Bleke benen en een „tros" jeugdige vrijbuiters „Stoffenhal" DE JONG Sterke, maar ware verhalen van de waterkant Opschud optreden Stad en omgeving Jimmy Brown en de Oranjehemden VADEME Engelse oorlogsgewonden op stadhuis officieel begroet Wethouder R. Bakker vierde zilveren ambtsjubileum Het Zuidkore; snel De Nieuwste „CEBI1 N.V. Boek- en Hae v/h Kerm.Co Ledental Rochdale tot 848 steeg De eerste uitvaller staat geboekt AANBIEDING SID0NIUS Voorbeeld Door middel van I KAASMARKT WEEKEND aanbieding uil onze EVERGLAZE f 2.95 COTTON TWILL f 5.95 KANTSTOF f 6.75 Smederij wordt rijwielzaak Doktersdiensten Verkeersverbetering aan de Bergerweg AGENDA De Avondvierdaagse Een week vacantie in Nederland BURGERLIJKE STAND Gevonden voorwerpen Bromfietser verleende geen voorrang KAARTTEKENEN EN HOGERE WISKUNDE Achthonderd kinderen per boot naar Alkmaar Trein ondervond stagnatie van de weekt KUNSTENAARS HELPEN DAMCLUB WDO ALKMAARSE KAASMARKT MARKTBERICHTEN Ontsnapten in Poesa ondergebracht if cijfers omtrent: tf Bevolking if Bevolkingsdicht Aantal dagblad; if Welstandgegeve if Bedrijfstakken if Ondernemingen if. Detailhandel en Binnen een klein groot aantal nul -DE BESTE ALKMAARSCHE VRIJDAG 19 JUNI 1953 Toen uiij vanochtend op onze al-oude en al-dierbare kaasmarkt lie pen, scheen, o wonder, de zon en werd het beeld van de markt direct beheerst door mensen in shorts, waaruit wonderbleke en niet al tijd even mooie benen staken Zodra de temperatuur boven de 15 graden gestegen is, vindt niemand dat gek meer. Maar probeert u niet om mor gen, als het iveer koud is en regent met deze neigingen rond te lopeti. Men zou u verbaasd nakijken en zeggen: „Die heeft de zomer al in zijn hoofd". Een paar autobussen uit Amsterdam hadden een hele lading schoolkinderen „gelost" en het was goed, dat sappi ge enongekunstelde „Mokums" te be luisteren. „Hei, kaik uit je doppe, je sat sowat 'op me teen" schreeugyde een van de Amsterdammertjes verontwaardigd, toen een kaaskar met de snelheid en onver biddelijkheid van een tank door de dichtgepakte rij schoof en deze van het begin tot het einde in twee delen splitste. Magy de kinderen waren rap genoeg om zich uit de voeten te maken en konden het waarderen dat de strak ke groepsorganisatic. door de „mais- ter" in stand gehouden, ineens verbro ken wérd. Plotseling scheurde een hele tros af en verdween in het gewoel Tan de markt. Maar als Amsterdamse 90 cm breed. Fijn wafelmotief, in wit; per meter 90 cm breed, kreukherstellend Exclusieve dessins; p. m. voor Damesblouses, 90 cm breed In zeer aparte dessins Vanaf p. m. (Advertentie, uig Med.) het van der Wat later dan andere jaren, is jaarverslag over 1952 verschenen de secretaris en penningmeester Woningbouwvereniging „Rochdale". Eerstgenoemde memoreert, dat de eerste door de vereniging na de oorlog gebouwde woningen drie maanden na de vastgestelde datum van oplevering gereed kwamen. Gelukkiger was men echter met het tweede complex van 75 woningen, dat één maand vroeger kon worden opgeleverd, een voordeel voor aannemer, vereniging en huurders. De nog niet voltooide bouw van 33 woningen aan de Brederodestraat on dervond ernstige stagnatie door het slechte weel". Met de ver gevorderde bouw van 56 woningen aan de Cornelis Buysstraat en de Maertenshof nabij de Bergerweg is het bouwvolume van de gemeente