Vragen staat vrij 'U&tea, iG en AANBH Turpin candidaat voor de wereldtitel BANDEN Om het geluk van Peter {oop aangeb.: oop gevraagd: Wie helpt? Kraamgeld Asparagus Hardheid Huisschilder J)E VAKOPLEIDING voor dit be- u roep is in cms land als volgt geregeld: Aan een ambachtschool ongeveer één jaar volgens het leer lingenstelsel, of zonder a. b. s. 3 jaar. Diploma schilders-gezel cursus P. B. N. A. 65 lessen algemeen en 65 lessen vakgedeelte. Voor bezit ters diploma a.b.s. vervalt het al gemeen gedeelte. Diploma mees ter: nationale schildersschool te Utrecht 3 winterhalfjaren. Toela tingseis: 18 jaar en diploma a. b. s. of diploma gezel of toelatingsexa men. Verder worden er op 50 plaatsen in ons land nog monde linge cursussen gegeven voor het diploma vakbekwaamheid. Twee vragen Publiek loeide na een mat gevecht Brit was bijna te zwaar Op de Mount Everest Tensing offerde biscuits en chocolade.... De componist De klokken Verven Neen De erfenis De vacantie Geen excuus Om de voethaltitel van Nederland Twee ploegen voor Tour Wordt U gekweld Pim, PamPom en de wonderlamp BOEKEN BULLETIN Revolutie der eenzamen Kilameters Beter! LICHT^LOPEND door Kitty Lessels Luister eens naar: Radioprogramma WOFVSnAO 10 .TTTTSTT IQSa Per 250 gr per bilk I jhilderyen te koop endt briefkaart. !R, Rustenburger' !70 II. A'dam. woorden i I-" iord meer 5 ctfl in alle maten. Scharloo 3, Tel. 3756, e ket-venterswagen op en tuigen. Billijk ndsboslaan 56, Heiloo- 4-pers. DKW, 39, met Westerstraat 34 te Tel. K 2200—4075. rdichte strandtent, 2X Mient 16. DKW, 200 cc, staat,bouwjaar 19*9, ut, Kanaaldijk 139' onderhouden beige agen, prijs i 70,—. ibuurt 47. en een electriceer- Na 6 uur. Kinbeim- 6. sfiets, compl. 's Avonds Dahliastraat 12.' „Sharpie" zeilboot, 6 r. staat, f 250,-. com- ager, Westerweg gramofoonmotor met (Philips), twee snel- ils nieuw. Groen, Han 15, N.-Scharwoude. ur. -pers. 3-delig bedstet zonder kussens. K. 50, Bergen. tot ssnarige piano Oud model geen Br. met prijsopgave ider nr A 326. Bur. v« WIE HELPT J. v. Leersum, Sana torium O. N. O. te Renkum, een van onze lezers, aan kleine kraaltjes van corsages. Langdurig zieken hebben een extra plaatsje in ons hart! Voor hen, maar dan ook alleen voor hen, is er wel een plaatsje voor zo'n vraag in onze rubriek. Als een vrouw die zelf in loondienst werkte, haar werk neerlegt, voordat de termijn van zes weken, vóór de vermoedelijke da tum van de bevalling is aangebro- ken, blijft aanspraak bestaan, zowel op het ziekengeld als op de f kraamgeld, mits de bevalling plaats vindt binnen tien weken nadat zu voor het laatst werkte. NatuurUjk moet zij in het jaar aan,_^le, vooraf gaande, minstens 156 dagen gewerkt hebben. Het is zelfs moge lijk nog eerder met werken te stop pen en toch aanspraak te maken op zwangerschap-uitkering, kraamgeld en bevallingsuitkering, mits zij zich binnen 4 weken na het neerleggen van het werk vrijwillig voor de Ziektewet verzekert Dit niet te verwarren met vrijwillige zieken fonds. In het laatste geval moet zij echter een verklaring tekenen, dat zij voornemens is binnen redelijke tijd na de bevalling weer in loon dienst te gaan werken. ï\EZE KAMERPLANT met zeer fijne ranken moet niet in de fel le zon. Ze kan zelfs lang op de donkerste plaats staan. In een droge warme kamer wordt het loof droog en geeL Veel water en in de groei- tijd om