijd en werd over de eerste 100 kilometer een on verwacht hoog gemiddelde bereikt. De Italiaan Guido de Santi gaf de im puls voor de eerste uitlooppoging. Hij werd onmiddellijk nagezet door Dom. Salimbeni en Pianezzi, en even later door een groep van acht man bij wie zich Koblet, Coppi, Dekkers en Van Breenen bevonden. De hoofdmacht rej*" geerde evenwel krachtig, zodat de vluchtelingen te Gassino (13 km.) wer den achterhaald. Het duurde niet lang of de jonge Italiaan Nino Assirelli waagde een kans. Hij slaagde er inderdaad m al leen weg te komen en ging in zo n straf tempo door, dat hij te Palazzolo Vercellese (51 km.) ruim zes minuten eerder arriveerde dan het peloton. Rij dend met een gemiddelde snelheid van ongeveer 42 km./u. vergrootte hij zijn voorsprong tot 11 minuten te Novara (97 km.) tot 13 minuten bij Busto Ar- sizio (128 km.) en tot 15 minuten bij Saronno (141 km.). Tot dusver had het peloton, dat in de zonnehel loom voortpeddelde, nau welijks gereageerd, maar na 150 km begon er toch wat meer leven in de brouwerij te komen en langzaam maar zeker werd het tempo opgevoerd De afstand tussen de grote groep en de santé étappe, die gekenmerkt werd door de drieste, maar geslaagde ont vluchting van de jeugdige Assirelli, doch die in het algemeen klassement geen sikkepit verandering bracht, ten einde. Vandaag kunnen de 93 renners (want ondanks de grote hitte hebben allen, die te Turijn waren gestart, de rit uitgereden, genieten van hun laat ste rustdag alvorens de zware berg- étappes zich aandienen. Het klassement luidt: 1. Assirelli (It.) 6 uur 10 min. 49 sec., 2. Barozzi (It.) 6.12.36, 3. Magni (It.) 6.13.15, 4. Conté (It.), 5. Ciabatti (It.), 6. Schaer (Zw.), 7. Koblet (Zw.), 8. Conterno (It.), 9. Vidal (Spanje), 10. Benedetti (It.), 11. Medri (It.), 12. Van Est (Ned.), 13. Monti (It.), 14. Gaggero (It.), 15. Se rena (It.), 16. Van Breenen (Ned.), al ien in dezelfde tijd als Magni. Het veld plaatste zich 21 ex aequo in dezelfde tijd. Hierbij bevonden zich Suycker- buyk en Roks. Peters werd 89e in 6.25.03, Dekkers 90e en Wagtmans 91e in dezelfde tijd. Het algemeen klassement luidt: 1. Koblet 83.15.53, 2. Coppi 83.16.48, 3. De Sant' 83.17.10, 4. Fornara (It.) 83.17.29, 5. Conterno (It.) 83.18.41, 6. Schaer (Zwits.) 33.18.48, 7. Van Est (Ned.) 83.18.51, 8. Bartali (It.) 83.20.45, 9 Roma (It.) 83.22.00, 10. Brasola (It.) 83.22.20, 62. Wagtmans (Ned.) 84.05.33, 64. Roks (Ned.) 84.06.29, 65. Dekkers (Ned.) 84.07.39, 81. Suyckerbuyk (Ned.) 84.36.18, 82. Peters (Ned.) 84.38.36, 91. Van Breenen (Ned.) 83.05.28. ficier die ter wille van een ruil van alles beloofde en daarnai niets deed. Zeer vermoedelijk is hij erg gesteld op zijn „officiers-eer', doch ook die wordt opzij gezet. Men kan altijd maar het beste de hele afspraak grondig op papier zetten en desnoods zekerheid vra gen. Dit ongeacht met wie men te doen krijgt. AM NA TE GAAN welke bedrijfs- vereniging is een bepaald ge val aangewezen is, moet men niet redeneren via de logika. Huisper soneel moet worden verzekerd bij de D.E.T.A.M., dat is de bedrijfs vereniging voor detailhandel en aimbacht Huishoudelijk werk is blijkbaar een