Tholense jeugd geniet met volle teugen Stad en omgeving Jimmy Brown en de Oranjehemden Wethouder Bakker jubileert Hoofdinspecteur Pijl werd met brons onderscheiden WAT DE THEATERS BRENGEN Velen kenden alleen hun eiland Broodmaaltijd in de Muziektuin AGENUA INVITATIETORNOOI DE DRIE RUITEN Als ambtenaar in 'sRijksdienst Drenkelingetje uit schijndood verlost Kleuterschool in „Noord' heeft nog een kans VICTORIA THEATER: De dief van Damascus REX THEATER: Eén zomer slechts heeft zij gedanst HARMONIE THEATER: Het barre Noorden CINEMA AMERICAIN: The greatest Show De journaals De regels van de weg (J VOORRANG IS GEEl MOEILIJKE PUZZLl Alle nieuwe aanvaarder Warmen! W. Hoogebo kampioen 1 ZATERDAG G JUNI 1953 TROOSTELOOS IS HET LANDSCHAP rond het Tholense plaatsje St. Maartensdijk. Het voorjaar is er gekomen zonder groen en in de polders, waar voorheen het vee graasde, ligt nog het slib. Een grauwe, kleffe massa, die het prille, malse gras heeft gesmoord. Toen tijdens de Pinksterdagen de felle zon het water deed verdampen, leek het of het grijs van het slijk verbleekte. Er kwam een witte gloed over de velden. Zout. In onafzienbare vlakten. Men kon het zo van het land scheppen. Zout, dat de streek onvruchtbaar maakt. Het drong de polders binnen, toen op de eerste Februari de stormvloed door de dijken brak, het dorp Stavenisse deerlijk verwoestte en de landerijen rond St. Maartensdijk geheel blank zette. Vier mensen verloren hier het leven, doch ernstiger dan waar ook was de materiële schade, die aan de boerderijen en het land werd toegebracht. Het vee verdronk en de paar koeien, die gered werden moesten evacueren omdat er voor de dieren geen voedsel meer was. Men heeft in St. Maartensdijk nog steeds geen vee. Wat zouden de koeien in die zoutvlakte immers moeten zoeken. Maar de mensen bleven. Zij werkten aan de droogmaking van de polders en aan de opbouw van wat verloren ging. En tussen de puinhopen en op het zoute slib speelden de kinderen. Dagelijks bleven zij geconfronteerd met de verschrikke lijke ramp, die in hun geschokte gedaehtenwereldje nog vele malen terugkeerde. Het Noordhollandse adoptiecomité heeft aan deze kinde ren gedacht, toen het zijn plan de campagne opstelde. De jeugd moet er een weekje tussen uit, is er gezegd. Zij moet eens wat anders zien dan kapot gebeukte huizen en weilanden, die geen weilanden meer zijn, omdat het vee weg is en het gras nooit opkwam. UOE zegenrijk dit initiatief is geweest hebben we gisteren in de Muziek tuin kunnen constateren. Daar werden negentig kinderen uit St. Maartensdijk, die een week in Heemskerk en Castri- cum verblijven, door het gemeentebe stuur van Alkmaar op een broodmaal tijd onthaald. In de opgewonden ge zichten van die jeugd spiegelde de ver rukking van het nieuwe, dat zij had den gezien. Vrolijk lachend renden zij op de limonade af. maar ernstig luis terden ze naar wethouder Bakker toen deze even herinnerde aan de droeve reden, die hen naar hier had gebracht en iets vertelde over de Hondsbossche zeewering, die op 1 Februari Noord- Holland tegen de aanstormende golven- massa's verdedigde. Doch zodra de verwelkoming was gebeurd sprong hun lach hoog op te gen het volle groen van De Hout. „Het is fain", riep er een glunderend uit, toen we hem vroegen hoe hij het hier vond. En met deze drie woorden ver tolkte hij wel de gedachten van de hele groep. Niet terug. MEVROUW M. BOUWENSE, de eeht- genote van de burgemeester van St. Maartensdijk, vertelde, dat er de ganse week niet over