LAATSTE NIEUWS Mosterd] greei Stad en omgeving De wereldreis van Jimmy Brown Blikseminslag in B.L.O.-school veroorzaakte consternatie Luxemburgse spoorlui gaven Alkmaarders geen kans Overleg omtrent oprichting Waterschapsbank gewenst Dienstkameraden bewezen M. Beers de laatste eer Brandweercorpsen in het strijdperk te Koedijk r Matig spele Jac. Bui 4 Kinderen renden de klas uit Moeder gaf een gil, AGENDA Voetbaltornooi was buitenlandse zaak Boerenleenbanken in Landbouwhuis bijeen Castricum Oudorp Ruiterwedstrijden trokken veji belangstelling Noodweer boven de Zaanstreek Electriscliekan niet rijden Anth. van Kampen\ op Groenland Enthousiasme als bij een échte brand Gemiddelde moes doorslag gevei MAANDAG 1 JUNI 1953 VANOCHTEND IS TIJDENS HET ONWEER, dat boven onze stad v oedde, de bliksem ingeslagen in de R.K.-B.L.O.-school aan de Oude- graclit. Een twee meter lioge schoorsteen aan de achterzijde van het ge bouw werd finaal uiteengerukt en kwam in brokken naar beneden. Het dak werd ter plaatse vernield en de planken zoldering van de verdie ping ontzet. Ook sloeg de bliksem in de electrisclie installatie, zodat talrijke stoppen werden vernield. Een koekoeksraam van gewapend glas, dat zich boven de hal bevindt, werd door vallend gesteente ver brijzeld. Een ogenblik was men nog bang voor brand toen een sterke rookontwikke ling werd geconstateerd, die afkomstig bleek van de moeiliik bereikbare zol der. Politie en brandweer, die in allerijl waren gewaarschuwd, behoefden echter niet in te grijpen. In de school ontstond een begin van paniek. Kinderen vlucht ten huilend de klassen uit. Dank zij het doortastend optreden van het on derwijzend personeel werd de conster natie spoedig bedwongen en speelden de kinderen een half uur na het ge beurde al weer geanimeerd blindeman netje. Een beetje nerveus nog. maar bijna weer geheel van de schok her steld. toen ik thuis kwam, vertelt Jantje Olijk. Ze dacht dat ik in de gracht gelegen had. Zo nat was ik door die snert- bui na school. Drie uur later had ik 'n regenjas. Laat ie fijn zijn. Daar gaat geen drupje door. Regenkleding voor Dames-, Heren en Kinderen, de grootste keuze bij L-it», e.traat 1618 (Advertentie, ing. Med.j Onmiddellijk werden maatregelen ge troffen om de schade te herstellen. Openbare Werken was zeer snel ter plaatse aanwezig om één en ander op te nemen, zodat het er naar uitziet dat het incident, zij het dan wat de uiter lijke gevolgen betreft, weer snel zal zijn vergeten. MAANDAG. VICTORIA THEATER, 8 u.: Verbo den injectie (18 jaar). HARMONIE THEATER, 8 u.: ,,Ik beken" (18 jr.) CINEMA AMERICAIN. 8 u.: The grea test show on Earth (14 jr.) REX THEATER, 2.30 en 8 u.: .Tanzende Sterne" (alle leeft.) W. v. H., 8 uur: Emigratieavond GAB W. v. H„ 7.30 uur: Schaakkampioen schap. BERGEN. Rustende Jager, 8 uur: Ik heb mijn hart in Heidelberg verloren (a. 1.). DINSDAG BIOSCOPEN als Maandag. WAPEN v. HEEMSKERK, 8 u.: Leer lingenavond Alkm. Balletschool. BERGEN. Rustende Jager, 3 uur: Limelight (14 jaar). DIENST APOTHEKEN De dienst der apotheken wordt deze week waargenomen door apotheek Wanna, Mient C 13. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Maandag 18.04 6.34 Dinsdag Maandag Dinsdag 18.53 7.20 TE CAMPERDUIN hoog. laag 18.09 6.39 12.09 0.39 18.58 7.25 12.58 1.25 HE Luxemburgse spooivwegmensen hebben op het voetbalveld met hun Alk- maarse en Amsterdamse collega's niet veel moeite gehad en dat is ook niet te verwonderen als men weet, dat alle spelers een werkzaam aandeel hebben in de Luxembuigse voetbalcompetitie. Men houdt daar het bedrijfsvoetbal niet zo strikt gescheiden als in Nederland en dat had tot gevolg, dat de Luxem burgse ploeg drie voetballers telde, die al eens in de „National Manschaft", liet internationale elftal waren uitgekomen en velschillende leden van Spora- Luxemburg, de club, die in de Ere-divisie speelt. Neen, wat dat betreft was de 3-0 nederlaag van de Alkmaarders nog een beste prestatie. r\OK de Amsterdammers, die de plaats van de niet verschenen Bel gen hadden ingenomen, moesten Za terdagmiddag op het Alkmaarse Sport park in het zand bijten. Ze werden met een verliesrekening van 5-1 van het veld gestuurd. De wedstrijd Alk maar-Amsterdam was buitengewoon spannend. Zij eindigde in een gelijk spel (22), welke score na verlenging in een 4-2 overwinning voor de hoofd stedelingen werd veranderd. De Luxemburgse gasten waren Vrij dagmorgen 52 man sterk in Am sterdam gearriveerd en hadden daar een rondvaart gemaakt door de havens, waar zij hun ogen uitkeken bij het zien van de zeeschepen, een voor hen on gekend schouwspel. Wat hen eveneens aantrok waren de prijzen in de win kels. die belangrijk lager waren dan zij thuis gewend zijn. Er volgde dan ook een massale inkoop van regenjas sen, voetbalbroekjes ensigaren: Bepakt en bezakt kwamen de spoorlui om 7 uur Vrijdagavond in Alkmaar, waar zij in de wachtkamer op het sta tion kennismaakten met hun ..pleeg ouders". Zaterdagmorgen volgde een wandeling door de stad en 's middags werd op het Sportpark het voetbal- tornooi gehouden met de hierboven vermelde resultaten. De prijsuitreiking gebeurde 's avonds in het Wapen van Heemskerk door de wethouder van het Sportpark, de heer R. Bakker, die de Alkmaarders goede gastheren noemde, omdat zij met een derde prijs genoegen hadden genomen. Spreker prees de idee van de Alk- Bij de besprekingen, die Zaterdag in het Landbouwhuis door de Ring Alk maar van de Coöp. Boerenleenbanken gehouden werden over de te stichten nieuwe bank van de Bond van Water schappen was men algemeen van me ning, dat het beter was dat genoemde bond, alvorens tot oprichting over te gaan, contact met de boerenleenbanken opnam. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer F. N. Spaan, vernamen wij, dat er 16 plaatselijke banken, van wie er 13 op deze vergadering vertegenwoor digd waren, bij de ring zijn aangesloten. De jubilea van de boerenleenbanken te Hcerhugowaard-Noord en Warmenhui- zen werden gememoreerd, alsmede de opening van de nieuwe kantoren van de Coöp. Boerenleenbank Noordschar- woudeOudkarspel en de Coöp. Zui- velbank te Alkmaar. De inspecteur van de Centrale Bank te Utrecht, mr Schroder, behandelde de agenda van de algemene vergadering en het jaarverslag. Hierbij werd o.a. gesproken over het fudamenteel ver schil tussen de Centrale banken te Eindhoven en die te Utrecht. Eerstge- Twee priesters droegen hun eerste H. Mis op Twee in Haarlem gewijde priesters hebben Zondag in de St. Dominicus- kerk en de St. Laurentiuskerk hun eerste Heilige Mis opgedragen. Het waren de Weleerwaarde heren A. J. Bruin uit de Spoorstraat en J. Kraak man, wonende aan het Verdronken- oord. Het was een verrassing voor de eer ste neomist toen hij Zaterdagavond door de buurtvereniging en talrijke belangstellenden aan het station werd ingehaald. Voorafgegaan door het mu ziekcorps „St. Caecilia" en in het wit geklede meisjes werd hij naar zijn wo ning begeleid, waar hem door de buurt vereniging een polshorloge werd aan geboden. Zeer veel mensen hebben van de gelegenheid om beide priesters met hun wijding geluk te wensen, ge bruik