Stad en omgeving Bello raast en blaast weer over de baan Jimmy Brown en RASA vierde tweede lustrum LAATSTE NIEUWS Koperen bruidspaar werd Straaljager feestelijke wijze in^ehaald stortte neer Bouw timmerfabriek voor f 60.000 gegarandeerd Molenkro AGENA NIEUWS UIT KOEDIJK J Enkele getrouwen reden mee MEISJE SPRONG VAN KAR EN WERD AANGEREDEN Toezegging van beroep aan ds G. C. Tromp Wie kust de mummie?" geslaagde klucht St. Franciscus Romana vierde 25-jarig bestaan BURGERLIJKE STAND Motor werd door een taxi geschept en beschadigd DE JEUGD HENGELDE Nog felle gevechten in Korea BRANDWEERMAN SCHOT 121/2 JAAR GETROUWD ,Goed Wonen' gaat 8 woningen bouwen V BESOMMINGEN IJMUIDEN Langedijk LSVV IN FEESTki Programma te aan marsmu2 Autobrandje op Bergerweg Nut en Sport naar tentoonstellingei EEN BESTE VANCSl MAANDAG 15 JUNI 1953 OP EEN KOUDE ZONDAGAVOND precies vier maanden gele ^en stonden we om elf uur op een verlaten stationsplein, na „Bello" op zijn laatste reis naar Bergen aan Zee te hebben vergezeld. Tram- dienst Alkmaar—Bergen aan Zee gestaakt" lieten de Ned. Spoorwe gen bekend maken. Gistermorgen om zeven uur, lag datzelfde Sta tionsplein nog even verlaten als op die bewuste avond van 15 Februari, zodat niets er op wees dat Bello, na vier maanden vacantie te hebben gehad, zijn rentree joyeuse zou maken. Bovendien hadden de Spoorwegen het niet nodig gevonden dit in de bladen te publiceren. Dat nam echter niet weg, dat zij optimistische verwachtingen koester den, want daar stond de veertig jaar oude Bello no. 7739, compleet met bagagewagen en maar even drie personenrijtuigen, die heel lang geleden betere dagen moeten hebben gekend. De passagiers kwamen toch. Zegge en.. schrijven: twee. Een collega en wij, die de „sensatie" van de verwel koming van de bejaarde Bello niet hadden willen missen. Dan was er nog de heer K. Bloothoofd, die als ge- pensionneerd spoorwegambtenaar we derom was gemobiliseerd om tijdelijk de functie van stationschef te Bergen aan Zee op zich te nemen. Op de locomotief stond weer als vanouds de geroutineerde meester Heynen naar men weet de enige tramwegmachinist die de NS nog be zit ditmaal geassisteerd door de leerling-machinist P. de Ruyter. Ome Gerrit (Van Dok), de popu laire conducteur, moest helaas wegens een geblesseerde hand verstek laten gaan, maar vond een waardige plaats, vervanger in hoofdconducteur Van Loo. „Nou dan karren maar", zei de chef op het derde perron toen de klok 7.16 aanwees. Meester Heynen zette een handle om, Bello begon even te sidderen en te beven, doch het volgende moment kwam er bewe ging in tramtrein no. 27. Nog vóór de kruising in de Helderseweg zette meester Heynen de stoombel in actie, geaccompagneerd door de schelle stoomfluit. Een eenzame visser aan de oever van het kanaal stak z'n hand op. ,,'t Lijkt wel of ie nooit weg is ge weest", merkte de heer Van Loo op. Doch de koeien in het weiland dach ten daar anders over en keken wel wat vreemd op, het angstwekkende steunende monster weer terug te zien. De kalveren, paarden en schapen zochten hun heil in een angstige vlucht. Zonder verdere passagiers dan de twee, die in Alkmaar waren inge stapt, naderde het trammetje Bergen. Van de slaapkamers van de aan de Dr. van Peltlaan gelegen woningen werden de gordijnen met een ruk van één geschoven. In pyama gehulde Bergenaren wezen Bello met de vin ger na met de uitdrukking op