huis is gerept en dat de meesten er nog bitter wei nig zin in hebben naar Tholen terug te keren. Zij worden dan ook aan alle kanten verwend en de uitstapjes, die ze maken zijn voor deze dorpskinderen tot nu toe het hoogtepunt in hun leven. Ze hebben Schiphol gezien, een kijkje mogen nemen in Artis, door de grote stad gewandeld en in de stromende regen op de sluizen van IJmuiden het gelijknamige lied aangeheven. Ze be zochten de ruïne van Brederode, het Kopje van Bloemendaal. het paleis in Amsterdam en de Bijenkorf en maak ten verschillende wandelingen door de rijke natuur van het duingebied. „Ik ga nooit meer terug", hebben al heel wat van de kinderen met de grootste nadruk verklaard. Velen van hen zijn practisch nooit van het eiland af geweest en van een zomervacantie is meestal nimmer iets gekomen, 's Zo mers hebben de boeren rond St. Maar tensdijk hun handen vol en als het even kan moet de jeugd in de vacantie nog op het land helpen. Dankbaarheid. MEN kan zich indenken welk een weldaad deze ene week is gewor den. Het hoofd van de lagere school, de heer A. R. Arentsen, heeft hiervan gewaagd toen hij wethouder Bakker dankte voor de ontvangst in Alkmaar. „Als we Maandagmorgen vertrekken, zal dat zijn met een hart boordevol dankbaarheid", zei hij. „We kunnen slechts hopen dat we in de toekomst de Ncrordhollandse jeugd ook eens bij crns kunnen ontvangen. Al hebben we weliswaar niet dit natuurschoon en al zijn de uitgaansmogelijkheden beperkt, we zullen zeker dezelfde hartelijkheid kunnen opbrengen, als die, waarmee we hier zijn ontvangen. We hopen, dat deze vriendschapsbanden behouden zullen blijven". De negentig kinderen uit St. Maar tensdijk zijn de eersten geweest van een groep van vierhonderd, die de ko mende weken uit Tholen naar Noord- Holland zal komen om in de verschil lende badplaatsen een weekje te zijn. Als zij net zo genieten als deze eerste negentig kan het adoptiecomité over zijn plan in hoge mate tevreden zijn. ZATERDAG REX THEATER, 2 30, 7 en 9.30 uur: Eén zomer slechts heeft zij gedanst (18 jr.) VICTORIA THEATER, 7 er, 9.30 u.: De dief van Damascus (14 jr.) - HARMONIE THEATER, 7 en 9.30 u.: Het barre Noorden (14 jr.) CINEMA AMERICAIN, 7 en 9.30 u.: The greatest show on Eearth (14 jr.) WAPEN VAN HEEMSKERK, 8 uur: Uitreiking diploma's Solexclub: 8 uur: Feestavond buurtvereniging DVV. GEM. MUSEUM, 10—12, 2—5, 7—9: Kunstenaars helpen. BERGEN. Rustende Jager, 7 en 9.30 uur: Operatie Cicero (14 jr.) N.SCHARWOUDE. Tivoli, 7.30 uur.: Export in blond (18 jr.) ZONDAG BIOSCOPEN als Zaterdag. Aanvang 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. WAPEN v. HEEMSKERK, 7.30 uur: Openbare dansavond. GEM. MUSEUM, 2—5 uur: Kunste naars helpen. BERGEN. Rustende Jager, 2.30 uur: Operatie Cicero; 7 en 9.30 uur: With a Song in my heart (alle leeft.) N.SCHARWOUDE. Tivoli, 7 en 9.30 uur: Export in blond (18 jr.) MAANDAG REX THEATER. 2.30 en 8 uur: Eén zomer slechts heeft zii "edanst (18 jr.) VICTORIA THEATER, 8 u.: Waar de wet faalt (18 jr.) HARMONIE THEATER, 8 u.: Het barre Noorden (14 jr.) CINEMA AMERICAIN, 8 u.: Th» greatest shew on Earth (14 ir.) GEM. MUSEUM, 10—12, 2—5, 7—9 u.: Kunstenaars helpen. BERGEN. Rustende Jager, 8.30 uur.: Operatie Cicero (14 jr.). DOKTERSDIENSTEN De doktersdiensten worden dit week end waargenomen door de artsen: K. H. Kolk, Geestersingel 47 (2017) en E. E. M. van Gilse, Nieuwl.singel 46 (3136). DIENST APOTHEKEN Apotheek „De Bever", Emmastraat 36, heeft deze week de avond- en nachtdienst. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Zaterdag 22.39 11.22 Zondag 11.57 12.10 Maandag 0.30 13.05 TE CAMPERDUIN hoog laag Zaterdag 22.44 11.27 16.44 5.27 Zondag 0.02 12.115 18.02 6.15 Maandag 0.35 13.10 18.35 7.10 I)e schooljeugd uit St. Maartensdijk liet zich de broodmaaltijd in de Muziektuin goed smaken. Van links naar rechts: Jo Pot, Miena de Viet, Corry Stoutjesdijk, Dina Oostdijk en Marie Koopman. Van de drie candidaten voor de eer ste plaats in het invitatie-tornooi van De Drie Ruiten zijn er nog twee over gebleven, namelijk Onne Seekles en Nelis Krijgsman. Heusy is afgevallen, daar hij gisteren twee verliespunten moest incasseren. Heusy had het niet gemakkelijk op die voorlaatste avond. Eerst moest hü zijn krachten meten met Seekles en later op de avond kwam hij tegenover Krijgsman te staan. Onne Seekles was in topvorm. Hoe wel hij meerdere lastige stoten kreeg, (Heusy is nu eenmaal een „ruime" spe ler), maakte hij de partij in 21 beurten uit. Heusy die zich taai verdedigde kwam tot 61. Nog spannender was het treffen tus sen Heusy en Krijgsman. Krijgsman die zich in dit tornooi de bijnaam van ..de beul" heeft verworven, speeld» bijna met een moyenne van 4.—, maar dat kon toch niet verhinderen dat Heusy met een achterstand van slechts tien caramboles verloor. De partij tussen Krijgsman en Seekles zal vanavond dus de beslissing moeten brengen. De volledige uitslagen luiden: OP 18 JUI\'I viert wethouder R. Bakker zijn 25-jarig jubileum als landmeetkundig ambtenaar bij het J. de Wit 75 35 6 2.14 C. Kalman 64 35 6 1.82 A. v. d. Schilden 75 21 17 3.57 N. Quant 53 21 9 2.52 O. Seekles 75 21 12 3.57 M. Heusy 61 21 7 2.90 C. Kalman 75 22 14 3.40 N. Quant 62 22 13 2-81 N. Krijgsman 75 19 16 3.94 M. Heusy 65 19 14 3.42 VAKDIPLOMA BEHAALD Bij het te Amsterdam gehouden exa men slaagde voor het vakdiploma krui denier de heer J. Kapteyn, alhier. DE HEER R. BAKKER jubilaris kadaster. Vieren is misschien niet het juiste woord, want als het aan de heer Bakker zelf gelegen had zou deze dag ongemerkt voorbij zijn gegaan. Maar anderen zijn hem vóór geweest en dus is dit jubileum aan de openbaarheid prijs gegeven. De heer Bakker begon zijn loopbaa» bi.i de belastingen in Groningen, nu 25 jaar geleden. Niet, dat hij dit werk zo ambieerde, maar omdat in het jaar 1928 de crisis zich reeds deed voelen en een vaste betrekking een lot uit d« loterij was. Toch bleek, dat de belas, tingdienst hem op den duur weinig aantrok en in 1937 gelukte het de heer Bakker naar het kadaster over te stap pen, waar hij zijn hobby, wiskunde, in de praetijk kon toepassen. In 1939 kwam de jubilaris van Winschoten naar Alkmaar. Hoewel hij in de oorlog zich ernstig had voorgenomen niet meer aan politiek te doen leidde ziin ideaal: een samenwerking van alle rangen en standen met eerbiediging van eikaars geloofsovertuiging hem in de richting van de Nederlandse Volks beweging en vandaar naar de Partij van de Arbeid, waarin de doorbrak, gedachte zijn wensen zo dicht moge lijk benaderde. In 1946 werd de heer Bakker als lid van de PvdA-fractie, wethouder van onderwijs, jeugdzaken en sportpark, een functie, die hij met hart en ziel is toegedaan en waaraan hij een volledige dagtaak zou hebben als niet de onzekerheden van dit „politieke beroep" hem dwongen d» band met het kadaster te handhaven. Voor de familie Bakker zal de 18d« Juni een dag zijn, waarop zij met dankbaarheid de achter haar liggende kwart eeuw de revue zal laten passe ren. dankbaarheid vooral