Stad en omgeving Jimmy Brown en de Oranjehemden Gediplomeerde kregen laatste bromfietsers lesje mee DVV besloot het seizoen met thriller „Wiener Melange" Oratoriumvereniging geeft nu liefdadigheidsconcert Goed werk van DAW I oj Utrechtse polodagen Men kan op straat ook te bang zijn Roode Kruis-boottocht OUDEN VAN DAGEN NAAR DE AFSLUITDIJK Toneelsubsidies BEGIN VAN BRAND AGENDA DE POLITIE BRAK IN Moord in een pension NPV-band won de derde prijs op concours Grote Kerk op 8 October reeds bezet Aan moeilijkheden is men gewend BURGERLIJKE STAND VEILIG VERKEERSWEEK Motorrijder gedood in Heerhugowaard VASTERE VORM IN PLANNEN VOOR NIEUW CONSULTATIEBUREAU Werkgelegenheid voor twee longartsen Benoeming onderwijzers Twee overwinningen INGEKOMEN STUKKEN Ongeluk voorkomen r Om de zuurkoolbeker LSVV klopte DT| Dinsdag begint dt polo-competitie Wielrijdster brak haaf neusbeen JNSPECTEUR J. Haverlag heeft de afgelopen week met tassen vol diploma's gezeuld. Hij heeft de 'afgelopen winter aan verschillende clubs les gege ven in alles wat met het Veilig Verkeer' samenhangt, tot besluit van de cur sussen examens afgenomen en de geslaagden als beloning een diploma over handigd. Zaterdagavond was het de beurt aan de Solex-club Alkmaar, die een paar weken geleden onder het controlerend oog van de motorpolitie exa men heeft gedaan en met goed gevolg, zoals op deze avond bleek. Slechts één candidaat moest wonden afgewezen omdat hij het theoretische gedeelte de kennis van de verkeersvoorschriften onvoldoende beheerste „U bent een k,eine groep goedwil lenden tusen de 270.000 brom fietsers, die Nederland op het ogen blik telt", zei de heer Haverlag. Het valt niet genoeg te waarderen, dat u zich de moeite hebt getroost de ver keersregels te leren en van de heer Keurslag iets hebt willen opsteken van de techniek. Het is van belang te weten, dat wanneer een motor boven het voorwiel is gemonteerd, een ander remeffect wordt verkregen dan bij een bromfiets waarvan het motortje tussen het frame zit. Ook deze we tenschap zal er toe bijdragen de ver keersveiligheid te verhogen". Inspecteur Haverlag wees er ver der op, dat men in het verkeer ook te bang kan zijn. Het is natuurlijk eenvoudig genoeg om af te stappen als men in de knoei komt en in som mige gevallen mischien ook wel raad zaam, maar het bewijst toch, dat de berijder onzeker is. Een veel voorko mend euvel bij bromfietsrijders is, dat zij over het algemeen in bochten een te grote snelheid houden, waar door al menig ongeluk is veroorzaakt. De heer H. J. Reurslag, leraar aan de Ambachtsschool, die de motorcur sus had gegeven, wees op het nut, dat men van wat motorkennis kan hebben en het erelid van de vereni ging, de heer J. Moeyes, herinnerde aan de prettige samenwerking, die er tussen de politie en de weggebruikers is gegroeid. Dat is een hemelsbreed verschil bij dertig jaar geleden, zoals de heer Moejes met enkele voorbeel den uit zijn rijke ervaringen als mo torrijder illustreerde. De voorzitter van de Solexclub, de heer J. Brul, besloot het officiële ge deelte met de heren Keurslag en Ha verlag, dae hij „de hoogleraar van het verkeer" noemde, te danken voor hun medewerking. En hij liet het niet bij woorden alleen. Voor al diesenen, die door ziekte, lichaamsgebreken of ouderdom niet of slechts sporadisch buiten kunnen ko men, organiseert de afdeling Alkmaar e.o. van het Ned. Roode Kruis Woens dag a.s. haar jaarlijkse boottocht. - Het- aantal deelnemers- zal ook--dit jaar weer het aantal van vorig jaar overtreffen en is nu reeds de 300 ge passeerd. Vanzelfsprekend baart bij zo'n aantal de aan- en afvoer van degenen, die niet per ziekenauto vervoerd moe ten worden, het bestuur enige zorg. Op autobezitters wordt daarom een dringend beroep gedaan om 's morgens en/of 's avonds