het gezicht van: Kijk, daar heb je hem weer! Op het station Bergen stond zo waar een passagiere op ons te wach ten. Een in het groen geklede jonge dame, met goud-blond haar. Terwijl Bello even amechtig stond uit te rusten van zijn matieuze prestatie, stapte een dame op leeftijd in. De stationsklok wees juist half acht. „Woont U misschien in Bergen aan Zee, mevrouw", informeerden we heel voorzichtig, 't Antwoord luidde ont kennend. „Ik houd zo van Bello en vind hem zo leuk", was het antwoord. „We gaan verder", zei hoofdconduc teur Van Loo, hij blies een soort bo ventoon en daar ging Bello weer. De halten Sparrenlaan en Fransman wer den zonder oponthoud gepasseerd. In Bergen aan Zee kroop de Ruyter onder de machine want de „loc. moest omrijden", zoals dat in de spoortaal heet. Juist toen we op het punt ston den te vertrekken hoorden we een juichkreet van de heer Bloothoofd die zowaar met 2 fietsen en een strandwagentje als eerste bagage kwam aanzetten. Als eerste passagiers stegen twee dames in, die in Bergen ter kerk gingen en voorts kwam daar een tweede collega met vrouw en kind, die de geboden sensatie niet wilde missen. Hij betaalde met een biljet van tien gulden, doch Van Loo verzocht hem met gepast geld te be talen daar zijn kas ontoereikend was en hij vandaag eerst nog wat „van gen" moest. Aan de Sparrenlaan stapten een paar goede tramvrienden in, namelijk prof. ir Selleger, de voorzitter van het inmiddels opgeheven comité tot behoud van de Bergertram, vergezeld van zijn zoon en dochter, van wie eerstgenoemde als goed kind van zijn vader zo tram-minded bleek te zijn, dat hij een koperen knoop van een conducteursjas in de revers van zijn colbert droeg en dan was er nog dr J. Hemelrijk, de rector van het Mur- mellius Gymnasium te Alkmaar, die vanuit de achtertuin van z'n woning zo maar kon instappen. De stationsklok wees juist tien vóór half negen toen we Alkmaar binnenreden. „Allen uitstappen" commandeerde hoofdconducteur Van Loo. Tramtrein 27 had zijn taak volbracht en het baanvak AlkmaarBergen aan Zee voor de duur van twee en een halve maand heropend. MAANDAG Cinema Americai", 8 uur: The greatest show on Eearth (14 jr); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Eén zomer slechts heeft zij gedanst (18 jr); Victoria Theater, 8 uur: De één-ogige Indiaan (14 jr); Har monie Theater, 8 uur: Blauwbaard (18 jr) industrie-terrein, 2.30 en 8 uur: Cir cus Althoff; Gem. Museum: 1012, 2 5, 79 uur: kunstenaars helpen. BERGEN. Rustende Jager, 8.30 uur: Verboden injectie (18 jr). DINSDAG Bioscopen als Maandag; Gem. Mu seum, zie Maandag. BERGEN. Rustende Jager, 8.30 uur: April in Parijs (alle leeft.). DIENST APOTHEKEN Apotheek Hartong van Ark, Lange- straat 1, is deze week 's nachts geopend voor spoedgevallen. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Maandag 6.15 18.40 Dinsdag 6.55 19.17 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Maandag 6.20 18.45 0.20 12.45 Dinsdag 7.00 19.22 1.00 13.22 Zaterdagavond om kwart over acht sprong een 9-jarig meisje van 'n op de Westerweg rijdende paard en dagen en stak direct daarop de weg over, vlak voor een uit de richting Heiloo komen de personenwagen. De bestuurder hiervan remde krachtig maar kon. niet voorkomen, dat het meisje door de bumper van de auto werd geraakt. Hevig geschrokken werd het meisje bij één der omwonenden binnengedra gen, waar gelukkig