Langedijker brandweerman eist schadevergoeding van gemeente Voor een ongeval bij blussing in 1948 bekomen Variété-nummers op de Laat NACO-chauffeurs reden drie jaar lang zonder schade Sterke, maar ware verhalen van de waterkant Een spelletje Het was druk Bestand Korea op 25 Juni? Extra aanbieding Kinderjurkjes LAATSTE NIEUWS Pleidooien voor Alkmaarse rechtbank De aangifte werd te laat ingediend AGENDA TIJDENS DE BRADERIE 1953: Opmerkelijke prestatie Orkest Max Woiski speelt 3 dagen BUSCHAUFFEUR WORDT WEER POLITIEMAN Zang in Schutterswei Kippengrapjes Dit jaar de tiende Avondvierdaagse BURGERLIJKE STAND DOKTERSDIENSTEN Kaasmarkt-impressies Havendijk in Zierikzee gesloten Trekking Staatsloterij OP 24 OCTOBER 1948 kreeg de brandweerman A. Scholten, lid van de Vrijwillige Brandweer te Langedijk, bij het blussen van een brand te Zuidseharwoude een gedeelte van een gevel op schouder, rug en hoofd. De volgende dag stelde de heer Scholten zich onder behandeling van een arts te Zuidseharwoude, die als diagnose stelde, dat de patiënt aan een griep leed. Deswege weigerde de medicus het formulier voor de Ongevallenwet te tekenen. De brandweerman bleef evenwel bij zijn mening, dat hij ten gevolge van het ongeval ernstig lichamelijk letsel had bekomen en verzocht na negen dagen het Ziekenfonds te Alkmaar toestemming zich onder behandeling van een andere arts te mogen stellen. Deze toestemming werd verleend, waarop de heer Scholten zich tot de arts Maujouro te Broek op Langendijk wendde. Deze stelde een juiste diagnose, doch kon het formulier niet tekenen, daar hij niet de eerste hulp had verleend. Anderhalf jaar bleef de zaak slepende totdat de gemeente Langedijk een formulier invulde, dat mede door de heer Scholten werd ondertekend. Toen bleek evenwel de ter mijn van aangifte te zijn verstreken en werd aan de onfortuinlijke brandweerman, die het ongeval met doofheid aan een oor en even wichtsstoornissen tengevolge van hersentrauma heeft moeten bekopen, geen vergoeding verstrekt. Teneinderaad is de heer A. Scholten een civiele procedure tegen de gemeente Langedijk begonnen, waarin hij een schadevergoeding van pl.m. 16.000 eist. Gistermiddag werden in dit proces voor de rechtbank te Alkmaar, gepresideerd door de presi dent, mr A. D. van Regteren Altena, de pleidooien gehouden. VOOR EISER pleitte mr dr C. Berk- liouwer te Alkmaar, die na de feitelijke gang van zaken te hebben gereleveerd, met nadruk verklaarde, dat ingevolge eèn besluit van de secretarissen-gene raal van binnenlandse zaken en soci ale zaken van 13 Juni 1941 en nadien gehandhaafd, het personeel van de beroeps- en vrijwillige brandweer voor de ongevallenwet geacht wordt in dienst te zijn van de gemeente. De gemeente was in dit geval werkgever in de zin van de wet en had dus de aangifte moeten doen. Dat eiser arider- half jaar had stilgezeten, ontkende de procureur ten stelligste. Eiser heeft bij herhaling gerappelleerd, terwijl ook dokter Manjouro de gemeente op de ernst van het ongeval heeft gewezen. Desondanks heeft de gemeente niets gedaan. De brandweerman in de over- tuiging, dat de gemeente Langedijk de aangifte moest doen, heeft hierop Vertrouwd- Ten langenleste heeft tie brandweercommandant, de heer De Jong. een formulier gereed gemaakt. De Rijksverzekeringsbank en de Soci ale Raad van Beroep concludeerden evenwel, dat de termijn gesteld in ar tikel 73 van de Ongevallenwet was ver streken. Mr. dr Berkhouwer stelde vervolgens, dat de gemeente Langedijk de rechts plicht niet heeft vervuld door af te gaan op de ..diagnose" van de eerste arts. Toen dokter Manjouro de gemeen te bij herhaling tijdig waarschuwde, had de gemeente aangifte moeten doen. De Ongevallenwet fundeert wel dege