omdat het gezin na lange scheiding in Mei 1945 werd herenigd, toen de heer Bakker behouden terukeerde uit het beruchte concentratiekamp Dachau. Hij was we. gons medeplichtigheid aan de over- vallen op de distributiekantoren tg Oeerstgeest en Purmerend in Januari 1944 gearresteerd met acht anderen. Zeven van hen werden gefusilleerd. De achtste en de heer Bakker zelf over leefden het concentratiekamp. Juist in de illegaliteit en in de kamrwemeen- sehap werd bij de heer Bakker bet ideaal levendig van de samenwerking tussen alle bevolkingsgroepen. Het comité van bewoners uit het Ooievaarsnest, dat is opgericht om tot de stichting van een kleuterschool te komen, heeft zijn initiatief tot nu toe met een gedeeltelijk succes bekroond gezien. Zoals wij reeds eerder schre ven koesterde men in deze, vlak aan Alkmaar grenzende wijk van Oudorp al geruime tijd de wens een eigen kleuterschool te bezitten, opdat de kin deren niet de gevaarlijke kruising Itij de Friese brug met haar drukke ver keer zouden behoeven over te steken. Men had het oog laten vallen op een gebouwtje, dat misschien tijdelijk als school zou kunnen worden ingericht en een bedrag van f 500 bij elkaar we ten te krijgen. Het gebouwtje, dat niet veel meer dan een schuur was, is door de inspectie op het kleuteronderwijs afgekeurd, maar daarmede waren alle mogelijkheden nog niet van de baan De burgemeester van Oudorp heeft het comité thans verzocht een begroting in te dienen van de kosten teneinde deze. voor het Ooievaarsnest zo belangrijke zaak in het college te kunnen bespre ken. Diefstal uit kleedhokjes In de overdekte Bad- en Zwemin richting zowel als op het Sportpark zijn de laatste dagen verschillende diefstallen uit de kleedkamers ge meld. Er werden tal van kledingstuk ken en enkele horloges ontvreemd. De politie heeft de zaak in onder zoek. Op 19 Februari van dit jaar viel de bijna driejarige Lcni van Westerop in het Noordhollandse Kanaal. Het kindje, dat reeds bewusteloos was, werd door mevr. SmitBeeldman uit het water gehaald, maar zou zeker het onvrij willige bad niet hebben overleefd als hoofdinspecteur C. Pijl van de gemeen tepolitie niet ter hulp was gesneld en tien minuten lang op deskundige wijze kunstmatige ademhaling had toegepast. Hij slaagde erin het meisje weer tot bewustzijn te brengen cn hoewel haar toestand aanvankelijk nog ernstig was, kwam zij de gevolgen geheel te boven. Dit voorval werd vanmorgen op het politiebureau gememoreerd toen dr F. J. Frederikse namens de Mil tot het redden van drenkelingen aan de hoofd inspecteur de bronzen medaille met oorkonde overhandigde. De maatschap pij, aldus dr Frederikse, gééft haar premies alleen in die gevallen, waarin een patiënt van schijndood weer tot be- wustziin wordt gewekt. Zij heeft geen bemoeiingen met het redden van dren kelingen uit het water. Dit is een taak, die het Carnegie Heldenfonds op zich heeft genomen. De commissaris van politie, de heer J. Dreeuws, merkte op, dat opnieuw het nut van het E.H.B.O.