gemaakt. noemde stelt zich op het standpunt, dat de plaatselijke banken meer spaar- en credietbank zijn voor de leden, terwijl de C.B. te Utrecht de plaatselijke ban ken vrij laat in het verstrekken van credieten aan zaken en coöp, instellin gen. De voorzitter, de heer P. Wijn, die met algemene stemmen herkozen werd, riep in zijn openingswoord een speciaal welkom toe aan het ere-lid, de heer S. Wagenaar te Broek op Langendijk. Interkerkelijke dagen in Waakt en Bidt Van Dinsdag 2 tot en met Donderdag 4 Juni zullen er in „Waakt en Bidt" een aantal interkerkelijke opwekkingsbij eenkomsten worden gehouden. Het on derwerp is „Van Paasfeest tot Kro ningsfeest". Verschillende voorgangers zullen spreken, o.a. de evangelisten v. Prattenburg, Veldkamp, v. Oostveen, Dammuller en zr Geene. Een dames koortje van de Chr. Vrouwenbond zal op de bijeenkomsten zingen. De bijeenkomsten beginnen om 3 uur en 8 uur. Woensdag en Donderdag wordt er een koffiemaaltijd gehouden. De organisatie berust bij de Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Vrachtwagen ramde bestel auto Zaterdagmorgen om half twaalf vond op de Kanaalkade een botsing plaats tussen een bestelauto en een vracht wagen. De bestuurder van de bestel wagen die een voor hem uit rijdende bakfiets wilde passeren, moest plotse ling inhouden voor de tegenliggende vrachtauto. Hij remde krachtig, maar door het gladde wegdek schoof hij naar de linker kant van de weg, waar zijn voertuig door de vrachtauto werd ge ramd. De zijkant van de bestelwagen werd ernstig beschadigd. Onderwijxers-exsmen Van de tweede groep leerlingen, die aan de onderwijzersexamens oo de Rijkskweekschool hebben deelgenomen, zijn geslaagd de dames: C. D. H. Koorn te Hippolytushoef; R. A. Mekkering te Sijbekarspel; A. C. J. von Meyenfeld *e Alkmaar; T. J, Sanders te Middelie; M. Schermerhorn te Bergen; J. Schim mel te Sijbekarspel. maarse spoorwegmensen om door in ternationale uitwisselingen het contact met hun buitenlandse collega's te ver stevigen. De avond werd gevuld met een dansje op de muziek van de Povay-band en met het optreden van Wim Arts en Zita Vedder. Het was een gezellig slot van de tornooidag. Gis teren hebben de Luxemburgers, die hun bewondering over Alkmaar en omgeving niet onder stoelen of banken staken, een wandeling gemaakt langs het strand. Om zeven uur namen zij afscheid van hun Nederlandse colle ga's. Ze rekenen er vast op, dat de SOVA-ploeg uit Alkmaar volgend jaar naar Luxemburg komt voor een return- wedstrijd. En dat zal wel gebeuren Ook. ALKMAARDER TROUWDE MET MEISJE UIT BATH Karei Metselaar uit Alkmaar en Sheila F. Mackway uit Bath heb ben de banden, die er tussen de beide steden bestaan en welke in cCe loop 'der jaren uel ivat zijn verslapt, tveer eens steviger aange trokken. Zij zijn met elkaar in het huwelijksbootje gestapt. De plech tigheid vond plaats in de kerk van St. Bartholomeus, ivaar reverend E. J. T. Hawthorne de dienst leidde. De bruid is lid van de Batli Ladies' Boating Club en de brui degom was o.a. spelend lid van Alkmaarse Boys. Als „best man" trad op de heer B. A. Metselaar, een broer van de bruidegom, die reeds jaren in En geland woont. Het jonge paar zal zich vestigen op nr. 71, Shakespeare Avenue, BURGERLIJKE STAND Geboren: Nicolaas M., z. van N. v. d. Veer en B. Hopman. Christina L. M., d. van C. Meijer en A. Barbuio. Jacob J., z. van D. Hagtingius en C. G. Klei- meer. Cornelis J„ z. van C. Hoogland en A. E. Blankendaal. August A. M., z. en Dirkje, d. van J. de Pijper en E. C. Roomer. Robert H., z. van B. de Jong en