lijk voor eiser een wettelijk recht op vergoeding. De gemeente heeft gehan deld in strijd met haar rechtsplicht om deze aanspraak in vervulling te doen gaan. Zij heeft gezegd, dat eiser zelf het recht had tot aangifte. Dat is juist maar laat de plicht tot aangifte van de gemeente onverlet. Dat de ge meente zelf van mening is geweest het nodige voor eiser te doen. bewust, dat zij na anderhalf jaar een formulier in vulde. Na uitvoerig bij de zorgvuldig heidsnorm te hebben stilgestaan, wees spr. erop, dat de heer Scholten in dienst van gedaagde, bij het behartigen van diens belangen letsel heeft beko men. Dit brengt, volgens mr. dr Berk houwer, mede, dat gedaagde de schade vergoedt, die eiser in zijn werk be komt. Doet hij dit niet. dan handelt hij onrechtmatig. Vele gemeentenaren, ja zelfs de hoogste bestuurderen van de gemeente Langedijk, die tegen wette lijke aansprakelijkheid is verzekerd, ho pen. dat de gemeente veroordeeld zal worden. De verzekeringsmaatschappij denkt daar evenwel anders over. Mocht de verzekering weigeren te betalen, dan zou, naar pleiter had vernomen, de gemeente iets voor eiser doen. Mr dr Berkhouwer verzocht de rechtbank tenslotte de eis toe te wiizen. VRIJDAG REX THEATER. 2.30 en 8 uur? Een zomer slechts heeft zij gedanst (18 jr.) VICTORIA THEATER, 8 u.: De dief van Damascus (14 jr.) HARMONIE THEATER 8 u.: Het barre Noorden (14 jr.) CINEMA AMERICAIN, 8 u.: The greatest show on Earth (14 jr.) BERGEN. Rustende Jager. 8.30 uur.: With a song in my heart (alle leeft.) ZATERDAG REX THEATER. 2.30, 7 en 9.30 uur: Eén zomer slechts heeft zij gedanst (18 jr.) VICTORIA THEATER, 7 en 9 30 u De dief van Damascus (14 jr.) HARMONIE THEATER, 7 en 9.30 u.: Het barre Noorden (14 jr.) CINEMA AMERICAIN, 7 en 9.30 u.: The greatest show on Eearth (14 jr.) WAPEN VAN HEEMSKERK, 8 uur: Uitreiking diploma's Solexclub: 8 uur: Feestavond buurtvereniging DW. BERGEN. Rustende Jager, 7 en 9.30 uur: Operatie Cicero (14 jr.) N.SCHARWOUDE,. Tivoli, 7.30 uur.: Export in blond (18 jr.) DIENST APOTHEKEN De avond- en nachtdienst der apo theken wordt deze week waargenomen door apotheek Wanna, Mient C 13. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE 21.42 10.15 22.39 11-22 TE CAMPERDUIN hoog laa? 21.47 10.20 15.47 4.20 22.44 11.27 16.44 5.27 Vrijdag Zaterdag Vrijdag Zaterdag Mr G. D. POSTMA uit Rotterdam, door mr H. Scholten aan de rechtbank voorgesteld, pleitte voor gedaagde en begon met erop te wijzen, dat de ge meente Langedijk zich niet aansprake lijk acht en dat van enige pressie van de zijde van de verzekeringsmaatschap pij gaan sprake is. Met stijgende ver wondering had mr Postma zijn tegen- pleiter aangehoord. Hij nam de recht bank enige momenten mee naar art. 66 van de Ongevallenwet en wat daarin wordt gesteld. Als de medicus verklaart, dat medi sche hulp niet nodig is en de gemeente overigens geen termen aanwezig acht om hieraan te twijfelen, dan houdt de verplichting tot aangifte voor de ge meente op, aldus spr. Dat de gemeente onoirbaar zou heb ben gehandeld, wees mr Postma af. Eiser had zelf het recht om aangifte te doen, doch heeft dit nagelaten. Al had hij maar een onooglijk briefje, vol met taalfouten, zelfs zonder postzegel ver zonden, dan zou aan de aangifteplicht zijn voldaan. Pleiter bestreed, dat het recht tot aangifte van eiser de plicht tot aangifte van de gemeente onverlet laat. Ook de procureur van gedaagde ging de gang van zaken na en erkende, dat gebleken is, dat de diagnose van de eerste arts verkeerd was. Dokter Man jouro is op zijn beurt eerst na ander half jaar in contact gekomen met de brandweercommandant De Jong. Als eiser gedurende anderhalf jaar stappen achterwege laat, is van een verplich ting van de gemeente