Amerikaans ambassadeur was (even) in de stad Stad en omgeving Tegen brillenkoopman een jaai met aftrek geëist DAW-team faalde en verloor met 6-3 van DWT Brandweerlieden uit Koog op zoek naar Oterleker staf Profs komen in Alkmaar rijden Bambi van de dood gen m Buitenwati Raad overtuigd de noodzaal TERUG VAN VACANTIE OP HET WATER AGENDA „Een Koningin wordt gekroond BARBER GREENE SMEERT NIEUW DEK OP SINGELS Bouwterrein werd aanbesteed Vonnis in Alkmaar luidde 3 maanden Gemis vanAdBoxem wordt sterk gevoeld Iets te voorbarig Het programma van het „Anjerdagconcert" Primeur op Sportpark Afscheid Ds Den Oudsten Eindexamen Gymnasium BURGERLIJKE STAND Vijftig jaar aanvoerder op de kaasmarkt Ma BURGERLIJKE S7 Jeugdige Poortvli< arriveerden te 1; Geslaagd uitsü WOENSDAG 31 JUNI 1953 VRAAG DE BEWONERS VAN DE RUSTPLAATSJES rond het IJselmeer van wie de Half Moon is en zij zullen tien tegen één het ant woord kunnen geven: „Van de Amerikaanse ambassadeur mr Selden Chapin". Dat zij op het ogenblik de plank mis zouden slaan is hun niet kwalijk te nemen. Mr Chapin heeft zijn jacht, een Lemmer aak, ver kocht aan de Canadese ambassadeur, die er van de zomer mee over de Hollandse wateren zal zwerven. De verkoop van de Halve Maan be tekende overigens niet, dat de sympathieke diplomaat uit de Verenigde Staten ditmaal zijn vacantie „aan de wal" heeft doorgebracht. Wij trof fen hem gistermiddag juist toen hij met de motorkruiser van de scheeps werf Nicolaas Witsen en Vis van een vacantieweek op het water was teruggekeerd. Terwijl de chauffeur en de kapitein van de Bruinvis de glimmend zwarte Chrysler vol stouwden met de bagage en de overgeble ven proviand, vertelde mr Selden Chapin ons daar aan de oever van het Noordhollands Kanaal hoe hij van zijn tocht naar Friesland had genoten. WANT daarheen was koers gezet toen hij, zijn vrouw en zijn secretaresse miss Margaret de ï'egghi Dinsdagmid dag, precies een week geleden aan boord van de Bruinvis waren gestapt. Kapitein H. G. Burger had de witte boot bij Medemblik het IJselmeer op gestuurd en was in Hindeloopen de zwerftocht door Friesland begonnen. Zijn vrouw, die de reis als stewardess meemaakte, zorgde voor de inwendige mens en zelden had zij zulke vriende lijke en begrijpende gasten aan boord gehad, zeide zij. Van Hindeloopen voer het Ameri kaanse gezelschap naar Makkum, Bols- ward en Leeuwarden en vandaar naar Grouw, Sneek en Langweer naar Lem mer. Maandag spleet de Bruinvis met zijn boeg opnieuw de golven van het IJselmeer op weg naar Enkhuizen, waar men mr. Selden Chapin o.a. kent als een trouw bezoeker van het Zui derzeemuseum. Van de Haringstad voer het kruisertje naar Hoorn om vervol gens via Edam in het Noordhollands Kanaal te komen. Gistermiddag meer de het schip aan de wal bij Witsen en Vis, waar de Chrysler reeds klaar stond om de vacantiegangers naar Den Haag te brengen. „Hoe ik het gevonden heb?" her haalde mr. Selden Chapin onze vraag, „very nice". „Ik hou van het water en het zwerven over de kanalen en de meren. Dat is mijn mooiste vacantie. Op het water kom je pas goed tot rust en daarvoor is een vacantie toch eigen lijk bedoeld, nietwaar?" Uit het korte gesprek, dat wij met hem hadden bleek, dat mr. Chapin toch de voorkeur geeft aan zeilen. Hij, die altijd zelf het roer in handen heeft ge had en de schoot heeft voelen trekken als de wind de zeilen volblies, moet zich aan boord van een motorkruiser- tje, dat geen of veel tegenwind onverstoorbaar zijn weg vervolgt, wel