Tekst van Europese Grondwet is in kannen en kruiken Frankri. land Maar het kan nog lang duren voordat zij in werking treedt Concours RK Bond v. Harmonie en Fanfare-gezelschappen Om het geluk van Peter De partem slechts belt Accoord over de Suez] Tergende zenuwpijn WEK DE GAL IN UW LEVER OP Reportage uit het Huis van Europa (5) Een raadselachtige hoofdstad jRadioprogramma LiKDOORWS Serolie Expositie „De Melkweg" in Den Ilaag Pim, Pam, Pom en de wonderlamp Goede muziek in Heerhugowaard door Kitty Lessels Het publiek krij er genoeg van.. Britse technici zullen blijven Koel weer met regenkansen WEERBERICHT MAANDAG 8 JUNI 1953 (Speciale correspondentie) VOOR MI] LIGT DE ZOJUIST VERSCHENEN Nederlandse tekst van het ontwerp-verdrag behelzende het Statuut van de Europese Gemeenschap, uitgegeven door het secretariaat van de Constitutionele Commissie, zetelend in het Palais d'Orsay te Parijs. Deze Europese Ge meenschap is de officiële naam van het lichaam, dat oorspronkelijk de Europese Politieke Gemeenschap (EPG) heette. Dit lichaam bestaat nog niet: toch functionneert het reeds op de een of andere wijze, want op de omslag van het boekje, dat 136 bladzijden telt, staat op de plaats van de naam van de uitgever in dit geval: Service des Publications de la Communauté Européenne, Strasbourg. De aanduiding loopt een weinig op de feiten vooruit, maar een kniesoor ,die daarover struikelt. Met de volgorde der dingen ligt men hier in Straatsburg wel vaker overhoop. Dit Statuut is in feite de Grondwet van Europa. Het is misschien wel goed nog even in het kort na te gaan hoe dit zeer belangrijke staatsstuk is ontstaan en welke betekenis het op het ogenblik heeft. TOEN DE 6 GKS-REGERINGEN op 27 Mei 1952 het Verdrag: van de EDG ondertekenden verklaarden zij „zich ervan bewust te zijn, dat aldus een nieuw en wezenlijk deel van de weg tot de vorming van een Verenigd Europa wordt afgelegd". Inderdaad legde het verdrag ook de procedure vast, die gevolgd moet worden ter bepaling van de definitieve structuur van Europa. Volgens artikel 38 (het allerbelangrijkste artikelmoesten de partijen binnen 6 maanden na de in- werking-treding van de EDG de op- rechting bestuderen van de te vor men federale of confederate structuur van Europa. Ondertussen was er in en buiten Straatsburg al maanden lang gepraat over deze federale of confederale structuur, waarvoor de benaming Euro pese Politieke Gemeenschap was ont staan. De tijd was rijp om aan de bestudering te beginnen, ofschoon dat formeel nog niet kon, omdat de EDG nog niet in- werking was getreden; Brtikel 38 was dus nog een dode letter. Edoch, op 30 Mei 1952 was de Raad gevende Vergadering van Europa te Straatsburg bijeen, diep onder de in druk van de zojuist ondertekende EDG. Daarover sprekende nam zij een reso lutie aan, waarin zij als haar oordeel uitsprak, dat het „bijzonder gunstig zou zijn als in de komende maanden, zonder de in-werking-treding van de EDG af te wachten de beginselen waarop een supernationaal Europees Politiek Gezag zou moeten steunen, alsmede de aard en de begrenzing van de bevoegdheden derzelve werden om schreven." VEEGADEEING AD-HOC MAANDENLANG LEEK HET alsof deze uitspraak een slag In de lucht was geweest, maar toen op 10 Septem ber 1952 de 6 ministers van Buiten landse Zaken van de GKS bijeenkwa men, kwam er een Italiaans-Frans voorstel ter tafel om de gemeenschap pelijke Vergadering van de GKS uit te nodigen binnen zes maanden, dus vóór 10 Maart, een ontwerpverdrag, behelzende een Europese Politieke Ge- DINSDAG 9 JUNI HILVERSUM II, 402 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Kin derkoor. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieus en weerberichten. 8.15 Gram. 9 00 Voor de vrouw. 9-35 Wa terstanden. 9.40 „Lichtbaken", causerie. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.45 Parijse chansons. 