de twee weken wat mest. Soms de plant geheel bespuiten. Verpotten na elke twee jaar in ge lijke delen bladaarde, klei en ver teerde koemest met wat scherp zand. Zo vertelde iemand die het weten kan aan Mentor. r\AT JONGENS in hun spel en in hun sport vaak zo wild, zo hard zijn, moet u niet hinderen me vrouw. Dat is zelfs helemaal niet verkeerd. In het jongensspel moet het wezen van de man gelegenheid krijgen zich te ontplooien. Speciaal de vrouw droomt zich de man toch flink en sterk en mannelijk? Daar om mag het jongensspel wel een beetje stevig zijn, fors desnoods. Vooral niet te week en te meisjes achtig! Een bloedneus en wat blau we plekken moeten verdragen kun nen worden. Ze zullen die in het leven wel vaker oplopen. Hun spel moet daarom meewerken, zich hier tegen te harden. Vergeet u niet, dat deze harding vooral geestelijk ge richt is, al lijkt het niet zo. De jon gens moeten door het spel leren om een nederlaag, ook een onverwach te of soms een niet-verdiende, toch goedmoedig „sportief" op te nemen Evenwel: hardheid is iets anders dan ruwheid! Dat laatste in onspor tief en hoort er niet bij! FéN LEZER stelt twee vragen (dat mag). Zijn Witte Kruislot van f 10 is nog geldig en nu ongeveer 17 waard. Hij wil ook graag we ten hoe groot het zoutgehalte is van melk. Dat bedraagt 0.9 Het in het White City Stadion te Londen gehouden gevecht om het Eur opese kampioenschap in het midden gewicht tussen de Engelsman Randolph Turpin en de Fransman Charles Humez is door Turpin op punten gewonnen. De partij ging over 15 ronden. Turpin zal nu de winnaar van de op 19 Juni a.s. te New York plaatsvindende wed strijd tussen Carl Olson en Paddy Young ontmoeten in een partij met de «acante wereldtitel in het middenge- Eücht als inzet. Erg levendig was het gevecht niet en bij het begin van de elfde ronde zag de scheidsrechter zich zelfs ge noodzaakt beide boksers tot meer actie aan te sporen. Dit hielp. Een onstuimi ge aanval van Humez werd adrem door Turpin opgevangen met felle slagen naar het lichaam en op een linkse hoes ging de Franse ex-mijnwerker even naar het canvas. Maar hij was alweer op de been voor de arbiter met tellen kon beginnen. De zelfverzekerde grijns, die het gehele gevecht op het gelaat van Humez had gelegen was zelfs niet DIJ monde van de Nepalse ambassa- deur in India zijn enkele nadere ge gevens bekend geworden over de be stijging van de Mount Everest op 29 Mei jl De Nieuwzeelander Hillary en de sjerpa Tensing uit Nepal bereikten de top tegelijkertijd. Zij hebben een kwartier lang op de top van 's we relds hoogste berg vertoefd. Tensing knielde neer en dankte Boedha. Hij of ferde twee plakken chocolade en een pakje biscuitsDe beide mannen de den op de top hun zuurstofmaskers een ogenblik af. 'GLETSCHER L W MN* ï*:.gXb 'oc moei'thf.DPAS--i/- 'ft "°"ArC—■'/*1 i _.®e ketste klim zou naar verhouding ■met moeilijk zijn geweest. Tensing en ztuiary vertrokken tegen het aanbre ien van de dag en waren volgens som mige berichten om tien uur weer te- tug in het kamp. Andere berichten maken echter melding van eerst half ®W »n de namiddag. Op de top zijn de Bntse en de Nepalse vlag geplant. De Klimmers maakten opnamen van de Vlaggen. Acht dagen na de overwin- ning van de Mount Everest hebben vliegtuigen opnamen van de top ge maakt. In Nepal zal de 29ste Mei als een feestdag (Tensingdag) worden