N. Verhoeve. Johanna, d. van J. Jonker en B. Snijder. Geertje J., a. van W. G. van Uden en A. de Vries. Getrouwd Pieter G. Bijl en Maar- tie Teerhuis. Franciscus Ph. Luik en Ma art je Visser. Overleden: Gesina Wolzak, 74 jaar, wed. van J. Bruijn. Jan Duijn, 77 jaar, wed. van A. Bakker. Marianne P. J. Naberman, 4 maanden. MANSCHAPPEN van het Regiment Luchtdoelartillei'ie Betuwe hebben Za- terdagmorgen hun kameraad Maarten Beers met militaire eer ten grave gedragen. Op, een wappon carrier, eenzelfde voertuig als waarmee de 21-jarige Alkmaarse soldaat Woensdagmorgen bij Nunspect dodelijk verongelukte, werd de kist, bedeki met de Nederlandse driekleur, naar de gemeente-begraafplaats gereden. Voorop ging een jeep met militaire politie, daarna volgden twee tamboers, die uit hun omfloerste hummels een monotone roffel sloegen en vervolgens kwam het uit twaalf man bestaande vuurpeloton. Naast de auto met het stoffelijk overschot liepen vier slippendragers met de hand aan de vlag. Zij werden geflankeerd door twaalf dragers. Achter de wagen volgden de vijf-en-twintig man geleide, alien van de LUA Betuwe. In de stoet liepen verder mee de afdelingscommandant, majoor T. M. Verhaar, de batterijcom mandant, luitenant P. Slot, de Iegerpredikant, ds T. J. Roos en de afdelings- adjudant, D AV. Rahr. Tut slot kwamen de auto's met de zwaar getroffen familieleden. Onderweg en op de begraafplaats was er veel belangstelling. In de aula, waar vier soldaten de erewacht bij de bloemen en de met de driekleur bedekte baar hadden betrok ken, merkten we nog op de heer G. J. Janssen, chef van de afdeling militaire zaken van de gemeente, die de burge meester vertegenwoordigde en de kapitein H. Dik, die met de sergeant majoor P. H. Meynema het Alkmaarse garnizoen representeerde. Nadat het orgel Psalm 103, vers 8 („Gelijk het gras is ons Kortstondig leven") had gespeeld, nam luitenant P. Slot met enkele woorden afscheid van Maarten Beers. „We hebben je leren kennen als een soldaat, die goed en nauw gezet zijn werk deed. Moge God je ouders en je familie troosten", zei hij. Vervolgens sprak de Iegerpredikant ds T. J. Roos, die de vraag stelde „God, waarom?". Waarom kreeg Maarten Beers maar 21 jaar van U en moest zijn leven worden afgebroken enige maanden voordat hij uit de dienst zou komen en bij zijn vader in de zaak gaan? Het lijkt voor ons mensen onbegmpelijk, dat God dit uit liefde heeft gedaan. Ondanks dit vre selijke is God toch liefde. Want achter dit graf staat het kruis van Jezus Chris tus. Door een nacht hoe zwart en dicht, voert God ons naar het eeuwig licht. Wie in Hem gelooft wordt niet veroor deeld. wie in Hem gelooft heeft eeuwig leven". Nadat de predikant het Onze Vader had gebeden, speelde de organist Gezang 184: „De Heer is mijn Herder". Onder de klanken van het 282ste Gez.: „Blijf bij mij Heer", werd de baar de dodenakker opgedragen. Terwijl de trommels hun roffels lieten horen en de wacht het geweer presenteerde, daalde de kist in het graf. Daarna schouderde het vuurpeloton het geweer en knetterde het salvo over de be graafplaats. de laatste, militaire groet van het regiment aan dienstkameraad Maarten Beers. VEEMARKT TE ALKMAAR ALKMAAR, 1 Juni. Opgave van het aangevoerde vee: 7 paarden van 700 1100, 105 vette koeien van 6001100. 110 nuchtere kalveren van 3065 en 14 vette schapen van 90125 per stuk; varkens van 1,801,90 per kg. 30 Ouderavond van de Centr. openbare lagere school De jaarlijkse ouderavond van de Cen trale o.l.