hulp te bieden bij het vervoer. Zij worden verzocht 's mor gens om 7.30 uur op de Bierkade aan wezig te zijn. Voorgereden moet wor den uit de richting Voormeer. De af voer zal aanvangen omstreeks 5 uur n.m. De autotocht voor Ouden van Da gen, waaraan dit jaar ruim 700 men sen deelnemen, zal plaats hebben op Donderdagmiddag 11 Juni a.s. 1 uur. De deelnemers hebben ieder een brief kaart ontvangen, waarop vermeld staat, waar ze door de bus worden af gehaald. Om 1 uur vertrekt men van de muziektuin voor een tocht door West- Friesland. In Middenmeer staat de thee klaar; dan gaat de rit naar het Monument op de Afsluitdijk. Daar wórdt gekeerd en vervolgens rijdt men langs het nieuw opgebouwde Petten, Camperduin, Groet, SchoorI en Bergen terug naar Alkmaar, waar in restaurants Het Wapen van Heems kerk, het Gulden Vlies en de Muziek tuin een koffiemaaltijd is klaarge maakt voor alle deelnemers. Na afloop wordt men per bus weer teruggebracht naar het punt, van waar m"n is afgehaald. Aan de in de Stichting Toneel Coördinatie verbonden toneelgezel schappen zal over 1952 een subsidie van f 209.per in Alkmaar gegeven toneelvertoning worden verstrekt. Hiermede is een bedrag van f 4100. gemoeid. KRUIDENIERSEXAMENS Bij de op 2, 3 en 4 Juni j.l. te Am sterdam gehouden examens, ter ver krijging van het Vakdiploma voor het Kruideniersbedrijf, slaagden uit Alkmaar de heren J. J. Kaptein en F. A. Boon, uit Bergen de heer J. L. Bakker, uit Oudorp de heer J. Berk hout, uit Heerhugowaard de heer P. Groot, uit Beverwijk de heer Th. H. Jansen, uit Beemstèr, Mevr. P. A. Rol Muntjewerf en de heer N. Dekker en uit Waarland de heer P. Zutt. HAVENNIEUWS Aan de Handelskade is Zondagmor gen aangekomen de 420 bruto regis- terton metende coaster „Querin", thuisbehorende te Amsterdam. Het schip, dat een merkwaardige voor steven heeft, is op een Italiaanse scheepswerf gebouwd. Het vertrok vijf dagen geleden uit de haven van Rauma aan de Finse Golf en heeft 140 standaard hout aan boord, bestemd voor de firma G. A. Confjn en Zoon, alhier. EVANGELISATIE-SAMENKOMST Hedenavond zal op een evangelisa tie-samenkomst in de Baptistenkerk aan de Hofstraat door de heer Rijte- ma gesproken worden over het on derwerp „Dwars door de woestijn". Mej. Rie Stadig zal op deze avond declameren. De avond werd besloten met een gezellig samenzijn. Er was een pia nist, er werden een verloting gehou den en spelletjes gedaan en het ging er allemaal genoeglijk toe. Het feest werd ook bijgewoond door het bestuur van de Vietoria-club, want de Solexers willen geleidelijk aan contact opnemen met andere bromfietsberijders om in groter ver band te komen tot het organiseren van tochten en daarmee bij te dragen tot de bevordering van het toerisme in Noord-Holland. Bij de heer S. wonende aan het Westerhofje ontstond Zondagmorgen een begin van brand, toen het petro leumstelletje, dat een aquarium ver warmde, te hoog begon te branden en de houten omgeving in vlam zette. Met natte handdoeken wist de heer S. het vuur te smoren, doch toen wa ren het behang, de verf en enige stoe len al door de vlammen beschadigd. maandag REX THEATER, 2.30 en 8 uur: Eén zomer slechts heeft zii gedanst (18 ir VICTORIA THEATER 8 u.- Waar de wet faalt (18 jr.) HARMONIE THEATER. 8 u.: Het barre Noorden (14 jr.) CINEMA AMERICAIN, 8 u. The greatest show on Earth (14 jr Gem. Museum, 10—12, 2—5, 7—9 uur Kunstenaars helpen. BERGEN. Rustende Jager, 8.30 uur Operatie Cicero (14 jr.). dinsdag Bioscopen als Maandag. Museum, 10—12, 2—5, 7—9 'u kunstenaars helpen. BERGEN, Rustende Jager. 