her dacht. verdwenen toen hij in de vijftiende ronde voor het laatst uit zijn hoek kwam. Zonder twijfel wist hij op dat ogenblik dat hij een aanzienlijke ach terstand in punten had. Hij drong Tur pin nog eenmaal met de rug tegen de touwen niaar het was alleen om nog hardere slagen terug te ontvangen en toen de gong voor de laatste maal klonk en Turpin tot winnaar op pun ten werd uitgeroepen, was dan ook niemand verbaasd. Wel ontevreden over hetgeen door beide boksers deze avond te zien was gegeven en het af keurende geloei overstemde het ap plaus voor de winnaar. Benauwd moment. Toen Randolph Turpin zich Dinsdag middag liet wegen voor zijn wedstrijd tegen Charles Humez bleek, dat hij 226 gram te zwaar was. Hij had een uur om het overtollige gewicht kwijt te raken. Hij nam een Turks-bad. Liet zich krachtig masseren en keerde terug naar de sportzaal. Maar de schaal wees nog altijd 57 gram te veel aan. Weder om werd hij gemasseerd en toen hij voor de derde maal Op de schaal stapte haalde hij precies de limiet voor de middengewichten, nl 72.574 kilo. Minder geluk dan Turpin had Frank Johnson die zijn Britse titej in het lichtgewicht tegen Joe Lucy zou ver dedigen. Onderweg van Manchester naar Londen stopte hij te Northampton om zich op het politiebureau te laten wegen. Hij bleef ruim een kilo boven de grens en begaf zich onmiddellijk naar een badinrichting ter plaatse. Het hielp hem weinig want hij arriveerde een kwartier te laat in Londen en woog ruim 200 gram te veel, zodat hij zijn titel zonder strijd is kwijtgeraakt. TWEE LEZERS waren het niet eens over de vraag of de heer W. de Regt, componist, een Am sterdammer was of in Delft woon de. Ook willen ze weten welke instrumenten hij bespeelt. Wel, de heer W. de Regt woont in Delft. Hij bespeelt de saxophoon, de kla rinet, de accordeon en de piano. W/ANNEER maakt „La Belle de Nuit" burengerucht, is de kwes tie die een lezeres graag ziet opge lost. Kerkklokken mogen luiden een half uur voor de aanvang van een godsdienstoefening. Om op andere tijdstippen te kunnen lui den, is toestemming nodig van B. en W. Indien vraagster dus ernstig last van de bronzen stem heeft, zal ze zich tot B. en W. moeten wenden. ONZE lezers kunnen kos teloos antwoord krij gen op vragen en moeilijkheden, bijvoorbeeld over: juridische aangelegen heden woning-kwesties, hu welijksmoeilijkheden, opvoe dingszorgen, sociale verzeke ringswetten, assurantiezaken persoonlijke geestelijke moei lijkheden, enz. U schrijft dan de redactie en vermeldt links op de enveloppe: Mentor Desgewenst krijgt U persoon lijk antwoord en wordt Uw brief niet in de krant behan deld. Alles wordt strikt ver trouwelijk afgedaan. CR IS NIET aan te ontkomen, dat verven in feite voor risico van de opdrachtgever is. Al moge er dan in theorie een procedure mo gelijk zijn, in feite doet men dit niet. Want er moet dan in een des kundig rapport (kosten 25) de schuld van de ververij worden vastgesteld, een dure procedure worden gevoerd en dat alles om ten hoogste de tweede-hands waarde vergoed te kunnen krijgen. En wie zal dat doen? UET IS NATUURLIJK een strop voor u dat u de woning moet verlaten, dat is logisch. Nu kunt u wei zeggen dat u voor het pleizier van de eigenaar moet verhuizen. Toch zijn alle aan de verhuizing verbonden kosten voor uw eigen rekening. Die kunnen nimmer voor rekening