wat onwennig voelen. Maar de abso lute rust. die de Amerikaanse ambas sadeur zichzelf had voorgeschreven heeft hij aan boord van de Bruinvis en op de Friese wateren volledig gevon den. Tot slot vertelde de Amerikaanse bezoeker ons waarom hij juist naar Alkmaar was gekomen om een boot te huren. „Ik ken de heer Vis goed van de Feardship (Export organisatie van Hollandse scheepsbouwers), zei hij. Toen stapte hij bij de anderen in de wagen en reed weg, nagewuifd door schipper Burger en zijn vrouw. V i De ambassadeur van de Verenigde Staten, mr Selden Chapin, was gistermiddag even in Alkmaar, dat het eindpunt was van zijn vacantietocht met de motorkruiser „De Bruinvis". WOENSDAG HARMONIE THEATER, 2.30 en 8 u.: Hard als graniet (14 jr.) CINEMA AMERICAIN, 2.30 en 8 u.: The greatest show on Earth (14 jr.) REX THEA TER, 2.30 en 8 uur: Schoonheidsspecia list (IS jr.) VICTORIA THEATER, 2.30 en 8 u.: Bureau Zedenpolitie (18 j.) Alkm. Boysterrein: Bedrijfssportavond. BERGEN. Rustende Jager, 8.30 uur: Een nacht in Rome (alle leeft.). Ate lier Zuidlaan 15; 25.30 u.: Expositie. DONDERDAG HARMONIE THEATER, 8 uur: Hard als graniet (14 jaar). CINEMA AME RICAIN, 8 uur: The greatest show on Earth (14 jaar). REX THEATER, 2 30 en 8 uur: Schoonheidsspecialist (18 jaar). VICTORIA THEATER, 8 uur: Bureau Zedenpolitie (18 jaar). BERGEN. Rustende Jager, 7 en 9.30 uur: Rigoletto (14 jr.) Atelier Zuid laan: 25.30 uur: Expositie. DIENST APOTHEKEN Apotheek Wanna, Ritsevoort 5 is ge opend voor spoedgevallen. i' '>g v-r <en vn ZEE. Woensdag 13.23 1.53 Donderdag 14.12 2.41 TE CAMPERDUIN hoog laag Woensdag 13.28 1.58 7.28 19.58 Donderdag 14.7 2.46 8.17 20.46 HARMONIE THEATER brengt eerstdaags de enige grote 1V4 uur duren de film in kleuren, het meesterwerk van J. ARTHUR RANK: (Advertentie, lug. Med.) De wegwerkzaamheden aan de Ken- nemersingel zullen vandaag klaar ko men. Het stuk vanaf de Bcrgerbrug tot ongeveer 25 meter voor het bruggetje bij het gerechtsgebouw kwam heden ochtend gereed. De bocht bij het Var- nebroek zal vanmiddag van een nieuw wegdek worden voorzien. Dat het werk in een zo kort tijdsbestek kon worden afgemaakt, komt doordat de NBM ge bruik heeft gemaakt van de reusach tige „Barber-Greene" machine, in de bek waarvan door een vrachtwagen een lading koud asfalt wordt gestort. Door twee transportbanden wordt de specie naar de mengwortel gebracht, die voor een goede verdeling over de gehele werkbreedte van de machine zorgdraagt. Een trilbalk perst het nieu we wegdek, dat kant en klaar uit de „kar" glijdt op de vereiste dikte. De Barber Greene levert het wegdek vol komen egaal af. Daar waar de oude weg, die als fundering dient, iets hoger ligt wordt een dunne laag uitgesmeerd, op plaatsen waar de oude weg lager is wordt de bitumenlaag automatisch dikker. Achter de „Barber Greene" komt de wals, die de neergelegde massa in elkaar drukt. Het werk is aangenomen door de Nederlandse Basaltmaatschappij voor ruim f 10.000. Bergen heeft enigé weken geleden in Noordholland de pri meur gehad van deze nieuwe werk methode. Door de directeur van openbare werken, ir H. Knol, werd hedenmor gen aanbesteed het bouwrijp maken van het terrein, gelegen ten N.O. van de Bergerweg tussen de Nicolaas Beetskade en de Bisschop Botteman- nestraat, waar de Huishoud- en In dustrieschool, de landbouw-huishoud- school en nog enkele woningen zullen verrijzen. Hoogste inschrijvers waren (gecom bineerd) de aannemers A. van Kerk wijk en J. van der Stoel