-school mocht zich in een flin ke belangstelling- verheugen. Een teleur stelling was het dat de aangekondigde lezing van dr J. J. v. Gelderen, school arts van het district Midden-Kenne- merland, over scholenbouw, niet kon doorgaan wegens ziekte van de spreker. Inplaats daarvan werden enige films van de „Nederlandse Onderwijs Film" vertoond. Bij de besprekingen werden de schoolreisjes onder de loupe genomen, maar geen data vastgesteld, daar hier over met de autobusondernemer moet worden onderhandeld. Verder werd het concept-reglement voor het School fonds vastgesteld. Tijdens de pauze was er voor de ouders gelegenheid met het onderwij zend personeel over de kinderen te spreken. Vergadering van R.K. kantoorpersoneel De jaarverslagen welke werden uit gebracht in de afdelingsvergadering van de Ned. Kath. Bond van Adminis tratief en Verzekeringspersoneel gaven een beeld van gestadige vooruitgang. De periodiek aftredende secretaris en penningmeester, de heren C. Weel en H. v. d. Boogaard, werden herkozen. Tot leden der kascommissie zagen de heren Th. Lute en J. Zaal zich be noemd. De hoofdbestuurder, de heer Kriek, heeft vervolgens gesproken over de wachtgeld- en werkloosheidsverzeke ring, in het bijzonder over de opge dane ervaringen sedert de inwerking treding van deze wet, op 1 Juni 1952. Zaterdag werden te Oudorp ruiterwed strijden .en -demonstraties gegeven uit gaande van de landelijke rij verenigingen oer L.T.B. uit verschillende plaatsen. Na dat in de morgen individuele oefeningen waren gehouden, opende de burgemeester van Oudorp om 2 uur deze sportmiddag met een woord van welkom. Hij zei, ver heugd te zijn deze middag te mogen openen omdat hij evenals zovele anderen grote belangstelling voor deze mooie sport heeft. Voor de winnaars was een aantal prijzen beschikbaar gesteld, bestaande uit kunstvoorwerpen en medjrilles. De jury bestond uit de heren De Boer uit Rot terdam en Duineveld uit Lisse. Aange vangen werd met achttalen dressuur afde ling Alkmaar en Omstreken en Ursem. De eerste prijs hiervoor werd toegekend aan Alkmaar en omstreken met 73l/i punt. Ur sem werd tweede met 71 punten. Hierna volgde de vier-tallen dressuur. Afdeling Schermerhorn eerste, Alkmaar en omstre ken tweede, Zuidschermer derde en Ursem de vierde prijs. De punten waren resp. 751/2, 681/2, 63 en 621/2. In het z.g. Kla vertje drie was de uitslag als volgt: le Alkmaar en omstreken, heren: 2e Ursem, heren; 3e Alkmaar en omstreken, heren; 4e Ursem, dames; 5e Zuidschermer, heren. Hierna volgden het interessante spel hin- dernisspringen, waarbij de eerste prijs te beurt viel aan IJ. Zwart afd. Alkmaar met 0 fouten; 2e J. Welboren; 3e J. Vlaar; 4e P. J. Vlaar; 5e H. Veldt. Met groepsspringenle J. Vlaar; 2e C. Boots; 3e J. Welboren; 4e H. Veldt. De prijzen werden door de burgemees ter van Oudorp aan de winnaars uitge reikt. BURGERLIJKE STAND Geboren Geertruida M., d. van J. F. Wortel en C. M. Mol. Anna M. M., d. van G. J. Bos en J. G. Neefjes. Mar griet, d. van N. A. Swaerts en G. T. Kloosterboer. Albertus J., z. van T. A. de Goede en M. Groot. Maria A. M., d. van T. Balvers en M. M. Bot. Ondertrouwd Jacobus C. Koe nis, won. te Heerhugowaard, en Afra A. Venneker. Getrouwd Lourens van der Peet, won. te Alkmaar, en Catharina Wester. Johannes van Brederode en Maria J. Al- thaus. Cornelis P. Koomen, won. te Ede, en Johanna A. Admiraal. Overleden: Cornelis Frederiks, 70 jaar, gehuwd met M. Hoek. Nicolaas Smit, 73 jaar, ongehuwd. Hans Nauta, 74 jaar, gehuwd met E. de Graaff. De heer C. Laan overleden In de ouderdom van zeven-en-vijftig jaar is overleden de heer C. Laan, een bekende