geen sprake meer. De stelling van mr Berkhouwer, dat de gemeente verplicht zou moeten ziin de schade, welke bijv. brandweerlieden zouden oplopen te vergoeden achtte pleiter weliswaar aantrekkelijk, maar niet houdbaar. Een interruptie van mr Berkhouwer, dat eiser wel degelijk iets had onderno men, bracht mr Postma t'ot de opmer king, dat dit dan bij getuigenbewijs waar gemaakt zou moeten worden. Hij persisteerde vervolgens bij hetgeen hij in zijn conclusies had opgemerkt. Mr dr Berkhouwer bood bij zijn re pliek een contra memorie aan en stipu leerde, dat zowel de Rijksverzekerings bank als de Sociale Raad van Beroep hebben aangenomen, dat de gevolgen van het ongeval zich direct hebben ge openbaard. Eiser heeft geregeld achter de gemeente aangezeten, aldus pleiter, die van oordeel was, dat juist daarom de gemeente schuldig is. De wederpar tij zegt: „eiser had het zelf moeten aan geven", maar het eigenaardige geval heeft zich voorgedaan, dat de gemeente na anderhalf jaar samen met eiser een verklaring ondertekent. Als de gemeen te dit na de sommaties van eiser eerder had gedaan, was er geen vuiltje aan de lucht geweest. De president van de rechtbank deel de mede, dat op 23 Juli de uitspraak zal volgen. in leuke katoenen ruitjes; rood, blauw, groen. 40 t.m. 50 cm lang, maat 40 4.10. 60 t.m. 105 cm lang, maat 60 6.50, met 25 ct. sttfging per maat. Advert*-»;' *ng tviea NU HET BRADERIEBESTUUR de toestemming van B. en W. in de zak heeft wordt er liard aan de organisatie van het verkoopfeest ge werkt. Men heeft de reeds lang bestaande plannen reeds voor het groot ste gedeelte kunnen realiseren en al verschillende contracten met artis- ten-ensembles afgesloten. Want de Braderie 1953 zal een aantal goede variéténummers aan het publiek presenteren. Op de Laat wordt een podium opgericht, waar de artisten hun nummers kunnen brengen. De bekende Hodlars zullen er optreden, de Corty's (vallende mensen) en Fred Johnsen met een goed stuk rijwielacrobatiek. Üeze attracties zul ten er zeker toe bijdragen de goede stemming op het Braderiefeest nog meer te doen stijgen. DRIE-EN-DERTIG CHAUFFEURS VAN DE NACO hebben gister- avond in café Tom het diploma en speldje van het Verbond voor Veilig verkeer in ontvangst mogen nemen, omdat zij drie jaar achtereen hun bus schadevrij door het verkeer hebben geloodst. Wat dat betekent be seft men eerst goed bij het vernemen van de getallen, die de directeur van de NACO, de heer J.Kistemaker, in zijn toespraak bekend maakte. In 1952 werden door de NACO-bussen 8.600.000 kilometer afgelegd, waarbij per 70.500 km één schadegeval (eigen schuld) werd geconsta teerd. Toen men in 1950 met de Veilig Verkeersactie begon was het totaal aantal kilometers 7 millioen en kwam er één schadegeval per 47.500 km voor. Deze belangrijke verbetering kwam tot stand in een periode, dat het verkeer nog steeds in intensiteit en snelheid toenam. Niet iedereen is het dan ook gegeven er drie jaar lang zonder kleer scheuren af te komen. Van de 113 chauffeurs, die op 1 Maart 1950 vrij willig aan de Veilig Verkeerscompetitie deelnamen, kwamen er 70 het eerste jaar door, van die 70 hieven er het tweede jaar 52 over en thans is dit aantal gedaald tot 33. „We zijn daarover zeer tevreden", heeft de heer Kistemaker gisteravond tot zijn „jongens" gezegd. Behalve de 33 „driejarigen" waren er ook nog dertig chauffeurs, wie het diploma en de medaille wegens twee jaar schadevrij-rijden werden overhandigd. Zij zijn een jaar later aan de actie gaan meedoen. De „bloem" van het NACO-chauf feurscorps werd o.a. toegesproken door het hoofd van de Alkmaarse Verkeerspolitie inspecteur J. Haverlag, die op de moeilijke omstandigheden wees waaronder de buschauffeur, moet