8.30 Operatie Cicero (14 jaar). Gem.huis, 1.30 u-: Raadsvergadering. DIENST APOTHEKEN. Apotheek „De Bever", Emmastraat 36. heeft deze week de avond- en nachtdienst. hoog water te bergen aan zee Maandag 0.30 13.05 Dinsdag 1.35 14.05 te camperduin Maandag 0.35 13 10 18.35 7.10 Dinsdag 1.40 14.10 19.40 8.10 De politie heeft gisteravond om ongeveer kwart voor acht ingebroken in een woning aan de Geest. Voorbij gangers hadden uit het huis rook zien komen en aangezien er niemand thuis was, werd de politie geroepen om een onderzoek in te stellen. Zij klom over een schutting, schoof een raam open en ontdekte in de keuken een lege juspan, die roodgloeiend op een bran dend gasstel stond. Da keuken was vol walm. De bewoner kwam later thuis, toen de pan al in de tuin lag. VAN de vele buurtverenigingen, die terstond na de bevrijding in onze stad werden opgericht, zijn er thans helaas slechts drie overgebleven. Daarvan voi'mt DW, bestaande uit de bewoners van het gedeelte gelegen tussen de Jan van Scorelkade en de Bisschop Bottemannestraat en Van der Lijnstraat nog altijd een uiterst levende organisatie. De benedenzaal van „Het Wapen van Heemskerk" was Zaterdagavond dan ook tot de laatste plaats gevuld, toen voorzitter Fred Meinders de aanwezigen een hartelijk welkom toeriep en de hoop uitsprak, dat zij zich tot ver na het middernachtelijk uur goed zou den amuseren. Die hoop is geheel in vervulling gegaan, zodat de laatste ont spanningsavond in dit seizoen van „Door Vrijheid Verenigd" tot een groot succes is geworden. Het programma bestond uit de op- voering vatn de première voor Alk maar van het detective-stuk in drie be drijven „Wiener Melange" van de be kende radiospreker en schrijver R Feenstra. De inhoud van „Wiener Me lange" is even gecompliceerd als span nend. We maken eerst kennis met de pensionhoudster, Madame Therèse, uit muntend gespeeld door mevrouw C. Themmen en haar verschillende gas ten als kolonel Brakke (B. J. Them «Jen), de heer Josten (Jac. Groot), zijn Echtgenote (mej. Z. Vedder), mej. Na- gel (mevrouw A. Groot-Ackerman) Cora Valencia, een revue-girl (mej. G, C. Themmen en Adam Krol (H. van den Heuvel) een auteur, doch in wer kelijkheid commissaris Ten. Hove van de afdeling „Verdovende middelen". Zij zijn allen in de conversatiezaal bij een om de verjaardag van hun hospita te vieren, doch het feest wordt wreed verstoord als de hevig ontstelde huis knecht Dorus (G. Mulders) binnen stormt met de mededeling, dat er in dit deftige pension een moord is ge pleegd. In het tweede bedrijf blijkt de con versatiezaal getransformeerd te zijn in een verhoorgelegenheid, waar inspec teur Pilo (P. Minneboo) en zijn assis tent (B. Vermeulen) de leiding heb ben. Behalve de pensionhoudster wor den ook de gasten kolonel Brakke en Cora Valencia aan een ondervraging onderworpen. Terwijl zij uit een doos bonbons snoept, die zij van een onbe kende heeft ontvangen, brengt het daarin verborgen geld en de door Cora afgelegde verklaring de politiemannen enigszins op het spoor van de moor de-naar. Na het verhoor van de halfbroer van het slachtoffer (doublure van de heer B. J. Themmen), volgt dat van het be Zondagmiddag hebben de jongens van de NPV-band Alkmaar met tromgerof fel en bazuingeschal hun vreugde geuit over hun succes bij het Nationale Band concours, waaraan zij Zaterdagmiddag te Rotterdam deelnamen met padvin dersdrumbands uit het gehele land. Tot in de puntjes verzorgd wat de uitrusting betrof, met de nieuwe vlag en bazuinvaantjes, sloeg onze Alk- maarse band op de Parkkade in Rotter dam zeker geen slecht figuur. Na het vrije nummer dat eindigde met een grote A (Alkmaar) werd de band be loond met een hartelijk applaus door de talrijke belangstellenden. Evenals de vele andere bands werd ook de Alkmaarse aan een streng oordeel on derworpen, wat betreft muziek, show. uniform en uitrusting. De jury bestond uit de Keren Kapitein Gijsbert Nieuw- land. Dir. Marinierskapel Kon. Marine, Kapitein R. v. Yperen, Dir. Kon. Mil. kapel en gep. sgt. mj. E. Smit, oud-in structeur drumband Mariniers. 