persoonlijkheid in deze omge ving. Hij was de eigenaar van een groot veehoudersbedrijf en vervulde in het open bare leven verschillende functies, o.a. was hij sedert 1936 kerkmeester der St. Lau- rentius-Parochie te Oudorp. Hij was Hoofdingeland en Poldermeester van het waterschap ,,de Schermeer" en voorzitter van de Polder Oudorp, terwijl hij tevens deel uitmaakte van het comité voor ouden van dagen. De heer Laan stond bekend als een goed eenvoudig mens, die altijd bereid was hulpbehoevenden te ontvan gen en hulp te verlenen. Een slepende ongeneeslijke ziekte maakte een einde aan zijn leven. De uitvaart en begrafenis zijn bepaald op Woensdag 3 Juni a.s. te Oudorp c-m 10 uur. Ongecorrigeerd) Tijdens een noodweer, dat vanoch- I tend boven de Zaanstreek heeft ge- woed is op verscheidene plaatsen od het baanvak AmsterdamZaandam de bliksem in de electrische bovenleiding geslagen. Bij de lijnwerkplaats aan de Zaanstraat te Amsterdam hangt de bovenleiding over vijftig meter naar beneden. Op de Hem,brug is de boven, leiding doorgebrand De beschadigingen zijn van dien I aard. dat het spoor AmsterdamZaan-1 dam niet electrisch kan worden bere-l den. Om de reizigerstreindienst zo I normaal mogelijk te kunnen uitvoeren I zullen de Nederlandse Spoorwegen on I het baanvak Amsterdam—Zaandam eenl aantal dieseltreinen inzetten en de her. I stellingswerkzaamheden aan de boven-1 leiding uitstellen tot de komende nacht, I Maandagmorgen ontvingen wij een I telegram, houdende mededeling, dat I Anthony van Kampen en Siebe van I der Zee Zaterdagmiddag te Godthaab| op Groenland, iets beneden de Pool cirkel, zijn aangekomen. Van hieruit I begint hun expeditie naar het dak der I wereld. Naar gemeld werd, was alles f wel aan boord. ZAANDIJKERS STORTTEN VAN AUTOBAAN Auto sloeg viermaal over de kop De prettige vacantietrip, die doktel en mevrouw F. H. Schaap met de heef en mevrouw P. W. Schoonenbeek val de Parklaan 8 te Zaandijk hadden uitl gestippeld, is Zaterdagmiddag, tengel volge van een ernstig verkeersongeval,! wreed verstoord. Op weg naar Oostenrijk is de auto! met het Zaanse gezelschap op een! autobaan, nabij Karlsruhe (Did) vier-l maal over de kop geslagen. De gevo!-| gen waren, hoewel er, wonder boven! wonder, geen doden te betreuren vieT len, vrij ernstig. 1 Mevrouw Schoonenbeek werd uit ae| auto, die van de vijftien meter hoge! autobaan tuimelde, geslingerd en! moest met een zware hersenschudding! in een ziekenhuis te Karlsruhe worden! opgenomen. f De heer Schoonenbeek, die de autj bestuurde, alsmede dokter en mevromf Schaap kregen verschillende verwon! dingen en konden, na geholpen te zijnf hun intrek in een hotel nemen. Gistermorgen was mevrouw School nenbeek weer tot bewustzijn gekomen! en was haar toestand naar omstandig! heden redelijk wel. De auto werd vrij-j wel geheel vernield. DR. SAMUELS KLAAGT DR DE GROOT AAN Dr J. Samuels (canceroloog te Arol sterdam) heeft de inspecteur voor d(| volksgezondheid voor Noord-Hollans dr A. P. N. de Groot te Haarlem, F de officier van Justitie te Amsterdarsf aangeklaagd wegens bedrog en verval' sing van een ambtelijk stuk. De aan klager is van mening, dat deze handel lingen als zeer ernstig zijn te beschou wen, omdat zij zijn begaan ten einde, een schorsing uit zijn (dr Samuels')] beroep te bewerkstelligen. T\E Zaterdagmiddag door de Brand- weerkring Alkmaar, in samenwer king met de Organisatie Bescherming Bevolking, georganiseerde wedstrijden te Koedijkzijnf dank zij de prima or ganisatie van de wedstrijdcommissie o.l.v. de heer E. A. Besteman, een vol