bleek dat zij geen noemenswaardig letsel had opgelopen. In de diensten der Ned. Herv. Ge meente te Alkmaar is gisteren medege deeld dat toezegging van beroep is gedaan aan ds G. C. Tromp, predikant te Boskoop, als opvolger van ds N. den Oudsten. Ds Tromp is 40 jaar oud, is getrouwd en heeft twee kinderen. Na dat hij hulpprediker was geweest bij ds Dijkstra in Amsterdam, werd Dui- vendrecht zijn eerste en Boskoop zijn tweede standplaats. Vooral het jeugd werk heeft zijn warme belangstelling. Onder grote belangstelling werd Zaterdagavond door de leden der Rijks Ambtenaren Sportvereniging „Alkmaar" (RASA) het 10-jarig bestaan van deze vereniging gevierd. Opgevoerd werd het ook in Alk maar reeds bekende toneelstuk „Wie kust de mummie", een vrolijk spel in drie bedrijven van Lex Karsemeyer. De avond werd ingeleid door korte speeches van de heren J. J. P. Hut personeelsconsulent aan het ministerie van financiën en D. Schoorl, voorzitter van de fede ratie van personeelsverenigingen, ressorterende onder het ministerie van financiën. dat de RASA Dat het 25-jarig jubileum van dè R.K. Organisatie Sint Franciscus Ro mana te Alkmaar niet ongemerkt is voorbijgegaan mag wel blijken uit de zeer druk bezochte receptie, die het bestuur Zondagmiddag in hotel Victory hield. Talrijke burgerlijke en kerke lijke autoriteiten maakten van deze gelegenheid gebruik om het bestuur te feliciteren. Gisteravond werd in de aula van het R.K. Lyceum voor de ouders en kin deren een feestavond gegeven, die ge heel door de leidsters en kinderen werd verzorgd. Tal van schetsjes, werden opgevoerd en sloegen natuur lijk bijzonder in. Een goochelnummer, zang en dans zorgden voor het afwis selend karakter van deze avond. In zijn openingswoord riep pater H. Mendel O.P. de kerkelijke autori teiten, ouders en kinderen een harte lijk welkom toe en wees op de be langrijke steun, die het Romanawerk bij de opvoeding der kinderen biedt. Hij betreurde het, dat de organisatie nog niet in het bezit van een eigen gebouw was, maar sprak de hoop uit dit binnen afzienbare tijd te hebben. Geboren: Margaretha A. M., dv P. Rietveld en C. J. van der Baan; Maria M. A., dv A. P. Pronk en A. Wester; Helène, dv J. H. O. Buscher en J J. Kuijpers; Jacoba N., dv S. P. Koppijn en J. Pals; Gerarda A. M., dv G. F. Vreeker en M. R. A. Bakker; Jacque line M. C., dv F. L. Melsen en C. A. Langenberg; Paul, zv P. J. Kuin en P. M. Stootman; Johanna, dv J. Beukema en J. Zuidhof; Harry, zv K. W. Tim merman en H. Volkers. VEEMARKT TE ALKMAAR ALKMAAR, 15 Juni. Opgave van het aangevoerde vee: 5 paarden van 700900 104 vette koeien van 6001125, 80 nuch tere kalveren van 30—68 en 9 vette scha pen van 90—125; 360 varkens van 1,85— I,92 per kg. rje heer Hut merkte op, voor hem een zeer goede bekende was en bracht enkele prettige erva ringen in herinnering die hij met de vereniging had gehad. Zo noemde hij de athletiekwedstrijden van 5 jaar ge leden in het sportpark en het overrei ken van de mr. v. d. Dries-beker tij dens het sch=>aktornooi, momenten die het bestaan van de RASA op zulk een treffende wijze hadden gemarkeerd. De heer Schoorl riep vooral de jcfnge krachten van de vereniging op om hun energie aan de vereniging te ge ven en wees er op, dat het ook deze krachten zijn geweest, die in moeilijke tijden de groep staande hebben gehou den. Namens de Zusterverenigingen te Amsterdam en Zaandam werden