1100 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30' Land- en Tuinbouwmedede- lingen. 12.33 Metropole-Orkest. 12.55 Zonnewijzer. 1300 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Militaire causerie. 13.25 Salonorkest en sopraan. 13.45 Gram. 14.00 Gevar. programma. 14.50 Gram. 15.00 Schoolradio. 1530 „Ben je zestig?". 1600 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitzending: K. J. Stracke en C. J. A. Soutendam", Nieuw Guinea's cycloop gebergte". 18.00 „Dit is leven", causerie. 18.15 Gram. 18.20 Sportpraatje. 18.30 R.V.U.: Dr. A. L. Con- Etandse: „Rond de oude Wereldzee: De Invloed van de Islam". 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.15 „Uit het Boek der Boeken". 19.30 Gram. 20.00 De gewone man zegt er 't zijne van. 20 05 „II Tro- vatore", opera. (In de pauze: pi m. 21.30 —21.45 De Radiodokter.) 22.45 Avondgebed en Liturigsche kalender. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Dansmuziek en reportage. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00—24.00 AVRO (7.50—8.00 VPRO). 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gymnastiek. 7.30 Gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Liederen. 9.25 Voor de vrouw. 9.30 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 R.V.U.: „Ervaringen met het microscoop", door Drs. W. Proost. 11.30 Voor de zieken. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland 12.40 Hammond orgel en piano's. 13.00 Nieuws. 13.15 Me dedelingen of gram. 13-20 Dansmuziek. 14.00 Zeg eens, Amerika14.30 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gram. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Voor de jeugd 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18 30 Re portage of gram. 18.35 Gram. 18.50 Paris vous parle. 18.55 Gram. 19 05 Harmonie- Orkest. 19.30 Alt. clavecimbel en piano. 20.00 Nieuws. 20.05 Amus.muziek. 20.45 Voordracht. 2100 Tiroler muziek. 21.30 Mededelingen 21.35 Disco-causerie 22.15 Surinaamse muziek 22 30 Buitenlands overzicht. 22.45 Gram 23 00 Nieuws 23 15 New York calling. 23.20—24 00 Gram. meenschap uit te werken. Het voorstel werd aanvaard. De GKS-vergadering aanvaardde op 13 September de uitnodiging en besloot voor deze gelegenheid 9 leden uit de Raadgevende Vergadering van de Raad van Europa te coöpteren (te weten 3 Fransen, 3 Duitsers en 3 Italianen) teneinde het gezelschap qua getals verhouding te wijzigen. Door die toe voeging kreeg het dezelfde samenstel ling als de EDG-vergadering na in werking-treding van het desbetreffend- de verdrag zal hebben. Omdat dit lichaam nu eenmaal een naam moest hebben teneinde het van andere te onderscheiden, noemde men het Vergadering ad-hoc. Zij kwam twee dagen later te Straatsburg in het Huis van Europa bijeen onder voorzitter schap van de Belg P. H. Spaak. Uit elk der vijf andere landen werd een vice-president gekozen; voor Neder land was dit mr G. Vixseboxse uit Holten, lid van de Eerste Kamer voor de CH Unie. Daar de GKS-vergade ring uit 78 leden telt bestond, de Ver- gadering-ad-hoc uit 87 leden, terwijl nog 16 andere personen het recht had den de bijeenkomsten als waarnemer bij te wonen. Dit waren dan een Ier, twee Zweden, Twee Turken, drie En gelsen, een Deen, een Griek, een Noor, een IJslandse dame, de secretaris-gene raal van de Raad van Europa en de secretaris-generaal van de Bijzondere Raad van Ministers van de GKS. Het scheelde dus niet veel of de Vergade- ring-ad-hoc had dezelfde samenstelling als de Raadgevende Vergadering van de Raad van Europa. AAN DE SEINE DAAR HET NIET DOENLIJK is vlot te werken met een zo uitgebreid gezel schap, werd uit het midden der leden een constitutionele commissie gekozen van 26 leden onder voorzitterschap van de Duitser dr Heinrich von Bren- tano. Deze splitste zich weer in 4 subcommissies, te weten voor de be voegdheden, voor de politieke instel lingen, voor de