ledig succes geworden. Een dertiental corpsen heeft met laaiend enthousiasme "N 117. Nog diezelfde avond riep Jim my de gehele stam jier Roekiraki's bij een. De samenkomst, die een nogal plechtig karakter droeg, ./erd gehou den op dezelfde binnenplaats waar eens Grauto Grauw zijn vreesaanja gende toespraken hield. De Roekiraki's waren hoogst nieuwsgierig. Wat zou Woewoesoeki nü gaan vertellen. Zij hadden zich in een grote kring rond om hun stamhoofd geschaard en luis terden even eerbiedig als aandachtig Jimmy sprak van het in stand houden van het stamverband en met krachtige stem bezwoer hij de chimpansees zich nooit meer te laten meeslepen in een verderfelijk avontuur als dat wat zij nu juist achter de rug hadden. In alle dierenboeken, die er ter wereld zijn, staat gij beschreven als de intelligent ste en de meest ontwikkelde dieren, die er bestaan. Gij werd steeds ge roemd om uw eerlijkheid en uw fat soen, en zo zal dat moeten blijven tol in lengte van dagen! Ik ben u allen zeer dankbaar voor het vertrouw.en, dat gij in deze dagen in mij gesteld hebt en niets zou mij liever zijn dan u nog vele jaren als stamhoofd te leiden en te dienen. Dit echter...." zei Jimmy, en hij wachtte even opdat zijn woor den tot alle Roekiraki's goed zouden doordringenDit echter is onmo gelijk. Ik moet u morgen gaan ver laten. Er zijn andere plichten, die mij roepen!" Wat er toen gebeurde, zou Piet Potlood nog lang bij blijven. Hij raakte er werkelijk van ontroerd.. Er steeg plotseling een luid geweeklaag uit de kring der Roekiraki's op. Som migen liepen handenwringend op Woe woesoeki af en smeekten hem zijn woorden in te trekken. Anderen zaten stil voor zich uit te snikken of lieten hun tranen zonder schaamte de vrije loop „Daar kan Jimmy nooit tegen op", dacht Piet Potlood. ,Je zult nog zien dat zij hem overhalen voorgoed te blijven". de diverse aardig gevonden „doek'J met afwisselend geluk bestreden. Ml alleen snel en doortastend optreden wit een eerste vereiste, doch ook „correct heid" sprak een woordje mee. Tegt dit laatste werd. nogal eens gezondioty zodat de jury, die zich overigens voo't trefgelijk van haar taak heeft gekweld handen te kort kwam. Verschillende autoriteiten, o.m. burgemeesters van Koedijk, Heiloo 'I Akersloot; de commandant der Rij®| politie le luit. Zijp; de inspecteur het Brandweerwezen, de heer Felwl de voorzitter van de Kring Alkmaar, V heer J. v. Maarleveld; het KringhocP B.B., de heer A. J. van Wilgenburg vele anderen woonden de wedstrijd! bij. Na afloop vond de prijsuitreita| plaats in zaal Butter, waar burgeme' ter Schelhaas met een toepasset speechje de prijzen overhandigde dl de diverse corpsen, waarna deze s'*;l cesvolle middag werd besloten ®;l woorden van dank. resp. gespro»1! door de heren v. Wilgenburg en I Maarleveld, tot allen, die aan het s»| gen van deze wedstrijden hadden fT degewerkt. De gedetailleerde uitslagen luidd()| als volgt: 1. Langedijk 16 min. 20 sec. incl I str. sec. (le prijs); 2. Koedijk 16 B:,l 59 sec. incl. 219 str. sec. (2e prijs) If! Heerhugowaard 18 min. 27 sec. incl- - str. sec. (3e prijs); 4. Kwiek (AlkntfJ I 20 min. 3 sec. incl. 150 str. sec. J prijs); 5. Beets 20 min. 5 sec. incl.