enige enveloppen met inhoud en tevens bloemen aangeboden. De RASA-toneelgroep bracht vervol gens met deskundige medewerking van „professor Wageman" de mummie Amenhotep uit zijn 5000-jarige slaap tot leven en de manier waarop zij dat in het eerste bedrijf deed verdient alle lof. Het moet de heer De Boer, die de mummie speelde, heel wat geduld heb ben gekost om dit gehele eerste bedrijf in een Egyptische doodkist te blijven liggen en al de schimpscheuten van de huisknecht Herman (de heer A. H. L. Rusche) zonder reactie over zich heen te laten gaan. Na zijn „verrijzenis" nam hij echter duchtig revanche en zorgde naderhand voor tal van koste lijke situaties. De heer Th. Uuytenboogaart leverde als „professor Wageman" zeer over tuigend spel, terwijl de heer J. C. Sta dig als >.dr. Frans Staalberg" een jeugdige en enigszins overmoedige as sistent van de porfessor met wiens dochter hij uiteraard de nodige amou reuze relaties onderhield, op de plan ken zette. Mejuffrouw N. de Haas als Marja was in dit opzicht dan ook een spel- figuur die het stuk het nodige relief verleende. De „archeoloog-schuldeiser Prat (Fr. Rotteveel) hadden wij graag wat listi ger en geraffineerder gezien. Dank zij de uitstekende rolkennis en de zeer goede regie is het stuk uitste kend geslaagd. Met een gezellig bal onder begelei ding van „The Musical Mixers" werd de avond voortgezet. Zaterdagavond omstreeks elf uur heeft op de hoek van de Geest en het Zevenhuizen een aanrijding plaats ge vonden, die vrij ernstige materiële schade veroorzaakte. Een motorrijder die van het Zevenhuizen in de richting van de Bergerbrug reed kwam in bot sing met een tegenliggende taxi. De auto, die links van de weg reed, raakte de motorrijder van voren, waar door deze op de motorkap van de auto werd geworpen. De taxi werd slechts onder de linkerkoplamp ingedeukt, maar de motor werd zwaar beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen, op Zaterdag n.m. ging de Jeugdclub van de Hengelsportvereniging „Luctor et Emorge" het visseizoen openen met een wedstrijd in het Noordhollandskanaal, vijftig kinderen hebben elkaar sportief in vier afdelingen bekampt. Jammer dat een flinke bui bijna spelbreker werd. In de afdeling meisjes van 8-10 jaar werd Joh. d. Linde eerste; in afdeling meisjes van 10-15 jaar was het Willie Droot, die de eerste plaats bezette; bij de jongens van 8-10 jaar wet het B. Boots, die de eerste prijs behaalde. En dan de grote Boys. Hier was het J. Luik die ver boven allen uitkwam met de eerste prijs; in deze afdeling bleek, dat ze heel wat meer ge duld en ook routine bezitten dan de rest. Spannend was de race voor de tweede en derde plaats, die na loting werden be haald door Piet Gerritsen tweede prijs en Henk Kuiper derde prijs. Zondag 21 Juni wordt door „Luctor et Emergo" een groot Nat. Hengelcon- cours gehouden aan de Westdijk. Alle deelnemers wordt verzocht vroegtijdig in het clubhuis aanwezig te zijn. Op de Herikcrberg fe Markelo (O) is een straaljager neergestort. De pi loot is verongelukt. Het toestel is neergestort tussen Markelo en Goor. De straaljager, een Meteor B, was afkomstig van de vlieg basis Twente. Een commissie van on derzoek van het vliegveld is onmid dellijk naar de plaats van het ongeluk vertrokken. Aan verschillende sectoren van het front in Korea zijn de Noordelijken op nieuw tot de aanval overgegaan. In totaal werd ongeveer 