rechtsprekende instel lingen en voor de betrekkingen. De voorzitter van twee dezer subcommis sies waren Nederlanders, te weten mr P. A. Blaisse en jhr mr M. van der Goes van Naters. Dan vormde men nog een werkgroep en een comité voor in lichtingen en propaganda. De gehele commissie kwam op 22 September voor het eerst te Straatsburg bijeen en ves tigde zich toen in het reusachtige Ho tel du Palais d'Orsay aan de Quai Anatole France te Parijs. In de salons van dat overigens zo trieste, oude gebouw aan de Seine is inderdaad in snel tempo een enorm stuk werk verzet. Daar werd het ontwerp gemaakt voor een Europese Grondwet want dat was tenslotte de taak van de consti tutionele commissie, al was die dan ook anders omschreven dat tenslotte op 8 Maart ji. (nog net binnen de ge stelde* termijn) werd behandeld en aangenomen door de Vergadering-ad- hoc. Een dag later werd de tekst van „het ontwerp-verdrag behelzende het „Sta tuut van de Europese Gemeenschap" (dat is de officiële naam) aangeboden aan de 6 ministers van Buitenlandse Zaken der GKS-landen. Men kan er van verzekerd zijn, dat het ontwerp thans in studie is bij de 6 GKS-regeringen. Indien zij zich er alle mee kunnen verenigen zullen zij na verloop van tijd het ontwerp teke nen. Het is dan een verdrag geworden. Daarna echter zullen de parlementen der 6 landen dat verdrag moeten rati ficeren. Of het lang zal duren is niet te zeggen, maar dat het zal gebeuren staat vrijwel vast nu de ratificatie van de EDG eenmaal een goede kans maakt. Beide verdragen zijn zó nauw met elkaar verbonden, dat de aanvaarding van het een en de verwerping van het ander niet is te verwachten. Europa (Klein-Europa, om met de Britten te spreken) zal van dat ogen blik op eigen benen moeten staan. Het zullen wankele benen zijn als van een pas geboren veulen in de wei. RAPPORT BOHY EN DAN NOG, als die beide verdra gen zijn geratificeerd, zullen zij nog niet meer dan de grondslag vormen van de Europese gemeenschap, die volgens de staatsrechtsgeleerden noch een sta tenbond noch een bondsstaat zal zijn; daar zal nog héél veel op moeten volgen. Om de zaak overigens nog een beetje ingewikkelder te maken dan zij al is, is de Raad van Europa zich er weer mee gaan bemoeien. Het Europa van 15 kan het Europa van 6 niet met rust laten. De Raadgevende Vergadering heeft de commissie voor algemene za ken uit haar eigen midden opgedragen een rapport uit te brengen over het ontwerp-verdrag. Zij heeft dat gewetensvol gedaan. Het stuk, bekend als het rapport-Bohy, telt 100 bladzijden en wordt gevolgd door een tweede van 27 bladzijden. Bovendien zijn er een aantal schrifte lijke opvattingen van leden aan toege voegd. Daarover heeft de Vergadering medio Mei uitvoerig van gedachten gewisseld. Tenslotte heeft zij haar oordeel vast gelegd in twee „aanbevelingen aan het Comité van (15) Ministers"; aanbeve lingen zó vaag, dat men zich in ge- moede afvraagt wat voor nut zij heb ben. In de ene wordt de wens tot uitdrukking gebracht, dat de 6 rege ringen „tot een spoedige slotsom ge raken" ten aanzien van de Europese Gemeenschap. Oorspronkelijk stond er: „tot een spoedige beslissing", maar na meer dan een uur van heftige dis puten heeft men het woord .beslissing" vervangen door „slotsom". Het nut van zulk een uitspraak is twijfelachtig, maar men schijnt er nu eenmaal niet buiten te kunnen. Zo is Straatsburg: vaag en slap, hel der en constructief terzelfdertijd. Er schijnt niets te gebeuren, maar men heeft er een flink tempo in. Raadsel achtige hoofdstad Weg met onhandige likdoornringen en ge vaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen ver schrompelen met wortel en al. Bevat gezui verde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzpcaïne. Een flesje NOXACORN Anti septisch Likdoornmiddel van f. 1.35 bespaart U veel ellende. f Advertentie ing Med Van 20 tot en met 30 Juni zal in de beide Houtrusthallen te Den Haag de tentoonstelling „De Melkweg" worden ge houden. Zij zal worden georganiseerd door „Het Nederlands Zuivelbureau", dat werd opgericht door de gezamenlijke or ganisaties op zuivelgebied om de voor lichting over melk- en zuivelproducten te verzorgen. De minister van Buitenlandse Zaken, mr Beyen, zal 11 Juni per vliegtuig naar Rome vertrekken ter bijwoning van de zeslandenconferentie over de Europese politieke gemeenschap. kon U plotseling machteloos maken. 