uit Amster dam met een bedrag van 109.780. Laagste inschrijver was de aanne mingsmaatschappij N.V, „Kennemer- land" te Heiloo met 81.980. De volgende gegadigden schreven als volgt in: J. G. Nelis te Haarlem 87.900; P. Meyer en J. v. d. Mey, Wijk aan Zee 86.000; A. Roele, Edam 89.000; H. Posch Zn, Beverwijk 85.000; K. Vens, Zaandam 84.100; J. Dienaar, IJmuiden-Oost 86.300; A. Leclercq, Gastricum 82.780; H. A. Punt, Alkmaar 82.990; Fa. Twisk en Bosman, Castricum 82.780. TEGEN DE 44-JARIGE KOOPMAN IN BRILLEN, A. v. d. S. „j Emmen, die geen enkel vakdiploma bezit, en terzake van oplichtjj door de rechtbank te Alkmaar tot drie maanden is veroordeeld, hp] de procureur-generaal bij liet gerechtshof te Amsterdam vandaag jaar met aftrek geëist. De verdachte, die reeds twee keer terzake «.j lichting is veroordeeld, zeide in hoger beroep te zijn gekomen, omy hij onschuldig is. De officier van Justitie, die eveneens in appèl was gaan, had twee jaar tegen hem geëist. De koopman was ten laste gelegd, dat hij drie personen heeft bewogen tot afgifte van bedragen van omstreeks 20 gulden door voor te geven, dat hij oogspecialist was. De bril, die hij ver kocht zo had hij een koopster ver teld moest elke dag een kwartier Het Haarlemse bad aan de Hout vaart ligt DAW kennelijk niet: vorig jaar in een periode, dat de Alkmaar- ders hun beste wedstrijden speelden, werd juist daar tweemaal verloren van tegenstanders die niet alleen op papier, maar ook in de pi'actijk zwakker ble ken te zijn. Ooik ditmaal is het niet ge lukt de punten uit de betonnen muren van het zwembad mee te nemen. Met 63 werd van DWT verloren, maar dat lag ditmaal niet alleen aan het bad. Individueel waren de Alkmaarders zeker niet de mindere, maar als ploeg, als eenheid haperde er nogal eens wat aan. Dit is trouwens verklaarbaar, want nu De Jong, maar vooral Ad Boxem, dit seizoen niet beschikbaar zijn moeten de invallers Blankvoort en Van Bennekom zich eerst aan het spel van de overige spelers aanpassen, en dat bleek gisteravond lang niet altijd te lukken. Al direct na het uitzwem- men werd een dekkingsfout gemaakt, waar midvoor F. Roozekrans van pro fiteerde door met een ver hard schot in de uiterste hoek de stand op 10 te brengen. Deze speler nam trouwens alle zes Haarlemse goals voor zijn rekening. Van der Horst schoot tweemaal tegen de onderkant van de lat en eenmaal uit vrije positie net in de handen van de keeper. Een goede DAW-aanval van Blankyoo'rt en Slikker werd door Van Bennekom in een doelpunt omgezet. Nadat Roozekrans DWT na de rust aan haar 5e doelpunt had geholpen, kon v.d. Horst zich eindelijk vrijmaken van zijn midachter en uit een goede voorzet van Van Bennekom werd het 5-2. Nadat het nog 6-2 geworden was zette Blankvoort na het uitzwemmen goed door en na een scrimmage met een achterspeler en de keeper kon hij het derde DAW-doelpunt maken. Hoewel de strijd om de Oterleker brandweerstaf, die verleden jaar alle brandweercorpsen in Noord-Holland In rep en roer bacht, i'eeds lange tijd is geneutraliseerd, aangezien men in de voortdurend in intensiviteit toenemende overvallen en inbraken enige orde en regelmaat wilde scheppen, hebben de brandweerlieden uit Koog aan de Zaan hun geduld niet langer kunnen bedwin gen. Zij hadden gisteren hun jaarlijkse uitgaansedag en hadden per boot koers gezet naar Ursem, waar zij een ondei- linge viswedstrijd zouden houden. Een paar man zijn echter naar de Alkmaar- se brandweerkazerne gereden en heb ben daar een