opgesoupeerd. De samenstelling van het bestuur en het vaste personeel der ver eniging onderging geen wijziging. Het ledenaantal vermeerderde met 175 en bedroeg aan het einde van het verslagjaar 848. Gaarne zou het bestuur aan het on derhoudswerk een grotere omvang heb ben gegeven doch de beschikbare food- sen lieten zulks niet toe. Wanneer alle in aanbouw zijnde, per celen gereed zullen zijn, zal de vereni ging 595 woningen exploiteren. Het verslag besluit met de hoop uit te spreken, dat het -aan het gemeente bestuur zal gelukken alsnog van Ged. Staten extra bouwvolume te verkrijgen. De balans, die een verlies aangeeft van f 5262.02 sluit met een eindbedrag van f 3.322.988.19. Het perceel Schoutenstraat 17. waar in langer dan een eeuw een smederij was gevestigd, is door de eigenaar, de heer H. Th. Smorenberg, verkocht aan de heer J. Ooievaar, die er na ver bouwing een rijwielzaak in zal ves tigen Tijdens het weekend worden de doktersdiensten waargenomen door de volgende huisartsen: Alkmaar: dr H. Hoek, Kenne- merstraatweg 65 (3117) en dr R. T. Westerkamp, Emmastr. 93 (4357) Bergen: dr H. W. J. M. Poot (2423) Langedijk en St Pancras: dr A. Destree te St Pancras (K 2267-482) Heiloo, Limmen, Akersloot: dr Van Oppen te Limmen (K 2205-272) Beemster, De Rijp: dr K. J. Wel- senes te Midden-Beemster (K 2998 -455) Schoorl, Koedijk: dr F. H. Ris- selada te Schoorl (K 2209-360) Heerhugowaard, Obdam: dr Loh- man te Obdam (K 2265-231). meester hoef je je dan niet zo bezorgd te maken, want hij kan er op rekenen dat ze precies op tijd weer aan de bus staan. En wat is er heerlijker dan op „eigen houtje" een half uur rond te tuinen. Verder waren het de Engelse oorlogs gewonden, die vanochtend het inter nationale aspect van de markt be paalden. Met genoegen bekeek men het kleurig en wriemelig gedoe "en was het er over eens, dat Alkmaar met zijn „cheese-market" toch wel een „unicum" was. Nu de gemeente de beschikking heeft gekregen over de vroegere tuin van de gebroeders Brasser aan de Bedgerweg zal daar binnenkort een belangrijke verkeersverbetering tot stand komen, die vooral door wielrijders en voet gangers zal worden toegejuicht. De langs de tuin lopende bermsloot zal n.l. worden gedempt, waardoor het daar ter plaatse zeer smalle rijwielpad kan worden verbreed en tevens een trottoir voor voetgangers kan worden aangelegd. De onderhandelingen tot aankoop van het oude perceel Bergerweg 36, waar voor eveneens nog een stuk bermsloot aanwezig is, verkeren in een vergevor derd stadium. Ook deze modderpoel zal dan worden gedempt. HARMONIE THEATER, 8 uur: Hard als graniet (14 jaar). CINEMA AME- RICAIN, 8 uur: The greatest show on Earth (14 jaar). REX THEATER, 2.30 en 8 uur: Schoonheidsspecialist (18 jaar). VICTORIA THEATER, 8 uur: Bureau Zedenpolitie (18 jaar). Gem. museum, 1012, 2—5, 79 uur: Kunstenaars helpen. BERGEN, Rustende Jager: ZATERDAG. HARMONIE THEATER, 7 en 9.30 uur: Hard als graniet (14 jaar). CINEMA AMERICAIN, 7 en 9.30 uur: The greatest show on Earth (14 jaar). REX THEATER, 2.30, 7 en 9.30 uur: Schoonheidsspecialist (18 jaar). VICTORIA THEATER, 7 en 9.30 uur: Bureau Zedenpolitie (18 jaar). Gem. museum, 1012, 25, 79 uur: Kunstenaars helpen. DIENST APOTHEKEN. Apotheek Hartong van Ark, Lange- straat 1 is 's avonds en 's nachts ge opend voor spoedgevallen. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Vrijdag Zaterdag Vrijdag Zaterdag 9.04 957 21.31 22.25 TE CAMPERDUIN hoog laag 9.09 21.35 3.09 15.35 10.02 22.30 4.02 16.30 Het eerste slachtoffer van de Avond vierdaagse is gevallen en nog wel on der de tippelaarsters, die niet voor de eerste keer meedoen. De wandelaarster, die met blaren op qlke teen de strijd staakte had de Avondvierdaagse al vijf maal uitgelopen. De zesde keer werd echter haar struikelblok. Ook de mili tairen, die de eerste dag al met veel blaren hadden te kampen liepen niet zo erg vlot, maar zij hebben niettemin dapper volgehouden. De laatste loodjes komen echter nog, vooral Zaterdag middag als het parcours 20 km lang is. Morgen verschijnen de nu 122 deelne mers voor een tocht in de richting van Oterleek. Onze beste wensen vergezel len hen. Een lange rij personenwagens met bet opschrift MOVEO stopte vanmor gen voor bet stadhuis om een aantal Nederlandse en Engelse oorlogsgewon den uit te laten, die om tien uur door loco-burgemeester wethouder CoeTts officieel werden ontvangen. „Er kan niet genoeg worden gedaan voor hen, die in de wereldoorlogen voot onze vrijheid vochten en daarvan een blij vend leed hebben overgehouden, aldus de heer Coerts, die hieraan de wens verbond, dat de Engelse en Nederland se gasten enige prettige uren in Alk maar zouden doorbrengen. De buitenlandse gewonden zijn een week lang de gast van de Nederlandse Bond van militaire oorlogsslachtoffers, die hen vele bezienswaardigheden van ons land heeft laten zien. Er werd o.a. een bezoek gebracht aan Rotterdam, Den Haag, Utrecht en Amsterdam. Het hoogtepunt van de vacantieweek is on getwijfeld het défilé geweest, dat de Engelsen Woensdag te Soestdijk voor Koningin Juliana hebben gehouden. De president van de afdeling Birmingham and Midlands van de Engelse bond van oorlogsgewonden, major F. Monk, dankte de heer Coerts voor zijn vrien delijke woorden en overhandigde hem een brief van de burgemeester van Birmingham. Major Monk vertelde ons, dat men geen lid van de Engelse organisatie kan worden als men niet een been of arm mist. Hij zelf verloor in de eerste wereldoorlog zijn rechterarm en meld de zich desondanks bij het uitbreken van de tweede wereldbrand opnieuw aan. Als wing-commander was hij in de gelegenheid mee te vliegen met de bommenwerpers, die boven Duitsland opereerden. Hij werd daarbij driemaal gewond, in zijn been, linkerhand en hoofd. Over het algemeen is de zorg voor de oorlogsgewonden in Engeland zeer gering. Zij genieten geen enkele faciliteit op de openbare vervoersmid delen, zoals bijvoorbeeld in België en Nederland geschiedt en kennen geen Ondertrouwd: Jan G. Dekker en Sjoukje Slager. Jan Peereboom en Wil- helmina Klugt. Jacob Otjes en Elly M. Holman. Wilhelmus H. Paulisse en Joanna Oud. Getrouwd: Adriaan Drescher en Alida C. Delis. Gevonden over het tijdvak van 11 Juni tot en met 17 Juni 1953 en te bevragen aan het bureau van politie te Alkmaar op kamer 14, le étage, iedere Maandag, Woensdag en Vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur van de volgende voorwerpen: honden halsband, snelbinder, mutsje, sjaal, étuis beenkappen, rijwielbanden, étuis m. con tactsleutel, haarstrik, aansteker, étui met inhoud, regenjas, ceintuurs, kinderjasje, haarstrik, dameshandschoen, kluwen wol, pakje