20.000 man w.o. vele Chinezen, in de strijd geworpen. Het toneel der gevechten ligt voor een deel bij de „Capital"-heuvel en bij de Oostelijke punt van de „IJzeren Drie hoek", het voornaamste defensiestelsel van de V.N. in midden-Korea. Sommi ge Chinese bataljons werden onder steund door tanks. De gevechten wa ren zeer verbitterd en liepen soms uit op een strijd van man tegen man. In sommige sectoren moesten de troepen van de Ver. Naties terrein prijsgeven in andere werden de communisten te ruggeslagen. Een communistisch regi ment, dat in de nacht van Zaterdag op Zondag aanviel ten Noordwesten van Koemhwa, werd na een gevecht van drie uur verdreven. De aanvallers lie ten hier 763 doden en gewonden achter. Waarnemers zijn van mening, dat de communisten hetzij nog prestige of ter rein willen winnen voor de onderteke ning van een bestand, hetzij president Rhee van Zuid-Korea de moed willen ontnemen om na een wapenstilstand de oorlog alleen voort te zetten. Aangevoerd door de enthousiaste tamboer-majoor werd het eek1 J. Schot door het „Hoempa-orkest" van het „Corps Burgerpa naar het „Wapen van Heemskerk" begeleid. Het is niet zo'n erg zeldzame gebeurtenis als een echtpaar f» en-half jaar getrouwd is. Ook is het heel gewoon als men een i lijk feit in een feestelijke sfeer herdenkt. Maar zoals het de iJ Schot en zijn vrouw, M. Schot-Lindeboom Zaterdag vergaan is,i,\ niet vaak het geval. Als lid van het brandweercorps „Burgerpll werd hij met zijn vrouiv en dochtertje Edith van huis afgehmli gezeten in een antieke sjees, voorafgegaan door het „Hoempa-o| van het Corps in optocht naar het „Wapen van Heemskerk" icaar het koperen feest zou worden gevierd. Het behoeft geen nadere uitweiding dat de optocht, die gevolgd werd door een boerenkar met drie paarden (zó uit het land getrokken) en waaro de talrijke vrienden en bekenden van het echtpaar hadden plaats genomen, veel bekijks trok. De orkstleden die voor deze gele genheid op „z'n boerenfluitjes" waren gekleed („als Westfriese boeren", als U dat meer zegt) haalden een maxi mum geluid uit hun instrumenten en staken hun vrolijkheid overigens niet onder stoelen of banken. Het aapje in een winkelétalage aan de Laat vergat zich te krabben en keek zijn ogen uit naar al dat vrolijke gedoe. Het was een sympathiek idee van de ceremoniemeester om even stil te hou den voor het huis van het echtpaar G. B. Smit, dat juist 50 jaar getrouwd w-as. Daar werd een kleine serenade gebracht. Het orkest maakte halt en front en bracht een hartelijk en wel gemeend „Lang zal hij leven". De heer en mevrouw Smit, die door dit sympathieke huldeblijk volkomen ver rast waren, dankten met een welge meend applausje. De gemeenteraad heeft besloten zich garant te stellen voor een geldlening ten behoeve van de bouw van ei timmerfabriek „De Driehoek" te Wor- mer. De garantie loopt tot een bedrag van maximum F 60.000.