onderzoek ingesteld naar de Oterleker staf, die overigens onvind baar bleek. Om toch niet met lege handen thuis te komen hebben de Ko- gers toen maar de vlag en de voorzit tershamer meegenomen. Van hun be- Het Anjercomité verzoekt ons op name van het volgende: In aansluiting op een eerder bericht over het concert, dat Maandag a.s. in de Muziektuin ten bate van het Anjer fonds zal worden gegeven, volgen hier nadere bijzonderheden omtrent het programma. Het concert begint om half 8 en wordt geopend door de muziek vereniging „Excelsior", dirigent Alb. Meijns, die na de openingsmars „12de Regiment" van Th. Furter de ouver ture Peter Schmoll van C. M. von We ber in een arrangement van de diri gent ten gehore zal brengen, om met de bekende suite l'Arlesienne van Bi- zet haar optreden voor de pauze te besluiten. Dan komen de zangertjes van Nico Akkermans koorklasse met enkele lied jes van Cath. v. Rennes en van Rams- horst. Na de pauze treedt allereerst de Ned. Herv. Oratoriumvereniging op met het „Sanctus" van Clemens non papa, ge volgd door Adoramus van dezelfde componist. Tot slot zingt het koor het Ave Verum van Mozart. Excelsior besluit het concert met Spanische Skizze van E. Fülling, de wals Tesore Mio van Becucci-Delhaye en de mars La Banière van de dirigent Alb. Meijns. Met het Wilhelmus wordt het geheel besloten. Kaaften tevens programma zijn a f 0.50 verkrijgbaar bij Boekhandel Ter Burg en Klooster en Kiebert. ZONDAGAVOND ZULLEN OP HET SPORTPARK wielerwedstrijden worden verreden voor professionals. Welke renners er definitief aan de start zullen komen is nog niet volledig bekend, omdat de meesten hun contracten nog niet hebben toegestuurd. Zeker is, dat een groot aantpl Zaanse beroepsrenners van de partij zal zijn, o.a. Piet Eevers, Cor Bak ker, Bouk Schellingerhoudt, Arie Klein en Klaas Kwantes. Van de profs uit andere delen van het land hebben Hubert Vinken, Henk Faanbof, Harry Schoenmakers en Toon Steenbakkers reeds hun contract ge tekend. Van vele andere professionals zijn reeds toezeggingen ontvangen, maar het heeft nog weinig zin hun namen te noemen zolang zij zich niet contractueel hebben verbonden. De organisatie is in particuliere han den. Men heeft het plan opgevat de profs in deze voor hen erg rustige tijd wat meer emplooi te geven en daartoe besloten in het binnenland enkele courses te houden, waarvan Alkmaar thans de primeur krijgt. Verder staan nog op het programma wedstrijden in Apeldoorn, Amsterdam, Rotterdam, Meppel en Zaandam, waar eind Augus tus een wegwedstrijd wordt georgani seerd. De renners rijden op recette basis. De prijzen zijn dus afhankelijk van^'e opkomst van het publiek, maar weylvordt een reisvergoeding gegeven. Het ligt in de bedoeling sprint- en af valraces in Alkmaar te houden en een revanche van de Nederlandse kampi oenschappen op de vijftig kilometer. Als zodanig is de hoofdschotel van het programma aangekondigd. Het zal echter van de inschrijving van de an dere renners, die voor het kampioen schap serieus candidaat zijn geweest, afhangen of deze benaming met recht kan worden gevoerd. Afgezien daar van staat het vast, dat er Zondag avond aardige courses verwacht kun nen worden. De grote wedstrijd zal in vijf klassementen worden verreden wat de levendigheid van de strijd ten goede zal komen. Een van de organisatoren van deze beroepscourses is de oud-sprinter Nièk Buchli. De financiering geschiedt door de importrice van de Italiaanse d'Al- lesandro-banden, de