*, str. sec.; 6. Burgerplicht (Alkmaar' min. 47 sec. incl. 156 str. sec.; 7. NieU"| corps (Alkmaar) 25 min. 19 sec. 195 str. sec.; 8. Akersloot 25 min. 26 s{;. incl. 504 str. sec.; 9. Ursem 25 sec. incl. 273 str. sec.; 10. Uitgeest'! min. 4 sec. incl. 369 str. sec.; 11. ScMJJ 27 min. 50 sec. incl. 186 str. sec; Warmenhuizen 30 min. 49 sec. incl str. sec.; 13. Oudorp 32 min. incl. str. sec. Pelotonsprijzen in aanjaagverban"1 le peloton, bestaande uit de corp.3 Burgerplicht (Alkmaar, KoeW Schoorl) le prijs. Bovendien werd aan het corps gerplicht een extra prijs toegekend gens de correcte uitvoering van de 1 I HET welhaast onmogelijke libre om het kampioenschap Zondagmiddag gebeurd. Jac. moest zich gewonnen geven stond, keurig ophaalde en di in zijn voordeel besliste. Er het niet, dat Mosterdman in middelde van 20.83 had ge moest erkenenn in Bongers, eerste plaats; het moyenne i tegen dat van de Nieuwediep voor het kampioenschap Zoals wij in onze editie van Zs reeds schreven, was Jac. Burgt Den Helder met acht punten eerste plaats beland. Bakker w de hogere regionen verdwenen, er had zich een nieuwe conc aangemeld, de rustige Mosterdrm district 't Gooi. En deze bleek derde dag inderdaad een cone want hij zag kans om de Nieu per de eerste nederlaag toe te br Het was een saaie doch zenuws de partij, die door Mosterdman en twintig beurten met een mc van 11.90 werd uitgemaakt. I die niet kon loskomen, bleef g op 164 achter. Dit fraaie resulta; de Gooi-speler kwam in het t de spanning wel ten goede, Bur; Mosterdman met acht punten aan de kop! Edoch, in de avonduren ervoer terdman, dat de Haarlemmer K er zin in had zijn tweede partij t< lien. En dat geschiedde ook p met 250207! Een meevaller vooi ger, die zelf vlot afrekende m( Zaandammer Vreeken, die 's m: tgen Karman zijn eerste ontm had gewonnen, maar nu geen aan de grond kreeg. Burger si 25075 met een gemiddelde van tegen dat van Vreken 5. Smit uit Hoorn moest Zaterdag maal het hoofd buigen, eerst vo Utrechter Bongers (250—220), o voor Hoogenboom van het d Schagen. Deze laatste won twe en beide keren in zeventien b< (moyenne 14.70), hetgeen zijn t gemiddelde geen kwaad deed. slachtoffers waren de Amsterda Bakker en dan Smit, die op 171 a bleef. Van deze dag rest ons n partij BakkerBongers, die door genoemde werd gewonnen (250 Vuurwerk Al met al was het een Zaterda vuurwerk! Mosterman eerst gelij: Burgerwéér afgevallen. En stootte, ongemerkt, de Warmen] Hoogenboom zich naar de f plaats. Zijn moyenne verschilde zo heel veel met dat van 3urgei men uitgerekend, de laatste da Zondag, zou nog wel eens spai kunnen worden. Na zes partijen immers de stand: i BEDRIJFSCOMPETITI Na een maand bedrijfssport zi standen in de verschillende afdel als volgt: Afdeling A: Ringers I SOVA BBC Centra Lichtbedrijven Blackboys Reiniging Povay I Postiljon Afdeling B: APSV II Hulskampboys Telefonia POA Stoel 't Hooge Huys Krom Melkboeren Afdeling C: Kofaboys Ringers II Lastinaboys Alkm. Courant APSV III Notenkrakers Povay II Nagengast Afdeling A: Lastinagirls Milfleur Zwaluwen A Krom HVB Jong Holland Afdeling B: De Wild KHC SVG Tubantia Zwaluwen B De uitslagen van de in de afgel week gespeelde wedstrijden ziin: Afdeling A: ReinigingRinge 1—3, Postiljon—Blackboys 02. Afdeling B: POA—APSV II I Krom—Telefonia 1—2, Stoel—E kampboys 05. Afdeling C: Povay IIKofaboys APSV IIINagengast 41. Ham Afdeling A: LastinagirlsJong land 4—0. Afdeling B: SVG—KHC 5—8. VOE' 3 2 1 0 7- 2 2 0 0 7- 2 1 1 0 3- 2 1 0 1 2- 2 1 0 1 3- 3 1 0 2 4- 3 0 2 1 2- 2 0 1 1 0- 3 0 1 2 3- 3 2 1 0 12- 2 2 0 0 8 3 2 0 1 ïi— 3 1 1 1 4— 2 1 0 1 1— 1 0 0 1 0— 2 0 0 2 1— 2 0 0 2 0— 3 3 0 0 14— 2 2 0 0 4- 2 2 0 0 12— 1 1 0 0 1— 3 1 0 2 4- 1 0 0 1 1- 3 0 0 3 4—1 3 0 0 3 I— HAND 2 2 0 0 7- 2 2 0 0 22— 2 1 0 1 9—1 2 1 0 1 7—] 1 0 0 1 2— 3 0 0 3 5j 2 2 0 0 13— 2 1 0 1 12—1 2 I 0 1 12—1 1 0 0 1 2— 1 0 0 1 1—

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2