's Avonds had in tegenwoordigheid van een 5000 padvindsters en padvinders en talrijke belangstellenden de prijs uitreiking plaats in de Ahoy-hallen. De Alkmaarders waren vol spanning, toen de uitslag van de tweede afdeling waarin zij waren uitgekomen, bekend werd gemaakt. Van de 8 deelnemende bands in deze afdeling, was de Alk maarse band no. 3. Het was de eerste maal, dat zij aan een dergelijk con cours deelnam. ONBEWOONBAARVERKLARING Het perceel Overdiestraat 1 ver keert in zulk een vervallen toestand, dat B. en W. hebben gemeend dit pand onbewoonbaar te moeten verkla ren. Zij hebben een daartoe strekkend verzoek gericht tot de raad. Het per ceel is eigendom van de heer M. Op dam te Heiloo en wordt bewoond door de familie Mieldijk. jaarde echtpaar Josten, waarna de beurt is aan. mej. Nagel, een ietwat zure en oude lerares in de plant- en dierkunde. De daarop binnenkomende keukenmeid Betje (mevrouw K. Spij ker) onthult dan, zonder het te weten, de ware identiteit van de huisknecht Dorus. Aan het slot blijkt kolonel Brakke, via een touwladder, te zijn ontvlucht. Het laatste bedrijf brengt, na veel_ hilariteit in de eetsalon, de ontknoping, die als in de stukken van Paul Vlaanderen, geheel ander, uit valt als men had verwacht. De nieu weling in het pension, Adam Krol, ont popt sich.„penskla(ps als commissaris van politie. Door zijn ingrijpen wordt het echtpaar Josten ontmaskerd, waar bij blijkt, daf de moord door mevrouw Josten is gepleegd. Door het werk van de politieman nen brengt het slot de hereniging van de huisknecht Dorus en Cora ais vader en dochter. De medespelenden bleken zich ge heel in hun respectievelijke rollen te hebbei. ingeleefd, zodat zij daarvan een uitstekende vertolking gaven. Een gezellig bal met muziek van de band van Toon Dekker, hield de aan wezigen tot twee uur bijeen. IN tegenstelling tot andere japen zal de Nederlands Hervormde Oratorium vereniging op 8 October geen concert geven in de Grote Kerk. Het gebouw is op deze avond ter beschikking gesteld van het mannenkoor Orpheus, dat met het knapenkoor „De Minnestvelen" ditmaal de uitvoering zal verzorgen. Toen het bestuur van de Oratoriumvereniging dit bij de aanvrage voor het kerkgebouw van de kerkvoogdij vernam, was het koor al druk bezig met de studie en waren de solisten reeds geëngageerd. Men had. vertrouwende op de traditie dat de Oratoriumvereniging op 8 October in de Grote Kerk concer teert, reeds lang van tevoiten contact opgenomen met de solisten om te voor komen. dat deze zich elders zouden verbinden. De teleurstelling in het bestuur was dan ook gr'oot en men vreesde terecht grote moeilijkheden, wanneer de contracten zouden moeten worden geannuleerd. v Het .bestuur van een oratoriumver eniging is echter over het algemeen aan moeilijke puzzles gewend en ook in dit geval werd een oplossing gevon den. In plaats van op 8 October zal nu op 19 September het Requiem van Verdi worden uitgevoerd ten bate van de Alkmaarse lighallen. Het muzikale gedeelte van het concert zal worden verzorgd door de HOV en als solisten werken mee Dora van DoornLinden- man. sopraan, Aafie Hevnis, alt, Han Le Fèvre, tenor en Laurens Bogtman bas. Wij schreven reeds over de moeilijk heden waaraan het .bestuur van een oratoriumvereniging gewend is het hoofd te bieden. Die liggen in da eer ste plaats wel in de financiële sector, want het concertbezoek is te gering om de zeer hoge kosten goed te ma ken. Het engageren van de solisten en niet te vergeten van de HOV, die weliswaar grote subsidies krijgt, maar toch het volle pond berekent, zijn pos ten, die feitelijk te zwaar wegen tegen over de inkomsten. De reserve, die nien vlak na de oorlog met enige goed bezochte concerten had kunnen kwe