handelsonderne ming Wevo Supersport. Zoals reeds gezegd waren de DAW- ers individueel zeker niet de mindere. Ekkel b.v. had zijn vleugelspeler vol komen in bedwang en hij kon er zelfs nog wel eens tussenuit trekken, doch het plaatsen is en blijft een zeer zwak punt, wat door opvoeren van de tech niek zeker verbeterd kan worden. Al met al zijn wij nog niet al te pes simistisch gestemd voor de ontmoeting DAWDWR, die Donderdag in het Zo- merbad plaats vindt. Ds. N. den Oudsten, predikant der Ned. Herv. Gemeente alhier, die we gens zijn benoeming te Amersfoort on ze stad zeer binnenkort gaat verlaten, zal Zondagmorgen 5 Juli om tien uur in de Grote Kerk de afscheidsdienst leiden. Voor hen, die een persoonlijk woord tot de scheidende predikant zouden wil len richten, bestaat, daartoe de gele genheid. hedenavond om acht uur in het gebouw „Waakt en Bidt" aan de Laat. Voor het eindexamen van het Mur- mellius gymnasium zijn geslaagd de candidaten: R. Bouwman, Oudendijk: J. C. Duinker, Bakkum; W. van Gelder, Bergen; P. N. de Koning, Alkmaar; W. Kriek, N. Scharwoude; J. R- Muntje- werff, Wieringermeer. De examens worden voorgezet. worden opgezet, waardoor haar hoo pijnen zouden verdwijnen. Een der2 vallen had de rechtbank bewezen acht. „U gaat naar dorpen en vraagt ïJ oude mensen wonen. Die zijn eenj makkelijke prooi. U hebt deze mensen aardig in de nek gezien j uw brillen", aldus zei de preside mr W. A. Vos, tot de koopman, ontkende, in tegenstelling met verklaringen voor de rechtbank enfl politie, dat hij o.m. zou hebben oog- of brilspecialist te zijn, dat] van de koopsters haar traanbrj door moest laten steken en dat l brillen verkocht aan mensen bovetl 80 jaar. Voorts ontkende de koop:f die al 25 jaar dit beroep uitoefent hij bij de politie zou hebben gen] precies te weten tot hoever hij kon om geen moteilijkheden we3 knoeierijen te krijgen. Tenslotte! woorden: „Je moet wel eens een pT je maken anders verkoop je niets", een paar gevallen had de man eeni zijn brillen verkocht en de door klanten gebruikte brillen ingenoi De procureur-generaal, mr J, Hoeffelman, die met de rechtbank mening was, dat maar een geval wezen kan worden geacht, vond, de koopman een gevaarlijk beroep oefende en meende, dat een gevos straf op zijn plaats was. De raadsman, mr H. P. van die de dagvaarding formeel achtte, omdat de naam niet was J meld, was van oordeel, dat vanl lichting geen sprake was. Subsii] verzocht hij clementie. De raaè merkte nog op, dat het beroep vaal cliënt niet onder de vestigingswet! en marktkooplieden en venters rj brillen kunnen verkopen. De man zeide deze informatie van del ganisatie van opticiens te hebber. kregen. Het Hof zal op DonderèJ Juli arrest wijzen. Geboren: Levina J. M., d.v. P. l| Vink en M. C. Roozen. Overleden: Reijer Visser, 69 i„| m. J. Druijf. VREEMDE HOKKELING De veehouder Akkerman, Westdijl heeft al drie weken in de wei eentf keling lopen, die niet aan hem I hoort. zoek maakten zij melding op het mede delingenbord in de kazerne. De brandweerlieden uit de Koog wil len de tropheeën ruilen tegen de Oter leker staf, maar dit plannetje zal toch geen doorgang kunnen vinden. Blijk baar kunnen ze beter inbreken dan ad ministreren, anders zouden ze hebben geweten, dat Beverwijk de laatste ver overaar is geweest. Toen de strijd om het bezit van de stok te grillige vormen aannam is een wapenstilstand gesloten. De staf werd tijdelijk naar Alkmaar overgebracht en een commissie, De- staande uit de burgemeesters