ambacht. WAAROM in het gidsje dat ter- rein in Bilthcrven niet voorkwam, terwijl er toch tenten stonden? Omdat die tenten daar stonden op een landgoed, welk landgoed al leen kampeerpaspoorthouders wil ontvangen. Het gidsje bevat al leen de gegevens over kampeer terreinen, waar men met een ge wone kampeerkaart terecht kan. Bij de ANWB kunt U vernemen op welke wijze U aan een kam- peerpaspoort kunt komen. MENTOR. Wanneer U zich onbehaaglijk voelt, doet 'n enkel tabletje Chelarine „4" wonderen. Door de samenwerking van 4 beroemde geneesmiddelen, in één tablet verenigd, voelt U zich een an der mens, weer in staat met plezier Uw werk te doen. Chefarine 25. Zodra de emir bemerkt had, dat zijn toverlamp uit het geheime vakje van zijn bureau verdwenen was, rende hij naar de deur van zijn kamer en rukte die open. Tegelijkertijd tuimelden Rosanna en één van zijn andere vrou wen naar binnen. Zij hadden stiekum door het sleutelgat gekeken en waren er niet op verdacht, dat emir Pukkel bin Sukkel, zo plotseling de deur van zijn studeervertrek open zou rukken „Rosanna", bulderde de emir. „Wat heb je met de-spullen uit miin bureau ge daan? Waar heb je mijn wonder ehehik bedoel mijn olielamp gelaten? Je weet toch, dat ik niet heb ben wil, dat je in mijn bureau komt?" „Zeker lieve Ahmed", stamelde Rosan na, die wel zag, dat haar man erg boos was. „Zeker lieve Ahmed, ik kom ook nooit in je bureau, maar nu met de schoonmaak dacht ik „Oh", steun. I de de emir. „Hoeveel maal heb ik ja nu ai verteld, dat je niet behoeft te denken. Dat doe ik toch wel voor je?" „Ja maar Ahmed, het vakje sprong I vanzelf open", verontschuldigde Rosan. I na zich en toen ik zag, dat er alleen maar die ouwe lamp inzat, heb ik hem I uit het raam gegooid, evenals die an. I dere rommel!" „Uit het raam gegooid?" I Emir bin Sukkel hapte naar adem, ter. I wijl hij zijn vrouw ongelovig aanzag, I „Mijn lamp heeft ze weggesmeten..., I uit het raam geworpen als het eerst» I het beste vod. Ik ben geruïneerd! I Voortaan zal ik met bedelen aan d« I kost moeten komen.." Na deze laatst» woorden wierp de emir nog een wan hopige blik om zich heen en zeeg toen langzaam in elkaar. Hij was flauw ge. vallen! Houdt Verkwikkende gelood (Adv. Ing. Med.) JJ BEROEMDE GENEESMIDDELEN *T IN ÉÉN TABLET TEGEN PIJNEN EN GRIEP - 20 TABLETTEN k F 0.75 (Advertentie Ing. Med.) OSV WON HET PROTEST Zoals was te verwachten heeft OSV het protest, dat na de wedstrijd tegen Schoten werd ingediend, gewonnen. De uitslag 11 werd daardoor veranderd in 21. Ook SLTO werd door de pro test-commissie in het gelijk gesteld. De uitslag van de wedstrijd OFC-SLTO werd daardoor 12. Tijdens een wandeltocht, georgani seerd door de sportvereniging van postbeambten te Rennes, werden vier deelnemers bevangen door de hitte. Twee hunner overleden in een zieken huis aan de gevolgen van een zonne steek. Rennes was die dag één van de heet ste steden van Frankrijk. De tempera tuur steeg er tot 30 graden Celsius. NEDERLANDSE PLOEG IN RONDE VAN LUXEMBURG De Nederlandse ploeg, die zal deel nemen aan de Ronde van Luxemburg, die wordt gehouden van 29 Mei tot en met 1 Juni bestaat uit: Gerrit Voor- ting, Adri