chocolade, overjas, vulpen, kinder jasje, visnet inh. tuig, hoofddoek, me daille, padvindersriem, tabakszak, sleu tels, veilingkist, kinderschoentje, doosje sigaretten, jongensjasje, geldbedragen, muts, portemonnaie, gebedénboekje, haar kam, alpino's, voetbal, 'rozenkrans, pols horloge, "huissleutels, armbanden, overall en tas. organisatie, die hun behulpzaam is bij hun ontspanning, zoals hier te lande de Moveo. Het komt er voornamelijk op neer, dat zij hun eigen boontjes moeten doppen. Nadat ook de heer K. Emmen na mens de Nederlandse Bond van mili taire oorlogsslachtoffers het woord ge voerd''had, vertrok hét é'ézëlsthap'naar de kaasmarkt. Verder werd" in Alk maar in het Wapen van Heemskerk de koffiemaaltijd gebruikt. Morgen ver trekken de Engelsen van Schiphol weer naar Birmingham. Gisteravond om half acht had op de hoek GeestersingelKanaalkade een aanrijding plaats tussen een motorrij der en een bromfietser doordat de laat ste, komende van de Geestersingel, geen voorrang verleende. Beide voertuigen werden beschadigd. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. NIEUWE AGENTEN VAN POLITIE BENOEMD Met ingang van 1 Juli zijn tot agent van politie in Alkmaar benoemd, de heren D. de Jong, B. Siemonsma en P. Baarda. Hun vroegere standplaatsen wa ren resp. Amsterdam, Utrecht en Rot terdam. 13. Tinus Tuttelaar en menee Bik- kebakker zaten nog niet zo heel lang tussen de takken van de boom, toen bij het geluid van stemmen vernamen. „Pappie, laten we nou eerst wat gaan doelschieten, dan mag jij tussen de palen" riep iemandMeneer Bik kebakker gluurde tussen de bladeren en fluisterde: „Daar komen Jimmy Brown en zijn pleegzoontje aan." Ti nus Tuttelaar beduidde hem, dat bij zich stil moest houden. Véél begreep meneer Bikkebakker er niet van .-. Wa' wilde die Tinus Tuttelaar toch? Intussen had Jimmy Brown zich in bet doel opgesteld, terwijl ackie met de bal begon te goochelen. Hij liet hem een paar maal op zijn hoofd dansen, ving hem eerst met de rechter hak op, toen weer op zijn hoofd, toen weer op de linkerhak en het volgende moment knalde hij de bal in het doel. Jimmy deed een wanhopige uitval, maai over de toppen van zijn vingers verdween de bal in het net. Tinus Tuttelr.ar zat hoorbaar te genieten. „Wat een teeh niek, wat een techniek" fluisterde hij, I En zo ging het een tijdje door. Jack:! schoot in allerlei onmogelijke standen op het doel, soms terwijl hij met zijn I ru._ naar het doel toestond en h<i was maar hoogst zeldzaam als Jitnmv de bal kon stoppen. „Pappie!" riep Ia'. I ckie, „probeer mij de bal eens af ie nemen." Tinus Tuttelaar stootte ne. I neer Bikkebakker aan. „Nou zal j, wat beleven," fluisterde hij. Gisteren herdacht de heer R. Bakker, wethouder van Onderwijs te Alkmaar, het feit, dat hij 25 jaar bjj het kadaster werkzaam is en het spreekt wel van zelf dat dit een aangelegenheid was, die niet ongemerkt is voorbijgegaan. Talrijke autoriteiten waren des mid dags hij de heer Bakker aanwezig om hem geluk te wensen, waaronder wet houder M. Coerts, de directeur der am bachtsschool, de heer J. Arnoldus, de di rectrice der huishoudschool, mej. M. L. Post, de commandant van de brand weer, de heer J. van Maarleveld, en voorts vertegenwoordigers van de P. v. d. A.