- De gemeente Koedijk krijgt als waarborg het recht van hypotheek op de machineniven- taris. Nu de raad in deze zaak gemengd is zag zij gaarne dat de te bouwen fa briek zo veel mogelijk arbeiders uit Koedijk en naaste omgeving opneemt. Burgemeester Scheliinger merkte op dat de directie van ,De Driehoek" zich in deze geest reeds had uitgela ten. De fabriek wordt gebouwd op het terrein van de heren Klaver en Mole- een paar schrammen na, niet voor. naar aan de Hoornse weg. 9. Diep in gedachten verzonken ped delde Tinus Tuttelaar op zijn fietsje naar het redactiebureau terug. Hij was werkelijk diep onder de indruk van hetgeen hij daar op dat weiland aan schouwd had. „Jimmy Brown heeft schoon gelijk," bromde hij, „dat pleeg- zoontje van hem is een compleet na tuurtalent. Als die Zondag in het eer ste elftal van de Biggers zou meespe len, zou hij direct de ster van het veld zijn. Maar dat kan natuurlijk niet. Een ventje van zes jaar." Hij liep de kamer van Piet Potlood binnen, liet zich daar in een stoel neervallen en sprak: „Ik moet eerlijk bekennen Piet, je hebt 't bij 't rechte eind gehad, 't Is inderdaad een wonder, dat ik daar aanschouwd heb. Zó heb ik een mens nog nooit met een bal zien omgaan. Als-ie 't op 't to neel zou doen, zou hij een onvergetelijk variété-nummer zijn. Wat een virtu ositeit. wat een virtuositeit. Jimmy spreekt van een natuurtalent, maar ik noem het een volmaakt, hoor je wat ik als deskundige zeg, ik noem het een volmaakt voetbalgenie". Piet Potlood begon om het enthousiasme van zijn sportredacteur te lachen. „Welnu," zei hij, „schrijf er een aardig, pittig arti keltje over. Over zoiets wonderbaar» lijks lezen de mensen altijd graag." Tinus Tuttelaar gaf niet dadelijk ant woord. „Ik geloof niet, dat ik daar verstandig aan zou doen," zei hij ein delijk. „Een mens .moet nooit slapende honden wakker maken." „Wat nou, slapende honden?" vroeg Piet Potlood, die er niets van begreep. „Dacht je soms, dat Ajax of Feijenoord of P.S.V. of een van de andere grote clubs zo iets niet zouden lezen? Die waren in een wip met hun hele bestuur in Wil- genwolde". „Nee man, dit genie is en blijft voor ons en daar zal ik voor zor gen." Na dit gezegd te hebben, ver liet Tinus Tuttelaar zelfbewust de re dactiekamer. De woningbouwvereniging „Goed Wonen" krijgt opdracht voor het bou wen van acht woningen, waarvan vier te Koedijk-Zuid en vier aan de Kanaaldijk op het terrein Oostwijk. De vermoedelijke huur der te bou wen arbeiderswoningen zal f 5.70 tot f 6.50 per week bedragen. De dokterswoning zal een grondige verandering ondergaan. De begrote onkosten belopen een bedrag van f 11.320. Na goedkeuring door Ged. Staten zal onmiddellijk met de her stelwerkzaamheden worden begonnen. De voorzitter deelde mede, dat bij Ged. Staten geen bezwaar bestaat te gen het doen van een uitgaaf van f 10.000 in verband met de adoptie van de gemeente Herkingen. De raad ging verder accoord met de onbewoonbaarverklaring van het perceel Huiswaard 10 en met verlen ging van de ontruimingstermijn met één jaar van twee andere woningen. Het kraambemiddelingsbureau van het Wit-Gele Kruis krijgt een bij drage van f 1.50 per verzorgingsdag. Wat het verzorgingstehuis betreft werd mevrouw van Raay benoemd tot regentes. Tevens werd de regle mentwijziging voor het tehuis goed gekeurd. Mejuffrouw J. Makkes, amb tenares der gemeente werd benoemd als ambtenares der burgerlijke stand. Tenslotte bracht het raadslid de heer Metselaar enkele noodzakelijk aan te brengen voorzieningen aan een gemeentewoning onder de aandacht, waarop besloten werd hierin te voor zien. Vermelding verdient nog het feit dat de brandweer in het zuidelijk ge deelte een alarm-weksysteem krijgt. Besommingen van Zaterdag. Log gers: IJm 129 f 7120; Kotters: Wier. 67 f 2610; Am. 17 f 3170; Kw 12 f 1350; Kw 189 f 360; Kw 128 f 1680; Kw 35 f 610; Kw 60 f 1400; IJm. 249 f 25; IJm. 