Voorting, Harm Smits, Jan Lambrichts, Piet Haan en Sjef Janssen. HET SPARTAAN-PROTEST In ons bericht „Spartaan-protest in revisie", in ons blad van gisteren, is een storend foutje geslopen. Mocht de nieuw te benoemen protestcommissie Zondag het protest van De Spartaan tegen het niet toekennen van een penalty afwijzen, dan wordt de uit slag van de wedstrijd Alcmaria Vic- trix-De Spartaan weer 2-1 (en niet 2-2). Zoals wij meldden, zou deze zege Alcmaria Victrix in het bezit stellen van het puntje, dat een beslissings wedstrijd tegen WA om de laatste plaats in 2 A nodig maakt. WIJZIGINGEN VOETBALPRO GRAMMA In het voetbalprogramma voor Zon dag zijn enkele wijzigingen gekomen. Ir. 3C werden ingelast de wedstrijden GVO-Always Forward en WSVBKC. ETO en DJK zullen in 4E een wedstrijd spelen. Uitgesteld werden Texel-USVU (4A) en ADO-ETO (4E). (Advertentie, Ing. Med.) RIJWIEL MOTOR Het Belgische elftal, dat Donderdag I 28 Mei te Stockholm tegen Zweden I speelt, is als volgt samengesteld: Dae-[ nen (Tilleur): Dries (Berchem) en Van Brandt (Herse SK); Mees (Ant-I werp FC), Carré (FC Luik) en Maer.[ tens (Antwerp FC): Lemberechtil (FC Mechelen), Anoul (FC Luikij Coppens (Beerschot), Straetmaiul (White Star) en Jansens (Union St| Gilloise) Het elftal van de Rode Duivels, c 3 Juni in hert Feijenoord-stadion Rotterdam tegen de Zwaluwen speeltl komt als volgt uit: Gemay (Oosten- de)Saeren (FC Luik) en Devrieijl (Lierse SK); Dodet (FC Luik), Ban3 (Charleroi) en Chantraine (FC Luik);f Van Staay (Tubantia), Bollen (Wa-| - terschei-Thor), Willems (Gan'oisetjJ Jacquemijns (Standard) en Givanjf (Standard). spelen zenuwen een grote rol, Een rustig examen doet U met Mijnhardt Zenuwtabletten (Adv. Ing. Med.)j 15. Voor Lynne was hun huwelijk Ideaal geweest, zij voelde zich beledigd door welke blaam dan ook op die idylle. „U bedoelt", peilde zij. „Ik bedoel dat, voor hij naar Enge land ging, Beatrice bestemd was voor mijn broer". „Bestemd?" Hij hield zijn blik onafgebroken op de weg gevestigd, maar was zich be wust van haar schouder vlak naast hem en dat zij een ongecompliceerde persoonlijkheid was en dat zij, net als hij zelf, niet hield van uitvluchten. „U noemt de dingen bij hun naam", glimlachte hij. Haar mondhoeken trokken op: „Mis schien het resultaat van assistent- apothekeres te zijn. Jarenlang heb ik gewerkt met geneesmiddelen. Eén fa tale vergissing, en ik zat in de be- klaagdenbankiVertelt u nu eens, wat •j bedoelt met bestemd?" „Niet anders, dan dat zij niet officieel verloofd waren, maar 't Was een zaak die vaststond bij de wederzijdse fami lies. Iedereen verwachtte, dat zij zou den trouwen. Maar 't gebeurde niet" De wagen vloog door een laan met oalmbomen, die zich verhieven, glad en grijskleurig als pilaren. Niets van de pracht van Panama was in Bryce Garron's gezicht, slechts een ernstige oprechtheid, toen hij er aan toevoegde: „Kijk eens u moet Michael niet op een al te hoog voetstuk plaat sen. Hij was een doodgewone man die met Beatrice flirtte zonder meer en liet haar in de steek. Dat is de waar heid". Zij keek recht voor zich uit en de weg was er niet een die voerde naar een vrolijke stad