ken is dan ook reeds lang verbruikt en op alle mogelijke manieren moet nu worden getracht het deficit te dek ken. Een stuwende kracht voor de ver eniging is mevrouw Cohen Stuart ge weest bij wie het bestuur nimmer te vergeefs aanklopte. Toen zij enise ja ren geleden overleed betekende dit voor de Herv. Oratoriumvereniging een ge voelig verlies, dat zich nog steeds doet voelen. Waarom de concerten niet lo nend ziin? Secretaris J. Dalenberg is van oordeel, dat het Alkmaarse publiek althans het grootste gedeelte, te weinig interesse heeft voor klassieke muziek om zich een gang naar de Grote Kerk te getroosten. Als de Oratoriumver eniging niet vele trouwe bezoekers bad uit de kop van Noord-Holland zelfs uit Texel komt iedere keer een groep vaste luisteraars dan zou bet er no« somberder uitzien. Desondanks gaat de ereniging die 150 leden telt onver moeibaar op de ingeslagen weg voort Die we? bewandelt zii nog niet heel erg lang. beteeen bMike.n uit de vroegere naam, die tot de oorlog luidde: Vrijzinnig Hervormd Zang koor. Cultuurkamer. Steeds is er naar gestreefd de ver eniging op hoger plan te brengen en dat is tenslotte gelukt. In 1943 werd de eerste Matthaus Passion uitgevoerd, al le hinder palen, die de Cultuurkamer op de weg had gelegd ten spijt. Eerst moest men zich bij deze instelling aan sluiten voordat er toestemming tot de uitvoering zou worden gegeven. Een deputatie van het bestuur werd naar Den Haag ontboden en vertelde daar onomwonden hoe men over de Cultuurkamer dacht. Boven alle ver wachting kwam veertien dagen voor de concertdatum toch de goedkeuring, met de voorwaarde dat aan de Kerk borden moesten worden aangebracht met het opschrift: Verboden voor Jo den. De eerste Matthaus Passion ging door, natuurlijk zonder dat vereiste borden aan het Kerkgebouw werden gehangen. De Cultuurkamer bleef na dien gedurig aandringen op de aan sluiting van de Oratoriumvereniging en ging er tenslotte toe over de leden te dreigen met een hoofdelijke boete van f 1000. Steeds wist men in Alkmaar de zaak slepende te houden totdat de Dolle Dinsdag aanbrak en de ganse Cultuurkamer met haar trawanten naar Zutfen vluchtte. De concerten kunnen nu in een heel wat rustiger sfeer worden gegeven, al zijn dan ook de financiële moeilijkhe den gebleven. Men heeft in het begin van het jaar een aardig plannetje ge had om de vereniging aan contanten te helpen, doch de ramp van de eerste Februari maakte de uitvoering daar van onmogelijk. En dus zal nu weer naar andere mogelijkheden moeten worden uitgezien. Geboren: Lourens A., z. van P. van Duijn en G. Genet. Johanïia G. M., d. van P. Andriessen en G. Pels Overleden Elisabeth Hoek, 71 jr, gehuwd met T. D. Brinkman. KRUISPUNT VERHARDE WEG- ONVERHARDE WEG: Verkeer op de verharde weg gaai vóór! FIETSER GAAT DUS VÓÓR AUTO! VEILIG VERKEER Gistermiddag om half vijf is Heerhugowaard, op de hoek van Middenweg en de Stationsweg, t ernstig ongeluk gebeurd, waarbij motorrijder om het leven is gekora Een in Duitsland woonachtige lander, Stipriaan genaamd, kwam het kruispunt te vallen en werd ernstig gewond opgenomen. Hij is op medisch advies over bracht naar het St. Elisabethziek huis te Alkmaar, waar hij enk' uren later is overleden. Hedenmor; was nog niet bekend, in welke p] het slachtoffer woonachtig was. UET bestuur van de Noordhollandse vereniging tot bestrijding van de tuberculose heeft de gemeenteraad om medewerfking verzocht voor de bouw van een nieuw consultatiebu reau aan de Scheteldoekshaven. Reeds jaren lang is men bezig mët de plannen voor een nieuw gebouw, dat in een betere accomodatie moet voorzien. De ruimte, waarover men thans de beschikking heeft, is verre weg onvoldoende voor de belangrijke taak, die het consultatiebureau heeft te vervullen. Zo moet de administra tie