't Is altijd makkelijk bij U te hebben, die helpen direct! Directie; J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur; H. M. KOEMANS Redactie: Achterdam 18, Tel. 5541 ADVERTENTIES en ABONNEMENTEN: Voordam 11 - Tel. 3320 Postgiro 187294 tAovertenlie mn ivieu i 35. Terwijl de emir en zijn bediende haastig toebereidselen troffen om de baron zo snel mogelijk na te reizen, had het schip, waarop baron Van Pot- tum de thuisreis maakte, met een zwa re storm te kampen. Het slingerde van je welste en de arme passagiers voel den hoe hun magen tegelijk met de golven op en neer gingen. „Ik voel me zo misselijk als een kat", kreunde de baron, terwijl hij met glazige ogen zijn vrouw aankeek. „Dan had je ook maar niet met deze vrachtboot moeten gaan, Pieter", antwoordde mevrouw Babbel- graag streng. „Je deed het natuurlijk, cmdat het veel goedkoper was en nu moet je ook zelf maar de lasten dra gen. Ik heb je nog gewaarschuwd! Op een grote lijnstomer is alles veel gerief lijker en grote schepen slingeren ook niet zo. maar jij wilde met alle geweld met de vrachtboot, omdat het zo'n koopje was. Je leert het ook nooit!" „Alsjeblieft, Miesje, maak me geen verwijten", steunde de baron, wiens ge laatskleur nu geelgroen was geworden. „Ik voel me zo ziek..." „Dan moet j» naar bed gaan Pieter en wel dadelijk", antwoordde zijn vrouw op besliste toon. „Dan zul je in hemelsnaam je diner maar moeten overslaan". „M'n diner?", stamelde de baron ontzet. „Maar daar heb ik toch voor betaald?" „Zeker", ant woordde zijn vrouw, „maar als je zo misselijk bent, kun je toch geen hap door je keel krijgen „Je zult wel gelijk hebben", zuchtte baron van Pot. turn, terwijl hij onder de dekens kroop. „Ohwat voel ik me ziek. Houdt dat schip nu nooit eens op met slingeren?" Voor de laatste dag van het muziek concours van de R.K. Bond van Har monie- en Fanfare-gezelschappen was de belangstelling zeer goed, en men smaakte het genoegen onder gunstige omstandigheden te kunnen musiceren. Van de 17 deelnemers behaalden er in de concertwedstrijd niet minder dan 15 een eerste prijs. Er werd dan ook over het algemeen goed muziek gemaakt. CONCERT-WEDSTRIJD: Tweede afdeling Fanfare: St. Grego- rius (Nibbixwoud), dir. Stam (plaats vervanger) speelde levendig en met goed klankgehalte de Symphonietta van Alb. Thiery. De Rococo-Suite van Boe- dijn werd genuanceerd gespeeld, de voordracht kon nog iets losser zijn ge weest. Tweede afd. Harmonie; St. Caecilia (Lutjebroek), dir. P. Morsch. De ouver ture „Drusus" van Jakma verkreeg door een muzikale vertolking een brl- lant effect. Goed klankgehalte en pun tige rhythmiek in „Symphonietta" van Thiery. Eerste afdeling Fanfare: St. Grego- rius (Waarland), dir. E. Peetoom. Boe- dijn's Divertimento verkreeg een tech nisch te waarderen vertolking, klank gehalte zeer behoorlijk, voordracht wat te vlak. De stemming in „Stella" van Delhaye kon beter, overigens een ver dienstelijke vertolking. „Hou en Trouw" (Heerhugowaard) dir. H. v. Ossenbrugge. Het verplichte stuk Divertimento van Boedijn ken merkte zich door een goede rhythmi- sche reproductie, de stemming soms even weifelend. De Grand marche „Paix et Liberté" van Delhaye verkreeg de nodige vitaliteit. „Willen is Kunnen" (Ilpendam), dir. G. Vonk. Stemming in Divertimento van Boedijn niet al te zuiver. De ope rettemuziek van Paul Lincke's „Indra" had