rijden. Hij zit iedere dag met een' kolos van een wagen langs de weg en draagt niet alleen de verantwoordelijkheid voor zijn auto, maar ook voor de pas sagiers, die hij vervoert. Geen moment mag zijn aandacht tijdens het werk verslappen en daarom is het behalen van deze diploma's van heel wat meer waarde dan de niet-ingewijde zou ver moeden. De heer Haverlag herinnerde vervolgens aan de geschiedenis van het verkeer, dat tot 1850 nog geen pro blemen kende. De legers van Alexan der de Grote waren te voet opgetrok ken en de .heirscharen van Napoleon deden dat vele eeuwen later nog. Maar toen de trekschuit en de paardentram verdwenen en de auto en het vliegtuig hun intrede deden ging de ontwikke ling met rasse schreden. Te snel zelfs, want de mens bleek niet meer in staat het tempo bij te houden. Men heeft dit kunnen zien aan Alkmaar en vele an dere steden, die met ernstige verkeers problemen zitten te kampen en wil men de oude binnensteden bewaren gedwongen zullen zijn het verkeer om de stad heen te leggen. Ook dit is niet zo eenvoudig, want het brengt econo mische consequenties met zich mee. Spreker hoopte, dat het voornemen Dat men drie verschillende artisten- nummers heeft geëngageerd, vindt zijn oorzaak in het serieuze streven naar een zo groot mogelijke verscheiden heid. Dat deze op de Braderie bereikt wordt durven we met een gerust hart aan te nemen. Een vierde attractie zal worden ge vormd door het Surinaamse Show-, orkest van Max Woiski. Dit begint zijn optreden na de feestelijke opening op de morgen van de 30ste Juni om 10 uur. Gezeten op een wagen zal het orkest door de Braderiestraten rijden en op verschillende punten zijn popu laire muziek ten gehore brengen. En dat gebeurt niet alleen op de openings dag. Tijdens het ganse Braderie-feest zal men Max Woiski zowel 's middags als 's avonds kunnen beluisteren. Van de overige evenementen willen we naast de mödeshow-in-Parijse sfeer voor de dames nog de voetbalwedstrijd AlcmariaStormvogels noemen, die speciaal is ingelast om ook de manne lijke bezoekers van de Braderie een genoegen te doen. De wedstrijd, waar in de bekende spelers als Kraak en Angenent uitkomen, zal in de voor avond van Woensdag 1 Juli worden gespeeld. Van het Braderie-bestuur ontvingen wij verder de mededeling, dat het grote bloemencorso in een vergevor derd stadium van voorbereiding is. Hierover hopen wij binnenkort iets meer te kunnen vertellen, evenals over de andere, nog „in de grondverf" staande attracties. De heer C. M. Konijnendijk, Ver meerstraat 58, die de laatste jaren als NACO-chauffeur werkzaam is geweest, gaat m.i.v. 1 Juli zijn oude beroep weer opvatten: dat van wachtmeester 'oij de Rijksverkeerspolitie. Door bij zondere omstandigheden heeft hij in dertijd de dienst moéten verlaten, doch hij bleek het uniform met de blauwe uitmonstering toch te ambiëren boven dat met de rode biezen. De heer Ko nijnendijk heeft als buschauffeur ove rigens geen slecht figuur geslagen. Hij behoort bij de bestuurders, die drie jaar achtereen schadevrij hebben ge reden. De gedetineerden in „Schutterswei' is dezer dagen een concert aangeboden door het Bergen's Klein Vrouwenkoor onder leiding van Corry Moree-Dol. Mej. G. van Dijk speelde werken van Beethoven en Albaniz op de piano. Deze uitvoering werd door de onge veer honderd gedetineerden op hoge prijs gesteld, hetgéen tot uitdrukking kwam in het ovationele applaus. is de Waterbe- IVAUWELIJKS jacht op de woners geopendof de sterke en gekleurde ver- halen over wonderbare visvangsten doen al weer de ronde. Er is een tijd geweest dat wij die ver halen met een licht schouderophalen over ons heen lieten gaan, rtiaar sinds het moment dat ook. wij met werphengel en schepnet