-fractie. De ambtenaren van het kadaster en de registratie waren 's ochtends de eersten om de heer Bakker te feliciteren. Op 1 Augustus 1939 kwam de heer Bakker naar Alkmaar. Aanvankelijk in onze stad nog onbekend werd hij tijdens de oorlog één der figuren van het binnenlands verzet te Alkmaar. Veel werk in het nationaal belang is in die tijd door de heer Bakker ge daan, maar hij moest dit tenslotte toch betalen met zijn deportatie naar het concentratiekamp Dachau. „Teenik vandaar terpg kwam", al dus-de heer Bakker „was ér wél zo het één en ander in me veranderd. Het nauwe contact: met mensen van allerlei geloof en levensbeschouwing heeft mij tot het bewustzijn gebracht, dat er een macht buiten ons is die ons leven wil beheersen. Of wij die macht nu God noemen of „het goede" doet er naar mijn mening minder toe. Dat is meer een kwestie van vorm. Maar op basis van dit streven naar het beste voor onze naaste moet en kan m.i. ook in de politiek naar het algemeen welzijn gestreefd worden. Wethouder Bakker is in zijn beroep iemand, die dagelijks met hogere wis kunde, kaarttekenen en met het ma ken van berekeningen bezig is. In zijn functie van landmeetkundig ambtenaar en in persoonlijk opzicht is hij een graag geziene figuur, die zich met veel ijver van zijn arbeid kwijt, Het is volgens de heer Bakker een ongewenste toestand, dat de kaarten van het kadaster nog altijd geen rechts geldigheid hebben. Wel houdt de Ne derlandse rechter bij zijn vonnissen re kening met kadasterkaarten, maar hij is daartoe niet verplicht. Dat ook de heer Bakker dat minder appreciëren kan is wel verklaarbaar, daar hij als technisch ambtenaar reeds in staat is om bijvoorbeeld de afstand van de watertoren in Apeldoorn tot de toren top van de Westerkerk in Amsterdam tot in centimeters nauwkeurig uit te rekenen. Achthonderd schoolkinderen uit Anna Paulowna hebben gisteren hun tradi tionele reisje naar Alkmaar gehad. Met de „Gelderland" van de rederij Zwaag voeren zij naar de kaasstad, waar hun een prachtig bioscooppro gramma wachtte. Tijdens het hevige onweer dat giste ren tussen de middag boven de Zaan streek losbarstte sloeg de bliksem in de uit Alkmaar in de richting Amsterdam rijdende electrische trein ter hoogte van het Zaandamse station. De trein, die acht over één uit Zaandam naar de hoofdstad moest vertrekken kon niet verder. Uit het onderzoek bleek, dat een zekermg in één der wagens was stukgeslagen. Nadat een nieuwe zeke ring was aangebracht, kon de reis met tien minuten vertraging worden voort gezet. DIVANBED 73 OH 1-persoons AJ.Yv 1-persoons MATRAS ai qa prima gevuld Z1.W 2-persoons aq gr 3-delig jV.03 ALKMAAR - TELEF. 2726 KOORSTRAAT hk Laat (adv. I.M.) CTERKE VERHALEN over „vis"-avonturen zijn er legio. Het is weieens moei lijk al die voorvallen op hun waarheid te toetsen. Hetvis- avontuur, dat weliswaar weinig met vis, maar zeer veel met water had te ma ken, dat wij nu aan de ver getelheid willen ontrukken, is echter zc» waar als een cent een cent is. Wij kun nen dat in alle oprechtheid beweren, omdat wij (niet zo heel erg toevallig) het ge hele geval van A tot Z heb ben meegemaakt. Leen de Leugenaar had een snoekvergunning in een watertje dat moest gelden als het dorado voor iedere snoekvisser. Het feit dat hij op zijn vrije dagen met drie of soms meer van die zoet- waterhaaien nonchalant aan zijn stuur gebonden even naar de gezondheid van zijn beste vriend Loepie