komen van een eigenaar, die toch even logisch graag in zijn eigen huis wil! IJW OOM overleed zonder kinde ren. Dus ging de gehele nalaten schap naar zijn vrouw. Toen deze overleed, had ze alleen een zuster in leven. Die kreeg dus de erfenis! Natuurlijk aannemende, dat er geen testament was. MEN HEEFT recht op een dag va cantie per twee gewerkte maan den. De apotheker waar uw loop jongen tot nu toe werkte, zal hem dus nog die vacantie moeten geven. Tussen haakjes: de hiervoor ge noemde regeling is niet van kracht voor huispersoneel. JJE MAN is verplicht zijn vrouw te onderhouden. Zijn salaris is daarvoor zeker voldoende. Nu hij meent u met een heel klein bedrag te moeten afschepen met de bood schap niet meer te kunnen missen omdat hij bepaalde genoegens be slist nodig heeft, toont hij alle be grip te missen. Dat is puur egoisme. Een man die eist dat zijn vrouw voor eigen onderhoud zorgt en maar moet gaan werken, had nooit moeten trouwen. U kunt zeker een advocaat in de arm nemen en even tueel trachten tot loonbeslag te ko men. Of u het recht heeft in de genoegens van uw man te delen? Natuurlijk. Waar blijft anders de eenheid? Men kan een man niet he lemaal aan handen leggen, maar een gehuwd man kan geen vrijge- zellenleven voortzetten! MENTOR. Het programma van de competitie om het voetbalkampioenschap van Ne derland ziet er als volgt uit: Woens dag 17 Juni: RCHSparta, Vitesse kampioen afdeling D (Eindhoven of PSV). Zondag 21 Juni: SpartaVitesse, Kampioen afd. DRCH; Woensdag 24 Juni: RCHVitesse, SpartaKampioen afd. D; Zondag 28 Juni: Kampioen afd. DSparta, VitesseRCH; Zondag 5 Juli: RCHKampioen afd. D, Vitesse Sparta; Zaterdag 11 Juli: Kampioen afd.Vitesse, SpartaRCH. Dit programma zal in zijn geheel worden opgeschoven wanneer de be slissingswedstrijd tusjsen PSV en Eind hoven welke Zaterdag 13 Juni te Den Bosch wordt gespeeld, onbeslist ein digt. In dat geval zal een tweede ontmoe ting tussen de beide Eindhovense clubs op Woensdag 17 Juni worden gespeeld. De voor Woensdag 17 Juni vastge stelde wedstrijden worden dan ver schoven naar Zondag 21 Juni, die van 21 Juni naar Woensdag 24 Juni, die van 24 Juni naar Zondag 28 Juni, die van 28 Juni naar Zondag 5 Juli en die van 5 Juli naar Woensdag 8 Juli. Het programma van 11 Juli blijft dus ge handhaafd. De keuzecommissie vam de Belgische wielerbond heeft 13 renners aangewe zen uit wie later de ploeg van 10 voor de Tour de France zal worden samen gesteld. Het zijn in alphabetische volg orde Adriaenssens, Borgmans, Cleene- werek, Close, Ccruvreur, De Bruyne, De Hertog, Rene de Smet, Impanis, Maurice Neyt, Van der Stockt, Van Genechten en Van Geneugden. De Luxemburgse wielerbond heeft de volgende renners aangewezen voor de Tour de France: Diederich, Ernzer, Dier ekens, Goedert, Goldschmidt, Gaui. Hein, Gillen, Schmit, Kemp. door rheumatiek, spit, ischias, hoofd- en zenuwpijnen, neemt dan Uw toe vlucht tot Togal. Het middel dat baat, waar andere falen. Laat U dus^ niet langer kwellen, maar ge bruik regelmatig Togal. Togal zui vert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apotheek en drogist f 0.95, f 2.40 en f 8.88. (Advertentie. Ing. Med.) Duitse staatssecretaris van Landbouw in ons land Sinds 8 Juni verblijft in Nederland ae staatssecretaris van Landbouw van nSÏ!