226 f 530; IJm. 227 f 410; IJm. 213 f 400. De totale aanvoer be droeg 2010 kisten. Per kg: gr. tong 1.801.62, grm. tong 1.411.14, kim. tong 1.501.39, kl. tong I 1.59—1.50, kl. tong II 1.13 1.02tarbot I 1.65—1.26. Per 50 kg: Tarbot IV 3630; gr. schol 4846, grm. schol 5147, kim. schol 6442, kl. I schol 4226, kl. II schol 21—8; schar 219; makreel 32 22; gr. schelvis 34, grm. schelvis 37, kim. schelvis 4034, kl. schelvis 1 35—34, kl. schelvis II 328; wijting 20—8; gr. gul 4232.50, mid. gul 27, kl. gul 18; poontjes 10; pieterman 21. Per 125 kg: gr. kabeljauw 168—88. Het familiaire cabaretpro;] van het koperen feest stond ui in het teken van „Vonken en Sa Hieraan werkten mee „opper: Cor", het spetterkoor „AlaritJ showorkest „De vuurvreters" ma-knetterballet" enU raai nooit, de „Swinging Mau Mau C Dat het een feest is geworde: de stukken vanaf vlogen behoe niet nog eens te worden gezeg: De Langerdijker voetbalvci LSW was Zondag in feeststei Dit naar aanleiding van het bi kampioenschap van het eerste, en juniorenelftal. Het hoogtep® de dag was de feestavond, wel houden werd in hotel „de Bun zaal was tot in alle hoeken bezet de voorzitter, de heer Th. in een vlotte speech zijn grote de uitsprak over de behaalde ten. Spreker herinnerde aan de jubi wedstrijd tegen een oude rivaji vierde klasser uit de KNVB - VI 't Veld. Deze wedstrijd werd f] nen door de gasten met 5-1, w de beschikbaar gestelde lauwji naar 't Veld ging. De heer Machielse gewaagde VI medeleven der supporters, die 4 eniging een bal hadden cadeau. Ook de directie van hotel Burg" bleef niet achter. Zij ot digde een tweede bal. Een speciaal woord van welko.- te de voorzitter tot de twee bestuursleden van DTS, de he] Kalverdijk en W. M. v. d. Velds| bij hij tevens de wens uitsprak,: vriendschapsbanden bestendigd] den blijven. Hierna was 't woord aan dl zitter van DTS, de hr. KalverdJ LSVV feliciteerde met het succes. Als een bewijs, dat DTS werkelijk meeleeft met het frat ces van de zustervereniging, ta bloemen aan. Het verdere deel van de stond uit het optreden van hel $ÏN DE LOMMERRIJKE dag zeer veel luisteraar Muziek-Festival, gegeven Bergens Harmonie. Hier tiekverenigingen, die al: D. Visser. De bezoekers dit Festival hebben verb geer goed niveau geconc DE voorzitter van Bergen'! S de heer Blankendaal, riej welkom toe, en wel speciaa werkende corpsen, en burge Huygens, die metterdaad zij «telling kwam tonen. Spreke: dat de harmonie- en fanfare volksmuziek, een van de moe uit de samenleving is. He heer Blankendaal genoegen, i maarse Courant" te hebbe dat de Bergense Harmonie maar louter voor het genoeg Burgemeester Dr Huygens namens het gemeentebestuur Harmonie.en richtte zich spei heer Blankendaal, die 55 jaa lid van het corps is geweest het bijltje er bij zal neerle; blijft echter de „ambassadeu Harmonie. Met zijn toewijdir viteit zal het de vereniging blijven gaan. Spreker verheu over, dat het „jonge elemei corps steeds toeneemt, en dit rijk. Met dank aan Bergens en aan de overige corpsen w< Festival concerteerden, besloi gemeester zijn toespraak. Goede UIERNA speelde Bergens Ha: weer zeer muzikaal de „Aleceste" van Gluck en de Rhapsodie no. 1 van Frieder nisch soms met wisselend ge Het Fanfare-corps „Onder Dirkshorn, wist een zéér m< gehalte te ontwikkelen in de gemakkelijke Suite Class! Meindert Boekei. De Ouvertu: ana van Boedijn kwam er teel geheel