-diptoma is be wezen- Hij prees zich gelukkig, dat het Verkeersongevallen Om half twaalf gistermiddag is op de Kanaalkade een personenauto in volle vaart ingereden op een andere wagen, die linksaf de Nieuwesloot wilde inslaan. De bestuurder van de eerste auto had niet bemerkt dat de andere wagen van richting wilde ver anderen, Tegen beide chauffeurs is proces-verbaal opgemaakt. Een Fran se auto, die gistermorgen aan de lin kerkant van de Veerstraat stond ge parkeerd, werd door een vrachtauto beschadigd. OPLICHTING Dior de politie is een 49-jarige vrouw aangehouden wegens oplich ting van een schoenenwinkelier. Zij had met allerlei mooie praatjes twee paar damesschoenen weten los te krijgen. gehele corps in het bezit 'is van een dergelijk diploma, zodat de politiemen sen, wanneer zulks nodig mocht blijken, daadwerkelijk hulp kunnen verlenen. „Ik ben dankbaar voor deze onder scheiding" zei de heer Pijl, „maar mijn grootste voldoening heb ik beleefd aan de wetenschap, dat .ik dit kindje van twee jaar voor haar ouders heb kun nen redden. Dat is een zalig gevoel en een vreugde, die met geen pen is te beschrijven". Spreker herinnerde aan een verdrin- kingsgeval, dat kort daarvóór had plaats gevonden en waarbij het hem niet was gelukt de levensgeesten van de drenkeling op te wekken. „Het is vreselijk dan te moeten horen, dat verdere kunstmatige ademhaling geen zin meer heeft. Daarom beschouwde ik de redding van de tweejarige Leni als een dubbele beloning". De heer Pijl hoopte tenslotte, dat deze medaille voor alle politiemensen een stimulans zou ziin de Eerste hulp bij Ongelukken steeds bij te houden. Het diploma alleen is niet voldoende. Deze in fraaie kleuren opgenomen film, geeft een aantrekkelijk verhaal, vol verrassende wendingen. Alle figu ren uit bekende Arabische vertelilngen vindt men in deze film terug. Bij de strijd om de macht weerstaat aileen Damascus nog de aanvallen van de veroveraar Khalid, maar om verder bloedvergieten te voorkomen gaan Zafir de sultansdochter en de haremdame Sheherazade met de generaal van Khalid onderhandelen. Deze belooft dat de stad gespaard zal worden, waarop Damascus zich over geeft. Hierover is Khalid lang niet teverden en hij wil generaal Andar gevangen zetten. Maar de bevelhebber weet te ontkomen en dan ontstaat pas de grote strijd, waarin verschillende verwikkelingen ontstaan, mede doordat de liefde een rol begint ie spelen. Andar krijgt -het zeer moei lijk, maar bij weet ten slotte na tal van spannende en ook galante avontu ren zijn tegenstander Khalid te doden. Paul Henried heeft zich in de rol van Andar als een veelzijdig acteur doen kennen. Hij bleek dit romantische Oosterse genre ook goed te beheersen. Helen Gilbert (Zafir), Elena Verdugo en Jeff Donnell zorgden voor aantrek kelijke romantiek. Een zeer mooi voorprogramma met diverse aardige nummers, leiden het hoofdnummer in. Met welk een zuiver toeval heeft regisseur Arne Mattson de Liefde we ten te benaderen in zijn grootse film „Eén zomer slechts heeft zij gedanst", en met welk een eerlijke overgave heb ben de jonge actrice Ulla Jacobson en Folke Sundquist de hoofdrollen ver vuld: spontaan en zuiver, zoals ook hun samengaan was in de Zweedse zomernachten. De idylle tussen deze twee jonge mensen en hun strijd tegen een be krompen dorpsgemeenschap zijn in poëtische en boeiende beelden opgeno men, vol van fotografische hoogtepun ten, daar waar het het Zweedse plat telandsleven betreft. Wij kunnen ons voorstellen, dat dit verhaal, dat in al zijn eenvoud fascinerend is verfilmd, in andere handen zou zijn geworden tot een sensueel en zwoel product. Daar van is bij deze regisseur geen sprake. De vrijmoedigheid, waarmee hij be paalde scènes, zoals die van het baden in het meer, heeft ingelast, geeft eer der dan tot een banaliteit te worden een indruk van de eerbied, waarmee hij het onderwerp: de Liefde en nauw daarmee verband houdende de Natuur, heeft willen behandelen. Ulla Jacob son speelt de rol van het boerenmeis je