goede momenten, naast technisch ongelijk passagewerk. „Accordando" (Spierdijk), dir. P. v. Westen. Het Divertimento van Boedijn wera vrij zuiver en rhythmisch ge speeld. „La Roche aux Charmes" van Gudenne weer zo'n rasecht concours stuk werd over het geheel zeer be hoorlijk uitgevoerd. Eerste afdeling Harmonie: „Uitgeest' (Uitgeest), dir. Lou Tervoort. De ouver ture Ballet „Peter Pan" van De Roeck had de nodige charme, maar in het be gin was de stemming min of meer on zuiver. Hierop volgde een zeer stijlvolle interpretatie van Joh. Chr. Bach's Symfonia. Afdeling Uitmuntendheid Fanfare: „St. Aloysius" (Castricum), dir. H. v. Ossenbrugge. Een in alle opzichten uit stekende vertolking van de Ouverture Symphonique van Boedijn. Artistiek geiheel verantwoord. Offenbach's Or- phée aux Enfers, werd eveneens een boeiend muzikale reproductie. „St. Caecilia" (Heiloo), dir. L. Oly. Boedijn's Ouverture Symphonique ver liep in een constante sfeer van een zeer beschaafd klankgehalte. De ouverture „Peter Pan" van De Roeck genoot in totaal een respectabele uitvoering. „Apollo" (Noordscharwoude), dir. L. Oly, leverde in de ouverture Roman- tique van Keler Bela en de Ouverture Symphonique van Boedijn, goed ensem- blespel en technisch knap werk. Afdeling Uitmuntendheid Harmonie: „St. Caecilia" (Amsterdam), dir. S. Noom, slaagde er vooral in van het boeiende stuk „Te Deum" van Karei Borgers een imposante vertolking te geven. Ere-Afdeling Fanfare: „St. Pancra- tius" (Blokker), dir. Leo Koning, gaf een opvallend brillante uitvoering o.a. van ,,L' Italienne et Algiers" van Ros sini. „St. Caecilia" (Zwaag), dir. P. v. Westen. Voornamelijk een zuivere stemming in „Paix et Liberté' van Delliay. „Irene" Grootebroek)dir. P. Morsch, musiceerde zeer muzikaal o.m. in een Suite van Gustav Holst. Ere-Afdeling Harmonie: „Crescendo" (Purmerend), dir. M. Sanders, gaf tech nisch uitstekende dingen te horen in Othello van Verdi. 25. Dat alles werd zonder woorden ge zegd en T werd aangehoord eerder met medelijden, dan met bitterheid- Lynne had te doen met deze vrouw, die beze ten was door haar trouw aan Beatrice Penda. En zij zeide, en dat was vrien delijk en edelmoedig: „Babies ziin ver slaafd aan hun gewoonten. Peter was aan mij verslaafd, sinds zijn moeder stierf. Maar als ik een poosje blijf, en hij zijn vertrouwen terugkrijgt, dan zult u zijn moeder worden en dan kan ik weer verdwijnen, misschien al heel spoedig" Toen ging zij met Peter zitten, terwijl zij heel rustig en heel gewoon tegen hem praatte: „Ik was niet heel ver weg Pieps. Alleen maar een andere jurk aantrekken en eerlijk gezegd, ik kon je toch niet baden in een avondjurk, vind je wel? Ik zou wel eens willen weten, wat je voor 't souper zoudt wil len eten. lieveling? Iets lichts, zodat ]e niet weer gaat spugen". Zij nam een hoekje van de handdoek en veegde 't druppeltje spuug weg. dat op z'n kin gelopen was. En hij voelde haar han den. die hij kende en haar oprechtheid en haar toewijding en al die warme troostende huiselijkheid van haar. En voor een ogenblik deed hem deze van zelfsprekende dankbaarheid zo'n piin. dat hii 't uitsnikte, en toen was 't stil Een andere stilte nu. Zij keek op en ontmoette de onpeil bare blikken van Beatrice. Zii zag er wat opvallend uit in haar iapon. die hoorde in een restaurant hoorde bii meeslepende muziek en een aanbidder en de opwinding van de nacht, met haar bloeiende jeugd, haar bevallige gratie, haar romantische schoonheid, en Peter in de blauwe handdoek tegen de zachte lijn van haar boezem. Op vallend. maar niet misplaatst, want er was 'n onuitwisbare tederheid om haar heen, een moederlijkheid die geen moederpijnen geleden had. Zij gleed over mevrouw Garron's nederlaag heen door te zeggen: „Ik ge loof, dat hij geen tweede bad nodig heeft en we zullen hem dus gauw zijn slaappakje aantrekken". Dat maakte, dat mevrouw