feilloos door. „Winkel's Harmonie" had diend succes met een zeer 1 tieke voordracht van de Een autobrandje op de B veroorzaakt door een defecte teitskabel, was gisteren oorza: brandweer uitrukte. Ingrijpen ter niet nodig, daar de inzitte de auto het vuur reeds in hadden gesmoord. BERGENS HARMONIE BEI EERSTE PRIJS In de tamboerwedstrijd tijdens het voortgezette intei muziekconcours te Koog aan behaalde „Bergen's Harmonie' met 102 punten een eerste pri Door een in uiterst pretl de Amsterdamse tweede kl met 5-3 verloor, zijn de Be dijker Cabaretgezelschap, dat klasse B uitgeschakeld TI, avnnH Til»-» >700+1 crcfa enrmrl Tiorr meerdere routine van de Berger meisjes, verdiend een „tennis-minded" dorp deze ontmoeting als gold 1 wij dat uit de Augustus-mt vierde jaar ten einde is, voor een niet gering deel te bet gebied van de "tennissp Over het verloop van de 1 snelcn g?nde: De beide öanii spelen gingen voor „De Mole «énl0ri6n, Bii de heren was he Lau T ,a!lt van Jn- Schmid «itli Eeno™de versloeg einstan,? wedstrijd zijn st, tactiek FPn r •Sroter vast: hro^f'u maximum aan s Karin f 6erïe Bemengd-dul y,oor Bergen winstk; bur/ l Partlj door mei- v mirg Stirum en Jn. Schmidt iteSn»rt <?fen yerd; het was •te nederlaag in dit seizoen. ^rnder heeft in de twe mengd-dubbel heel goed e °5 hlerin do,f De Mole iet onderspit. Dit was ook he het beren-dubbel na eei u Set v.an Lau en Mosk. B>et damea-dubbeèapel leverde) een winstpunt voor „De ment' op De uitslagen ware fm Schmidt si. F. van -2, 6—4. M. Lau sl. H. Esse 6- D.E.: Mei. n avond zijn zestigste avond veria dit seizoen. Onder de titel „G gen voor morgen", werd een ma verzorgd dat klonk als et Na afloop volgde een gezellif NOORDSCHARWOUDE. - vergadering van de Langedijke/ ging „Nut en Sport" werd bes"' het uitkomen op enkele teuton»4: gen die dit jaar worden gehot» November zal men uitkomen t expositie te Alkmaar op de te pluimvee- en konijnententoofl*] Een maand later zal eveneens ff worden ingezonden op een tenw ling te Haarlem. Verscheidene zen werden reeds toegezegd. De Noord-Scharwouder bet»1 „Ontspanning" die haar eerste strijd hield in het kanaal te sl0lJ kon na afloop op een glorieuse terugzien, daar door zeventien niet minder dan 551 baarzen opgehaald. Hieronder waren baarzen, die, zoals gebruikelijk in het bezit kwamen van control' de Geus. De uitslag van deze spanner# was: 1. A. Kater, gr. baars 26. J. Blokker, 60 st.; 3. S. Kuiper-| 4. A. Timmerman 51 st.; 5. D. venter 49 st.; 6. K. Pranger 43 A. de Vries 40 st. MINIMUM-PRIJZEN RODE LANGEDIJK. De nieuwe tti prijzen voor vroege rode kool e» kroten werden dezer dagen vi;;j Voor vroege rode kool is de opt -,| van 15 Juni tot en met 1 A«f- voor de A-kwaliteit en f 4,— vrj," 3 Aug. tot en met 29 Aug. Is Jj tievelijk voor A en B f 4-— en alles per 100 kg. De heffing 1 f 0.50 per 100 kg. jj De minimumprijs voor kroten kwaliteit AI f .5,— en voor Bi 100 kg, met een heffing voor bel" ten van f 0,50 per 100 kg. C. van Limbi verliest van mevr. Hlousi 2—6. Mejuffrouw T. Winc van mevrouw Schweigei G.D.: Mej. C. van Limbi im en Jn. Schmidt verl. var fechweiger en H: Reys: 6—4. 3- Mej, T. Winder en D. Mosk vi nrevr. Hlousek en H. Esser: 0— 0—6. H.D.: M. Lau en D. Mos van H. Reys en F. van Drech 2-6. D.D.: Mej. C. van I. Stirum en mej. T. Winder sl Schwciger en mej Obdam: 6- 64.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2