Link kwam informeren, had bij laatstgenoemde wat schele ogen veroorzaakt. Dat duur de net zo lang totdat Loe pie met moord en doodslag begon te dreigen als Leen niet binnen de kortst moge lijke tijd voor een vergun ning in dat zelfde water kon zorgen. Kort en goed, er werd een afspraak ge maakt dat Leen en Loepie op de eerstvolgende Zater dag een bezoek zouden brengen aan de broodvisser die het water had gepacht. Zij zouden elkaar 's mid dags om vijf uur treffen in het café waar een gezellige kastelein woonde die boot jes verhuurde. Leen name lijk wilde de middaguren benutten om achter de snoek aan te gaan. Nu was het warm, helder weer en de sloten zeer ondiep. Doorgaans heeft het dan weinig zin om te gaan „snoeken" en zelfs het meest verleidelijke aasvisje kon Leen niet aan een „hobbel" helpen. Omstreeks twee uur gaf hij er de brui aan, roeide terug naar het café waar hij om vijf uur zijn vriend zou treffen. On ze sportvrienden voelen na tuurlijk al waar het naar toe gaat. Zoals gezegd was die kastelein een gezellig man, bovendien verzot op het biljartspel „tien van de rood" en tot overmaat van ramp kwam Loepie niet om vijf, maar om zeven uur op dagen. Het was toen reeds een gezellige boel en het duurde niet lang of Loepie was in de algemene feest vreugde opgenomen en had het doel van zijn tocht to taal vergeten. Het dorp van waaruit dat snoekdorado gemakkelijk is te bereiken, ligt aan het einde van een hoge dijk. Er is niets tegen om de naam te verraden, het is Groot Schermer, het dorp dat enkele snoeken in zijn wapen draagt. Omstreeks tien uur in de avond herin nerde Loepie zich dat zijn vrouw ongeveer om acht uur visite had ontvangen van een zwager of iets der gelijks. Min of meer ondui delijk gaf hij te verstaan dat zijn aanwezigheid bij die visite op hoge prijs werd gesteld en resoluut (nou ja) begaf hij zich naar zijn nieuwe, van buurman geleende, fiets. Leen bleef solidair, al kostte het hem moeite om van de ronde tafel te scheiden. De asphaltweg boven Op de hoge dijk is behoorlijk breed. Loepie, die zich om niet al te duistere redenen vreselijk rijk en sterk vond, nam een belangrijk deel van die weg voor zijn re kening. Als hij nu maarniet verder had willen gaan, zou dit verhaal nooit zijn ge schreven, maar plotseling moet hij hebben gedacht dat hij een nog niet gecon strueerde zweeffiets be reed. Hoe het zij, de fiets wilde niet zweven, maar daalde tien of twaalf meter regelrecht op een brede maar zeer ondiepe kikker- sloot af. Loekie vond dat allemaal maar zeer gewoon. In ieder geval bleef hij rustig zitten, totdat het onmogelijk werd, om de doodeenvoudige reden dat zijn voorwiel, althans het voorwiel van buurmans nieuwe fiets, geen grond meer voelde en... Loekie kwam op zijn kop in de modder te staan. Voordat hij met behulp van Leen uit zijn benarde po sitie was bevrijd, zocht hij nog eerst even naar een bran'dende sigaar die hij tijdens zijn escapade had verloren. Het lukte niet, omdat sigaren in modderen water niet plegen te blij ven branden en bovendien hingen zijn lange zwarte haren, doorvlochten met slierten wier en overdekt met een glibberige laag modder voor zijn ogen. Het duurde wel even voordat onze vrienden weer richting Alkmaar konden kiezen. Op de fiets had Leen tel kens last van een huilerige lachbui. Op een kwaad mo ment irriteerde