Kerstin, dat met haar zeventien jaar (zij zal zelfs nauwelijks veel ouder zijn) voor het eerst en schuchter ken nis maakt met de liefde voor de stu dent Göran (Folke Sundquist). On danks de dorpsroddel en de tegenwer king van de conservatieve en met be krompen ideeën behepte gemeenschap zijn de gevoelens, die de jonge mensen voor elkaar koesteren, niet te stuiten. Eén zomer is Kerstin gelukkig ge weest. Dan slaat het noodlot toe. Een sterk drama, dat sober en poëtisch wordt verteld en een eerlijke inslag heeft. Bij de Londense kroningsfeesten heeft een detachement van de Canadese po litie in zijn rode uniformen de bijzon dere aandacht getrokken en dat was niet te verwonderen, want deze man nen zijn bekend uit zo menig spannend verhaal waarin zij door een onbegaan baar gebied op tochten, welke soms we kenlang kunnen duren, hun plicht doen en misdadigers opsporen, die berecht moeten worden. In de film welke thans in Theater Harmonie draait ziet men deze mannen in actie, in het bijzonder een van hen, eonstabel Pedley, een onverschrokken politieman, die zijn hart evenwel op de rechte plaats draagt. Hij achtervolgt de pelsjager Jules Vincent, die met een Indiaans meisje uit een nederzetting naar het gebied van klemmen en vallen teruggekeerd is en in zijn cano een man doodgescho ten heeft die door zijn onverantwoor delijk gedrag de inzitenden had doen verdrinken als hij niet bijtijds onscha delijk was gemaakt. De Canadese po litie heeft slechts tot taak de „moorde naar" op te sporen en de eonstabel vindt Jules in het hoge Noorden, neemt hem gevangen en aanvaardt met hem de terugtocht. Het is deze tocht door ijs en sneeuw, welke de toeschouwers voornamelijk gepresenteerd wordt, een tocht vol ont beringen en gevaren, waarin de politie man verdwaalt en waarin hij en zijn ge vangene door wolven worden aangeval len. De eonstabel verliest zijn verstand en het is ten slotte de „moordenaar", die hem veilig thuisbrengt en alle po gingen in het werk stelt hem door een schok weer tot de werkelijkheid terug te roepen. Dit gelukt hem als hij hem meeneemt op een canotocht door de stroomversnellingen. Op het moment dat de politieman denkt te verdrinken en dit aan zijn partner wijt, neemt hij zijn geweer om hem dood te schieten en dat is tevens het bewijs dat een „moord onder deze omstandigheden als zelfver dediging gekenschetst moet worden. De weer normaal denkende politieman ge tuigt dit voor het Hof en Jules wordt vrijgesproken waarna hij met zijn be koorlijke Indiaanse naar het gebied van beren en wolven trekt waar een pels jager thuis hoort. 2, Het leven van Jimmy Brown in Wilgenwolde ging rustig zijn gangetje. Hij verzorgde zijn tuintje, las zijn krantje, at lekker, want daar hield hij van, gaf zijn pleegzoon les in taal re kenen en schrijven en speelde ouder ge woonte wekelijks zijn partijtje dammen met zijn oude vriend Piet Potlood, die de redacteur was van het dagblad de Wilgënwoldse Wapenbroeders. De laat ste tijd was daar nog een pleziertje bij gekomen: elke Zondagmiddag trok hij met zijn pleegzoon Jackie naar de tri bune van het voetbalveld om er een competitiewedstrijd van de plaatselijke vereniging „De Biggers" te aanschou wen. Eerst deed hij dat alleen maar om Jackie een genoegen te doen, want de jongen was verzot op voetbal, maar spoedig kreeg hij er zelf ook aardigheid in. „De Biggers" speelden in de derde klasse van de KNVB en zij maakten daarin lang geen slecht figuur, hoewel het er dit jaar naar uitzag, dat zij toch géén