Garron zich niet meer zo belachelijk voelde en zij zei: „Ik ben er in geslaagd om hem een beetje schoon te wassen". „Dacht u niet dat wij hem iets lichts, een melkspijs, zouden geven voor 't souper?" Lynne richtte zich tot de ou dere vrouw, om haar niet haar onge schiktheid te doen voelen. „Wat pap met een ei er door?" Mevrouw Garron was verlangend om mee te werken en voor eens merkte zij niet, hoe stil Beatrice was. Zij belde voor Rosita en bestelde Peter's souper. En ondertussen gaven Lynne's han den en haar stem weer 't vertrouwen aan Peter terug en opeens, met de snel le wending die de stemming van een baby kenmerkt, liet hij zijn twaalf melktanden in een overgelukkige glim lach zien. En 't leek ongeloofwaardig dat er ooit een storm geweest was; be halve dan, dat zonder die storm juf frouw Carrick hem nu niet ziin luxu euze nieuwe slaaopakie van Oosterse ziide aangetrokken zou hebben. Zii stopte zijn armpjes in een der mouwtjes toen. al ziin verdriet verge ten. hij die plotseling wegtrok om er mee te wijzen in de richting van de ondersteboven 'liggende eend op de stoel. „Poessie". kraaide hij. Lynne lachte, doch hield er meteen mee op en nam opeens zijn armpje beet en keek er onderzoekend naar. Boven de elleboog waren vier plek jes: klein, wit, zo juist aangebracht. Aan de andere kant was er een plek, die er net zo uitzag, duidelijk en naar om te zien. „Wat is er?" riep mevrouw Garron uit. die naar haar keek. „Daar", antwoordde Lynne strak. „Die littekens. Kijk wees zii aan. terwijl zij haar vingertoppen er op legde. „Iemand heeft hem in ziin arm geknepen". Zij nam zijn linker armpje en bekeek dat. „Deze ook", zei zij en zij keek expres niet naar de handen van Beatrice „Bedoelt u Beatrice sprak met een lage, verschrikte stem, „bedoelt u. dat iemand hem zo hevig beetpakte, dat er deze littekens van over bleven? Toch niet. wel?" ,,'t Zijn indrukken van vingers zei Lvnne met overtuiging. Beatrice keek mevrouw Garron aan met een snelle blik. „Geeft zii een van ons de schuld?" vroegen haar zachte ogen. Meteen zei mevrouw Garron stnfies: ..Indien dat vingerafdrukken zijn. dan moeten zij er geweest zijn vóór u hem hier bracht" Lvnne zweeg; maar nadat 711 Peters armpjes in de mouwtjes gestoken had. zag zii nog steeds de veelbetekenende littekens voor zich Rosina bracht Peter's souper oo Pen blad binnen- Zelfs 't linnen kleedje daarop was speciaal voor Peter ge kocht Er stonden met de band geschil derde afbeeldingen van kinderversies op elke hoek. Rosina trok een lclei" tafeltje dichter bii. zette het blad daarop en Lynne Paf Peter torng aa** zijn grootmoeder. Dat vond hij best' (Advertentie. Ing. Med.) per slot van rekening kon hij een sla perig oogje op Lynne gericht houden, terwijl hij zich door zijn grootmoeder liet voeren. Beatrice reed haar stoel tot vlak bij de tafel, hield zijn bord vast. terwijl hij er zijn lepel in zette, de lekkere, zoete pap roerde, met zijn vinger erin stak en er verhaaltjes tegen hield. Het linnen kleedje kon meteen in de was toen hij klaar was en zijn grootmoeder was ongelooflijk trots op hem. Mevrouw Garron keerde zich tot Lynne: „Ik heb zijn bedje in uw kamer laten zetten, naast die van Beatrice. Lijkt mij beter, dat u hem in het het begin bii u heeft. In elk geval is Bea trice dan ook niet zonder hem". Zij hield hem Beatrice voor om hem een zoentje te geven: „Goede nacht, lieve ling", de lage stem was niet veel meer dan een zucht. Toen gaf mevrouw Garron opnieuw Peter aan Lynne over: „Het lijkt mij beter dat u hem de eerste avonden in bed stopt". Lynne volgde mevrouw Garron door de gang naar een kamer rechts. Een grote vierkante kamer, met ramen in twee van de muren. De meubels waren gelakt: zacht grijs met versieringen van Barbola handwerk. De gordijnen, bed spreien en het vloerkleed hadden de zelfde kleur als het Barbola-werk- en haar hutkoffer