met pleinen en par ken en wandelingen en muziek. Deze weg voerde terug naar dat wat voor bijging. Deze weg voerde naar 't hotel in Londen, waar Michael voor 't eerst Lorna had horen zingen. Zij herinner de zich alles van die avond. Zij her innerde zich, dat Michael, toen een totaal onbekende voor haar naar het ta feltje toekwam, waar zij zat te eten, want haar partner was een vliegenier van zijn vliegbasis en tevens een van zijn vrienden. Bob Pollard had hem aan haar voorgesteld en hij had daar toe vallig even staan roken en praten. Hij was aantrekkelijk, vrolijk en vrij van hart geweest. En toen gebeurde het: een cabaretnummer onder 't eten, een restaurant waar 't stil was geworden, een slank wit figuurtje staande bij een kleine witte vleugel en Lorna had haar eerste nummer gezongen en haar stem was rustig en zacht en betoverend, zoals zij zelf was. De sigaret was opgebrand in Michael's vingers totdat hij die liet val len met een zacht: „Verdraaid!". Hij was als 't ware bezeten geweest, van dat ogenblik af. Hij had gezegd:„Wie is dat?". En Bob Pollard, die tegelijk zijn vriend en die van Lynne was, had brommend gezegd: „Kom uit je ver doving Mike!" Maar Michael was niet uit zijn verdoving gekomen, toen niet en later niet; en hij was niet langer vrij van hart. Lynne had gezegd: „Zij is toevallig mijn zuster Lorna" En meteen had hij zich naar haar toege keerd en had gesmeekt: „Mag ik ken nis met haar maken? Kunt u haar niet overhalen bij ons te komen zitten? Aan uw tafel Is plaats voor vier." Zij had Lorna overgehaald ook te komen aan 't eind van haar nummer. en zij hadden 't heel gezellig met z'n vieren gehad, 't Was geen bevlieging geweest, die roekeloos of waanzinnig opvlamde voor die ene avond, 't Was 'n diepgevoelde en besliste aanbidding, voorbestemd om tot het uiterste te worden vervuld: 't scheppen van hun zoon; voorbestemd om op tragische wijze te eindigen, Lynne zou het nooit vergeten. En daarom verdedigde zij op dit ogenblik Michael Garron, zoals zij hen verdedigen moest in wie zij onvoor waardelijk geloofde. „Dat is niet de Michael, die ik kende, 't lijkt niets op hem. Dit is niet de man die Lorna trouwde: hij maakte geen schuttersdoel van 't hart van een vrouw, om er daarna zonder gevoel op te schieten. De Michael die ik kende, was heel trouw en je kon altijd zeker van hem zijn. Hij zou geen bedelaar in de steek hebben gelaten, die hij een paar oude schoenen had beloofd. Hij was vriendelijk en niet alleen aan de buitenkant, om een goede indruk te maken, maar .an binnen ook. Hij had Lorna lief van 't begin tot 't eind: en indien er ooit iets meer dan vriendschap tussen hem en Beatri ce Penda is geweest, dan geloof ik niet dat hij haar niet zou geschreven heb ben op de openhartige wijze, zoals hij alles deed om haar de waarheid te zeggen en het haar te doen begrijpen" Hij reed door in stilte, terwijl hij nadacht over alles wat zij gezegd had. Toen: „Dus u wilt geen kwaad van Michael heren?" Dat bewonder ik zeer in u, maar 't fe" blijft: hij brak haar hart. „En", „met de tanden op elkaar, ..ik bezorgde haar lichamelijk letsel en maakte de zaak compleet". „En, natuurlijk deed u dat expres. U reed recht op de dichtbijzijnde boom aan, vastbesloten haar in 't ongeluk te storten. Net zoals Michael haar expres voor de gek hield en haar toen liet stikken". Zij sprak heftig en hij zei: „Wat krachtig verdedigt u de gebroe ders Garron". „Waarom niet? 