een gieren de uithaal van Leen Loekie dermate, dat hij, wraakgie rig als hij is, op revanche zon. Hij probeerde door met zijn voorwiel tegen het achterwiel van de fiets van Leen aan te rijden, zijn vriend in de aan de linker kant van de weg gelegen ringsloot te drukken. Het is echter een uitgemaakte zaak, dat bij een dergelijke manoeuvre de achterste wielrijder in moeilijkheden komt. Loekie maakte daar op geen uitzondering, raak te zijn evenwicht kwijt en dook prompt over de gras berm in een rietschoot. De thuiskomst, tegen het middernachtelijk uur, was niet zo prettig. Veiligheids halve was Loepie eerst met Leen mee naar huis gegaan om zich enigszins toonbaar te maken. Dat was overigens niet de grootste moeilijkheid die moest wor den opgelost. De vrouw van Loepie is namelijk niet zo gemakkelijk en zijn gewoonlijk zo rijke fanta sie was niet in staat om een redelijk excuus voor zijn late thuiskomst, zijn natte kleren en de min of meer geruïneerde fiets van buurman te vinden. Ten einde raad riep hij uit „Nel (de vrouw van Leen) ga naar mijn Nel en zeg maar dat ik dood ben. Als ik dan over een half uur thuis kom, valt het altijd nog weer mee". if We hebben onlangs nog geschreven over de plantsoenwacht, die ondanks ft korte tijd van haar bestaan al belang, rijk werk heeft verricht. Het aanlilj vernielingen is aanzienlijk verminder! maar toch zal men zonder medewerkinjl van de ouders nimmer de ideale toe.1 stand kunnen benaderen. De volwuJ senen moeten beginnen begrip te tonsl voor het natuuurschoon, dat in owl stad volop is te vinden. Eerst dan kf men van de jeugd verwachten, datf op haar beurt de bloemen en planlil gaat ontzien. Aan het voorbeeld vin de ouderen ontbreekt helaas nog ve(| We hebben in de Rembrandtstraat g zien, dat men de tuintjes als vuilnisbill gebruikt en op de Baansingel gecons'j f teerd, dat de bewoners van de bloeieij de struiken de takken afplukten. Zjl komen we er nooit. Als zelfs de grol teren niet de minste eerbied voor pla-l en struik tonen, behoeven, we van él jeugd in 't geheel niets te verlangen, f De tentoonstelling van ten bate vul het Rampenfonds te verloten kunst werken, geschonken door schilders in binnen- en buitenland, is zeer de moeij te waard en prettig om te zien. Daan over zijn alle bezoekers, oud en jong, het ditmaal volkomen eens. Ze biedt dan ook een rijke en aan-l trekkelijke verscheidenheid. Vrijwel! alle hedendaagse stijlen en stromingaH op kunstgebied zijn er vertegen woot-l ■digd. Ook allerlei technieken zijn e'l? voor kenners te genieten, o.a. een „mj-l notype" van de Italiaan Luigi de Larf ma en een „silk screen" van de Ame" rikaan Austin Mecklen. Naast het werk! van deze laatste hangt een grappig:! gouache van Sally Mecklen, oud 6 jaar:! zeker wel de jongste exposant totnog-f toe in het Stedelijk Museum! De tentoonstelling die Zaterdagavond van 7 tot 9, en Zondagmiddag, van tot 5 uur, onherroepelijk voor het laatst zal zijn geopend, moge zich deze Iaat- V ste dagen nog eens in een extra-druk bezoek verheugen! Op de clubavond van WDO werden I in de onderlinge wedstrijden de voi- gende resultaten behaald: (Deze den voor de zomercompetitie). JSchip-1 perH. J. Toepoel 02, J. Homma—P-I Noom 20, C. LouwerensH. Jonker I 0—2, P. Noom—J. Kool 2—0, H. Jonker J. Homma 11. Voor de onderste plaats in de le s van de