detoneerde daar erg bii al stond die ook in een hoek. Peter's bedje stond naast het hare; wit met een motief van dieren er omheen. Mevrouw Garron bukte en greep iets onder ziin bedje. „Hier is zijn potje" Dat had ook een rand van dieren Peter vond het prachtig. Toen legde Lynne hem in zijn kan ten bedje. Hij was doorvoed, lag mak kelijk. was tevreden en vol vertrou wen. Hii lag met ziin ogen wijd'oper en zii stonden elk aan een kant var zijn bedje, adoreerden hem, Lvnne en Patricia. (Wordt vervolgd). Superieure Afdeling Fanfaret Bovenkerks fanfare „Bovenkerk", dir. J. Beekhoven. Het wel merkwaardige stuk Suite Classique van M. Boekei maakte door een uitvoering waar nog wel één en ander aan mankeerde, ook in stem mingsopzicht en rhythmiek, geen sterke indruk. In de Lugdunum Ouverture van Allier, soms een fraai klankgehalte, het passagewerk was niet steeds ge lijk. „Muzieklust" Obdam, dir. Leo Koning. Dit ensemble wist de bedoelingen van de componist M. Boekei in zijn „Suite Classique" beter te realiseren. Ér waren voortreffelijke momenten, en een kleurrijke nuancering. Een muzikaal zeer aantrekkelijk» vertolking van Leo Delibes Coppelii Suite, waarin de stemming wel een weifelend was, vormde tevens he. sluitstuk van dit muziekconcours. Alvorens de prijzen werden bekend gemaakt, dankte de heer v. d. Linden, als voorzitter van het uitvoerend co mité, allen voor de zo spontane mede werking. Ook de heer Landsdaal, voor zitter van de Bond, bracht mede na mens het hoofdbestuur dank aan „Hou en Trouw" het jubilerende corps, dat zoveel voor het slagen van het concours had gepresteerd. Hier volgen de uitslagen: Marswedstrijd: 1 St. Gregorius, Nib bixwoud, 90 pt, 2e prijs; 2 St. Caecilia, Lutjebroek, 93 p, 2e pr.; 3 Hou en Trouw, Heerhugowaard, 90 p, 2e pr.; 4 Accordando, Spierdijk, 103 p, le pr,; 6 Harmonie Uitgeest, Uitgeest 86 p, 2e pr.; 7 St. Aloysius, Castricum, 98 p, le pr.; 8 St. Caecilia, Heiloo, 106 p, le pr.; 9" St. Caecilia, Amsterdam, 99 p, le pr.; 10 St. Pancratius, Blokker, 102 p, le pr.; 11 Irene. Grootebroek, 98 p, le pr.; 12 Crescendo, Purmerend, 96 p, le pr.; 13 Muzieklust, Obdam, 100 p, le pr. ConcertwedstrSjd: Tweede afd. Fanfare: 1 St. Grego rius, Nibbixwoud, 274 p, le pr. Tweede afd. Harmonie: 2 St. Cae cilia, Lutjebroek, 295 p, le pr. Eerste afd. Fanfare: St. Gregorius, Waarland, 234 p, 2e pr.; 3 Hou en Trouw, Heerhugowaard, 274 p, le pr.; 4 Willen is kunnen, Ilpendam, 254 p, 2e pr.; 5 Accordando, Spierdijk, 265 p, Ie pr. Eerste afd. Harmonie: 7 Harm. Uit geest, 271 p, le pr. Afd. Uitm. Fanfare: 8 St. Aloysius, Castricum, 305 p, le pr.; 9 St Caecilia, Heiloo, 274 p, le pr.; 10 Apollo, Noord- Scharwoude, 268 p, 1 pr. Afd. Uitm. Harmonie: 11 St. Caeci lia. Amsterdam, 290 p, le pr. Eere-Afd. Fanfare: 12 St. Pancratius, Blokker, 267 p, le pr.; 13 St. Caecilia,; Zwaag, 264 p, le pr.; 14 Irene, Groote- broek, 292 p. le pr Ere-Afd. Harmonie: 15 Crescent!! I Purmerend, 265 p, le pr. Afd. Sup. Fanfare: 16 Bovenkerk Fanfare, Bovenkerk, 265 le pr.; 17 M' zieklust, Obdam, 288 p, le pr. Tamboerwedstrijd. 2 St. Caecilia, Lutjebroek, 84 p, 8 pr.; 3 Harmonie, Uitgeest, 81 p, 3e pc, 4 St. Caecilia, Heiloo, 92 p, 2e pr.; S St. Caecilia, Amsterdam, 99 p, le pC 6 St. Pancratius, Blokker, 93 p, 2e pr-i 7 Irene, Grootebroek, 96 p, le pr.; Crescendo, Purmerend, 96 p, le pr.; Kaj otters Drumband, St. Bonifacius, Amsterdam, 98 p, le pr.; 10 Tambour- corps Jong Leven, Onderdijk bij Me- demblik, 102 p le pr. Extra prijzen; St. Caecilia, Heiloo, zilveren medaille van de gemeente H. Hugowaard, voor hoogst aantal punten marswedstrijd over de beide concoursdagen. „St. Aloysius", Castricum, muziek nummer naar keuze, voor hoogst aantal punten over de tweede dag, geschonken door Moolenaars muziekcentrale te Wormerveer. „Crescendo", Assendelft, grote lau werkrans voor hoogst aantal punten over geheel