üDuitsland dr Sonnemann. Hij wordt vergezeld door dr Stalmann, Re- gierungsrat. Beide heren hebhen met verschillende Nederlandse autoriteiten informatieve besprekingen gevoerd en bezoeken gebracht aan de tuinbouwvei ling te Rotterdam en de bloemenvei ling van Aalsmeer. Heden keren zij haar Duitsland terug. Vermaarde hengst gestorven Te Kastenraai is Maandag tengevol ge van ouderdomszwakte de vermaar de fokhengst Nico van Melo bezwe ken. Het dier, dat ruim 18 jaar oud was, was de trots van de Noord-Lim burgse paardenfokkerij. In 1939 werd Nico van Melo kampioen van Neder land, een eer, die later op zijn af stammelingen overging. Gedurende 14 jaar heeft de hengst een belangrijk aandeel gehad in de Noordlimburgse paardenfokkerij. 37. Na veel moeite was het de ba- on gelukt om het slot van zijn koffer op te krijgen. „Gelukkig", steunde de baron", misschien zullen die pilletjes tegen de zeeziekte me helpen, want dit houdt ik niet langer meer uit. Het lijkt wel of de storm steeds erger wordt". Baron Van Pottum had ge lijk. De windvlagen werden steeds hef tiger en het kleine vrachtscheepje dan ste op de kokende golven heeri en weer alsof het een notedop was. De zieke baron liet bij de laatste wind stoot dan ook de koffer uit zijn beven de handen vallen en de gehele inhoud rolde over de vloer van de kajuit „Goeikreunde de Daron „Nu ben ik nog verder van huls hoe vind ik nu ooit dat flesje met die zeeziekte pilletjes?" Op handen en voeten kroop hij over de vloer rond om alle spulle tjes weer in zijn koffer bergen, maar de ellende was nog niet ten einde. Toen hij vlak onder de patrijspoort was, vloog er een regen van spatten over hem heen en over het voorwerp, dat hij in zijn hand hield. De golven sloe gen hun druppels door de patrijspoort naar binnen, hoewel deze met 'n dek sel was afgesloten. „Nu wordt mijn boeltje nog nat ook, riep de baron wanhopig, terwijl hij naar het koperen lampje keek. dat hij toevallig in zijn nanden had. Met een slip van zijn pyamajasje wreef hij het !amrje droog. „Anders zal je Miesje nog horen", mompelde hij. „Ze is nogal op dat lampje gesteld". De baron wreef het lampje dus goed droog, maar teen, gebeurde er iets wonderlijks „Fffffft!" klonk het en plotseling stond er een klein zwart negerjongetje vn de hut! Wie van geschiedenis houdt, zal nog wel eens grijpen naar een droog geschiedenisboek, waaruit hij tijdens zijn schooljaren gepoogd heeft zich een beeld te vormen van de waardegang der mensheid. Prof. Bonman uit Groningen heeft gebroken met alle tradities, welke aan de beoefening van de geschiedenis als vak verbonden zijn. In zijn nieuwe boek nam hij tot onderwerp de ge schiedenis van de laatste halve eeuw. Hij deed dit niet door een aantal be kende gebeurtenissen en feiten in volg orde te rangschikken, maar hij schetst ons de menselijke tonelen, waardoor wii geconfronteerd worden met vaak volkomen onontwarbare omstandighe den, waarin de mensheid zich een weg moet zoeken. Er is voor deze methode van ge schiedschrijven geen enkel voorbeeld in binnen- en buitenland. Wat Prof. Bouman deed is nieuw; zó nieuw, dat hij het risico loopt voor een romanti cus, eerder dan voor een historicus, te worden uitgemaakt. Maar het moet nadrukkelijk worden gezegd, dat degenen die deze geschied schrijving tot zich hebben laten door. dringen, beter weten hoe de vereen zaming van de volkeren tot stand is gekomen dan zij. die een rij data uit