voor een district van 200.000 per sonen in een vertrekje van 3% maal 3% meter worden verricht. In het zelfde kamertje is het archief gedeel telijk ondergebracht; het andere deel is opgeborgen in kasten op de gang. Ook heeft men geen flinke wachtka mer en de spreekkamer van de long specialist voldoet evenmin aan de eisen, die men hieraan mag stellen. Uit deze opsomming moge blijken, dat er aan het bestaande gebouw niet. zo heel veel goeds is en dat is dan ook het geval. Men is hard verlegen om een betere outillage, die gezocht zal worden in een nieuwe vleugel, welke haaks op het tegenwoordige consultatiebureau komt te staan. Het ministerie van oorlog heeft toestem ming verleend de vleugel te plaatsen op het terrein, behorende bij het ROG-gebouw. Het ligt in de bedoe ling ruimte te maken voor twee spreekkamers, zodat twee longartsen tegelijkertijd in het bureau kunnen werken. Ter benoeming van een onderwijzer aan de Van der Leeuwschool is door B. en W. voorgedragen de heer H. Boorsma, tijdelijk onderwijzer aan een openbare lagere school te Rijssen en wonende te Assen. In de vacatu re van onderwijzer aan de Kohnstamm- school zal worden voorzien dooi de benoeming van de heer K. J. Nij- ders, onderwijzer aan de openbare la gere school te Oude-Pekela. Twee overwinningen op sterke legen standers heeft de I)AW-aanhang weer een optimistischer kijk gegeven op de komende zomercompetitie. Wel had den de Alkmaarders in de wintercom petitie uitstekende resultaten behaald zii klasseerden zich bv. als sterkste 2e klasser van ons land maar omdat Ad Boxem gedurende de gehele zomer wegens studieredenen in Zwitserland verblijft en dus niet beschikbaar is en het meespelen van Hans de Jong zeer twijfelachtig is, was de stemming in het DAW-kamp niet al te besjt. Voor de op Donderdag 11 Juni te houden raadsvergadering is een ver zoek ontvangen van de vereniging St Joseph van de R.K. jongensscholen om medewerking voor het treffen van voorzieningen op de bovenverdie ping van het gebouw Nieuwlander- singel 40, waar de St. Dominnus school zal worden gevestigd. De gezusters Piet, eigenaressen van de molen „De Grort" op het Bolwerk hebben on. een zo hocg mogelijke bij drage in de herstelkosten gevraagd en het Nederlandse Leger des Heils niet te verwarren met het Leger des Heils (Will. Booth) verzocht ver gunning tot het houden van straat zang op Zaterdagavond. B. en W. had den deze vergunning reeds eeider geweigerd en stellen de raad nu voor deze zaak in hun handen te stellen ter afdoening. Door krachtig te remmen heeft een automobilist Zondagmorgen om 11 uur op de hoek Huigbrouwerstraat- Verdronkenoord een aanrijding met een jongetje, dat met zijn autoped voor de auto kwam, kunnen voorko men. Slechts het schoentje van de knaap werd beschadigd. De echtge note van de bestuurder vloog door het plotseling remmen tegen de voorruit en werd aan het hoofd gewond. INRICHTING HANDELSSCHOOL Met de inrichting van de nieuwe Handelsschool aan de Bergerweg zal een bedrag gemoeid zijn van f 25.524.-. Hiervan komt f 11.300.- voor rekening van de gemeente. B. en W. verzoe ken de raad een crediet van f 25.524 beschikbaar te stellen, zodat het ge bouw kan worden gemeubileerd en gestoffeerd. Jackie had bii zijn vader nu al weken lang gezeurd om een echte voetbal en tenslotte was Jimmy be zweken. „Vooruit dan maar", zei hij tenslotte. „Morgen gaan wij er een kopen in de sportwinkel van meneer Bikkebakker, op de Hoogstraat. Dat is een goed adres en bovendien is meneer Bikkebakker de voorzitter van De Big- gers en het is altijd plezierig een club genoot van ons te bevoordelen". Nu. Jackie sprong bijkans een gat in de lucht. Van louter plezier voerde hij een soort krijgsdans uit, waarbij hij de onthutste Miebet als doelwit uitkoos. „Toe maar!" riep