'tWil mij voorkomen, dat zjj 't nodig hebben om verdedigd te worden'. Hij liet de wagen uit voorzichtigheid langzamer lopen, nu zij in de schilder achtige straatjes waren gekomen. Op eens sprak zij 't uit met een hardnek kige openhartigheid. Deze Bryce Gar- ■on dwong iemand tot openhartigneid en hij kon er tegen. Boven alles was hij onpartijdig genoeg om geen per soonlijke vijandschap tegen Lorna te koesteren. Zijn critiek was gericht op de ma nier, waarop Michael Beatrice behan deld had, en niet op 't feit van Mi chael's huwelijk. „En dus komt 't hier op neer", zei zij. „Op dit ogenblik vervoert u mij en mijn hutkoffer naar een hotel, 't spijt mij, dat ik zo stom was om mijn koffer naar uw huis te brengen. Ik herin nerde er uw familie er te veel aan, dat Michael niet met Beatrix Penda trouw de. Ik bracht Lorna's geest in uw midden en 't was onbehaaglijk om Lorna's geest als ongenode gast in Casa Garron te hebben. En zo werd er de mooiste kamer voor mij gezocht in 't hotel Rios, wat edelmoedig, maar vernede rend was, en ik werd met spoed weg gewerkt. Zij willen Peter hebben, zij houden van hemdat doe ik ook'; maar hij had niet op de wereld ge bracht mogen worden door Lorna en hoe eerder dat feit vergeten wordt hoe beter.. Zo ver begrijp ik 't. Maar kunt u mij uitleggen wat zij Lorn? verwijten? Was 't een doodzonde van haar om met Michael te trouwen, hen met beide handen het geluk te brei gen, en een kind van h=m te krijger Kunnen zijhaar st' m brak af. „kunnen zij niet een beetje bedro zijn omdat hij dood is?" (Wordt vervolgd' VINCENT VAN GOGH, een hoor- spel over het leven van de schil- j der door Rob Geraerds. De schrij ver heeft gepoogd, in zijn stuk iets van de adembenemende tra giek, het weloverwogen inzicht, de bezieling en de religieuze over gave, welke uit talloze details van zijn brieven spreken, tot leven te brengen, teneinde aldus een brug te slaan tussen Vincent en dege nen, die zijn werken nog niet ken nen. Er is geen bepaalde periode gekozen; het spel omvat vrijwel het gehele leven. (Donderdag 21.1S over Hilversum II, 298 m). DONDERDAG 28 MEI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 I 10 00 NCRV, 11.00 RO. 14.00—24.00 Ni 7.00 Nieuws. 7.10 Gram muziek. Morgengebed en Liturgische kalendd 7-30 Commentaar verkiezingsuitslagen. 8.4 Nieuws en weerberichten. 8.15 Comma! taar verkiezingsuitslagen. 8.50 ReportaM 8.55 Gram. 9 00 Voor de huisvrouw. Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 1(U| Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Voor zieken. 11.45 Gram. 11.50 Als de luistert. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchcot eert. (12.30—12.33 Land- en Tuinbon] mededelingen.) 12.55 Reportage, li Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Pia recital. 13.50 Carillonspel. 14.00 pole-Orkest en soliste 14.45 Voor devro«| 15.15 Gram 16.00 Bijbellezing. 16.30 1 eaal Ensemble. 