van Oter- leek en Alkmaar en de Alkmaarse brandweercommandant benoemd om een nieuw reglement samen te stellen. Zodra deze regeling bekend is zal het bestand worden opgeheven en wordt de staf weer aan het Beverwijkse corps overhandigd. De spuitgasten uit de Koog zijn dus iet-, te voorbarig geweest. Behalve het feit, dat Vrijdag a.s. de traditionele tentoonstelling van de bes te en mooiste kaas wordt gehouden, zal op die dag de heer K. Groot Pz. uit Hoogwoud een merkwaardig gouden jubileum herdenken. Op 26 Juni 1903 reed de toen 21- jarige jonge veehouder voor het eerst met paard en wagen vol beladen met eigengemaakte kaas van Hoog woud naar de Alkmaarse kaasmarkt. Thans een halve eeuw later gebeurt dit nog op precies dezelfde manier. En daaruit volgt, dat de heer Groot vijf tig jaar tot de vaste aanvoerders op onze kaasmarkt behoort. Hij maakt niet alleen nog zijn eigen kaas doch ook de bekende boerenboter. De heer Groot vertelde ons, dat hij eens de proef heeft genomen het ver voer te mechaniseren. Daartoe koppel de hij zijn landbouw-tactor voor de met kaas beladen wagen, doch dat is hem minder goed bevalen. Bovendien is hijvan mening, dat men met een tractor minder van de vrije natuur en net mooie landschap kan genieten dan met paard en wagen. Natuurlijk weet hij veel te vertellen van de grote veranderingen, die er op de kaasmarkt hebben plaatsgevonden. De tijd, waarin niet alleen het Waag plein doch zelfs de Marktstraat nog vol met kaas lag en hij soms eerst om half één 's nachts met zijn trouwe vier voeter huiswaarts keerde, is reeds lang voorbij. Maar desondanks hoopt de 71-jarige heer Groot de kaasmarkt nog lang trouw te blijven en er wekelijks zijn goud-gele ronde Edammertjes aan te voéren. IJET heeft maar weinig gescheeld of één van de vier bambi's, die de af gelopen dagen in de hertenkamp zijn geboren zou zijn gestorven. Het dier tje, dat gisternacht het levenslicht zag, urns door de moeder in een kuil gelegd, die echter door de zware regenbuien geheel vol water kwam te staan. Het reetje had daarin al enige uren gele gen toen het personeel het 's morgens ontdekte. Dank zij de goede zorgen is het langzamerhand weer op verhaal gekomen. Eén van de mannen heeft het bruin gespikkelde diertje geruime tijd tussen zijn handen verwarmd, het daarna in een doos bij de verwarming gelegd en vervolgens uit een flesje wat melk laten drinken. Aanvankelijk dacht men, dat de jonggeborene de doorgestane ellende niet zou overleven. Het hartje hield op met kloppen en de poten strekten zich als gaf het beestje de nog maar net aangebonden strijd om het leven op. Maar even later be gon het hart weer te slaan. Eerst on regelmatig, naderhand geregeld, 'ill dags is het dier voorzichtig natt-I hertenkamp gebracht en in een f stro bedekt kuiltje neergelegd. heeft daar geruime tijd met het kopje op de voorpoten gelegen, een half uur later begon het wat lf® diger te worden. Het richtte het Is op en keek eens onderzoekend ott rand van de kuil. „Ze haalt het heeft de verzorger, de heer Sier kamp gezegd. Hij had gisteren eigf zijn vrije dag, maar was zo met lot van zijn kleine beschermeline gaan, dat hij niet van het „ziel week. Met de drie andere jonge he Waarvan de eereste Vrijdag werl boren, heeft hij niet zoveel te 'f Zij zien er uitstekend uit en ncfflcl vreemde wereld waarin zij tereditl gekomen al nieuwsgierig op. De zorg, die de heer Erkamp heeft isl de moeder-hinde zich niet meert het jong zal bemoeien, nu het in senhanaen