zij wanhopig uit. „Nou gaat-ie ook nog de hele dag achter een bal draven, zeker om nog een beetie meer honger te krijgen!" Dansend liep Jackie naast z'n pleeg vader, toen zij naar de stad trokken om de bal te kopen. Meneer Bikke bakker hielp hen zelf en hij prees de kwaliteit van de voetballen, die hij in zijn zaak te koop aanbood. „Ik geloof, dat de jonge meneer al groot genoeg is", zei hij minzaam, „om reeds met maat nummer vijf te spelen". Jackie had hem om deze woorden, die hem als hemelse muziek in de oren klonken, wel om de hals willen vallen, „Een vijfie!" riep hij. „Net precies zo'n bal als waarmee die lui van het eerste spelen". Jimmy kocht .er ook een pompje bij en een veterrijger, en zo toegerust aanvaardden zij de terugweg. Zo opgewonden was Jackie, dat hij die middag bijna geen brok eten door zijn keel kon krijgen en dat was Miebet ook weer niet daar de zin! De kans om een goede gooi te naar een plaats in de le klasse, die: een volledig zevental niet denkbes was, scheen hiermee verkeken, tas daar DAW in een sterke afdeling geplaatst. Op de Utrechtse polodagen eet waar het grootste polotornooi ter reld jaarlijks wordt gehouden, wist Dl het sterke AZ 1870 met 64 te klop en daarna de eerste klasser Zweml met 53! Hoopgevend was daar,bii de invallers Bia-nkvoort en Besiing werk lieten zien en dat zij wanneer eenmaal ingespeeld zijn, hun plaats het eerste zeker waard zullen ziin. Omdat enkele spelers niet lang konden blijven moest de beslissir wedstrijd tegen Nereus afgelast den. De DAW-darries, die niet on h" sterkst uitkwamen verloren veft HDZ 2 met 20. In de eerste ronde van de wedstr om „de Zuurkoolbeker" tussen DE LSVV en Vrone, heeft LSW met var DTS gewonnen. De vrij talrij bezoekers hebben kunnen genieten een sportieve strijd. DTS bleek a! ,1 delijk de technisch betere ploeg, tien minuten spelen gelukte het V Dort om met een onhoudbaar s DTS de leiding te geven. In deze de had DTS zeker de grondslag ku leggen voor de overwinning, maar ve'e kansen werden niet benut. LSI* werkte hard en wist ten slotte dei lans rr eer in evenwicht te krijgen, V vóór de rust dacht ieder dat A. met een kopbal gelijk zou maken: lat keerde echter de bal en de kwam met een onveranderde stasi Na twintig minuten spelen in tweede helft werd Reine in het gedreven en wist niet beter te dan Van der Hoven onhoudbaar tt serfn (11. Vijf minuten later Van der -Hoven ver uit en werj gepasseerd (12). In de resteren:'- gelukte het DTS niet om de gek ker te scoren, al kreeg het nor kansen. Zii' Doordat de temperatuur van zwemwater jl. Dinsdag het vrit.lc bedenkelijk dicht was genaderd Juni!) kon de polowedstriid de «r DAW geen doorgang vinden. ,.WS j weder diendende" zal Dinsdag uur in het Zomerbad het Amstenj?"L DJK op bezoek komen om tegen DA te spelen, waarmee dan voor DA" zomercompetitie in de 2e klasse aanvangen. DJK is een sterke >e* stander, die vorig jaar op de 2e Pj®. van de ranglijst eindigde. De °verJi ploegen in deze afdeling ziin: de uit Leiden, dat in 1952 kampioen in de 2e klasse F, verder DW1 DWR, ploegen, waartegen DAW jaar een van haar weinig nee kreeg te incasseren. De DAW-dames zijn op het - vJ( moment nog in een sterke afdeling de Bond geplaatst en wel in de re_ 2e klasse B met de ploegen: DWT 2, Meeuwen 3, Nereus 2. In de afgelopen nacht is <]e rige verpleegster G. F. op het rij pad ter hoogte van de gasfabriek een 22-jarige jongeman uit jy; aangereden en zodanig aan heAji; gewond, dat zij na in de verbonden te zijnnaar het Ait Ziekenhuis moest wordt overge Daar werd geconstateerd, haar neusbeentie had gehrokea-f(j(n -'ongeman Van S. had hard A j,>d hem vooruit waren gereden. j,j-J voor hem uit waren gereden. -1 de verpleegster niet opgem erkt.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2