kampioen zouden worden. Jimmy en Jackie leefden altijd erg mee met de belevenissen van hun club en Jimmy had zich zelfs laten overhalen donateur van de club te worden. Als Jimmy dan Op de tribune naast Jackie zat en luis terde naar diens uitroepen en opmer kingen, dan trof het hem vaak, welk een goede kijk de jongen op het spel had. „Wat ligt die Greupjes weer te eieren met die bal, Pappie", riep Jackie dan. „In plaats da^t-ie 'm meteen op z'n slof neemt en 'm een loeierd geeft!" Jimmy Brown keek zijn pleegzoon dan heel tevreden aan. Hij dacht er eigenlijk net zo over. Een goede film met uitstekend spel van Stewart. Granger en Wendell Corey als de misdadiger en de politie man en met fraaie opnamen uit het ge bied van de eeuwige sneeuw, de blauwe bergen en de onoverzienbare witte vlakten van het hoge Noorden. Betty Hutton, Cornel Wilde, Dorc thy Lamour en al die andere sterren die in The greatest show on Earth op treden, kunnen nog niet van het wit- >4 te doek in de Cinema scheiden. Voor de derde, achtereenvolgende week wordt deze film nu in Alkmaar ver- toond en als dit een bewijs is voor ds M circusliefde van het publiek uit Alk maar en omgeving, dan kunnen de Duitse cassières van circus Althoff al vast beginnen de toegangsbewijzen ai te scheuren. Dat het binnenlands journaal deze week slechts in zeer geringe mate de aandacht weet té trekken, nu de bui tenlandse reportage geheel in het teken staat van de kroning van Konin gin Elizabeth II, laat zich begrijpen. Er valt binnen de grenzen trouweni weinig nieuws te beleven: een wedren van kleumende baders naar zee, de aankomst van een zending van vijftig jeeps als voorloper op een gift van ruim 800 van deze wagentjes door de Canadese regering, flitsen van de Olympische dag en opnamen van het Groothandelsgebouw te Rotterdam vormen de hoofdschotel. Neen, dan is het buitenlands journaal (Polygoon) iteressanter. We zien Engelands jeug dige vorstin op haar zegetocht door de Londense straten, de plechtigheden in Westminster Abbey, de rijke entoura- ge, die dit Kroningsfeest heeft gehad s en het enthousiasme, waarmee het volk zijn Koningin tegemoetstormde, toen zij, na afloop van het ceremonieel, op het balkon van Buckingham Palace verscheen. Wat duizenden voor de ra dio en in de kranten hebben gevolgd 4 ontrolt zich nu -aeg eens voor de oge« van het bioscooppubliek. Volgende week begint een lande!: actie van het Verbond voor Veil Verkeer en het zal ditmaal special gaan om de regels van de voorrad Dat die voor heel wat weggebruikte nog een soort abacadabra zijn, kunt (I dagelijks en welhaast ieder uur vani' dag op de kruispunten meemaken omdat diezelfde kruispunten in de W keersongevalienstatistiek een zeer hp- i langrijke plaats innemen, is het te pdi' zen, dat hieraan thans een week ltf aandacht wordt bestfeed, We hopen, dat de moeite van k'1 S Verbond niet tevergeefs is en dat a'e weggebruikers nog eens de regels zul- I len doornemen. Zo ingewikkeld is l>et I niet, al zou men aan de gedraging® 1 van sommige mensen vaak menen, «a- I de wetgever zijn klantjes een sch'er onoplosbaar wiskundig probleem heen voorgezet. In Alkmaar zal de 'f.1'' speciaal worden gericht op de leerlj"' I gen uit de hoogste klassen van 8e 1>' I gere scholen en de leerlingen van middelbare scholen. Er zullen krant)" worden verspreid, puzzle-boekjes w' I den uitgegeven, waarin allerhan" l voorrangsge vallen voorkomen en si"'1* zegels, alsmede schoolschriftetiKetje I worden uitgereikt. Dit alles zal er bijdragen de schooljeugd, die zich toe ook dagelijks in het verkeer bewees* op de hoogte te brengen van wat van hen op een kruispunt wordt ve wacht. Dat zij straks vele ouderen voorbeeld mogen zijn Nagekomen predikbeurt^ NAGEKOMEN PREDIKBEURT^-; ALKMAAR: Ned. Chr. Gem.bond. Openluchtprediking in De Hout. W. en B., 8 uur Ev. J. DammulW- BERGEN: Rehoboth, behalve 10 Reeser, ook 's av. 7 uur ds mr J. Sc maker (Heeg). URSEM10 uur ds Meyboom. 