pogingen hebben ondernomen, ove rigens met zeer povere resultaten, op gezette tijden een snoek van for maat of een karper waarvoor wij ons niet behoeven te schamen, te verschalken, hebben die verhalen onze intense belangstelling. Bovendien is er nog een andere re den waarom wij die ver halen met een aanzien lijk kleiner aantal kor reltjes zout zijn gaan nemen. Tegenwoordig is het namelijk zo dat het CNHV, afdeling Alkmaar, een van de grootste or ganisaties voor sportvis sers, prijzen beschikbaar stelt voor de grootste baars, snoek, karper en wat dies meer zij. Als nu een visser inderdaad een vis van formaat heeft gevangen, stapt hij ogen blikkelijk naar zijn or ganisatie om die vis te laten meten en wegen, waarmee tevensde mo gelijkheid is uitgesloten om het slachtoffer met de dag groter en zwaar der te laten worden. Henk Morsch zal daar overigens geen behoefte aan hebben. Hij is een sportvisser van het goede soort, die met een licht tuigje de waterkant op zoekt en zijn „prooi" een redelijke kans geeft om te ontkomen. Geen be zemstok dus met een gordijnenkoord, maar toch een snoek van bijna een meter en het formi dabele gewicht 10 pond en I* ons. Deze „knoert" van een snoek gaf gis termiddag in de Noorder vaart het eerste bewijs van zijn aanwezigheid, nauwelijks tien minuten nadat Morsch zijn aas- visje achter een riet- schoof had gedeponeerd. Morsch had nooit ver wacht Uat zijn eerste „hobbel" een snoek van een dergelijk formaat zou opleveren. Het is echter waar en zijn naam staat ahans in de boeken van het CNHV genoteerd, evenals de bijzonder heden van de snoek. En nu maar wachten op de man, die het record van Morsch gaat verbeteren. Dat kan soms lang du ren. P. Kokkes heeft dat laten zich echter niet voor één gat vangen en op een of andere manier heeft die visser zijn schuiflood plat geslagen. Het hielp niet veel en ten einde raad gaf hij er de brui aan. Onze visser draaide zijn lijn op met de wetenschap dat die eerste visdag een mis lukking was geweest. Zo was het echter niet. Vlak onder de kant sprong er een snoek op zijn loodje, dat platgeslagen en glimmende onbewust het vorige seizoen er varen. Op 30 Augustus kwam hij niet een baars aandragen van 1 pond en 280 gram. Voor een baars is dat een enorm gewicht en een ieder was er van overtuigd dat Kokkes met de eer zou gaan strijken. Zeven maanden later meldde zich de voorzitter van het CNHV, afdeling Alk maar, J. Ottenbros, met een baars, dus vlak voor het sluiten van het sei zoen, die kans had gezien het gewicht van 2 pond en 415 gram te bereiken. QP de eerste dag van het nieuwe seizoen zat aan de waterkant van het Noordhollands Ka naal een loos vissertje met een werphengel op paling. Het wilde niet vlotten, ook al omdat zijn rond schuifloodje telkens door de stroom' werd weggetrokken. Vissers dienst deed als een „blinker". Die snoek was zo gulzig, dat in de tijd van een tel bet blinkertje in zijn maag verhuisde, waarmee zijn doodvonnis was getekend. De visvangst is intus sen nog niet denderend. In het Noordhollands Ka naal is een enkele kar per verschalkt, zowel aan de Oost- als aan de West- dijk. De zeelt in de Noor dervaart geeft ook nog niet thuis. Dat is begrij pelijk, want deze luie vis komt pas in actie bij warmer weer. De karper in de Noordervaart doet het beter. Henk van Ccelen sleepte een „jum bo" van 4 pond en 180 gram op de kant en Jo van Baden kwam met een visje van 5 pond en 410 gram thuis. Dat waren alleen nog maar de grote. Het .aantal karpers van kleiner formaat was aan zienlijk groter. van de minister om op de kweekscho len verplicht verkeersonderwijs in te voeren zou worden verwezenlijkt. Ide aal is het verkeersonderricht op de scholen nog niet, al zijn er reeds