hun hoofd hebben geleerd. Wat Prof. Bouman met name heeft willen betogen is, dat de volkeren van de wereld in hun opvattingen ver ver wijderd zijn geraakt van hun leiders en voorgangers, zodat veel van wat er op het zg. hoge niveau wordt besloten, geen enkele weerslag meer vindt in deze volkeren zelf. Van Gorkum in Assen bracht dit boek voortreffelijk in de handel. Kms. RIJWIEL MOTOR (Advertentie, Ing. Med.) 27. „Een alledaagse nachtvlinder bij een kaars van de weelde?" Toen brak er iets los in Lynne's hart en het was een plotseling uitgesproken waarheid: „Ik zou het héérlijk vinden, Bryce. Het is zo lang geleden, dat ik plezier heb ge had". Gedurende al die tijd van Michael's ongeluk en Lorna's ellende; gedurende al de tijd van haar verloving was er geen vrije, lachende, zingende vrolijk heid geweest. Het verlangen ernaar brak los, net als een klein scheepje op een grote, wijde zee en 't kon niet meer vastgemaakt worden. Daarop de stem van Bryce: „Wij zul len gardenia's in de Avenida Central kopen Daarna was het stil; zij waren voor bij. Men hoorde niets anders dan het lome gezoem der insecten en Andy's negerstem, die ergens vals zong en het zeer Engelse geluid van de gong voor het dmer. Beatrice wachtte een paar minuten en reed toen naar de eetkamer, waar zij het laatste binnenkwam en waardoor zij meer opviel dan wanneer zij de eerste was geweest. Zij bracht haar stoel naar haar eigen plaats, rechts van Bryce. Lynne zat tegenover haar. naast Howard Landale, de tabaksplan ter van middelbare leeftijd uit Jamaica di® nog geen half uur tevoren per vliegtuig aangekomen was. Charles Garron aan het hoofd van de tafel was door zijn vrouw tijdig op de hoogte gebracht waarom juffrouw Car ries weer teruggekomen was. Hij zorgde ervoor op gereserveerde wijze beleefd te_ zijn tegenover de onverwach te gast uit Engeland, terwijl hij overi gens als een gesloten boek was. De koele kamer, met het prachtige fii.™ ut?? «eubilnir en de witte &rert,rekken' deed Prettig aan. Heerlijke dingen kwamen op tafel: advocaten met citroensan en rode peper, een heerlijke kreeftensoep, ge braden kip, vruchtensla van annanas. „Maar verzekerde Howard Landale Lynne, „u moest eens onze peperpot op Jamaica proeven. Hoe ouder die is, boe beter: ik heb er één geproefd, die vijftig jaar oud was en die was over heerlijk Daarna kwamen er een zeer luchtige kaassouflé en heerlijke vruch ten. Dit waren Landale's oppervlakkige indrukken van het diner op de Casa, die avond. Zijn meer diepgaande in drukken waren: Beatrice's ontastbare treurigheid, mevrouw Garron's onge wone onrust, de openlijke belangstel ling van Bryce voor het Engelse meisje en Charles Garron. die afgetrokken was: dat alles had iets met elkaar uit te staan en maakte dat er een vreemde gespannenheid heerste. Hij was er niet rouwig om. toen zij naar de patio gin gen voor de koffie. Lynne excuseerde zich dadelijk daarna, dat zij een -brief moest schrij ven en zij ging naar haar kamer terug, waar Peter vredig sliep. Zij schreef een lange en gehoorzame brief aan Philip, waarin zij hem uit legde nog nigt te weten wanneer haar terugreis zou aanvangen, daar Peter ontroostbaar was wanneer zij maar even weg ging. Zij wist, dat Philio dit vervelend zou vinden en zij was dank baar voor de afstand van duizenden mijlen, waaroverheen bij niet kon argumenteren, noch gemelijk