0-# HENSBROEK: geen dienst (verb. Sint Pancras kri ontleend aan wijlen een man, die i terug in deze gemi veel van zich lie) Nobel was een pio gebied, oprichter v ling en de afdeling het Witte Kruis. De naam „Nobel veie ingediende nan w- be.jaardencomp] kruis-gebouw, was raad ingezonden do kerRuys en de h wie als beloning v prijsvraag een ziIv het gemeentewapen overhandigd. Bovengenoemd be men in de Vrijdai voltallige gemeent De drie voorsteilei agenda prijkten, we der enige discussie Witte Kruis krijgt tot een maximum va inrichting van de ning, welke verrijze heel bij de negen v. jaarden. De heer Ja zijn voldoening uit mig genomen raads stuurslid van het \5 hij zijn grote dank t gestie. Aan D. Bruin weri eervol ontslag verlee opzichter. In verbar sioengrondslag, werd per 1 Januari 1950 was gekomen. De v óenpremie werd op gesteld. Tevens were per 15 Juni 1953 ee leend als administi fonds Armengoederei van dezelfde datum in dezelfde functie beidscontract. Het volgende v naamgeving object Hiervoor waren uit veertig namen ingez besloot nu eens niet namen als „Westerk zorg", „Avondlicht", niem over te gaan tc belhof", ontleend aar De heer W. Hoogeb in het bezit gekomei pioensbeker, daar hij c onbedreigd kampioen alle partijen gespeeld stand als volgt: w. Hoogeboom 18 li Jn. Kuiper 18 1] M. A. de Groot 18 1( Jn. SJikker 18 1( N. Pronk 18 Jb. Swan 18 M. Quant 18 8 M. Sevenhuijsen 18 Ant. Dekker 18 6 M. J. de Groot 18 5 De cijfers betekene gens: gespeeld, gewon: loren, matchpunten en gave). EGMOND ds Plug. AAN DEN HOEF: 10 "Ut MARKTBERI ALKMAAR, 5 Juni. - Schotse Muizen 3237 17,50—20; slabonen 2,I( bonen 1,10—1.70; peulen temmers 12—.42; ton- bloemkool 20—55; rode nazie 1048; postelein 1 10.50; andijvie 618; r rabarber 17—21; rode t peen 3448; uien (bos 8,50—10; soepgroenten 2,: 15—28; perziken 32; a druiven: Frankenthalers 1 —1,29. BROEK OP LANGE] 1953. 93.000 kg aa 31.70, kleine 25.8028.6 barber 14—15.70. NOORBlSCHARWOUD 30.000 kg rode kool gedraaid 74.000 kg rodr WOGNUM, 5 Juni landers 15—17.90; vroei 37—40; kriel 30; Aard 2.90, II 1.50—2.30; sla bessen 2.40; sla 2.50- 23—38; rabarber 6—12 44; bosselderie 5; bo telein 17; Jonathan 16- 18. GROOTEBROEK, 5 Juni appelen; groot 34.10—38.: 36.40. Aanvoer 32.500 ZWAAG, 5 Juni Vrc 33—42, late aardappelen 1.90, spinazie 10—44, j tieten 80—1.40, rode ki siabonen 1.25—2.55 snijb ■peulen 1.00-1.25, tomaten peen 1043, bospeen 27 17. sla 2.80-7.10, bloemko kommers 24—27, perziker 7—10, aardbeien 302,95, —2-80, rode pruimen 1.80- 83. St Remy 1823, W 13 7OID^RKOGGE' 5 Juni Blauwe Eigenheime: !?„nd" 8.10, Middelb. Eerst 4, rabarber 0—14 peulen 0.8:2 0.90, bloemk; peen 35, aardbeien 1.80— BLOKKER. 5 Juni A —12.00, bloemkool 25—59 bindsla 710, rabarber 3' 5.20, slabonen 220bosr uien 1014. aardbeien 20( 116—150, St Remy 20—23 ~25, Bramley seedling 1) 72, Present v. Engela: MEDEMBLIK, 5 Juni 36.80—38.60, kleine Muize Aanvoer 20.000 kg. OPPERDOES. 5 Junt - Sfim' „o S'a0t 40,30-58,8 36.20—38.60, kriel 28.90. Aa

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2