is geweest. t De heer S. Erkamp bij het jonge hertjedat zijn eerste leven#1 in een diepe plas water sleet, maar er dank zij vele goede zorga"' weer bovenop kwam De raadsagenda van di punten van importantie vergadering, zij het met hegon het met een comité digheid van de gemeente-; dat hierdoor de agenda, einde zou zijn, kwam echt eerst begonnen aan het eii (C.P.N.) een vraag stelde inrichting, iets waar de gi op zit te wachten. Het raa< een veel kleinere gemeen- jeugd om deze tijd verpo discussie De voorzitter antwoordde, c onderzoek naar het buitenwa ingesteld daar het idee om zwembad te maken nog nie baan is. De inspecteur van de vol beid echter is daar niet voo een centraal zwembad zou waarvan spreker de kosten 01 schat, moet er overleg geple den met het departement va Zaken, daar de gemeente ni ma): gaan dan 100.000. Een ervan overtuigd, aldus spreke hier iets gebeuren moet, daar ger onverantwoordelijk is, jeugd gebruik moet maken kanaal en de sloten. Spreker ideale oplossing, dat het r initiatief en de gemeente de2 te zaak gezamenlijk aanpakk De heer Heeringa (Pr. Chi het van belang, dat de raad principebesluit nam alvoren: stappen te ondernemen. De dacht, dat een zwembad op tenwater de goedkoopste zou zijn. Spreker noemde ee van 50.000. De heer Dirkmaat (PvdA) mening, dat men met 15.000 staan kon. Mèerdere raadsle cussieerden nog over deze waarbij wel bleek, dat men van het nut van een zwemi overtuigd was. De voorzitter dat de raad binnen niet te 1 ieen definitief voorstel tegen zien. Bii het punt mededelin voorzitter, dat de aanbestec de nieuwe ambtswoning var meenfesécretaris zal plaats v 3 Juli aanstaande. Verder v. keuring ingekomen voor.de b twe- onderwijzerswoningen 1 op Langendi.ik. Aan B. J. Sc! derwijzer OLS te Broek op dijk, werd eervol ontslag ■wegens benoeming te Apeldoo Geboren: Gerrit, zoon van IGreeuw en Agatha Swager; fW., z. v. Jan Giltjes en Adriana Heerik. Ondertrouwd: Dirk Peetoom Ite Rotterdam, en Arnolda Ho: jaar; Dirk Kloosterboer, 28 Trijntje Blom, 25 jaar. Gehuwd: Albert Dekker, 29 Jarie Blom, 21 jaar; Matthei ■hart, 43 jaar, tuinbouwer, en 1 Ima. 32 jaar; Arie Vreeken, 24 Steenwijkerwold en Trijntje jaar; Nicolaas H. Schuit, 39 Wilhelmina, E. E. de Jong, 25 Een groep van 35 kinderen br jveek door in ons dorp. Het is zolschap uit Poortvliet, gelege Hoor de watersnood getroffen 6at hier nieuwe levensvreugde Hoen. Reeds om half acht sto fan bewoners uit Petten de ki Tie loge's af te wachten. De kinderen was echter door z\ peersbuien geruime tijd opf pn zo werd het ruim half ne; Re kinderen eindelijk binner foen was het ook spoedig bel Tas voor de kinderen en fpoedig een bestemming gevon 'ijl de rest van het gezelsch. ing naar Callantsoog om daar cheidene pleegouders te wori ergebracht. Zaterdag keren eren weer naar Poortvliet ter De dameskrans „Al doende le> left weer haar iaarlijke uitst >uden. dat ditmaal via Rottere Brabantse Vennen en 's K isch ging. Om 7 uur startte men. De Mi te Rotterdam dwong natuurli bewondering af en uiteraard iijnposante St. Jan Kathedraal Bosch waar men ook nog eer bracht aan de geheel in OU' stijl ingerichte raadskelder. J schilderijen en wandelspreukei hingen werden met grote aand zichtigd. I Ook de Brabantse vennen, w leruime tijd verbleef hebben c ->n onvergetelijke indruk ge la Breukelen ging het wet 'aarts. GESLAAGD De heer F Cohen slaagde vor te Leiden voor het candidaat medicijnen.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2