worden, of haar de wet voorschrijven. Vreemd, dat Philips boze buien zo veel meer opvielen en zo veel ondraaglijker wa ren op een afstand. Zij weigerde toe te geven dat dit kwam door de verge lijking met Bryce Garron, wiens per soonlijkheid je omringde maar je nooit onderdrukte. Voor deze keer was zij met eerlijk tegenover zichzelf. zii nam haar schrijfbenodigdheden, deed haar verlovingsring af en stopte die in een la van haar toilettafel. Philip had er altijd de nadruk op gelegd, dat de ring te duur was geweest om hem elke dag te dragen en bewaard moest blijven voor speciale gelegenheden. De invloed van Philip woog nog zwaar. Terwijl zij schreef, legden Beatrice en Bryce patience in de salon, onder het goedkeurend oog van mevrouw Garron. Voor Beatrice was het een langdurig hazardspel geweest, wat Bryce betrof en nu was het opeens een zeer noodzakelijk spel geworden, een spel dat goed moest aflopen zonder verder verlies aan tijd. Maar niet over haast en daardoor verknoeid. Na enige tijd zei Beatrice veront schuldigend dat zij moe was. ,.'t Is al leen maar de spanning over alles", zei zij en zij leunde achterover en sloot haar ogen. Ja, een dag van onoverkomelijke smart moest dit voor Beatrice geweest zijn, met de aankomst van Michael's zoon en met al die uiteengerafelde herinneringen, dacht mevrouw Garron, die opstond en meteen om haar heen- draaide- „Je enkels, lieveling?" fluis terde zij. „Nee, nee, die doen niet zo'n pijn, als andere dingen". De ogen gingen open en waren als vensters in een onverlicht huis, want men kon niets van de vor men zien van wat daarin stond. Zij voegde er als een volgzaam kind aan toe: „Ik geloof, dat ik nu graag naar bed zou gaan." „Goede nacht, lieveling". Mevrouw Garron kustte haar wang. Bryce duwde haar naar haar kamer; en omdat Lynne tot diep in zijn hart doorgedrongen was, keek hij naa- Beatrice met een nog dieper schuld gevoel dan ooit en zei: „Geeft dokter Leon helemaal geen hoop, Beatrice'' En haar hersenen vertaalden dat door: „Kom je nooit weer op je benen te staan en ontkom je nooit .meer aan mijn geweten, om mij de vrijheid te geven mijn eigen weg te gaan?" En zij dacht: „Mijn verzwikte enkels zijn de wapens tegen zulke tegenstanders als juffrouw Carrick. Waarom zou Ik mijn wapenrusting afleggen?" Dat zou een soldaat ook niet doen. die ten strijde trekt". Maar, omdat zij zeer ervaren op haar eigen terrein was, zei zij: „Ja, hij geeft hoop, en daar klem ik mij elke dag aan vast; elke dag, Bryce". Zijn gezicht kromp ineen. „God weet, dat je moedig bent geweest". Hij stond naast haar en keek naar het vredige beeld van haar gezichtje. „Wij doen alles wat we voor je kunnen doen, Beatrice, maar het is nooit genoeg. Wat kunnen we nog meer doen?" Zij sprak niet; zij was sprakeloos en gewond, maar haar ogen zeiden hem dat zij zinnelijk niet vernietigd was. Haar ogen zeiden: „Er is één ding. dat je nog voor mij kunt doen: je weet toch wel wat dat is?" Hij draaide zich plotseling om en toen hij goedenacht gezegd had en weg was, was zij woedend dat haar sex- appeal zijn hart niet kon overwinnen zoals haar ziekzijn zijn geweten had' overwonnen. Zij belde voor Rosina. die kwam en haar hielp met het uitkleden en haar in bed tilde. Toen lag zij in haar be schermende eenzaamheid zonder dat iemand haar bespiedde, zonder nood zaak om een rol te spelen. Zij