vele goede resultaten geboekt. Na Engeland De heer K. J. Schummelketel uit Utrecht, hoofd van het Centraal Bu reau van het Verbond voor Veilig Ver keer, stak zijn bewondering voor het NACO-keurcorps niet onder stoelen of banken. Als 's winters wanneer het glad is de automobilisten in de trein stappen, moet U blijven rijden, zo zei hij. Voor U zijn er alle dagen de weg en het drukke verkeer, waar U met Uw bussen middenin zit. De in 1950 gelanceerde actie van het Verbond is een navolging op wat reeds 30 jaar lang in Engeland gebeurt. Daar nemen 230.000 chauffeurs aan een soortgelijke competitie deel en er zijn er, die al 25 jaar achtereen schadevrij hebben ge reden. Namens de Bedrijfs Unie Vervoer sprak tot slot de heer B. J. L. Spit, die er op wees, dat door het rijden zonder schade de chauffeurs in zekere zin meewerken aan een productiviteits verhoging. Hij constateerde met dank baarheid, dat de vakbekwaamheid on der beroepschauffeurs stijgende is, het geen de onderhandelingen voor de Unie om eventuele loonsverbeteringen ge makkelijker maakt. Spreker was ervan overtuigd, dat in de NACO-gemeen- schap met liefde en wederzijds begrip wordt gewerkt. De kippen van de heer G. Zwart, Wildemanstraat 1, maken van het eierenleggen een soort spelletje. „Wedden, dat ik over de 100 gram kom", heeft één van de blauwe leghorns gekakeld en zij won het gokje ruimschoots. De heer Zwart vond de volgende morgen een ei van 118 gram in het hok. Een behoorlijke prestatie als men weet, dat een normaal kippenei zo ongeveer 35 a 40 gram weegt. De volgende dag had een andere kip, een bruine leghorn, het spelletje voortgezet, maar. nu in omgekeerde richting. Ditmaal lag er een pietepeuterig eitje van 24 gram te wachten. Intussen hebben de grappen makers de normale productie hervat. Voor de tiende maal zal dit jaar de Avondvierdaagse worden gehou den. De data zijn vastgesteld op 17, 18, 19 en 20 Juni en de tochten zul len zich uitstrekken over 10 km voor jongeren en 15 en 20 km voor oudere wandelaars. Er is natuurlijk voor ge zorgd dat de routes langs de mooiste plekjes in onze omgeving zullen gaan. De vóór-inschrijving sluit op 9 Juni. Daarna worden de inschrijfkosten met 0.50 verhoogd. Er zal op* het Waagplein vanaf café Tom worden gestart, voor junioren van 55.30 uur nam. en voor senio ren van 67 uur nam. Inschrijfadressen zijn: L. Koolwijk, Corn. Evertsenplein 12; H. Wassink, Oudegracht 72; J. Gouwentak, Voor- dam 13; J. P. Louter, Zocherstraat 27 en D. J. Koopplan, Baansingel 67. Geboren: Leendert. zv S. Plug en K. G. Alders; Afra W., dv R. R. Fraaij en G. R. Huisman. Ondertrouwd: Hendrik de Vries en Catharina C. Folmer. Getrouwd: Abraham Pronk en Antje N. van der Stelt. Overleden: Leentje van Maarle- veld, 70 jr, geh. m. H. Stoorvogel; Arend Bood, 72 jr, geh. m. T. Ruiter; Hen drik Pruimeboom, 80 jr, wed. v. J. Crefeld; Maria A. Kamp, 18 jr. Wat we in Alkmaar al verwacht hadden is nu in Beemster gebeurd. Wei, houder K. Hogetoorn, die zich ook bij de jongste gemeenteraadsverkiezingen candidaat had laten stellen voor de PvdA, zal in September niet meer ia de nieuwe raad terugkeren. Hij Jieeft voor het raadslidmaatschap bedankt. Opeens. Dejfceer J. Tromp zal zijn op. volger worden. Wij weten, dat de heer Hogetoorn, die een vooraanstaand» plaats inneemt in vele agrarische or. ganisaties een zeer druk verenigingsle ven heeft en wij nemen aan, dat hij een gegronde reden heeft dit veelvoud van functies de reduceren. Wij kunnen ons echter niet voorstellen, dat hij zo vlak na de verkiezingen opeens lot dit besluit is gekomen. Hij heeft de kiezers dus naar alle waarschijnlijkheid rustig laten stemmen in de wetenschap, dat hij, de candidaat, de hem toebedeelde zetel