concours, geschonken door J. en L. H. Kamp, Aannemersbedrijf en Assurantie-kantoor te H.Hugowaard. Tevens behaalde dit corps de bisschop pelijke wisselbeker. W. SCHREURS. U zult morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal Ingewanden doen stromen, anders verte«J voedsel niet, het bederft. U raakt very* wordt humeurig en loom. Neem de plantaairu CARTER'S LEVERPILLETJES om die l# gal op te wekken en uw spijsvertering en 8 gang op natuurlijke wijze te regel en. plantaardig zacht middel, onovertroffen on» gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpiu (Van onze MONSIEUR DUPONT, de inzien, dat Frankrijk onregeerbaar land is geworc erg lang geduurd lieeft, vo gekomen. Omdat er in Franl regeringen zijn geweest, die h konden bolwerken. Het won» eigenlijk maar bitter weinig aangetrokken. Wanneer je, 2 je, hoe weinig je Franse vrie Zij gaan daarbij uit van het waaraan minister X of Y nit weinig verfrissende zaak verkondigen waarmee je ji was, dat men lachend zijn sc een minister-president uit hel DIT IS nu echter plotseling v derd. Toen de zeer populaire Pinay in het zand moest bijten, er al millioenen Fransen bijzonder ontwaardigd. Nadat de oude vos Beynaud en de uitermate slimrr realistische Mendès-France precies het parlement verteld hadden, hoe c ken ervoor staan én wat men kan om de ernstige ziekte, die het be* zelf van Frankrijk aantast, te be den - waarna bet parlement besloot niet te accepteren als nieuwe mini president - is er een begin van verontwaardiging ontstaan. De mil nen meneren Dupont hebben plotsi begrepen, dat hun parlement een ziekte instelling is geworden, waai gedeputeerden achter de ministerb tjes aanjagen, waar de groepsbelai zwaarder tellen dan *het algemeen lang en waar iedereen, die met fr ideeën komt om die verzieking te te kunnen gaan op een slimme ma een beentje wordt gelicht. Natuurlijk is men zich in de Fré huiskamers ook gaan afvragen, hoe komt, dat het parlementaire leven zijn land zo gedegenereerd is. V daar dat er op het achterbalcon oe volle bussen en in de zich als mol onder de grond voortbewegei metro weer fel geredeneerd wordt o de twijfelachtige rol van vele pai mentsleden. ER ZIJN vele oorzaken aan te wijz die er voor gezorgd hebben, dat Frai rijk eigenlijk geen regeerbaar la meer is, zodat de enige oplossing zijn een ingrijpende structuurveram ring. Men zal het altijd ruzieënde vaak erg egoïstische parlement, waa. VOLGENS de Egyptische minist» van Voorlichting gaat Engeland i principe accoord met ontruiming va de Suczkanaal-zone door de Brits strijdkrachten. Hij zei, dat Egypt goedvindt, dat Britse technici achtei blijven om dc Egyptische strijdkracli ten te helpen bij het in stand houdei (Advertentie, Ing Med.) In de twee voorafgaande nach ten kwam er in het Noord-Oos ten van ons land onweer voor. Vooral aan de overzijde van de Afsluitdijk viel Maandagavond yeel regen ten Noorden van tiarlingen waar korte tijd nood weer voorkwam. De Noordelijke wind hield de temperatuur ook gisteren in het Noorden van onze provincie te laag. Om drie uur gistermiddag werd in Den Hel der 16 en op Schiphol 20 graden Celsius gemeten. De depressie die over Midden- Europa naar het Noorden trekt noudt een overwegend Noordelij ke wind in stand. Het blijft de eerste dagen koelwaarbij de fans op enige regen groot blijft, voor hooiweer is dit weer te wisselvallig en ook op korte ter- mijn bezien, ziet het er niet naar uit dat de warme periode die wij 171 bet midden van Mei hebben mee9emaakt spoedig weer zal terugkeren. Verwachting tot morgenavond: VERSPREIDE OPKLARINGEN Zwaar bewolkt met verspreide opklaringen en in de nacht en och tend plaatselijk mist. Op vele plaatsen droog weer, maar hier en daar enige regen. Zwakke tot ma tige Noordwestelijke wind. In het binnenland iets hogere temperatu ren.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 8