17.00 Voor de jeugd. 1"3 Gram. 17.45 Voordracht. 18.05 Gram. lM „Op de stelling". 18.45 Gram. 19.00 Nto] en weerberichten. 19.10 Levensvragen1 allerlei aard. 19.30 Gram. 20.00 Ha® krant. 20.20 Gevarieerd programma. I „Vrijere loonvorming?", ronde tafelgespr] 22 15 Voordracht en piano. 22.45 Avo» overdenking. 23.00 Nieuws HILVERSUM II, 208 m.: 7,00-» AVRO (7.50—8.00 VPRO). 7.00 Nie® 7.10 Gram. 7.15 Gymnastiek 7.30 Gr1-' 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 G« 9.00 Morgenwijding. 9.15 Liederen. Voor de vrouw. 9 30 Gram. 10.50 Vil de kleuters. 11.00 Kamerorkest. "1 •Hulp aan de zieken van geest", causa" 12 00 Zang en piano 12.25 In 't spi® netje. 12.30 Land- en Tuinbouwmed® hngen. 12 33 Piano en rrgel. 12.50 f het bedrijfsleven. 13.00 Nieuws. 13.15 dedelingen of gram. 13.40 „Dérisée". spel 14-30 Viool en piano. 15.00 Si radio 15.20 Voor de zieken. 1615 i 16.45 Voor de jeugd. 17 30 Militaire •erie. 17.40 Gram. 17.45 Regeringsuü" (ing Anne de Vries Nieuwe school?] ken in Suriname. 18.00 Nieuws lS1 Sportproblemen 18.25 Voor hengel"] 8.30 Amusementsmuziek. 19.00 G®Pj ren brief uit Londen. 19 05 Discos"; 9.40 Rondetafel-parlement 20.00 N» '0 05 Omroeporkest en solist 2115 -. ■ent van Gogh" hoorspel 22.30 G«] '2 40 Rennrtage 22 50 „De vrouw Tim. en staat", causerie 1 Nieuws. 23.15 Sportactualite'ten. (Van onze GEEN CEREMONII KLEURVOL, zó comple als kroning van een Engi gebruiken, de riten en d dingsdienst dit is we voor de plechtigheid in gaan terug naar de tijd Ze zijn overgenomen doi ters en men kan haast wi DE VOORBEREIDINGEN i beginnen lang voor de aankom en de andere symbolen van ht hoofdingang van de Westminst, dienaren van staat en de zgn, vorstin gaat de hele stoet weer gewaden, daarachter de vertegi minister-presidenten der Geme. vorstin, direct achter de Bijbel De processie, die de „Queens P zeker een kwartier voordat ied tot de nok gevulde abdij inga ZODRA DE KONINGIN oj eiaal aangebracht platform altaar gezeteld is en de laai klanken van het volkslied wei zijn, begint het eigenlijke ceremonieel. Het eerste gedee nit de zgn. Recognition, de h Terwijl de vorstin naast I staat, stelt de aartsbisschop terbury haar aan de congres onder het uitspreken van de woorden: „Heren, ik presenti koningin Elizabeth, de waara ntngln van dit rijkVier i den deze woorden in de vier tingen herhaald; vier maal vorstin zich ook een kwartsl, het antwoord van de 7.500 i de abdij is steeds het zelfde: the Queen!" Geknield voor het altaar koningin vervolgens de eed s hand op de Bijbel belooft ze i lijke en goddelijke wetten houden en de protestantse i trouw te blijven. Ze kust de I slotte en tekent de op schrif eedsformule, welke als gevol veranderde constitutionele s Gemenebestlanden iets ander; don dan in 1937, toen de laatst souverein gekroond werd. DAN VOLGT EEN ander he d» zalving. De lange, karmi mantel wordt de koningin van ders genomen en ze neemt de 650-jaar-oude kroningsstoe! Wijl vier ridders van de Ord Kousenband een kleed van goi over haar heen houden, zalft bisschop van Canterbury haa voorhoofd en de palmen van di

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 6