niet zou aanvaarden. Formeel is daar niets van te zeggen, maar of het moreel ook juist is? Bij gemeenteraads verkiezingen komt het niet uitsluitend op de partij aan, doch ook op de per soon, in wie het kiezerscorps zijn ver trouwen stelt. Wij kunnen daarom voor het spelletje van de PvdA-fractie in Beemster geen bewondering hebben. Tijdens het weekend worden de doktersdiensten waargenomen door de volgende artsen: ALKMAAR: dr K. H. Kolk, Gees tersingel 47 (2017) en dr E. E. M van Gilse, Nieuwl.singel 46 (3136) LANGEDIJK en ST. PANCRAS: dr Destree te St. Pancras (K2267- 482). BERGEN: dr A. H. van Gelder (K 2208—2027). HEILOO, LIMMEN en AKER SLOOT: dr C. A. v. Hoolwerff te Heiloo (K 2200—3887). SCHOORL en KOEDIJK: dr F. H. Risselada te Schoorl (K 2209- 360). DE RIJP e. o.: dr S. Schermer- horn te De Rijp (K 2997-355). H.H.WAARD-OBDAM: dr Buir- ma te H.H.Waard (K 2264-213). „Ik zou graag een gids willen heb ben", zei vanmorgen een Australisch meisje in het V.V.V.-kantoor. De be stelling werd prompt uitgevoerd, want nauwelijks een minuut later stond -er een jongeman gereed om de vrouwe lijke gast de kaasmarkt en alle bijzon derheden daarvan te laten zien. Maar dat was toch niet de bedoeling. Het ging bij haar slechts om een beschrij ving van het Alkmaarse stadsschoon, en aangezien die pamfletten in duize lingwekkende stapels op de toonbank liggen kon opk aan deze wensWorden voldaan. Er werd door hetV.V.V.- personeel vanmorgen onier hoogspan ning gewe.rkt,. Kaartjes voorde toren, ansichtkaarten, inlichtingen over reis routes naar de „Dyke", logies-probl'e- mert, dat alles is nog slechts een kléine opsomming van de zaken, waarmee de twee dames op een Vrijdagmorgen als vandaag te maken hebben. Van het Frans springen ze op Zweeds en van Engels op Duits. Dat gaat zo de hele morgen door tot tegen twaalven de drukte begint te luwen. Want druk is het geweest. Er waren opvallend veel schoolkinderen, onder wie een aantal van het Zeeuwse eiland Tholen. Deze kinderen zijn om half één vanmiddag in de Muziektuin op een broodmaaltijd onthaald. Eén gast was er onder de buitenlanders, die beroepshalve op de kaasmarkt verscheen. Dat was de Pa- risienne Claude Olivier, die een repor tage over de kaasmarkt gaat maken voor het grote Franse blad France Soir. Er waren trouwens nog meer schrij vers. O.a. van de Coca Cola Overseas, die voor het personeelsorgaan in het buitenland een artikel zullen plegen. Zoiets in de geest van: bij kaas hoort cola". DE KRONINGSREPORTAGE In de bioscopen zal vanavond de reportage worden vertoond van de kroningsfeesten in Londen. (Ongecorrigeerd) Volgens te Tokio ontvangen be richten, verwacht men in officiële Zuidkoreaanse kringen, dat een be stand in Korea op 25 Juni zal (VOTden getekend. De opperbevelhebber der Verenigde Naties, generaal Mark Clark, is van daag te Seoel aangekomen voor be sprekingen met de Zuidkoreaanse pre sident, Syngman Rhee, diens eerste minister, de bevelhebber van het Ame rikaanse Achtste Leger, generaal Max- Well Taylor en met de leider van de de legatie der V.N. bij de bestandsonder handelingen, luitenant-generaal Harri son. De Chinezen verklaarden vanmorgen in een radio-uitzending voor de troe pen der V.N., dat er „binnen enige da gen een wapenstilstand zal zijn". Het gat in de Weslhavendijk in Zie rikzee is in de afgelopen nacht gesloten. In totaal zijn hier 48 caissons tot lin ken gebracht. Hedenmorgen had in de 519e Staat1' loterij de trekking plaats in de klasse 17e lijst. Uitslag (ongecoP' geerd): Hogere prijzen 2417 4231 20415 (plus premie 30.000.) 400 12861 16267 1689 3750 6444 11160 16809 n> 80 18388 (plus premie 3.000) 1500 1000 J 200 van 12985

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2