had geen rolstoel nodig om haar uit haar ge brandschilderd raam te doen afdalen; de afdaling was vlug en Zonder wanke len. (Wordt vervolgd). VEILIG VERKEERSWEEK KRUISING VERHARDE WEG- ZELFSTANDIG FIETSPAD: Verkeer op de verharde weg heeli voorrang I FIETSER OP DE VERHARDE WEG GAAT DUS VÓÓR! VEILIG VERKEER RADIOPHILHARMONISCH OR KEST. Van het programma ver dienen inzonderheid twee num mers vermelding. Het eerste is het Concertino voor piano en orkest van de Frans-Zwitser Arthur Ho- negger, die zich in zijn muzikale leven in hoofdzaak op Parijs heeft georiënteerd en daarvan ook in zijn muziek blijk geeft. Hij schrijft een zeer melodieuze en geser reerde muziek met een modern idioom. Verder beleeft de Franzö- sische Suite van de Duitser Wer ner Egk haar eerste uitvoering in Nederland. Donderdag 20.05 over Hilversum II, 298 m.) WIENERBLUT, operette van Jo- hann Strauss. Goede wijn behoeft geen krans. Vandaar uitsluitend deze vermelding. Donderdag 14.45 over België-Vlaams, 324 m.) DONDERDAG 11 JUNI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Gram. 10.30 Morgen dienst. 11-00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 11.50 „Als de ziele luistert", causerie. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconcert. (12.30 12.33 Land- en Tuinbouwmededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13-00 Nieuws en Ka tholiek nieuws. 13.20 Sopraan, fluit en piano. 13.55 Gram. 14.00 Metropole-Orkest. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Lichte mu ziek. 15-35 Tenor, hobo en orgel. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Gram. 17.00 „Eben Hae- zer", hoorspel voor de jeugd. 17.30 Zanfc en piano. 17.45 Voordracht. 18.05 Kamer muziek. 18.35 „Op de stelling", 18.45 Leger des Heils kwartier (gr.). 19.90 Nieuws. 19.10 Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord. 19.35 Gram. 19.30 Idem. 20.00 Radiokrant. 20.20 Radio-Vossenjacht. 21.15 „Good old England", klankbeeld. 21.45 Promenade- Orkest. 22.15 Pianorecital. 22.45 Avond overdenking.'23.00 Nieuws en S.O.S.-be- richten. 23.152400 Gram.muziek. HILVERSUM n, 298 m.: 7.00—24.00 AVRO (7.50—8.00 VPRO). 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. E.15 Gym. 7.30 Gram. 7.50 Dag opening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Liederen. 9.25 Voor de vrouw. 9.30 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Kamerorkest. 11.45 Voorde vrouw. 12.00 Musette-Orkest. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Land- en Tuinbouwmede delingen. 12.33 Gevar. muziek. 12.50 Uit het Bedrijfsleven. 13.00 Nieuws. 13.15 Me dedelingen of gram. 13.20 Promenade-Or kest. 14.00 Gevar. programma. 14.35 Cello en piano. 1500 Voor de zieken. 16.00 Gram. 16.15 „Van Pepita's en Mantilla's. 16.30 Gram._ 16-45 Voor de jeugd. 17.30 Miii- taire causerie. 17.40 Gram. 17.45 Rege ringsuitzending: „Suriname, rivieren land", door Dr. J. I. s. Zonneveld. 18.00 Nieuws. 18.15 Sportproblemen. 18.25 Repor tage of gram. 18.30 Lichte muziek. 19.00 Gesproken brief uit Londen. 19.05 Amus.- muziek. 19.40 Rondetafelparlement. 20.00 Nieuws. 20-05 Radio Philharmonisch Or kest en solist. 21.15 „Kommer Kleyn 60 jaar", vraaggesprek. 21.35 Voordracht, m. muziek. 22.20 Dansmuziek. 23.00 Nieuws.* 23.15 Sportactualiteiten23.30 Gram. 23.40 24.00 Zang en orgel.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 7