wintercompetitie moest nog een I beslissingspartij worden gespeeld tusl sen P. Veer en D. J. Heyes. Deze paria I werd door Heyes gewonnen, zodat HP- es in de le afd. blijft en P. Veer in®| komende winterwedstrijd in de 2e al» zal uitkomen. Tussen de spelers W. Piederiet en P Kiewitt van de eerste afd. wordt onderlinge match gespeeld van 10ï' tijen. Daarvan zijn er nu 3 gespeellij- Kiewit won er 2 en W. Pieder:-:'- Stand 4—2. De aanvoer op de Alkmaarse Kaas- markt was vanmorgen beduidend laf® dan de voorgaande weken. Hij beor«sl 27.000 kilogram. De oorzaak is geWl in de lage prijzen, waarvoor de aan-1 voerders niet bereid zijn enige risico nemen. Zij kunnen bij inlevering o®'| zelfde notering behalen. Er waren "I stapels fabriekskaas (1.72) en 6 boerenkaas (1-80). Te Woerden werden Woensdag partijen aangevoerd. Eerste soort Zi-'l 220, tweede soort 2.052.11. In Gouda bedroeg de aanvoer partijen. Eerste soort 2.152.22. Twee;| de soort 2.052.14. De handel was beide markten matig. FIETSERS REDEN TEGEN AUTO PORTIER Een openstaand autoportier van tE1 naast de Kennemerstraatweg 8eL,.i keerde auto was oorzaak van een o»:,l sing die de dames J. B. en C. •>-.'I Limmen overkwam. Zij liepen beia.| verwondingen op en ook hun werden beschadigd. Er is proces verbaal opgemaakt, BROEK OP LANGENDIJK, 19 Jun'','| 172.000 kg aardappelen 19—23,90. kW I 13,5018, grote Schotten 26—27.40 Dorée 25,80—27,70; 1500 kg rabarber I —9,60; 300 bos peen 1516. NOORDSCHARWOUDE, 19 J"nl: 30000 kg aardappelen: Eerstelingen —23-80, drielingen 14.60—16.60 en 13.90—16,70: GROOTEBROEK, 18 Juni. i-fll kg aardappelen: Eerstelingen: groot I 24,40 en kriel 13 40—17,90: rode Eers.. 1 lingen: groot 26—28,50 en kriel I Doré: groot 27,40—30 en kriel 16,80; Saskia: groot 20,10. fietsf-B kiek" I 14,10' I [)E DOOR PRESIDENT bevolen vrijlating van ruim tische Noordkoreaanse gevangr veroorzaakt. Het is immers du heeft genomen, om de onderte! niet zint, tegen te houden. De nog een ander besluit genoro mannen tussen 21 en 27 jaar het aantal Zuidkoreaanse divi voordat een bestandsovereenkc lingen worden er vrijwel nie heeft Donderdag de ernst van besproken. Eisenhower zal Rl Naties de onderhandelingen hebben gevoerd en nog in go Washington Rhee's beslissing aanvaarde autoriteit van het HE VRIJLATING van de gevang had het karakter van een ma; uitbreekpoging. De mannen in door Zuidkoreaanse militairen bew te kampen werden 's avonds naa: appelplaats geroepen. Daar werd medegedeeld, dat zij werden vrijgel: De bewakers verwijderden zich da of maakten met de gevangenen mene zaak. De omheiningen we gesloopt en de Noordkoreanen vlv ten in de duisternis weg Zeer v zijn overgebracht naar Poesan en in woningen ondergebracht of bij van een aantal Marktani per provin DEEL n." UTI als vervolg DEEL I: NOORD-] Indeling naar verzorgingsgebieden Verkrijgbaar bij: CENTRAAL BURI COURANTENPUI Bezuidenhoutseweg 45, Prijs: komt U op bezoek bij Uw toekomstige U alles aan gelege regeld bezoek een maakt en bovendie U WILT EEN GO Laat ons Uw corre: facturen, Uw envelc Uw staatwerk, kort verzorgen. Wij kunnen U op leveren in iedere Voordam 11 TELEFI De meeste grote hun opkomst te di wijze waarop zij voerd hebben. In is dit dagblad-r Schakelt voor Uw deze courant in e krachtige lecersl

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2